рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні положення

Загальні положення - раздел Образование, Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій НА ВИРОБНИЦТВІ   Наказом Моз України № 503 Від 29.08.2006 Р. Введено В Дію &qu...

 

Наказом МОЗ України № 503 від 29.08.2006 р. введено в дію "Кодування захворюваності та смертності у відповідності до Міжнародної статистичної класифікації хвороб 10-го перегляду".

Міжнародна статистична класифікація хвороб (МКХ-10) є основним інструментом розробок інформації про здоров'я населення та діяльності установ охорони здоров'я. Вона забезпечує методичну єдність і співставлення результатів вивчення захворюваності населення, причин смерті як у межах країни, так і між країнами.

З використанням МКХ-10 можуть бути класифіковані не тільки захворювання, які мають чітко сформульований діагноз, але і інші чинники, що пов'язані зі здоров'ям, іншими змінними показниками, такими, як умови та обставини життя осіб, які страждають на певні хвороби. Тому МКХ передбачає можливість широкого розмаїття ознак, симптомів, відхилень, виявлених в процесі дослідження, скарг та соціальних обставин, які можуть бути вписані на місці діагнозу в медичній документації.

Побудова класифікації.

На відміну від міжнародної номенклатури хвороб в основу статистичної класифікації (МКХ) покладено ієрархічний принцип групування хвороб з присвоєнням кожній нозології (або порушенню) коду з літерою англійського алфавіту в якості першого знака та цифрами у другому, третьому та четвертому знаках коду. Наприклад, діагноз "Залізодефіцитна анемія вторинна постгеморагічна" ідентифікується кодом D50.0.

Перші три знака коду складають рубрику, яка в основному ідентифікує будь-яке захворювання, що має особливу значимість для охорони здоров'я або високу поширеність. Рубрики складають "серцевину" класифікації, на їх рівні проводиться подання даних у ВООЗ щодо причин смерті та поширеності ряду хвороб для проведення основних міжнародних співставлень. Четвертий знак статистичного коду, який йде за десятичною крапкою, дозволяє деталізувати зміст рубрики. Чотиризначний код визначається як підрубрика. У приведеному вище прикладі перші три знаки коду відносять анемію до розряду залізодефіцитної анемії, яка ідентифікується рубрикою D50, а четвертим знаком .0 визначається її етіологія, а саме виникнення внаслідок крововтрати.

Чотиризначні підрубрики складають невід'ємну частину МКХ і на їх рівні проводиться кодування причин смерті та захворюваності для подання даних в органи державної статистики, проведення міжрегіональних порівнянь і поглиблених статистичних розробок у конкретних областях медицини. Застосування 4-значних підрубрик є обов'язковим при кодуванні захворюваності та причин смерті в лікувально-профілактичних закладах.

Коди U00-U99 мають вживатися для тимчасового кодування нових хвороб невизначеної етіології. Коди U50-U99 можуть застосовуватися в наукових дослідженнях.

Зайняті не всі коди, що є у розпорядженні класу. Наприклад, у класі IX "Хвороби системи кровообігу" (I00-I99) блок хвороб, що характеризуються підвищеним кров'яним тиском, складений з кодів – I10-I15. Наступний за ним блок ішемічна хвороба серця включає коди I20-I25. Проміжки, які залишені між блоками, дають можливість при майбутніх переглядах вводити необхідні доповнення, не ламаючи всієї структури класу. З цією ж метою іноді залишаються вакантними і номери четвертих знаків коду.

Введення літер як першого знаку рубрик дозволяє закодувати в кожному класі до 100 діагностичних термінів на тризначному рівні і надалі дозволяє проводити перегляди класифікації без руйнування її цілісності.

МКХ-10 складається з трьох томів:

1-й том класифікації (в 2-х частинах) включає повний перелік рубрик, кодові номери яких розміщуються в діапазоні від A00.0 до Z99.9. Включені до нього хвороби поділені на 21 клас, кожний з яких, в свою чергу, поділено на "блоки" однорідних тризначних рубрик, що пов'язані між собою загальними характеристиками. Ієрархічний принцип побудови класифікації (клас, блоки, рубрики, підрубрики) дає можливість проводити статистичну розробку на різних рівнях деталізації зібраних даних.

Крім того, у перший том включений розділ "Морфологія новоутворень" для реєстрації морфологічного типу новоутворення у онкохворого. Морфологічні коди являють собою п'ятизначні коди: перші чотири ідентифікують гістологічний тип новоутворення; п'ятий знак коду - характер пухлини (злоякісна первинна, злоякісна вторинна, метастатична, in situ, невизначена злоякісна або доброякісна) з точки зору перебігу хвороби.

2-й том класифікації – це інструктивні рекомендації щодо використання МКХ-10.

3-й том включає Алфавітний покажчик хвороб і травм за їх характером (том 1), який являє собою значне до нього доповнення, тому що містить більше число діагнозів і уточнених станів, ніж у томі 1. Таким чином, в алфавітний покажчик внесені майже всі діагностичні терміни, які використовуються у медичній практиці.

Перші сімнадцять класів (A00-Q99) відносяться безпосередньо до хвороб та інших патологічних станів.

XVIII клас (R00-R99) охоплює симптоми, ознаки та відхилення від норми, що виявлені при клінічних і лабораторних дослідженнях, а також неточно позначені стани, по відношенню до яких невизначений діагноз, який можна віднести до будь-якого з перших сімнадцяти класів. В цей клас включено також блок рубрик (R95-R99) для кодування неуточнених та невідомих причин смерті.

XIX клас (S00-T98) включає рубрики, що ідентифікують різні види травм, отруєнь та інших наслідків дії зовнішніх причин, у тому числі і рубрики, які передбачені для ідентифікації ускладнень хірургічних і терапевтичних втручань.

XX і XXI класи, які раніше розглядались як доповнення до основної класифікації, тепер, з введенням десятого перегляду, отримали рівноцінний з іншими класами статус.

XX клас "Зовнішні причини захворюваності та смертності" (V01-Y98) переважно використовують для класифікації подій (умов і місця їх виникнення, обставин), що послужили причиною травм, отруєнь та інших несприятливих впливів, які класифікують у XIX класі, і у випадках смерті від цих станів у статистичній розробці віддають перевагу рубрикам XX класу.

XXI клас (Z00-Z99) "Фактори, що впливають на стан здоров'я населення та звертання до закладів охорони здоров'я" дає можливість урахувати і класифікувати фактори, які впливають на стан здоров'я і які спонукають людину, котра необов'язково є хворою, звертатися до закладів охорони здоров'я (наприклад, для профілактичної вакцинації або обстеження, отримання поради з існуючої проблеми, що має вплив на здоров'я, тощо).

Абревіатури НКІР і БДВ.

Абревіатура НКІР розшифровується як фраза "не класифіковані в інших рубриках". Ця фраза служить попередженням про те, що деякі більш уточнені форми даного стану мають інший код і відповідно поміщені в інші розділи класифікації. Щоб їх відшукати треба використовувати Алфавітний покажчик (том 3).

Наприклад, назва рубрики K72 "Печінкова недостатність, НКІР", попереджає про те, що в МКХ є інші коди для більш уточнених видів печінкової недостатності: алкогольна печінкова недостатність – K70.4, K71.1 – токсичне ураження печінки (викликана прийомом лікарських засобів), K91.8 – післяопераційна. Ці коди легко відшукати в Алфавітному покажчику в розділі "Недостатність".

Абревіатура БДВ розшифровується як фраза "без додаткових вказівок", що рівнозначно визначенням: "неустановлені" або "неуточнені".

 

2. Кодування смертності у відповідності до Міжнародної статистичної класифікації хвороб 10-го перегляду

 

Основні правила кодування

Для професійного кодування діагнозів медичному працівнику необхідно використовувати усі три томи класифікації у такій послідовності:

1. Визначити основний термін діагнозу, який підлягає кодуванню і знайти його в Алфавітному покажчику (том 3).

2. Ознайомитись з усіма термінами, які зазначені в круглих дужках, якщо такі є (ці визначення не впливають на кодовий номер), а потім з усіма термінами, які розташовані під основним терміном (ці терміни впливають на кодовий номер). Ознайомитись з усіма примітками, якщо такі є, і уважно подивитись на посилання "Див. примітку". Все це дозволить повністю врахувати усі формулювання діагнозу і вибрати правильний код.

3. Обов'язково перевірити правильність зробленого вибору, використовуючи Повний перелік рубрик (том 1). При цьому слід урахувати, якщо у Алфавітному покажчику наведено тризначний код з тире на місці четвертого знаку (.-), це вказує на те, що у томі 1 потрібно знайти відповідну чотиризначну підрубрику. При перевірці вибраного коду необхідно керуватися усіма включеними і виключеними термінами, які мають відношення до вибраної підрубрики, рубрики, блоку, куди входить рубрика, і класу хвороб.

Тільки після цих трьох обов'язкових дій можна присвоїти код діагнозу за МКХ-10.

Кодування причин смерті

Основні принципи

Статистика причин смерті є одним з основних джерел медичної інформації, яка дозволяє отримати найбільш точні дані щодо здоров'я населення. За рішенням Всесвітньої Організації охорони здоров'я, у лікарському свідоцтві про причину смерті повинні реєструватися всі ті хвороби, патологічні стани або травми, які призвели до смерті або сприяли її настанню, а також обставини нещасного випадку або акту насилля, що зумовили смертельну травму.

Це визначення не передбачає внесення у лікарське свідоцтво симптомів і явищ, що супроводжують настання смерті (механізм смерті), наприклад, таких як серцева або дихальна недостатність, інтоксикація, поліорганна недостатність тощо.

Статистика причин смерті основана на концепції першопричини, тобто на виборі хвороби або травми, яка зумовила ланцюг патологічних процесів, що призвели до смерті, а також реєстрації обставин нещасного випадку або акту насилля, які викликали смертельну травму. Це зумовлено тим, що з точки зору запобігання смерті, найбільш ефективною мірою є будь-який вплив на першопричину і за умови надання необхідної допомоги, запобігти її проявам й перервати ланцюг патологічних процесів, що призводять до смерті.

Медичний працівник, який заповнює лікарське свідоцтво про смерть, зобов'язаний на підставі результатів розтину (якщо він був проведений) та "Карти стаціонарного хворого" визначити хворобу або стан, який безпосередньо призвів до смерті і проаналізувати ланцюг хворобливих процесів, які викликали цей летальний стан, виділити першопричину цього ланцюга подій, що призвели до смерті, тобто визначити першопричину смерті.

Частина перша пункту 11 лікарського свідоцтва про смерть призначена виключно для реєстрації хворобливих станів, які складають цей ланцюг.

У верхньому рядку а) частини I зазначається хворобливий стан, який безпосередньо призвів до смерті. У рядках, заповнених нижче - б), в) по одному в кожному рядку - патологічні стани (якщо такі мають місце), які призвели до виникнення безпосередньої причини смерті.

Для чого ж в першій частині свідоцтва виділений рядок "г"? Цей рядок призначений для реєстрації обставин отримання смертельного пошкодження, що виникло в результаті травм, отруєнь або інших дій зовнішніх причин (тобто пошкоджень, які реєструються кодами XIX класу). Якщо смерть настала в результаті цих причин, заповнення рядка "г" є строго обов'язковим, оскільки міжнародні порівняння статистики травм і отруєнь проводяться за даними цього рядка.

Приклад 1:

Основне захворювання: Перелом кісток основи черепа. Внутрішньомозковий крововилив. Тривалий коматозний стан. Перелом діафіза лівого стегна. Множинні забої грудної клітки.

Обставини отримання травми: Мотоцикліст був збитий поїздом на залізничному переїзді.

Лікарське свідоцтво про смерть:

I. а) Набряк головного мозку.

б) Внутрішньомозковий крововилив.

в) Перелом основи черепа – S02.1.

г) Транспортний нещасний випадок, зіткнення мотоцикліста з поїздом - V25.4.

II. Перелом діафіза лівого стегна. Множинні забої грудної клітки.

 

За рекомендаціями ВООЗ, у разі смерті від травм, отруєнь та інших наслідків дії зовнішніх причин, у свідоцтві про смерть проставляються обидва коди, що дає можливість проводити статистичні розробки не тільки за обставинами отриманого ушкодження, але і за характером отриманих ушкоджень.

 

Часто померлий мав "букет" різних хвороб. І хоча вони в значній мірі могли вплинути на смерть, але для їх реєстрації призначена II частина свідоцтва. Неприпустимо вказувати їх у першій частині лікарського свідоцтва, тому що це може змусити особу, яка займається контролем заповнення свідоцтв, самостійно зробити вибір першопричини (основної) смерті для статистичної розробки, оскільки в МКХ-10 на випадок неправильного заповнення лікарського свідоцтва про смерть передбачено цілий ряд правил вибору і модифікації першопричини смерті, які викладені в томі 2.

Необхідність повторного вибору основної причини смерті у випадках неправильного заповнення свідоцтва не тільки утруднює роботу працівників статистики, але й вносить багато суб'єктивного в статистику смертності, тому що тільки медичний працівник, котрий заповнює свідоцтво, має дані, які дозволяють визначити, яке ж із захворювань, що були у померлого, зіграло основну роль у виникненні ланцюга хворобливих процесів, що призвели до смерті.

Приклад 2: До пульмонологічного відділення поступила хвора, 61-го року, у стані астматичного статусу. Страждає екзогенною астмою, яку викликає контакт із барвниками, це і стало причиною розвитку астматичного статусу. Крім цього, діагностовано гіпертонічну хворобу із застійною серцевою недостатністю. Бронхопневмонія. В анамнезі хронічний холецистит.

Незважаючи на терапевтичну допомогу, не вдалося зняти астматичний стан. У хворої виникла тотальна обструкція бронхів, дихальна недостатність, кома.

Лікарське свідоцтво про смерть (заповнено правильно)

I. а) Респіраторна кома.

б) Астматичний стан з тотальною обструкцією бронхів.

в) Екзогенна астма (алергічна) – J46.

г) ______________________________.

II. Гіпертензивна хвороба із застійною серцевою недостатністю. Код першопричини – J46.

У цьому випадку, хвороба, яка вказана у рядку "в", правильно вказується як першопричина (основна причина) смерті. Екзогенна астма ускладнилася астматичним статусом з тотальною обструкцією бронхів, що спричинило безпосередню причину смерті – кому. Причина смерті кодується – J46 (Астма з астматичним статусом).

Лікарське свідоцтво про смерть (заповнено неправильно)

I. а) Кома.

б) Гіпертонічна хвороба. Застійна серцева недостатність – I11.0.

в) Астматичний статус. Обструкція бронхів.

г) ______________________________.

II. Хронічний холецистит.

 

Лікарське свідоцтво про смерть повинно бути заповнено тільки після оформлення заключного клінічного або патологоанатомічного діагнозів, побудова яких однотипна і включає в себе:

1. Основне захворювання (просте або комбіноване).

2. Ускладнення основного захворювання (усі ускладнення, включаючи смертельне ускладнення).

3. Супутні захворювання.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій НА ВИРОБНИЦТВІ

О В Третьяков В В Зацарний... Розслідування облік і аналіз нещасних випадків професійних захворювань та... Навчальний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні положення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Стаття 13. Управління охороною праці та обов’язки роботодавця
Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо п

Стаття 9. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я працівників або у разі їх смерті
Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону

Стаття 14. Нещасний випадок на виробництві та професійне захворювання
Нещасний випадок – це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких з

Стаття 22. Профілактика нещасних випадків
Фонд соціального страхування від нещасних випадків здійснює заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, у тому числі:

Стаття 30. Визначення ступеня втрати працездатності потерпілим
Ступінь втрати працездатності потерпілим установлюється МСЕК за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків і визначається у відсотках професійної працездатності, яку мав потерпілий

Міжнародний досвід організації розслідування, обліку і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій
План розкриття теми 1. Конвенція Міжнародної організації праці № 155 «Про безпеку і гігієну праці та виробниче середовище». 2. Рекомендації Міжнародної організації праці № 164 «Пр

Досвід Фінляндії в організації і проведенні розслідування нещасних випадків
На конгресі з охорони праці, який відбувся 18-20.11.1998 р. у Москві розглядався досвід Фінляндії з організації і проведення розслідування нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві

Таблиця 2.1. Дані реєстраційного журналу з травматизму Фінляндії
Рік Серйозні професійні травми Смертельні наслідки Професійні захворювання

Загальні положення
  У жовтні 2004 року в Україні запрацював новий Порядок розслідування нещасних випадків. Роботодавцю обов’язково потрібно знати – які заходи треба виконати, якщо на підприємстві ставс

Алгоритм дії роботодавця при організації звичайного розслідування нещасного випадку.
  Роботодавець, дізнавшись про НВ або від керівника робіт, або від лікувально-профілактичного закладу перш за все діє за схемою (рис. 3.3). Роботодавець, одержавши повідомлен

Склад комісії зі звичайного розслідування нещасного випадку
Згідно з вимогами Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 201

Дії комісії при звичайному розслідуванні нещасного випадку
Створена роботодавцем комісія розслідує НВ. Яким чином комісія проводить розслідування відображено на схемі (рис. 4.1). На розслідування НВ комісії надається три доби

Порядок оформлення звичайного розслідування нещасного випадку
Згідно з вимогами п. 13 Порядку комісія з розслідування зобов`язана протягом трьох діб: – скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5 згідно з додатком 2 у трьох примі

Вид події, що призвела до нещасного випадку
01 – дорожньо-транспортна пригода; у тому числі: 01.1 – наїзд транспортних засобів; 02 – падіння потерпілого; у тому числі: 02.1 – під час пересування;

Класифікація небезпечних факторів, що можуть призвести до нещасного випадку
Відомості про шкідливий або небезпечний фактор та його значення зазначаються відповідно до ГОСТ 12.0.003-74 “Небезпечні та шкідливі виробничі фактори. Класифікація”. Шкідливий фактор кодує

Обладнання, устатковання, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку
311 – устатковання енергетичне; 313 – устатковання для чорної та кольорової металургії; 314 – устатковання гірничошахтне; 315 – устатковання підіймально-транспортне (кран

Причини нещасного випадку
Технічні: 01 – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва; 02 – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність транспортних з

Загальні положення організації і проведення спеціального розслідування нещасних випадків
  Спеціальному розслідуванню підлягають: – нещасні випадки із смертельними наслідками; – групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками

Особливості створення комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку
Спеціальне розслідування нещасного випадку (крім випадків, передбачених пунктом 43 Порядку) проводиться комісією із спеціального розслідування нещасного випадку (далі – спеціальна комісія),

Алгоритм дії роботодавця при організації спеціального розслідування нещасного випадку.
  Роботодавець, дізнавшись про НВ від керівника робіт, або від лікувально-профілактичного закладу перш за все приймає рішення про організацію розслідування НВ (рис. 7.1). &nb

Обов’язки роботодавця при організації та проведенні спеціального розслідування нещасного випадку.
Порядок спеціального розслідування відрізняється від порядку звичайного розслідування (рис.7.2). Роботодавець (якщо постраждав роботодавець – орган, до сфери управління якого належить підп

Обв’язки та дії КОМІСІЇ зІ спеціального розслідування нещасних випадків на виробництві
План розкриття теми 1. Алгоритм дії комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку. 2. Обов’язки комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку.  

Характеристика професійних хвороб
Професійні хвороби виникають в результаті дії на організм несприятливих факторів виробничого середовища. Клінічні прояви часто не мають специфічних симптомів, і лише відомості про умови праці хворо

Професійні захворювання, обумовленні дією фізичних факторів
Вібраційна хвороба обумовлена тривалим (не менше 3-5 років) дією вібрації в умовах виробництва. Вібрації ділять на локальні (від ручних інструментів) і загальні (від верстатів, устаткування, рухоми

Професійна захворюваність в Україні та її причини
Окрім медичних, соціальних і моральних збитків окремим людям, професійні захворювання продовжують приносити величезні економічні втрати суспільству. Так, за даними Фонду соціального страхування від

Загальні положення з організації і проведення розслідування професійних захворювань і отруєнь
  Відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.2011 р

Процедура встановлення зв’язку захворювання з умовами праці
  1. Професійний характер захворювання (отруєння) встановлюється експертною комісією спеціалізованого лікувально-профілактичного закладу, склад якої затверджує керівник цього закладу.

Класифікатор обставин виникнення профзахворювання
  Основні обставини виникнення профзахворювань відображені у класифікаторі 8, який затверджено наказом МОЗ України № 31 від 10.02.1998 р. (табл. 9.1).   Таблиця

Повідомлення про професійне захворювання
  Спеціалізованими лікувально-профілактичними закладами стосовно кожного хворого складається повідомлення за формою П-3 згідно з додатком 14 Порядку розслідування та ведення обліку не

Обов’язки роботодавця з організації розслідування професійного захворювання
  Протягом трьох діб після встановлення діагнозу це повідомлення надсилається роботодавцю та керівнику підприємства, шкідливі виробничі фактори на якому призвели до виникнення професі

Обов’язки комісії з організації розслідування професійного захворювання
  До складу комісії з розслідування професійних захворювань входять: – представник установи державної санітарно-епідеміологічної служби, яка обслуговує підприємство (голова к

Кодування захворюваності
  Дані щодо захворюваності досить часто використовуються при розробці програм і політики в області охорони здоров'я. На їх підставі проводиться моніторинг і оцінка здоров'я населення,

Діюча система реєстрації та обліку професійних захворювань в Україні
  Реєстрація та облік професійних захворювань ведеться в журналі згідно з додатком 16 Порядку: – на підприємстві, у робочих органах виконавчої дирекції Фонду та в установах д

Проблеми медико-санітарного обслуговування працюючих
  У формуванні професійної і виробничо зумовленої патології значну роль відіграють демографічні чинники. В Україні, як і в більшості європейських держав, спостерігається зменшення кіл

Завдання інформатизації системи реєстрації та обліку професійних захворювань в Україні
  Викладене вище свідчить про необхідність шукати шляхи вдосконалення контролю за станом професійної захворюваності в Україні. Значні перспективи відкриває впровадження інформаційних

Загальні положення
У відповідності з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.2011 р., розсліду

Особливості проведення розслідування аварій на виробництві
  Роботодавець або особа, яка керує виробництвом під час зміни, зобов’язані діяти згідно з планом ліквідації аварії, вжити першочергових заходів для рятування потерпілих і подання їм

Складнощі щодо визначення матеріальних втрат, заподіяних аварією
  Комісія зобов’язана протягом десяти робочих днів розслідувати обставини і причини аварії та визначити шкоду, заподіяна аварією, з урахуванням наведених у додатку 17 Порядку відомост

Складнощі щодо визначення матеріальних втрат, заподіяних аварією
  Комісія зобов’язана протягом десяти робочих днів розслідувати обставини і причини аварії та визначити шкоду, заподіяна аварією, з урахуванням наведених у додатку 17 Порядку відомост

Смертність населення України від нещасних випадків
Причини смерті Відхилення, % Загальна кількість -6,9

Загальні положення
Питання оцінки ризику виникнення аварій на виробництві сьогодні, як ніколи, є актуальним. У країні вводяться в дію нормативні акти, гармонізовані з європейськими. Формується єдиний підхід до оцінки

Порядок здійснення аналізу небезпеки й оцінки ризику
Аналіз небезпеки та ризику аварій на об'єкті підвищеної небезпеки включає такі основні етапи: · постановка завдання аналізу небезпеки та оцінки ризику; · аналіз небезпеки та умов

Визначення масштабів наслідків аварій
Визначення масштабів наслідків аварій включає аналіз можливих впливів на людей, майно і довкілля. Для оцінки можливих наслідків і наступної оцінки ризику необхідно моделювати аварії для кожного мож

Оцінка прийнятності ризику та прийняття рішень щодо зменшення ризику
Прийняття рішень за результатами аналізу небезпеки й оцінки ризику ґрунтується на наступних принципах: o ризик, що пов'язаний з наявною на об'єкті підвищеної небезпеки та виявленою потенці

Організації, що забезпечують звітність та облік нещасних випадків
  У відповідності до п.п. 63-67 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232

Форми державного статистичного спостереження виробничого травматизму
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики травматизму на виробництві та о

ЗВІТ ПРО ТРАВМАТИЗМ НА ВИРОБНИЦТВІ у 200 __ році
Подають: Терміни подання Форма № 7-тнв юридичні особи, їх відокремлені структурні підрозділи незалежно від відомчої підпо

Розділ 1. Потерпілі та нещасні випадки на виробництві
Назва показників № рядка   А Б Середньооблікова чисельність штатних п

Та витрати на заходи з охорони праці
Окремі матеріальні наслідки нещасних випадків1 (оформлені актами Н-1 та НТ)   Назва показників № р

За основними видами подій та причинами нещасних випадків
(з графи 1 розділу 1) Назва показників № рядка Кількість потерпілих з утратою працездатності на 1 робочий день і біль

Звітність та інформація про професійні захворювання
  Відповідно до п. 88 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.

Звітність та інформація про аварії
  Відповідно до п. 105 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11

Методи аналізу причин професійних захворювань і аварій
  1. Монографічний метод: Об’єктивне та ретельне розслідування обставин та причин нещасних випадків, їх подальший аналіз дозволяють не тільки визначити характер і прич

Їх компетенція і повноваження
Однією з функцій сучасної держави є проведення соціальної політики, спрямованої на підвищення безпеки праці. Здійснення цієї функції неможливе без відповідного державного управління охороною праці.

Державні органи і організації, що залучаються до розслідування, обліку і аналізу нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві
  Відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постанова КМ України № 1232 від 30.11.2011 р.

Стан промислової безпеки у Харківській області
  За останні роки в Україні намітилась чітка тенденція до збільшення об'ємів виробництва. В той же час питання безпечного ведення робіт та охорони праці в багатьох галузях промисловос

Стан охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху в агропромисловому виробництві у 2008 році та у І кварталі 2009 року
Аналіз технологічних процесів в сільськогосподарському виробництві показує, що воно є однією з найбільш травмонебезпечних галузей народного господарства України. У 2008 році від нещасних випадків,

Необхідність посилення профілактичної роботи з попередження нещасних випадків
  Травматизм на виробництві в Україні чимось нагадує ситуацію зі СНІДом. Про постраждалих намагаються якомога менше говорити, причини трагедій галузевими відомствами всебічно не аналі

Розслідування та облік нещасних випадків
“Інструкція про порядок розслідування, ведення обліку нещасних випадків в органах і підрозділах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорн

Спеціальне розслідування нещасних випадків
Спеціальному розслідуванню підлягають: – нещасні випадки зі смертельним наслідком; – групові нещасні випадки, які сталис

Розслідування та облік нещасних випадків
7. Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у проце

Розслідування та облік нещасних випадків
7. Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у проце

Порядок розслідування обставин і причин виникнення професійних захворювань
74. Головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, області або міста утворює протягом трьох днів після отримання повідомлення за формою П-3 комісію з проведення розслідування причи

Процедура оформлення акта проведення розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання
86. За результатами розслідування комісія складає акт проведення розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання за формою П-4 (далі – акт за формою П-4) згідно з додатком 17.

ВИСНОВОК про аварію, катастрофу, пригоду (подію) на транспорті, що сталася
___ ___________ 20__ р. о _____ год. _____ хв. з працівником (працівниками) __________________________________________________________________ (найменування підприєм

ВІДОМОСТІ про збитки, заподіяні аварією, що сталася
_____ _________ 20__ р. о __ год. __ хв.   на ______________________________________________ (найменування підприємства та ______________________________________

Загальні положення
Законами України "Про охорону праці" (зі змінами), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спри

Загальні положення
Законами України "Про охорону праці" (зі змінами), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спри

Загальні положення
Законами України "Про охорону праці" (зі змінами), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спри

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги