рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методи аналізу причин професійних захворювань і аварій

Методи аналізу причин професійних захворювань і аварій - раздел Образование, Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій НА ВИРОБНИЦТВІ   1. Монографічний Метод: Об’Єктивне Та Ретельн...

 

1. Монографічний метод:

Об’єктивне та ретельне розслідування обставин та причин нещасних випадків, їх подальший аналіз дозволяють не тільки визначити характер і причини виникнення травмонебезпечних ситуацій, а і намітити конкретні попереджувальні заходи, тобто є необхідними умовами профілактики виробничого травматизму і профзахворювань.

Найбільш точні та вичерпані уявлення при причини виникнення нещасних випадків на виробництві дає монографічний метод аналізу. Він заключається у різнобічному вивчені усіх факторів, які можуть окремо або у їх поєднанні призвести до нещасного випадку. Вивчають трудові і технологічні процеси, основне та допоміжне обладнання і устаткування, матеріали, що обробляються, загальні умови виробничою обстановки, робочі місця, траєкторії руху засобів і предметів, захисні засоби, одяг і особливості роботи, режим праці і відпочинку, психологічні фактори тощо. Досліджуються також аварії, які відбулися без нанесення шкоди здоров’ю людей. При вивченні виявляють скриті небезпечні фактори.

Для збору інформації про травматизм і виявлення психологічних причин нещасних випадків слід застосовувати ЕОМ. Існують програми, які дозволяють оцінити значення особистого фактору на основі аналізу відповідей постраждалого на поставлені запитання, при цьому кожне наступне питання залежить від відповіді на попередній. Важливим допоміжним матеріалом для монографічного методу може служити вивчення біографій винних у нещасних випадках.

Монографічний метод аналізу є коштовним, тому що потребує залучення великої кількості фахівців і потребує достатньо багато часу. Його доцільно використовувати на підприємствах з великою чисельністю працюючих, які зайняті однотипною або схожою діяльністю. Тому на невеликих підприємствах або крупних виробництвах, що поєднують робітників багатьох професій, частіше застосовують більш прості методи аналізу.

Одним з самих розповсюджених є статистичний метод аналізу стану травматизму. При застосуванні цього методу аналізується за раніше визначена кількість показників нещасного випадку. Цей метод потребує збору великого статистичного масиву даних по усіх показниках, які вивчаються. За допомогою статистичного аналізу можна знаходити закономірності, що є властивими цим показникам, вивчати особливості виникнення нещасних випадків в окремих професіях, на окремих виробничих ділянках у визначених категорій працівників. Сильна сторона цього методу – прогнозуюча здібність.

2. Статистичний метод

 

Статистичний метод спрямовано на виявлення загальних закономірностей прояву травматизму. Травматизм при цьому розглядається як функція різних змінних. Виявлення найбільш впливових з цих змінних і характеру їх впливу на травматизм – це головна мета такого підходу. З його допомогою неможливо розробити якихось конкретних рекомендацій з попередження окремих нещасних випадків – він спрямований на визначення загальних шляхів боротьби з тими чи іншими видами травматизму.

Одним з джерел статистичних даних є документи, в яких реєструються нещасні випадки (акти Н-5, Н-1, НПВ, листки непрацездатності тощо). За їх допомогою можливо визначити два статистичні показники – коефіцієнт частоти і коефіцієнт важкості нещасних випадків.

Коефіцієнт частоти Кч дорівнює кількості нещасних випадків, які випадають на 1000 працюючих за визначений календарний період (місяць, квартал, рік):

 

де п – кількість врахованих нещасних випадків з втратою працездатності на три дні і більше;

р – склад працюючих за списком, який включає усіх робітників і службовців підприємства.

 

Коефіцієнт важкості Кв – характеризує середню тривалість непрацездатності, яка випадає на один нещасний випадок:

 

де D – сумарна кількість днів непрацездатності по усіх робочих днях.

Коефіцієнт важкості не враховує тяжкі нещасні випадки, що призвели до інвалідності або загибелі постраждалих. Тому задля характеристики стану травматизму такі випадки повинні указуватися окремо.

Добуток коефіцієнтів частоти і важкості – називають коефіцієнтом втрат Кп:

 

Цей коефіцієнт дорівнює кількості людино-днів непрацездатності, що приходяться на 1000 працюючих.

Частіше аналіз травматизму обмежується розглядом тільки наведених вище коефіцієнтів. Але такий спрощений, формальний підхід до статистичного аналізу не дає достатнього уявлення про стан і динаміку травматизму. На основі цих коефіцієнтів неможливо встановити якихось закономірностей та зв’язків і забезпечити точний прогноз. Основною причиною є те, що нещасних випадків, що враховані формами Н-5, Н-1, листками непрацездатності тощо, у багато разів менше загальної кількості випадків травматизму. Більша частина з усіх нещасних випадків, що трапляються не мають серйозних наслідків і звичайно не документуються. Між тим суворий облік абсолютно усіх нещасних випадків, а також небезпечних подій, які не мали наслідками травми, дозволяє отримати цінний статистичний матеріал для аналізу.

Однією з різновидністю статистичного методу є груповий метод вивчення травматизму. Відповідно до цього методу нещасні випадки групуються за окремими однорідними признаками: часом травмування, кваліфікації і спеціальності постраждалих, виду робіт, віку тощо. Виявлення найбільш значних при знаків дозволяє розробити відповідні профілактичні заходи.

Для більш достовірної оцінки стану травматизму на підприємстві визначається низка додаткових коефіцієнтів. Перший з яких – коефіцієнт виробничого травматизму Квт:

 

де Nс – кількість нещасних випадків з летальними наслідками;

Nв – кількість важких нещасних випадків;

Nг – кількість групових нещасних випадків;

Nр – загальна чисельність робітників підприємства.

 

Другий – коефіцієнт вперше виявлених професійних захворювань Квпз у розрахунку на 10000 працюючих:

 

де Nвпз – кількість вперше виявлених професійних захворювань.

 

Третій – індекс професійних захворювань Іпз:

 

де Кр – коефіцієнт ризику (частоти) професійних захворювань;

Кв – коефіцієнт важкості професійних захворювань.

 

При оцінці стану виробничого травматизму і професійних захворювань в регіоні (місті, районі, області, країні) приймаються на увагу ще декілька показників, які можуть впливати на стан травматизму. А саме:

Коефіцієнт навчання з питань охорони праці Кнавч:

 

де Nнавч – кількіст осіб, які пройшли навчання з охорони праці у навчальних центрах за звітний період;

Nр – загальна кількість робітників підприємств, установ, організацій регіону.

 

Коефіцієнт наявності служб охорони праці у роботодавців, на території регіону з чисельністю працюючих більше 50 осіб Коп:

 

де Nсоп – кількість роботодавців де створена служба охорони праці, або введена посада відповідального за охорону праці;

N>50 – кількість роботодавців з чисельністю працюючих більше 50 осіб.

 

Коефіцієнт охоплення робітників медичним оглядом Кмед:

 

де Nпр – кількість працівників, що пройшли періодичний медичний огляд за звітний період;

Nппр – кількість працівників, які повинні пройти плановий періодичний медичний огляд за звітний період.

 

Показник ефективності залучення до адміністративної відповідальності Еш:

 

де Рш – сума штрафів, накладених на працівників за порушення вимог з охорони праці грн. за звітний період;

ппр – кількість проведених перевірок стану охорони праці за звітний період.

 

Показник ефективності призупинених робіт Еп:

 

де пп – кількість призупинених робіт (об’єктів) за звітний період.

 

Показник ефективності наглядової діяльності на одного інспектора Енд:

 

де Nпп – кількість проведених перевірок за звітний період;

Nфч – фактична чисельність робітників державного нагляду за звітний період.

 

Індекс професійного ризику Wn:

 

де і – вид негативної події (1 – аварія, 2 – інцидент, 3 – профзахворювання, 4 – легкі травми, 5 – виробничий травматизм без смертельних наслідків, 6 – травми зі смертельними наслідками);

W1 – частота виникнення аварій, 1/рік;

W2 – частота виникнення інцидентів, 1/рік;

W3 – частота виникнення профзахворювань, 1/рік;

W4 – частота виникнення легких виробничих травм, 1/рік;

W5 – частота виникнення важких виробничих травм без смертельних наслідків, 1/рік;

W6 – частота виникнення важких виробничих травм зі смертельними наслідків, 1/рік;

 

де Nінц – кількість інцидентів за звітний період;

Nзаг – кількість організацій, які можуть бути причиною інцидентів за звітний період;

Nпз – кількість випадків професійних захворювань за звітний період;

Nсп – середні склад працюючих за списком за звітний період;

Nлт – кількість легких травм за звітний період;

Nтр – кількість випадків виробничого травматизму з важкими травмами за звітний період;

Nсмтр – кількість випадків виробничого травматизму зі смертельними наслідками за звітний період.

3. Топографічний метод

Топографічний метод використовується для визначення небезпечних точок, які відрізняються високою частотою нещасних випадків. Він ґрунтується на тому, що для накопичення статистики про небезпечні точки використовується план підприємства (цеху, дільниці), на якому умовними позначками відмічають місця випадків, причини і уражені частини тіла. Ступінь небезпечності цих точок оцінюється не тільки за частотою виникнення нещасних випадків, але і за їх важкістю.

4. Економічний метод

Економічний метод полягає у вивчені та аналізі економічних витрат, що спричинені виробничим травматизмом, і спрямований на з’ясування економічної ефективності витрат на розробку і впровадження заходів з охорони праці.

Матеріальні витрати (Мтр) визначаються за формулою:

 

де Птр – витрати виробництва внаслідок травматизму;

Етр – економічні витрати;

Стр – соціальні витрати.

 

Розрахунок економічної ефективності заходів для запобігання нещасних випадків на підприємстві:

1. Порівняльна економічна ефективність заходів для попередження нещасних випадків (Е):

 

де Q – річна економія внаслідок зниження виробничого травматизму й окремих статей собівартості;

Ен – нормативний коефіцієнт ефективності заходів охорони праці (Ен = 0,08);

К2, К1 – витрати для упровадження заходів для попередження нещасних випадків за звітний та попередній періоди відповідно.

2. Річна економія, Q:

 

де МН1 та МН2 – матеріальні наслідки виробничого травматизму в попередньому і звітному періодах відповідно.

Матеріальні наслідки (МН) травматизму:

 

де ДТ – кількість людино-днів непрацездатності в потерпілих із втратою працездатності на 1 день і більше, тимчасова непрацездатність яких закінчилась у звітному періоді;

S – середня денна заробітна плата одного працівника;

Ф – коефіцієнт матеріальних наслідків (страхові внески, штрафи, матеріальні втрати) Ф = 2.

 

Крім того у зв’язку з нещасним випадком потерпілий позбавлений можливості виробляти матеріальні цінності.

Умовні річні втрати додаткового продукту УВ можуть бути визначені:

 

де ДІ – кількість людино-днів непрацездатності за звітний період унаслідок інвалідності;

ДС – кількість людино-днів непрацездатності за звітний період, які недопрацьовані через смертельні випадки.

 

Загальна сума матеріальних наслідків від нещасних випадків з урахуванням умовних витрат додаткового продукту за звітний період:

 

 

Метод експертних оцінок базується на експертних висновках (оцінках) умов праці, на виявленні відповідності технологічних процесів, обладнання, інструментів вимогам стандартів та ергономічним вимогам.

У якості вихідних показників для проведення експертної оцінки застосовують показники, які розраховані статистичним методом. На основі отриманих показників визначають динаміку виробничого травматизму, професійної та загальної захворюваності за відповідний період, яка дозволяє оцінити стан охорони праці на підприємстві, правильність обраних напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці.

В Україні діють нормативи, що регламентують безпеку праці, додержання яких дає можливість створити не підприємстві безпечні умови праці. Безпечні та нешкідливі умови праці на виробництві повинні бути забезпечені як під час проектування підприємств, технологічних процесів, конструюванні машин і обладнання, так і під час ї експлуатації.

 

Питання для самоконтролю засвоєння теми

1. В яких організаціях і в якому документі ведеться реєстрація та облік професійних захворювань?

2. Які форми статистичної звітності введено в дію наказом МОЗ України № 378 від 10.07.2007 р. «Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров’я та інструкцій щодо їхнього заповнення»?

3. Які інструкції введено в дію наказом МОЗ України № 378 від 10.07.2007 р. «Про затвердження форм звітності з питань охорони здоров’я та інструкцій щодо їхнього заповнення»?

4. Які документи є джерелами інформації для заповнення форми № 14?

5. На підставі якого документу зазначаються класи хвороб та шифри нозологій у формах статистичної звітності професійних захворювань?

6. Яка автоматизована система для обліку та аналізу професійних захворювань діє в Україні?

7. Які недоліки існують у сучасній системі реєстрації та обліку професійних захворювань?

8. Які установи ведуть облік аварій першої і другої категорій?

9. Які недоліки існують у сучасній системі реєстрації та обліку аварій першої і другої категорій?

10. Охарактеризуйте монографічний метод аналізу виробничого травматизму і профзахворювань.

11. Охарактеризуйте статистичний метод аналізу виробничого травматизму і профзахворювань.

12. Охарактеризуйте статистичний груповий метод аналізу виробничого травматизму і профзахворювань.

13. Надайте визначення коефіцієнта частоти виробничого травматизму і профзахворювань.

14. Надайте визначення коефіцієнта важкості виробничого травматизму і профзахворювань.

15. Надайте визначення коефіцієнта втрат виробничого травматизму і профзахворювань.

16. Як визначається коефіцієнт виробничого травматизму?

17. Як визначається коефіцієнт вперше виявлених професійних захворювань?

18. Як визначається індекс професійних захворювань?

19. Як визначається коефіцієнт навчання з питань охорони праці?

20. Як визначається коефіцієнт наявності служб охорони праці?

21. Як визначається коефіцієнт охоплення робітників медичним оглядом?

22. Як визначається показник ефективності залучення до адміністративної відповідальності?

23. Як визначається показник ефективності призупинених робіт?

24. Як визначається індекс професійного ризику?

25. Охарактеризуйте топографічний метод аналізу виробничого травматизму і профзахворювань.

26. Охарактеризуйте економічний метод аналізу виробничого травматизму і профзахворювань.

27. Охарактеризуйте метод експертних оцінок аналізу виробничого травматизму і профзахворювань.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій НА ВИРОБНИЦТВІ

О В Третьяков В В Зацарний... Розслідування облік і аналіз нещасних випадків професійних захворювань та... Навчальний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методи аналізу причин професійних захворювань і аварій

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Стаття 13. Управління охороною праці та обов’язки роботодавця
Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо п

Стаття 9. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров’я працівників або у разі їх смерті
Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону

Стаття 14. Нещасний випадок на виробництві та професійне захворювання
Нещасний випадок – це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких з

Стаття 22. Профілактика нещасних випадків
Фонд соціального страхування від нещасних випадків здійснює заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, у тому числі:

Стаття 30. Визначення ступеня втрати працездатності потерпілим
Ступінь втрати працездатності потерпілим установлюється МСЕК за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків і визначається у відсотках професійної працездатності, яку мав потерпілий

Міжнародний досвід організації розслідування, обліку і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій
План розкриття теми 1. Конвенція Міжнародної організації праці № 155 «Про безпеку і гігієну праці та виробниче середовище». 2. Рекомендації Міжнародної організації праці № 164 «Пр

Досвід Фінляндії в організації і проведенні розслідування нещасних випадків
На конгресі з охорони праці, який відбувся 18-20.11.1998 р. у Москві розглядався досвід Фінляндії з організації і проведення розслідування нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві

Таблиця 2.1. Дані реєстраційного журналу з травматизму Фінляндії
Рік Серйозні професійні травми Смертельні наслідки Професійні захворювання

Загальні положення
  У жовтні 2004 року в Україні запрацював новий Порядок розслідування нещасних випадків. Роботодавцю обов’язково потрібно знати – які заходи треба виконати, якщо на підприємстві ставс

Алгоритм дії роботодавця при організації звичайного розслідування нещасного випадку.
  Роботодавець, дізнавшись про НВ або від керівника робіт, або від лікувально-профілактичного закладу перш за все діє за схемою (рис. 3.3). Роботодавець, одержавши повідомлен

Склад комісії зі звичайного розслідування нещасного випадку
Згідно з вимогами Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 201

Дії комісії при звичайному розслідуванні нещасного випадку
Створена роботодавцем комісія розслідує НВ. Яким чином комісія проводить розслідування відображено на схемі (рис. 4.1). На розслідування НВ комісії надається три доби

Порядок оформлення звичайного розслідування нещасного випадку
Згідно з вимогами п. 13 Порядку комісія з розслідування зобов`язана протягом трьох діб: – скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5 згідно з додатком 2 у трьох примі

Вид події, що призвела до нещасного випадку
01 – дорожньо-транспортна пригода; у тому числі: 01.1 – наїзд транспортних засобів; 02 – падіння потерпілого; у тому числі: 02.1 – під час пересування;

Класифікація небезпечних факторів, що можуть призвести до нещасного випадку
Відомості про шкідливий або небезпечний фактор та його значення зазначаються відповідно до ГОСТ 12.0.003-74 “Небезпечні та шкідливі виробничі фактори. Класифікація”. Шкідливий фактор кодує

Обладнання, устатковання, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку
311 – устатковання енергетичне; 313 – устатковання для чорної та кольорової металургії; 314 – устатковання гірничошахтне; 315 – устатковання підіймально-транспортне (кран

Причини нещасного випадку
Технічні: 01 – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва; 02 – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність транспортних з

Загальні положення організації і проведення спеціального розслідування нещасних випадків
  Спеціальному розслідуванню підлягають: – нещасні випадки із смертельними наслідками; – групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками

Особливості створення комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку
Спеціальне розслідування нещасного випадку (крім випадків, передбачених пунктом 43 Порядку) проводиться комісією із спеціального розслідування нещасного випадку (далі – спеціальна комісія),

Алгоритм дії роботодавця при організації спеціального розслідування нещасного випадку.
  Роботодавець, дізнавшись про НВ від керівника робіт, або від лікувально-профілактичного закладу перш за все приймає рішення про організацію розслідування НВ (рис. 7.1). &nb

Обов’язки роботодавця при організації та проведенні спеціального розслідування нещасного випадку.
Порядок спеціального розслідування відрізняється від порядку звичайного розслідування (рис.7.2). Роботодавець (якщо постраждав роботодавець – орган, до сфери управління якого належить підп

Обв’язки та дії КОМІСІЇ зІ спеціального розслідування нещасних випадків на виробництві
План розкриття теми 1. Алгоритм дії комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку. 2. Обов’язки комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку.  

Характеристика професійних хвороб
Професійні хвороби виникають в результаті дії на організм несприятливих факторів виробничого середовища. Клінічні прояви часто не мають специфічних симптомів, і лише відомості про умови праці хворо

Професійні захворювання, обумовленні дією фізичних факторів
Вібраційна хвороба обумовлена тривалим (не менше 3-5 років) дією вібрації в умовах виробництва. Вібрації ділять на локальні (від ручних інструментів) і загальні (від верстатів, устаткування, рухоми

Професійна захворюваність в Україні та її причини
Окрім медичних, соціальних і моральних збитків окремим людям, професійні захворювання продовжують приносити величезні економічні втрати суспільству. Так, за даними Фонду соціального страхування від

Загальні положення з організації і проведення розслідування професійних захворювань і отруєнь
  Відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.2011 р

Процедура встановлення зв’язку захворювання з умовами праці
  1. Професійний характер захворювання (отруєння) встановлюється експертною комісією спеціалізованого лікувально-профілактичного закладу, склад якої затверджує керівник цього закладу.

Класифікатор обставин виникнення профзахворювання
  Основні обставини виникнення профзахворювань відображені у класифікаторі 8, який затверджено наказом МОЗ України № 31 від 10.02.1998 р. (табл. 9.1).   Таблиця

Повідомлення про професійне захворювання
  Спеціалізованими лікувально-профілактичними закладами стосовно кожного хворого складається повідомлення за формою П-3 згідно з додатком 14 Порядку розслідування та ведення обліку не

Обов’язки роботодавця з організації розслідування професійного захворювання
  Протягом трьох діб після встановлення діагнозу це повідомлення надсилається роботодавцю та керівнику підприємства, шкідливі виробничі фактори на якому призвели до виникнення професі

Обов’язки комісії з організації розслідування професійного захворювання
  До складу комісії з розслідування професійних захворювань входять: – представник установи державної санітарно-епідеміологічної служби, яка обслуговує підприємство (голова к

Загальні положення
  Наказом МОЗ України № 503 від 29.08.2006 р. введено в дію "Кодування захворюваності та смертності у відповідності до Міжнародної статистичної класифікації хвороб 10-го перегляд

Кодування захворюваності
  Дані щодо захворюваності досить часто використовуються при розробці програм і політики в області охорони здоров'я. На їх підставі проводиться моніторинг і оцінка здоров'я населення,

Діюча система реєстрації та обліку професійних захворювань в Україні
  Реєстрація та облік професійних захворювань ведеться в журналі згідно з додатком 16 Порядку: – на підприємстві, у робочих органах виконавчої дирекції Фонду та в установах д

Проблеми медико-санітарного обслуговування працюючих
  У формуванні професійної і виробничо зумовленої патології значну роль відіграють демографічні чинники. В Україні, як і в більшості європейських держав, спостерігається зменшення кіл

Завдання інформатизації системи реєстрації та обліку професійних захворювань в Україні
  Викладене вище свідчить про необхідність шукати шляхи вдосконалення контролю за станом професійної захворюваності в Україні. Значні перспективи відкриває впровадження інформаційних

Загальні положення
У відповідності з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.2011 р., розсліду

Особливості проведення розслідування аварій на виробництві
  Роботодавець або особа, яка керує виробництвом під час зміни, зобов’язані діяти згідно з планом ліквідації аварії, вжити першочергових заходів для рятування потерпілих і подання їм

Складнощі щодо визначення матеріальних втрат, заподіяних аварією
  Комісія зобов’язана протягом десяти робочих днів розслідувати обставини і причини аварії та визначити шкоду, заподіяна аварією, з урахуванням наведених у додатку 17 Порядку відомост

Складнощі щодо визначення матеріальних втрат, заподіяних аварією
  Комісія зобов’язана протягом десяти робочих днів розслідувати обставини і причини аварії та визначити шкоду, заподіяна аварією, з урахуванням наведених у додатку 17 Порядку відомост

Смертність населення України від нещасних випадків
Причини смерті Відхилення, % Загальна кількість -6,9

Загальні положення
Питання оцінки ризику виникнення аварій на виробництві сьогодні, як ніколи, є актуальним. У країні вводяться в дію нормативні акти, гармонізовані з європейськими. Формується єдиний підхід до оцінки

Порядок здійснення аналізу небезпеки й оцінки ризику
Аналіз небезпеки та ризику аварій на об'єкті підвищеної небезпеки включає такі основні етапи: · постановка завдання аналізу небезпеки та оцінки ризику; · аналіз небезпеки та умов

Визначення масштабів наслідків аварій
Визначення масштабів наслідків аварій включає аналіз можливих впливів на людей, майно і довкілля. Для оцінки можливих наслідків і наступної оцінки ризику необхідно моделювати аварії для кожного мож

Оцінка прийнятності ризику та прийняття рішень щодо зменшення ризику
Прийняття рішень за результатами аналізу небезпеки й оцінки ризику ґрунтується на наступних принципах: o ризик, що пов'язаний з наявною на об'єкті підвищеної небезпеки та виявленою потенці

Організації, що забезпечують звітність та облік нещасних випадків
  У відповідності до п.п. 63-67 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232

Форми державного статистичного спостереження виробничого травматизму
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики травматизму на виробництві та о

ЗВІТ ПРО ТРАВМАТИЗМ НА ВИРОБНИЦТВІ у 200 __ році
Подають: Терміни подання Форма № 7-тнв юридичні особи, їх відокремлені структурні підрозділи незалежно від відомчої підпо

Розділ 1. Потерпілі та нещасні випадки на виробництві
Назва показників № рядка   А Б Середньооблікова чисельність штатних п

Та витрати на заходи з охорони праці
Окремі матеріальні наслідки нещасних випадків1 (оформлені актами Н-1 та НТ)   Назва показників № р

За основними видами подій та причинами нещасних випадків
(з графи 1 розділу 1) Назва показників № рядка Кількість потерпілих з утратою працездатності на 1 робочий день і біль

Звітність та інформація про професійні захворювання
  Відповідно до п. 88 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.

Звітність та інформація про аварії
  Відповідно до п. 105 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11

Їх компетенція і повноваження
Однією з функцій сучасної держави є проведення соціальної політики, спрямованої на підвищення безпеки праці. Здійснення цієї функції неможливе без відповідного державного управління охороною праці.

Державні органи і організації, що залучаються до розслідування, обліку і аналізу нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві
  Відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постанова КМ України № 1232 від 30.11.2011 р.

Стан промислової безпеки у Харківській області
  За останні роки в Україні намітилась чітка тенденція до збільшення об'ємів виробництва. В той же час питання безпечного ведення робіт та охорони праці в багатьох галузях промисловос

Стан охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху в агропромисловому виробництві у 2008 році та у І кварталі 2009 року
Аналіз технологічних процесів в сільськогосподарському виробництві показує, що воно є однією з найбільш травмонебезпечних галузей народного господарства України. У 2008 році від нещасних випадків,

Необхідність посилення профілактичної роботи з попередження нещасних випадків
  Травматизм на виробництві в Україні чимось нагадує ситуацію зі СНІДом. Про постраждалих намагаються якомога менше говорити, причини трагедій галузевими відомствами всебічно не аналі

Розслідування та облік нещасних випадків
“Інструкція про порядок розслідування, ведення обліку нещасних випадків в органах і підрозділах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорн

Спеціальне розслідування нещасних випадків
Спеціальному розслідуванню підлягають: – нещасні випадки зі смертельним наслідком; – групові нещасні випадки, які сталис

Розслідування та облік нещасних випадків
7. Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у проце

Розслідування та облік нещасних випадків
7. Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у проце

Порядок розслідування обставин і причин виникнення професійних захворювань
74. Головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, області або міста утворює протягом трьох днів після отримання повідомлення за формою П-3 комісію з проведення розслідування причи

Процедура оформлення акта проведення розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання
86. За результатами розслідування комісія складає акт проведення розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання за формою П-4 (далі – акт за формою П-4) згідно з додатком 17.

ВИСНОВОК про аварію, катастрофу, пригоду (подію) на транспорті, що сталася
___ ___________ 20__ р. о _____ год. _____ хв. з працівником (працівниками) __________________________________________________________________ (найменування підприєм

ВІДОМОСТІ про збитки, заподіяні аварією, що сталася
_____ _________ 20__ р. о __ год. __ хв.   на ______________________________________________ (найменування підприємства та ______________________________________

Загальні положення
Законами України "Про охорону праці" (зі змінами), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спри

Загальні положення
Законами України "Про охорону праці" (зі змінами), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спри

Загальні положення
Законами України "Про охорону праці" (зі змінами), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спри

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги