рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Муніципальні (місцеві) облігації

Муніципальні (місцеві) облігації - раздел Финансы, Дніпропетровська державна фінансова академія Однією З Найбільш Характерних Особливостей Фор­мування За Сучасних Умов Бюдже...

Однією з найбільш характерних особливостей фор­мування за сучасних умов бюджетів різних рівнів та позабюджетних фондів є податки і нормовані відра­хування. При цьому значна частина видатків покла­дається на місцеві бюджети.

Тому вирішення фінансових проблем регіонів слід здійснювати через розширення джерел доходу за ра­хунок неподаткових надходжень.

Перспективним напрямом залучення фінансових ресурсів для місцевих органів влади України є ви­пуск муніципальних облігацій.

В умовах загальної стагнації економіки, коли бюд­жети всіх рівнів зводяться з дефіцитом, розв'язання фінансових проблем місцевими органами влади є до­сить складним завданням. Зростаюча за останні ро­ки економічна самостійність регіонів не тільки дасть змогу місцевим органам влади розвивати ініціативу, але й покладе на них частку відповідальності за реа­лізацію економічної політики держави.

Водночас місцеві органи влади можуть бути актив­ними учасниками ринку цінних паперів. Емісія муні­ципальних облігацій забезпечує зниження вартості обслуговування внутрішнього боргу, залучення в еко­номіку регіону коштів іноземних інвесторів та сприя­тиме трансформації коштів населення в інвестиції.

Місцеві облігації можуть заміняти облігації внут­рішньої державної позики (ОВДП) при переорієнта­ції Мінфіна України на залучення дешевих грошей на європейському ринку. При цьому кошти будуть спрямовані на конкретно визначені програми роз­витку регіону, а також для фінансування різного ро­ду місцевих проектів — будівництва мостів, очисних споруд, системи водопостачання тощо, що створить нові робочі місця, збільшить податкові надходжен­ня, зменшить соціальну напругу, сприятиме розвит­ку інфраструктури ринку цінних паперів. Серед на­ціональних інвесторів зросте зацікавленість у надій­них і ліквідних цінних паперах (надійність, зокре­ма, може забезпечуватися двома способами: загаль­ною податковою потужністю і доходами існуючих і працюючих об'єктів), а іноземні інвестори поширять наступ на український фондовий ринок. Саме тому відсоткові ставки за муніципальні облігації є дуже наближеними до відсоткових ставок за державні об­лігації внутрішньої державної позики.

Кошти, що надходять від випуску і реалізації міс­цевих облігацій у більшості випадків зараховуються у позабюджетні фонди. Наприклад, для реалізації якого-небудь проекту місцевого значення муніци­пальний орган може виділити частину коштів з міс­цевого бюджету, взяти банківський кредит (що не завжди буває вигідним) чи використати позабю­джетні кошти, отримані від випуску місцевих облі­гацій. Інвестори, котрі купують місцеві обліга­ції, постачають муніципальним органам необхідні для реалізації проектів кошти. Якби не ці надхо­дження, то місцеві органи вимушені були б викорис­товувати відповідну частину коштів місцевого бюд­жету, отриманих за рахунок підвищення місцевих податків.

Отже, місцеві облігації залишаються одним із остан­ніх джерел інвестування в економіку України. Адже відомо, що кошти, залучені через розповсюдження ОВДП, спрямовуються на покриття дефіциту бюдже­ту, а не на виробництво.

При цьому зазвичай, корисно і необхідно врахову­вати досвід інших країн, які вже здійснювали ви­пуск та реалізували місцеві облігації. У нашій кра­їні здійснення таких проектів доцільно було б по­класти на інвестиційні компанії, які мають кваліфі­ковані кадри та відповідний досвід роботи.

Досвід європейських країн свідчить, що місцеві органи влади неспроможні нормально функціонува­ти, не випускаючи місцеві облігації. Принципи фі­нансування капітальних і поточних витрат ґрунту­ються на вартісних показниках, і мешканці відпо­відного регіону можуть вкладати власні кошти на їх здійснення. Це має своє підґрунтя: по-перше, пози­ки доцільні для місцевих капітальних вкладень то­му, що такі вкладення корисні для людей протягом багатьох наступних років, а повернення їх та відсот­ки за них будуть виплачуватися в наступні роки (розділ 9 Європейської Хартії місцевого самовряду­вання аргументує ці дії так: місцеві органи влади матимуть доступ до капітальних ринків, щоб залу­чити гроші для інвестиційних завдань), по-друге, позики є недоцільними для поточних витрат місце­вої влади тому, що таке їх використання, а вірніше (проїдання), дає змогу перевести вартість цих витрат на майбутні покоління громадян, які не будуть ними користуватися, а вимушені будуть їх повертати шля­хом виплати податків. Отже, будь-які позики корис­ні лише тоді, коли отримані кошти використовують­ся на розширення виробництва чи впровадження но­вих технологій, які дозволять отримувати більше продукції при меншій собівартості і вищій якості. А це, в свою чергу, дає змогу отримати більше коштів від реалізації виготовленої продукції і повернути по­зичені попередніми поколіннями гроші.

З наведеного зрозуміло, що необхідність місцевих облігацій як важливого інструмента фондового рин­ку місцевих облігацій очевидна. Але не можна по­кривати бюджетний дефіцит за допомогою обліга­ційних позик.

Державна політика в ставленні до ринку місцевих облігацій повинна спрямовуватися на недопущення штучного посилення диференціювання регіонів, під­вищення ефективності використання місцевими ор­ганами коштів з метою виробничого інвестування і підконтрольності цих процесів для органів влади, інформаційної відкритості для інвесторів і населен­ня регіонів.

На сучасному етапі на розвиток ринку облігацій місцевих позик негативний вплив має недосконала інфраструктура фондового ринку України.

Складності, що стоять на шляху розвитку ринку місцевих облігацій, можуть бути вирішені державою тільки в тісній взаємодії з професійними учасника­ми фондового ринку. У цьому зв'язку доцільно наго­лосити на можливості активного використання са­морегулювання як засобу оперативного вирішення проблем. Слід наголосити, що функції, пов'язані з прямою участю держави в створенні інфраструктури ринку цінних паперів, є тимчасовими, й згодом вони будуть повністю передані учасникам ринку. Ство­рення саморегулюючої організації учасників ринку місцевих цінних паперів дозволить вирішити проб­леми, пов'язані з розвитком інфраструктури ринку, забезпеченням ліквідності й інформаційної відкри­тості ринку та вдосконаленням законодавства з цих питань.

Сам випуск облігацій відіграє важливу роль. По­рядок випуску та обігу облігацій місцевих позик в Україні регулюється Положенням про порядок ви­пуску та обігу облігацій місцевих позик.

Казначейське зобов'язання України – державний цінний папір, що розміщується виключно на добровільних засадах серед фізичних осіб, посвідчує факт заборгованості державного бюджету України перед власником казначейського зобов'язання України, дає власнику право на отримання грошового доходу та погашається відповідно до умов розміщення казначейських зобов'язань України.

Обсяг емісії казначейських зобов'язань України у сукупності з емісією державних облігацій внутрішніх державних позик України не може перевищувати граничного обсягу внутрішнього державного боргу та обсягу пов'язаних з обслуговуванням державного боргу видатків, ви­значених законом про державний бюджет України на відповідний рік.

Емісія казначейських зобов'язань України є частиною бюджетно­го процесу і не підлягає регулюванню Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Казначейські зобов'язання України можуть бути:

· довгострокові - понад п'ять років;

· середньострокові - від одного до п'яти років;

· короткострокові - до одного року.

Емітентом казначейських зобов'язань України виступає держава в особі Міністерства фінансів України за дорученням Кабінету Міністрів України.

Казначейські зобов'язання України можуть бути іменними або на пред'явника. Казначейські зобов'язання України розміщуються у документарній або бездокументарній формі. У разі розміщення каз­начейських зобов'язань України у документарній формі видається сертифікат.

У сертифікаті казначейського зобов'язання України зазначаються вид цінного папера, найменування і місцезнаходження емітента, сума плате­жу, дата виплати грошового доходу, дата погашення, зазначення місця, в якому має бути здійснено погашення, дата і місце видачі казначейсько­го зобов'язання України, серія та номер сертифіката казначейського зобов'язання України, підпис керівника емітента, або іншої уповноваженої особи, засвідчений печаткою емітента. У сертифікаті іменного казначей­ського зобов'язання України також зазначається ім'я власника.

Особливості погашення та реалізації прав за казначейськими зо­бов'язаннями України визначаються умовами їх розміщення.

Рішення про розміщення казначейських зобов'язань України при­ймається згідно з Бюджетним кодексом України. У рішенні передба­чаються умови розміщення та погашення казначейських зобов'язань України. Порядок визначення вартості продажу казначейських зо­бов'язань України під час їх розміщення встановлюється Міністерством фінансів України.

Векселі –найважливіші засоби оплати товарів і послуг, одержання цих товарів і послуг у кредит без їх негайної оплати грошима. Вони виникають і функціонують в обігу на основі взаємної довіри суб'єктів ринкових відносин і як різновид кредитних грошей, різновид цінних па­перів, які мають певні переваги перед паперовими грошима. Наприклад, вони не так знецінюються, в обігу перебувають протягом зазначеного договором часу, різко скорочують необхідність у готівці, зменшують витрати обігу й прискорюють його. Маючи функції платіжних засобів, векселі не мають примусового обігу. З одного боку, вони забезпечені ре­альними товарами, наприклад, цукром у виробника, а з іншого, - часто мають самостійну вартість, що дозволяє проводити операції з ними як із цінними паперами. На відміну від грошей векселі слугують одночасно й кредитними документами, які виражають реальні ціннісні відносини між кредиторами й боржниками, і знаками коштів, які безпосередньо пов'язані з товарними операціями й рухом товарних цінностей.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Дніпропетровська державна фінансова академія

Дніпропетровська державна... Фінансова академія...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Муніципальні (місцеві) облігації

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Дніпропетровська державна фінансова академія
фінансовий факультет кафедра фінансів ПІДПРИЄМСТВ ТА БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ   «ЦІННІ ПАПЕРИ ТА ОПЕРАЦІЇ З НИМИ» Навчаль

ББК 65.264.1
Г 60 Цінні папери та операції з ними: Навчально-методичний посібник для студентів денної форми навчання, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за г

Спеціальні компетенції
- здатність застосовувати законодавство з питань випуску та обігу цінних паперів; - здатність аналізувати взаємозв'язок фондового ринку з іншими сегментами фінансового ринку; - зд

Тематичний план навчальної дисципліни
«ЦІННІ ПАПЕРИ ТА ОПЕРАЦІЇ З НИМИ» Назва модуля, змістового модуля, теми Модуль 1. Особливості випуску та обігу цінних паперів

Тема 2. Особливості емісії різних видів цінних паперів
Поняття акції як корпоративного цінного паперу. Особливості створення та існування акціонерного товариства. Роль акцій у цьому процесі. Поняття емісії акцій. Публічне розміщення акцій. Приватне роз

Тема 4. Портфельне інвестування
Поняття інвестиційного фонду та інвестиційного сертифікату. Основні учасники процесу спільного інвестування. Основні засади діяльності інститутів спільного інвестування. Емісія цінних паперів інсти

Тема 5. Депозитарна та клірингова діяльність на фондовому ринку
  Поняття депозитарної діяльності на ринку цінних паперів. Поняття реєстратора, зберігача та депозитарію цінних паперів. Основні функції прямих учасників депозитарної системи. Особлив

Тема 6. Похідні цінні папери
Поняття ф’ючерсного контракту. Основні переваги ф’ючерсної торгівлі. Функції клірингової палати. Поняття леверіджу. Сутність маржинальної торгівлі. Особливості закриття та виконання ф’ючерсних угод

Методичні рекомендації до самостійної роботи
  Ринок, на якому продаються й купуються різні матеріальні або реальні ресурси, - це рийки матеріальних активів, або товарні ринки. Це зазвичай ринки сировини, що використовується різ

Види цінних паперів за функціональним навантаженням.
Основні цінні паперивідображають основне майнове право або вимогу. До них належать акції та облігації. Допоміжніабо похідні цінні паперив

За ступенем ліквідності.
Ліквідні цінні папери— це ті, які легко перевести в гроші або у відповідні товари без істотних втрат. Неліквідні цінні папери— це ті,які

За ступенем ліквідності.
Ліквідні цінні папери— це ті, які легко перевести в гроші або у відповідні товари без істотних втрат. Неліквідні цінні папери— це ті,які

За способом обігу на ринку.
Обігові цінні папериможуть вільно продаватися й купуватися будь-якими особами на умовах, обговорених законами. Якщо це іменні ЦП, то обов'язковою умовою такого обігу є певна процед

Методичні рекомендації до самостійної роботи
    Акція - іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включа­ючи право на отр

Розміщення випусків акцій.
У міжнародній практиці існує кілька шляхів, якими фірма, що бажає вийти на фондовий ринок зі своїми акціями, звичайно здійснює свою емісію. Особливо слід все це враховувати для наступного прохо­дже

Державна облігаційна позика
Державний кредит, по суті, — це сукупність еко­номічних відносин, що виникають між державою, як позичальником, і кредиторами — фізичними або юридичними особами (приватними особами, фінан­сово-креди

Законодавча база застосування векселів в Україні
У нашій країні ухвалена низка нормативних та інструктивних до­кументів, які регулюють порядок видачі, обігу, обліку й пред'явлення до оплати векселів: Закон України «Про цінні папери та фо

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Акції можуть бути простими(звичайними) і привілейованими,які відрізняються між собою насамперед правами їхніх власників. Власники простих акцій мають такі

За способом виплати відсотків.
1. Купонні - з процентними купонами, які вирізують і надають до оплати при настанні строку виплати відсотків. Таким чином, фіксована процентна ставка, що завжди оголошується в річному вирахуванні,

Незабезпечені облігації.
Без забезпечення й без гарантій облігації випускаються тільки під відоме ім'я емітента, під обіцянку виплатити борг і відсотки. Ясно, що по незабезпечених облігаціях емітент змушений виплачувати ін

Тема 4: Портфельне інвестування
Мета: поглибити, систематизувати та узагальнити знання студентів щодо здійснення операцій з портфельного інвестування

Питання та завдання для самоконтролю
  1.Які існують основні стратегії портфельного інвестування? 2. Що є спільного і в чому різниця при здійсненні портфельного інвестування у акції і облігації? 3.

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Реєстратори - це юридичні особи, що мають відповідну ліцензію та здійснюють діяльність по веденню реєстру власників іменних цінних паперів. Також функції реєстратора може виконуват

Відмінності між реєстратором і депозитарієм.
Депозитарій є структурою, що забезпечує нормальну роботу вторин­ного ринку цінних паперів, тобто ринку, на якому відбувається активна купівля-продаж ЦП різних емітентів. Депозитарій насамперед необ

Питання для самоконтролю
1. Депозитарна система України. Учасники та їх основні функції. 2. Професійна діяльність реєстратора цінних паперів. 3. Професійна діяльність зберігача цінних паперів. 4.

Методичні рекомендації до самостійної роботи
  На ринках похідних інструментів важливе місце займають ф’ючерсні контракти. Ці контракти є договором, за яким дві сторони зо­бов'язуються (домовляються) провести у визначений час у

Методичні рекомендації до семінарських занять
Згідно з робочим навчальним планом формою організації навчального процесу при вивченні дисципліни «Цінні папери та операції з ними» є семінарські заняття. Семінарські заняття забезпечують закріплен

Методичні рекомендації до семінарського заняття
При підготовці до семінарського заняття необхідно: – Охарактеризувати основні різновиди цінних паперів, провести порівняльний аналіз щодо різних видів цінних паперів. – Закріпи зн

Проблемні питання
1. Які законодавчі акти регулюють випуск та обіг цінних паперів в Україні. 2. Які органи здійснюють наглядову функцію на ринку цінних паперів. 3. В чому полягає різниця між емісій

План заняття
1. Особливості первинного розміщення різних видів цінних паперів. 2. Біржові операції з цінними паперами 3. Операції з борговими цінними паперами на біржовому та позабіржовому рин

Методичні рекомендації до семінарського заняття
При підготовці до семінарського заняття необхідно: – Охарактеризувати основні види операцій щодо цінних паперів. – Розглянути основні засади публічного та приватного розміщення ак

Проблемні питання
1. Які законодавчі акти регулюють випуск та обіг цінних паперів в Україні. 2. Які нормативні акти регулюють вексельний обіг в Україні? 3. Яким чином здійснюється погашення векселю

Методичні рекомендації до семінарського заняття
При підготовці до семінарського заняття необхідно: – Охарактеризувати основні види депозитарної діяльності на фондовому ринку. – Розглянути основні засади реєстраторської діяльнос

Проблемні питання
1. Що є метою діяльності реєстратора на фондовому ринку України? 2. Ким складається реєстр власників іменних цінних паперів, що випущенні у документарній формі? 3. Ким складається

Методичні рекомендації до практичних занять
  Згідно з робочим навчальним планом формою організації навчального процесу при вивченні дисципліни «Цінні папери та операції з ними» є практичні заняття. Практичні заняття забезпечую

Практичне заняття № 1
Тема 18. Операції з ф’ючерсними контрактами   Мета заняття: закріпити теоретичні знання та придбати практичні навички щодо:

Методичні рекомендації до практичного заняття
Під час виконання індивідуального завдання необхідно розрахувати за наведеними даними стан рахунку клієнта на кожен день місяця, виходячи з того, що операції здійснюються із травневими та червневим

Розрахункові ціни на газойль, центів/галон
Дата В А Р І АНТИ    

Задача: В цьому прикладі розглядається гіпотетична модель біржової діяльності клієнта
Було укладено наступні угоди (заповнюється у відповідності до варіанту ) ______квітня____________________________ контракти на травень за ціною______________ ____

Практичне заняття № 2
Тема 6. Похідні цінні папери   Мета заняття: закріпити теоретичні знання та придбати практичні навички щодо: - визначення в

Методичні рекомендації до практичного заняття
  Хеджування- це трахування фінансового результату на ринку спот за допомогою відкриття ф’ючерсної позиції з тим самим активом, з яким здійснюються операції на ринку

В= СР- БТ, де
В- базіс між ціною на ринку реального товару у момент і і ф"ючерсною ціною у момент часу Т. СР - ціна на ринку реального товару у момет

Основна мета хеджера.
Основна мета хеджера полягає у тому, щоб відкрити на ф’ючерсному ринку позицію, яка у разі несприятливої зміни цін на ринку реальному надасть фермеру можливість отримати прибуток на ф’ючерсному рин

Варіанти
Показники     В А Р І А н Т И

Задача №2
На початку операції хеджування базіс скдадає X, а в кінці операції хеджування - У. Хто виграв від такого змінення базису ? Проілюструвати графічно та пояснити розв'язання . Примітк

Задача №3.
Фермер пердбачає зібрати X тис. бушелів кукурудзи на початку листопаду. Його цільова ціна складає У долл/бушель. 15 квітня ф"ючерсне котирування грудневого ф"ючерсного контракту на кукуру

Таблиця до задачі №3
  Показники Варіанти    

Задача №4
Рафінадна фабрика передбачає закупи у кінці року X тис. тон цукру-сирцю для переробки (надалі - сировина). Менеджент фабрики передбачає , що у кінці року ціни на сировину значно зростуть і, виходяч

Таблиця до задачі №4
  Показники Варіанти    

Задача №5
  Торговець паливом планує закупити партію пічного палива через місяць ( у грудні), і хоче зафіксувати ціну на рівні ціни, яка склалася станом на 5 листопада , що складає X центів /га

Таблиця до задачі №5
  Показники Варіанти    

Методичні РЕКОМЕНДАЦІЇ до виконання ІНДИВІДУАЛЬНОГО завдання
При воконанні індивідуального завдання студент повинен вирішити 5 задач. Індивідуальне завдання містить 30 варіантів. Задача №1 Опціон на пшеницю має базісну ціну X $/буш. Ціна ба

Таблиця до задачі №3
  Варіан ти NBти

Задача №4
Учасник ринку придбав опціон на вересневий ф"ючерсний контракт на соя-боби , причому базісна ціна опціону складає X $/бушель, котирування навідповідний ф"ючерсний контракт протягом термін

Таблиця до задачі №4
Показники     В а Р І а н т и

Задача №5
Учасник ринку продав опціон на золото, причому ціна зіткнення опціону складає X $/унція, котирування на золото протягом терміну з 01.04 по 05.04 відповідно дорівнювали У $/унція, Z $/унція,

Таблиця до задачі №5
Показники     В а Р і а н т и

ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ
    Перелік питань до поточного модульного контролю з дисципліни «Цінні папери та операції з ними» 1. Ринок цінних паперів як складова

Список рекомендованої літератури
1. Алексеев М.Ю. Рынок ценных бумаг. -М. Финансы и статисти­ка, 1992. 2. Адекенов А. Банки и фондовый рынок. Анализ. Практика. Эволю

ЦІННІ ПАПЕРИ ТА ОПЕРАЦІЇ З НИМИ
    Навчально-методичний посібник     Г 60 Цінні папери та операції з ними : Навчально-методичний посібн

ББК 65.264.1
      Підп. до друку ________ Формат ________ Папір друк. Ум. друк. арк. 6,8 Обл.-вид. арк 9,4 Тираж ___ Замовлення № ___ _______________

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги