рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Виробництво чаю та інших видів чайної продукції

Виробництво чаю та інших видів чайної продукції - раздел Домостроительство, Домішки води Чорний Байховий Чай.Класична Технологія Отримання Чаю Включа...

Чорний байховий чай.Класична технологія отримання чаю включає такі стадії:

— зав’ялювання;

— скручування;

— ферментація;

— висушування чайного листа;

— сортування.

Для отримання чаю необхідно ослабити тургор клітин і надати листку еластичність. Це досягається вилученням з листка певної кількості вологи шляхом його зав’ялювання. Одночасно в сировині відбуваються такі біохімічні процеси: за рахунок часткового окислення фенольних сполук збільшується активність оксидоредуктази і гідролаз, в результаті утворення амінокислот, цукрів і пектинових речовин зростає вміст водорозчинних речовин (пектинові речовини надають клейкості зав’яленому листку); збільшується кількість ефірних олій; знижується зміст вітаміну С. В результаті цих змін відбувається підготовка листа до скручування і ферментації. Зав’ялювання здійснюють природним і штучним способами, причому перший спосіб застосовують тільки в районах із стійким жарким кліматом. Зазвичай цю операцію здійснюють на завялювальних машинах, які за будовою нагадують стрічкові сушарки. Нормально зав’ялений лист повинен містити 63-65% вологи. Тривалість цієї стадії (від 3 до 6 год) залежить від вологості листка і температури повітря, яка повинна становити 38-44оС.

Скручування супроводжується фізичними змінами, пов’язаними з руйнуванням клітинної структури, що сприяє виходу клітинного соку на поверхню і інтенсифікації ферментативних процесів. Біохімічні процеси на цій стадії пов’язані в першу чергу з окислювальними перетвореннями фенольних сполук і утворенням складної суміші продуктів різного ступеня окислення і конденсації, в результаті яких чайний листок набуває характерного мідно-червоно-коричневого забарвлення. Поступово зникає гіркий смак недоокисленных катехінів і з’являється приємний терпкий смак. Значних змін зазнають ефірні олії і альдегіди зеленого чайного листка: зникає запах свіжого листя і з’являється характерний аромат чаю. Регулюючи глибину цих процесів, можна отримувати чай з різними органолептичними показниками. Одночасно при скручуванні і ферментації частина танінової фракції, реагуючи з білками, переходить в нерозчинний стан, що знижує цінність чаю. Цей процес посилюється при збільшенні тривалості цих стадій, а також при високій температурі ферментації (понад 35-37оС).

Скручування листа здійснюють на ролерах. Скручування ведуть в три етапи: на першому застосовують ролери відкритого типу, а на другому і третьому – закритого типу. Процес скручування на кожному етапі займає 30-45 хв. Після кожного скручування чайний лист сортують. Через неоднорідності чайного листа різні частини флеша скручуються по-різному. На першому етапі скручується найбільш ніжне листя, яке відокремлюють при сортуванні і направляють на ферментацію. Ця фракція йде на виготовлення вищих ґатунків чаю. Основна маса листка передається на друге, потім на третє скручування.

Ферментація – основний етап виробництва чорного чаю, що визначає його якість. Для ферментації чайний лист поміщають у ферментаційні скрині шаром завтовшки 4-8 см залежно від відібраної фракції (для першої фракції товщина шару повинна бути меншою). Щоб виключити підсихання верхніх шарів чайного листа і зберегти оптимальну температуру (22-24оС) в приміщенні, де проводять ферментацію чаю, підтримують високу відносну вологість повітря (95-98%). Для підвищення інтенсивності окислювальних процесів забезпечують доступ до листка достатньої кількості кисню повітря. Ферментація триває 2-3 год.

Ферментований чайний лист володіє всіма властивостями готового чорного чаю. Для збереження цих властивостей його висушують, при цьому не тільки вилучається волога, але і відбувається інактивація ферментів. Висушування здійснюють при температурі 95-100оС. Чай вважається висушеним, якщо чаїнки не згинаються, а ламаються.

Після висушування отримують напівфабрикат чаю, що є неоднорідною сумішшю, яку необхідно розділити на фракції шляхом сортування. Попереднє сортування проводять після кожного етапу скручування, остаточне – після висушування. При цьому ніжні чаїнки відділяються від грубих чаїнок і від домішок (нескручених пластинок, чайного пилу тощо). В результаті отримують чай, який відповідає стандартам і може бути використаний для приготування торгових сумішей.

Зелений байховий чай.Отримують з сортового чайного листка, як і чорний чай, але через особливості отримання він є більш цінним продуктом, ніж чорний чай. Це пов’язано з високим вмістом у ньому катехінів (при отриманні зеленого чаю зберігається 90% катехінів) та інших біологічно-активних речовин, зокрема вітаміну С. Зелений чай володіє сильною збуджуючою, освіжаючою і тонізуючою дією. У виробництві зеленого чаю основною метою є не допустити окислення катехінів та інших змін чайного листка. Чим менше таких змін відбувається в ході технологічного процесу, тим вищою є якість зеленого чаю. З цією метою при виробництві зеленого чаю замість зав’ялювання, скручування і ферментації передбачене підсмажування (китайський спосіб) або пропарювання (японський спосіб) чайного листка, які необхідні для інактивації ферментів, тобто фіксації зеленого чайного листка. Крім того, при подібній обробці через руйнування хлорофілу зникає запах свіжої зелені, листок набуває деякої еластичності. Термічна обробка веде до утворення нових смакових і ароматичних речовин в зеленому чаї, і хоча зміни хімічного складу листка незначні, вони необхідні для отримання високоякісного продукту.

Технологія отримання зеленого байхового чаю включає такі стадії:

— фіксацію;

— підсушування;

— скручування фіксованого листа;

— висушування;

— сортування.

Фіксація здійснюється в пропарювальних апаратах, що складаються з двох конвеєрів, – пропарювального і охолоджувального. У пропарювальному відділенні чайний листок протягом 2-3 хв піддається обробці гострою перегрітою парою з температурою 120оС і вище, а в охолоджувальному – обдувається повітрям. Фіксування пропареного листа проводять з метою вилучення зайвої вологи і підготовки його до скручування.

Підсушування аналогічне до зав’ялювання при виробництві чорного чаю. Вологість чайного листка при такій обробці знижується з 80 до 58-62%. Тривалість процесу 12-15 хв, оптимальна температура – 100-110оС.

Фіксований і підсушений чайний лист піддають скручуванню. На відміну від виробництва чорного чаю, де на цій стадії в чайному листку протікають глибокі біохімічні перетворення, при отриманні зеленого чаю скручування представляє в основному фізичний процес, необхідний для надання листку завитка. Скручування проводять в ролерах відкритого типу протягом 80 хв.

При скручуванні листка утворюється велика кількість грудок через присутність в’язких пектинових речовин, тому для рівномірного вилучення вологи при висушуванні грудки розбивають.

Після висушування зелений чай сортують. Цю стадію проводять так само, як і при отриманні чорного чаю. Отримана при сортуванні сходова фракція йде на виробництво чайних концентратів і тонізуючих безалкогольних напоїв на основі чаю. Дрібні чаїнки зеленого чаю – висівки і крихти, як і при отриманні чорного чаю, використовують для отримання гранульованого чаю.

Червоний і жовтий чай. Червоний і жовтий чай займають проміжне положення між чорним і зеленим чаєм, причому жовтий ближчий до зеленого, а червоний – до чорного чаю. У цих видах чаю гармонійно поєднуються аромат і смак чорного чаю з високою фізіологічною активністю і лікувальними властивостями зеленого чаю. У зв’язку з тим що при виготовленні червоного і жовтого чаю листок піддається лише частковій ферментації, вміст ТКС та інших цінних речовин в них вищий, ніж в чорному. Крім того, часткове протікання окислювальних реакцій зумовлює приємніший аромат, терпкий смак і інтенсивний настій порівняно із зеленим чаєм. Основним виробником цих видів чаю є Китай.

Технологія отримання червоного чаю має свої особливості. Зав’ялений листок піддають легкомускручуванню, при якому руйнується не вся його поверхня, а лише клітини, розташовані скраю.

В ході подальшої ферментації окислювальні процеси, пов’язані з перетвореннями ТКС, інтенсивно протікають саме на цих ділянках.

Фіксації піддають не сировину, а частково ферментований продукт. При фіксації, що здійснюється шляхом обсмажування листка, відбувається інактивація ферментів, припиняється окислення ТКС і одночасно посилюються теплохімічні процеси, характерні для виробництва зеленого чаю.

Важливе значення в утворенні аромату червоного чаю має процес термообробки, який здійснюють протягом 2-5 год при температурі 65-70оС.

Хороші сорти червоного чаю містять максимальну кількість ефірних олій, відрізняються інтенсивним квітковим ароматом, високою екстрактивністю, за вмістом катехінів майже удвічі перевершують чорний чай. Регулюючи ступінь ферментації, можна отримати чай, що відрізняється виглядом і забарвленням настою.

Технологія отримання жовтого чаю включає такі стадії:

— зав’ялювання;

— фіксація;

— скручування;

— висушування чайного листа;

— термічна витримка напівфабрикату;

— сортування чаю.

Для отримання якісного жовтого чаю необхідно уповільнити протікання окислювальних процесів вчайному листку. Цього досягають шляхом використання зав’яленого і фіксованого чайного листка, бо в першому комплекс окислювальних ферментів міститься в незмінному вигляді, а в другому – ферменти інактивовані, але майже повністю збережені початкові речовини свіжого листка. Співвідношення зав’яленого і фіксованого листка становить 2-3 : 1. При сумісному скручуванні зав’яленого і фіксованого листа відбувається часткове окислення фенольних сполук, що забезпечує отримання чаю, який володіє жовто-червоним настоєм, приємним ароматом і терпким смаком.

Пресований чай. Зелений чай у вигляді цеглин отримують з грубого чайного листка, непридатного для виготовлення якісного байхового чаю.

Технологія отримання такого чаю складається з двох етапів: отримання напівфабрикатів (лао-ча) і пресування лао-ча. Напівфабрикат такого чаю отримують на чайних фабриках первинної переробки і лише в період збору листка. Пресування ведуть на спеціальних фабриках протягом всього року.

Технологія отримання лао-ча включає такі стадії:

— обжарювання;

— скручування;

— термічну витримку;

— висушування чайного листа.

Обжарювання листка ведуть протягом 2-3 хв, при цьому його температура зростає до 65-75оС, що веде до часткової інактивації ферментів, руйнування хлорофілу, появи у листку еластичності. В результаті зникає гіркуватий присмак зеленого чайного листка, з’являється оливковий відтінок.

Після скручування обсмаженого листка він надходить на термічну витримку, яку проводять в спеціальних ємностях. Листок під дією власної маси ущільнюється і витримується в такому стані декілька годин. За рахунок окислювальних процесів температура листка підтримується на постійному рівні в межах 65-75оС. Крім окислення фенольних сполук протікають інші процеси, за рахунок яких утворюються забарвлені речовини, що позитивно впливають на колір настою чаю. Крім того, відбувається взаємодія фенольних сполук з білками з утворенням нерозчинних у воді сполук, знижується частка вільних амінокислот; в той же час збільшується вміст редукуючих речовин і розчинного пектину. Наслідком цих перетворень є зниження вмісту екстрактних речовин (на 15-20%) порівняно з їх кількістю в обсмаженому листі. Потім чайний листвисушують протягом 10-15 хв при температурі 85-95оС до залишкової вологості 8%. Отриманий лао-ча йде на отримання готового продукту.

Отриманий з фабрик первинної переробки напівфабрикат сортують по категоріях і окремо зберігають партії, придатні для виготовлення облицювального матеріалу, і партії лао-ча, – для виготовлення внутрішнього матеріалу.

При отриманні зеленого чаю у вигляді цеглин суміші облицювального і внутрішнього матеріалів окремо пропарюють. Мета цієї операції – розм’якшення напівфабрикату і підвищення терпкості за рахунок пектинових речовин, що містяться в матеріалі. Це полегшить отримання міцної цеглини на подальших стадіях.

Потім пропарений матеріал укладають в розігріті до 60-70оС прес-форми, засипаючи в кожну по 200 г облицювального матеріалу, потім 1600 г внутрішнього матеріалу і знову 200 г облицювального матеріалу. Пресування ведуть на гідравлічних пресах під тиском 10-11 МПа. Готову цеглину витримують в прес-формі 1 год, щоб вона охолола і затверділа. Потім її витягують з прес-форми, обрізають бічні грані і відправляють на висушування.

При висушуванні вилучають всього 3-4% вологи, знижуючи вологість до 12%, проте цей процес займає 15-20 діб. Такий чай не можна сушити при високій температурі, оскільки при передчасному висиханні можливе розтріскування поверхневих шарів, тоді як внутрішній матеріал залишається вологим. Висушування здійснюють при температурі 34-36оС і відносній вологості повітря 50-55%. Зелений чай у вигляді цеглин повинен бути добре спресованим і не розламуватися руками, масова частка таніну в ньому повинна бути не менше 3,5%; настій – червоно-жовтого кольору, колір розвареного листка – темно-зелений з темно-коричневим відтінком.

Чорний плитковий чай виготовляють у вигляді плиток масою 125 і 250 г. Чай отримуютькупажуванням і пресуванням висівок і крихт, що утворюються після сортування напівфабрикату чорного чаю на первинних фабриках. Чорний плитковий чай випускається вищого, першого, другого і третього ґатунків. Вологість плиткового чаю повинна становити не більше 9%. З підвищенням ґатунку чаю вмісту кофеїну збільшується з 1,8% до 2,2%, а вміст таніну з 8,0 до 9,0%. За органолептичними показниками чорний плитковий чай повинен відповідати таким вимогам: настій чаю міняється від чис­того коричневого з темно-червоним відтінком у вищого ґатунку до мутнуватого темно-коричневого з бурим відтінком у третього ґатунку; аромат чаю вищого ґатунку приємний, повний; смак з деякими від­тінками терпкості, зі зниженням ґатунку аромат слабшає, з’являється грубуватий і навіть грубий смак.

Всі пресовані види чаю відрізняються зниженою гігроскопічністю, компактністю і транспортабельністю.

Чайні концентратиі чайні барвники.Виробництво цих продуктів дозволяє раціональніше використовувати сировинні ресурси чайної промисловості. Чайні концентрати і чайні барвники миттєво розчиняються в холодній і гарячій воді, транспортабельні, мають більший термін зберігання, ніж звичайний чай, відрізняються високою біологічною активністю, оскільки в достатній кількості містять властиві чаю цінні хімічні компоненти: ТКС, кофеїн, амінокислоти, органічні кислоти, вітаміни.

Сировиною для виробництва чайних концентратів можуть бути: свіжий чайний лист (як правило, некондиційний); готовий чай будь-якого виду і сорту, найчастіше низькосортний, а також сходові фракції, отримані при сортуванні байхового чаю. Зелений і чорний чайні концентрати випускають в сухому і рідкому вигляді.

При виробництві сухих концентратів сировину піддають гарячій екстракції. Отриманий екстракт фільтрують і сушать. Висушування можна проводити розпилювальним способом, але при цьому втрачається значна частина ароматичних речовин, і сублімацією, що дозволяє максимально зберегти аромат початкової сировини. Вмісту вологи в сухому концентраті чаю повинен бути не вище 4%, таніну 1,6-5,5%, кофеїну 0,3-0,75%.

Рідкий концентрат чаю – це натуральний чайний екстракт, отриманий згущуванням до вмісту сухих речовин не менше 60%, а потім підданий стерилізації (для припинення окислювальних процесів ферментативного і неферментативного характеру з метою стабілізації якості, особливо при тривалому зберіганні продукту) в герметичній упаковці.

Рідкі і сухі концентрати чаю виготовляють без добавок або з додаванням цукру, лимонної кислоти, ефірних олій та інших речовин.

Для отримання чайних барвників використовують головним чином грубий чайний лист і формувальний матеріал, що отримується при щорічному підрізуванні чайної рослини. Чайні барвники є порошками зеленого, жовтого, коричневого і червоного кольорів. В основі їх отримання лежить принцип регулювання глибини окислювальних процесів в чайній сировині шляхом термічної обробки. Зупиняючи дію окислювальних ферментів на початку переробки сировини, отримують зелені барвники, при їх частковій дії – жовті, а при тривалій дії – коричневі. Далі здійснюють екстракцію водою або етанолом, після чого екстракт висушують до порошкоподібного стану.

Особливе значення має спосіб отримання натуральних барвників, багатих вітаміном Р, із столового буряка і чайної сировини жовтого, коричневого і червоного кольорів. Червоні забарвлені речовини буряка нестійкі і швидко руйнуються. Для запобігання цьому процесу до столового буряка додаютьчайні барвники. Фенольні сполуки чайних барвників чинять інгібуючу дію на ферменти буряка, які руйнують пігменти.

Чайні барвники містять не більше 4% вологи, не менше 6% таніну. Вони використовуються в кондитерській промисловості, одночасно підвищуючи біологічну цінність виробів.

Тонізуючі безалкогольні налитки на чайній основі.Хороша розчинність рідких концентратів зеленого і чорного чаю зумовлює їх використання в безалкогольній промисловості. Крім того, тонізуючі напої на чайній основі збагачені властивими чаю біологічно-активними речовинами, володіють освіжаючими і приємними смаковими властивостями.

Тонізуючі напої виготовляють з концентратів чорного і зеленого чаю з додаванням смакових і ароматичних речовин (цукру, лимонної ефірної олії, лимонної кислоти, фруктових соків, особливо мандаринового, цукрового колеру) і води, насиченої вуглекислим газом.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Домішки води

Основна вимога до води технологічного призначення її відповідність державному стандарту на питну воду До води як сировині для виробництва... Приготування живильних середовищ... Виробничу культуру одержують вирощуванням мікроорганізмів на поверхні твердого або рідкого ЖС і в об ємі рідкого ЖС...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Виробництво чаю та інших видів чайної продукції

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Домішки води
По хімічному складудомішки природних вод діляться на мінеральні і органічні. До мінеральнихдомішок відносяться аз

Показники якості води
Якість води визначається різними домішками, що в ній містяться. Критерії якості зумовлені характером використання води на підприємствах або в побуті. Вода як сировина для виробництва харчових проду

Фізичні показники.
Такі фізичні показники якості води, як каламутність(прозорість), зумовлені кількістю і дисперсністю нерозчинних компонентів води. Прозорість характеризують висотою стовпа во

Фізико-хімічні показники.
Фізико-хімічні показники якості води характеризуються температурою, окислюваністю, рН,лужністю, жорсткістю і

Бактеріологічні і біологічні показники.
Бактеріологічні і біологічні показники якості води характеризують водне середовище, в якому розвиваються різні мікроорганізми, у тому числі ті, що здатні викликати захворювання людини. Тому біологі

Токсикологічні показники
Токсикологічні показники якості води характеризують безпеку хімічного складу води. За походженням токсичні речовини бувають: такі, що зустрічаються в природній воді; додані у воду у вигляд

Вимоги до води для виробництва харчових продуктів
Воду, яку використовують при виробництві харчових продуктів, залежно від призначення поділяють на технологічну і технічну. До води технологічного

Вимоги до води технічного призначення
Вода технічного призначення використовується для охолодження (через поверхню теплообміну) в паро-промисловому і холодильному господарстві і як засіб миття (за винятком частин апаратів і обладнання,

Способи підготовки води технологічного призначення
Різні за хімічною і фізичною характеристикою домішки у воді підрозділяються на чотири групи. Основою водопідготовки для кожної групи є процеси, які найактивніше впливають на цю гру

Класифікація харчових добавок
Відповідно з діючим законодавством під терміном «харчові добавки» розуміють природні або синтетичні речовини, які спеціально вводяться в харчові продукти з метою надання їм

Гігієнічна регламентація харчових добавок
Разом з необхідними і корисними речовинами з їжею в організм людини надходить велика кількість сторонніх речовин, зокрема ті, що спеціально вносяться до продуктів з технологічних міркувань. Потрапл

Харчові добавки, що покращують зовнішній вигляд продуктів
У групу речовин, що відповідають за зовнішній вигляд продуктів, входять харчовібарвники,фіксатори забарвлення і вибілюючі речовини

Харчові добавки, які регулюють смак і аромат
До харчових добавок, що визначають смак і аромат продуктів харчування, відносятьпідсолоджуючі речовини, ароматизатори, підсилювачі смаку і

Харчові добавки, які регулюють консистенцію
Добавки, які регулюють консистенцію, – це речовини, що вносяться для створення необхідних або зміни існуючих реологічних властивостей. До них відносяться згущувачі, желе ут

Харчові добавки, які збільшують термін зберігання продукту
Псування харчової сировини і готових продуктів – результат складних фізико-хімічних і мікробіологічних процесів: гідролітичних, окислювальних, процесів розвитку мікробної флори. Можливість і швидкі

Біологічно-активні добавки
Біологічно-активні добавки до їжі (БАД) – концентрати натуральних або ідентичних до натуральних біологічно-активних речовин (включаючи незамінні харчові речовини), призначених для безпосереднього п

Загальні відомості
Ферменти– високоактивні, нетоксичні біокаталізатори білкової природи складної будови, які характеризуються специфічною дією на субстрат, яка виявляється в чітко визначених умовах,

Одержання посівного матеріалу для культивування мікроорганізмів
Посівним матеріалом або посівною культурою називають чисту культуру мікроорганізму, яку одержують шляхом послідовного пересіву з пробірки в колбу, потім – в ємност

Приготування посівного матеріалу для поверхневого культивування.
ПМ для поверхневого культивування є спороносна культура продуцента, що містить не менше 0,7 млрд. спор/г; без сторонньої мікрофлори. Частка пророслих спор від їх загальної кількості повинна станови

Хімічний склад живильних середовищ.
Для кожного продуцента склад ЖС підбирають індивідуально. Найважливіша вимога до складу ЖС – його повноцінність. Воно повинно містити компоненти, які забезпечують нормальний ріст м

Види і основні компоненти живильних середовищ
Мета приготування живильних середовищ полягає у створенні з окремих компонентів певної регламентованої суміші з необхідними параметрами (вологістю, pH тощо). Способи приготування живильних середови

Процес стерилізації у виробництві ферментів
Метастерилізації полягає у знищенні усієї мікрофлори, яка вноситься в середовище з його компонентами, водою, повітрям, із зовнішніх та внутрішніх поверхонь обладнання та трубопрово

Стерилізація твердих живильних середовищ для поверхневого культивування
Процес теплової стерилізації здійснюють періодично або безперервно з використанням гострої або глухої пари. Традиційний і найпоширеніший метод – стерилізація гострою парою

Стерилізація рідких живильних середовищ для глибинного культивування
Рідкі живильні середовища стерилізують безперервним і періодичним способом. Періодичний спосіб використовують для стерилізації невеликих об’ємів середовищ. Процес здійснюю

Стерилізація обладнання і комунікацій
При поверхневому культивуванні стерилізують все обладнання, пов’язане з приготуванням посівного матеріалу – ємності для засіву, кювети, ємності для води, для приготування по

Підготовка повітря для аерування
Засміченість повітря механічними і мікробними домішками може становити до 109 частинок на м3, а власне мікроорганізмами – 103-104 шт. на м3, і

Культивування мікроорганізмів у виробничих умовах
Оптимальні умови культивування мікроорганізмів визначаються такими чинниками: o дозування і вік посівного матеріалу; o повноцінність живильного середовища, а при

Кюветний спосіб культивування мікроорганізмів
Сипкі компоненти живильного середовища пневмо­транспортом подають у стерилізатор, обладнаний мішалкою, паровим кожухом і лініями підведення стерильного повітря і пари. Після закінчення стерилізації

Глибинне культивування мікроорганізмів у виробничих умовах
Глибинний спосіб культивування ґрунтується на вирощуванні мікроорганізмів, занурених і рівномірно розподілених у рідкому живильному середовищі. Цей спосіб вимагає вищої культури виробництва, контро

Послідовність отримання очищених ферментних препаратів
Описані нижче методи дозволяють отримувати очищені технічні ферментні препарати. Фільтрат культуральної рідини, одержаної на стадій глибинного культивування (Гх), подають на стадію вакуум-

Одержання ферментних препаратів з рослин та органів і тканин тварин
Одержання ФП рослинного і тваринного походження полягає у вилученні ферментів, які містяться у відповідній сировині, та їх очищенні від домішок. З подрібнених плодів, стебел, листків росли

Характеристика хлібопекарських дріжджів
Під терміном «дріжджі» зазвичай розуміють мікроорганізми, що брунькуються або діляться, які відносять до класу нижчих грибів сахароміцетів. Дріжджі застосовуються у хлібопекарській промисл

Приготування живильного середовища
У виробництві хлібопекарських дріжджів живильним середовищем є розчини бурякової меляси і живильних азот- і фосфорвмісних солей з добавками стимуляторів росту і мікроелементів. Як джерело азоту зас

Вирощування дріжджів
Існує декілька технологічних схем вирощування дріжджів, які відрізняються одна від одної періодичністю або безперервністю процесу, кратністю розбавлення меляси, кількістю стадій, швидкістю росту, з

Виділення, формування і упакування дріжджів
Тривалий контакт дріжджів з середовищем погіршує їх якість, при цьому знижуються підіймальна сила дріжджів і їх стійкість при зберіганні, тому після дозрівання дріжджі необхідно якнайшвидше виділит

Висушування дріжджів
Термін зберігання пресованих дріжджів становить 12 діб при температурі 4-6оС. Це ускладнює їх перевезення на значні відстані, тому що вони не придатні для тривалого зберігання. Основним

Отримання лимонної кислоти
У харчовій промисловості лимонну кислоту використовують у виробництві кондитерських виробів, безалкогольних напоїв і харчових концентратів. Харчову лимонну кислоту отримують в процесі культивування

Отримання молочної кислоти
Харчова молочна кислота є водним розчином молочної кислоти, який отримують зброджуванням вуглеводвмісної сировини молочнокислими бактеріями Lactobacillus delbrueckii.

Отримання оцту
Столовим оцтом є слабкий водний розчин оцтової кислоти, яку отримують при окисленні етанолу оцтовокислими бактеріями або при розбавленні оцтової есенції водою. Оцет використовують при виготовленні

Характеристика сировини
Квас – безалкогольний напій темно-коричневого кольору з приємним ароматом житнього хліба і кисло-солодким смаком. Квас отримують шляхом комбінованого незавершеного спиртного і молочнокислого бродін

Приготування концентрату квасного сусла
Виробництво концентрату квасного сусла включає три технологічні стадії: отримання сусла, упарювання сусла і термічна обробка отриманого концентрату. Сировиною для в

Зброджування квасного сусла
Технологічний процес виробництва квасів бродіння складається з таких стадій: розведення культур мікроорганізмів; приготування цукрового сиропу і квасного сусла; зброджування сусла; купажування і ро

Пастеризація і розлив готового квасу
Квас – нестійкий продукт. Гарантійний термін зберігання квасу бродіння 2 доби. За цей час вміст спирту в квасі зростає до 1-1,2%, а вміст сухих речовин знижується до 4,2-4,6 г/100 г квасу. Спиртове

Отримання квасів купажуванням
В основі технології отримання квасів і напоїв з хлібної сировини методом купажування лежить процес купажування компонентів напоїв, передбачених їх рецептурами, з подальшим змішуванням отриманого ку

Класифікація лікеро-горілчаних виробів
Горілка є сумішшю спирту етилового ректифікованого з водою, обробленою активованим вугіллям і профільтрованою. Всі горілки містять 35-56 об.% спирту (найчастіше міцність

Класифікація лікеро-горілчаних виробів за вмістом в них цукру і спирту
Лікеро-горілчані вироби Міцність, об.% Масова частка цукру, г/100 см3 Лікери міцні 35-45 32-50

Характеристика сировини і напівфабрикатів
Спирт етиловий ректифікований.Спирт як сировину для виробництва алкогольних напоїв отримують біохімічним шляхом з цукорвмісної (цукровий буряк, меляса) або крохмальвмісної (зерно,

Виробництво горілок
Технологія горілки складається з таких стадій: підготовка води; приготування водно-спиртової суміші (сортівки); фільтрування водно-спиртової суміші; обробка водно-спиртової суміші активованим вугіл

Отримання лікеро-горілчаних виробів
Технологія виробництва лікеро-горілчаних виробів складається з таких стадій (рис. 2): підготовка сировини і приготування напівфабрикатів; купажування компонентів; фільтрування купажу; витримування,

Асортимент безалкогольних напоїв
Залежно від сировини, технології і призначення безалкогольні напої можна розділити на такігрупи: газована вода; штучно мінералізовані і природні мінеральні води; газовані прохолодн

Видобування і розлив мінеральних вод
Промислове виробництво природних мінеральних вод включає такі технологічні стадії: каптування, транспортування, зберігання, технологічну обробку, розлив води. Каптування (водозабір

Отримання безалкогольних напоїв
Технологія газованих безалкогольних напоїв включає такі стадії: o підготовку сировини і напівфабрикатів; o приготування цукрового сиропу і колеру; o приготування і обробк

Класифікація чаю
Чай – це продукт, приготований з сортового чайного листка ручного або механізованого збору. Для виробництва чаю використовують флеш – молоді пагони, що містять 2-3 листки з брунькою верхнього листк

Хімічний склад, біологічна і харчова цінність чаю
Хімічний склад чаю залежить від сорту чайної рослини, умов його вирощування, часу збору та інших чинників. Середній хімічний склад чорного байхового чаю такий (%): вода – 8,5; білки – 20,0; моно- і

Технологія екстрактів і концентратів з хмелю
Шишки хмелю містять комплекс специфічних смол, поліфенольних сполук, ефірних масел і біологічно активних речовин, які володіють не тільки смаковими і ароматичними, але і антибіотичними, антиокислюв

Технологія пектину
Пектин – один із найпоширеніших поліцукрів, який міститься в достатній кількості в рослинній сировині (плоди, ягоди, овочі, коренеплоди, яблучні та цитрусові вичавки). На сьогодні рівень технології

Технологія продуктів із сої
Зерно сої містить білок, вуглеводи, жири, клітковину й набір фітопоживних речовин, що характеризуються різноманітними фармакологічними ефектами, воно є джерелом мінеральних речовин і органічних спо

Класифікація і хімічний склад плодів та овочів
Плоди і овочі – продукти, які швидко псуються, вони не можуть зберігатися в свіжому вигляді тривалий час без застосування тих або інших методів консервування. Консервування як метод збереж

Доставка, прийом і зберігання сировини
Сировину, призначену для консервування, доставляють на консервні підприємства в основному автотранспортом. Для транспортування використовують ящики різної місткості, ґратчасті контейнери, картонні

Технологічні стадії, що застосовуються при консервуванні плодів і овочів
Плоди і овочі, що надходять на консервування, проходять такі стадії підготовки: миття, інспекцію, сортування і калібрування, очищення і подрібнення, попередню теплову обробку. Послідовність проведе

Основні способи впливу на мікрофлору продуктів
Псування харчових продуктів, зокрема плодів і овочів, викликане головним чином дією мікроорганізмів (гниття, бродіння). Плоди і овочі містять велику кількість вологи і живильних речовин (цукру, азо

Тара для консервів. Види браку консервів в герметичній тарі
У консервній промисловості застосовують два види тари – герметичну і негерметичну. Вибір тари залежить від способу консервування, виду продукту і йог

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги