рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Система та структура виховної роботи у Збройних Силах України .

Система та структура виховної роботи у Збройних Силах України . - раздел Философия, ВИХОВНА РОБОТА: МЕТОДОЛОГІЯ Виховна Робота Складне, Але Цілісне Системне Явище , Тобто Виховна Робота Нос...

Виховна робота складне, але цілісне системне явище , тобто виховна робота носить ( має носити ) системний характер . В зв’язку з цим виникає проблема : створення такої системи на різних рівнях функціонування Збройних Сил та розуміння системи як на методологічному, так і практично – функціональному рівнях .

Це особливо важливо, тому що саме поняття “виховна робота“ визначається через категорію “система заходів“ . Наряду з цим в нормативно – правових документах щодо виховної роботи досить часто вживаються терміни

“система виховної роботи“, ”система роботи органів виховної роботи“, “система керівництва ( управління ) виховною роботою“ та інші , які далеко не співпадають по своїй суті, і разом з тим знаходяться у взаємозв’язку, конкретизуючи чи доповнюючи одне одного .

Саме тому є необхідність визначитись з поняттям “ система “ у виховній роботі, що допоможе створенню та функціонуванню її оптимальної моделі та науково визначити і обґрунтувати перспективи її подальшого реформування та розвитку .

Створення системи виховної роботи від Збройних Сил в цілому до окремої частини , визначення параметрів її оптимального функціонування та критеріїв результативності не самоціль. Вона виконує ряд функцій і, перш за все, пізнавально-світоглядну .

Наявність системи виховної роботи , пізнання її основних елементів у їх взаємозв’язку означає, що командири, офіцери структур виховної роботи набули всебічне цілісне систематизоване уявлення про виховну роботу , її основних зв’язках і відношеннях .

Система виховної роботи виконує також інтегративну функцію. Вона проявляється в тому, що система дає збірне знання про виховну роботу та її сутність, розкриває виховну роботу з усіх її сторін з урахуванням досягнень наук, що складають її теоретичну базу, набутого досвіду її організації і проведення.

Важливою є і прогностична функція . Система виховної роботи дозволяє не тільки оцінювати ступінь її відповідності сучасним вимогам, етапові реформування та розвитку Збройних Сил, але і передбачити наявність та використання таких форм, методів, заходів, сил і засобів в проведенні виховної роботи, які ще не відомі сьогодні, або недостатньо ефективно використовуються.

Крім того прогностична функція дозволяє передбачити і в певній мірі безболісно для самої системи виховної роботи визначити її розвиток та реформування в більш ефективну, інтегративну систему, яка б відповідала цьому етапові розвитку Збройних Сил .

Врешті, система виховної роботи виконує організаторську ,по відношенню до практичної діяльності командирів і офіцерів виховної роботи, функцію. Тільки пізнавши сутність, зміст виховної роботи в цілому, в системі, можливо найбільш повно і свідомо використати весь арсенал форм, методів, сил і засобів виховної роботи на практиці .

Тільки знаючи, як пов’язані між собою елементи виховної роботи, як вони впливають один на одного, можна вибрати найбільш доцільну форму чи захід виховної роботи із знанням справи управляти виховною роботою.

Що ж таке система? Існує більш як 40 визначень поняття “система“, що отримали найбільше розповсюдження в літературі . На нашу думку , базовим визначенням , яке є найбільш коректним та простим , може стати визначення дане одним із основоположників загальної теорії систем Л.Берталанорі: “система – це комплекс взаємодіючих елементів”. Слово “комплекс”, яке досить часто вживається у виховній роботі ( комплекс заходів ), походить від латинського слова, що означає “зв’язок”.

В розумінні того, що таке система, визначальну роль відіграє значення слова “елемент”. Критеріальна властивість елемента – його необхідна безпосередня участь в створенні системи: без цього, тобто без якого-небудь одного елементу, система не існує.

Якщо взяти виховну роботу, то окремі форми, методи, сили, засоби її проведення не виступають її елементами; ними будуть система форм і методів, система заходів і т.п. ( по відношенню їх до системи “виховна робота” точніше буде назвати їх підсистемами).

Поняття “підсистема” вводиться для аналізу складних систем, що знаходяться в постійному розвитку, коли між елементами і системою мають місце “проміжні комплекси” більш складні, ніж елементи, але менше складні, ніж сама система. Вони об’єднують в собі різні частини (елементи) системи, які в своїй сукупності здатні до виконання єдиної (часткової) програми системи. Наприклад, система роботи посадових осіб частини по зміцненню військової дисципліни та профілактиці правопорушень, являючись елементом системи виховної роботи в цілому, є підсистемою по відношенню до неї. Разом з тим, вона виступає як система по відношенню до елементів, що її складають (організаційні, психологічні та інші заходи по зміцненню військової дисципліни, конкретні форми та методи роботи посадових осіб ).

Виховна робота – поняття багатопланове, воно охоплює всю систему взаємовідносин у Збройних Силах, проводиться на різних рівнях: стратегічному, оперативно-тактичному, тактичному. Базуючись на єдиних законах і закономірностях, єдиних системах принципів, маючи єдину мету, вона, в свою чергу, в залежності від рівня відрізняється системою функцій і завдань, системою сил і заходів, системою форм і методів.

Тому система виховної роботи в частині, виконуючи єдину програму системи виховної роботи в Збройних Силах, є її підсистемою. Таким чином, являючись елементом системи, підсистема, в свою чергу, виступає системою по відношенню до елементів, що її складають. Аналогічно справа стоїть із відношенням понять “система” і “елементи”: вони переходять одне в одне. Іншими словами, система і елемент відносні. З цієї точки зору, вся виховна робота є багатоплановою і різноманітною системою систем. “Системами” можуть бути система закономірностей виховної роботи, система її принципів, система напрямів і завдань, система діяльності посадових осіб (в даному випадку вірніше говорити – системність в роботі, алгоритм роботи ).

Визначивши методологічні аспекти аналізу системи виховної роботи, ми можемо перейти до визначення її основних елементів. Але для цього необхідно з’ясувати ще два методологічних питання: по-перше, з’ясувати системостворюючі фактори і, по-друге, з’ясувати головну засаду (критерій ) для систематизації елементів системи.

Однією із важливих проблем у визначенні системи виховної роботи є вияснення тих сил, які впливають на створення системи, її функціонування, розвиток та реформування в інші системи.

Розглянемо деякі з них.

Мета. Створення системи виховної роботи обумовлено перш за все її метою : “формування та розвиток у військовослужбовців професійно необхідних психологічних якостей, моральної самосвідомості, що мають забезпечити високу бойову готовність органів управління з’єднань і частин, зміцнення військової дисципліни та правопорядку, згуртування військових колективів”[3].

Для досягнення цієї мети створені, визначені та обґрунтовані елементи системи виховної роботи: на методологічному рівні (закономірності, принципи); на функціонально-діяльнісному рівні (напрямки, складові, завдання виховної роботи, функції окремих її елементів, форми і методи, сили та засоби, методики, алгоритми, технології виховної роботи); на інституційно-організаційному рівні (органи виховної роботи).

З метою тісно пов’язаний і другий системоутворюючий фактор, який ще в більшій мірі впливає на процес вдосконалення системи виховної роботи та її реформування при наявності певних внутрішніх та зовнішніх чинників. Таким фактором є результат. Недостатній результат, досягнутий на окремих етапах, стадіях функціонування системи вимушує активно впливати на відбір таких компонентів системи, які визначають в подальшому отримання повноцінного результату.

Так, відсутність єдиної системи поглядів на завдання, напрями та порядок управління духовними процесами, недосконалість нормативно-правової бази військово-гуманітарної діяльності; невизначеність меж повноважень і відповідальності органів виховної роботи привело до прийняття у 1998 році Концепції виховної роботи в Збройних Силах та інших військових формуваннях України, в якій визначені елементи системи виховної роботи, втілення яких в практику виховної роботи сприяли подальшому вдосконаленню її системи, підвищенню ефективності та результативності.

Важливим фактором в створенні та вдосконаленні системи виховної роботи є досвід. Розширення та поглиблення наших знань в значній мірі проходить під впливом набутого досвіду. Більш того, чим більший досвід, тим сильніший його вплив на теперішнє, оскільки, з одного боку, в вищій мірі нерозумно, а нерідко і дуже небезпечно повторювати помилки минулого, а з іншого боку, кардинальне засвоєння досвіду минулого, дозволяє більш чітко і вірно визначити провідні закономірності розвитку і використати в своїх цілях. Ось чому при створенні системи виховної роботи у Збройних Силах України враховувався досвід існування і функціонування подібної системи впливу на свідомість захисника Батьківщини в історії Збройних формувань України, недавній досвід Збройних Сил Радянського Союзу, досвід армій зарубіжних держав і, звичайно, перш за все, досвід накопичений за десять років існування незалежної України.

Визначивши ряд факторів створення системи виховної роботи, які безпосередньо пов’язані з її сутністю, компонентами необхідно відзначити і роль оточуючого середовища на створення системи виховної роботи.

Оскільки будь-яка система характеризується упорядкованістю її елементів необхідно, по-перше, встановити єдину засаду, згідно якої можна розділити всі елементи системи виховної роботи на певні групи (підсистеми).

По-друге, оскільки системність передбачає наявність зв’язків між елементами і групами елементів, створення системи виховної роботи передбачає виявлення основних зв’язків і відносин між групами елементів і елементами в групах (субординації і координації).

По-третє, у зв’язку з тим, що будь-яка система відрізняється цілісною проявою її елементів, при аналізі системи виховної роботи необхідно виявити основні її функції, які характеризують дану систему у єдності всіх складових її елементів.

Одним з найважливіших факторів, що мають забезпечити ефективність функціонування системи виховної роботи є наявність та відповідність всіх її компонентів. Відсутність чи недостатній вплив одного із компонентів приводить до збою в роботі всієї системи.

Другим фактором, що забезпечує ефективність функціонування системи є оптимальний рівень взаємодії елементів.

В центрі системи виховної роботи знаходяться органи управління, які і забезпечують взаємодію всіх її елементів, необхідний рівень планування, організації та проведення заходів виховної роботи.

Враховуючи багаторівневий характер виховної роботи, її систему (підсистеми) можна класифікувати у відповідності з філософськими категоріями: всезагальне, загальне, особливе, часткове.

1. Всезагальною системою роботи є її методологічна модель, яка існує в певній мірі як абстрактна система і включає науково-теоретичні поняття і категорії. (Див.мал.1).

Головною засадою для систематизації елементів даної моделі системи виховної роботи є ступінь їх спільності. В залежності від ступеню спільності елементи системи виховної роботи можна розділити на три групи (підсистеми): науково-методологічне та методичне забезпечення; організаційно-управлінське забезпечення та управління ним; матеріально-технічне забезпечення. Структура цих груп визначена на мал.1.

2. Загальною системою виховної роботи виступає її організаційно-діяльнісна модель як діалектична єдність мети виховної роботи, її суб’єкту та об’єкту, основних напрямів, форм, методів та засобів. Головний системостворюючий фактор цієї моделі - мета та взаємодія суб’єкту та об’єкту виховної роботи.. Ця система виховної роботи в найбільшій мірі характерна для підрозділів, частин, з’єднань, об’єднань. (Мал.2).

3. Особлива система виховної роботи - це її програмно-цільова модель, під якою розуміється узгоджена за термінами, силами та засобами, формами та методами сукупність організаційних, морально-психологічних, інформаційних, педагогічних, правових, культурно-просвітницьких, військово-соціальних заходів. До таких систем відносяться, наприклад, "типова система роботи органів військового управління усіх рівнів з офіцерським складом Збройних Сил України"; "система роботи з офіцерським складом у військах Західного оперативного командування"; система інформаційно-пропагандистського забезпечення; система індивідуально-виховної роботи тощо.[4] (Мал. 3-6).

 


МЕТОДОЛОГІЧНА МОДЕЛЬ

СИСТЕМИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

 

Система виховної роботи
Науково-методологічне та методологічне забезпечення Організаційно-управлінське забезпечення та управління ним Матеріально-технічне забезпечення
1.Нормативно-правова база (державні закони, підзаконні акти)   2. Закони, закономірності, принципи, наукові методи філософії, соціології, педагогіки, психології.     3.Закономірності, принципи, функції виховної роботи.     4.Категоріально-понятійний апарат.     5. Методична база (методики, методичні рекомендації).   1.Система управління виховною роботою.     - об’єкт та суб’єкт; - технологія; - методи 1. Інформаційні технології 2. Засоби виховної роботи (гучномовці, радіо-телезасоби, поліграфічне обладнання). 3. Засоби зв’язку, АСУ
2.Кадрове забезпечення та система комплектування - професійна підготовка
3. Організація морально-психологічного забезпечення бойової підготовки, бойового чергування, бойової служби. - сили, методи та форми, результат
4. Організація морально-психологічного забезпечення військової дисципліни та профілактика правопорушень. - методи; - форми; - критерії оцінки
5. Система соціологічного супроводу військової служби. - соціологічне дослідження; - мотивація до військової: служби - моніторинг
6. Соціально-психологічний захист військовослужбовця - психологічна діагностика - психологічна корекція - психологічна реабілітація
7. Співробітництво з питань МПЗ життєдіяль-ності військ (сил), вивчення та впровадження досвіду. - організація комунікацій

 

Малюнок 1


 

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ

СИСТЕМИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ЧАСТИНИ

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ВИХОВНА РОБОТА: МЕТОДОЛОГІЯ

НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ... М С Бабенко М П Ротань В В Стасюк Є Ю Литвиновський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Система та структура виховної роботи у Збройних Силах України .

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Випуск І
  Навчально-методичний посібник     За редакцією генерал-майора Л.А. Ріпи     Видання інституту &nbs

Список рекомендованої літератури
Список рекомендованої літератури:   1. . Актуальні проблеми діяльності органів військового управління щодо підвищення результативності виховної роботи, зміцнення

РОЗДІЛ 1. Методологічні основи виховної роботи у Збройних Силах України.
  Методологічні основи виховної роботи - це головне на чому базується позитивний вплив командирів і начальників на свідомість і поведінку підлеглих.

РОЗДІЛ 2. Концептуальні засади виховної роботи у Збройних Силах України
    Важливим і необхідним атрибутом державності кожної суверенної держави є Збройні Сили, які призвані гарантувати її суверенітет, територіальну цілісність та забезпечув

Нормативно-правові засади виховної роботи
  В основу організації виховної роботи та морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ (сил) покладена програмно-цільова методологія, яка лежала в осно

Закономірності та принципи виховної роботи
Організований виховний процес має свої закономірності. Закономірність виховної роботи – стійка, повторюваний об'єктивно існуючий істотний зв'язок у ній, реалізація якого сприяє з

Теоретико-наукові та системно-практичні засади виховної роботи
  Виховна робота як система заходів, спрямованих на формування і розвиток у воїнів професійно-необхідних морально-психологічних якостей, моральної самосвідомості, які повинні забезпеч

У Збройних Силах України
Вступ Сьогодні у державі опрацьовується та набуває сталих форм Національна система виховання. Триває формування її оптимальної моделі у Збройних Силах України з урахуванням націон

ПРАКТИЦІ ЗМІЦНЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
КАТЕ-ГОРІЯ ЗБОРОВІ ЗАХОДИ ІНСТРУ-КТИВНО-МЕТО-ДИЧН ЗАНЯТТЯ ДНІ ПРОФЕ-СІЙНОЇ ПІДГО-ТОВКИ КОМАНДИРСЬКА ПІДГО-ТОВКА

РОБОТИ З ОФІЦЕРСЬКИМ СКЛАДОМ У ВІЙСЬКАХ ЗАХІДНОГО ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ
№ п/п Найменування Заходів Керівні документи ОК АК Дивізія Бр полк Інші

ВИХОВНОЇ РОБОТИ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ
( З’ЄДНАННІ, АК, ОК ) № п/п Найменування Заходів Керівні документи Категорії особового складу

ВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДИМИ СОЛДАТАМИ НА НАВЧАЛЬНОМУ ЗБОРІ
ДНІ 1 ТИЖДЕНЬ 2 ТИЖДЕНЬ 3 ТИЖДЕНЬ 4 ТИЖДЕНЬ Пн v … v мітинг, присвячений початку

Система роботи заступника командира частини з виховної роботи щодо запобігання нестатутних взаємовідносин та їх профілактики
  Щоденно Щотижнево щомісячно щокварталу 1р. півріччя 1. Здійснювати контроль за

Структура, завдання та напрямки діяльності.
Важливим елементом усіх типів системи виховної роботи є її суб’єкт і, перш за все, органи виховної роботи, заступники командирів з виховної роботи. У своїй діяльності вони керуються Кон

Структура органів виховної роботи
Головне управління виховної роботи Міністерства оборони України (ГУВР) - є структурним підрозділом Міністерства оборони України. Воно призначене для планування та організації вихов

РОЗДІЛ 4 Соціальний статус офіцера структури виховної роботи та його роль в організації виховної роботи з особовим складом.
    Одним із провідних соціальних інститутів держави є її збройні сили, які на сучасному етапі розвитку суспільства повинні бути не тільки військовою державною структуро

Статус і роль офіцера структури виховної роботи в системі військового управління.
  Методологічною основою, яка забезпечує всебічність вивчення професійної діяльності офіцера структури виховної роботи, являється єдність особистісного та соціально-діяльнісного підхо

Поліфункціональний характер діяльності офіцера структури виховної роботи
Як уже визначалось діяльність офіцера структури виховної роботи носить поліфункціональний характер. Всі функції між собою тісно пов”язані, окремі компоненти однієї належать одночасно і іншим. Відок

РОЗДІЛ 6. Методика психологічної роботи в підрозділі
Кожний начальник повинен знати своїх підлеглих, характер, вдачу, сімейний стан, нахили, здібності й інші риси. Необхідно добре знати з ким маєш справу. В статті 112 Статуту внутрішньої слу

Вивчення психологічних особливостей малих груп військового підрозділу
  Якщо командир (начальник) знає особливості, структуру малих соціальних груп військового підрозділу, який він очолює, то зможе знайти найбільш ефективні методи управління ними і отри

Деякі особливості технології нерепресивного спілкування командира з підлеглими.
  Командир, який формує у підлеглих емоційно позитивне відношення до себе, може бути впевнений, що в найскладнішій обстановці він знайде у військовослужбовців порозуміння, що будь-яки

Основні прийоми і способи психокорекції та психотренінгу.
  Опанування азами психокорекції та психотренінгу вимагає перш за все прагнення до розвитку своїх навичок керівництва людьми, а також уміння знайти час для систематичних тренувань себ

Методика аналізу проступку військовослужбовця.
В процесі аналізу стану військової дисципліни командиру підрозділу, його заступнику з виховної роботи особливу увагу необхідно приділяти вивченню правопорушень, які характерні для даного підрозділу

Нестатутних взаємовідносин.
Напрямки роботи: (по діагностиці) ¨ аналіз структури підрозділу; ¨ вивчення особистісних особливостей воїна; ¨ вивчення і регуляція взаємовід

Класифікація конфліктів та методика їх розв’язання
У практичній діяльності офіцера питання конфліктології повинні займати належне місце, він повинен глибоко розуміти сутність конфліктів, їх соціально-психологічну природу, організаційні, психологічн

Особливості проведення занять за методом “розповідь-бесіда”.
“Розповідь-бесіда” - один із основних універсальних методів проведення занять з гуманітарної підготовки, форма усного викладення навчального матеріалу, яка включає діалог між керівником групи і слу

Засобів, навчально-методичних та наочних посібників.
В роботі з технічними засобами, наочними посібниками важливо: По-перше, підібрати таку наочність, дидактичний матеріал (слайди, кінофільми, схеми, графіки), які допоможуть розкрити зміст т

Організація експлуатації, збереження і ремонту технічних засобів виховання.
  Під експлуатацією технічних засобів виховання розуміється використання їх за призначенням з дотриманням норм і правил, встановлених відповідними інструкціями та настановами по експл

Вимоги керівних документів щодо організації інформаційного забезпечення.
Інформаційне забезпечення військ (сил) виступає важливою складовою частиною в системі виховної, пропагандистської роботи та є на сьогоднішній день одним із вагомих засобів формування у особового ск

Методика організації та проведення Днів інформування.
  День інформування - складова частина системи виховної та інформаційної роботи з військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України в управліннях та частинах. Його ор

Методика організації діяльності редколегії та редакторів бойових аркушів.
Редколегія здійснює випуск стінних (сатиричних) газет. Вона обирається на зборах особового складу в кількості 5-7 осіб. Члени редколегії обирають редактора та його заступника, а та

РОЗДІЛ 10. Методика організації і проведення культурно-виховної і просвітницької роботи у підрозділі
Культурно – виховна і просвітницька робота – це діяльність, яка спрямована на формування у військовослужбовців високих якостей захисника Вітчизни, задоволення їх духовних потре

Порядок оформлення народознавчої світлиці
Народознавча світлиця обладнується, утримується і експлуатується з метою створення сприятливих умов для повноцінного відпочинку особового складу, його психологічного розвантаження, відновлення фізи

Праворуч
— портрет Міністра оборони України, під ним текст Військової присяги, які символізують Збройні Сили, зміст військового обов'язку і служби. При наявності вільного місця між стендами (збоку)

Витяг з Законів України
— "Про оборону України" (глава І. Загальні положення — ст.1,2,3; глава ІІ. Правові основи діяльності органів державної влади і управління щодо забезпечення оборони України — ст.4, 5, 6, 7

Проголошення незалежності України
Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з

Збройні Сили України призначені для збройного захисту незалежності, територіальної цілісності та недоторканості України.
(Ст.1 Закону України "Про Збройні Сили України ") Сухопутні війська є найбільш чисельним видом Збройних Сил (як за кількістю особового складу, так і озброєння та військово

План роботи ради народознавчої світлиці на лютий 2001 року.
Дата Час Заходи Хто проводить 3.02. 18.00 Колективне прослуховування радіо газети

Методика проведення передвихідних та вихідних (святкових) днів
Основою організації змістовного відпочинку особового складу є продуманий план культурно-виховних і просвітницьких заходів, який складається заздалегідь. З цією метою, як правило, в четвер

Порядок проведення вечорів відпочинку.
  Як правило, вечір відпочинку підрозділ проводить в клубі частини, солдатській кав’ярні, інколи в розташуванні. Вечори відпочинку можуть проводитись в різноманітних формах: вечори пі

Методика організації художньої самодіяльності.
  Розпочинати слід з підбору учасників. З цією метоюв ходііндивідуальних бесід виявляються воїни, які мають здібності й навички співу, гри на музичних інструментах, декламації і хорео

Порядок проведення культпоходів, екскурсій з особовим складом
  Серед різноманітних форм культурно-виховної і просвітницької роботи, які застосовуються у військових підрозділах, важливе місце належить культпоходам. Вони збагачують воїнів знанням

Методика організації екскурсії у підрозділі.
Командиром сумісно з культторгом вивчається які музеї, фабрики і заводи, фермерські господарства, наукові заклади є поблизу, який порядок їх відвідування. Про майбутню екскурсію слід домовитися з в

Методика використання бібліотечних фондів військових частин та проведення літературно – музикального вечора у підрозділі.
Для користування книгами безпосередньо в підрозділах (особливо, якщо вони виконують завдання у відриві від пунктів постійної дислокації) в них можуть створюватися пересувні бібліотеки. Вон

Проведення літературно – музикального вечора про творчість Т.Г.Шевченко
Час проведення:18.40 – 20.05. Місце проведення:народознавча світлиця.   № ЗАХОДИ

РОЗДІЛ 11. Деякі заходи по національно-патріотичному вихованню військовослужбовців у підрозділі.
Національно-патріотичне виховання – це активний процес планомірного й цілеспрямованого формування у військовослужбовців високої національної свідомості, політичної пильності, відданості Батьківщині

Методика роботи з віруючими військовослужбовцями.
  Право військовослужбовців на свободу совісті у Збройних Силах України гарантовано Конституцією України та іншими правовими актами. Роботу з віруючими військовослужбовцями н

Технологія індивідуальної бесіди з підлеглим.
Індивідуальна бесіда є однією із дієвих форм виховної роботи. Готуючись до неї, необхідно продумати її зміст, хід і спрямованість, вибрати час і місце, створити сприятливі умови її проведення. Це у

Порядок застосування колективних форм роботи з особовим складом.
Що одному важко дається, Те колективом легко береться. (Солдатське прислів’я).   Загальні збори особового складу - один із способів формува

Військовослужбовців
Командир підрозділу обговорює з офіцерським складом (у взводі з сержантами) доцільність проведення зборів, які завдання вони повинні вирішити, визначає повістку дня. При необхідності питан

Військовослужбовців
Командир відкриває збори після прийому доповіді про готовність і наявність особового складу. Збори доручається вести або заступнику командира, або іншому військовослужбовцю підрозділу. Пре

Деякі аспекти роботи з батьками військовослужбовців.
  Для кращого ознайомлення та вивчення особливостей особистості молодого воїна, який прибув у підрозділ, в інтересах підвищення якості індивідуальної роботи з ним необхідно використов

Варіант методичного заняття
Тема: "Організація виховної роботи у варті". Мета: Дати необхідні знання та сформувати практичні навички щодо організації виховання особового складу варти. Основні питан

Організація контролю за виконанням встановлених Законами прав і пільг військовослужбовців.
Найважливішою умовою забезпечення соціального захисту підпорядкованого особового складу є повсякденний контроль командирів за виконанням норм законодавства про права та пільги військовослужбовців.

Порядок проведення вечору запитань та відповідей по соціально-правовій тематиці.
В проведенні вечора запитань та відповідей виділяється три етапи: підготовчий, етап безпосереднього проведення та заключний Підготовчий етап. Про час і місце проведення вечора зап

Порядок роботи зі скаргами та заявами військовослужбовців.
  Порядок розгляду і вирішення скарг, заяв і пропозицій військовослужбовців визначений розділом 5 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Але статут не визначає порядок обліку с

Як підготувати і провести правову інформацію з особовим складом.
Правове інформування особового складу планується заступником командира роти з виховної роботи, як правило, на місяць і затверджується командиром роти. Тематика правового інформування узгоджується з

Порядок оформлення куточка правових знань.
Куточок правових знань обладнується в роті у народознавчій світлиці або в іншому доступному місці. Для цього оформляється спеціальний стенд. Він може носити назву "Воїн і закон", "Во

Розділ 14. Методика планування виховної роботи в підрозділі як компонент проектування виховного процесу у Збройних Силах України
  Як було зазначено у розділах, в яких мова йшла про теоретико-методологічні засади виховної роботи, психолого-педагогічне проектування виховного процесу – це цілеспрямоване, творче п

Особливості планування морально-психологічного забезпечення на період виконання конкретних завдань.
  При виконанні підрозділом конкретних завдань (навчання, чергування, вартова служба, парко-господарчі дні і т.д.) відпрацьовуються окремі плани їх морально-психологічного забезпеченн

Заключна частина.
Десять років продовжується процес становлення і розвитку виховного й морально-психологічного забезпечення життєдіяльності та застосування військ (сил). Це - закономірно, тому що виховний і морально

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги