рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Драматургія як компонент видовища.

Драматургія як компонент видовища. - раздел Образование, ОСНОВИ РЕЖИСУРИ Отже Початок Усього- Драматургія. Вона Організовує Взаємодію...

Отже початок усього- драматургія. Вона організовує взаємодію компонентів видовища та їх розподіл у часі. Основою драматургії є конфлікт, тобто зіткнення характерів, ідей, характеру і обставин. Ще Аристотель запропонував етапи розвитку конфлікту:

Експозиція. В цій частині твору відбувається знайомство глядача з місцем дії, головними героями, історичним часом, жанровим різновидом.

Зав'язка. Це момент зародження конфлікту.

Розвиток подій. В цей час відбувається поділ персонажів на табори, які підтримують різних учасників конфлікту. До того ж події складаються таким чином, що призводять до найвищого напруження конфлікту - Кульмінації.

Розв'язка настає, коли конфлікт вже досяг максимуму і певним чином розрішився. В сучасних творах ще є апофеоз, коли перемога добра стає незаперечною; або катастрофа, коли носії позитивних ідей гинуть.

Епілог. В цій частині твору автори розповідають про подальшу долю задіяних осіб чи сил.

Така форма побудови твору називається класичною, або Аристотелевою. І вона притаманна ігровому і анімаційному мистецтву, меншою мірою документальному чи освітньому.

Фольклорні джерела пропонують читачеві удосконалені зразки таких творів. Наприклад, “Казка про курку Рябу” може слугувати за взірець класичної драматургії:

· експозиція – “ жили собі дід і баба і була в них курка Ряба”;

· зав’язка – “знесла курка яєчко, та не просте, а золоте”;

· розвиток подій – “дід бив-бив, не розбив, баба била-била, не розбила. Бігла мишка хвостиком махнула,”

· кульмінація – “яєчко впало і розбилося! Дід плаче, баба плаче,”

· розв’язка – “ а курка квокче: не плачте, я ще знесу яєчко”.

Або інша казка “Колобок” - це приклад драматургії, так званої, подорожі.

Коли події нанизуються і йде розвиток події у зростанні від одної пригоди до іншої, але експозиція, зав’язка, кульмінація (зустріч з Лисицею) і розв’язка все одно присутні.

Майстерність драматурга полягає в умінні впливати на глядача на двох рівнях водночас – мистецьки збуджуючи “біологічну програму”мозку і основне навантаження покладаючи на “соціальну програму”. Дія творів мистецтва будується на тому, що в ньому відбувається подвійний процес: стрімке прогресивне піднесення по лінії вищих ідейних ступенів свідомості й водночас проникнення через побудову форми в шар найглибиннішого чуттєвого мислення.

Ще одним класичним типом драматургії є концертна. Вона будується з окремих номерів, що можуть бути пов'язані між собою у великі чи малі блоки. І основою цього типу є змагання. Дуже важливим з точки зору драматургії у концерті є другий номер, який набуває сенсу зав'язки. Передостанній номер має бути кульмінаційним, тобто найбільш яскравим і очікуваним, останній номер сприймається як розв'язка..

Сучасні серіали, хоча й мають у своїй основі конфлікт, але, як правило побудовані не на показі розвитку зіткнення сил, а на розповіді про розвиток конфлікту. Такий вид епічної чи оповідальної драматургії запропонував А.Брехт у своїх п'єсах і виставах.

Теоретик і практик кінематографу С.Ейзенштейн запропонував ще інший тип драматургії - так звану драматургію монтажу атракціонів. Атракціон ( за Ейзенштейном) - це будь-який агресивний момент видовища, який має не тільки психологічний, але й фізіологічний вплив на глядача. Монтаж атракціонів має найбільш вагоме значення для глядача та є найбільш незвичайним для нього. За принципом монтажу атракціонів створюються відеокліпи, рекламні ролики, інформаційно-музичні програми на телебаченні. І взагалі за цим типом будуються ефірні програми на телеканалах. На даний час саме такий спосіб спілкування з глядачем виявився найефективнішим.

У пошуках найвиразніших засобів побудови сюжету, створення образу героя, посилення напруженності в драматичній колізії майстри художньої літератури і драматургії виробили значний арсенал прийомів.

Тут можуть бути два шляхи – загострення сюжету і загострення драматичної колізії.

У першому варіанті, загострення сюжету можливо завдяки тому, що герої подаються в умовах великих історичних подій; або сюжетну ситуацію робить напруженішою вибір часу розвитку дії (ніч, присмерк, канун події). Вдало знайдене місце дії також може загострити цікавість до екранного твору.

На шляху героя постають перешкоди, протидії тощо. До речі, вибір героя чи антигероя може загострити сюжетну ситуацію.

Процес розвитку подій в сюжеті може йти у трьох напрямках:

· герой знає, не знає глядач;

· глядач знає, не знає герой;

· не знає ні герой, ні глядач.

Стосовно колізії, тобто протиріччя між окремими персонажами чи між характерами і обставинами, які характеризуються часовою протяжністю, то їх різні автори нараховують більше тридцяти. Для дизайнера, який працює у царині реклами, можуть бути корисними такі:

таємниця, врятування, необережність, суперництво, раптове лихо, класичний казковий сюжет, чудо…

 

Зафіксована вибрана форма драматургії у виробництві екранного твору називається сценарій. За формою організації це може бути сценарний план, літературний сценарій, режисерський сценарій. В зв'язку з різницею в технології в кіно або на телебаченні формальні вимоги до сценарію можуть бути різними, але у будь-якому випадку в ньому мають бути чітко визначені всі інші компоненти видовища, а також жанрові ознаки.

Але спочатку має бути цікава ідея, яка би привернула увагу світу до екранного твору, яка виправдала би витрачений час і фінанси.

Сценарій - це організаційний і структурний інструмент, довідник і посібник, необхідний для всіх учасників фільму.

Сценарій представляє ідею фільму всім, хто зацікавлений у його виробництві, формулюючи її чітко, просто і образно. У сценарії показана тема фільму і розвиток дії. Сценарій дає можливість спонсору зрозуміти, про що фільм, і впевнитися, що попередні обговорення стали реальними шляхами втілення.

Сценарій потрібен як режисеру, так і оператору, для якого важливою є інформація про настрій, дію в окремих аспектах зйомки. Цей документ дозволяє режисеру розробити лінії розвитку сюжету, його внутрішньої логіки і послідовності.

Сценарій має дати відповідь на важливі питання:

розмір бюджету;

жанровий різновид;

кількість знімальних майданчиків і днів;

необхідність освітлювальної аппаратури;

наявність спецефектів;

використання архівних документів;

необхідність додаткового обладнання.

Сценарій стане довідником для режисера монтажу, підказуючи настрій, логіку і послідовність.

Сценарій є літературною основою екранного твору. Пишуть його по-різному. Але написаний він має бути таким чином, щоб читач, майбутній співавтор твору, міг сприймати не тільки інформацію, закладену в сценарій, але й емоційно реагувати, тому що тільки тоді з'явиться душевний відгук і бажання відтворити на екрані написане словом.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ РЕЖИСУРИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ І ДИЗАЙНУ ФАКУЛЬТЕТ ДИЗАЙНУ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Драматургія як компонент видовища.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК
    Частина 1     Київ 2007р. УДК 778.582 (075.8) К72 Костилєва В.А. Основи режисури та мон

Передмова
  Сьогоднішній ринок вибору фаху є надзвичайно широким, а дизайн став мистецтвом комунікативним. В сучасному сприйнятті дизайнер - людина, яка створює функціональні речі. Але перш, ні

ПРИНЦИПИ І ЗАВДАННЯ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ
Методичний посібник з дисципліни “Основи режисури і монтажу” пропонується для студентів спеціальності “Дизайн” спеціалізація “Фотовідеодизайн” 2 курсу (2,5 модулі). Знання, набуті протягом цих семе

ТЕОРІЇ РЕЖИСУРИ
  Серед величезної кількості професій, якими займаються люди в різних країнах, режисерська професія одна з найскладніших. Її складність полягає в тому гігантському обсязі знань, що ск

Практичне завдання.
Передивитися декілька телевізійних програм і на основі власних вражень написати реферат, в якому проаналізувати успіхи і недоліки програм. Мета: Навчити студентів

СЦЕНАРІЙ – ОСНОВА ЕКРАННОГО ТВОРУ
  В перші роки свого існування кінематограф висунув як драматургічну основу - новелу, маленьке оповідання. Але немає підстав твердити, що фільми знімалися за сценаріями. Скоріше то бу

Глядач і виконавець як компоненти видовища.
Необхідно ретельно продумати всі компоненти фільму. Ми вже розглянули драматургію і її місце у творенні видовища. Не менш важливим є визначення аудиторії, для якої готується твір. Глядач

Експлікація як документ режисерського задуму.
Режисер після аналізу сценарію пише експлікацію. В цьому документі він умотивовує власне авторське бачення майбутнього твору. Пояснює тлумачення всього сценарію та окремих компонен

Режисерський сценарій.
В режисерському сценарії визначається ритмічна побудова, звукове вирішення, технічне забезпечення. На основі цього документу вже створюється остаточний кошторис. Тому таке важливе значення має ця р

Розкадровка.
Розкадровка- це малюнок кожного кадру у відповідності з режисерським сценарієм. Зрозуміло, що малюнок є статичною картинкою, в той час, як кадр передбачає рухливе зображення. В роз

ЗЙОМКА - ГОЛОВНИЙ ЕТАП У СТВОРЕННІ ЕКРАННОГО ПРОЕКТУ
  Для того, щоб задуманий проект хтось побачив, його треба зафіксувати на довговічному носії, чи простіше сказати - зняти. Режисер кіно чи ТБ не створює в реальному життєвому просторі

Мізансцена.
Композиційна гармонія усіх компонентів забезпечує єдність кадру. Зміст кадру диктує його композицію. Кадр проходить по екрану стрімко. Треба дбати про його ідейно-смислове наповнення і худож

Прийоми зйомки.
При всій різноманітності технічних засобів і режисерських способів, є три прийоми зйомки сцен однією камерою. Перший, традиційний, бо з'явився у часи перших фільмів

Робота з виконавцем.
При підготовці у вузі режисерів для кіно й телебачення є обов'язкова дисципліна - акторська майстерність. Студенти самі грають як актори і беруть участь у постановці як режисери. Але в умовах викла

Сюжет і фабула.
Фабула фільму - це події, викладені в хронологічному порядку. А сюжет - це вже скомпонований виклад подій, в порядку, який найбільш повноцінно передасть розвиток конфлікту. В творах д

Конструктивні елементи композиції.
Експозиція, зав'язка, розвиток дії, кульмінація, розв'язка - ці вузлові моменти в різних творах приймають різні форми вираження. В одних експозиції присвячується багато епізодів, в інших екс

ДРАМАТУРГІЧНІ ПРИНЦИПИ МОНТАЖУ
  Кінематографічний монтаж - не просто один із засобів вираження. Це спосіб мислення, мета якого - відображення життя у його розвитку. З визначенням принципів і законів монтажу у 20-т

Монтаж - це не просто один із засобів вираження, це - спосіб мислення.
    Питання для самоконтролю: 1. Назвати драматургічні види монтажу. 2. Назвати відмінності монтажу - розповіді та монтажу - вираження

Практична робота.
· Запропонувати кілька прикладів монтажних з'єднань окремих кадрів, щоб отримати приклади паралельного монтажу, асоціативного, з деформацією часу. Мета: · Навчити

Розділ 9.
КОМФОРТНИЙ МОНТАЖ   Непомітним або комфортним монтажем називається таке з’єднання двох планів, коли глядач не помічає склейки. При створенні ілюзії безпе

Практична робота.
· Змонтувати відзнятий матеріал на тему “Моя вулиця” за принципами комфортного монтажу, використовуючи інші (драматургічні), закладені в сценарії за допомогою комп'ютерної програми Adobе Premier .

ЗВУКОВА ПАРТИТУРА ФІЛЬМУ
  Використання музики в кіно почалося ще за часів німого кінематографу. Всім відомі так звані тапери, виконавці, які німий фільм супроводжували грою на музичному інст

Музика в екранному творі.
Намітилися два шляхи використання музики в кіно: самостійна, спеціально написана музика і музика, що була створена без відношення до кіно, але за задумом ре

Роль шумів і мови на екрані.
Роль шумів не може бути переоцінена. Шуми, як і музика, беруть участь у створенні звуко-зорового образу і разом з музикою створюють звукову партитуру фільму. Документальний фільм,

Практична робота.
· Озвучити власну практичну роботу, виходячи із режисерського рішення, закладеного в сценарії.   Мета: · Навчити студентів створювати звуко-зоровий

СПЕЦИФІКА ВІДЕОРЕКЛАМИ
Аудіовізуальна реклама вигідно відрізняється від інших насамперед комплексністю впливу, завдяки сполученню зображення, кольору і звуку. Тому запам’ятати інформацію, отрим

Quot;Жанри" телереклами
Умовно телерекламу можна поділити на наступні жанри: *прямий продаж; *звертання від імені фірми; *рекомендації чи знаменитостей фахівця; *інтерв'ю з покупцем;

Навчити студента правильному підходу до типової дизайнерської роботи в рекламній галузі.
Методичні рекомендації щодо виконання практичної роботи: На вибрану тему написати спочатку анотацію, в якій передбачити сценарні ходи. Написати літературний сцена

Розділ 12.
ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА   В Україні прийнято Закон про авторське право, який захищає особисті майнові і немайнові права авт

Практична робота.
· Скласти тези доповіді про права автора стосовно фото та відео робіт. Методичні рекомендації щодо виконання практичної роботи. · Вивчити в Законі Укра

ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ ВИВЧЕННЯ КУРСУ.
  1. Н.Крючечников, Композиция кинофильма, М, Искусство, 1960, 203ст. 2. Б.Коноплев, Производство кинофильмов, М, Искусство, 1998, 395ст. 3. В.Кісін, Режисура як мис

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги