рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мотив природи в поезії сентименталізму.

Мотив природи в поезії сентименталізму. - раздел Образование, Століття як літературна доба Усвідомлене Естетичне Почуття Природи Належить До Досить Пізнього Часу(Xviii ...

Усвідомлене естетичне почуття природи належить до досить пізнього часу(XVIII - перша половина XIX століття). Щоб його знайти, людина повинна була хоча б частково звільнитися від природної залежності, пройти досить далеко по шляху цивілізації і, озирнувшись, з її висоти розглянути те, що вона знала завжди і в той же час ніби не помічала.

Для «просвітників» в природі багато зійшлося: і моральний ідеал природності, і потреба особистості самовиразитися і побачити себе відображеного в аналогічній собі живій природі. У той же час вважали, що, пізнаючи красу творіння, людина наближається до Творця. Ісаака Ньютона називали "інтерпретатором Бога". Встановивши закони оптики, вивчивши спектр розкладання кольорового проміння, він навчив людини новому зору, що став приводом для поетичного відкриття природи.

Одним з перших проявів сентименталізму (ідилія на лоні природи, меланхолійна споглядальність) в поезії стала творчість Джеймса Томсона ( 1700 - 1748), що було своєрідним перехідним явищем в англійській літературі.В історію літератури він увійшов насамперед як автор поем "Зима" (1726), "Літо" (1727) і “Весна” (1728), “Осінь”, згодом об'єднаних в одне ціле і виданих (1730) під назвою "Пори року". Спираючись на "Георгіки" Вергілія як на взірець, Томсон створює оригінальний твір, у якому поряд із класицистичними традиціями надзвичайно сильні тенденції сентименталізму. Однак ці тенденції так і не взяли гору в його поезії.Прояву божественної волі в навколишньому світі (на думку Томсона, Бог втілений у природі, і це зближує поета з пантеїстами) відповідає прагнення людини осягнути волю провидіння. Сама впорядкованість задуму поеми, постійні переходи від спостережень до міркувань показують, як працює людський розум. Але глибокі думки народжуються лише в того, хто відчув побачене, стверджує Томсон. Почуття ж виникає лише в тісному спілкуванні із природою. Саме вона стала центром поеми. Самою своєю досконалістю природа розвиває почуття й емоції. Людина в розумінні Томсона - невід'ємна частина природи і її втілення. А почуття, які він випробовує, викликані йому в результаті спілкування з оточуючим його світом полів, лісів і гір. Однак у поезії Томсона картини природи ще досить узагальнені. У них немає конкретних спостережень або описів якихось певних місць. Почуття ліричного героя, пробуджені природою, розпливчасті й позбавлені індивідуальних відтінків.

Здобуток Томсона у своєму жанрі - описова поема. Головний її зміст - опис природи в різні пори року - переривається розповіддю про окремі події або ж звертаннями до читача з моралізаторськими настановами. Із природою безпосередньо пов'язане життя тварин і заняття людей, нелегка селянська праця й розваги селян, важка дорога втомленого подорожного, що бреде крізь хуртовину, і достаток людей, що забезпечили собі їжу на зиму.Кожна пора року з'являється на детально виписаному полотні у своїй неповторності й своєрідності. Так, описуючи весну, він змальовує поступове пробудження природи, відродження землі до життя. Поет у деталях показує, як реагують на її прихід тварини, птахи, людина. Весна стає своєрідною алегорією любові, що виявляється до всього живого.По-іншому описане літо. Тут дана картина одного літнього дня від сходу до заходу. Поет зображує повсякденну працю селян, їх скромні сімейні радості."Осінь" містить картини природи, що готується до сну й спокою. Завершує цикл творів "Зима". У тетралогії Томсона схований і ще один зміст. "Пори року" - алегорія людського життя від народження до смерті.Джеймс Томсон сприяв розвитку в англійських читачів любові до природи, малюючи прості, невибагливі сільські ландшафти, стежачи крок за кроком за різними моментами життя та робіт хлібороба і, мабуть, прагнучи поставити мирну, ідилічну сільську обстановку вище марної і зіпсованої міської.

25.Основні мотиви «поезії ночей і гробниць»(на конкретних прикладах)

В літературі раннього сентименталізму (30-50-ті роки) особливе місце належить ліричним жанрам. Основні теми сентиментальної ліричної поезії – природа і смерть. Сентименталісти оспівують самотність на лоні природи, тишу лісів і полів, цвинтарні сутінки та мовчання могил. Ліричний герой їх творів - заглиблений в свої думки самітник, що надає перевагу самотності та роздумам про скороминучість та метушливість життя. Невдоволення буржуазною дійсністю виливається не в протест, а в неприйняття життя, веде не до дії, а до споглядання. Найулюбленішим жанром стає елегія; поема набуває релігійно-дидактичного змісту. Поет зосереджений на зображенні свого внутрішнього світу та інтимних переживань. Скорбота за померлими змішується зі світлим сумом спогадів про них. Твори про смерть і тлінність всього земного одержують назву «цвинтарної поезії».

Цвинтарна поезія - умовне позначення поетичного напрямку, що виник в Англії з середини XVIII ст. Цвинтарна поезія є найбільш різким тематичним виразом загального настрою меланхолії і зречення, що характеризує в цю епоху англійську поезію природи. Розвиток теми екзотизму сільського життя і ландшафту призводить до меланхолійних пейзажів, до поетичних мотивів ночі або вечора, туману, зловісного пейзажу і т. п. Нейтральний ландшафт змінюється таємничим і страшним: ліс - згарищем, руїнами, нарешті кладовищем. Виникає англійський передромантизм: містичне відродження готики, меланхолійність, оссіанізм, сентименталізм і, як вища його точка, цвинтарна поезія. Характеризують цвинтарну поезію думки про марність світу, смуток, зловісний поетичний пейзаж, кладовище (або символ його - руїни) як неодмінне місце спостереження, примирення-безнадійний тон авторського монологу.

У цвинтарній поезії медитативний початок поєднується зі стійкими пейзажними мотивами (надгробні «тиси», дзвін, могильні пам'ятники). Кладовище трактується як джерело справжньої мудрості, яка протистоїть помилковій книжній вченості (Гріфіус називає кладовище «школою, в якій нам, смертним, викладається вище мистецтво», «Я йду туди, де, під землею, насправді навчаються мудрості», - заявляє Парнелл, прямуючи на кладовище). Трагічна свідомість тлінності, співчуття при вигляді людей, що плачуть на могилах близьких, в цвинтарній поезії, як правило, змінюється вдячністю смерті за те, що вона «веде нас до дому» (Блер) і упевненістю в прийдешнє відродження і з'єднанні з улюбленими: «Душа серед натовпів знайде свою іншу половину» (Блер), «Залізний скіпетр смерті зламається об хрест» (Юнг, ніч дев'ята). Цвинтарні медитації і в поезії 19-20 ст. («Коли за містом, задумливий, я блукаю ...», 1836, О.С.Пушкіна,. «Морське кладовище», 1922, П.Валері та ін), зберігаючи деякі традиції жанру (особливо в передачі цвинтарного пейзажу) вже не належать до власне цвинтарної поезії, так як зазвичай позбавлені характерного сентиментального настрою і містичного оптимізму.

Едуард Юнг – один із засновників «цвинтарної поезії». Свою поетичну творчість Юнг починає наприкінці 1720-х років з віршів релігійно-дидактичного змісту. Але найбільшу популярність придбала одна з його останніх поем «Скарга, або Нічні думи про життя, смерть і безсмертя» (1742 - 1745), в якій поет міркує про тлінність людського життя на землі і про вічне в майбутньому. Саме ця поема поклала початок «цвинтарної поезії» в літературі англійського сентименталізму. У вільній формі самотнього роздуму або бесіди з уявним співрозмовником, юним Лоренцо, якого поет хоче переконати в марність світської суєти і вільнодумства, розвиває Юнг свої погляди на природу людини і її призначення. Ці погляди сповнені глибокого трагізму. Юнг виходить у «Нічних думах» з спростування раціоналістичного оптимізму Попа («Досвід про людину»), Шефтсбері та інших ранніх просвітителів, для яких земне буття при всіх його негараздах було втіленням розумно встановленої гармонії, а людина - центром цього гармонійного світопорядку. Юнг, навпаки, глибоко і пристрасно переживає невлаштованість людини на землі, і тільки в передбаченні іншого, потойбічного буття може знайти виправдання примарності земного щастя і швидкоплинності життя. Вся поема може бути сприйнята як цикл проповідей (Юнг був пастором). Але літературно-історичне значення «Нічних дум» виходить далеко за межі релігійної проповіді. Юнг втілив тут своє відчуття глибоких протиріч, що вкорінені в самій натурі людини і в умовах його існування. «Черв'як? Бог? »- Ці слова Юнга молодий Жуковський поставив епіграфом до свого вірша« Людина »(1801), багато в чому розвиває мотиви« Нічних дум ». Релігійна ідея Юнга була позначена похмурим, трагічним колоритом; в ній відчувається болісно вистраждана поетом свідомість нездійсненності людських поривань і ідеалів. Бурхливо-емоційний стиль поеми багатий безліччю відтінків: палка захопленість, смуток, іронія, розпач, сум зливаються тут воєдино. Поема будується на контрастних картинах. На тлі похмурого зображення нічного цвинтаря, яке вселяє жах і нагадує про неминучість смерті, виникає образ ліричного героя, який розмірковує про мету життя і призначення людини на землі. Юнг доходить висновку про те, що страждання й незадоволеність своїм існуванням у цьому світі - вічна доля людини. Але вони служать лише доказом того, що в загробному житті її чекає щастя, якщо вона буде доброчесна тут, у земному житті. Завдання поеми - створити в читача певний настрій, емоційно забарвлений і збагачений враженнями від описаного. Поема, як і цикл про пори року Томсона, перевантажена дидактикою. Але ентузіазм, з яким Юнг захищає свої ідеї, постійні звернення до читача з питаннями, як би викликають його на суперечку, напруженість "білого вірша», яким написана поема, численні повтори, оригінальні порівняння та яскраві образи, які підтримують цю напруженість, - все це пояснює нам той факт, що поема Юнга мала великий успіх як на батьківщині, так і на континенті й викликала безліч наслідувань.

Величезна роль у розвитку англійської сентиментальної поезії належить Томасові Грею (ThomasGrey, 1716 – 1771). Вірші Грея "До весни», «На смерть Уеста» знаменують появу нового стилю. Ліричний герой цих віршів живо відчуває і красу природи, і печаль спогадів про безповоротно минуле дитинство, і біль від втрати друзів. Велике значення у творчості Грея має його програмний твір «Ода про розвиток поезії» (1758). Старий жанр оди тут служить для втілення нових вражень за допомогою почуттів і уяви.

Центральне місце в поетичній творчості Грея займає "Елегія, написана на сільському цвинтарі» (1751). У «Елегії», якій Грей зобов'язаний своєю загальноєвропейською популярністю, немає місця збентеженим поривам розпачу й скорботи, які надають трагічного забарвлення поемі Юнга. Інакше налаштований сам поет, іншим представляється йому і світ. Обстановка, в яку поміщений ліричний герой твору, характерна для «цвинтарної поезії». У вечірніх сутінках він бродить по сільському цвинтарю, читає написи на могилах і міркує про тих, хто заснув тут вічним сном. «Елегія» висвітлена не зловісним нічним мороком, а останніми відблисками заходу,на зміну якому непомітно приходять тихі сутінки. Спокійні й тихі і роздуми поета (Голдсміт вірно помітив, що Грей скористався в «Елегії» самим повільним розміром, який можливий в англійській поезії) протягом римованого вірша, яким написана «Елегія», плавні переходи від одного опису до іншого, велика кількість типово сентименталістських порівнянь і метафор створюють спокійний тон, наводить читача на роздуми про себе і свій час. Серед могил поет чує звуки, що нагадують про життя: кроки втомленого хлібороба, мукання корів, які повертаються з пасовища, і побрязкування їх дзвіночків ... Одна картина природи змінюється іншою. Всі вони по-різному сприймаються героєм. І кожна залишає свій слід. Краса природи проектується на його почуття, викликаючи симпатію до людей, піднесені думки про велич навколишнього і прагнення злитися з природою. Так в «Елегії» створюється гармонія між людиною і Всесвіту. Вона виникає в результаті його відмови від безплідної погоні за примарним щастям і зовні привабливими нагородами. Смерть тут постає як природне завершення життя, не обриваються пута любові і дружби (померлі як і раніше живуть в пам'яті односельців). Велике місце в «Елегії» займає образ поета. Це - меланхолійно замислена людина, занурена в споглядання природи, в самоті віддається своїм думкам. Він міг би нести людям свою поезію, натхненну цими картинами. Але поета очікує трагічна доля. Самотнім і незрозумілим проходить він свій життєвий шлях. Поет замислюється над долями тих, хто знайшов вічний спокій на цьому занедбаному сільському цвинтарі. Однак, на відміну від Юнга, міркування про неминучу смерть людини приводять його до інших висновків. Знову і знову згадуючи про померлих людей, він думає про те, що в сільській глушині могли залишитися непоміченими й поетичний геній, і талант ученого, і здібності політика. Важкі умови життя не дозволили їм розвинутися. І все ж Грей віддає перевагу мирному життю в сільській самоті перед порожнім, хоч і блискучим життям знаті. Він вибирає сільську ідилію, яка дозволяє пройти життєвий шлях без хвилювань і тривог, в тихих радощах єднання з природою. Примирлива нотка, яка звучить тут, дуже характерна для Грея. Він не нарікає на несправедливість суспільства, в якому згасли здібності людей, покликаних, можливо, на великі справи. Якщо вони не змогли проявити себе в добрі, то зате уникли і зла; доля провела їх крізь життя тихою стежкою, «далеко від галасливої юрби» (слова, які Томас Гарді поставить згодом заголовком свого роману з життя сільської Англії, де вони, однак, придбають уже і відтінок іронічної гіркоти). «Елегія, написана на сільському цвинтарі» - один з класичних пам'яток поезії англійської сентименталізму - пережила свій час. До неї не раз зверталися поети-романтики. Жуковський перекладав її двічі, і в молодості, і на схилі років, після того як зробив паломництво в село Сток-Поджіс, поблизу Віндзора, де, за переказами, була написана «Елегія». У Франції її переклав молодий Шатобріан, в Італії - УгоФосколо.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Століття як літературна доба

У ст анг літ ра домінувала в літер Житті Європи Нові напрями і течії пр реалізм сентименталізм пре романтизм складалися найраніше в... Англійський класицизм який сформувався порівняно пізно в останній третині... Так Поуп вважається найвидатнішим класицистом в англійській літ рі До традиції класицистичної прози з її...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мотив природи в поезії сентименталізму.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

XVIII століття як літературна доба
18 століття – поворотний етап у духовному розвитку людства. Ще у другій половині 17 ст. у середовищі освічених людей утвердилося прагнення пояснити всі явища природи і людського життя. Зростав авто

Основні художні напрями та течії у літературі 18 ст.
У літературі Просвітництво проявилося не в одному, а в кількох худ. напрямках, які хоч і мають багато спільного в світоглядно-естетичних засадах та ідейній спрямованості творчості, але далеко розхо

Основні художні напрями та течії у літературі 18 ст.
У літературі Просвітництво проявилося не в одному, а в кількох худ. напрямках, які хоч і мають багато спільного в світоглядно-естетичних засадах та ідейній спрямованості творчості, але далеко розхо

Періодизація англійської літератури ХУІІІ ст., основні тенденції її розвитку на кожному етапі.
У 18ст. анг. літ-ра домінувала в літер. Житті Європи. Нові напрями і течії – пр.. реалізм, сентименталізм, пре романтизм – складалися найраніше в Англії, а вже далі набували розвитку і в інших краї

Поезія Поупа
Поупа вважають найвидатнішим класицистом англійської літератури. Взірцем творчості Поуп вважав твори старогрецьких та римських авторів, зокрема творчість Вергілія. Простота, обмежені емоції та спів

Гулліверові мандри” Свіфта як антиутопія ХУІІІ ст.
  Антиутопія – вигадане суспільство, яке є антитезою утопії. Зазвичай характеризується пригноблюючим суспільним контролем, здійснюваним авторитарним або тоталітарним урядом. (Це проек

Стиль роману Свіфта (через порівняння).
Дж. Свіфт якось писав: "Головна мета, яку я собі поставив у всіх своїх працях,- швидше ображати людей, ніж їх розважати, і якби я здолав довершити свої наміри без шкоди для себе, був би з мене

Що таке „робінзонада”?
Робінзонада – жанр частіше роману, у якому група або одна людина опиняється в ізоляції, це як правило, екстремальна ситуація і завжди експериментальна перевірка людини.

Пікареска в англійській літературі 18 ст. Молль Флендерс Дефо.
«Молль Флендерс», «Полковник Джек», «Роксана» - авантюрні романи Д. Дефо, що продовжують традиції пікарескного роману. Майже всі його герої: злодії, сироти, знадені, які не пам’ятають роду. Молль Ф

Семюел Річардсон внесок у розвиток роману.
Один із найяскравіших романістів. Створ сімейно-побутовий і любовно-психологічний романи. Порівняно з авантюрно-пригодницькими творами попередників, він витворив адекватніші форми зображення суспіл

Еволюція творчості Філдінга.
2 етапи творчості: 1 – драматургія (див.19). Роман «Історія покійного Джонатана Уайльда Великого» (1743). За тематикою й стилем він тісно пов’язаний з п’єсами Філдінга. Фабул

Нарація у романі Філдінга «Історія Тома Джонса, знайди».
У творі синтезуються існуючі на той час різновиди романного жанру: роман сімейний, побутовий, пригодницький, любовно-психологічний, роман великої дороги тощо + новий різновид – соціально-побутовий

Концепція героя у романі Філдінга,її полемічний характер.
Фабула роману визначена пригодами незаконнонародженого хлопчика Тома Джонса, вихованця багатого, прекраснодушного поміщика Олверті.Том Джонс - перший в європейському романі герой, наділений багатим

Том Джонс» як зразок реалістичного роману 18 ст.
«Історія Тома Джонса» – вершина романістики Філдінга.Захоплюючий сюжет,що бурхливо розвивається, стрункість композиції, заснована на ретельному відборі епізодів, в яких виявляються основні риси гер

Романістика Т.Смоллета, її жанрові моделі.
Романістика – найвагоміша частина творчого спадку Смоллета. Перший роман Смоллета"Пригоди РодрікРендома" несе в собі викриття і критику буржуазного ладу.З холодною різкіст

Концепція людини у Смоллета.
Смоллет не ідеалізує свого героя. Він показує, як обставини життя роблять його черствим, розважливим, вивертким. Смоллет сміливо ставить тему втрати ілюзій. Віра в те, що «кожна людина має природни

Гротесковість художнього світу Смоллета.
Гротеск і карикатура, чужі Фільдінгу, служать Смоллету улюбленим засобом змалювання його героїв. «Лютість» сатиричного реалізму Смоллета мала глибокі причини; вона була обгрунтована всім ходом сусп

Роман-подорож у літературі сентименталізму.
Друга половина XVIII століття в Англії - це час змін в економічному, філософському, соціальному та культурному житті країни. Відбуваються значні зміни і в англійській літературі. Основним літератур

Ідеологія Просвітництва і роман Л.Стерна „Трістрам Шенді”.
У своїй творчості Стерн підбив підсумок сентименталізму в англійській літературі й одночасно намітив шляхи її подальшого розвитку. Його книги стали символом перехідної епохи. Не пориваючи з культом

Нарація у романі Стерна «Трістрам Шенді».
«Трістрам Шенді» - «роман-гра» з його своєрідною архітектонікою, що "перевертає" традиційну структуру просвітительського роману. Стерн створює нову структуру, яка як би слід ходу думки ав

Пасторальні мотиви, їхня функція у творчості О.Голдсміта (роман «Векфілдський священник», поема «Полишене село».
Олівер Голдсміт належить до представників сентименталізму. Література сентименталізму проголошує культ почуттів. Вона прагнула показати багатство емоцій і їх роль у формуванні особистості. Письменн

Передромантизм в Англії.
В другій половині 18 ст. загострились протиріччя в розвитку капіталізму в Англії. У громадській думці починають виникати сумніви щодо всесилля просвітницького культу розуму. Криза просвітницької фі

Готичний роман, його формування та еволюція.
Готичний роман провідний жанр перед романтичної літератури Одним із найпопулярніших жанрів перед романтичної літератури в Англії був готичний роман, або як його називали іноді, «роман жахів» у

Готичний канон» і «Замок Отранто» Г.Волпола.
Готичний роман, його формування та еволюція. ГОТИЧНИЙ РОМАН (The Gothic Novel), роман таємниць і жахів - явище англійської літератури 18-19 ст., Що зіграло роль сполучної ланки між століттям Просві

Пісні Оссіана” Макферсона, їх передромантичний характер.
Макферсон Джеймс (1736-1796) - шотландський письменник. Вивчав гальський фольклор гірської Шотландії і скористався ним в написаній метричної прозою епічній поемі з життя старод

Англійська драматургія ХУІІІ ст.
Після блискучих успіхів англійського театру в кінці XVI - початку XVII ст., після короткого періоду підйому в 1660 - 1680-і роки мистецтво драми протягом майже двохсот років грає порівняно скромну

Міщанська драма, її роль у розвитку новочасної драматургії.
До 1700, у зв'язку з поверненням в театр глядача із середнього класу, який вимагав на сцені урочистості традиційних чеснот, посилилася критика аморальності і непристойності у виставах. Англійська б

Баладна опера («Опера жебрака» Гея).
Розповсюдженим жанром англійської драматургії 18 ст. була «баладна опера», на виникнення якої здійснила вплив популярна в той час в Англії італійська опера. Подібні п’єси писались прозою , але вклю

Баладна опера («Опера жебрака» Гея).
Розповсюдженим жанром англійської драматургії 18 ст. була «баладна опера», на виникнення якої здійснила вплив популярна в той час в Англії італійська опера. Подібні п’єси писались прозою , але вклю

Школа скандалу» Шерідана як зразок комедії звичаїв.
Комедія звичаїв - комедія, в якій джерелом смішного є внутрішня суть характерів і звичаїв вищого світу, смішна і потворна однобокість, гіпертрофована риса або пристрасть (порок, недолік). Дуже част

Періодизація французької літератури ХУІІІ ст.
Французьку літературу XVIII століття починають відраховувати пізніше – зі смерті Людовіка XIV (1715 рік), що знаменувала собою занепад французького абсолютизму. Завершується ця доба Великою Француз

Роман Прево «Манон Леско» у контексті розвитку роману ХУІІІ ст.
Французький роман першої половини XVIII ст. у своїй сукупності був великий і багатосторонній звіт передових знань свого часу.Велика увага в ньому приділялася осягненню природи людини - одній з голо

Образи головних героїв у романі Прево «Манон Леско».
Уміння Прево створювати складні, сповнені внутрішніх суперечностей, неповторні й загадкові у своєму індивідуальному своєрідності характери (і в цьому одна з найважливіших сторін художнього новаторс

Творчість Вольтера, її жанрово-стильова система.
ВОЛЬТЕР, (Voltaire; автонім: Аруе, Марі Франсуа — 21.11.1694, Париж - 30.05 1778, там само) — французький письменник, історик і філософ. Писав драматичні, поетичні і епічні твори. Вважав себе перш

Філософська повість” Вольтера як одна з моделей філософського роману ХУІІІ ст.
Філософська повість - різновид повісті, що набув особливої популярності в письменників-просвітників. Її основою є філософське осмислення світу й місця людини в ньому. Персонажі повісті - носії певн

Кандід» Вольтера: пригоди персонажів, чи «пригоди думки»?
Перу Вольтера належало півтора десятка повістей, які назвали "філософськими". Вони вимагали посиленої уваги до філософських поглядів самого автора, які той виражав не абстрактно, а в конк

Полеміка з Ж.-Ж. Руссо у «Простодушному» Вольтера.
Певною мірою в творчості Вольтера осібно стоїть повість «Простодушний» (1767), в якій чітко окреслена любовна інтрига вирішувалося нетрадиційним для письменника шляхом. Колоритний образ індіанця Гу

Рококо у французькій літературі, його риси в «Орлеанській діві» Вольтера.
Просвітницька культура, включаючи філософію, літературу, мистецтво, становила головну частину всієї культури Франції XVIII століття. Люди пера (Вольтер, Руссо, Дідро та ін), люди різця і пензля (Гу

Образ України в «Історії Карла ХІІ» Вольтера.
Україна і українці займали помітне місце у спадщині французького просвітника. Наприкінці 20-х — на початку 30-х років Вольтер наполегливо працював над історичним твором "Історія Карла ХП"

Д.Дідро, його місце і роль у французькій літературі 2-ї пол. ХУІІІ ст.
Ім'я Дені Дідро назавжди злилося із самою суттю XVIII століття, яке залиши­лось в історії людства як доба Просвітництва. Голова та ідейний ватажок енцикло­педистів, белетрист, драматург, теоретик м

Роман Дідро «Черниця»: проблема особистісної волі.
Роман «Черниця» був написаний 1760 року, а опублікований значно пізніше, а саме — після смерті автора, у 1796 році, у період найбільшого загострення анти­клерикальної пропаганди. Сюжет тво

Місце й роль Ж-.Ж.Руссо в європейській літературі.
Жан Жак Руссо (Rousseau) (28.6.1712, Женева, - 2.7.1778, Эрменонвиль, близ Парижа), французский философ-просветитель, писатель, композитор. Сын часовщика. Служил лакеем, писцом, гувернёром, учителе

Руссоїзм, його втілення у романі «Нова Елоїза».
Вчення Руссо, що стало реакцією проти панування розуму і проголосив права почуття, засноване на принципі сентименталізму в поєднанні з двома іншими принципами: індивідуалізму і натуралізму; коротко

Потрактування англійської історії у драмі Шіллера «Марія Стюарт».
Драма Шиллера «Марія Стюарт» з’явилася першою художньою обробкою цього драматичного сюжету, породженого самою історією. Доля шотландської королеви за час, що минув з тих пір, не раз залучала до себ

Новаторство штюрмерської поезії Гете.
Нову сторінку у "великій біографії" відкрило навчання у Страсбурзі. Поезія в ці роки розвивалася в дусі "Бурі і натиску", руху, який у своїй суспільно-історичній сутності був ви

Роман Гете „Страждання молодого Вертера”: проблематика і поетика.
Роман «Страждання молодого Вертера» (1774) був другим твором, що приніс славу молодому поетові і став предметом наслідування друзів -«штюрмерів». Роман є літературною містифікацією. Початково твір

Поезія Ф.Френо
Справжнім співаком американської революції став Філіп Френо (1752-1832). Провідне місце в його творчості зайняла громадянська тема, задавши тон подальшому розвитку американської поезії. Звільнення

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги