рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Процесор.

Процесор. - раздел Образование, БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М Процесор Здійснює Власне Обробку Інформації, Що Надходить З Увв, Упд І Мозу....

Процесор здійснює власне обробку інформації, що надходить з УВВ, УПД і МОЗУ.

Процесор включає наступні функціонально-необхідні пристрої: арифметично-логічний пристрій (АЛУ), пристрій УПРАВЛІННЯ (УУ), однобічний запам'ятовувальний пристрій (ОдЗУ), лічильник часу (СВ), надоперативну пам'ять на буферних регістрах (РБ) і пристрій контролю (КК).

Пристрої процесора реалізовані на 12 касетах: (мал. 2.3): АЛУ (СМ-1, ГЧ-2, СМ-3, РГ.4), УУ (ДО.УД.УЭ.УР), ОдЗУ ( ДО, УК(КС), РБ, СВ. Логічні схеми АЛУ розміщені в касетах ДО і СВ.

Час розв'язання завдань обробки інформації в процесорі становить: при введенні з ДК координат цілі - 1,064 мс, разової інформації 2Z або ЦУ - 0,267 мс; при введенні інформації з приймача пристрою С-23 - 0,134 мс; при виводі на індикацію цілі - 1,464 мс, разової інформації 2Z - 0,8 мс; при виводі інформації на ретрансляцію - 0,267 мс.

Магнітний оперативний запам'ятовувальний пристрій (МОЗУ).

Магнітний оперативний запам'ятовувальний пристрій призначений для запису, зберігання і видачі інформації про 99 цілей, точки стояння 8 пунктів управління, разової інформації 2Z і ЦУ.

Запам'ятовувальна частина МОЗУ виконана на феритових сердечниках за двомірною схемою і містить 512 комірок пам'яті. Для зберігання інформації про одну ціль, точку стояння або разової інформації відведено по 4 адресних комірки пам'яті.

Числа в МОЗУ зберігаються в прямому коді. Швидкодія МОЗУ, характеризується часом обігу і становить 40мкс. Період опитуванні гнізд МОЗУ при пошуці міток індикації і ретрансляції становить 133,5мкс.

МОЗУ складається з 14 касет: касета ИМ - магнітний накопичувач, касети ДШ, АК-1, АК-2, ФАТ - схема вибору адреси, касети УС4, ФР-1, ФР-2, РВ - схема запису і зчитування, касети УА і УВ - місцевий пристрій управління, касети К1-1, К1-2, К2 - схема контролю.

Канали вводу і виводу інформації.

Канали введення і виводу інформації є спеціалізованими пристроями управління, які забезпечують логічну організацію інформаційної взаємодії СЕОМ з УВВ і УПД.

1. Канал введення інформації від датчиків ДК і ДХ є вбудованим і реалізує свої функції за допомогою керуючих схем ЦУУ.

2. управління опитуванням до 7 телеприймачів, організацію введення інформації з лінії зв'язку (ЛС) здійснює канал введення. До складу якого входять схема опитування телеприймачів (касета ОП) і регістр адреси (касета РА). Останній служить для тимчасового зберігання прийнятого телеприймачем коду № ц, перед видачею його в адресну магістраль МОЗУ.

3. Канали виводу інформації на ретрансляцію і індикацію (касети ИР і СВА) по черзі опитують (читають) усі гнізда (адреси) МОЗУ і при наявності в черговому гнізді міток індикації (МІ) або ретрансляції (МР) разом з ЦУУ управляють процесом обробки і виводу інформації на індикатор або в телепередавач.,

Канали звільняють ЦУУ від виконання ряду службових функцій по організації введення-виводу інформації і забезпечують паралельну роботу процесора, УВВ і УПД.

Інтерфейс.

Інтерфейс являє собою сукупність уніфікованих сигналів, шин і електронних схем для їхньої передачі, що забезпечують інформаційний зв'язок пристроїв СЕОМ між собою, з УВВ і УПД.

Інтерфейс СЕОМ становлять:

- система індивідуальних шин для передачі команд, керуючих і інформаційних сигналів;

- система колективних шин для передачі інформації (головна обмінна магістраль - ГОМ);

- система колективних шин для передачі кодів адрес МОЗУ (адресна магістраль - АМ),

 

Передача інформації з ГОМ і АМ здійснюється в режимі поділу в часі загальних шин магістралей.

Адресний інтерфейс є однозв'язним. В АМ загальні для всіх пристроїв шини використовуються усіма підключеними до АМ пристроями.

ГОМ є багато зв'язковим інтерфейсом - зв'язок між пристроями забезпечується по декількох незалежним системам шин. Шини ГОМ є односпрямованими. Посилення сигналів при передачі по ГОМ забезпечується магістральним інвертором (касета ИМ).

Пульт контролю і індикації.

Для контролю функціонування і відшукування несправностей у СЕОМ застосовується пульт контролю і індикації.

Пульт контролю і індикації (ПКИ) дозволяє здійснювати по-тактний контроль розв'язання завдань обробки інформації у всіх режимах роботи СЕОМ. Вихідні дані для розв'язання завдань задаються датчиком контрольного завдання процесора. При цьому ПКИ забезпечує:

- контроль 12-розрядної інформації ГОМ у будь-якому такті
програми обробки інформації в СЕОМ;

- контроль виходу 16 розрядів з МОЗУ в будь-якій обраній
адресі і підадресі;

- контроль 12- розрядної інформації на виході АЛУ;

- контроль кодів координат маркера.

До складу ПКИ входять касета КИ (регістр контрольованого числа і схема індикації числа на світлодіодах) касета СА (селектор адреси МОЗУ), елементи комутації (кнопки набору номера такту, перемикачі режимів, тумблери).

 

Алгоритми обробки інформації в СЕОМ.

 

Загальна структура алгоритмів розв'язуваних завдань

Система програмного забезпечення СЕОМ призначена для забезпечення ефективної взаємодії людини-оператора з машиною, виконання програм обробки інформації в прийнятих режимах, управління обчислювальним процесом і контролю функціонування пристроїв машини.

Програмне забезпечення СЕОМ складається з трьох частин:

- спеціальне програмне забезпечення,

- операційна програма

- програми контролю машини.

Спеціальне програмне забезпечення містить алгоритми і програми, які визначають зміст і послідовність автоматизованого розв'язання розрахункових завдань обробки інформації і бойового управління ПУ-12М у реальному масштабі часу по заданій кількості оброблюваних цілей.

Загальна структура бойових алгоритмів завдань, розв'язуваних у СЕОМ, представлена на малюнку. Вона відбиває склад і послідовність автоматизованого розв'язання розрахункових завдань в основних режимах роботи СЕОМ: при введенні інформації в МОЗУ з ДК-2 і ДХ (ліворуч угорі схеми), а також з телеприймача і пристрою С-23 (праворуч угорі), при виводі інформації з МОЗУ на індикацію (ліворуч унизу) і на ретрансляцію (праворуч унизу).

При введенні в СЕОМ з ДК координати цілі перетворюються в ПКБ з 8-розрядного коду Баркера в 9-розрядний двійковий код Хсм, Усм. По координатах цілі Xцн, Уцн перерахованих у центральну нахилену систему координат, у СЕОМ визначається час локації цілі променем і час, що прошов з моменту попереднього введення. Координати цілі Хцн, Уцн з похилої площини перераховуються в горизонтальну Хцг, Уцг і потім - у зміщену систему координат Хсг, Усг. Порівнюючи значення, що вводяться, координат Хсг, Усг за часом локації цілі з записаними в МОЗУ при попередньому введенні Хзу, Узу СЕОМ розраховуються значення складових швидкості цілі Vx і Vy.

Обчислені дані Xсг, Усг, Vx і Vy, tл, а також Н и характеристики цілі з ДХ вводяться в МОЗУ .

Координати цілі XЕ, УЕ, що поступають з пристрою С-23 і телеприймача перераховуються в зміщену систему і разом з часом прийому (tпр) записуються в МОЗУ. Час прийому як і час локації цілі необхідний для наступної обробки інформації перед виводом з СЕОМ на індикацію або ретрансляцію.

Частота відновлення координат цілі в МОЗУ визначається періодом огляду РЛС і можливостями оператора. Для виключення "старіння" введеної в СЕОМ інформації за рахунок дискретної появи відміток цілі на екрані індикатору і надходження повідомлень з телеприймачів вирішується завдання екстраполяції координат цілі.

 

Відображення вторинної інформації на екрані індикатору здійснюється в нахиленій площині. Тому обчислені екстрапольовані координати цілі ХЕ, УЕ перетворюються з горизонтальної площини в нахилену площину в центральній системі координат Хцн, Уцн.

Перелічені в зміщену систему екстрапольовані координати цілі Xсн, Усн перетворюються у відповідні координатні відхиляючі напруги.

Дня виводу інформації з СЕОМ на ретрансляцію спочатку, як і при індикації, обчислюються екстрапольовані горизонтальні координати цілі в горизонтальній площині, які потім перераховуються в єдину систему координат.

При передачі інформації через пристрій С-23 координати цілі додатково перераховуються в центральну систему.

Операційна система (ОС) забезпечує управління обчислювальним процесом СЕОМ з урахуванням функціонування АЗПД-У, зв'язку з оператором, засобами відображення і УПД. Операційна система дозволяє в принципі здійснити режим поділу часу і паралельної роботи, процесора, УВВ і УЦД.

Операційна система СЕОМ визначає цикл (8,6 мс) реалізації прийнятої сукупності режимів роботи машини (ВВОД, ИНДИКАЦИЯ, РЕТРАНСЛЯЦИЯ, ОПРОС П), перемикання яких усередині циклу здійснюється на пріоритетній основі.

Основні функції ОС реалізуються за допомогою керуючої програми. Ця схема відбиває логіку пріоритетного перемикання режимів протягом циклу роботи машини і формування команд запуску відповідних програм обробки інформації: УИР.ВВ, УДР.ЩЦ., УПР.РЕТР., УПР.ОП .

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ... ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Процесор.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Система електроживлення.
Призначена для виробітку постійного струму напругою 27В.   Склад системи електроживлення: Г-209Б – генератор постійного струму приводиться в дію від лівого ходового

Перетворювач ПТ-200Ц.
Служить для перетворення постійного струму напругою 27В у змінний трифазний напругою 36В частотою 400 Гц. 6.4. Призначення, склад і устрій артилерійської бусолі ПАБ-2М

Перетворювач ПТ-200Ц.
Перетворювач ПТ-200 Ц-Ш служить для перетворення постійного струму напругою 27 В в змінний трифазний струм напругою 36 В частотою 400 Гц. Розташований на ПУ-12М з лівої передньої частини,

Розглянемо роботу ДТП за структурною схемою.
У датчику передбачено два режими роботи: - режим початкової установки і введення початкових даних топоприв'язки Хпо Упо в апаратуру АЗПД-У; - режим автоматичного введення даних то

Випрямляч
  Випрямляч призначений для живлення апаратури на стоянці від мережі змінного струму з номінальною напругою 220 В при роботі в буферному режимі з акумуляторними батареями. Сх

Акумулятори
  При живленні ПУ від будь-якого джерела живлення в буфер до нього підключається батарея акумуляторів з двох з'єднаних послідовно батарей 6СТ-75ЭМ. Плюсовий вивід акумуляторн

Системи координат, що використовуються в АЗПД-У.
Для зручності оператора інформація про повітряну обстановку на індикаторах пунктів управління відображається в системі координат, початок якої збігається з точкою розташування пункту управління. Об

Дешифратори
Дешифратор висоти призначений для перетворення значень висоти заданого двійковим кодом у двійково-десятковий код. Дешифратор координат призначений для формування координат X і Y цілей.

Перетворювач коду Баркера.
Перетворювач коду Баркера (касета ПК) призначений для перетворення координат Х і У місцевого телеолівця (МТК), цілей і точок стояння (Ц, ТС) координат, що надходять з датчика, у послідовному коді Б

Перетворювач коду висоти.
Перетворювач коду висоти (ПКН) призначений для перетворення значення висоти, заданого восьмирозрядним двійковим кодом у двійково-десятковий код. Схема реалізована на касеті ДН і складається з лічил

Програми контролю СЕОМ
Комплекс програм контролю СЕОМ призначений для автоматичного контролю основних пристроїв машини в процесі обробки інформації і профілактичного контролю при підготовці до бойової роботи і під час пл

Датчик координат ДТ-2.
Датчик координат ДТ-2 призначений для виміру (знімання) на екрані індикатору і введення у ВУ у двійковому коді Баркера двох площинних координат (Х,У) цілі або точки стояння ПУ-12 напівавтоматичним

Телеприймач.
Телеприймач призначений для: - прийому інформації, переданої телепередавачем - автоматичного перерахування інформації в заданій системі координат - аналізу прийнятої інфо

Робота приймача за структурною схемою.
Прийнятий по лінії зв'язку вхідний сигнал ВХ. СИГНАЛ надходить на вхід приймача фільтр Ф1. З фільтра налаштованого на частоту несучої fн = 1872 гц. сигнал надходить у канал виділення когер

Призначення, склад апаратури АЗПД-12.
Апаратура АЗПД-12 призначена для автоматичного відображення на екрані індикатору первинної повітряної обстановки, що надходить від РЛС, напівавтоматичного знімання і автоматичної передачі інформаці

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги