рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Перетворювач ПТ-200Ц.

Перетворювач ПТ-200Ц. - раздел Образование, БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М Перетворювач Пт-200 Ц-Ш Служить Для Перетворення Постійного Струму Напругою 2...

Перетворювач ПТ-200 Ц-Ш служить для перетворення постійного струму напругою 27 В в змінний трифазний струм напругою 36 В частотою 400 Гц.

Розташований на ПУ-12М з лівої передньої частини, між сидінням механіка-водія і стійкою РПС-М під гіроуказувачем 1Г13М. Встановлюється на об'єкті в горизонтальному положенні.

Двигун постійного струму і трифазний синхронний генератор з збудженням від постійного магніту змонтовано в єдиному алюмінієвому корпусі 18. Ротор генератора і якір двигуна розташовано на загальному валу 16. У корпус 18 з однієї сторони запресований статор 8 двигуна, набраний з листів електротехнічної сталі, з іншого боку статор 9 генератора. Обертова частина приладу складається з валу 16 з посадженими на ньому якорем 17 двигуна, ротором 11 генератора і колектором 21.

Вал 16 опирається на підшипники 3 і 13, розташовані в щиті 15 і кришці 4. На кінці валу з боку двигуна на шпонці 1 гайкою 2 кріпиться вентилятор 6. До корпуса 18 кріпиться супорт 7 з щіткотримачами та щітками і кришка 4 з сальником.

Супорт, вентилятор і інші деталі цього кінця вала закриті алюмінієвим ковпаком 20, що служить для захисту приладу від забруднення і для напрямлення охолоджувального потоку повітря. У ковпаку 20 напроти лопаток вентилятора прорізані жалюзі. До щита 15 гвинтами 12 кріпиться кришка 14, що закриває підшипник 13. Блок управління 10 типу КСУ-200Ц змонтований у сталевій коробці, яка кріпиться чотирма гвинтами до корпуса перетворювача.

Блок управління містить у собі: контактор, що забезпечує дистанційний запуск і вимикання перетворювача; фільтр від радіоперешкод, які викликаються роботою перетворювача; магніто-резонансний стабілізатор частоти, що підтримує постійне число обертів, а отже, і постійну частоту в перетворювачі зміною сили струму в керуючій обмотці двигуна.

Електричний зв'язок перетворювача з іншими приладами виробу здійснюється за допомогою двох штепсельних рознімань, розташованих на коробці блоку управління.

 

Основні технічні дані:  
Двигун: напруга живлення 27 В±10%; споживаний струм не більше 14 А; швидкість обертання вала 8000 об/хв.;  
Генератор: вихідна напруга 36В +4,0% струм 3,2 А; частота струму 400 Гц+2%  

 

 

Рис. 17. Перетворювач ПТ200 Ц-Ш

1 — шпонка; 2- гайка; 3 — підшипник; 4 -кришка; 5 -гвинт; 6- вентилятор; 7 — супорт; 8 -статор; 9 -статор; 10 -блок управління; 11 -ротор; 12 -гвинт; 13 -підшипник; 14 — кришка; 15 — щит; 16 -вал; 17 якір; 18 -корпус; 19 -гвинт; 20 — ковпак; 21 — колектор.

6.8. Візир орієнтування ВО-1.

Візир орієнтування призначений для первісного орієнтування ПУ-12М и визначення дирекційного кута між напрямком повздовжньої вісі машини і яким-небудь орієнтиром на місцевості.

Візир орієнтування розташований у правій передній частині апаратного відділення на робочому місці командира відділення. Візир орієнтування встановлений на кронштейні, закріпленому напроти правого переднього вікна через яке забезпечується візирування.

Візир орієнтування складається з:

- монокуляра;

- механізму горизонтування (маховики горизонтування, рівень);

- механізм стопоріння (стопорні гвинти);

- механізм кутоміра (точна, груба шкали);

- підсвічування.

При орієнтуванні ПУ – 12М візир горизонтується по кульковому рівню, потім монокуляр наводиться на обраний орієнтир або бусоль ПАБ – 2М і знімається відлік з азимутальних шкал.

Вивірка візира проводиться при польовій вивірці системи навігації і орієнтування, яка проводиться:

- при надходженні ПУ в частину або після повернення його з ремонту;

- після переїзду в район, що відрізняється по географічній широті на 2 градуси і більше і по ґрунтових умовах від району попередніх вивірок;

- при одержанні поганих результатів роботи (збільшенні помилок) з топоприв'язки;

- після тривалого знаходження у неробочому стані.

6.9. Визначення дирекційного кута повздовжньої вісі виробу 9С482М.

 

При орієнтуванні ПУ-12 необхідно визначити значення дирекційного кута a вісі повздовжньої вісі бронетранспортера для введення в апаратуру навігації. Методика визначення дирекційного кута залежить від способу орієнтування.

Орієнтування ПУ-12 проводиться:

1. по орієнтиру, на який визначений дирекційний кут з початкової точки орієнтування

2. за допомогою бусолі, якщо немає видимих орієнтирів.

 


1. Вибрати дирекційний кут орієнтирного напрямку a ор з каталогу координат або визначити за допомогою бусолі.

2. Обчислити дирекційний кут по формулах наведеним вище.

 

 


Для визначення дирекційного кута повздовжньої вісі ПУ за допомогою бусолі необхідно:

1. встановити ПАБ за 30-40м попереду ПУ щоб її можна було бачити у візир;

2. навести перехрестя бусолі на візир ПУ і зробити відлік азимута бусолі

( А паб ) по бусольній шкалі (чорній);

3. змінити отриманий азимут на 30-00

 

якщо Апаб > 30-00 то Ам = А паб – 30-00

якщоАпаб < 30-00 то Ам = А паб + 30-00

 

4. обчислити дирекційний кут з візира на бусоль по формулі

aор = Ам +/- d - g ;

5. навести перехрестя візира ПУ на бусоль і зняти значення кута візира (bвз);

6. обчислити aвісі по формулах:

aвісі = aор - bвз при aор > bвз

aвісі = (aор + 60-00)- bвз при aор < bвз

6.10. Призначення і склад пристрою автоматичного знімання поточних координат.

Пристрій автоматичного знімання поточних координат (ПАЗПК) призначений для автоматичного знімання даних топоприв'язки і перетворення їх у послідовність електричних імпульсів.

Ціна одного імпульсу – 100м.

Пристрій автоматичного знімання поточних координат складається з наступних частин:

- зубчастих коліс

- індуктивних датчиків Х и У

- плати ГТИ

- двох плат ПД

Зубчасті колеса з'єднуються з лічильниками координат Х і У курсопрокладача

КП-4 і передають рух на індуктивні датчики. У кожному каналі ( по кожній координаті Х и У) використовується по чотири колеса, які змінюють передаточне число забезпечуючи необхідний режим роботи індуктивним датчикам.

 

Індуктивні датчики Х и У.

 


 

Індуктивний датчик трансформаторного типу складається з трьох зчитувальних

елементів (магнітних головок) Г1, Г2, Г3, розташованих під кутом 120 градусів і нерухомо закріплених у дисках 4 і 5. Зазор між дисками визначається товщиною прокладок 6. Між дисками розташований диск 7, виготовлений з електропровідного немагнітного матеріалу, жорстко кріпиться у вхідному валу 8. Опорами вала служать два підшипники (9 і 10).

Зчитувальний елемент індуктивного датчика трансформаторного типу полягає

з двох чутливих елементів.

Чутливі елементи, розташовуючись в одній площині, утворюють трансформатор, магнітний ланцюг якого складаються з двох П-подібних сердечників, розділених повітряним зазором. Диск, виконаний з електропровідного немагнітного матеріалу і має паз, що проходить у повітряних зазорах зчитувального елемента.

Якщо в повітряному зазорі перебуває тіло диска, то магнітний потік, утворений короткочасним імпульсом струму, що протікає в обмотці опитування ( тіло сердечника, наводить у тілі диска вихрові струми.

 

 

Магнітний потік, що наводиться контурами вихрових струмів, спрямований зустрічно основному потоку і виявляє на нього вплив, що розмагнічує. У результаті цього, ЕРС в обмотці (р сердечника 2 різко падає. Незначний сигнал, що знімається з цієї обмотки, відповідає 0 двійкового коду.

Генератор тактових імпульсів (плати ГТИ) призначений для виробітку тактових імпульсів опитування (ТИ-1) магнітних головок датчиків імпульсів (ТИ-2) - для установки тригерів схем визначення знаків збільшень у початкове положення.

Схема визначення знаків збільшень визначає знак збільшення координати (плюс або мінус).

Робота пристрою автоматичного знімання поточних координат.


Принцип дії пристрою АЗПК розглядається за наступною схемою.

Збільшення координат за допомогою зубчастих коліс ( 1- 4) і ( 5-8) від лічильників Х и У курсопрокладача КП-4 передається дискам індуктивних датчиків. Залежно від знака збільшень поточних координат, зі зчитувальних елементів (магнітних головок) кожного індуктивного датчика знімається певна послідовність імпульсів, яка аналізується в схемі визначення знака збільшень (плата ПД).

Імпульси передаються в датчик топоприв'язки по чотирьох каналах. Збільшення координат окремо передаються управління: + Х, -Х, +В, -У.

6.11. Призначення і склад датчика топоприв'язки (ДТП).

 

Датчик топоприв'язки ДТП призначений для введення початкових даних – координат Хпо і Упо вручну по табло за допомогою органів управління і перетворення їх у двійковий код для введення в АЗПД-У і десятковий код для відображення на табло.

У процесі руху ПУ-12М датчик топоприв'язки здійснює перетворення збільшень координат ΔХп і ΔУп, що поступають на його входи з ПАЗПК (послідовностей імпульсів) з обліком їх знаків, у коди і обчислення поточних координат пункту управління Хп і Уп.

Вихідні дані ДТП (Хп і Уп ) у двійковому коді надходять: у телеприймач (касета ТП) і в перекодувач (касета УТ).

До складу ДТП входять наступні субблоки:

- ПУ-1,

- два РС-1,

- ДС-1,

- два ДДС-1,

- два ИК-1,

- два ИК-2,

- ВН

- шість газорозрядних індикаторів типу ИН-2.


На передній панелі ДТП розташовані наступні органи управління і індикації:

- мікротумблери В1- В4;

- мікрокнопки Кн1 (ГРУБО) і Кн2 (ТОЧНО);

- табло відображення координат Хп і Уп.

Блок виконаний у металевому корпусі, змонтований на друкованих платах

Робота датчика топоприв'язки.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ... ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Перетворювач ПТ-200Ц.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Система електроживлення.
Призначена для виробітку постійного струму напругою 27В.   Склад системи електроживлення: Г-209Б – генератор постійного струму приводиться в дію від лівого ходового

Перетворювач ПТ-200Ц.
Служить для перетворення постійного струму напругою 27В у змінний трифазний напругою 36В частотою 400 Гц. 6.4. Призначення, склад і устрій артилерійської бусолі ПАБ-2М

Розглянемо роботу ДТП за структурною схемою.
У датчику передбачено два режими роботи: - режим початкової установки і введення початкових даних топоприв'язки Хпо Упо в апаратуру АЗПД-У; - режим автоматичного введення даних то

Випрямляч
  Випрямляч призначений для живлення апаратури на стоянці від мережі змінного струму з номінальною напругою 220 В при роботі в буферному режимі з акумуляторними батареями. Сх

Акумулятори
  При живленні ПУ від будь-якого джерела живлення в буфер до нього підключається батарея акумуляторів з двох з'єднаних послідовно батарей 6СТ-75ЭМ. Плюсовий вивід акумуляторн

Системи координат, що використовуються в АЗПД-У.
Для зручності оператора інформація про повітряну обстановку на індикаторах пунктів управління відображається в системі координат, початок якої збігається з точкою розташування пункту управління. Об

Дешифратори
Дешифратор висоти призначений для перетворення значень висоти заданого двійковим кодом у двійково-десятковий код. Дешифратор координат призначений для формування координат X і Y цілей.

Перетворювач коду Баркера.
Перетворювач коду Баркера (касета ПК) призначений для перетворення координат Х і У місцевого телеолівця (МТК), цілей і точок стояння (Ц, ТС) координат, що надходять з датчика, у послідовному коді Б

Перетворювач коду висоти.
Перетворювач коду висоти (ПКН) призначений для перетворення значення висоти, заданого восьмирозрядним двійковим кодом у двійково-десятковий код. Схема реалізована на касеті ДН і складається з лічил

Процесор.
Процесор здійснює власне обробку інформації, що надходить з УВВ, УПД і МОЗУ. Процесор включає наступні функціонально-необхідні пристрої: арифметично-логічний пристрій (АЛУ), пристрій УПРАВ

Програми контролю СЕОМ
Комплекс програм контролю СЕОМ призначений для автоматичного контролю основних пристроїв машини в процесі обробки інформації і профілактичного контролю при підготовці до бойової роботи і під час пл

Датчик координат ДТ-2.
Датчик координат ДТ-2 призначений для виміру (знімання) на екрані індикатору і введення у ВУ у двійковому коді Баркера двох площинних координат (Х,У) цілі або точки стояння ПУ-12 напівавтоматичним

Телеприймач.
Телеприймач призначений для: - прийому інформації, переданої телепередавачем - автоматичного перерахування інформації в заданій системі координат - аналізу прийнятої інфо

Робота приймача за структурною схемою.
Прийнятий по лінії зв'язку вхідний сигнал ВХ. СИГНАЛ надходить на вхід приймача фільтр Ф1. З фільтра налаштованого на частоту несучої fн = 1872 гц. сигнал надходить у канал виділення когер

Призначення, склад апаратури АЗПД-12.
Апаратура АЗПД-12 призначена для автоматичного відображення на екрані індикатору первинної повітряної обстановки, що надходить від РЛС, напівавтоматичного знімання і автоматичної передачі інформаці

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги