рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розглянемо роботу ДТП за структурною схемою.

Розглянемо роботу ДТП за структурною схемою. - раздел Образование, БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М У Датчику Передбачено Два Режими Роботи: - Режим Початкової Установк...

У датчику передбачено два режими роботи:

- режим початкової установки і введення початкових даних топоприв'язки Хпо Упо в апаратуру АЗПД-У;

- режим автоматичного введення даних топоприв'язки Хп = Хпо +/- ΔХп,

Уп = Упо +/- ΔУп у процесі руху ПУ-12М.

 

У першому режимі введення координат Хпо Упо здійснюється вручну за допомогою мікротумблерів, мікрокнопок і табло відображення цифрової інформації, що вводиться. Внутрішній генератор тактових імпульсів (ГТИ) субблока ПУ-1 настроєно на частоту 10 кгц, яка ділиться до 15 Гц і використовується для управління записом координат в регістри РСХ і РСУ.

Для встановлення і введення в АЗПД-У координат Хпо Упо тумблер В1 ставиться в положення ВКЛ (установка координат), спарені тумблери В2 ставляться в положення Х або У, тумблер В3 у положення > (збільшення координати) або < (зменшення координати). Кнопкою Кн1 ГРУБО здійснюється установка старших розрядів координати з точністю до 1 км, а кнопкою Кн2 (ТОЧНО) – установка молодших розрядів координати з точністю до 100 м. При цьому з субблока ПУ-1 на входи субблоків РСХ і РСУ надходять послідовності імпульсів до установки необхідних значень координат Хпо Упо по табло. У субблоках РСХ і РСУ здійснюється перетворення послідовностей імпульсів у двійковий код і запис інформації в регістри. З регістрів записані дані видаються в АЗПД-У і на пристрій відображення цифрової інформації блоку ДТП.

Після установлення координат Хпо Упо тумблер В1 ставиться в положення ОТКЛ і блок ДТП готовий до автоматичного режиму роботи.

Робота датчика топоприв'язки в автоматичному режимі розглядається по координаті Хп, тому, що по координаті Уп вона аналогічна. На входи субблока РСХ надходить послідовність імпульсів +ΔХп або -ΔХп з ПАЗПК. До складу субблока входять два декадні і реверсивний лічильники. Декадні лічильники служать для розділу вхідних імпульсів на 10 (одержання 1 км і 10 км імпульсів). Реверсивний лічильник складається з 12 логічних схем: 2 И-НЕ і 10 тригерів ( по кількості двійкових розрядів). За допомогою цього лічильника здійснюється перетворення послідовності вхідних імпульсів у двійковий код, підсумовування, зберігання і видачі інформації в АЗПД-У по сигналу ЗАПИСЬ.

Сигналом ПЕРЕЗАПИСЬ інформація у двійковому коді переписується в субблоці ДС-1, а потім надходить у субблок ДДС-1, де представляється в спеціальному двійково-десятковому коді (кожна десяткова цифра представляється у двійковому коді). Це необхідно для відображення координат Хп і Уп на цифрових індикаторах.

Субблоки ИК-1 і ИК-2 призначені для одержання десяткових кодів. Для відображення цифрової інформації застосовані вакуумні газорозрядні цифрові індикатори типу ИН-2 (по три для кожної координати). Загоряння певної цифри в кожному з трьох десяткових розрядів у межах від 000 до 999 (десятки км, км і сотні метрів) відбувається при збігу в часі сигналів на тій або іншій чотирьохрозрядній схемі збігу. Для живлення цифрових індикаторів використовується субблок ВН, який перетворить напругу бортової мережі 27в в 200в.

При виході ПУ-12М з зони дії ДТП (100 км квадрата в першому квадранті єдиної системи координат) по кожній з координат Хп або Уп гасне індикатор відповідної координати і запалюється світлодіод Д1(Д2) червоного кольору (Ппхп і Ппуп).

 

 

7. АПАРАТУРА ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ ВИРОБУ 9С482М.

Апаратура електроживлення виробу 9С482М призначена для виробітку постійного струму напругою +27 В ± 10% на стоянці і в русі від наступних джерел:

- зовнішньої мережі змінного струму напругою 220 В с частотою 50 (400) Гц;

- бензоелектричного агрегату АБ-1-П/30;

- генератора відбору потужності Г-290Б, що приводиться в рух лівим базовим двигуном БТР;

- акумуляторних батарей 6СТ-75ЭМС.

Апаратура електроживлення складається з:

- агрегату бензоелектричного АБ-1-П/30;

- генератора відбору потужності Г-290Б;

- реле-регулятора РР-361А;

- фільтра радіоперешкод Ф-5;

- мережного випрямляча ВР-27;

- щита розподільного ЩР;

- щита ввідного ЩВ;

- фільтра живлення ФП;

- вимикача маси АЗС-50;

- двох акумуляторних батарей 6СТ-75ЭМС

- лічильник мотогодин.

Агрегат бензоелектричний кріпиться на даху БТР під спеціальним кожухом.

Генератор відбору потужності Г-290Б розташований біля лівого двигуна.

Реле-регулятор, фільтр живлення, фільтр радіоперешкод, розташовуються в задній частині апаратного відсіку.

Випрямляч мережний розміщається на робочому місці радіотелефоніста. Там же розміщається і щит розподільний. Щит ввідний розташовується на лівому борті БТР. Позаду ліворуч на бортовій стінці БТР перебуває вимикач маси АЗС-50. Акумуляторні батареї розташовуються в спеціальному відсіку в задній частині БТР.

7.1. Призначення і робота генератора Г-290Б.

Генератор Г-290Б призначений для електроживлення апаратури в буферному режимі з акумуляторними батареями при роботі в русі в системі відбору потужності від двигуна машини.

Він являє собою 3-фазний синхронний генератор змінного струму з електромагнітним збудженням, з вбудованими в середині генератора кремнієвими випрямлячами.

Напруга на виході генератора підтримується за допомогою реле-регулятора в межах 27-29 в. Потужність генератора 4 квт.

Генератор одержує обертання від колінчатого валу через клиноремінну передачу.

Реле-регулятор разом з генератором Г-290Б, фільтром Ф-5 і акумуляторами служить для електроживлення апаратури ПУ в системі відбору потужності від лівого двигуна машини.

Реле-регулятор забезпечує:

- підключення до бортової мережі ПУ ланцюга обмотки збудження генератора при включенні АЗС Г-290

- автоматична підтримка напруги генератора в заданих межах при змінах швидкості обертання ротора генератора, струму навантаження і температури

- автоматичний захист генератора від перевантаження (обмежувач струму)

- автоматичний захист вихідного регулюючого елемента регулятора (напівпровідникового тріода) від випадкових коротких замикань у ланцюзі обмотки збудження генератора.

Реле-регулятор працює в такий спосіб:

1. Автоматичне регулювання генератора і автоматичне обмеження струму навантаження.

У відмінності від відомих автомобільних регуляторів, регулювання напруги генератора і обмежника струму в реле-регуляторі РР-361А здійснюється не контактами регулятора, а напівпровідниковим тріодом – транзистором.

Регулювання відбувається в такий спосіб:

При спрацьовуванні контактів реле РВ- ланцюг обмотки збудження генератора включений через регулюючий транзистор. Оберти генератора невеликі.

Напруга генератора не досягла величини напруги, що регулюється. Струм, що протікає через обмотку реле РН невеликий і контакти реле РН розімкнуті. При цьому транзистор Т відкритий тому що є струм переходу эміттер-база обумовлений опором Rб.

Якщо через перехід эміттер-база транзистора протікає струм, транзистор відкритий, тобто опір його переходу э-к малий і складає частки ома.

Отже через обмотку збудження генератора буде протікати струм збудження тому що величини опорів елементів, включених послідовно з ланцюгом обмотки збудження, незначні.

Відбувається збудження генератора. При досягненні генератором напруги відповідного напрузі яка може регулюватися, струм в обмотці збудження зростає. Цей струм проходить через обмотку реле РНш.о. Реле спрацьовує і контакти реле РН замикаються.

При цьому транзистор запирається. При замиканні контактів РН і запиранні транзистора струм збудження падає, зменшується напруга генератора, реле РН спрацьовує і його контакти розмикаються.

Регулювання необхідного рівня середнього струму в робочому діапазоні обертів генератора відбувається, за рахунок зміни співвідношення часу замкненого і розімкнутого стану ланцюга обмотки збудження генератора.

Обмежник струму (ОС) спрацьовує при перевищенні струму навантаження понад припустиме, протікає через серієсну обмотку обмежника ОСс.о. При цьому контакти ОС замикаються. Транзистор запирається, аналогічно тому як це відбувається при спрацьовуванні контактів РН.

Подальший процес роботи ОС аналогічний роботі регулятора напруги.

Автоматичний захист транзистора реле-регулятора від випадкових коротких замикань у ланцюзі обмотки збудження генератора. Захист здійснюється за допомогою реле захисту РЗ. Реле захисту має нормально замкнені контакти.

При короткому замиканні на масу або збільшенні споживаної потужності в ланцюзі шунтової обмотки генератора Г-290Б до шунтової обмотки реле захисту РЗш.о. прикладається напруга джерела живлення акумуляторів.

А в ланцюзі серієсної обмотки реле захисту РЗ с.о. струм зростає до величини, обумовленої коефіцієнтом підсилення транзистора і напругою акумулятора. Серієсна і шунтова обмотки діють згідно (включені послідовно) ампервитки їх зростають і реле захисту спрацьовує, розмикаючи контакти РЗ у ланцюзі обмотки реле включення.

Обмотка реле включення знеструмлюється і його контакти РВ розімкнуться в результаті чого схеми регулятора напруги і обмежника струму відключаться від джерела живлення.

Транзистор буде знеструмлений доти поки АЗМ (автомат захисту мережі) буде відключений і коротке замикання усунуте.

 

Фільтр Ф-5

 

Призначений для придушення радіоперешкод, створюваних у проводах генератором Г-290Б и реле-регулятором РР-361А.

Елементи фільтра розраховані на струм до 230А при напрузі 30 В.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ... ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розглянемо роботу ДТП за структурною схемою.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Система електроживлення.
Призначена для виробітку постійного струму напругою 27В.   Склад системи електроживлення: Г-209Б – генератор постійного струму приводиться в дію від лівого ходового

Перетворювач ПТ-200Ц.
Служить для перетворення постійного струму напругою 27В у змінний трифазний напругою 36В частотою 400 Гц. 6.4. Призначення, склад і устрій артилерійської бусолі ПАБ-2М

Перетворювач ПТ-200Ц.
Перетворювач ПТ-200 Ц-Ш служить для перетворення постійного струму напругою 27 В в змінний трифазний струм напругою 36 В частотою 400 Гц. Розташований на ПУ-12М з лівої передньої частини,

Випрямляч
  Випрямляч призначений для живлення апаратури на стоянці від мережі змінного струму з номінальною напругою 220 В при роботі в буферному режимі з акумуляторними батареями. Сх

Акумулятори
  При живленні ПУ від будь-якого джерела живлення в буфер до нього підключається батарея акумуляторів з двох з'єднаних послідовно батарей 6СТ-75ЭМ. Плюсовий вивід акумуляторн

Системи координат, що використовуються в АЗПД-У.
Для зручності оператора інформація про повітряну обстановку на індикаторах пунктів управління відображається в системі координат, початок якої збігається з точкою розташування пункту управління. Об

Дешифратори
Дешифратор висоти призначений для перетворення значень висоти заданого двійковим кодом у двійково-десятковий код. Дешифратор координат призначений для формування координат X і Y цілей.

Перетворювач коду Баркера.
Перетворювач коду Баркера (касета ПК) призначений для перетворення координат Х і У місцевого телеолівця (МТК), цілей і точок стояння (Ц, ТС) координат, що надходять з датчика, у послідовному коді Б

Перетворювач коду висоти.
Перетворювач коду висоти (ПКН) призначений для перетворення значення висоти, заданого восьмирозрядним двійковим кодом у двійково-десятковий код. Схема реалізована на касеті ДН і складається з лічил

Процесор.
Процесор здійснює власне обробку інформації, що надходить з УВВ, УПД і МОЗУ. Процесор включає наступні функціонально-необхідні пристрої: арифметично-логічний пристрій (АЛУ), пристрій УПРАВ

Програми контролю СЕОМ
Комплекс програм контролю СЕОМ призначений для автоматичного контролю основних пристроїв машини в процесі обробки інформації і профілактичного контролю при підготовці до бойової роботи і під час пл

Датчик координат ДТ-2.
Датчик координат ДТ-2 призначений для виміру (знімання) на екрані індикатору і введення у ВУ у двійковому коді Баркера двох площинних координат (Х,У) цілі або точки стояння ПУ-12 напівавтоматичним

Телеприймач.
Телеприймач призначений для: - прийому інформації, переданої телепередавачем - автоматичного перерахування інформації в заданій системі координат - аналізу прийнятої інфо

Робота приймача за структурною схемою.
Прийнятий по лінії зв'язку вхідний сигнал ВХ. СИГНАЛ надходить на вхід приймача фільтр Ф1. З фільтра налаштованого на частоту несучої fн = 1872 гц. сигнал надходить у канал виділення когер

Призначення, склад апаратури АЗПД-12.
Апаратура АЗПД-12 призначена для автоматичного відображення на екрані індикатору первинної повітряної обстановки, що надходить від РЛС, напівавтоматичного знімання і автоматичної передачі інформаці

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги