рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Акумулятори

Акумулятори - раздел Образование, БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М   При Живленні Пу Від Будь-Якого Джерела Живлення В Буфер До Нь...

 

При живленні ПУ від будь-якого джерела живлення в буфер до нього підключається батарея акумуляторів з двох з'єднаних послідовно батарей 6СТ-75ЭМ.

Плюсовий вивід акумуляторних батарей з'єднаний з плюсовою шиною ЩР, а мінусовий через АЗМ з'єднаний з шиною заземлення.

 

Щит ввідний

 

Щит ввідний призначений для підключення зовнішніх кабелів до ПУ.

На панелі щита розташовані наступні елементи:

- колодка Ш2 для відключення від агрегату АБ-1

- колодка Ш1 для відключення кабелю від мережі 220 В.

- клема К1 ЗУ (захисний пристрій) для підключення заземлення.

- клема К2- КОРПУС – для підключення кілків заземлення.

Клема К2 через шину ЗЕМЛЯ з'єднується з корпусом машини.

Через клему К1 ЗЕМЛЯ підключається на пристрій автоматичного відключення, яке призначено для відключення мережі 220 В. від випрямляча при відсутності заземлення машини або при наявності змінної напруги на корпусі машини щодо землі понад 36 В.

Відключення відбувається в результаті спрацьовування реле Р1, відбувається відключення 220 В.

Р1 спрацьовує також при порушенні контакту з землею (колів).

Пристрій автоматичного відключення.

 

Для захисту апаратури виробу від перенапруги у СЕП передбачена схема захисту. Основним вузлом цієї схеми є граничний елемент (стабілітрон), що має властивість не пропускати електричний струм доти, поки напруга на його виході не досягне певної величини.

Напруга бортової мережі надходить на граничний елемент. При перевищенні напругою бортової мережі значення, 20В граничний елемент починає пропускати струм, який заживлює обмотку реле Р1. Реле спрацьовує і своїми контактами розриває ланцюг живлення, реле Р2 повертається у вихідне положення і розриває ланцюг живлення споживачів. Іншою групою контактів реле Р1 самоблокується. Одночасно з цим загорається лампочка «РАЗРЯД». Для переходу схеми захисту у вихідний стан необхідно нажати кнопку «ЗАРЯД». Граничний елемент вертається у вихідний стан і схема продовжує працювати в попередньому режимі.

 

7.2. Підключення апаратури електроживлення до бортової мережі.

Живлення від зовнішньої мережі.

При живленні від зовнішньої мережі напруга 220В 50Гц надходить на щит ввідний. При наявності заземлення і включеному тумблері «МАССА» напруга з акумуляторних батарей надходить на щит розподільний (ЩР). Амперметр показує струм розряду акумуляторів, а вольтметр — напругу бортмережі. При включенні тумблера «БОРТСЕТЬ» струм акумуляторних батарей заживлює обмотку реле Р2 у схемі захисту від перенапруги. Реле спрацьовує і замикає свої контакти. При включенні тумблера «ВЫПРЯМИТ.» струм акумуляторних батарей заживлює обмотку реле Р1, що перебуває у ввідному щиті (ЩВ). Реле спрацьовує, своїми контактами підключає напругу зовнішньої мережі 220 В на вхід мережного випрямляча (ВС-27), на перемикачі «ГРУБО» і «ПЛАВНО». За допомогою цих перемикачів здійснюється регулювання величини напруги за рахунок кількості витків первинної обмотки трансформатора, на якому напруга 220 В знижується до потрібної величини.

Знижена напруга випрямляється у дво-напів-періодному випрямлячі і надходить на фільтр живлення, де згладжуються пульсації випрямленої напруги.

Потім напруга живлення надходить до споживачів.

 

Живлення від агрегату АБ-1-П/30.

 

Від бензоелектричного агрегату АБ-1-П/30 при включенні тумблерів «МАССА» і «БОРТСЕТЬ» система електроживлення працює так само, як і в попередньому випадку.

При необхідності завести бензоагрегат потрібно включити тумблер «АБ-1», нажати та не відпускати протягом 3-5 секунд кнопку «ПУСК», які перебувають на розподільному щиті (ЩР). При натиснутій кнопки «ПУСК» струм акумуляторних батарей заживлює обмотку реле Р1, що перебуває в пристрої, який регулює бензоагрегат, реле спрацьовує і, замикаючи свої контакти, подає напругу акумуляторних батарей на стартерну обмотку бензодвигуна. Відбувається стартерний запуск бензодвигуна. Генератор бензоагрегата починає виробляти постійний струм напругою 27 В. При включеному тумблері «НАГРУЗКА» цей струм заживляє обмотку реле Р2, що перебуває в УРБ. Реле скидає і своїми контактами підключає напругу 27 В, через тумблер «АБ-1» і контакти реле Р2 у схемі захисту від перенапруги, до споживачів. Регулювання величини вихідної напруги генератора можна здійснювати в невеликих межах за допомогою реостата, що перебуває на передній панелі бензоагрегата, або за допомогою регулятора напруги на ЩР при включеному тумблері «АВТОМАТ», що перебуває на передній панелі бензоагрегата.

Якщо буде потреба живлення апаратури виробу в русі, в системі електроживлення передбачена робота від генератора відбору потужності Г-290.

При працюючому базовому двигуні і включеному тумблері «Г-290» струм акумуляторних батарей заживлює обмотку реле Р1 реле-регулятора РР-361А. Реле спрацьовує і своїми контактами підключає реле-регулятор до обмотки збудження генератора. Генератор, що приводиться в рух лівим базовим двигуном, виробляє постійну напругу, яка надходить на фільтр радіоперешкод Ф-5. При цьому реле-регулятор РР-361А здійснює регулювання вихідної напруги генератора в певних межах. Фільтр радіоперешкод Ф-5 призначений для придушення радіоперешкод створюваних у дротах генератором Г-290Б и реле-регулятором РР-361А. З фільтра радіоперешкод напруга надходить до споживача.

Слід зазначити, що при живленні від кожного з джерел живлення, напруга, що виробляється ними надходить на акумуляторні батареї для їхньої підзарядки, а від них — до споживачів. У такий спосіб здійснюється буферний режим живлення споживачів;

 

Живлення від АКБ.

 

При неможливості здійснення живлення від вищеописаних
джерел апаратура виробу може живитися безпосередньо
від акумуляторних батарей протягом нетривалого часу.

7.3. Бензоелектричний агрегат АБ-1. Підготовка до роботи і робота.

Бензоелектричний агрегат АБ-1-П/30 призначений для живлення апаратури на стоянці при роботі в буферному режимі з акумуляторними батареями.

Агрегат складається з:

- однокіловатного генератора постійного струму ГАБ-1

- двигуна 2СД-М1

- блоку управління і автоматичного регулюючого пристрою (УРБ).

Технічні дані:

тривалість безперервної роботи при номінальній потужності без дозаправки паливом, не менше 4 годин:

годинна витрата палива 760 г/год:

маса 57 кг

Запуск двигуна може здійснюватися заводною рукояткою або стартерним запуском. При стартерному запуску двигун запускається кнопкою ПУСК на розподільному щиті. Генератор агрегату заживлюється постійною напругою 27В і використовується як стартер.

Напруга, що знімається з генератора встановлюється вручну регулятором на пульті управління АБ-1 і тумблер на блоці УРБ ставиться в положення ВЫКЛ.

Для автоматичного регулювання напруги ручка реостата, на пульті управління АБ-1, встановлюється в крайнє праве положення, а тумблер на блоці УРБ у положення АВТОМАТ. Величина напруги на виході АБ-1 задається потенціометром РЕГ.НАПРЯЖ. на розподільному щиті.

 

 

8. АПАРАТУРА ЗЙОМУ І ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ УНІФІКОВАНА ( АЗПД-У).

 

8.1. Призначення, склад апаратури знімання і передачі даних.

Апаратура знімання і передачі даних уніфікована ( АЗПД-У) призначена для автоматичного відображення на екрані ІКО (індикаторі кругового огляду) первинної повітряної обстановки, що надходить від РЛС, напівавтоматичного (електронно-маркерного) знімання і автоматичної передачі інформації про повітряну обстановку по штатних засобах зв'язку, а також для автоматичного відображення на екрані ІКО вторинної повітряної обстановки, переданої пунктами управління, оснащеними апаратурою АЗПД-У, АЗПД-12 і АЗПД.

 

АЗПД-У забезпечує:

- відображення первинної радіолокаційної обстановки, що надходить від РЛС у двох масштабах роботи;

- напівавтоматичне знімання площинних координат цілей за допомогою електронного маркера;

- ручне введення, передачу, прийом і відображення ознаки державної приналежності, ознаки групової цілі, ознак трьох висотних зон;

- автоматичне перерахування похилих координат X і У цілі в горизонтальні;

- автоматичний розрахунок значень векторів швидкостей цілей;

- відображення векторів швидкостей цілей на екрані індикатору;

- передачу, прийом і відображення площинних координат цілей в одному з двох масштабів;

- автоматичну передачу, прийом, запам'ятовування і відображення інформації про цілі;

- автоматичну екстраполяцію горизонтальних координат X, У рухомих цілей на час зберігання їх у запам'ятовувальному пристрої (ЗУ) з моменту введення до моменту видачі на індикацію або ретрансляцію;

- передачу і прийом повідомлень у вигляді двозначних чисел, які висвічуються в будь-якій обраній точці екрана індикатора;

- видачу і прийом адресних цілеуказань по кожній з цілей;

- передачу і прийом інформації циклами, які складаються з елементарних посилок.

 

До складу АЗПД-У входять наступні пристрої:

стійка РПС-М, у якій розміщені, телеприймач, телепередавач, арифметичний пристрій, запам'ятовувальний пристрій, дешифратор координат, генератор знаків

блок ИТ-45 – індикатор кругового огляду

блок ДТ-2 - датчик координат

блок ДХ - пульт введення характеристик

блок ФР - формувач радіально-кругової розгортки

блок ДТП - датчик координат топоприв'язки

блок С23-1 - модулятор-демодулятор телекодового каналу сполучення з 9С717/6

блок ССП (прилад 220Н) – блок синхронно-слідкуючого приводу.

 

Технічні дані.

 

АЗПД-У забезпечує:

1. Відображення на екрані ИКО при сполученні з РЛС інформації про первинну повітряну обстановку з радіально-круговою розгорткою 50км у масштабі М50 (М1), або 100 км у масштабі М100 (М2)

2. Сполучене відображення на екрані ІКО інформації про вторинну радіолокаційну обстановку, що надходить по телекодових каналах зв'язку або, що вводиться оператором на ІКО

3. Введення, запам'ятовування, автоматичну передачу, прийом і відображення на екрані ІКО інформації про 100 цілях у такому обсязі:

- прямокутні координати Х,У цілі з дискретністю 0,2 км при роботі в масштабі М1 – 50 км., або 0,4 км при роботі в масштабі М2 – 100 км

- службовий номер цілі 00 – 99

- ознака державної приналежності (свій, чужий)

- ознака групової цілі

- ознаки трьох висотних зон (Н1 = 0-1,4км Н2 = 1,6 – 3км Н3 = 3,2-6км)

- швидкість цілі в межах від 0 - 787,5 м/сек

4. Автоматичний розрахунки векторів швидкості цілей при введенні координат руху цілей на період зберігання їх в ЗУ з моменту введення до моменту виводу на ретрансляцію і індикацію.

5. Управління ретрансляцією прийнятої інформації про повітряні цілі без перерахування координат цілей оператором.

6. Прийом і видачу по семи адресах адресних ЦУ з відображенням на екрані ІКО ознак видачі і одержання ЦУ.

7. Передачу і прийом повідомлень типу 2Z у вигляді двозначних двійкових чисел, що відображаються на екрані ІКО в будь-якій обраній точці екрана.

8. Автоматичне перерахування переданих і прийнятих координат Х,У цілей для забезпечення роботи рухливих об'єктів, що сполучаються з АЗПД-У у єдиній системі координат.

9. Прийом і видачу інформації через штатні засоби зв'язку

 

АЗПД-У живиться від бортової мережі напругою +27 В, працює в діапазоні температур від –50 до +50, споживає потужність 0,3 кВт, маса – 230 кг, час ввімкнення 3 хв.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

БУДОВА ПЕРЕСУВНОГО ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПУ-12М 9С482М

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ... ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Акумулятори

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Система електроживлення.
Призначена для виробітку постійного струму напругою 27В.   Склад системи електроживлення: Г-209Б – генератор постійного струму приводиться в дію від лівого ходового

Перетворювач ПТ-200Ц.
Служить для перетворення постійного струму напругою 27В у змінний трифазний напругою 36В частотою 400 Гц. 6.4. Призначення, склад і устрій артилерійської бусолі ПАБ-2М

Перетворювач ПТ-200Ц.
Перетворювач ПТ-200 Ц-Ш служить для перетворення постійного струму напругою 27 В в змінний трифазний струм напругою 36 В частотою 400 Гц. Розташований на ПУ-12М з лівої передньої частини,

Розглянемо роботу ДТП за структурною схемою.
У датчику передбачено два режими роботи: - режим початкової установки і введення початкових даних топоприв'язки Хпо Упо в апаратуру АЗПД-У; - режим автоматичного введення даних то

Випрямляч
  Випрямляч призначений для живлення апаратури на стоянці від мережі змінного струму з номінальною напругою 220 В при роботі в буферному режимі з акумуляторними батареями. Сх

Системи координат, що використовуються в АЗПД-У.
Для зручності оператора інформація про повітряну обстановку на індикаторах пунктів управління відображається в системі координат, початок якої збігається з точкою розташування пункту управління. Об

Дешифратори
Дешифратор висоти призначений для перетворення значень висоти заданого двійковим кодом у двійково-десятковий код. Дешифратор координат призначений для формування координат X і Y цілей.

Перетворювач коду Баркера.
Перетворювач коду Баркера (касета ПК) призначений для перетворення координат Х і У місцевого телеолівця (МТК), цілей і точок стояння (Ц, ТС) координат, що надходять з датчика, у послідовному коді Б

Перетворювач коду висоти.
Перетворювач коду висоти (ПКН) призначений для перетворення значення висоти, заданого восьмирозрядним двійковим кодом у двійково-десятковий код. Схема реалізована на касеті ДН і складається з лічил

Процесор.
Процесор здійснює власне обробку інформації, що надходить з УВВ, УПД і МОЗУ. Процесор включає наступні функціонально-необхідні пристрої: арифметично-логічний пристрій (АЛУ), пристрій УПРАВ

Програми контролю СЕОМ
Комплекс програм контролю СЕОМ призначений для автоматичного контролю основних пристроїв машини в процесі обробки інформації і профілактичного контролю при підготовці до бойової роботи і під час пл

Датчик координат ДТ-2.
Датчик координат ДТ-2 призначений для виміру (знімання) на екрані індикатору і введення у ВУ у двійковому коді Баркера двох площинних координат (Х,У) цілі або точки стояння ПУ-12 напівавтоматичним

Телеприймач.
Телеприймач призначений для: - прийому інформації, переданої телепередавачем - автоматичного перерахування інформації в заданій системі координат - аналізу прийнятої інфо

Робота приймача за структурною схемою.
Прийнятий по лінії зв'язку вхідний сигнал ВХ. СИГНАЛ надходить на вхід приймача фільтр Ф1. З фільтра налаштованого на частоту несучої fн = 1872 гц. сигнал надходить у канал виділення когер

Призначення, склад апаратури АЗПД-12.
Апаратура АЗПД-12 призначена для автоматичного відображення на екрані індикатору первинної повітряної обстановки, що надходить від РЛС, напівавтоматичного знімання і автоматичної передачі інформаці

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги