рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Самостійне вивчення

Самостійне вивчення - раздел Образование, Тема: Поняття, принципи і система цивільного права 1.договір Поставки, Та Його Характеристика. 2. Договір Постачання Ен...

1.Договір поставки, та його характеристика.

2. Договір постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу.

 

 

1.Державна закупівля сільськогосподарської продукції у її виробників здійснюється за договорами контрактації, що укладаються на основі державних замовлень.

Контрактація сільськогосподарської продукції опосередковуються відповідним договором, що передбачений §4 гл.54 ЦК.

Договір контрактації, що є одним з різновидів договору купів-лі-продажу, регулює відносини, пов'язані з закупівлею сільськогосподарської продукції, вирощуваної чи виробленої сільськогосподарськими виробниками.

Відносини, пов'язані з реалізацією продукції, виробленої в сфері сільськогосподарського виробництва, відрізняються значною специфікою, що, зокрема, пов'язано зі значним впливом природних факторів і сезонним характером виробництва.

Договір контрактації сільськогосподарської продукції— це договір, за яким виробник сільськогосподарської продукції зобов'язується виробити визначену договором сільськогосподарську продукцію і передати її у власність заготівельникові (контрактанту) або визначеному ним одержувачеві, а заготівельник зобов'язується прийняти цю продукцію та оплатити її за встановленими цінами відповідно до умов договору.

До договору контрактації застосовуються загальні положення по купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено договором або законом.

Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договорів контрактації сільськогосподарської продукції (ст.713 ЦК).

Характеристики договору— двосторонній, консенсуальний, оплатний. Оплатний характер договору виражається в оплаті продукції, що закуповується.

Характер розподілу прав і обов'язків у договорі контрактації дає підставу віднести його до двостороннього. Це означає, що обидві сторони взаємно беруть на себе обов'язки та у кожної з них відповідно виникає право вимоги до іншої сторони.

Договір контрактації має плановий характер. Він укладається на основі та на виконання державних замовлень, розпорядження якого обов'язкові для обох сторін. Державне замовлення може визначати правовідносини сторін щодо закупівлі, структуру договірних зв'язків, основні умови договору.

Відносини, пов'язані з державним замовленням, регулюються Законом "Про поставки продукції для державних потреб" та Порядком формування та розміщення державних замовлень на поставки продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. №266.

Державні замовники, виходячи з інтересів держави, укладають із виконавцями державного замовлення державний контракт (договір), самостійно визначаючи його умови, крім тих, що випливають із державного замовлення або передбачені чинним законодавством.

Відповідно до ч.4 ст.1 Закону "Про поставки продукції для державних потреб", особливості відносин, що виникають у зв'язку з поставками (закупівлею) для державних потреб сільськогосподарської продукції, продовольства регулюються окремими актами законодавства України.

Сторони договору— виробник сільськогосподарської продукції і заготівельник (контрактант). Виробниками можуть виступати колективні, державні, акціонерні сільськогосподарські підприємства, фермерські та інші господарства. Заготівельники (контрактанти) — організації, на які у встановленому порядку покладені функції державної закупівлі сільськогосподарської продукції (міністерства, відомства, а також підприємства й організації, яким надані такі повноваження, наприклад, організації споживчої кооперації).

Зміст договору— це сукупність встановлених нормативно-правовими актами, плановими завданнями і сторонами умов про предмет, строки і порядок доставки продукції, що закуповується, місця и здачі, ціна, характер допомоги виробнику і взаємної відповідальності сторін у разі невиконання або неналежного виконання договору.

У договорі контрактації, зокрема, передбачаються такі істотні умови, як кількість (за видами продукції), якість, строки, поря-док і умови доставки та місця здачі сільськогосподарської про- дукції.

Кількість продукції, що підлягає продажу, встановлюється сторонами виходячи з плану державних закупівель. Якість продукції, що закуповується, визначається відповідними стандартами, технічними умовами, вимогами правил ветеринарного і санітарного нагляду, до яких і відсилає договір контрактації.

Здача продукції здійснюється в передбачені договором строки відповідно до строків, встановлених в планах закупівель, а також з урахуванням біологічних термінів дозрівання культур, вирощування худоби, умов виробництва і зберігання продукції. Місце прий-мання-здавання продукції визначається угодою сторін і нормативно-правовими актами. Порядок приймання-здавання продукції за кількістю та якістю визначається спеціальними інструкціями (правилами), технічними умовами.

У договорі контрактації має бути передбачений обов'язок заготівельника (контрактанта) вчасно прийняти продукцію та оплатити її за встановленими цінами, а також строки і розміри видачі грошових авансів її виробникам.

На заготівельника (контрактанта) покладається обов'язок щодо прийняття продукції у місцях її виробництва і вивезення своїми засобами, якщо інше не передбачено договором.

Якщо згідно з умовами договору прийняття продукції здійснюється в місці знаходження заготівельника або іншому зазначеному ним місці, заготівельник не має права відмовитися від прийняття продукції, яка відповідає умовам договору і передана заготівельникові в обумовлений договором строк.

Важливе значення мають обов'язки заготівельника (контрактанта) щодо надання допомоги сільськогосподарським виробникам в організації виробництва сільськогосподарської продукції і транспортування її на приймальні пункти і підприємства.

З урахуванням пріоритетності інтересів виробника сільськогосподарської продукції у договорі передбачається обов'язок контрактанта з виробничого сприяння сільськогосподарським товаровиробникам.

Заготівельник (контрактант) зобов'язаний на умовах, передбачених договором, забезпечити сільськогосподарського товаровиробника основними матеріально-технічними ресурсами в рахунок авансів під закупівлю продукції (паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин тощо). У договорі також передбачається взаємна майнова відповідальність сторін у разі невиконання ними обов'язків.

Відповідальність можлива у формі стягнення неустойки (пені, штрафу) і відшкодування заподіяних збитків. Сплата неустойки не звільняє сторону від виконання договору. Виробник звільняється від відповідальності за невиконання зобов'язань за договором, якщо

Договором контрактації можуть бути передбачені обов'язки заготівельника, який здійснює переробку сільськогосподарської продукції, повертати виробникові на його вимогу продукти переробки або відходи від переробки продукції з оплатою за цінами, визначеними договором контрактації.

Контрактант має право контролювати виробництво і зберігання сільськогосподарської продукції відповідно до технологічних, санітарних та інших правил, спрямованих на захист здоров'я населення та охорону довкілля.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема: Поняття, принципи і система цивільного права

Третя кодифікація приватного законодавства що ознаменувалась січня року Цивільного кодексу України відкрила епоху ствердження і розбудови... Характерними ознаками цієї трансформації насамперед є розвиток... Ще однією істотною ознакою новітньої цивілістичної доктрини є відмов від адміністративно правової планової системи...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Самостійне вивчення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Самостійне вивчення
  1. Особливості методу цивільно-правового регулювання. 2. Основні принципи цивільного права та їх закріплення в Конституції України.   1. Цивільне пра

Самостійне вивчення
1. Співвідношення галузевого і комплексного законодавства. 2. Акти цивільного законодавства і договір. 3. Роль судової практики в удосконаленні ,тлумаченні і застосуванні цивільно

ДОГОВІР
Стаття 6 ЦК містить норми, що розвивають положення просвободу договору як одну із засад цивільного законодавства. З урахуванням загальних тенденцій підвищення ролі вільного волевиявлення суб'єктів

ДОГОВІР
Стаття 6 ЦК містить норми, що розвивають положення просвободу договору як одну із засад цивільного законодавства. З урахуванням загальних тенденцій підвищення ролі вільного волевиявлення суб'єктів

ДОГОВІР
Стаття 6 ЦК містить норми, що розвивають положення просвободу договору як одну із засад цивільного законодавства. З урахуванням загальних тенденцій підвищення ролі вільного волевиявлення суб'єктів

Самостійне вивчення
1. Фізична особа – підприємець. Цивільно-правова відповідальність фізичної особи –підприємця. 2. Опіка та піклування.   1. У радянському цивільному праві термін „фіз

Самостійне вивчення
1. Організаційно-правові форми юридичних осіб. 2. Підприємницькі товариства. 3. Непідприємницькі товариства. 4. Органи і представники юридичної особи. 5. Філії т

Самостійне вивчення
1. Держава України як особливий суб′єкт цивільного права. 2. Зміст цивільної правосуб′єктності територіальних громад та АРК.     3. Найбіль

Самостійне вивчення
1. Дії, послуги, результати інтелектуальної власноті, інформація, особисті немайнові блага як об′єкти цивільних прав. 2. Особисті немайнові права фізичної особи т їх види. 3

Самостійне вивчення
1. Правомірності правочину. Форма правочину. 2. Державна реєстрація правочину. 3. Зміст правочину. Єдність волі та волевиявлення.   1.Законодавче визначення

Самостійне вивчення
1. Правила обчислення позовної давності. 2. Початок перебігу позовної давності. 3. Зупинення і переривання перебігу позовної давності. Вимоги на які позовна давність не поширюєтьс

Самостійне вивчення
1. Набуття права власності на новостворене майно. 2. Реквізиція і конфіскація. 3. Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження майна.    

Самостійне вивчення
1. Поняття державної власності. 2. Поняття комунальної власності.     1.2 Право власності українського народу. Стаття 324 ЦК відтворює положення ст.13

Самостійне вивчення
1. Право власності українського народу. 2. Право власності на житло. 3. Право власності на землю (земельну ділянку).   1. Майно може належати на праві власн

Самостійне вивчення
1. Значення та гарантії захисту права власності. Способи захисту права власності. 2. Витребування майна власником з чужого незаконного володіння. 3. Захист власників від порушень,

Самостійне вивчення
1. Авторське право. Суб′єкти, об′єкти авторського права. 2. Співавторство. Суміжні права. 3. Захист авторського права. 4. Наукове відкриття. Оформлення авторс

Самостійне вивчення
1. Система цивільних зобов′язань. 2. Валюта зобов′язання. 3. Значення та функції договору у цивільному праві. 4. Система цивільно-правових договорів.

Самостійне вивчення
1. Принцип виконання зобов′язань. 2. Місце, строк і спосіб виконання зобов′язань.   1. Виконання зобов'язання можна визначити як здійснення боржником тіє

Самостійне вивчення
1. Форма притримання щодо забезпечення виконання зобов′язань. 2. Завдаток та його функції. 3. Особливості застави нерухомого майна (іпотека). притримання.  

Самостійне вивчення
1. Підстави звільнення від відповідальності. 2. Поняття випадку (казус) і непереборної сили (форс-мажорні обставини). 3. Поняття припинення зобов′язань. Підстави припинення

Самостійне вивчення
1. Особливості окремих видів купівлі-продажу. 2. Договір роздрібної купівлі-продажу. 3. Купівля продаж нерухомого майна. 4. Купівля продаж у зовнішньоекономічному обігу.

Самостійне вивчення
1. Договір міни та його загальна характеристика.     1. Глава 55 ЦК, що регулює дарування, містить множину норм, зосереджених у 14 статтях (у раніше чинному ЦК

Поняття договору поставки.
Договір поставки збережений у новому ЦК (§3 гл.54), однак не як самостійний цивільно-правовий договір, а як один з різновидів договору купівлі-продажу, що регулює відносини з реалізації товарів, як

Самостійне вивчення
1. Поняття та ознаки договору ренти. 2. Строки в договорі ренти. 3. Форма і зміст договору. 1.2.3.Договір довічного утримання (догляду)— це договір, за я

Самостійне вивчення
1. Особливості договору оренди. 2. Договір прокату. 3. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди. 4. Договір оренди земельної ділянки. 5. Договір найму

Самостійне вивчення
1. Виключення з житлового фонду. 2. Управління житловим фондом.   1.2.3.Житлове законодавство— це сукупність нормативно-правових актів, які регулюют

Самостійне вивчення
1. Договір найму житлового приміщення в будинках державних і комунальних житлових фондів. Характеристика договору. 1.Договір найму (оренди) житла— це договір, за яким одна

Самостійне вивчення
1. Надання громадянам житла в зв′язку з капітальним ремонтом будинку. 2. Зміна договору найму. 3. Особливості користування службовими приміщеннями та гуртожитками.

Право на збереження житла за тимчасово відсутніми особами.
Згідно зі ст.71 ЖК у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї у будинках державного або громадського житлового фонду за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Од

Самостійне вивчення
1. Поняття і значення договору будівельного підряду. 2. Сторони в договорі. 3. Права, обов′язки і відповідальність сторін у договорі будівельного підряду.  

Самостійне вивчення
1. Загальна характеристика договорів підряду на проведення проектних та наукових робіт.   1.2.3.Договір на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських т

Самосійне вивчення
1. Відповідальність сторін за договором перевезення. 2. Страхування вантажів, пасажирів і багажу. 3. Договір транспортного експедирувань.   1.Загальні полож

Самостійне вивчення
1. Страхове зобов′язання та його сторонни. 2. Форми страхування та страхові правовідносини. 3. Страховий інтерес, страховий випадок, страховий казус, страховий платіж, страх

Самостійне вивчення
1. Страхове зобов′язання та його сторонни. 2. Форми страхування та страхові правовідносини. 3. Страховий інтерес, страховий випадок, страховий казус, страховий платіж, страх

Самостійне вивчення
1. Страхове зобов′язання та його сторонни. 2. Форми страхування та страхові правовідносини. 3. Страховий інтерес, страховий випадок, страховий казус, страховий платіж, страх

Самостійне вивчення
1. Кредитний договір та його характеристика. 2. Договір банківського рахунку.   1.2.3.Договір позики— це договір, за яким одна сторона (позикодавець

Самостійне вивчення
1. Договір комісії та його характеристика. 2. Субкомісія. Види договору комісії. 3. Припинення договору комісії.   1.Договір доручення— це

Самостійне вивчення
1. Поняття, форма і істотні умови договору управління майном. 2. Припинення договору управління майном. 3. Особливості управління цінними паперами.   1.

Самостійне вивчення
1. Загальна характеристика ліцензійного договору. 2. Договір про передання виключних прав(майнових) інтелектуальної власності. 3. Загальна характеристика договору Комерційної конц

Самостійне вивчення
1. Характеристика договору простого товариства. 2. Спільне майно учасників договору. 3. Відповідальність учасників за невиконання обов’язків. 4. Установчі договори.

Самостійне вивчення
Безпідставно набуте майно що не підлягає поверненню Зобов’язання із дій вчинених у майнових інтересах іншої особи без її доручення.   1.

Самостійне вивчення
1. Прийняття спадщини. 2. Відмова від спадщини. Відумерлість спадщини 3. Охорона спадкового майна. 4. Правові наслідки прийняття спадщини.   1.

Літеретура
1.Сімейне право України. - К.: Істина, 2002. - С. 77-78. 2. Красицька Л. В. Цивільно-правове регулювання особистих немайнових прав громадян. - Донецьк: ДІВС МВС України,

Стаття 39. Шлюб, який є недійсним
1. Недійсним є шлюб, зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі. 2. Недійсним є шлюб, зареєстрований між особами, які є родичами прямої лінії споріднен

Стаття 40. Шлюб, який визнається недійсним за рішенням суду
1. Шлюб визнається недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка. Згода особи не вважається вільною, зокрема, тоді, коли в момент реєстрації

Стаття 41. Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду
1. Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований: 1) між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною з порушенням вимог, встановлених частиною п’ятою статті

Сімейний Кодекс України) Стаття 45. Правові наслідки недійсності шлюбу
1. Недійсний шлюб (стаття 39 цього Кодексу), а також шлюб, визнаний недійсним за рішенням суду, не є підставою для виникнення у осіб, між якими він був зареєстрований, прав та обов’язків подружжя,

Сімейний Кодекс України) Стаття 232. Правові наслідки усиновлення
1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов’язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. При уси

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги