рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Самостійне вивчення

Самостійне вивчення - раздел Образование, Тема: Поняття, принципи і система цивільного права 1. Виключення З Житлового Фонду. 2. Управління Житловим Фондом. ...

1. Виключення з житлового фонду.

2. Управління житловим фондом.

 

1.2.3.Житлове законодавство— це сукупність нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини щодо реалізації конституційного права на житло та пов'язані з ними відносини щодо управління житловим фондом, забезпечення його збереження, експлуатації і ремонту.

Загальні правила найму (оренди) житла передбачені у гл.59 ЦК. Основним спеціальним нормативно-правовим актом житлового законодавства є ЖК.

Житловий фондутворюють жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України.

Існує кілька видів житлового фонду:

— державний;

— громадський;

— фонд житлово-будівельних та житлових кооперативів;

— приватний.

Надання жилих приміщень у будинках державного та громадського житлового фонду регулюють Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР та Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. №470.

Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради.

Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, що працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво, здійснюється за місцем роботи, а за їх бажанням також і за місцем проживання.

Кожна сім'я може перебувати на квартирному обліку за місцем роботи одного з членів сім'ї (за їх вибором) та у виконавчому комітеті місцевої ради за місцем проживання. Для взяття на квартирний облік необхідна потреба в поліпшенні житлових умов, а також постійне проживання і прописка в даному населеному пункті.

Такими, що потребують поліпшення житлових умов, вважаються громадяни:

— забезпечені житлом нижче за встановлений рівень;

— які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

— які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї;

— які проживають за договором піднайму житла в будинках державного або громадського фонду чи за договором найму житла в будинках житлово-будівельних кооперативів;

— які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в приватних будинках (квартирах);

— які проживають в гуртожитках;

— які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші 9 років, крім подружжя (в тому числі коли займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

Надання житла здійснюється в порядку черговості. Законодавство встановило перелік осіб, які мають право першочергового надання житла. До них, зокрема, належать:

— інваліди Великої Вітчизняної війни та прирівняні до них особи;

— Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці;

— особи, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань;

— учасники війни;

— інваліди праці І і II груп та інваліди І і II груп з числа військовослужбовців;

— матері, яким присвоєно звання "Мати-героїня";

— сім'ї при народженні близнят; .

— багатодітні сім'ї;

— вчителі та інші педагогічні працівники загальноосвітню шкіл і професійно-технічних навчальних закладів.

Позачергово житло надається:

— громадянам, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання;

— особам, направленим у порядку розподілу на роботу в іншу місцевість;

— особам, які повернулися з державного дитячого закладу, від родичів, опікуна або піклувальника; громадянам, незаконно засудженим і згодом реабілітованим, — за неможливості повернення займаного раніше житла;

— дітям-інвалідам, що не мають батьків або батьки яких позбавлені батьківських прав і проживають у державних або інших соціальних установах, після досягнення повноліття, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя;

— особам, обраним на виборну посаду, коли це пов'язано з переїздом в іншу місцевість;

— членам сім'ї народного депутата України в разі його смерті в період виконання депутатських обов'язків у Верховній Раді України на постійній основі.

При наданні житла не допускається заселення однієї кімнати особами різної статті, старшими за 9 років, крім подружжя, а також особами, які хворіють на деякі тяжкі форми хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами своєї сім'ї.

Жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 кв. м жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. Рішення про надання житла приймає виконавчий комітет місцевої ради або адміністрація підприємства разом із профкомом (спільним рішенням).

На підставі рішення про надання житла в будинках державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет місцевої ради видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення. Ордер дійсний протягом 30 днів.

 

1.Розірвання договору найму жилого приміщення. Виселення.Розірвання договору найму житла можливе, згідно з ЦК, в односторонньому порядку на вимогу як наймача житла, так і наймодавця.

Принципова відмінність такого розірвання з ініціативи наймача від розірвання наймодавцем полягає в тому, що якщо наймач житла має право за згодою інших осіб, що постійно проживають з ним, У будь-який час розірвати договір найму з письмовим попередженням наймодавця за три місяці, то на вимогу наймодавця він може бути розірваний лише у випадках, передбачених ЦК, та в судовому порядку.

Згідно зі ст.825 ЦК договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі:

1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі понад два рази;

2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає. За рішенням суду наймачеві може бути наданий строк не більше одного року для відновлення житла. Якщо протягом строку, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд за повторним позовом наймодавця постановляє рішення про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік;

3) необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї. Ця підстава стосується лише розірвання договору найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати). При цьому наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці;

4) використання житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає, не за призначенням або систематичне порушення прав та інтересів сусідів. Цьому має передувати попередження наймодавцем наймача про необхідність усунення цих порушень.

У разі розірвання договору найму житла наймач та інші особи, які проживали у помешканні, підлягають виселенню з житла на підставі рішення суду, без надання їм іншого житла.

Згідно з ЖК розірвання договору найму жилого приміщення у будинках державного та громадського фонду з ініціативи наймача за згодою членів його сім'ї можливе у будь-який час без попереднього попередження наймодавця. У разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті, договір найму вважається розірваним з дня вибуття (ст.107 ЖК).

На вимогу наймодавця договір може бути розірваний лише у випадках, передбачених законом. За загальним правилом виселенняпровадиться в судовому порядку.

ЖК розрізняє виселення з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення та з наданням іншого жилого приміщення.

Виселення з наданням іншого благоустроєного жилого приміщенняпроводиться, якщо:

— будинок, у якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню;

— будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом;

— будинок (жиле приміщення) підлягає переобладнанню в нежилий.

Офіцери, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби і прирівняні до них особи, звільнені з військової служби у відставку або в запас, а також особи, які проживають разом з ними, можуть бути виселені із займаних ними жилих приміщень у військових містечках з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення ( ЖК).

Стаття 113 ЖК встановлює високі вимоги до наданого приміщення. Воно має знаходитись у межах даного населеного пункту і відповідати усім вимогам, що пред'являються до приміщень при їх наданні. Громадянам, які займали окрему квартиру, має надаватись окрема квартира. Якщо наймач займав більш як одну кімнату, йому надається жиле приміщення, що складається з того ж числа кімнат. За розміром жиле приміщення має бути не меншим за те, яке займав наймач, однак у межах норми жилої площі. У разі виселення з жилого приміщення, меншого за розміром, ніж це передбачено для надання, особі, яка виселяється, надається житло відповідно до встановленого розміру.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема: Поняття, принципи і система цивільного права

Третя кодифікація приватного законодавства що ознаменувалась січня року Цивільного кодексу України відкрила епоху ствердження і розбудови... Характерними ознаками цієї трансформації насамперед є розвиток... Ще однією істотною ознакою новітньої цивілістичної доктрини є відмов від адміністративно правової планової системи...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Самостійне вивчення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Самостійне вивчення
  1. Особливості методу цивільно-правового регулювання. 2. Основні принципи цивільного права та їх закріплення в Конституції України.   1. Цивільне пра

Самостійне вивчення
1. Співвідношення галузевого і комплексного законодавства. 2. Акти цивільного законодавства і договір. 3. Роль судової практики в удосконаленні ,тлумаченні і застосуванні цивільно

ДОГОВІР
Стаття 6 ЦК містить норми, що розвивають положення просвободу договору як одну із засад цивільного законодавства. З урахуванням загальних тенденцій підвищення ролі вільного волевиявлення суб'єктів

ДОГОВІР
Стаття 6 ЦК містить норми, що розвивають положення просвободу договору як одну із засад цивільного законодавства. З урахуванням загальних тенденцій підвищення ролі вільного волевиявлення суб'єктів

ДОГОВІР
Стаття 6 ЦК містить норми, що розвивають положення просвободу договору як одну із засад цивільного законодавства. З урахуванням загальних тенденцій підвищення ролі вільного волевиявлення суб'єктів

Самостійне вивчення
1. Фізична особа – підприємець. Цивільно-правова відповідальність фізичної особи –підприємця. 2. Опіка та піклування.   1. У радянському цивільному праві термін „фіз

Самостійне вивчення
1. Організаційно-правові форми юридичних осіб. 2. Підприємницькі товариства. 3. Непідприємницькі товариства. 4. Органи і представники юридичної особи. 5. Філії т

Самостійне вивчення
1. Держава України як особливий суб′єкт цивільного права. 2. Зміст цивільної правосуб′єктності територіальних громад та АРК.     3. Найбіль

Самостійне вивчення
1. Дії, послуги, результати інтелектуальної власноті, інформація, особисті немайнові блага як об′єкти цивільних прав. 2. Особисті немайнові права фізичної особи т їх види. 3

Самостійне вивчення
1. Правомірності правочину. Форма правочину. 2. Державна реєстрація правочину. 3. Зміст правочину. Єдність волі та волевиявлення.   1.Законодавче визначення

Самостійне вивчення
1. Правила обчислення позовної давності. 2. Початок перебігу позовної давності. 3. Зупинення і переривання перебігу позовної давності. Вимоги на які позовна давність не поширюєтьс

Самостійне вивчення
1. Набуття права власності на новостворене майно. 2. Реквізиція і конфіскація. 3. Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження майна.    

Самостійне вивчення
1. Поняття державної власності. 2. Поняття комунальної власності.     1.2 Право власності українського народу. Стаття 324 ЦК відтворює положення ст.13

Самостійне вивчення
1. Право власності українського народу. 2. Право власності на житло. 3. Право власності на землю (земельну ділянку).   1. Майно може належати на праві власн

Самостійне вивчення
1. Значення та гарантії захисту права власності. Способи захисту права власності. 2. Витребування майна власником з чужого незаконного володіння. 3. Захист власників від порушень,

Самостійне вивчення
1. Авторське право. Суб′єкти, об′єкти авторського права. 2. Співавторство. Суміжні права. 3. Захист авторського права. 4. Наукове відкриття. Оформлення авторс

Самостійне вивчення
1. Система цивільних зобов′язань. 2. Валюта зобов′язання. 3. Значення та функції договору у цивільному праві. 4. Система цивільно-правових договорів.

Самостійне вивчення
1. Принцип виконання зобов′язань. 2. Місце, строк і спосіб виконання зобов′язань.   1. Виконання зобов'язання можна визначити як здійснення боржником тіє

Самостійне вивчення
1. Форма притримання щодо забезпечення виконання зобов′язань. 2. Завдаток та його функції. 3. Особливості застави нерухомого майна (іпотека). притримання.  

Самостійне вивчення
1. Підстави звільнення від відповідальності. 2. Поняття випадку (казус) і непереборної сили (форс-мажорні обставини). 3. Поняття припинення зобов′язань. Підстави припинення

Самостійне вивчення
1. Особливості окремих видів купівлі-продажу. 2. Договір роздрібної купівлі-продажу. 3. Купівля продаж нерухомого майна. 4. Купівля продаж у зовнішньоекономічному обігу.

Самостійне вивчення
1. Договір міни та його загальна характеристика.     1. Глава 55 ЦК, що регулює дарування, містить множину норм, зосереджених у 14 статтях (у раніше чинному ЦК

Самостійне вивчення
1.Договір поставки, та його характеристика. 2. Договір постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу.     1.Державна закупівля сі

Поняття договору поставки.
Договір поставки збережений у новому ЦК (§3 гл.54), однак не як самостійний цивільно-правовий договір, а як один з різновидів договору купівлі-продажу, що регулює відносини з реалізації товарів, як

Самостійне вивчення
1. Поняття та ознаки договору ренти. 2. Строки в договорі ренти. 3. Форма і зміст договору. 1.2.3.Договір довічного утримання (догляду)— це договір, за я

Самостійне вивчення
1. Особливості договору оренди. 2. Договір прокату. 3. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди. 4. Договір оренди земельної ділянки. 5. Договір найму

Самостійне вивчення
1. Договір найму житлового приміщення в будинках державних і комунальних житлових фондів. Характеристика договору. 1.Договір найму (оренди) житла— це договір, за яким одна

Самостійне вивчення
1. Надання громадянам житла в зв′язку з капітальним ремонтом будинку. 2. Зміна договору найму. 3. Особливості користування службовими приміщеннями та гуртожитками.

Право на збереження житла за тимчасово відсутніми особами.
Згідно зі ст.71 ЖК у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї у будинках державного або громадського житлового фонду за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Од

Самостійне вивчення
1. Поняття і значення договору будівельного підряду. 2. Сторони в договорі. 3. Права, обов′язки і відповідальність сторін у договорі будівельного підряду.  

Самостійне вивчення
1. Загальна характеристика договорів підряду на проведення проектних та наукових робіт.   1.2.3.Договір на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських т

Самосійне вивчення
1. Відповідальність сторін за договором перевезення. 2. Страхування вантажів, пасажирів і багажу. 3. Договір транспортного експедирувань.   1.Загальні полож

Самостійне вивчення
1. Страхове зобов′язання та його сторонни. 2. Форми страхування та страхові правовідносини. 3. Страховий інтерес, страховий випадок, страховий казус, страховий платіж, страх

Самостійне вивчення
1. Страхове зобов′язання та його сторонни. 2. Форми страхування та страхові правовідносини. 3. Страховий інтерес, страховий випадок, страховий казус, страховий платіж, страх

Самостійне вивчення
1. Страхове зобов′язання та його сторонни. 2. Форми страхування та страхові правовідносини. 3. Страховий інтерес, страховий випадок, страховий казус, страховий платіж, страх

Самостійне вивчення
1. Кредитний договір та його характеристика. 2. Договір банківського рахунку.   1.2.3.Договір позики— це договір, за яким одна сторона (позикодавець

Самостійне вивчення
1. Договір комісії та його характеристика. 2. Субкомісія. Види договору комісії. 3. Припинення договору комісії.   1.Договір доручення— це

Самостійне вивчення
1. Поняття, форма і істотні умови договору управління майном. 2. Припинення договору управління майном. 3. Особливості управління цінними паперами.   1.

Самостійне вивчення
1. Загальна характеристика ліцензійного договору. 2. Договір про передання виключних прав(майнових) інтелектуальної власності. 3. Загальна характеристика договору Комерційної конц

Самостійне вивчення
1. Характеристика договору простого товариства. 2. Спільне майно учасників договору. 3. Відповідальність учасників за невиконання обов’язків. 4. Установчі договори.

Самостійне вивчення
Безпідставно набуте майно що не підлягає поверненню Зобов’язання із дій вчинених у майнових інтересах іншої особи без її доручення.   1.

Самостійне вивчення
1. Прийняття спадщини. 2. Відмова від спадщини. Відумерлість спадщини 3. Охорона спадкового майна. 4. Правові наслідки прийняття спадщини.   1.

Літеретура
1.Сімейне право України. - К.: Істина, 2002. - С. 77-78. 2. Красицька Л. В. Цивільно-правове регулювання особистих немайнових прав громадян. - Донецьк: ДІВС МВС України,

Стаття 39. Шлюб, який є недійсним
1. Недійсним є шлюб, зареєстрований з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі. 2. Недійсним є шлюб, зареєстрований між особами, які є родичами прямої лінії споріднен

Стаття 40. Шлюб, який визнається недійсним за рішенням суду
1. Шлюб визнається недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка. Згода особи не вважається вільною, зокрема, тоді, коли в момент реєстрації

Стаття 41. Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду
1. Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований: 1) між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною з порушенням вимог, встановлених частиною п’ятою статті

Сімейний Кодекс України) Стаття 45. Правові наслідки недійсності шлюбу
1. Недійсний шлюб (стаття 39 цього Кодексу), а також шлюб, визнаний недійсним за рішенням суду, не є підставою для виникнення у осіб, між якими він був зареєстрований, прав та обов’язків подружжя,

Сімейний Кодекс України) Стаття 232. Правові наслідки усиновлення
1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов’язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. При уси

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги