рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря Вентиляція Повітря В Пасажирському Вагоні – Це Процес Заміни...

Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітрям. Розрізняють два способи вентиляції пасажирського приміщення вагону: натуральний і механічний. При натуральній вентиляції для повітрообміну не потрібно витрата енергії на привід яких-небудь спеціальних вентиляційних пристроїв.

При механічній – повітрообмін здійснюється за допомогою спеціальних механізмів, на привід яких потрібно постійна витрата електричної енергії.

Натуральна вентиляція найбільш просто може бути здійснена через відкриті вікна та двері вагону. На додаток до вентилюванню через вікна та двері стали монтувати дефлектори – найпростіші вентиляційні пристрої, що забезпечують відсмоктування відпрацьованого повітря з пасажирського приміщення в атмосферу.

Дефлектор Чеснокова складається з двох з’єднаних половин: верхньої 8 (рис.1) і нижньої 9. До вентиляційної труби 3, що проходить крізь дах 6 та її ізоляцію 5, дефлектор кріпиться за допомогою конічної насадки 7. Знизу вентиляційна труба закінчується заслоном 2 з ручкою 11. Циліндрична частина труби вкрита ізоляцією 4 з пінополістиролу, який утримується дротом 10. Потік повітря обтікає циліндричний пояс дефлектора, утворює середині дефлектора безповітряні мішки. Завдяки цьому розрідженню повітря відсмоктується з вагону через мультивенту 1 в трубу і виходить з вагону.

Дефлектор типу Кукук (рис.2) складається із звареного кожуху 3, що прикріплений до вентиляційної труби 8 болтами 4, обтікачів 1 і пір’я 2. Щоб всередину вагону не затікала вода, до даху приварена горловина 6 з планкою 7, до якої болтами 5 прикріплений дефлектор. Для регулювання продуктивності на вентиляційній трубі 8 зі сторони купе передбачена поворотна заслінка з ручкою. Стінки труби дефлектора вкриті пінополірувальною ізоляцією, що утворенню конденсації вологи з повітря і осідання її на стінках.

Натуральна вентиляція не забезпечує необхідні санітарно-гігієнічні умови, через це в сучасних СМВ використовується механічна приточна вентиляція.

 

Механічна вентиляція забезпечує подачу свіжого повітря у вагон за допомогою якого-небудь механізму, а видалення – натуральним шляхом без витрати енергії.

Витяжна вентиляція – така, яка збідніле повітря з пасажирського приміщення видаляється за допомогою механізму, а свіже повітря поступає через відкриті вікна, двері і нещільності кузова або спеціальні пристрої з фільтром.

Приточно-витяжна вентиляція характеризується подачею свіжого і видаленням з приміщення відпрацьованого за допомогою спеціальних механізмів.

Рециркуляція – це повернення відпрацьованого повітря у всмоктувальну сторону системи вентиляції для повторного використання. Система механічної приточної вентиляції без рециркуляції повітря використовується у вагонах типу 61-425 (рис.3). Свіже повітря через забірні решітки 13, регулювальні заслінки 12 і фільтри 11 засмоктуються повітродувкою вентиляційного агрегату 2 і для підігрівання в зимовий час через дифузор 10 подається у водяний калорифер 9. Далі повітря по конфузору 4 переходить у повітропровід 8 і крізь вентиляційні решітки 7, змонтовані на стелі, подається в пасажирське купе. Відпрацьоване повітря на зовні видаляється за допомогою дефлекторів 6, що встановлені над проходом вагону, туалетом і тамбуром. Для монтажу вентиляційного агрегату і калорифера у випадку ремонту в даху вагону зроблені люки 1 і 3. Контроль за температурою повітря, що подається у купе, здійснюється по дистанційному термометру 5.

 

Розрідження, що утворюється дефлектором, компенсується примусовою вентиляцією, через це у вагоні тиск не знижується, а, навпаки, зберігається підпір.

Всмоктувальні вікна розташовані на боковій стіні тамбура або нижній частині даху над дверним пройомом. Ззовні вікно вагону типу 47 Д закрите решіткою 1 (рис. 3). Безпосередньо за всмоктувальними вікнами встановлені дві прямокутні заслінки 2, що перекривають канал зовнішнього повітря на період консервації системи вентиляції. Обидві заслінки працюють від важелевого приводу 3 (рис.4) , що змонтований у котельному приміщенні і поперечної тяги 1. Ручка 2 приводу має два положення: Відкрито і Закрито. На вагоні типу 61-425 заслінка 3 (рис. 5) закривається ручкою 2, що фіксується в одному з робочих положень на секторі 1: Закрито – Взимку, Влітку – Відкрито.

 

Між заслінкою і фільтром змонтований всмоктувальний канал, що розширюється в сторону фільтра. Всмоктувальний канал підводить повітря до фільтрів 3 (див. рис. 4).

Повітря, що подається у вагон, повинне бути очищеним від механічних домішок, шкідливих для дихальних шляхів людини і забруднюючих пасажирське приміщення. Для очищення повітря використовують механічні фільтри.

Вагонні механічні фільтри (рис. 6,а) мають стандартні розміри500х500х57 мм, але різниця в конструкції не дозволяє їх експлуатацію різних вагонах. У фільтрів вагонів виробництва Німеччини до сталевого корпусу (рамки) для зручності прикріплена відкидна ручка; інші фільтри таких ручок не мають. Внутрішня частина фільтра являє собою пакет (рис.6,б) з 11 гофрованих металевих листів з перфорацією (рис.6,в). Стрілкою А показано напрямок руху повітря у вагон.

Фільтр вагону типу 61-425 складається з корпусу у вигляді коробки, я кому одна на іншу під кутом 900 укладені три гофровані сітки з ячійками розміром 2,5х0,5 мм, чотири сітки з ячійками розміром 1,2х0,35мм, чотири сітки з ячійками 0,63х0,25 мм і рамка з сіткою.

Над тамбуром з не котлової сторони вагону типу 47Д в спеціальній касеті зберігаються чотири фільтри 9 (див. рис.4).

Головним механічним вузлом системи вентиляції вагону є вентиляційний агрегат 4, що підвішений на кронштейнах над тамбуром з котлової сторони вагону між дахом і стелею. Агрегат складається з двох центр обіжних вентиляторів, робочі колеса яких змонтовані на одному валу привідного електродвигуна 5 постійного струму.

Вентиляційний агрегат вагону типу 47Д (рис.7) складається із звареної рами 5, на якій установлені два равликоподібні кожухи 1 з вмонтованими вентиляційними колесами 6. На рамі розташований водяний калорифер 2 системи опалення, в якому в холодний період року підігрівається свіже повітря, що продувається вентиляторами. Дифузор 3 рівномірно розподіляє холодне повітря на вході в калорифер. З’єднані вентилятор і калорифер за допомогою гнучкого брезентового рукаву 4.

Вентиляційний агрегат (рис. 8) у вагоні типу 61-425 складається з роторів 1, що насаджені на вал електродвигуна П-41, і кожухів 2 вентиляторів. Вентилятори і електродвигун 3 змонтовані на загальній рамі 7. Для забезпечення їх спів вісності під електродвигун встановлені регулювальні прокладки 5. Ротори вентиляторів насаджаються на вал електродвигуна за допомогою конусних ступиць 4. Для нормальної роботи агрегату повинні бути витримані зазори між ротором і торцем конусного фланця 6, які повинні бути в межах 0,5-3 мм.

Лопатки робочих коліс (роторів) центр обіжного вентилятора зігнуті вперед по напрямку обертання, що дозволяє отримати необхідну продуктивність і потрібну величину тиску при менших габаритах ротора. Потужність електродвигунів вентиляторів з продуктивністю вентиляції до 5000 м3/год складає 1,7-2.2 кВт.

Дифузор 3 (рис. 8) по кінцях має фланці для з’єднання вихідних патрубків вентиляторів з вхідним фланцем калорифера 2. На вагон типу 61-425 і 47Д дифузори 10 і 6 в плані мають вигляд подвійного рас трубу. З’єднання фланців вентиляційного агрегату і дифузора здійснюється рукавами, зшитими з просоченого волого - і вогнестійким складом брезенту.

Нагнітальний повітровід є каналом. По якому свіже повітря транспортується по довжині вагону для роздачі по купе. Змонтований між дахом і підвісною стелею повітровід 7 складається з окремих ланок, з’єднаних між собою і виготовлених з оцинкованих листів. Поперечне січення нагнітальних повітроводів має форму прямокутника з верхньої дугоподібною утворюючою 2 (рис.9) , що співпадає з формою даху 1. В нижній частині повітроводу зроблені випуски, що розводять свіже повітря по купе. На вагоні 47 Д випуск має форму конуса 4 з великою кількістю розташованих в шахматному порядку отворів діаметром 3 мм. Всередині конуса із сталі виготовлена рамка 6 з двома направляючими штирями 3 з регулювальною шпилькою 5 по центру. На різьбову частину шпильки нагвинчена тарілка 7. При обертанні шпильки за допомогою спеціального ключа, тарілка опускається або піднімається, змінюючи прохідне січення .

У вагона типів 47Д, 47К і “Мікст” повітря поступає в купе крізь мультивенту. Мультивента (рис.10), виготовлена з металевого листа з отворами діаметром 5 мм. Свіже повітря, проходячи через “сито”, безшумно розтікається по всьому купе, не викликаючи у пасажирів відчуття протягу. З купе відпрацьоване повітря крізь вентиляційні щілини в нижній частині дверей виходить у коридор, а потім у вагонах з кондиціюванням повітря частково видаляється на зовні, а частково регенерується.

У вагоні типу 61-425 над тамбуром з не котлової сторони встановлений додатковий дефлектор. В якості випуску використовується штампована вентиляційна решітка (рис.11) з алюмінієвого листа. Вона складається з корпуса6, лопаток 5 і кришки 1. З корпусом кришка з’єднана за допомогою петель 4. Регулювання кількості повітря, що проходить через решітку, здійснюється зміною положення кришки за допомогою гвинта 2 і гайки 3. Лопатки 5 призначені для направлення потоку повітря.

Протипожежна заслінка 7 (рис. 12) має корпус 4, який змонтований у повітроводі 1. Механізм утримання 3 заслінки у відкритому положенні складається з плавкої вставки 2, сигналізатора спрацювання 5, пружини 6, оберненої рукоятки 9 і важеля 10. При робочому положенні заслінка 7 відкрита і притиснена до нижнього листа повітроводу за допомогою механізму утримання3, важіль 10 якого утримується у вертикальному положенні плавкою вставкою 2. Рукоятка механізму закріплюються з постановкою пломби 8.

При пожежі у випадку підвищення температури у повітроводі вище 80-1000 Вставка 2 плавиться, важіль механізму утримання 10 звільняє заслінку 7, яка під дією пружини 6 встановлюється у закрите положення. Положення заслінки у повітроводі може бути проконтрольовано по сигналізатору 5: у відкритому положенні заслінки нижня частина сигналізатора видна у виріз стелі, а в закритому сигналізор не видно.

Для ручного управління протипожежною заслінкою ручку 9 (одночасно зі зривом пломби) повертають в любу сторону під кутом 900 в положення Закрито. Момент спрацювання заслінки супроводжується хлопком і втягуванням сигналізатора всередину отвору у стелі. У випадку пожежі провідник повинен терміново вручну привести протипожежну заслінку у закрите положення.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.
  Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення. Привідний е

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.
  Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і пер

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Самостійна робота № 28.
  Допоміжні апарати.   Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжни

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 31.
  Прилади регулювання тиску.   Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захи

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Самостійна робота № 39.
  Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.   Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ: 1. Холодопродукт

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Заміна ТРВ:.
Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (ве

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги