рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Заміна ТРВ:.

Заміна ТРВ:. - раздел Философия, Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря Відсмоктують Весь Холодоагент З Випарника 1. На Ресивері 6 Закривають Вихідни...

Відсмоктують весь холодоагент з випарника 1. На ресивері 6 закривають вихідний вентиль 7, а до всмоктувального вентиля 4 підключають мановакууметр, який розрахований на тиск від 0,1 до 0,15 МПа (вентиль 10 відкривають до упору, знімають козачкову гайку і на її місце кріплять мановакууметр, а шпиндель всмоктувального вентиля повертають на один оберт).Відсмоктування холодоагенту з випарника здійснюється до залишкового тиску 0,02 МПа, після чого всмоктувальний вентиль 10 щільно закривають і замінюють ТРВ.

Видалення зволожуючого повітря: сторона низького тиску агрегату вакууммується за допомогою вакуум-насосу. Для попередження порушення щільності сальника колінвалу компресора вакуум не повинен перевищувати 0,1 МПа. Потім вирівнюють тиск відкриттям вентиля 7 на ресивері і нагнітального вентиля 4. Перевіривши щільність системи, потрібно відкрити всмоктувальний вентиль 10, зняти мановакууметр і надіти на вентилі захисні ковпачки.

Заміна фільтра-осушувача.

Закривають вихідний з ресивера вентиль 7 і частина холодильної установки між компресором і ресивером вакууммується. При тиску не більше 0,02 МПа компресор зупиняють і замінюють фільтр-осушувач на новий. Після чого установка за допомогою свого компресора звільнюється від повітря, що в неї проникло, і здається в експлуатацію.

Заміна компресорного агрегату.

Перекачують весь холодоагент з випарника в ресивер. Вихідний вентиль 7 щільно закривають і включають компресор до тих пір, поки він не почне працювати на вакуум. При показанні манометра на стороні всмоктування тиску 0,02 МПа компресор виключають, а вентилі всмоктувальний 3 і нагнітальний 11 закривають. Для демонтажу агрегату необхідно від’єднати від електродвигуна всі струмопідвідні дроти, а також проводку від пресостату і маноконтролера (запобіжники зняті). Після цього у вентиля 7 ресивера від’єднують трубопровід, що веде до ТРВ 2, і його вільний кінець заглушують (для запобігання проникнення у випарник атмосферного повітря). У компресора від’єднують фланець всмоктувального вентиля. Відгвинчують гайки болтів кріплення агрегату і останній демонтують для заміни справним. До встановленого агрегату кріплять рідинний і всмоктувальний трубопроводи і видаляють повітря.

Заміна компресора.

Відкривають всмоктувальний вентиль 10 до упора і до його штуцера підключають манометр, Закривають на рідинній лінії вентиль 7 і включають в роботу компресор до тих пір, поки на лінії всмоктування не виникне тиск 0,02 МПа. При цій умові всмоктувальний 10 і нагнітальний 4 вентилі на компресорі закривають, а залишки холодильного агенту випускають в атмосферу. Від’єднують фланці всмоктувального і нагнітального вентилів. Після демонтажу огородження знімають клиновий ремінь, і послабивши болти кріплення компресора до рами, виконують заміну компресора. Подальші операції виконують в оберненому порядку. Після вакуумування агрегат включають в роботу.

При монтажі та експлуатації клиноременевих передач необхідно :

- надівати ремені на шківи вручну без яких-небудь інструментів;

- слідкувати, що шківи і особливо їх канавки були чистими, виключаючи можливість попадання на них мащення і розчинників. Робочі поверхні канавок не можна фарбувати масляної фарбою; на них не повинно бути завусенець, рисок, нерівностей;

- щоб вали шківів передачі розташовувалися паралельно, а канавки – точно в одній площині. Взаємне зміщення канавок допускається не більше 2 мм на 1 м між центрової відстані.

Водоохолоджувач ВОК-4/50 використовується на пасажирських вагонах типу 61-425. з кип’ятильника спеціальним ручним насосом кип’ячена вода закачується в бак 1 (рис.2), потім по трубопроводу 3 направляється у водоохолоджувач 11. Обмиваючи трубки змійовика, вода охолоджується і по трубопроводу поступає в нишу для роздачі.

Холодильна установка складається з компресора 8, конденсатора 7 з електричним вентилятором, ТРВ 4, ресивера 6 з фільтром-осушувачем 5, приладів автоматики (реле тиску) 9, роз’єднувальних вентилів 2 і вентиля для випуску повітря 10.

Компресор охолоджувача змонтований на рамі. Щоб виключити вібрацію на корпусі вагону, між компресором і рамою встановлені амортизатори. На вал електродвигуна насаджена чотирьох лопатна крильчатка, що продуває повітря крізь змійовик конденсатор. Випарник закріплений над компресором.

Повітроохолоджувач (випарник) складається з піддона 1 (рис.3) і кришки 3, які стягнуті болтами10. Між ними встановлена гумова прокладка 11. всередині повітроохолоджувача розташовані змійовики 7 випарника з латунних трубок. Змійовики укладені на диски 6, положення яких зафіксоване на стійці 5. підведення води у порожнину 4 для охолодження виконується через штуцер 2, а випуск повітря з охолоджувача при його заправленні водою – по рубці 8 з вентилем 9.

Змійовики випарника між собою з’єднані послідовно і підключені до всмоктувальної сторони компресора. Ззовні вони омиваються охолодженою водою, відведення якої на роздачу виконується по трубці 12.

Основною деталлю компресора повітроохолоджувача є блок-картер 1 (рис.3), всередині якого змонтований колін вал 9 із втулковими підшипниками і подвійним комплектом сальникових силь фонових ущільнень 7.

На конусному хвостові вала насаджений одно струмковий

шкив 6 для клиноременевого приводу від електродвигуна. Поршень 4 без кілець. Шатун 5 не має підшипникових вкладишів. Всмоктувальний і нагнітальний клапани змонтовані на клапанній плиті 2, закритої зверху кришкою 3. Для складання компресора внизу блок-картера є вікно з кришкою 8.

У водоохолоджувача SAF –2W кипляча вода з кип’ятильника накопичується в баці 1, (рис.4), звідки за допомогою ручного насосу 4 перекачується в ємкість 6. При непрацюючому самоварі воду можна закачувати із тари 2, для чого вентиль 3 відкривають, а вентиль 12 закривають, або залити через горловину 5. По мірі витрати води з охолоджувача 9 через роздатковий кран 10 рівень її підтримується за рахунок поповнення з ємності 6.Всередині бака охолоджувача змонтований змійовик 8 випарника. Роботою Холодильної установки управляє термостат 11 і ТРВ 7.

В двоциліндровому блоці 10 компресора (рис.5) колін вал 2 за допомогою шатунів 9 з’єднаний з двома поршнями 4. На хвостовику вала, що виходить на зовні, насаджено шків 13 для приводу від електродвигуна. Шпиці 14 шківа виготовлені у вигляді лапастів, що допомагає обдуванню під час його роботи. Зі сторони шківа до блоку болтами прикріплена сальникова втулка 3, в якій вмонтований сальниковий сильфон ний сальник 1 і гумовий з браслетною пружиною. Зверху до блоку прикріплена головка циліндра 6 з клапанною плитою 7. Обидві деталі в місці роз’ємну ущільнені прокладкою 8.

Зі сторони всмоктування до блоку прикріплений корпус вентиля 12; у всмоктувальному каналі компресора знаходиться всмоктувальний вентиль 11. Складання кривошипно-шатунної групи (КШГ) компресора виконується через люк, що закривається кришкою 16. Для зливання масла з компресора є корок 15.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій з предмету Холодильні машини та установки кондиціонування повітря

Київський технікум залізничного транспорту... ЗАТВЕРДЖУЮ Заступник директора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Заміна ТРВ:.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні основи машинного охолодження.
Найбільш простий спосіб штучного охолодження – тепловий контакт тіла, що охолоджується з тілом, що охолоджує, температура якого нижче температури навколишнього середовища. В холодильній техніці пря

Підведена до пари теплота витрачається на змінену внутрішньої енергії та виконання внутрішньої роботи.
q = Δ u + l, Дж/кг, де q– підведена теплота, Дж/кг; Δ u – змінювання внутрішньої енергії, Дж/кг; l

Повітряні холодильні машини.
Повітря – це найдоступніше і найбезпечніше робоче тіло для теплових двигунів і холодильних машин. В повітряній холодильній установці повітря з теплообмінника ТО, що встановлений в приміщен

Пароежекторні і абсорбційні холодильні машини.
  В пароежекторній холодильній установці одночасно здійснюються два цикли : прямий цикл теплового двигуна 1-3-8-10-11 , в якому теплова енергія, що підводиться ззовні

Робота холодильної установки в якості теплового насосу.
  Тепловий насос здійснює перенесення тепла від більш холодного тіла, яким є навколишнє атмосферне повітря, до більш теплого – повітрю у вантажному приміщенні вагону,

Термоелектричне охолодження .
  Отримання низьких температур за допомогою напівпровідникових матеріалів основа на використанні термоелектричного ефекту, відкритого в 1834 р. Фізиком Пельтьє. Сутність його заключає

Принципові схеми і теплові процеси компресійних холодильних машин.
Теоретичні цикли холодильних машин розраховують виходячи з наступних пропозицій: процеси кипіння і конденсації протікають при незмінних тисках і температурах; компресор ідеальний (без теплообміну,

Розрахунок теоретичного і дійсного циклів холодильної машини.
Побудова теоретичного циклу зводиться до визначення параметрів холодоагенту, - описанню в тепловій діаграмі опорних , характерних точок циклу, і графічному зображенню процесів, що протікають в елем

Теоретичний робочий процес і основні параметри поршневого компресора.
  Компресор – це газова машина, яка в якості двигуна не здійснює роботу, а споживає її. Компресор є одним з основних та найбільш відповідальних елементів холодильної

Тепловий розрахунок одноступеневої холодильної машини та підбір компресора.
  Можливості використання одноступеневих компресорів обмежуються температурою нагнітання (температурою холодоагенту в кінці стиснення)), яка не повинна перевищувати 140-1600

Багатоступеневе стиснення та схеми холодильних машини з повним проміжним охолодженням.
  Багатоступеневими називаються машини, що працюють при двох або більше тисках всмоктування. При необхідності підтримання значно низьких температур це призво

Властивості і характеристики холодоагентів.
  Холодильний агент (холодоагент) – це робоча речовина холодильної машини, яка здійснює в ній обернений круговий процес. В цьому процесі тепло від середовища охолодже

Вибір холодоносіїв.
  Теплоносієм ( або холодоносієм) називають проміжну речовину, яка призначена для відведення тепла від об’єктів, що охолоджують, і передачі його холодоагенту.

Параметри поршневих компресорів.
Типи компресорів: безкрейцкопфні одноступеневі без сальникові з приводом від вмонтованого електродвигуна із зовнішнім приводом; крейцкопфні одно- та двоступеневі із зовнішнім приводом. Хла

Основні вузли прямоточних поршневих компресорів.
  Основними частинами вертикальних не прямоточних компресорів є: картер 1, циліндри 5, колінчатий вал 2, поршні 4, шатуни 3, клапани, підшипники, система мащення. Привідний е

Регулювання холодопродуктивності компресора.
Регулювання роботи окремо працюючого поршневого компресора може бути здійснено наступними способами: Зміною частоти обертання колінчатого валу компресора. Досягається це з

Ротаційні, гвинтові та центробіжні компресори.
Компресори, в яких поршень (ротор) обертається відносно циліндра, називають ротаційними. Існують компресори з ротором, що котиться (рис.1,а) і обертається (рис.1, б) У ком

Підвищення надійності та економічності компресорів.
Нормальна роботи системи мащення компресора – одна з умов надійності і довговічності холодильної машини. Масла мащення зменшують опір тертя між рухомими частинами компресора і відводять частину теп

Компресор типу V.
Компресор типу Vнапівгерметичний непрямопоточний, чотирьохциліндровий, з V- подібним дворядним розташуванням циліндрів під кутом 600 , двоступеневого ст

Характерні несправності та вимоги безпеки при обслуговуванні компресорів.
Виявлення витікань холодоагенту виконують наступним чином. Галоїдну лампу заправляють спиртом-ректифікатом і готують до роботи. Плам’я в горілці повинне бути світло-блакитним, горіти рівномірно, бе

Призначення теплообмінних апаратів холодильних установок.
Теплообмінні апарати забезпечують можливість реалізації циклу холодильної машини, - відведення тепла з приміщення охолодження і передачу навколишньому середовищу. В рефриж

Теплопередача у випарниках і повітроохолоджувачах.
  Тепло у випарниках передається холодоагенту від середовища охолодження (розсіл, повітря) через стінку труби. Ефективність такої теплопередачі залежить від д багатьох факторів, і пер

Характерні несправності теплообмінних апаратів.
  Типовими несправностями конденсаторів аміачних установок є поломки механізму приводу та крильчаток вентиляторів охолодження, забруднення поверхонь теплообміну, витікань холодоагенту

Самостійна робота № 28.
  Допоміжні апарати.   Допоміжні апарати та арматура забезпечують тривалу та економічну роботу ХУ в експлуатації. До допоміжни

Tр2 і tр1 -температури розсолу на виході та вході випарника, 0 С.
Натиск насосу Н (Па)в замкненій системі циркуляції повинен дорівнювати сумі всіх гідравлічних втрат на шляху всмоктування і нагнітання розсолу або перевищувати її.

Самостійна робота № 29.
  Класифікація та основні елементи приладів автоматики.   Прилади автоматичного регулювання забезпечують включення або виключе

Самостійна робота № 30.
  Регулятори заповнення випарника холодоагентом.   Поплавкові регуляторивикористовують в холодильних установках 12-ти вагонних

Самостійна робота № 31.
  Прилади регулювання тиску.   Пресостати (реле тиску)(двопозиційний аппарат – замикає або розмикає контакти) служать для захи

Самостійна робота № 32.
  Прилади регулювання температури.   Термостати (реле температур) працює під дією імпульсів від чутливого елемента. Прилад дво

Самостійна робота № 33.
  Основні характеристики холодильної установки ФАЛ-056/1.   В холодильній установці ФАЛ-056/1 використовується компресор з еле

Самостійна робота № 34.
  Основні характеристики холодильної установки ВР-1М.   Обладнання холодильно установки ВР-1М розраховане на три режими роботи

Самостійна робота № 35.
  Експлуатація холодильної установки секцій ВО БМЗ.   Пуск холодильної машини починають с попереднього огляду агрегату, переві

Призначення та види вентиляції пасажирських вагонів.
Вентиляція повітря в пасажирському вагоні – це процес заміни збіднілого киснем і неприродного для подальшого перебування людини повітря свіжим, збагаченим киснем атмосферним повітр

Самостійна робота № 37.
  Класифікація систем опалення. Порівняльна характеристика основних систем опалення.   Система опалення пасажирського вагону призначена для під

Самостійна робота № 38.
  Водяне опалення пасажирських вагонів.   В системі водяного опалення вода є теплоносієм. Система водяного опалення вагону негерметична, вважає

Самостійна робота № 39.
  Холодильна установка системи кондиціювання повітря типу МАВ-ІІ.   Характеристика холодильної установки типу МАВ-ІІ: 1. Холодопродукт

Шафи-холодильники. Охолоджувачі питної води.
В процесі експлуатації шафи-холодильника контролюють правильність їх використання : продукти в камерах необхідно розташовувати з просвітом не менше 50мм., рекомендується в камери класти охолоджені

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги