рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Очищення виробничих стічних вод в аеротенках.

Очищення виробничих стічних вод в аеротенках. - Конспект, раздел Философия, Конспект лекцій З дисципліни ВОДОВІДВЕДЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ Технологічні Схеми Очищення Виробничих Стічних Вод В Аеротенках І Конструкції...

Технологічні схеми очищення виробничих стічних вод в аеротенках і конструкції аеротенков дуже різноманітні, що обумовлюється специфічністю складу стічних вод. Для очищення виробничих стічних вод можуть бути застосовані аеротенки-витиснувачи, аеротенки-змішувачі, аеротенки з різними варіантами розосередження подачі стічної рідини й активного мулу (неповного змішання)(мал.41). Крім того, широке поширення одержали аеротенки, сполучені з відстійниками, із заповнювачами різного роду (біотенки) , аеротенки, сполучені з фільтрами (фільтротенки) і т.д.

Аеротенки-витиснувачи для очищення виробничих стічних вод застосовують порівняно рідко через властивих їм недоліків. Ці спорудження погано сприймають залпові надходження стічних вод і забруднень, що містяться в них, особливо якщо серед них є токсичні. Виділення частини аеротенков під регенерацію зменшує в цьому випадку можливість отруєння мулу, але не виключає її цілком. Крім того, нерівномірне споживання кисню по довжині аеротенка чи приводить до створення анаэробної зони спочатку аеротенка, чи до перевитрати повітря. Цей недолік може бути усунутий при диференційованій подачі повітря по довжині аеротенка у відповідності зі швидкостями окислювання, але таке рішення вважається технічно складним. І, нарешті, біоценоз активного мулу працює не досить ефективно через спорудження концентрацій, що змінюються по довжині, забруднень, що особливо виявляється при високих початкових концентраціях забруднень. З цих причин аеротенки-витиснувачи застосовують при БПК стоків, що не перевищують 500мг/л.

Аеротенки з розосередженим впуском стічної рідини не мають таких недоліків. У них менше імовірність виникнення місцевих підвищень концентрацій токсичних речовин і більш рівномірна швидкість споживання кисню. Найбільше рівномірно споживається кисень в аеротенках змішувачах, а токсичні речовини дуже швидко розподіляються у всьому обсязі. З цих причин аеротенки-змішувачі найбільш зручні для очищення концентрованих виробничих стоків, що містять токсичні речовини. Їхнім недоліком є можливість виносу частини не окислених неорганічних речовин. Щоб уникнути цього, застосовують двоступінчасте біологічне очищення, де першою ступінню служать аеротенки-змішувачі, другою ступінню - аеротенки-витиснувачи. При одноступінчатому очищенні в аеротенках-змішувачах БПК стічних вод, що надходять на очищення не повинне перевищувати 1000мг/л.

д)
г)
в)
б)
а)
Активный ил I ст.
Активный ил II ст.
Избыточный ил II ступени
Избыточный ил I ступени
II ступень
I ступень
Избыт.ил
Активный ил
Иловая смесь
Избыточный ил
Активный ил
Избыточный ил
Активный ил
Избыточный ил
Активный ил

Рис.41. Технологічні схеми біологічного очищення в аеротенках.

а) в аеротенках із зосередженим впуском стоків; б) в аеротенках із зосередженим впуском стоків і регенерацією поворотного мулу; в) в аеротенках з розосередженим впуском стічної рідини; г) в аеротенках-смесителях; д) у двоступінчастих аеротенках.

1.Аеротенк; 2.Регенератор; 3.Вторинний відстійник; 4.Третинний відстійник; 5.Подача стічної рідини; 6.Відвід очищеної води.

 

Високі концентрації органічних речовин у виробничих стічних водах приводять до підвищення навантаження на активний іл і погіршенню якості очищеної води. Одним із прийомів, що дозволяють підтримувати навантаження на необхідному рівні, є підвищення концентрації активного мулу в аеротенках. Система аеротенк - вторинний відстійник нормально працює при дозі активного мулу 1,5-2г/л. При концентрації мулу понад 3-4г/л виникають труднощ у муловідділенні таким способом. Частково проблему знімають аеротенки-відстійники, що дозволяють підвищити дозу мулу до 4-5г/л. Збільшення дози мулу, крім того, можна досягти заміною відстійників фільтраційним поділом мулової суміші, флотаційним поділом (фільтротенки), закріпленням активного мулу на різних заповнювачах (інертних носіях) в аеротенках.

Конструкція фільтротенка приведена на мал.42.Як фільтруючу перегородку використовуються сітчасті і пористі матеріали. У робочій зоні такого спорудження створюється концентрація мулу до 25г/л. Після проходження через такі перегородки в рідині залишається 3-4г/л активного мулу, після чого вона піддається вторинному відстоюванню. Окисна потужність такого спорудження досягає 12кгБПК53сут, тобто перевищують окисну потужність аеротенков із гравітаційним муловідділенням орієнтовно в 4-6 разів.

Рис.42. Радіальний фільтротенк.

 

1.Аеротенк; 2.Вторинний відстійник; 3.Фільтруюча насадка; 4.Мулососы; 5.Ерліфт поворотного активного мулу; 6.Збірні лотки очищеної стічної рідини; 7.Трубопровід відводу очищеної стічної рідини.

Недоліком такого спорудження є необхідність регенерації фільтруючого полотнини.

Іншим способом, що дозволяє значно підняти дозу активного мулу в аеротенке є заміна гравітаційного муловідділення флотаційним (мал.43).

Рис.43. Технологічна схема біологічного очищення стічних вод в аеротенках із флотаційним муловідділенням.

 

1.Подача стічних вод в аеротенк; 2.Аеротенк; 3.Резервуар обезвоздушивания поворотного мулу; 4.Флотаційний илоотделитель; 5.Відвід очищеної води; 6.Відцентровий насос; 7.Напірний резервуар; 8.Насос подачі води на розведення поворотного мулу; 9.Поворотний активний іл; 10.Надлишковий активний іл.

 

ЛЕКЦІЯ 25

 

Спорудження, у яких флотаційні иловіддільники сполучені з аеротенками,називаються флототенками. Застосування флототенков доцільно при БПК стічних вод більш 400-500мг/л, для стічних вод, що містять органічні речовини, що важко окіслюються і вимагають не менш 16-20годин аерації і для виробничих стічних вод з активним мулом, що спухає.

Дозу активного мулу можна збільшити, розмістивши в аеротенках інертний носій біомаси. Як носіїв біомаси можуть служити пористі чи волокнисті матеріали, що розвішуються на спеціальних шнурах. Ці матеріали повинні бути водостійкими й стійкими до біологічних ушкоджень і не виділяти токсичні з'єднання (паралон, синтетичні волокна з лавсану, капрону). Крім того, можна використовувати дерево пористу керами-ку, металеві сітки, синтетичні тканини і т.д. У таких спорудженнях крім включення в біологічні процеси додаткової кількості біомаси за рахунок закріплення її на носіях додатково реалізується принцип максимальної відповідності якості стічної рідини, що очищається, біоценозу активного мулу. Така відповідність стабілізує і інтенсифікує процес очищення. Застосування носіїв у деяких випадках дозволяє відмовитися від рециркуляції мулу, що знижує капітальні й експлуатаційні витрати.

Аеротенки з інертним носієм звуться біотенков. МИСИ разом з Ленводоканалом розробили конструкцію біотенка з блоковим завантаженням з касет. Касети, у яких натягнута перфорована винипластовая плівка, установлені перпендикулярно подовжнім стінкам аеротенка по напрямних. Касети легко виймаються для огляду і ремонту. Окисна потужність таких споруджень у порівнянні з аеротенками вище в 1,5рази. Крім касет з вініпластовою плівкою в аеротенках можуть використовуватися інші типи чи модулів блоків. Це трубчасті і сітчасті елементи, сітки з різних матеріалів, пучки синтетичних ниток (йоржи). Використовується також нетканий матеріал. Відомі конструкції аеротенків із засипними матеріалами з відрізків труб, кілець Рашига. При щільності матеріалу менше 1т/м3 такі елементи полягають у касети-контейнери, що навішуються в аеротенки. Аеротенки з закріпленою біомасою (біотенки) добре показали себе при очищення висококонцентрованих стічних вод, при різкому коливанні складу, при залпових скиданнях, а також при очищенні стічних вод з утворенням мулу, що спухає. Нитчаті й інші бактерії, що викликають спухання, закріплюються на інертному носії і не виносяться із системи аеротенк - вторинний відстійник.

 

ЛЕКЦІЯ 26

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій З дисципліни ВОДОВІДВЕДЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Донбаська національна академія будівництва й архітектури... Кафедра Водопостачання водовідведення і охорона водних... Конспект лекцій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Очищення виробничих стічних вод в аеротенках.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Макіївка 2009 р
ЛЕКЦІЯ 1 1. Основні напрямки в скороченні скидання забруднень з промисловими стічними водами.   Питання охорони навколишнього середовища і раціонального використання

Усереднення.
Виробничі стічні води надходять у водовідводню мережу нерівномірно: мають місце добові, змінні і годинні коливання припливу, а також періодичні залпові викиди, не вважаючи аварійних при технологічн

Нафтовловлювачі.
Нафтовловлювачі застосовують для очищення стічних вод, що містять грубодисперговані частки нафти і нафтопродуктів при їхній концентрації більш 100мг/л. По конструкції нафтовловлювачі буваю

Смоломаслоуловлювачі.
Смолами й оліями забруднені фенольні стічні води коксохімічних заводів. Для їхнього уловлювання застосовують радіальні і прямокутні відстійники. Конструкція смоломаслоуловлювача приведена на мал.14

Жироуловлювачі.
  Жирами забруднені стічні води м'ясокомбінатів, маслозаводів, фабрик-кухонь, їдалень, шкіряних заводів і інших підприємств. Для уловлювання основної кількості жиру, що знаходиться в

Осадження зважених речовин у гідроциклонах.
Гідроциклони застосовуються для очищення виробничих стічних вод від механічних домішок і ущільненого осаду. Виділення домішок у гідроциклонах відбувається під дією відцентрових сил. По гідравлічних

Фільтрування.
  Фільтрування застосовують для виділення зі стічних вод дрібнодиспергованих часток олій, смол, волокон, пилу і т.д., видалити які відстоюванням не вдається, а також при доочищенні ст

Мікрофільтрування.
Мікрофільтрування виробляється на мікрофільтрах через сітки з мікроскопічними отвірами (20-40мкм). Конструкція мікрофільтра аналогічна конструкції барабанного сита (мал.8) на циліндричній поверхні

Адсорбція.
Адсорбція є одним з найбільш ефективних методів очищення виробничих стічних вод, що містять розчинені органічні домішки, вона дозволяє домогтися глибокого очищення до норм ПДК шкідливих речовин. Це

Розрахунок адсорберів
  Розрахунок адсорберів виробляється з використанням наступних формул. Площа адсорберів:

Екстракція.
  Екстракція як метод очищення стічної води полягає в тім, що у воду додається нерозчинна в ній рідина (екстрагент) і ретельно змішується з нею. При цьому забруднююче речовина, розчин

Евапорація.
Евапорація - це спосіб відгону летучих речовин з водяною парою. Летучі речовини при нагріванні розчинів, де вони міститися, переходять у парову фазу. Процес переходу протікає особливо інтенсивно, я

Аерація.
  Аерацію в схемах очищення виробничих стічних вод застосовують для дегазації води чи віддаління летучих речовин. Часто аерація носить допоміжний характер, як наприклад, перемішування

Способи диспергування повітря у флотаційних процесах
  Флотація призначена для очищення стічних вод від зважених речовин і деяких розчинених речовин. Витяг відбувається в результаті прилипання часток до пухирців газу (повітря), що утвор

Пневматична, імпелерна і струминна флотація
  Флотація з диспергуванням повітря через пористі матеріали може бути здійснена при одержанні дуже дрібних пухирців повітря, що здатні флотувати забруднення яки містяться в стічній рі

Напірна і вакуумна флотація
Флотація з виділенням повітря з пересиченого розчину знайшла досить широке застосування в практиці очищення стічних вод, тому що дозволяє одержати пухирці повітря з найменшої крупностю. Сутність ць

Коагуляція.
Виробничі стічні води дуже часто містять високодисперсні нерозчинні домішки, видалення яких механічними методами дуже проблематично. У таких випадках може бути ефективна коагуляція. Коагуляцію стіч

Нейтралізація.
Виробничі стічні води багатьох галузей промисловості можуть містити кислоти і луги. У більшості кислих стічних вод, крім того, міститися солі важких металів. З метою попередження корозії матеріалів

Окислювання.
  Окислювання застосовують для знешкодження стічних вод, що містять токсичної домішки (ціаніди, комплексні ціаніди міді і цинку) чи з'єднання, що недоцільно витягати зі стічних вод, а

Відновлення.
  Відновлення застосовується для видалення зі стічних вод речовин, що у невідновленої формі витягти важко. Прикладом є видалення зі стічних вод хроматів і біхроматів, валентність хром

Електрокоагуляція.
При установці в резервуарі електролізера анодів з чи заліза алюмінію відбувається анодне розчинення метала. Fe - 2e

Електрофлотація.
  Сутність методу електрофлотації полягає в насиченні стічної рідини пухирцями газу (водню), що виділяється на катоді при пропущенні через рідину постійного електричного струму. При е

Стічних вод.
Біологічне очищення виробничих стічних вод використовують для видалення з них розчинених органічних речовин. Органічні речовини, що зустрічаються у виробничих стічних водах, дуже різноманітні. Вони

Очищення виробничих стічних вод у біофільтрах.
Біофільтри застосовуються для очищення стічних вод різних виробництв. Застосування знаходять краплинні і високонавантажені біофільтри. Дослідження показали, що швидкості окислювання окисляемых орга

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги