рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Планування системи товароруху

Планування системи товароруху - раздел Маркетинг, Сутність і значення маркетингової політики розподілу   Планування Товароруху Містить (Маркетинговий, 2...

 

Планування товароруху містить (Маркетинговий, 2004):

1) визначення цілей;

2) плану­вання оптимальних господарських зв'язків;

3) вибір каналів і системи товароруху;

4) розроблення стратегії щодо каналів товароруху;

5) вибір стра­тегії управління товарними запасами;

6) складання кошторису витрат;

7) планування прибутку.

Конкретний перелік цілей підприємства зумовлюється про­блемами, які стоять перед цим підприємством, і може бути відмінним як на різних підприємствах, так і в різні періоди часу на одному і тому самому підприємстві. Правильне встановлен­ня конкретних цілей дасть змогу спрямувати зусилля усіх пра­цівників підприємства на їх досягнення.

Цілями управління товарорухом є організація руху фізичних потоків товарів, своєчасне спрямування їх у потрібне місце в необхідний час, максимальне задоволення потреб і запитів посередників та кінцевих споживачів (за високого рівня обслуговування), до­сягнення намічених показників обсягу продажу та прибутку.

Наступним елементом планування товароруху є плануван­ня оптимальних господарських зв'язків. Значущість цього еле­мента істотно посилюється зараз, коли розвиток вільної купівлі-продажу товарів створює умови для самостійного вибору ви­робника (постачальника) товарів. Нині реальний вибір поста­чальника, щоправда, обмежений дефіцитом багатьох товарів та монопольним становищем ряду виробників. Проте, вибира­ючи постачальника товарів, працівники торговельного підприємства мають виходити з результатів відповід­них маркетингових досліджень:

1) вивчення думок покупців та споживчих переваг;

2) вивчення вимог споживачів до асортимен­ту та якості товарів;

3) вивчення мотивації покупок;

4) вивчення реакції ринку на новий товар;

5) вивчення споживчих характеристик товарів та конкурентоспроможності товарів різних вироб­ників.

У результаті з'явиться можливість визначити, які това­ри потрібні споживачам, хто з наявних виробників зможе за­безпечити постачання таких товарів. Тільки після одержання відповідей на ці запитання можна почати вибирати постачаль­ника, враховуючи при цьому необхідність мінімізації витрат на транспортування товарів.

Не менш важливими з погляду ефективності товароруху є такі елементи, як вибір форми, системи і каналів товароруху, а також розроблення маркетингової стратегії щодо каналів, що є найбільш важливим маркетинговим рішенням підприємства. Рішення, які ухвалює підприємство щодо маркетингових каналів (див. п. 2), визначають рівень рентабельності й можуть протягом тривалого часу впливати на основні напрям­ки діяльності підприємства. Більш докладно про вибір каналів товароруху і розроблення маркетингової стратегії викладено у п. 8 – 9, а вибір системи товароруху пов’язаний з вибором каналів і форми товароруху.

Вибір форми товароруху передбачає ухвалення рішення про необхідність використання однієї з двох її видів.

1 Складська форма товароруху забезпечує зберігання товарів і здійснює всі не­обхідні операції з підбору асортименту товарів для роздрібної торговельної мережі: розпакування, перевірку якості, комплектування невеликих партій товарів у широ­кому асортименті; в окремих випадках на складах здійснюються також операції з фасування продовольчих товарів, підготовки товарів до продажу та ін. Склади ма­ють можливість відправляти в магазини товари збільшеними або навпаки зменшеними партіями, в підсорто­ваному асортименті (в т.ч. укладаючи в одну одиницю транспортної тари — кон­тейнера, тари-обладнання — по кілька одиниць або блоків товарів різних найме­нувань).

Складська форма дозволяє забезпечити концентрацію товар­них запасів на складах роздрібної торгівлі, забезпечити в роздрібній торгівлі більш широкий асортимент товарів і безперебійну торгівлю ними з меншими поточними запасами; разом з тим товаропостачання роздрібної торговельної мережі з торгових складів обумовлює необхідність здійснення додаткового комплексу складських операцій, повторного виконання завантажувально-розвантажувальних робіт, що призводить до зростання витрат обігу підприємств торгівлі. Тому працівники тор­говельних підприємств повинні визначати доцільність вибору транзитної або складської форми товаропостачання на основі врахування конкретних умов діяль­ності підприємства, економічних наслідків прийнятого рішення та потреб і запитів населення щодо асортименту товарів у підприємствах роздрібної торгівлі. Так, на­приклад, при складській формі товаропостачання існує можливість сформувати в магазинах більш широкий асортимент товарів, що сприяє повнішому задоволенню попиту населення і нарощуванню обсягів роздрібного товарообігу.

2 Транзитна форма товароруху характерна, як правило, для великих спеціалізованих та універсальних магазинів. Вона сприяє прискоренню oбiгy товарів, зменшенню повторних перевезень і кількості завантажувально-розвантажувальних і складських операцій, скороченню потреби в складських приміщеннях і витрат на їх утримання, зниженню рівня втрат товарів (через бій, псування товарів і тари). Її застосуванню сприяє укруп­нення торговельних підприємств і розвиток контейнерних та пакетних переве­зень товарів. Водночас транзитна форма веде до порушень повноти і комплектності асортимен­ту товарів, відносного збільшення розмірів та сповільнення оборотності товар­них запасів у магазинах і ускладнює управління ними. Використання транзитної форми товаропостачання стримується також розосередженістю та подрібненіс­тю роздрібної торговельної мережі (Апопій, 2005).

Таким чином, з точки зору швидкості доставки і найменших витрат на перевезення більш раціональною формою товароруху є транзитна. Завезення товарів на склад (склади) уповільнює швидкість товарного обігу, збільшує витрати на зберігання й інші складські операції. І якщо немає потреби у завезенні товарів на проміжні склади, що обумовлюються особливостями товарного асортименту, умовами товаропостачання, розмірами партій поставки та ін., то слід застосовувати транзитну форму товароруху (Апопій, 2005).

При виборі форм товароруху аналізують два показники – швидкість доставки і витрати обігу. Ці показники тісно взаємопов’язані. Виграш на швидкості доставки товарів іноді супроводжується зростанням витрат обігу, внаслідок того, що партія товару, завезена без підсортування, буде довго продаватися в магазині, з’являться додаткові витрати на зберігання товарів, збільшиться розмір їх втрат тощо. Отже майже зникне економія від швидкості доставки товару. Тільки на основі всебічного аналізу цих показників у сукупності в ланках оптової та роздрібної торгівлі можна більш правильно вирішити питання щодо вибору форм товароруху (Голошубова, 2004).

Умови доцільності застосування транзитної і складської форми товароруху товаровиробниками наведено у табл. 3.1.

 

Таблиця 3.1 – Умови доцільності застосування форм товароруху

 

Параметри Транзитна форма товароруху Складська форма товароруху
Товари простого асортименту[1], які не потребують додаткового підсортування, фасування тощо і потребують високоспеціалізованого сервісу складного асортименту[2], що потребують комплектування, підсортування, формування широкого та глибокого асортименту
Обсяги поставок достатні для покриття витрат на прямий збут і заповнення однієї одиниці транспортної тари великі партії товарів від різних спеціалі­зованих виробничих підприємств
Терміни реалізації обмежені (молочні продукти, ковбасні вироби, хліб тощо) подовжені (мінеральна вода, соки тощо)
Виробництво і споживання товарів сезонне несезонне
Джерела товаро-постачання місцеві іногородні
Роздрібні торговці нечисленні і зосереджені на обмеженій території невеликі магазини і дрібнороздрібні торговці, розгалужена мережа
Оптові торговці володіють достатньою мережею власних складів і приміщень для зберігання товарів не мають власних складів і приміщень для зберігання товарів
Ціни на товари швидко коливаються і потребують негайного узгодження з роздрібним торговцем відносно постійні

 

Елементом системи планування товароруху є також вибір стратегії управління товарними запасами (див. п. 6).

Наступним елементом планування є складання кошторису витрат, який передбачає усі види витрат на управління товарорухом. Витрати також доцільно планувати та враховувати за елементами товароруху, а всередині них — за елементами ви­трат. Конкретний перелік елементів витрат буде визначатися тими цілями та завданнями, що стоять перед підприємством у галузі управління товарорухом у конкретний період часу.

Останнім елементом планування є розроблення плану прибут­ку. Зараз на перший план висувається необхідність створення такої системи формування доходів та прибутку, яка давала б змогу не тільки розрахуватися з податками, а й забезпечувала оптимальне функціонування самих підприємств.

Серйозною проблемою, яка потребує вирішення у рамках планування товароруху, є мотивація та оцінка діяльності пра­цівників, зайнятих у товарорусі. Мотивація має забезпечити високу зацікавленість праців­ників у досягненні поставлених цілей та виконанні планів у цілому, а ефективне управління персоналом пе­редбачає необхідність систематичної оцінки результатів праці кожного працівника, його внеску в досягнуті результа­ти, для чого на підприємстві необхідно налагодити відповідний облік.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Сутність і значення маркетингової політики розподілу

С Вступ Сутність і значення маркетингової політики розподілу Товарний рух і механізми використання каналів... ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Планування системи товароруху

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СУТНІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ МАРКЕТИНГОВОЇ ПОЛІТИКИ РОЗПОДІЛУ
  1 Сутність та основні завдання маркетингової політики розподілу. 2 Маркетингова політика розподілу та збутова політика підприємства: основні заходи та елементи. &n

Товарний рух як складова політики розподілу
  Науковці, керівники з маркетингу мають різні думки щодо того, про що насправді йдеться, коли вживається термін "товарорух”. Так, найбільш загальним є таке визначення: товаро

Канали розподілу у маркетинговому середовищі підприємства
  Розвиток теорії та практики маркетингової політики розподілу зумовив необхідність формування її термінології, до якої належать такі базові категорії, як розподіл, збут, продаж, това

Зміст та елементи управління товарорухом
Термін «управління товарорухом» має декілька тлумачень. У широкому сенсі він може тлумачитися як загальне керівництво фізичним переміщенням товарів. У вузькому сенсі управлінн

Організація, аналіз та контроль товарного руху
  Багато фірм приділяє недостатньо уваги ефективній орга­нізації руху товарів, забуваючи, що вона може здійснювати великий вплив на обсяг та структуру витрат (див. приклад 3.1).

Економічний зміст, види і функції розподілу на промисловому підприємстві
  Поняття "розподіл" у зв’язку з комерційною діяльністю, в тому числі і збутовою, використовується у двох значеннях (Костоглодов, Харисова, 1997):

Моделювання розподілу
  Основним засобом розподілу – є його моделювання. У маркетинговій політиці розподілу можуть бути використані такі моделі, як: – моделі теорії ігор; –

Організаційні основи розподілу
  Виконання розподільчих функцій вимагає певних форм організації розподілу, тобто відповідним чином організацію процесу розподілу готової продукції. Організація розподілу

Тара та упаковка у розподілі продукції
  Перевезення більшості торговельних вантажів від виробників до оптових торго­вельних підприємств і далі — до роздрібної торгівлі — є можливими лише за умови забезпечення якісного

Складування товарів як функція фізичного розподілу
  Система складування передбачає оптимальне розміщення вантажу на складі і раціональне управління ним. У процесі розроблення системи складування необхідно враховувати всі взаємозв’язк

Організація транспортно-експедиційного обслуговування
У вузькому розумінні транспортомвважають сукупність технічних за­собів, призначених для просторового переміщування продукції та матеріалів; у більш широкому розумінні транспорт

Сутність, види і функції оптової торгівлі
  Існує безліч підходів щодо визначення сутності оптової торгівлі, кожне з яких акцентує увагу на певних її особливостях. Так, за своєю організаційною сутністю оптова

Фактори необхідності виникнення і функціонування оптових підприємств на ринку
Необхідність існування оптової торгівлі в економічному механізмі ринкового типу для розповсюдження товарів і доведення їх до споживачів обумовлюється об'єктивною дією кількох груп факторів:

Роль і значення оптової торгівлі при розподілі товарів
  Залежно від функціонального рівня оптових суб'єктів ринку модифікується роль усієї системи оптової торгівлі. Ha міжрегіональному рівні її учасники покликані стати стра

Організаційна структура оптової торгівлі
  Організаційна структура оптової торгівлі в ринкових умовах постійно змінюється і модифікується. Сьогодні вона формується зі значної кількості господарських фор­мувань різних

Розміщення оптових підприємств
  Розміщення оптових підприємств у ринкових умовах здійснюється їх влас­никами, виходячи із принципів економічної доцільності, концентрації і конкурентоспроможності.

Організація та документальне оформлення оптових закупівель
  Оптові закупівлі товарів є основою комерційної діяльності оптових торгових підприємств, мета яких полягає в забезпеченні планомірного і безперебійного за­безпечення товарами роздріб

Сутність та основні методи оптового продажу товарів
  Оптовий продаж товарів здійснюють оптові торгові підприємства, а також виро­бничі підприємства, які реалізують свою продукцію оптовим і роздрібним торгове­льним підприємствам і орга

Поняття, склад і функції роздрібної торгівлі
  Роздрібна торгівля – це будь-яка діяльність із продажу товарів чи послуг безпосередньо кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання (Искусство, 19

Фактори розвитку роздрібної торгової мережі, її роль та значення
  Роздрібна торгова мережа є основною складовою частиною маркетингового каналу. І якщо першою умовою розвитку роздрібного товарообороту є наявність товарів і пос­луг, які відповідають

Організація товаропостачання товарів підприємств роздрібної торгівлі
Товаропостачання роздрібної торгової мережі — це комплекс комерційних і технологічних операцій, спрямованих на доведення товарів до роздрібної мережі в кількості та асортименті, що відповіда

Організація продажу товарів у системі роздрібної торгівлі
Організація продажу товарів у роздрібній торгівлі регулюється такими основними законодавчо-нормативними документами: 1) Закон України «Про захист прав споживачів» від 01.12.2005

Правові основи системи державних закупівель та державних замовлень
Закупівлі товарів за державні кошти здійснюються згідно із Законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22.02.2000 р. №1490-III, метою якого є досягнення оптимального

Організація державної закупівлі
  Даний пункт викладається на основі положень Закону Украї­ни «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22.02.2000 р. №1490-III із змінами, внесеними згідно із Зак

Система державного нагляду, контролю та координації у сфері закупівель
  Державний нагляд, контроль та координація у сфері закупівель здійснюються: 1) Верховною Радою України (ВРУ); 2) Кабінетом Міністрів України (КМУ); 3) спец

Організація державних замовлень
Даний пункт викладається на основі положень Закону України „Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб” від 22.12.1995 р. №493/95-ВР із змінами, внесеними згідно із Законами

Вибір маркетингової політики розподілу
Слід відзначити, що вибір маркетингової політики і каналів розподілу можуть бути пов’язані з двома ситуаціями: 1) виведення і реалізації на новому чи існуючому ринку нової продукції

Вибір каналу розподілу
  Вибір каналів розподілу є одним із найскладніших і відповідальних рішень фірм-виробників товарів. Виробники звичайно вибирають ті канали, в яких вони мають можливість контр

Стратегії маркетингових каналів як основа формування маркетингової політики розподілу
  Особлива увага при виборі маркетингових каналів повинна приділятися питанням стратегії, зокрема: – сегментам ринку, на яких планує працювати постачальник; – відмін

Формування оптимальних каналів розподілу
  Розглянемо процес формування каналів розподілу (Штерн, 2002), що дозволяє як прибутковим, так і неприбутковим організаціям переорієнтувати свій розподіл таким чином, щоб вони

Оцінка результатів діяльності каналу
  Загальна характеристика функціонування каналу є багатовимірною уявною конструкцією. Вона містить як економічні показники діяльності учасників каналу, так і рівень суспільної корисно

Взаємодія учасників каналу розподілу. Співробітництво у каналах
  Між учасниками як одного, так і різних каналів можуть спостерігатися різні форми взаємодії: 1) співробітництво (обмін інформацією, укладання угод, партнерство

Конфлікти в каналах
  У загальному сенсі конфлікт – це відносини між суб’єктами соціальної взаємодії, які характеризуються їх протиборством на основі протилежно спрямованих мотивів або суджень (

Конкуренція у каналах розподілу
  Конкуренція у каналах розподілу характеризується взаємним упорядкованим протиборством, метою якого є отримання певної вигоди (у роздрібній торгівлі, наприклад, отримання від

Культура і якість торгівлі як засіб підвищення конкурентоспроможності підприємств торгівлі
  Основним завданням роздрібних торговельних підприємств в умовах посилення конкуренції на споживчому ринку товарів і послуг за залучення і розширення кон­тингенту клієнтів та їх грош

РОЗПОДІЛЕННЯ І МАРКЕТИНГОВА ЛОГІСТИКА
  1 Сутність, завдання, принципи і функції маркетингової логістики. 2Логістичні системи маркетингової логістики. Системи DRP.   Сутність, завда

Логістичні системи маркетингової логістики. Системи DRP
Під логістичною системою маркетингової логістики слід розуміти сукупність взаємопов’язаних маркетингових каналів, що створюють організаційно-економічну єдність господарських суб’єктів, об’єд

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Апопій В.В., Міщук І.П., Ребицький В.М. та ін. Організація торгівлі: Підручник. / За ред. В.В. Апопія. – 2-ге вид., перероб. та доп. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 616 с. 2.

Маркетинг: бакалаврський курс: Навчальний посібник / За заг. ред. С.М. Ілляшенка. – Суми: ВТД „Університетська книга”, 2004. – 976 с.
30. Маркетинговий менеджмент: Навч. посіб. / За ред. Л.В. Балабанової. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2004. – 354 с. 31. Нагаєв В.М. Конфліктологія: курс лекцій (модульний варі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги