рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Поняття грошового потоку

Поняття грошового потоку - раздел Менеджмент, ЛЕКЦІЇ З ДІСЦІПЛИНИ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ Одна З Основних Проблем, З Якою Стикується Інвестиційний Менеджер, Полягає В ...

Одна з основних проблем, з якою стикується інвестиційний менеджер, полягає в оцінці майбутніх грошових потоків. Фраза «вартість грошей у часі» означає, що грошова одиниця (гривня, рубель, долар та інше) у руках коштує більше, ніж грошова одиниця, яку обіцяють у майбутньому. Змінення з часом вартості грошей відбувається під впливом інфляції і здатності грошей приносити прибуток.

У процесі порівняння вартості грошей при їх інвестуванні та поверненні прийнято використовувати два поняття – майбутню вартість і поточну вартість грошей. Принципи розрахунку часової вартості грошей мають чимало застосувань – від складання графіків виплати кредитів і до рішень про придбання нового обладнання. Із усіх понять, що використовуються в області фінансів, жодне не є настільки важливим, як часова вартість грошей, або, іншими словами, аналіз майбутніх грошових потоків, приведених (дисконтованих) до теперішнього часу.

Грошовий потік - це сукупність розподілених у часі надходжень та виплат грошових коштів підприємства.

Приведення грошових сум, що виникають у різний час, до виду, що зіставляється, називається «часова оцінка грошових потоків».

Теорія і практика використання функцій складного відсотку базується на ряді положень:

  • Грошовий потік представляє собою платежі, які виникають у визначеній хронологічній послідовності.
  • Грошовий потік, у якому платежі відрізняються за величиною чи не постійні у часі, називаються «звичайним грошовим потоком».
  • Грошовий потік рівних платежів, які виробляються через фіксовані інтервали часу протягом заданого строку, називаються ануїтетом.
  • Якщо платежі відбуваються у кінці кожного періоду, ануїтет називається звичайним або відстроченим (наприклад, купонні платежі за облігаціями, кредити на купівлю техніки і т.д.).
  • Якщо ж платежі відбуваються на початку кожного періоду, то такий ануїтет називається прискореним або авансовим (наприклад, платежі за оренду, квартплати, премії з страхування і т.д.).

 

Часова оцінка грошових потоків основана на використанні шести функцій:

  1. «Складний відсоток».
  2. «Дисконтування».
  3. «Поточна вартість звичайного ануїтету».
  4. «Періодичний внесок на погашення кредиту».
  5. «Майбутня вартість прискореного ануїтету».
  6. «Періодичний внесок на накопичення фонду».

 

4.2. Функція «складний відсоток»

Функція «складний відсоток» дозволяє визначити наступну вартість суми, яку має інвестор у теперішній час, виходячи з передбаченої ставки доходу, строку накопичення і періодичності нарахування відсотків.

При одноразовому внеску розрахунок наступної вартості здійснюється за формулою складного відсотку

де НВ - наступна вартість (величина накопичення); ПВ – поточна вартість (первісний внесок); i- відсоткова ставка; n - число періодів нарахування відсотків.

Множник - називають коефіцієнтом компаундування (накопичення, нарощування). Значення коефіцієнтів компаундування для різних відсоткових ставок i та числа періодів нарахування відсотків n приведені у табл. 1 додатку А.

 

Приклад. Інвестора цікавить не просто величина капітальних витрат на реалізацію інвестиційного проекту, а параметри позитивних і негативних грошових потоків, зокрема величина і час окремих платежів.

Будівельна компанія пропонує збудувати об'єкт за один рік вартістю 1 млн. грн., але для інвестора цієї інформації недостатньо. Інвестор має знати коли треба буде зробити необхідні витрати.

Якщо ці витрати будуть зроблені у момент закінчення будівництва об’єкту, то його вартість дійсно буде дорівнювати 1 млн. грн. Якщо сплату треба буде виробити за рік до закінчення будівництва, справжня вартість об’єкту буде дорівнювати 1 млн. грн. плюс відсоток на вкладений мільйон за рік (наприклад, ці кошти можуть бути вкладені на один рік у комерційний банк на депозит під 15% річних).

 

Задача. Яка сума буде накопичена вкладником через три роки, якщо первісний внесок складає 400 тис. грн., відсотки нараховуються щорічно по ставці 10% і з обігу не вилучаються?

Рішення. Розрахуємо суму накопичення

 

НВ = 400(1 + 0,1)(1 + 0,1)(1 + 0,1) = 4001,11,11,1 = 4001,331 = 532,4 тис. грн.

 

Суми, накопичені за роками, виставлені у табл. 4.1.

Таблиця 4.1

Процес накопичення у динаміці

 

  Рік     НС, тис. грн.
      4001,1 = 440 440 1,1 = 484 4841,1 = 532, 4

 

Таким чином, складний відсоток припускає нарахування відсотків не тільки на суму первісного внеску, але й на суму відсотків, які накопичені до кінця кожного періоду. Це можливо тільки у випадку реінвестування суми нарахованих відсотків, тобто поєднання їх з інвестиційним капіталом.

Якщо відсотки, які нараховані до кінця кожного періоду, вилучаються чи відсоток нараховується один раз у кінці депозитного договору, то розрахунок наступної вартості здійснюється за формулою простого відсотку

Якщо приведена раніше ситуація припускала б нарахування простого відсотку, то накопичена сума склала б 400(1 + 30,1) = 520 тис. грн., тобто на 12,4 тис. грн. менше.

При багаторазових внесках розрахунок наступної вартості здійснюється за формулою

де t - номер внеску; - внесок за рахунком t.

Задача. Вкладник припускає вкладати під 10% річних протягом трьох років наступні суми: у перший рік - 100 тис. грн., у другий - 80 тис. грн., у третій - 120 тис. грн. Яка сума буде накопичена вкладником у кінці третього року?

Рішення.

 

Задача. Перед інвестором виникла задача розмістити 100 тис. грн. на депозитний внесок строком на один рік. Один банк пропонує інвестору виплачувати доход з складних відсотків у розмірі 23% у квартал; другий - у розмірі 30% один раз у чотири місяці; третій - у розмірі 45% два рази на рік; четвертий - у розмірі 100% один раз на рік. Визначте найбільш доходний варіант інвестування.

Рішення. Для визначення, який варіант інвестування найбільш доходний, результати розрахунків занесемо у табл. 4.2.

Таблиця 4.2.

Розрахунок наступної вартості внеску при різних умовах інвестування

 

  № варіанту         Поточна вартість внеску, тис. грн.         Ставка відсотку       Наступна вартість у кінці  
  1 – го періоду, тис. грн.     2 – го періоду тис. грн.     3 – го періоду, тис. грн.     4 – го періоду, тис. грн.  
            -   - -   - - -

 

Порівняння варіантів показує, що найбільш ефективним є 1-й варіант (виплата доходу у розмірі 23% на квартал).

Слід зауважити, що періодичність нарахування відсотків також впливає на величину накопичення. Якщо внесок у сумі 100 тис. грн. зберігати два роки у банку, який нараховує 24% річних (під складний відсоток), то в залежності від періодичності нарахування накоплена сума буде складати:

а) щорічне нарахування відсотків (два рази по 24%)

б) піврічне нарахування відсотків (чотири рази по 12%)

в) щоквартальне нарахування відсотків (вісім разів по 6%)

Таким чином, при інших рівних умовах, чим частіше нараховуються відсотки, тім більше буде накопичена сума.

 

4.3. Функція «дисконтування»

Функція «дисконтування» дозволяє визначити поточну (теперішню чи приведену) вартість суми, якщо відома її величина у майбутньому при даному періоді накопичення і відсотковій ставці

Множник називають коефіцієнтом дисконтування.

Функція «дисконтування» є зворотною по відношенню до функції «складного відсотку». Значення коефіцієнтів дисконтування для різних відсоткових ставок i та числа періодів нарахування відсотків n приведені у табл. 2 додатку А.

Задача. Яку суму необхідно вкласти на депозит під 10% річних, щоб через 5 років накопичити 1500 тис. грн.?

Рішення. Розраховуємо поточну вартість суми

Таким чином, інвестування 931 тис. грн. на 5 років при ставці доходу 10% забезпечить накопичення у сумі 1500 тис. грн.

 

Задача. Інвестиційний проект дозволяє отримати 100 тис. грн. (ставка доходності 20% річних), 150 тис. грн. (ставка доходності 25% річних) та 200 тис. грн. (ставка доходності 30% річних). Яка сума необхідна у теперішній час для реалізації інвестиційного проекту?

Рішення. Розрахуємо поточну вартість суми

Таким чином, інвестування у проект 357 тис. грн. на один рік забезпечить доход у 100+150+200=450 тис. грн.

 

Для ілюстрації понять поточна і майбутня вартості розглянемо приклад, коли інвестиції фінансуються за рахунок позикового капіталу, який припускає первісні вкладення 10,0 тис. грн., доход через рік 12,0 тис. грн., відсоткову ставку 10%.

Припустимо, що інвестор вирішив запозичити потрібну для інвестування суму і вилучити свій наступний доход тільки після погашення боргу. Через рік інвестор повинен повернути кредитору 10(1,0 + 0,1) = 11,0 тис. грн. Тоді інвестор отримає через рік чистий майбутній доход у (12,0 – 11,0) = 1,0 тис. грн.

Припустимо, що по тим чи іншим причинам інвестор віддасть перевагу отримати доход не через рік, а зараз. Розрахуємо поточну вартість доходу, яка становитиме 12,0:(1 + 0,1) = =10,909 тис. грн. Тоді чиста поточна вартість доходу, яка дорівнює (10,909 – 10,0) = 0,909 тис. грн. чи 1,0:(1,0 + 0,1) = 0,909 тис. грн. Отже, інвестор може взяти у кредит 10,909 тис. грн. під 10% річних, з них 10,0 тис. грн. - направити на інвестиції, а 909 грн. відразу вилучити на споживання. Через рік інвестор повинен повернути 12,0 тис. грн.

Таким чином, у інвестора є дві можливості: отримати доход 909 грн. у теперішній час або 1000 грн. через рік.

 

4.4. Функція «поточна вартість звичайного ануїтету»

При розрахунку поточної вартості звичайного ануїтету використовується формула

 

де ПВА - поточна вартість звичайного ануїтету; R - розмір окремого платежу; i - відсоткова ставка; n - число періодів нарахування відсотків.

Значення коефіцієнтів для різних відсоткових ставок i та числа періодів нарахування відсотків n приведені у табл. 3 додатку А.

 

Задача. Яку суму необхідно покласти на депозит під 10% річних, щоб потім щороку п’ять разів зняти по 300 тис. грн.?

Рішення. Розраховуємо поточну вартість ануїтету

Таким чином, наступна вартість 5300 = 1500 тис. грн. еквівалентна поточній вартості ануїтету 1137 тис. грн. Перевіримо дане твердження методом депозитної книжки (табл. 4.6)

Таблиця 4.6

Депозитна книжка

 

  Рік   Залишок на початок року, тис. грн.     Плюс 10% на залишок, тис. грн.   Мінус річне вилучення, тис. грн.   Залишок на кінець року, тис. грн.  
         

 

4.5. Функція «періодичний внесок на погашення кредиту»

Часова оцінка грошових потоків може поставити перед аналітиком проблему визначення розміру окремого платежу, якщо відома поточна вартість звичайного ануїтету, кількість платежів і дисконтна ставка.

Функція періодичного внеску на погашення кредиту є зворотною по відношенню до функції поточної вартості ануїтету.

 

Задача. Розрахувати розмір платежу для погашення кредиту при наступних вихідних даних: поточна вартість ануїтету (кредиту) 100 тис. грн.; період платежів з ануїтету 5 років; інтервал платежів з ануїтету складає один рік; відсоткова ставка складає 10%. Перевірити отриманий результат з використанням плану погашення кредиту.

Рішення. Періодичний внесок на погашення кредиту складає

Таким чином, для погашення кредиту 100 тис. грн. протягом 5 років при відсотковій ставці 10% потрібен щорічний внесок 26,38 тис. грн.

Перевіримо дане твердження з використанням плану погашення кредиту (табл.4.3).

Таблиця 4.3

План погашення кредиту

 

    Рік   Вартість кредиту на початок поточного року, тис. грн. Вартість кредиту на початок наступного року, тис. грн. Внесок на початку наступного року, тис. грн.  
    83,62 65,6 45,78 23,98   91,98 72,16 50,36 26,38   26,38 26,38 26,38 26,38 26,38

 

Одержувач позики сплатить кредитору за 5 років 526,38 = 131,9 тис. грн., що перевищує величину виданого кредиту на 131,9 - 100 = 31,9 тис. грн. Різниця є сумою відсотків, які сплачені одержувачем позики за період кредитування, при умові, що основний борг постійно зменшується.

Задача. Кредит у сумі 100 тис. грн. наданий клієнту на 5 років під 10% річних. Нарахування відсотків здійснюється в кінці року. Погашення кредиту здійснюється рівними виплатами основного боргу (тіла кредиту). Необхідно розробити план погашення кредиту.

Таблиця 4.4

План погашення кредиту

 

  Рік     Залишок боргу, тис. грн.     Відсотковий платіж, тис. грн.     Річний платіж по погашенню тіла кредиту, тис. грн.   Сумарний річний платіж, тис. грн.  
         

Усього 30 100 130

Задача. Яку суму можна щорічно знімати з рахунку протягом п’яти років, якщо первісний внесок дорівнює 1500 тис. грн.? Банк нараховує щорічно 14% і при умові, що суми, які знімаються, будуть однакові. Перевірити отриманий результат методом депозитної книжки.

Рішення. Сума, яку можна щорічно знімати з рахунку, складає

Таким чином, якщо покласти на рахунок під 14% річних 1500 тис. грн., можна п’ять раз зняти по 437 тис. грн. Додаткові отримані гроші в сумі 4375 - 1500 = 685 тис. грн. є результатом нарахування відсотків на залишок внеску, який зменшується.

Перевіримо дане твердження методом депозитної книжки (табл. 4.5)

Таблиця 4.5

Депозитна книжка

 

  Рік   Вартість вкладу на початок року, тис. грн. Вартість вкладу на кінець року, тис. грн. Сума, яка щорічно знімається з рахунку, тис. грн.
         

 

4.6. Функція «майбутня вартість прискореного ануїтету»

Ця функція дозволяє розрахувати величину накопичених рівновеликих внесків при заданої ставки доходу

де МВА - майбутня вартість прискореного ануїтету, якій здійснюється на умовах попередніх платежів.

Значення коефіцієнтів для різних відсоткових ставок i та числа періодів нарахування відсотків n приведені у табл. 4 додатку А.

 

Задача. Яка сума буде накопичена на рахунку, якщо протягом чотирьох років щорічно вносити по 350 тис. грн., а банк нараховує на внесок 6% річних? Перевірити отриманий результат методом депозитної книжки.

Рішення.

 

Таким чином, депонування 3504 =1400 тис. грн. забезпечує накопичення через чотири роки 1623 тис. грн. Різниця 1623 - 1400 = 223 тис. грн. є доходом з відсотків, які нараховані за технікою складного відсотку на суму, що зростає.

Перевіримо дане твердження методом депозитної книжки (табл. 4.7).

Таблиця 4.7

Депозитна книжка

 

  Рік   Внесок на початок поточного року, тис. грн. Вартість внеску на кінець поточного року, тис. грн. Вартість внеску на кінець наступного року, тис. грн.
         

 

Задача. Яка сума буде накопичена на рахунку, якщо протягом п’яти років щорічно вкладати по 100 тис. грн., а банк нараховує на внесок 10% річних? Перевірити отриманий результат методом депозитної книжки.

Рішення.

 

Таким чином, депонування 10005 = 5000 тис. грн. забезпечує накопичення через 5 років 6716 тис. грн. Різниця 6716 - 5000 = 1716 тис. грн. є доходом з відсотків, які нараховані за технікою складного відсотку на суму, що зростає.

Перевіримо дане твердження методом депозитної книжки (табл. 4.8).

Таблиця 4.8

Депозитна книжка

 

  Рік   Внесок на початок поточного року, тис. грн. Вартість внеску на кінець поточного року, тис. грн. Вартість внеску на початок наступного року, тис. грн.
       

 

 

4.7. Функція «періодичний внесок на накопичення фонду»

Функція «періодичний внесок на накопичення фонду» є зворотною по відношенню до функції «майбутня вартість прискореного ануїтету». Ця функція дозволяє розраховувати величину внеску (розміру окремого платежу), який потрібен для накопичення зумовленої суми при заданій ставці відсотку

 

Задача. Яку суму потрібно щорічно вкладати на депозит, що поповнюється, під 8% річних, щоб накопичити за 5 років 1700 тис. грн.? Перевірити отриманий результат методом депозитної книжки.

Рішення.

Таким чином, сумарний внесок в 2685 = 1340 тис. грн. при нарахуванні 8% річних дозволяє накопичити 1700 тис. грн.

Перевіримо дане твердження методом депозитної книжки (табл. 4.9).

Таблиця 4.9

Депозитна книжка

 

  Рік   Внесок на початок поточного року, тис. грн. Вартість внеску на кінець поточного року, тис. грн. Вартість внеску на кінець наступного року, тис. грн.
       

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЕКЦІЇ З ДІСЦІПЛИНИ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ... ЗМІСТ Вступ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Поняття грошового потоку

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Економічна сутність інвестицій та інвестиційної діяльності
Термін «інвестиція» походить від лат. invest, що означає «вкладання». Зараз інвестиції - це вкладання капіталу з метою його подальшого збільшення. Приріст капіталу в

Класифікація інвестицій та інвесторів
1. Інвестиції класифікуються за наступними ознаками: За об’єктами вкладення капіталу розділяють реальні, фінансові інвестиції, а також інвестиції у нематеріа

Державне регулювання інвестиційної діяльності
Регулювання інвестиційної діяльності є складовою частиною державного регулювання економіки, та одним із найважливіших інструментів державної підтримки інвестиційної діяльності. Згідно з чинним зако

Пряме управління державними інвестиціями
Пряме управління державними інвестиціями здійснюється загальнодержавними і місцевими органами влади через відповідні міністерства та відомства. На макрорівні управлінням державних інвестицій займаю

Не пряме державне регулювання інвестиційної діяльності
Організаційно-правові методи регулювання умов здійснення інвестиційної діяльності охоплюють: Розробку відповідного нормативного законодавства. Закони, зак

Сутність та принципи інвестиційного менеджменту
Питання підготовки і прийняття управлінських рішень, які пов’язані з інвестуванням капіталу на рівні підприємства, розглядалося раніше як одно з відокремлених напрямів фінансового менеджменту. Цей

Мета інвестиційного менеджменту
До можливихцілей інвестиційного менеджменту можна віднести: Максимально збільшення обсягів продажу. Запобігання банкрутства. Мінімізація витрат. Перемога к

Агентські відносини
Менеджери уповноважені власниками корпорації – її акціонерами – приймати управлінські рішення. Однак у менеджерів завжди є і особисті інтереси, які можуть вступати у протиріччя з завданням максимал

Завдання інвестиційного менеджменту
У процесі реалізації своєї мети інвестиційний менеджмент спрямований на вирішення таких основних завдань: 1. Забезпечення високих темпів розвитку підприємства. Ця з

Функції інвестиційного менеджменту
Інвестиційній менеджмент реалізує свою головну мету і основні задачі шляхом здійснення певних функцій. Ці функції підрозділяються на дві основні групи. Функції інвестиційного менеджм

Ноземні інвестиції в Україні
Розв’язання проблем трансформації економіки України на ринкових засадах вимагає залучення значних обсягів інвестицій. Для створення повноцінної експортне орієнтованої економіки України необхідно 40

Форми регулювання іноземного інвестування
Прийняття законів та інших нормативних актів, що регулюють інвестиційну діяльність, належить до найважливіших умов інвестиційної політики. Регулювання іноземного інвестування здійснюється в різних

Стратегічні цілі інвестиційної діяльності підприємства
Стратегічне управління інвестиційною діяльністю передбачає постановку і досягнення певних цілей. Стратегічні цілі є базою для прийняття управлінських рішень. Стратегічні цілі

Види інвестиційних стратегій підприємства
Вибір інвестиційної стратегії залежить від прийнятої підприємством базової корпоративної стратегії. Така залежність визначається тим, що інвестиційна стратегія має підпорядкований характер по відно

Доходність інвестицій
Доходність інвестицій за фіксований період часу розраховується за формулою де

Автономний ризик інвестицій
Ризик в економіці визначається як «небезпека; схильність до втрати або збитку». Ризик визначає ймовірність того, що відбудеться якась несприятлива подія. Ризик пов’яза

Портфельний ризик інвестицій
Інвестор, який прагне отримати найбільшу доходність, повинен придбати цінний папір (або будь-який інший актив) з найбільшою доходністю. На практиці інвестори формують диверсифікований портфель цінн

Доходність активів
Необхідна номінальна доходність (відсоткова ставка) активів , яка задовольнить інвестора, визначається наступ

Особливості здійснення реальних інвестицій
Основу інвестиційної діяльності виробничого підприємства складає реальне інвестування. На більшості українських підприємств це інвестування є єдиним напрямом інвестиційної діяльності. Здій

Форми здійснення реальних інвестицій
Реальні інвестиції здійснюються підприємством у наступних формах: 1. Придбання цілісних майнових комплексів. Воно являє собою інвестиційну операцію крупних підприємств, які забезпеч

Управління інвестиційними проектами
На сьогодні управління проектами - один з найважливіших механізмів ринкової економіки. Методи проектного менеджменту дозволяють ефективно управляти часовими, витратними, якісними параметрами майбут

Оцінка ефективності реальних інвестиційних проектів
Питання оцінки ефективності при плануванні проектів розглядається на різних етапах. Відповідно розрізняються й способи оцінки ефективності, які використовуються на окремих етапах планування:

Особливості виходу проекту з інвестиційної програми підприємства
У систему управління інвестиційною програмою підприємства входять заходи не тільки успішної її реалізації, але й з поточного її коригування. Необхідність коригувань інвестиційної програми підприємс

Особливості здійснення фінансових інвестицій
Функціональна спрямованість підприємств визначає в якості пріоритетної форми здійснення реальних інвестицій. Однак на окремих етапах розвитку підприємства виправдано здійснення фінансових інвестиці

Форми здійснення фінансових інвестицій підприємства
Фінансове інвестування здійснюється у наступних формах: 1. Вкладення капіталу в статутні фонди спільних підприємств. Ця форма має найбільш тісний зв’язок з операційною діяльністю пі

Нвестиційний процес
Інвестиційний процес - це сукупність дій, за допомогою яких інвестор вирішує, у які цінні папери інвестувати, наскільки великими повинні бути інвестиції і у який момент їх треб

Види цінних паперів
Цінні папери - грошові документи, які засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником. Вони передб

Типи акцій та їх оцінка
Акції можуть бути привілейованими і простими (звичайними), іменними і на пред’явника, документарними і бездокументарними. В Україні усі акції є іменними бездокументарними. Прив

Типи облігацій та їх оцінка
Облігації поділяються на три основних типи: казначейські, корпоративні і муніципальні. Облігації Казначейства звичайно розглядаються як відносно безпечні вкладення коштів. Однак, пр

Похідні цінні папери
Похідні цінні папери (деріативи) - це цінні папери, вартість яких визначається ринковою ціною будь-яких інших активів. До похідних цінних паперів відносять: ф

Фінансові ринки
Цілі галузі, уряди і приватні особи часто змушені прибігати до залучення капіталу «зі сторони». У той же час, у ряді організацій і у приватних осіб (іншими словами - у потенційних інвестор

Фінансові інститути
Переміщення капіталу від тих, хто здійснює заощадження, до тих, кому необхідний капітал, здійснюється трьома способами. 1. Прямі інвестиції залучаються, коли корпор

Фондова біржа
Вторинні ринки - це ринки, на яких відбувається торгівля цінними паперами, що випущені раніше. Вторинні ринки організуються на фондовій біржі, де формуються ціни на акції і облігації компаній і дер

Джерела формування інвестиційних ресурсів
Однією з основних задач інвестиційного менеджменту є організація фінансування проекту, тобто забезпечення проекту інвестиційними ресурсами. До їх складу входять не тільки грошові кошти, але й вираж

Системи фінансування інвестиційного проекту
У сучасній практиці управління інвестиційними проектами використовуються дві системи фінансування: - традиційного фінансування проектів; - проектного фінансування.

Оптимізація структури власних та запозичених інвестиційних ресурсів
Для розвитку підприємства необхідні інвестиційні ресурси, які можна залучити у формі позикових коштів або у вигляді власного капіталу. Ступінь, у якій підприємство використовує позикове фінансуванн

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Закон України «Про інвестиційну діяльність» // ВВР України. - 1991. - №47. 2. Закон України «Про заставу» // Держ. і інв. бюл. - 1993. - №3. 3. Закон України «П

Додатки
Додаток А 1. Функція «складний відсоток». Значення коефіцієнтів компаундування для різних відсоткових ставо

Питання для екзаменаційних білетів
Економічна сутність інвестицій та інвестиційної діяльності. Класифікація інвестицій. Класифікація інвесторів. Пряме управління державними інвестиціями. Орг

Варіант № 10
1. Основні фактори, які визначають необхідну номінальну вартість активів 2. Джерела та системи фінансування інвестиційного проекту. 3. Скільки коштів потрібно інвестувати сьогодні

Деньги в руках философа способны изменить мир
Джордж Сорос – пожалуй, самая известная фигура инвестиционного мира. Если имена Уоррена Баффета, Джона Темплтона, Томаса Роу Прайса или Эдди Ламперта хорошо известны лишь узкому кругу людей, имеющи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги