рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Типи облігацій та їх оцінка

Типи облігацій та їх оцінка - раздел Менеджмент, ЛЕКЦІЇ З ДІСЦІПЛИНИ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ Облігації Поділяються На Три Основних Типи: Казначейські, Корпоративні І Муні...

Облігації поділяються на три основних типи: казначейські, корпоративні і муніципальні.

Облігації Казначейства звичайно розглядаються як відносно безпечні вкладення коштів. Однак, при інвестиціях в облігації не виключена можливість програшу.

Так, «позбавлені ризику» довгострокові облігації Казначейства США у 1994 р. через зростання відсоткової ставки упали в ціні більш ніж на 20%, а «цілком надійні» облігації мексиканського уряду у 1994 р. за один день знизилися у ціні на 25%. Значні втрати інвесторів у російські облігації мали місце при об’яві суверенного дефолта у 1998 р.

Однак на ринку облігацій можна отримати також і значний прибуток. У 1997 р. облігації Казначейства США мали доходність 14,3%.

Корпоративні облігації, як говорить сама назва, випускаються корпораціями. На відміну від казначейських облігацій, корпоративні облігації схильні до ризику неплатежу - якщо корпорація, що випускає облігації, почне мати проблеми з ліквідністю, вона може виявитися не в змозі робити необхідні платежі за відсотками і основною сумою позики. Різні корпоративні облігації мають різні рівні ризику неплатежу. Ризик неплатежу часто називають кредитним, і чим він вище, тим вище купонна ставка, яку треба платити корпорації, яка випускає облігації.

Найбільш надійні корпоративні облігації США у 1995 році принесли загальну доходність на рівні 21%.

Муніципальні облігації випускаються місцевими органами владами (муніципальними утвореннями). Як і корпоративні облігації, муніципальні облігації мають ризик неплатежу, рівень якого може бути невеликим. Відповідно невеликий і рівень інвестиційного доходу за ним.

Номінальна вартість - це оголошена ціна облігації. Іншими словами, номінал являє собою грошову суму, яку емітент позичає і обіцяє виплатити при погашенні.

Купонна ставка. Крім виплати номіналу емітенти передбачають періодичні (щорічні, раз на півроку або у квартал) виплати фіксованої суми відсотків. Наприклад, при номіналі 1000 грн. і 10% купонній ставці передбачаються виплати по 100 грн.

У деяких випадках купон може змінюватися з перебігом часу. Для таких облігацій з плавальним купоном купонна ставка одвічно фіксується, наприклад, на початковий період у шість місяців. Пізніше вона коригується кожні шість місяців на основі ринкової ставки доходності - частіше за все в залежності від коливань доходності ставок за казначейськими облігаціями. Це стабілізує ринкову вартість таких облігацій, хоча й породжує додаткові ризики для емітентів облігацій.

За деякими облігаціями купони можуть не виплачуватись, але облігації пропонуються інвесторам зі значною знижкою у ціні відносно їх номіналу. Тобто, вони приносять інвесторам не купонний доход, а капітальний прибуток. Такі облігації називаються облігаціями з нульовим купоном чи безкупонні облігації. Іншими словами, безкупонні облігації - це такі облігації, виплата за якими здійснюється тільки один раз, в день погашення. День виплати називається днем погашення облігації.

Строк до погашення. Звичайно облігації мають певну дату погашення, коли повинна бути виплачена їх номінальна вартість. Більшість корпоративних облігацій випускаються на строк від 10 до 40 років, але допускається будь-який строк погашення.

Достроковий викуп і дострокове пред’явлення облігацій до погашення. Більшість умов випуску облігацій містять пункт про можливість їх дострокового викупу (погашення) за бажанням емітента. Звичайно при достроковому викупі емітент повинен виплатити інвестору трохи більшу суму, ніж номінал, тобто з премією за викуп. Емітент користується правом дострокового викупу, якщо відсоткові ставки на ринку падають після випуску облігацій нижче рівня купонної доходності.

Наявність права дострокового викупу облігацій вигідне для емітентів, але шкідливе для інвесторів. Інвестори втрачають, коли відсоткові ставки зростають, і не отримують прибутку, коли відсоткові ставки знижуються. Щоб стимулювати інвесторів приймати цей ризик, випуски відкличних облігацій повинні з самого початку забезпечувати більш високу доходність, ніж аналогічні випуски безвідкличних облігацій.

Облігації, які можуть за бажанням інвестора бути пред’явлені до дострокового погашення, захищають інвесторів від росту відсоткових ставок. Надання інвесторам такого права дозволяє емітенту випускати облігації з відносно низьким купоном.

Рейтинги облігацій. З початку 90-х років минулого століття у США функціонують рейтингові агентства, і облігаціям почали надавати рейтинги якості, які відображають імовірність того, що за ними може бути оголошений дефолт. Позначення рейтингів за версіям агентств S&P та Moody’s Investors Service наведені у табл. 7.2.

Таблиця 7.2

Рейтинги облігацій

 

      Інвестиційні облігації     Спекулятивні облігації  
S&P   ААА     АА     А     ВВВ     ВВ     В   ССС   Д
  Moody’s   Ааа   Аа   А   Ваа   Ва   В   Саа   С

 

Облігації з рейтингами ААА і АА (Ааа і Аа) вважаються практично безризиковими. Облігації А і ВВВ (А і Ваа) також досить безпечні для того, щоб вважатися облігаціями інвестиційного класу. Облігації ВВ (Ва) та нижче вважаються спекулятивними. Ці облігації мають порівняно високу імовірність того, що за ними не будуть сплачуватися платежі. Американське законодавство не дозволяє банкам та іншим інституціональним інвесторам володіти облігаціями класу нижче інвестиційного.

Для визначення рейтингу облігації агентства не використовують точної формули. але при цьому експерти намагаються врахувати численні фактори. Таким чином, при виставленні рейтингів агентства використовують переважно суб’єктивні оцінки діяльності емітентів.

Рейтинги облігацій важливі як для емітентів, так і для інвесторів. Це зумовлено тим, що, по-перше, рейтинг облігації - це показник ризику неплатежу. Він здійснює прямий вплив на відсоткову ставку за облігаціями і на загальну вартість боргових зобов’язань емітенту. По-друге, більшість облігацій частіше купується інституціональними інвесторами, ніж фізичними особами, а вони мають обмеження з інвестування в цінні папери низького класу.

Фонди погашення. Деякі випуски облігацій оговорюються умовою про фонд погашення, який використовується для періодичного вилучення з обертання певної частини випуску облігацій. Це підвищує гарантії погашення випуску облігацій для інвесторів, але породжує відтік грошових коштів емітента.

У більшості випадків емітент має право розпоряджатися фондом погашення одним з двох способів:

  • Емітент може оголосити про щорічне відкликання з ринку певного відсотку випущених облігацій за номінальною вартістю. Облігації мають серійні номери, і їх вибір для погашення відбувається за допомогою жеребкування.
  • Емітент може купити необхідну кількість своїх облігацій на вільному ринку.

Оцінка облігацій. Вартість будь-якого фінансового активу - акції, облігації, депозиту чи фізичного активу (наприклад, жилого будинку або обладнання) - дорівнює приведеному значенню грошових потоків, які цей актив може породжувати.

Потоки грошових коштів за облігацією залежать від її конкретних властивостей. Для купонної облігації потоки грошових коштів складаються з відсоткових платежів протягом строку її життя, а також з виплати номіналу при настанні строку погашення. Для облігацій з плавальним купоном очікувані грошові потоки можуть з плином часу змінюватися. У випадку облігації з нульовим купоном виплати відсотків відсутні, і залишається тільки номінал. Для звичайної облігації з фіксованим купоном часовий графік платежів має вигляд:

 

Періоди 0 1 2 3 n

I-----------I-----------I-----------I------…------I

Платежі iM i M i M i M + M

 

Тут: n - число періодів до строку погашення; i - купонна ставка; M - номінальна вартість облігації (ця сума повинна бути виплачена при настанні строку погашення); R=iM - сума відсотку у грошових одиницях, яка виплачується емітентом за один період (за n періодів буде виплачена сума відсотків у грошових одиницях M i n).

Враховуючи, що грошовий потік виплат за відсотками є звичайним ануїтетом, отримуємо співвідношення для розрахунку вартості облігації

 

де - ринкова ставка доходності.

Числові значення знаменників у складових можна визначити за допомогою таблиць додатку 4.

На момент випуску облігації її купонну ставку (доходність) встановлюють на рівні ринкової ставки доходності, тобто . Дана обставини зумовлена тим, що при заниженій купонній ставці () облігація буде непривабливою для інвесторів і з цієї причини продаж облігацій буде, скоріше за все, неможливий. Завищена купонна ставка () не вигідна для емітента облігації.

Треба зауважити, що при вартість облігації завжди дорівнює номінальній вартості М, тобто , а при наближенні терміну погашення облігації () вартість облігації наближується до номінальної вартості () незалежно від рівня ринкової ставки доходності.

Змінення вартості облігацій з плином часу. Припустимо, що емітент випустив 10-річні облігації номіналом М = 1 тис. грн., при цьому . Припустимо також, що через рік після випуску облігацій відсоткові ставки в економіці впали, в результаті чого ринкова ставка доходності стала вдвічі нижчою від купонної ставки . У цьому випадку вартість облігації через рік складатиме (число періодів до терміну погашення у цьому випадку дорівнюватиме )

 

 

Той факт, що з падінням ринкової ставки вартість облігацій зросла до 1354 грн., цілком зрозумілий: при поточній ринковій ставці ціну, що дорівнює номіналу 1 тис. грн. мали б облігації з купонною доходністю , у той час як облігації, що розглядаються, приносять вдвічі більші відсоткові платежі. При цьому загальний прибуток і загальна доходність облігації будуть складати

 

Загальний прибуток = Капітальний прибуток (збитки) + Купонні платежі =

= (1354 – 1000) +100 = 454 грн.

 

Загальна доходність = Загальний прибуток /Вартість облігації =

= 454 /1000 =45,4%.

Якщо ж через рік після випуску облігацій відсоткові ставки в економіці зросли, і ринкова ставка доходності стала вищою за купонну ставку, наприклад, , то в цьому випадку вартість облігації через рік становитиме

 

 

У цьому випадку загальний прибуток і загальна доходність облігації складатимуть

 

Загальний прибуток = Капітальний прибуток (збитки) + Купонні платежі =

= (760 – 1000) +100 = -140 грн.

 

Загальна доходність = Загальний прибуток /Вартість облігації =

= -140 /1000 =-14%.

Таким чином при оцінці облігацій мають місце наступні закономірності:

  • Коли ринкова ставка доходності дорівнює купонній доходності, облігація з фіксованим купоном продається за номінальною вартістю. При випуску облігації з фіксованою відсотковою ставкою її купонна ставка встановлюється рівною ринковій ставці доходності, що викликає первісну продаж її за номінальною вартістю.
  • Якщо ринкова ставка доходності вище купонної ставки, вартість облігації падає нижче номінальної вартості. Така облігація називається облігацією, яка торгується з дисконтом.
  • Якщо ж ринкова ставка доходності знижується нижче купонної доходності, то вартість облігації підніметься вище номінальної вартості. Така облігація називається облігацією з премією.

 

Розрізняють три види доходностей, що розраховуються інвесторами для облігацій:

- доходність до погашення;

- доходність до дострокового погашення;

- поточна доходність.

 

Доходність до погашення. Припустимо, що потенційному інвестору пропонується облігація за ціною 1354 грн. з терміном погашення 9 років, з купонною ставкою 10% і номінальною вартістю 1 тис. грн. Для прийняття обґрунтованого рішення інвестор повинен розрахувати доходність облігації за умови зберігання облігації до терміну погашення. Ця доходність називається доходністю до погашення. Щоб визначити доходність до погашення треба вирішити рівняння відносно змінної

Для прийнятих вихідних даних отримуємо .

Доходність до погашення можна розглядати як обіцяну норму прибутку, тобто доходність, яку інвестор отримає, якщо будуть здійснені всі платежі. Іншими словами, доходність до терміну погашення дорівнює очікуваній нормі прибутку, якщо:

1. імовірність неплатежу дорівнює нулю;

2. облігація не може бути погашеною достроково.

В іншому випадку будуть здійснені не всі обіцяні платежі, принаймні, у потрібний термін.

У цьому випадку фактична доходність від інвестицій в облігацію буде відрізнятися від доходності до погашення.

Доходність до погашення облігації, що продається за номінальною вартістю, складається тільки з відсоткової доходності, доходність буде являти собою суму її відсоткової доходності та позитивного або негативного капітального прибутку. Треба зауважити також, що доходність облігації до погашення змінюється, коли змінюються відсоткові ставки в економіці, а це відбувається практично щоденно.

Доходність до дострокового погашення. Якщо інвестор придбав облігацію, яка підлягала достроковому погашенню (відзиву), і емітент має намір погасити облігацію, доходність до первісно проголошеного терміну погашення отримана не буде. Таке трапляється у тому випадку, якщо поточна ринкова ставка доходності впаде нижче купонної доходності облігації.

Передбачаючи можливість дострокового погашення, інвестори оцінять доходність до дострокового погашення , вирішивши рівняння

де - ціна погашення (викупу); - число періодів до дострокового погашення.

 

Задача. У облігацій корпорації термін погашення наступає через 10 років. Облігації мають номінальну вартість 1 тис. грн. і фіксований купон 8%, відсотки виплачуються раз на рік. Ціна облігації складає 1 тис. грн. Облігації підлягають достроковому викупу через 5 років за ціною 1050 грн. Визначити доходність до погашення та до дострокового погашення.

Рішення. , .

Поточна доходність дорівнює відношенню відсотків до поточної ціни облігації. Наприклад, якщо облігація корпорації з фіксованим купоном 10% з номінальною вартістю 1 тис. грн. у теперішній момент продавалася б за ціною 985 грн., то поточна доходність за облігацією склала б

0,11000/985=10,15%.

Поточна доходність демонструє рентабельність, яку принесе вкладення в облігацію за даний рік, але оскільки вона не враховує капітальних прибутків або збитків за поточний рік, поточна доходність не дає точної оцінки загальної доходності за облігацією.

Ризики облігацій. До ризиків облігацій відносяться:

  • ризик відсоткової ставки;
  • ризик реінвестування;
  • ризик дефолту.

Ризик відсоткової ставки. Ризик зниження вартості облігації, який зумовлений ростом ринкової ставки доходності, називається ризиком відсоткової ставки. Схильність ризику відсоткової ставки вище для облігацій з тривалим строком до погашення, чим для облігацій, які погашаються у найближчій перспективі. Пояснення цієї обставини досить просте. Припустимо, що інвестор придбав 14-річну облігацію з фіксованим купоном 10% чи 100 грн. на рік. Припустимо, що відсоткові ставки за облігаціями, які мають порівняний ризик, збільшилися до 15%. Інвестор «зависнув» з облігацією, яка приносить тільки 100 грн. на рік, на наступні 14 років. Якщо б інвестор придбав однорічну облігацію, він би отримав доход нижче ринкового тільки за найближчий рік, а потім повернув номінал облігації та реінвестував його у нову облігацію з 15% річним доходом, тобто 150 грн. на рік.

Для того, щоб стимулювати інвестора приймати цей додатковий ризик, а також інші ризики, облігації повинні мати більш високу доходність (премії за ризик).

Ризик ставки реінвестування. Як уже згадувалося, збільшення ринкової ставки доходності призводить до зниження вартості облігації. Однак і зниження ринкової ставки доходності також може бути небажаним для інвестора, якщо інвестор повинен реінвестувати свої кошти за новою відносно низькою ставкою.

Ризик зниження майбутніх доходів, що пов’язаний зі зниженням ринкової ставки доходності, називається ризиком ставки реінвестування. Ризик ставки реінвестування особливо високий для облігацій, які підлягають достроковому погашенню. Він також високий і для облігацій, які мають невеликий термін до погашення.

Таким чином, ніяка облігація (у тому числі і облігація з фіксованою доходністю) не може бути зовсім вільною від ризику – навіть облігації внутрішньої державної позики схильні як до ризику ринкової ставки доходності, так і до ризику ставки реінвестування. Можна знизити до мінімуму ризик ринкової ставки доходності, володіючи короткостроковими облігаціями, або скоротити ризик ставки реінвестування, вкладаючи у довгострокові облігації, але дії, що знижують один тип ризику, збільшують інший. Менеджери, які управляють портфелями облігацій, намагаються збалансувати ці два ризики.

Ризик дефолту. Ризик неплатежу або затримки належних виплат відсотків та номіналу враховується інвесторами при придбанні облігації. В п. 5.4 обговорювався рівень премій за ризик дефолту. Ризик дефолту облігацій внутрішньої державної позики дорівнює нулю, але ризик дефолту корпоративних та муніципальних облігацій з низьким рейтингом може бути значним.

На ризик неплатежу впливають як фінансова стабільність емітента, так і умови випуску облігацій. Розглянемо деякі види подібних умов:

  • У проспекті емісії (офіційний документ, у якому прописуються як права інвесторів, так і емітента) указується попечитель випуску, тобто офіційна особа (звичайно банк), яка представляє інтереси емітента и гарантує, що умови випуску будуть виконуватися. Попечитель несе відповідальність за дотримання умов випуску, а також здійснення відповідних кроків на випадок порушення цих умов.
  • У випадку випуску іпотечних облігацій емітент використовує певні активи (наприклад, нерухомість) в якості забезпечення їх випуску. У випадку банкрутства емітента власники облігацій будуть у змозі пред’явити свої вимоги до активів емітента.
  • Рейтинги облігацій важливі як для емітента, так і для інвесторів. По-перше, тому що рейтинг облігації – це показник її ризику дефолту. Він напряму впливає на відсоткову ставку за облігаціями та на загальну вартість зобов’язань емітента. По-друге, більшість облігацій частіше за все купується інституційними інвесторами, а вони мають обмеження з інвестування в цінні папери з низьким рейтингом. У результаті того, що облігації з низьким рейтингом більш ризиковані і мають більш обмежений ринок, вони мають і більш високу доходність до погашення.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЕКЦІЇ З ДІСЦІПЛИНИ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ... ЗМІСТ Вступ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Типи облігацій та їх оцінка

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Економічна сутність інвестицій та інвестиційної діяльності
Термін «інвестиція» походить від лат. invest, що означає «вкладання». Зараз інвестиції - це вкладання капіталу з метою його подальшого збільшення. Приріст капіталу в

Класифікація інвестицій та інвесторів
1. Інвестиції класифікуються за наступними ознаками: За об’єктами вкладення капіталу розділяють реальні, фінансові інвестиції, а також інвестиції у нематеріа

Державне регулювання інвестиційної діяльності
Регулювання інвестиційної діяльності є складовою частиною державного регулювання економіки, та одним із найважливіших інструментів державної підтримки інвестиційної діяльності. Згідно з чинним зако

Пряме управління державними інвестиціями
Пряме управління державними інвестиціями здійснюється загальнодержавними і місцевими органами влади через відповідні міністерства та відомства. На макрорівні управлінням державних інвестицій займаю

Не пряме державне регулювання інвестиційної діяльності
Організаційно-правові методи регулювання умов здійснення інвестиційної діяльності охоплюють: Розробку відповідного нормативного законодавства. Закони, зак

Сутність та принципи інвестиційного менеджменту
Питання підготовки і прийняття управлінських рішень, які пов’язані з інвестуванням капіталу на рівні підприємства, розглядалося раніше як одно з відокремлених напрямів фінансового менеджменту. Цей

Мета інвестиційного менеджменту
До можливихцілей інвестиційного менеджменту можна віднести: Максимально збільшення обсягів продажу. Запобігання банкрутства. Мінімізація витрат. Перемога к

Агентські відносини
Менеджери уповноважені власниками корпорації – її акціонерами – приймати управлінські рішення. Однак у менеджерів завжди є і особисті інтереси, які можуть вступати у протиріччя з завданням максимал

Завдання інвестиційного менеджменту
У процесі реалізації своєї мети інвестиційний менеджмент спрямований на вирішення таких основних завдань: 1. Забезпечення високих темпів розвитку підприємства. Ця з

Функції інвестиційного менеджменту
Інвестиційній менеджмент реалізує свою головну мету і основні задачі шляхом здійснення певних функцій. Ці функції підрозділяються на дві основні групи. Функції інвестиційного менеджм

Ноземні інвестиції в Україні
Розв’язання проблем трансформації економіки України на ринкових засадах вимагає залучення значних обсягів інвестицій. Для створення повноцінної експортне орієнтованої економіки України необхідно 40

Форми регулювання іноземного інвестування
Прийняття законів та інших нормативних актів, що регулюють інвестиційну діяльність, належить до найважливіших умов інвестиційної політики. Регулювання іноземного інвестування здійснюється в різних

Стратегічні цілі інвестиційної діяльності підприємства
Стратегічне управління інвестиційною діяльністю передбачає постановку і досягнення певних цілей. Стратегічні цілі є базою для прийняття управлінських рішень. Стратегічні цілі

Види інвестиційних стратегій підприємства
Вибір інвестиційної стратегії залежить від прийнятої підприємством базової корпоративної стратегії. Така залежність визначається тим, що інвестиційна стратегія має підпорядкований характер по відно

Поняття грошового потоку
Одна з основних проблем, з якою стикується інвестиційний менеджер, полягає в оцінці майбутніх грошових потоків. Фраза «вартість грошей у часі» означає, що грошова одиниця (гривня, рубель, долар та

Доходність інвестицій
Доходність інвестицій за фіксований період часу розраховується за формулою де

Автономний ризик інвестицій
Ризик в економіці визначається як «небезпека; схильність до втрати або збитку». Ризик визначає ймовірність того, що відбудеться якась несприятлива подія. Ризик пов’яза

Портфельний ризик інвестицій
Інвестор, який прагне отримати найбільшу доходність, повинен придбати цінний папір (або будь-який інший актив) з найбільшою доходністю. На практиці інвестори формують диверсифікований портфель цінн

Доходність активів
Необхідна номінальна доходність (відсоткова ставка) активів , яка задовольнить інвестора, визначається наступ

Особливості здійснення реальних інвестицій
Основу інвестиційної діяльності виробничого підприємства складає реальне інвестування. На більшості українських підприємств це інвестування є єдиним напрямом інвестиційної діяльності. Здій

Форми здійснення реальних інвестицій
Реальні інвестиції здійснюються підприємством у наступних формах: 1. Придбання цілісних майнових комплексів. Воно являє собою інвестиційну операцію крупних підприємств, які забезпеч

Управління інвестиційними проектами
На сьогодні управління проектами - один з найважливіших механізмів ринкової економіки. Методи проектного менеджменту дозволяють ефективно управляти часовими, витратними, якісними параметрами майбут

Оцінка ефективності реальних інвестиційних проектів
Питання оцінки ефективності при плануванні проектів розглядається на різних етапах. Відповідно розрізняються й способи оцінки ефективності, які використовуються на окремих етапах планування:

Особливості виходу проекту з інвестиційної програми підприємства
У систему управління інвестиційною програмою підприємства входять заходи не тільки успішної її реалізації, але й з поточного її коригування. Необхідність коригувань інвестиційної програми підприємс

Особливості здійснення фінансових інвестицій
Функціональна спрямованість підприємств визначає в якості пріоритетної форми здійснення реальних інвестицій. Однак на окремих етапах розвитку підприємства виправдано здійснення фінансових інвестиці

Форми здійснення фінансових інвестицій підприємства
Фінансове інвестування здійснюється у наступних формах: 1. Вкладення капіталу в статутні фонди спільних підприємств. Ця форма має найбільш тісний зв’язок з операційною діяльністю пі

Нвестиційний процес
Інвестиційний процес - це сукупність дій, за допомогою яких інвестор вирішує, у які цінні папери інвестувати, наскільки великими повинні бути інвестиції і у який момент їх треб

Види цінних паперів
Цінні папери - грошові документи, які засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником. Вони передб

Типи акцій та їх оцінка
Акції можуть бути привілейованими і простими (звичайними), іменними і на пред’явника, документарними і бездокументарними. В Україні усі акції є іменними бездокументарними. Прив

Похідні цінні папери
Похідні цінні папери (деріативи) - це цінні папери, вартість яких визначається ринковою ціною будь-яких інших активів. До похідних цінних паперів відносять: ф

Фінансові ринки
Цілі галузі, уряди і приватні особи часто змушені прибігати до залучення капіталу «зі сторони». У той же час, у ряді організацій і у приватних осіб (іншими словами - у потенційних інвестор

Фінансові інститути
Переміщення капіталу від тих, хто здійснює заощадження, до тих, кому необхідний капітал, здійснюється трьома способами. 1. Прямі інвестиції залучаються, коли корпор

Фондова біржа
Вторинні ринки - це ринки, на яких відбувається торгівля цінними паперами, що випущені раніше. Вторинні ринки організуються на фондовій біржі, де формуються ціни на акції і облігації компаній і дер

Джерела формування інвестиційних ресурсів
Однією з основних задач інвестиційного менеджменту є організація фінансування проекту, тобто забезпечення проекту інвестиційними ресурсами. До їх складу входять не тільки грошові кошти, але й вираж

Системи фінансування інвестиційного проекту
У сучасній практиці управління інвестиційними проектами використовуються дві системи фінансування: - традиційного фінансування проектів; - проектного фінансування.

Оптимізація структури власних та запозичених інвестиційних ресурсів
Для розвитку підприємства необхідні інвестиційні ресурси, які можна залучити у формі позикових коштів або у вигляді власного капіталу. Ступінь, у якій підприємство використовує позикове фінансуванн

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Закон України «Про інвестиційну діяльність» // ВВР України. - 1991. - №47. 2. Закон України «Про заставу» // Держ. і інв. бюл. - 1993. - №3. 3. Закон України «П

Додатки
Додаток А 1. Функція «складний відсоток». Значення коефіцієнтів компаундування для різних відсоткових ставо

Питання для екзаменаційних білетів
Економічна сутність інвестицій та інвестиційної діяльності. Класифікація інвестицій. Класифікація інвесторів. Пряме управління державними інвестиціями. Орг

Варіант № 10
1. Основні фактори, які визначають необхідну номінальну вартість активів 2. Джерела та системи фінансування інвестиційного проекту. 3. Скільки коштів потрібно інвестувати сьогодні

Деньги в руках философа способны изменить мир
Джордж Сорос – пожалуй, самая известная фигура инвестиционного мира. Если имена Уоррена Баффета, Джона Темплтона, Томаса Роу Прайса или Эдди Ламперта хорошо известны лишь узкому кругу людей, имеющи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги