рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Джерела формування інвестиційних ресурсів

Джерела формування інвестиційних ресурсів - раздел Менеджмент, ЛЕКЦІЇ З ДІСЦІПЛИНИ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ Однією З Основних Задач Інвестиційного Менеджменту Є Організація Фінансування...

Однією з основних задач інвестиційного менеджменту є організація фінансування проекту, тобто забезпечення проекту інвестиційними ресурсами. До їх складу входять не тільки грошові кошти, але й виражені у грошовому еквіваленті необігові і обігові кошти, майнові права і нематеріальні активи, кредити, позики, залоги і т.д.

До основних форм формування інвестиційних ресурсів відносяться:

  • Внутрішні джерела формування власних інвестиційних ресурсів підприємства:

- реінвестована частка чистого прибутку;

- амортизаційні відрахування;

- кошти від продажу необігових активів, які вибувають;

- інші внутрішні джерела.

  • Зовнішні джерела формування власних інвестиційних ресурсів підприємства (залучені інвестиційні ресурси):

- емісія акцій;

- залучення додаткового пайового капіталу;

- асигнування з бюджетів різних рівнів на безповоротній основі;

- цільові асигнування недержавних фондів та інститутів на безповоротній основі;

- інші зовнішні джерела.

  • Джерела формування позикових інвестиційних ресурсів:

- довгострокові кредити банків;

- довгострокові кредити і позики небанківських фінансових установ;

- фінансовий лізинг;

- облігаційна позика (емісія облігацій);

- інші позикові джерела.

 

Визначення джерел формування ресурсів для фінансування інвестиційних проектів має ряд особливостей.

Однією з таких особливостей є те, що інвестиційний процес у рамках більшості проектів характеризується тривалим періодом, що визначає довгострокове відвернення фінансових коштів на інвестиційні цілі. Тому джерелами інвестиційних ресурсів крім власного капіталу можуть бути, зазвичай, не тільки довгострокові кредити та позики, а також фінансовий лізинг.

При виборі джерел формування інвестиційних ресурсів враховується, що їх надання підприємству на тривалий строк є для кредитора більш ризиковим (у порівнянні з короткостроковим кредитуванням), що підвищує вартість позикових коштів.

Серед внутрішніх джерел формування власних інвестиційних ресурсів підприємства панівна роль належить реінвестованій частці чистого прибутку. Саме це джерело забезпечує ріст ринкової вартості підприємства. У формуванні конкретної суми коштів, які залучаються за рахунок цього джерела, велику роль відіграє дивідендна політика підприємства (принципи розподілення чистого прибутку).

Другим за значенням внутрішнім джерелом формування власних інвестиційних ресурсів є амортизаційні відрахування. Це джерело відноситься до найбільш стабільного. Разом з цим, цільова спрямованість цього джерела носить вузький характер - амортизаційні відрахування направляються в основному не реновацію діючих основних коштів і нематеріальних активів. Розмір цього джерела залежить від обсягу амортизованих необігових активів, які використовуються підприємством, і прийнятої ним амортизаційної політики.

Інші види внутрішніх джерел відіграють менш помітну роль для фінансування проектів, тому що їх формування носить нерегулярний характер.

Зовнішні джерела формування власних інвестиційних ресурсів підприємства ще називають залученими інвестиційними ресурсами. Це пов’язано з тим, що на відміну від внутрішніх зовнішні джерела до моменту надходження не є власністю підприємства. Для їх залучення у фінансування проекту підприємство повинно зробити певні зусилля і витрати. Однак після залучення ці кошти стають власністю підприємства.

Серед залучених інвестиційних ресурсів найбільшу роль відіграє емісія акцій (для акціонерних товариств) або притягнення додаткового пайового капіталу (наприклад, для товариств з обмеженою відповідальністю).

Безповоротні асигнування з бюджетів використовуються для фінансування інвестиційної діяльності переважно державних підприємств.

Джерела формування позикових інвестиційних ресурсів забезпечують різноманітність можливостей фінансування інвестиційного проекту.

Вибір конкретних позикових джерел формування інвестиційних ресурсів підприємства здійснюють з урахуванням ряду факторів:

  1. Галузеві особливості діяльності підприємства. Підприємства з високим рівнем фондоємності виробництва продукції з-за великої частки необігових активів мають звичайно низький кредитний рейтинг і змушені орієнтуватися на власні джерела.
  2. Розмір підприємства. Чим більше підприємство, тим у більшій мірі потреба в інвестиційних ресурсах може бути задоволеною за рахунок позикових коштів та навпаки.
  3. Вартість капіталу, який залучено з різних джерел. Вартість позикового капіталу, який залучено з різних джерел, звичайно нижча, ніж вартість власного капіталу. Крім того, вартість позикового капіталу різна і залежить від рейтингу кредитоспроможності підприємства, форми забезпечення кредиту та ряду інших умов.
  4. Свобода вибору джерел фінансування. Не всі з джерел однаково доступні для підприємств. Так, на кошти державного і місцевого бюджетів можуть розраховувати окремі державні та комунальні підприємства. Це ж відноситься й до можливостей отримання підприємствами цільових і пільгових державних кредитів, безплатного фінансування підприємств з боку недержавних фінансових фондів та інститутів.
  5. Кон’юнктура ринку капіталу. У залежності від стану кон’юнктури ринку капіталу змінюється вартість і позикового капіталу. Значний ріст вартості позикового капіталу може призвести до збиткової діяльності підприємства.
  6. Рівень оподаткування прибутку. В умовах низьких ставок на прибуток або податкових пільг за прибутком, які вже є, різниця у вартості залученого в інвестиційних цілях власного і позикового капіталу знижується. У цих умовах кращим є формування інвестиційних ресурсів підприємства за рахунок власних джерел. У той же час при високій ставці оподаткування прибутку суттєво підвищується ефективність притягнення капіталу з позикових джерел.
  7. Міра ризику, що приймається, при формуванні інвестиційних ресурсів. Неприйняття високих рівнів ризиків формує консервативний підхід засновників до фінансування підприємства, що створюється, коли основу складає власний капітал. І навпаки, намагання отримати у майбутньому високий прибуток на власний капітал, що вкладений, незважаючи на високий рівень ризику порушення фінансової стабільності підприємства, формує у власників агресивний підхід до фінансування інвестиційної діяльності, при якій позиковий капітал використовується у максимально можливому розмірі.
  8. Рівень концентрації власного капіталу, що задається, для забезпечення потрібного рівня фінансового контролю. Цей фактор визначає звичайно пропорції формування власного капіталу в акціонерному товаристві. Він визначає пропорції в обсязі підписки на акції, які придбаються його засновниками та іншими інвесторами (акціонерами).

 

Облік перелічених факторів дозволяє цілеспрямовано обирати структуру джерел інвестиційних ресурсів для фінансування інноваційного проекту.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЕКЦІЇ З ДІСЦІПЛИНИ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ... ЗМІСТ Вступ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Джерела формування інвестиційних ресурсів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Економічна сутність інвестицій та інвестиційної діяльності
Термін «інвестиція» походить від лат. invest, що означає «вкладання». Зараз інвестиції - це вкладання капіталу з метою його подальшого збільшення. Приріст капіталу в

Класифікація інвестицій та інвесторів
1. Інвестиції класифікуються за наступними ознаками: За об’єктами вкладення капіталу розділяють реальні, фінансові інвестиції, а також інвестиції у нематеріа

Державне регулювання інвестиційної діяльності
Регулювання інвестиційної діяльності є складовою частиною державного регулювання економіки, та одним із найважливіших інструментів державної підтримки інвестиційної діяльності. Згідно з чинним зако

Пряме управління державними інвестиціями
Пряме управління державними інвестиціями здійснюється загальнодержавними і місцевими органами влади через відповідні міністерства та відомства. На макрорівні управлінням державних інвестицій займаю

Не пряме державне регулювання інвестиційної діяльності
Організаційно-правові методи регулювання умов здійснення інвестиційної діяльності охоплюють: Розробку відповідного нормативного законодавства. Закони, зак

Сутність та принципи інвестиційного менеджменту
Питання підготовки і прийняття управлінських рішень, які пов’язані з інвестуванням капіталу на рівні підприємства, розглядалося раніше як одно з відокремлених напрямів фінансового менеджменту. Цей

Мета інвестиційного менеджменту
До можливихцілей інвестиційного менеджменту можна віднести: Максимально збільшення обсягів продажу. Запобігання банкрутства. Мінімізація витрат. Перемога к

Агентські відносини
Менеджери уповноважені власниками корпорації – її акціонерами – приймати управлінські рішення. Однак у менеджерів завжди є і особисті інтереси, які можуть вступати у протиріччя з завданням максимал

Завдання інвестиційного менеджменту
У процесі реалізації своєї мети інвестиційний менеджмент спрямований на вирішення таких основних завдань: 1. Забезпечення високих темпів розвитку підприємства. Ця з

Функції інвестиційного менеджменту
Інвестиційній менеджмент реалізує свою головну мету і основні задачі шляхом здійснення певних функцій. Ці функції підрозділяються на дві основні групи. Функції інвестиційного менеджм

Ноземні інвестиції в Україні
Розв’язання проблем трансформації економіки України на ринкових засадах вимагає залучення значних обсягів інвестицій. Для створення повноцінної експортне орієнтованої економіки України необхідно 40

Форми регулювання іноземного інвестування
Прийняття законів та інших нормативних актів, що регулюють інвестиційну діяльність, належить до найважливіших умов інвестиційної політики. Регулювання іноземного інвестування здійснюється в різних

Стратегічні цілі інвестиційної діяльності підприємства
Стратегічне управління інвестиційною діяльністю передбачає постановку і досягнення певних цілей. Стратегічні цілі є базою для прийняття управлінських рішень. Стратегічні цілі

Види інвестиційних стратегій підприємства
Вибір інвестиційної стратегії залежить від прийнятої підприємством базової корпоративної стратегії. Така залежність визначається тим, що інвестиційна стратегія має підпорядкований характер по відно

Поняття грошового потоку
Одна з основних проблем, з якою стикується інвестиційний менеджер, полягає в оцінці майбутніх грошових потоків. Фраза «вартість грошей у часі» означає, що грошова одиниця (гривня, рубель, долар та

Доходність інвестицій
Доходність інвестицій за фіксований період часу розраховується за формулою де

Автономний ризик інвестицій
Ризик в економіці визначається як «небезпека; схильність до втрати або збитку». Ризик визначає ймовірність того, що відбудеться якась несприятлива подія. Ризик пов’яза

Портфельний ризик інвестицій
Інвестор, який прагне отримати найбільшу доходність, повинен придбати цінний папір (або будь-який інший актив) з найбільшою доходністю. На практиці інвестори формують диверсифікований портфель цінн

Доходність активів
Необхідна номінальна доходність (відсоткова ставка) активів , яка задовольнить інвестора, визначається наступ

Особливості здійснення реальних інвестицій
Основу інвестиційної діяльності виробничого підприємства складає реальне інвестування. На більшості українських підприємств це інвестування є єдиним напрямом інвестиційної діяльності. Здій

Форми здійснення реальних інвестицій
Реальні інвестиції здійснюються підприємством у наступних формах: 1. Придбання цілісних майнових комплексів. Воно являє собою інвестиційну операцію крупних підприємств, які забезпеч

Управління інвестиційними проектами
На сьогодні управління проектами - один з найважливіших механізмів ринкової економіки. Методи проектного менеджменту дозволяють ефективно управляти часовими, витратними, якісними параметрами майбут

Оцінка ефективності реальних інвестиційних проектів
Питання оцінки ефективності при плануванні проектів розглядається на різних етапах. Відповідно розрізняються й способи оцінки ефективності, які використовуються на окремих етапах планування:

Особливості виходу проекту з інвестиційної програми підприємства
У систему управління інвестиційною програмою підприємства входять заходи не тільки успішної її реалізації, але й з поточного її коригування. Необхідність коригувань інвестиційної програми підприємс

Особливості здійснення фінансових інвестицій
Функціональна спрямованість підприємств визначає в якості пріоритетної форми здійснення реальних інвестицій. Однак на окремих етапах розвитку підприємства виправдано здійснення фінансових інвестиці

Форми здійснення фінансових інвестицій підприємства
Фінансове інвестування здійснюється у наступних формах: 1. Вкладення капіталу в статутні фонди спільних підприємств. Ця форма має найбільш тісний зв’язок з операційною діяльністю пі

Нвестиційний процес
Інвестиційний процес - це сукупність дій, за допомогою яких інвестор вирішує, у які цінні папери інвестувати, наскільки великими повинні бути інвестиції і у який момент їх треб

Види цінних паперів
Цінні папери - грошові документи, які засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником. Вони передб

Типи акцій та їх оцінка
Акції можуть бути привілейованими і простими (звичайними), іменними і на пред’явника, документарними і бездокументарними. В Україні усі акції є іменними бездокументарними. Прив

Типи облігацій та їх оцінка
Облігації поділяються на три основних типи: казначейські, корпоративні і муніципальні. Облігації Казначейства звичайно розглядаються як відносно безпечні вкладення коштів. Однак, пр

Похідні цінні папери
Похідні цінні папери (деріативи) - це цінні папери, вартість яких визначається ринковою ціною будь-яких інших активів. До похідних цінних паперів відносять: ф

Фінансові ринки
Цілі галузі, уряди і приватні особи часто змушені прибігати до залучення капіталу «зі сторони». У той же час, у ряді організацій і у приватних осіб (іншими словами - у потенційних інвестор

Фінансові інститути
Переміщення капіталу від тих, хто здійснює заощадження, до тих, кому необхідний капітал, здійснюється трьома способами. 1. Прямі інвестиції залучаються, коли корпор

Фондова біржа
Вторинні ринки - це ринки, на яких відбувається торгівля цінними паперами, що випущені раніше. Вторинні ринки організуються на фондовій біржі, де формуються ціни на акції і облігації компаній і дер

Системи фінансування інвестиційного проекту
У сучасній практиці управління інвестиційними проектами використовуються дві системи фінансування: - традиційного фінансування проектів; - проектного фінансування.

Оптимізація структури власних та запозичених інвестиційних ресурсів
Для розвитку підприємства необхідні інвестиційні ресурси, які можна залучити у формі позикових коштів або у вигляді власного капіталу. Ступінь, у якій підприємство використовує позикове фінансуванн

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Закон України «Про інвестиційну діяльність» // ВВР України. - 1991. - №47. 2. Закон України «Про заставу» // Держ. і інв. бюл. - 1993. - №3. 3. Закон України «П

Додатки
Додаток А 1. Функція «складний відсоток». Значення коефіцієнтів компаундування для різних відсоткових ставо

Питання для екзаменаційних білетів
Економічна сутність інвестицій та інвестиційної діяльності. Класифікація інвестицій. Класифікація інвесторів. Пряме управління державними інвестиціями. Орг

Варіант № 10
1. Основні фактори, які визначають необхідну номінальну вартість активів 2. Джерела та системи фінансування інвестиційного проекту. 3. Скільки коштів потрібно інвестувати сьогодні

Деньги в руках философа способны изменить мир
Джордж Сорос – пожалуй, самая известная фигура инвестиционного мира. Если имена Уоррена Баффета, Джона Темплтона, Томаса Роу Прайса или Эдди Ламперта хорошо известны лишь узкому кругу людей, имеющи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги