рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Сегментування ринку, вибір цільового сегмента та позиціонування товарів промислового призначення

Сегментування ринку, вибір цільового сегмента та позиціонування товарів промислового призначення - раздел Философия, ПРОМИСЛОВИЙ МАРКЕТИНГ Сегментування Промислового Ринку Виключає: — Виокремлення Певної Кіл...

Сегментування промислового ринку виключає:

— виокремлення певної кількості покупців, що мають аналогічну реакцію на комплекс маркетингових засобів підприємства, тобто однаково сприймають параметри промислового товару, його ціну, місце збуту та маркетин­гові комунікації;

—формування груп споживачів за певними ознаками.

Сегмент — це заздалегідь виявлена, об'єднана кількість

споріднених покупців за певними ознаками. Цілі сегментування:

—пошук та виділення на ринку тих покупців, чий платос­проможний попит підприємство може забезпечити в по­точний і довгостроковий термін;

—виключення тих покупців, чий попит краще можуть за­безпечити конкуренти;

—концентрація зусиль тільки на тих покупцях, чиї потреби підприємство може забезпечити краще інших.

Промисловий ринок потребує сегментування за таких умов:

—зменшення обсягів збуту конкретної промислової про­дукції або промислових послуг;

—значного спаду потенційного (прогнозованого) попиту на відповідний промисловий товар;

—значного підвищення рівня конкуренції;

—суттєвої відмінності щодо вимог споживачів до конкрет­ного товару промислового призначення.

Необхідно розрізняти критерії та ознаки сегментування ринку.

Критерій сегментування — показник того, чи правильно фірма обрала той чи інший ринок для діяльності (доступність, по­тенціал, аналіз можливостей освоєння сегменту, оцінка істот­ності, інформаційна насиченість).

Найбільш вигідними являються ті сегменти, які характери­зуються високим рівнем поточного збуту, високими темпами рос­ту, високою нормою прибутку, слабкою конкуренцією, несклад­ними каналами розподілу та інше (табл. 4.2.).

 

 

Таблиця 4.2.

Індикатори привабливості ринків

 

Індикатори привабливості Діапазон оцінок
низька середня висока
Доступність ринку Країни СНГ Європа і Китай Європа
Темпи росту <5% 5-10% >10%
Тривалість циклу життя <2 років 2-5 років >5 років
Потенціал валового прибутку <І5% 15-20% >25%
Гострота конкуренції Структуризована олігополія Неструктуризована конкуренція Розсіяна конкуренція
Можливості нецінової конкуренції Товар стандартизований Товар мало диференційований Товар сильно диференційований
Концентрація клієнтів >2000 2000-200 <200

Доступність сегмента ринку визначається стабільністю політичних обставин, умовами торгівлі, можливістю одержувати інформацію, невисокою активністю конкурентів, рівнем задово­лення потреб існуючим виробництвом, налагодженістю контактів з посередниками.

Потенціал ринку визначається його ємністю. Він показує скільки виробів і на яку суму у вартісному вираженні може бути на ньому продано, яка кількість платоспроможних споживачів на ньому діє.

Цільовий сегмент повинен бути достатньо ємним, щоб по­вернути витрати, пов'язані з впровадженням на ринок і одержан­ням прибутку.

Крім того, сегмент повинен бути перспективним (мати ріст). Виходячи з цього, підприємство визначає, які виробничі по­тужності воно може орієнтувати на даний сегмент, які повинні бу­ти розміри збутових мереж.

Оцінка істотності сегмента передбачає, наскільки реальні потреби даного сегмента в цілому і щодо кожного товару, рівень потреб, темпи росту, норма прибутку, слабка конкуренція та інше.

Аналіз можливостей освоєння сегмента включає: аналіз відповідності товару ринковим потребам (стандартам, патентна чистота), оцінювання ризиків, оцінювання конкурентів, їх силь­них і слабких сторін, виявлення для себе ключових факторів успіху, аналіз тенденцій розвитку ринку (галузі), визначення можливості розробки програми маркетингу (зниження цін, зниження витрат, підвищення якості), прийняття рішень на основі витрат і прибутків.

Ознака сегментування — показник способу виокремлення одного сегмента на ринку.

Сегментування ринку здійснюється за певними ознаками:

—економічні (розмір замовлення, платоспроможність, інтенсивність споживання, витрати на транспортування та ремонт, ціна товару);

—галузеві ознаки (характер діяльності, сфери діяльності, належність до галузі);

—технологічні ознаки (типи товару, рівень розвитку техно­логії);

—правові ознаки (розмір підприємства, форма власності);

—географічні ознаки (кліматично-екплуатаційні вимо­ги, концентрація підприємств-споживачів, типи ринків);

—поведінкові ознаки (статус користувача, привід для купівлі, пошук переваг, закупівельна діяльність).

Наприклад, сегментування ринку науково-технічної про­дукції можна здійснити за такими ознаками: масштабами діяль­ності підприємства, фінансовим становищем, розміром підприємства, галузевою належністю, характером діяльності, рівнем розвитку технології, типом продукції, формою власності, географічним положенням.

У промисловому маркетингу сегментування базового ринку проводиться у декілька етапів.

І. Макросегментування ринку.

На першому етапі треба провести макросегментування, яке передбачає ідентифікацію ринків ТПП.

На макрорівні базовий ринок може бути визначений за трьома напрямками:

а) характеристики товару (функції або комбінації функцій). Які існують потреби, функції чи комбінації функцій, які слід задо­вольнити?

б) характеристики організацій-споживачів (групи спожи­вачів). Які існують різноманітні групи споживачів, потреби яких необхідно задовольнити?

в) технологічний фактор (технології). Які існують техно­логії, здатні задовольнити ці потреби?

ІІ. Мікросегментування ринку.

Мікроознаки відображають специфічну інформацію про фірму: технологія, темп використання, організаційна структура, мотиви членів закупівельного центру, фінансове становище, ступінь ризику та інші.

Часто у практиці сегментування промислового ринку вико­ристовують гніздовий метод поетапної сегментації, запропонова­ний Шапіро і Бонома.

Згідно з цим методом, першим етапом є аналіз більш загаль­них макроознак сегментації, потім — факторів змінних вироб­ництва, потім — ситуаційних факторів, особистих характеристик.

Сегментування можна розглядати як певний компроміс між масовим маркетингом та індивідуальним підходом до кожного споживача (виділення цільового сегмента).

Цільовий маркетинг — це спрямування зусиль компанії на обслуговування однієї чи кількох груп споживачів, які мають спільні потреби чи характеристики.

Цільовий ринок — це найвигідніша для підприємства група сегментів ринку (або один сегмент), на яку спрямовується його діяльність. Цільовий маркетинг відбувається в кілька етапів (рис.4.1). На завершальному етапі процесу цільового маркетингу необхідно здійснити позиціонування промислового товару і роз­робити маркетингову програму (для одного чи кількох сегментів).

Позиціонування товару — це засіб оцінювання товару з бо­ку споживачів порівняно з товарами конкурентів.

Підготовчий етап • Прийняття рішення про сегментування ринку та вибір цільового сегменту, а також забезпечення виконання рішення необхідними ресурсами • Вивчення споживачів та їх вимог до товару, запропонованого підприємством
   
Бтап сегментування ринку • Визначення критерію (чи кількох) та вибір методу сегментування ринку • Аналіз схожості основних споживачів та відмінностей між ними
   
Етап вибору • Оцінювання рівня привабливості отриманих (у результаті аналізу) сегментів цільового ринку • Вибір цільового ринку (одного чи кількох сегментів)
 
Етап позиціонування товару та розробки цільового маркетингу • Визначення підходу до позиціонування товару на кожному цільовому ринку • Розробка маркетингового комплексу для кожного цільового ринку

Рис.4.1. Етапи цільового маркетингу

Основою для позиціонування промислових товарів можуть бути такі характеристики товарів:

—технологія (ЖЦТ, виробництво по старим і новим техно­логіям);

—якість (більш високі якісні характеристики по старим цінам);

—система розподілу;

—послуги (транспортування, сервіс);

—ціна (більш низькі ціни - економія на масштабі);

—імідж (надійність, гарантії якості).

Тактика масового маркетингу орієнтована на широкий і відносно одноманітний за техніко-експлуатаційними вимогами до продукції споживчий ринок. Основна ціль масового маркетин­гу заключається в максимальному обсягу збуту продукції однієї номенклатурної позиції. Вирішення цієї задачі забезпечує підприємству підвищення обсягу виробництва технологічно од­норідної продукції і зниження відносних витрат на її виготовлен­ня і збут, враховуючи й витрати на його маркетингове забезпечен­ня. Але при цьому знижується технологічна гнучкість вироб­ництва і можливості його пристосування до зміни ринкової кон'юнктури.

Цільова розробка ринку збуту засновується на виділенні конкретної групи споживачів, яка має специфічні споживчі влас­тивості та якісні характеристики для задоволення потреб цієї гру­пи. При цьому постійно повинні спостерігатись як зміни у вимо­гах споживачів до технічних характеристик продукції, так і ди­наміка попиту, зміна платоспроможностей та можливостей цієї групи покупців. Маркетингова діяльність на цільовому ринку збуту дозволяє максималізувати рентабельність виробництва й збуту кожної одиниці продукції.

Сполучення методів масового маркетингу і сегментування ринку дозволяє проводити стратегію множинного сегментування. Така стратегія підходить для підприємств, що здійснюють вироб­ництво продукції, орієнтованої на масовий ринок збуту, і вироб­ництво супутньої продукції, орієнтованої на конкретні сегменти ринку.

Множинне сегментування дає можливість сполучити кращі сторони масового маркетингу і сегментування ринку, орієнтую­чись на два і більше сегменти з різним планом маркетингу. Мно­жинне сегментування для підприємства є привабливим і тому, що хоча б на одному сегменті вдається закріпитись й зайняти міцні позиції. Тому при розробці програми цільових ринків раціональ­но використовувати методику множинного сегментування.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПРОМИСЛОВИЙ МАРКЕТИНГ

ПРОМИСЛОВИЙ МАРКЕТИНГ... Тем а Сутність завдання та концепції промислового маркетингу Предмет та сутність промислового...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Сегментування ринку, вибір цільового сегмента та позиціонування товарів промислового призначення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Предмет та сутність промислового маркетингу
Значення маркетингової діяльності для будь-якої органі­зації, що діє в умовах ринкової економіки, важко переоцінити, оскільки від вирішення життєво важливої проблеми - забезпечен­ня розробки і реал

Функції та концепції промислового маркетингу
Відповідно до принципової методології маркетингу як рин­кової концепції управління і збуту існує універсальний підхід до класифікації маркетингових функцій, який полягає у виділенні чотирьох блоків

Тема 2. Промислові товари. Ринок промислових товарів та особливості маркетингової діяльності
2.1. Характеристика товарів промислового призначення(ТПП) Умовно товари поділяють на споживчі та промислового призначення. Товари промислового призначення — це ре

Класифікація та характеристика промислових ринків
Ринок - система товарно-грошових відносин, що виника­ють між покупцем і продавцем, яка включає механізм вільного ціноутворення, вільне підприємництво, що здійснюється на ос­нові економічної самості

Основні відмінності між ринками товарів промислової продукції та товарів кінцевих споживачів
Займаючись промисловим маркетингом, фірма дещо інакше будує свою діяльність, ніж на споживчому ринку, що обумовлено як природою ринків, так і призначенням викори­стання товару. Основні відмінності

Особливості попиту промислових підприємств
В системі ринкових відносин напрямки розвитку вироб­ництва і торгівлі визначає споживач, який купує товари і тим са­мим показує виробнику, що потрібно виробляти і продавати. То­му, щоб ефективно ді

Форми і методи вивчення попиту споживачів
При співробітництві з організаціями-споживачами не­обхідно моделювати їх споживацьку поведінку, яка обумовлена впливом різноманітних факторів зовнішнього і внутрішнього се­редовища, вони поділяютьс

Процес закупівлі промислових товарів
Процес прийняття рішень про придбання ТПП складається із ряду етапів. Можна виділити 8 етапів у процесі прийняття рішень про покупку залежно від ситуації здійснення промислових за­купівель.

Прогнозування попиту на ТПП та визначення місткості ринку
Важливим завданням дослідження ринку є оцінка та аналіз ринкового попиту на товар, з яким підприємство вихо­дить на цільовий ринок. Ринковий попит виражається тією кількістю товару, яка була або бу

Конкуренція на сучасному ринку промислової продукції та її дослідження
Конкуренція — притаманне товарному виробництву змаган­ня між окремими господарськими суб'єктами (конкурентами), заінтересованими у більш вигідних умовах виробництва і збуту товарів, а також у задов

Конкуренція на сучасному ринку промислової продукції та її дослідження
Конкуренція — притаманне товарному виробництву змаган­ня між окремими господарськими суб'єктами (конкурентами), заінтересованими у більш вигідних умовах виробництва і збуту товарів, а також у задов

Прогноз товарного ринку.Методи прогнозування збуту
Крім аналізу загальноекономічної кон'юнктури конкретно­го товарного ринку, предметом маркетингових досліджень є про­гнозування майбутнього розвитку ринку. Прогноз товарного ринку — це об'є

Некількісні методи прогнозування збуту
1. Журі керівників вищої ланки: експертна оцінка майбутніх обсягів збуту керівниками служб маркетингу, фінансів, виробництва, закупівель підприємства. 2. Об'єднана оцінка прогнозу збуту то

Роль матеріально-технічного постачання
Важливе місце в складі бізнес-плану підприємства займає план матеріально-технічного постачання. Під матеріально-технічним постачанням (МТП) підприємства розуміється процес закупівлі матеріально-тех

Планування матеріально-технічного постачання
Важливе значення в закупівельній діяльності має плануван­ня матеріально - технічного постачання, яке є обґрунтуванням для приймання рішення про закупівлю ресурсів. План матеріально-технічного поста

Планування маркетингу
Управління маркетингом — це аналіз, планування, організа­ція, реалізація та контроль за здійсненням заходів, розрахованих на встановлення, зміцнення і підтримку взаємовигідних обмінів із цільовим р

Організація маркетингової діяльності
Організація маркетингу на підприємстві має базуватися на відповідних організаційних структурах. Саме в цих підрозділах мусять здійснюватися усі планові, оперативні і контрольні функції маркетингово

Контроль, аналіз та ефективність маркетингової діяльності
Контроль - це процес визначення, оцінки та інформування про ідентичність або про відхилення дійсних параметрів від заданих (планових). У маркетинговій діяльності він охоплює контроль досягнення ціл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги