рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Страхова послуга та особливості її продажу

Страхова послуга та особливості її продажу - раздел Философия, КОНСПЕКТ лекцій з дисципліни: Страхові послуги   Згідно Цивільного Законодавства (Ст. 901 Цивільного Кодексу У...

 

Згідно цивільного законодавства (Ст. 901 Цивільного кодексу України) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Виходячи з умови, що страховик (виконавець) зобов’язується сплатити страхову виплату страхувальнику (замовнику) при настанні страхового випадку, передбаченого договором страхування, можна говорити про надання страховиком послуг страхувальнику. Страхувальник сплачує страхові платежі за одержання страхової послуги.

Поняття “страхова послуга” тісно пов’язане з поняттям “страховий продукт”, що використовується в страховому маркетинзі. В широкому сенсі маркетинг визначає продуктом все, що надається для попиту на вільному ринку та призначене для задоволення певних потреб споживачів. Продуктом також визнають сукупності характеристик того, що продає фірма і що купує клієнт. Компанія може продавати клієнту річ або послуги або комбінацію першого й другого. З цього погляду у страховому продукті виділяють основні і допоміжні послуги. Основні послуги - це власне страхові дії, пов'язані з укладанням договору страхування, супроводом договору і страхової виплати при настанні страхового випадку. Додаткові послуги - це допоміжні послуги (рідше – речі) в рамках врегулювання страхових випадків (ремонт ушкодженого майна, юридичне сприяння, заміна пошкодженого майна на нове тощо), а також “супутні” зі страхуванням послуги – консультації по страховим питанням, оцінка об’єктів та ризиків, впровадження менеджменту ризиків тощо.

Виходячи з приведеного аналізу, можемо дати наступне визначення страхового продукту.

Страховий продукт - це набір послуг (основних і допоміжних) для здійснення захисту майнових інтересів страхувальників при настанні страхових випадків, визначених договором страхування або чинним законодавством. Страховий продукт купує страхувальник, а послуги продаються і надаються страховиком при укладанні і дії договору страхування, у тому числі при настанні страхового випадку.

При аналізі функціональних властивостей і якостей страхового продукту виділяють дві основні складові – ядро та оболонку. Виходячи з загальної концепції продукту доцільно виокремлювати дві групи споживчих характеристик:

1)універсальні споживчі характеристики, що визначають приналежність страхового продукту до певного виду страхування (наприклад, для особистого страхування - страхування життя, страхування від нещасного випадку, медичне страхування). Ці характеристики включають технологічно-організаційні процедури, економічні та інші параметри, що задаються в типових правилах або умовах страхування;

2)специфічні споживчі характеристики, що задовольняють конкретні потреби конкретної групи страхувальників (наприклад, при страхування від нещасних випадків: громадян, що мешкають у країні, цікавить процедура одержання грошової компенсації після настання страхового випадку, а громадян, що виїжджають за рубіж - можливість одержання медичної допомоги за рубежем);

Оболонка страхового продукту – це матеріальна та нематеріальна форма страхового продукту. Страховий продукт проявляється в матеріальній формі як конкретний документ (страховий договір чи поліс) з відповідним дизайном; рекламні матеріали, що призначені для потенціальних страхувальників; додаткові гарантії (наявність перестрахування, технічна або юридична підтримка тощо). Нематеріальна форма страхового продукту проявляється через торгову марку та імідж страховика. Роль нематеріальної форми страхового продукту страхового продукту різко зростає при наявності на страховому ринку значної кількості однотипних страхових продуктів від різних страховиків.

Страховий продукт має специфічні ознаки:

1) єдність, протистояння і залежність інтересів договірних сторін «страховик-страхувальник» (наприклад, при страхуванні життя - зацікавленість сторін у зберіганні на десятки років платоспроможності страховика);

2) можливість настання страхового випадку;

3) ширина меж у географічному просторі і часі (морське страхування тощо);

4) попередня непевність страхової виплати - у розмірі і часі;

5) специфіка взаємовідносин сторін - фінансових, правових, морально-етичних, нормою яких є принцип граничної сумлінності.

Одною з ключових особливостей страхової послуги є процедура її оплати. Якщо у будь-якій сфері матеріального виробництва факт оплати товару є завершальною фазою процесу виробництва товару (фазою споживання), то для комерційного страхування оплата договору страхування – лише початок фази діяльності страховика за цим договором. Саме цей фактор обґрунтовує першорядне значення у технології здійснення страхування системи продажів страхової послуги - без продажу страхових послуг немає і самої страхової діяльності.

В системі продажів в сучасних умовах використовують маркетингові технології. Під страховим маркетингом у широкому сенсі розуміється система взаємодії страховика і страхувальника, спрямована на взаємне врахування інтересів і потреб. Дана система конкретизується через комплекс заходів, ціллю яких є формування і постійне удосконалювання діяльності страховика шляхом розробки конкурентноспроможних страхових продуктів для конкретних категорій споживачів (страхувальників) і впровадження раціональних форм реалізації цих продуктів, збору й аналізу інформації про ефективність діяльності страховика. У практичній діяльності сучасних страхових компаній процедуру страхового маркетингу часто обмежують комплексом дій, спрямованих на максимізацію прибутку страховика за рахунок більш повного урахування потреб споживачів.

Продаж страхової продукції завершує комплекс маркетингових заходів і є концентрацією зроблених раніше зусиль по виявленню потреб клієнтів, їхньої споживчої поведінки, прийнятності і привабливості умов страхування, розміру премії і додаткових послуг тощо.

При організації продажів страхових послуг враховують такі чинники як ефективність надання інформації для клієнтів про місце, де можна набути страхового поліса, доступність до місця продажу, обслуговування клієнта ( воно повинно бути уважним і доброзичливим).

Одним з ефективних інструментів розвитку систем продажів страхових послуг є аквізиція. Аквізиція - це система заходів по забезпеченню сталого або зростаючого рівня продажів страхових послуг. У системі аквізиції відіграють велику роль не тільки самі страховики, але і суб’єкти інфраструктури страхового ринку – як страхові посередники, що продають страховку, так і ті, що беруть участь у виконанні страховиком його страхових зобов’язань, тобто в обслуговуванні договорів страхування.

Виділяють такі типи каналів збуту страхової продукції:

1) спеціалізовані страхові посередники - брокери;

2)страхові агенти - представники страховика, що є його штатними або позаштатними співробітниками;

3)посередники, для яких продаж страхової продукції є не основним заняттям («нестрахові посередники») - банки, туристичні фірми, супермаркети, авторемонтні майстерні і т.д.;

4)безпосередній (прямий) продаж у підрозділах головного офісу страховика або його дочірніх підрозділах, що займаються прямим продажем по телефону, пошті або комп'ютерній мережі.

Для різноманітних національних страхових ринків характерно специфічне комбінування каналів збуту. Так, у Великобританії, Голландії і Бельгії історично склалося так, що страхові компанії працюють в основному через страхових брокерів, а в Німеччині, Італії, Франції й Іспанії - через мережі, що складаються з генеральних агентів, які залучені на договірних основах (табл. 6.1).

Таблиця 6.1. Частка посередників у системах продажу страховок для різних країн світу

 

* – 50% полісів по страхуванню життя продається іншими організаціями, а саме - агентами (у тому числі 40% банками), 25% полісів страхування життя продається спеціальними найманими робітниками страхових компаній і лише 4% полісів по страхуванню життя і 3 % полісів по ризиковому страхуванню продається в офісах компаній.

** – інша кількість полісів по страхуванню життя продається самими страховими компаніями.

Вибір системи збуту для конкретного ринку або страхового продукту визначається такими ознаками:

1)ціною утримання мережі продажів;

2)потенціалом продажів тих послуг, що система може надати страхувальнику;

3)можливістю стимулювання мережі й ефективністю вкладень у стимулювання продажів;

4)необхідністю докладної тарифікації страхового продукту і застосування маркетингових зусиль на місці збуту.

При розробці фінансових планів страховик повинен співвіднести властивості своїх збутових систем із характеристиками запланованих для продажів цільових сегментів ринку для оптимізації економічного результату. При цьому варто врахувати, що обравши одну систему збуту для визначеного продукту, страховик може змінити її, як правило, лише з великими витратами.

Розглянемо особливості функціонування окремих систем продажу страхових послуг.

Прямий продаж страхових полісів звичайно здійснюється:

§ в офісі штатними робітниками страхової компанії;

§ спеціальними найманими робітниками – аквізиторами;

§ за адресами із телефонних довідників;

§ прямим поштовим розсиланням;

§ через мережу Інтернету.

Продаж страхових полісів із залученням страхових посередників звичайно відбувається:

§ через агентів – фізичних осіб;

§ через інші організації (банки, туристичні агентства, універмаги, поштові відділення, ощадні каси, інші фінансові організації), в яких страхова послуга продається як окремий товар (продаж “із прилавка”) або як супутня послуга;

§ із залученням незалежних страхових брокерів і професійних фінансових консультантів.

Перевагами розвинутої системи продажу страхових послуг є:

§ оперативність роботи і швидка реакція на поведінку ринку;

§ зручність для клієнтів (“м’якість” системи продажів);

§ створення умов для правильного вибору клієнтом страхової послуги за великим числом критеріїв;

§ повне задоволення потреб клієнтів;

§ стимулювання збуту страхових послуг.

Спосіб продажу страхових послуг істотно залежить від їхньої специфіки. При продажу через брокера (який виступає як консультант-професіонал і додатковий інформаційний гарант у випадку складного страхового продукту) найчастіше й найуспішніше продаються:

§ складні індивідуальні страхові поліси, що вимагають спеціальних узгоджень (наприклад, інвестицій, різновидів бізнесу, цінних паперів і ін.);

§ значні транспортні ризики;

§ ризики дорогих об’єктів із складною структурою;

§ групові поліси страхування життя і медичного страхування.

Через агента, що відіграє роль довірчого партнера (на базі особистих довгострокових контактів) або непрямого гаранта страхового полісу, що купується (на базі сталого позитивного ділового іміджу самого агента перед страхувальником), найчастіше й найуспішніше продаються:

§ індивідуальні особисті страхові поліси (страхування життя, пенсійне, від нещасних випадків, медичне);

§ індивідуальні майнові страхові поліси та поліси по страхуванню відповідальності (загальногромадянські, фахові, адвокатські).

Вимоги законодавства до продажу страхових послуг. Розвиток мережі глобального продажу страхових продуктів і перестраховування призвів до виникнення потреби у загальновизнаній правовій базі для страхових посередників, яка визначає їх функції, кваліфікаційні вимоги, юридичний статус. Загальні вимоги до посередників в Європейському Союзі (надалі – ЄС) були встановлені та розвивалися у наступних документах: Директиві ЄС від 13 грудня 1976р. (77/92/ЕЕС), Рекомендаціях Комісії ЄС від 18 грудня 1991 р. (92/48/ЕЕС), Резолюції БІПАР від 7 жовтня 1992р., Директиві Ради ЄС 2002/92/ЕС. Згідно цим вимогам законодавства країн повинні встановити:

§ єдині вимоги до будь-яких страхових посередників;

§ єдині вимоги до рівня фінансової сталості посередників, в т.ч. страхування їх професійної відповідальності;

§ єдині вимоги до звітності страхових посередників;

§ загальний порядок реєстрації та контролю за діяльністю страхових посередників.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ лекцій з дисципліни: Страхові послуги

ГОРЛІВСЬКИЙ АВТОТРАНСПОРТНИЙ ТЕХНІКУМ... ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ... ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Страхова послуга та особливості її продажу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема лекції: класифікація страхування.. 32
1. Поняття і ознаки класифікації страхування, її наукове та практичне значення. 32 2. Класифікація страхування за формами здійснення. 44 Питання для самоконтролю.

Необхідність страхового захисту від ризикових обставин
  Необхідність страхового захисту має кілька аспектів:природний, економічний, соціальний, юридичний, міжнародний. У країнах з розвиненим ринковим господарств

Історія виникнення та розвитку страхування
  Страхування як історична категорія відображає певні економічні від­носини, які виникли та існували за стародавніх часів. Так, початки страхової діяльності можна шукати ще в

Основні терміни та поняття страхування
  Об'єктами страхування згідно ст. 4. Закону України “Про страхування” можуть бути майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані: 1) з життям, зд

Суб’єкти страхових правовідносин
Носіями цивільних прав та обов’язків у страхуванні є суб’єкти страхових правовідносин, що виникають в процесі укладання, дії та припинення договору страхування. Суб’єктами страхування є страховик,

Місце страхування в системі економічних категорій та його функції
  Страхування – галузь специфічна, несхожа на інші. Для того, щоб уникнути подвійних тлумачень, необхідно звернутися до ст. 1 Закону України «Про страхування».

Принципи страхування
Основні принципи страхування: майновий інтерес;

Поняття і ознаки класифікації страхування, її наукове та практичне значення
  Страхування —поняття, що потребує дослідження з різних точок зору. Це стає можливим завдяки існуванню різних підходів до класифікації страхування. Термін

Класифікація страхування за формами здійснення
  Більшу частину договорів страхування укладають на основі вільного волевиявлення сторін: страхувальник не зобов’язаний укладати договір страхування, а страховик має право відмовитися

Перелік видів добровільного страхування наведено у ст.6 Закону України «Про страхування».
Сучасні умови господарювання створюють потребу в організації обов’язкового страхування, основою якого є принцип розподілу необхідних для страхування сум між окремими страхувальниками з метою захист

ЛІТЕРАТУРА
1. Клапків Михайло. Продукт страхової послуги на сучасному фінансовому ринку // Финансовые услуги, 1999, № 1 – 2, (с. 32 – 34). 2. Про страхування. Закон України // Законодавство України п

Необхідність, мета та значення державного регулювання страхової діяльності
  Державний нагляд за страховою діяльністю на території України здійснюється Уповноваженим органом (Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України – Держфін

Правове забезпечення страхування
Сутність правового регулювання страхового ринку України полягає у встановленні державою певного порядку взаємодії суб'єктів цього ринку і в захисті інтересів його учасників шляхом встановлення певн

Органи нагляду за страховою діяльністю та їх функції
  У зв’язку з демонополізацією страхування в Україні органи державної влади й управління не здійснюють безпосереднє керівництво страховою діяльністю. До їхньої компетенції входить ств

Ліцензування страхової діяльності
  Ліцензія — документ, який підтверджує право на проведення конкрет­них видів страхування (перестрахування) при дотриманні правил страхо­вої діяльності. В Україні під

Поняття ризику та його основні характеристики
  Поняття ризику пов’язується з усвідомленням небезпеки, загрози, ненадійності, невизначеності, непевності, випадковості, збитку. На думку дослідників, термін «ризик» походить

Види ризиків та їх класифікація
  Класифікація ризиків розуміє їх розподіл на конкретні групи по визначених ознаках. Ефективність організації керування ризиків багато в чому визначається класифікаціє

Тарифна ставка
  Виникнення страхових випадків і суми збитків від них не можна передбачити в нормативному порядку. Якщо ж взяти окремий проміжок часу, визначену територію та сукупність страхових вип

Оцінка ризику й визначення доцільності його страхування
Оцінка ризиків - це визначення кількісним або якісним способом ступеня ризику. Важливо встановити, як впливає на результати діяльності конкретний вид ризику і які його наслідки, пр

Страховий ринок та його структура
  Поняття “страховий ринок” поєднує в собі дві неоднозначні категорії, а саме – “ринок” і “страхування”. Підринком розуміють певні е

Організаційна структура страхового рин­ку
1)Страхове товариство. 2) Спілки, асоціації, пули. 3) Товариства взаємного страхуван­ня 4)Страхові агенти та страхові 5) Перестрахувальні компанії 6) Уп

Роль страхових посередників у розвитку страхового ринку
Більшість потенційних страхувальників, як правило, погано орієнтуються в ситуації на страховому ринку, а тому потребують досвідченого консультанта, якому можна довіритись. Саме такими фахів

Об’єднання страховиків та їх функції
Велика кількість проблем, що існують у страхуванні, не завжди може бути вирішена окремими страховиками. Для координації діяльності, захисту інтересів своїх членів і здійснення спільних програм ство

Факт укладення договору страхування може засвідчуватися страховим свідоцтвом (полісом, сертифікатом), що є формою договору страхування.
Правове значення страхового полісу (свідоцтва) полягає в тому, що він поєднує в собі функції документа, який згідно з вимогами законодавства надає договору письмової форми, засвідчує згоду страхува

Договір страхування набирає чинності з моменту внесення першого страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування.
Під час дії договору страхування страхувальник і страховик здійснюють заходи, передбачені договором (наприклад, страхувальник сплачує періодично страхові внески), а у разі настання страхового випад

Умови договору страхування
  Умови договору страхування можуть бути істотними і неістотними. Істотні умови складають основу договору страхування. Істотні умови, відповідно до принципів за

Особисте страхування в Україні
  Початок розвитку сучасних видів особистого страхування пов’язують з розвитком морського страхування. В Європі з кінця ХVII ст. - початку XVIII ст. страхування життя

Страхування життя і його основні види
  Страхування життя оформляється договором, по якому одна із сторін, страховик, бере на себе зобов'язання за допомогою одержання їм страхових премій, що сплачуються страхувальн

Страхування життя і його основні види
  Страхування життя оформляється договором, по якому одна із сторін, страховик, бере на себе зобов'язання за допомогою одержання їм страхових премій, що сплачуються страхувальн

Медичне страхування
  Медичне страхування (безперервне страхування здоров’я) - це підгалузь особистого страхування, де об’єктами страхування є майнові інтереси, пов’язані із здоров'ям за

Страхування на випадок хвороби
  Страхування на випадок хвороби - це підгалузь особистого страхування, де об’єктами страхування є майнові інтереси, пов’язані із витратами на лікування застрахованої

Страхування від нещасних випадків
  Страхування від нещасних випадків - це підгалузь особистого страхування, де об’єктами страхування є майнові інтереси, пов’язані з життям, здоров’ям та працездатніст

Сільськогосподарське страхування
  Страхування сільськогосподарських підприємств характеризується комплексністю. Сільське господарство — одна з найдавніших, найважливіших і найбільш ризик

Договір страхування укладається, як правило, на 1 рік.
Сільськогосподарське страхування є одним з порівняно нови

Проілюструємо порядок розрахунків страхових платежів та виплати страхового відшкодування на умовному прикладі.
Колективне господарство «Мрія» подало заяву до районного відділення НАСК «Оранта» на страхування врожаю озимої пшениці на площі 300 га. Середньорічна врожайність озимої пшениці за останні 5 років с

Добровільне страхування врожаю та посівів
  На сьогоднішній день ліцензій на страхування агроризиків мають біля 60 страхових компаній. Приведемо приклад НАСК «Оранта», яка є лідером на ринку агрострахування, маючи вел

Проілюструємо порядок розрахунків страхових платежів та випла­ти страхового відшкодування на умовному прикладі.
Колективне господарство «Мрія» (Київська область) подало заяву районному відділенню HACK «Оранта» на страхування врожаю озимої пшениці на площі 300 га. І оскільки відповідне поле практично не мо­же

Сума страхового відшкодування, що має бути перерахована страхувальникові, становить 22081 грн. (31545 х 70 : 100).
Чинний порядок розрахунку суми збитку має, на нашу думку, певні недоліки. Головний із них полягає в тому, що при визначенні збитків не беруться до уваги витрати господарств на вирощування врожаю на

Страхування врожаю на підставі індексу врожайності або індексу погоди
  Страхування врожаю на підставі індексу врожайності або індексу погоди в значній мірі відрізняється від традиційних методик, побудованих на різниці врожайності та конкретних ризиках.

Страхування транспортних засобів
Страхування транспортних засобів є поширеною підгалуззю майнового страхування. Відповідні види страхування транспортних засобів створювалися і розвивалися в міру появи і розвитку відповідних видів

Страхування майна юридичних осіб
  Одним із найстаріших інститутів страхування є майнове страхування. Про нього згадується ще задовго до нашої ери, коли виникло натуральне страхування. Майнове страхування є

Страхування майна громадян
  Страхування майна громадян поширюється на самостійні види страхування: 1) особистого автомобільного транспорту; 2) житлових помешкань (квартири); 3) будівлі (дача, бані); 4)

Страхування технічних ризиків
  Страхування технічних ризиків поширюється на складні і дорогі промислові технології, створення і використання яких сполучено з ризиком виникнення аварій, катастроф, нещасливи

Поняття страхування відповідальності та його види
  Специфічним об'єктом страхування є відповідальність, під якою ро­зуміють відповідальність перед третіми (юридичними або фізичними) осо­бами, яким може бути спричине

Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів
  Метою страхування цивільної відповідальності власників транспорт­них засобів є надання гарантій відшкодування збитків страхувальника — власника транспортного засобу

Страхування професійної відповідальності
  Страхування професійної відповідальності об'єднує види страхування майнових інтересів різних категорій осіб, які при виконанні професійної діяльності можуть завдати

Страхування відповідальності виробника
  Виробник може застрахува­ти себе на випадок нанесення шкоди життю чи здоров'ю споживачу його продукції. Розмір страхової суми виробник, як правило, визначає сам. Деякі страховики мо

Екологічне страхування
  Екологічне страхування — це страхування цивільно-правової відповідальності виробництв — джерел підвищеної небезпеки для довкілля за за­подіяну шкоду, яка може бути завдана гр

Особливості грошового обігу страхової компанії
  Фінанси, якими володіє і розпоряджається страховик, забезпечують його підприємницьку діяльність із надання страхових послуг. Страховик формує і використовує кошти страхових фондів (

Визначення прибутку страховика
Найважливішим фінансовим результатом діяльності страхової ком­панії, як і будь-якої підприємницької структури, є прибуток, тобто фінан­совий результат діяльності страхової компанії за певний період

Оподаткування страхової компанії
Страхові компанії сплачують такі ж податки та обов’язкові платежі, що й інші суб’єкти господарювання. З 2000 року вони сплачують такі види податків: a. податок з власників

Показники фінансових результатів діяльності страхової організації
  Фінанси страхових організаційяк економічна категорія – цеекономічні відносини, що пов’язані з рухом грошових потоків, фор­муванням, розподілом і використанням доход

Фінансова діяльність страховика та засади її організації
Фінансова діяльність страхових організацій – це система організації фінансового забезпечення функціонування страховика та досягнення ним намічених цілей. Завдання

Фінансові ресурси страхових організацій
  Особливості формування фінансових ресурсів страховика: û жорстке державне регулювання розміру та механізму формування статутного капіталу; û спе

Фінансові результати діяльності страхових організацій
Доходи страхових компаній складаються з: 1. Доходів від страхової діяльності. 2. Доходів від інвестиційної та фінансової діяльності. 3. Інших доходів.

Банкрутство, реорганізація та ліквідація страхових компаній
Банкрутство страхової організації – значне розбалансування економічного організму страхової організації з відповідною неможли­вістю фінансового забезпечення своєї діяльності та нел

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги