рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особисте страхування в Україні

Особисте страхування в Україні - раздел Философия, КОНСПЕКТ лекцій з дисципліни: Страхові послуги   Початок Розвитку Сучасних Видів Особистого Страхування Пов’Яз...

 

Початок розвитку сучасних видів особистого страхування пов’язують з розвитком морського страхування. В Європі з кінця ХVII ст. - початку XVIII ст. страхування життя капітана здійснювалось як додаток до договору страхування судна та вантажів. Страхування від нещасних випадків найбільш бурхливо починає розвиватися з середини XIX ст., а медичне страхування починає активно здійснюватися в XX ст.

Особисте страхування – це дуже давній інститут. Воно відоме ще древнім римлянам (коли була організована релігійна спільнота, учасники якої робили спеціальний вступний внесок). У разі смерті одного із членів організація хоронила його за свій рахунок та передавала певну суму коштів його нащадкам. Існували у Древньому Римі й всім відомі каси легіонерів. Їх страхувала держава, проте легіонери робили певний внесок, щоб їх родичі у разі смерті годувальника отримали страхове відшкодування.

В Італії ще в роки середньовіччя були установи, які за певний внесок бідних батьків при народженні дівчинки давали можливість видати її заміж з приданим. А у XVII ст. була випущена державна позика венеціанського лікаря Тотті. Для придбання цієї позики учасники страхування поділялись на 10 груп, кожний підписувався на певну суму. Той, хто переживав всіх у своїй групі, ставав нащадком коштів померлих. Тотті вважається засновником особистого страхування, саме він ввів у страхування віковий поділ.

У 1699 р. в Англії з’явилась перша професійна організація “Еквітебель”, яка займалась особистим страхуванням: спочатку вдів та сиріт, а потім всіх бажаючих жителів. Ця організація вперше застосувала теорію ймовірності, ввела математику в страхування життя, використовуючи актуарні дослідження таких вчених, як Д. Граунта, Яна де Вітта, Е. Галлея, засто­сувала таблиці смертності, які буди вперше розраховані Д. Граунтом.

Страхуванням життя в Царській Росії почали займатись з 1897 р. (5 страхових компаній, 3 з яких були іноземними). В 1904 р. страхуванням життя вже займалось 14 страхових компаній. Саме в Росії вперше було введено страхування робочих місць за рахунок коштів підприємців та запро­ваджені лікарняні каси.

З 1917 р. особистим страхуванням став займатись Держстрах в урізаному варіанті. Тому що частину піклування за особистим страхуванням з приводу медичного, пенсійного, соціального забезпечення взяла на себе держава.

В сучасних умовах в Україні, на жаль, питома вага платежів по особистому страхуванню в загальному обсязі страхових платежів щорічно зменшується. Реально страхуванням життя займається лише 6 страхових компаній або близько 2 % всіх страхових компаній, яких понад 300. На ринку страхових послуг України страхування життя займає всього 0,66 %, в той час як в розвинених країнах – 30-40 %.

Особисте страхування є формою захисту від ризиків, що загрожують житлу, здоров’ю та працездатності людини, а також однією із галузей страхування, що законодавчо закріплюються в Україні.

Законом України "Про страхування" визначені такі види осо­бистого страхування: страхування життя, страхування від нещасних ви­падків, медичне страхування.

Особисте страхування належить до ризикових галузей, якщо мова йде, наприклад, про страхування від нещасних випадків, захворювання, та до накопичувального страхування, про страхування життя, додаткових пенсій. Тобто особисте страхування поєднує ризикову та накопичувальну (заощаджувальну) функції страхування. При цьому тимчасово вільні кошти акумулюються у страховому фонді та є важливим джерелом інвестицій в економіку держави.

Об’єктом особистого страхування є майнові інтереси, пов’язані з:

Ø життям;

Ø здоров’ям;

Ø працездатністю;

Ø додатковою пенсією страхувальника або застрахованої особи.

Предметом особистого страхування є наступні ризики:

Ø смерть;

Ø хвороба;

Ø каліцтво;

Ø травма;

Ø тривалість життя.

До специфічних рис особистого страхування належать:

- страхувальник чи застрахований повинен бути конкретною особою у вигляді об’єкту страхування;

- здійснюється на випадок настання певних страхових випадків;

- об’єкт страхування (особа) не має вартісної оцінки;

- страхова сума не обмежується вартісною оцінкою (оскільки її неможливо визначити) об’єкта страхування, а залежить від матеріального стану страхувальника;

- суб’єктів страхових відносин може бути більше двох: страхо­вик, страхувальник, застрахований, вигодонабувач;

- деякі підвиди особистого страхування можуть бути виділені як особливо довготривалі (страхування пенсії, життя тощо).

Особисте страхування - це форма захисту фізичних осіб від ризиків, що загрожують життю людини, його працездатності, здоров'ю. Цей вид страхування сполучає ризикову й ощадну функції, при яких тимчасові вільні засоби, акумулюються в страховому фонді, служать для страхової компанії джерелом інвестицій, а для страхувальника - джерелом капіталізації внесків.

Суб’єктами договору особистого страхування є страховик, страхувальник, застрахована особа і вигодонабувач. При настанні страхового випадку, що призвів до смерті застрахованої особи, суб’єктом страхових відносин може стати спадкоємець. В процесі здійснення медичного страхування суб’єктом страхових відносин може бути заклад охорони здоров’я.

Страховик – страхова компанія, що має ліцензію на здійснення відповідного виду особистого страхування.

Страхувальник – фізична чи юридична особа, що укладає договір страхування та бере на себе виконання зобов’язань, що визначені договором, зокрема своєчасно сплачувати страхові внески.

Застрахована особа – це фізична особа, про особисте страхування якої за її згодою страхувальником укладено договір страхування. Якщо страхувальник уклав договір страхування відносно себе, то він одночасно є і застрахованою особою.

Вигодонабувач – громадянин чи юридична особа, що призначена страхувальником за згодою із застрахованою особою для отримання страхової виплати, якщо зі застрахованою особою станеться страховий випадок. Вигодонабучач може бути замінений страхувальником до настання страхового випадку, якщо інше не встановлено договором страхування. Якщо застрахована особа дієздатна, вигодонабувач визначається застрахованою особою, якщо недієздатна – то особою, на яку відповідно до закону покладено обов'язки щодо охорони прав та інтересів застрахованої особи (наприклад, піклувальником для неповнолітньої особи). Якщо страхувальник призначив особу, до якої має перейти право на одержання страхової виплати у разі його смерті, це право не входить до складу спадщини (ст. 1229 Цивільного Кодексу ).

Спадкоємець по договору страхування – особа, що є спадкоємцем за законом або заповітом по спадкуванню страхових виплат, тобто ця особа можлива, якщо не призначено вигодонабувача або йому призначено частину страхових виплат. Згідно Цивільного Кодексу (ст. 122) страхові виплати в цьому випадку спадкуються на загальних підставах.

Страховими випадками при особистому страхуванні є смерть або настання певної події в житті застрахованої особи (дожиття до повноліття, одруження та ін.), втрата працездатності, надання медичної допомоги в випадку захворювання застрахованої особи або після нещасного випадку з ним, інші заздалегідь визначені події, що завдали шкоди застрахованій особі.

Договір особистого страхування - цивільно-правова угода, по якій страховик зобов'язується за допомогою одержання їм страхових внесків, якщо наступить страховий випадок, відшкодувати в зазначені терміни нанесений збиток або зробити виплату страхового капіталу, ренти й інші передбачених виплат.

Договір особистого страхування може бути обов'язковим (у силу закону) або добровільним(як взаємне волевиявлення сторін, тобто страхувальника і страховика), довгостроковим або короткостроковим. По кожному виді особистого страхування полягає відповідні договори.

За договором страховик бере на себе зобов'язання за допомогою одержання їм страхових премій, що сплачуються страхувальником, виплатити застрахованій особі обумовлену страхову суму, якщо протягом дії страхування відбудеться передбачений страховий випадок у житті застрахованого (його смерті або дожиття).

Класифікація видів договірних відношень при особистому страхуванні приведена в табл. 8.1. Класифікація, прийнята у світовій практика страхування, показана в табл. 8.2.

Рисунок 8.1 Класифікація особистого страхування

 

Таблиця 8.1 Класифікація особистого страхування

Критерій Класифікації Форми договірних відношень
По ступені регламентації (здійснення) 1. Добровільне (як взаємне волевиявлення страхувальника і страховика). 2. Обов'язкове (у силу закону).
По обсягу ризику 1. На випадок дожиття або смерті. 2. На випадок інвалідності або недієздатності. 3. На оплату медичних витрат.
По виду особистого страхування 1. Страхування життя. 2. Страхування від нещасливих випадків. 3. Страхування на випадок захворювання. 4. Довгострокове медичне страхування. 5. Додаткове пенсійне страхування
По кількості осіб – суб'єктів договору 1. Індивідуальне страхування (страхувальником виступає одна окремо узята фізична особа). 2. Колективне страхування (страхувальниками або застрахованими виступають група фізичних осіб).
По тривалості страхового забезпечення 1. Короткострокове (менше одного року). 2. Середньострокове (1-5 років). 3. Довгострокове (6 і більш років).
За формою виплати страхового забезпечення 1. З одноразовою виплатою страхової суми. 2. З виплатою страхової суми у формі ренти.
За формою виплати страхової суми 1. З одноразовою виплатою страхової суми. 2. З виплатою страхової суми у формі ренти.
За формою сплати страхових премій 1. Страхування зі сплатою одноразової премії. 2. Страхування з щорічною сплатою премії. 3. Страхування з щомісячною сплатою премії.

Кожний із зазначених видів страхування має свою відповідну класифікацію (поділ на підвиди), умови та правила здійснення страхування, порядок розрахунку страхових тарифів та виплати страхових сум, враховує багато впливових різноманітних факторів.

Особисте страхування на добровільній основі за законом надає право окремій особі (фізичній або юридичній) укладати договори добровільного страхування, до яких відносяться: страхування громадянина від відповідальності; страхування робітників за рахунок підприємства; страхування з метою надання правового захисту; страхування особистого майна; особисте страхування в різноманітних його формах і видах.

При добровільному особистому страхуванні страхова компанія самостійно розробляє правила й умови страхування, що пропонуються страхувальнику, і за згодою сторін у договорі обмовляються обмеження і винятки для висновку договорів страхування, терміни страхування, відповідальність по сплаті страхової премії, розмір страхової суми й умови виплати страхового забезпечення.

Таблиця 8.2 Види особистого страхування

Вид страхування Сутність страхування
Страхування життя Передбачає обов'язки страховика по договорах із терміном не менше 1 року і страхових виплат у випадках: 1) дожиття застрахованої особи до закінчення терміна страхування або визначеного договору страхування віку; 3) виплати пенсій (ренти, ануїтету) застрахованій особі при виконанні договорів страхування по досягненню застрахованим визначеного віку, смерті годувальника, постійної втрати працездатності; 4) поточної виплати (ануїтету) у період дії договору страхування й ін.
Страхування від нещасливих випадків і хвороби Передбачає обов'язки страховика по страхових виплатах у фіксованій сумі в розмірі часткової або повної компенсації додаткових витрат застрахованої особи, викликаних настанням страхового випадку (при цьому можлива комбінація обох видів виплат). У об’єм відповідальності страховика включається зобов’язання виплати при настанні таких випадків: 1) нанесення шкоди здоров'ю застрахованого внаслідок нещасливого випадку або хвороби; 2) смерті застрахованого в результаті нещасливого випадку або хвороби; 3) постійної або тимчасової втрати загальної або фахової працездатності в результаті нещасного випадку і хвороби, за винятком видів страхування, що відносяться до медичного страхування.
Медичне страхування Передбачає обов'язки страховика по здійсненню страхових виплат (виплат страхового забезпечення) у розмірі часткової або повної компенсації додаткових витрат застрахованого, викликаних звертанням його в медичні заклади за медичними послугами, включеними в програму медичного страхування.

 

При обов'язковому страхуванні умови діяльності страхових компаній і договорів строго регламентується законодавством і підзаконними актами, тобто державою. До обов'язкового особистого страхування відносяться:обов'язкове страхування транспортних засобів; страхування від вогню (частково обов'язкове); гарантійне страхування по окремих професіях.

Обов'язкове особисте страхування відрізняється тим, що страхові внески сплачує самий страхувальник (страхування від відповідальності і вогню з метою покриття збитку, котрий страхувальник заподіює іншим людям), а не підприємство або організація (при обов'язковому соціальному або медичному страхуванні).

Отже, особисте страхування – досить великий вид страхування, який поєднує ризикову та заощаджувальну функції страхування. Конкретними страховими подіями за цим видом є дожиття до закінчення терміну чи втрата здоров’я в результаті реалізації певних ризиків. Об’єкти особистого страхування не мають абсолютного критерію вартості. Сформований страховий фонд є важливим джерелом інвестицій в економіку держави.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ лекцій з дисципліни: Страхові послуги

ГОРЛІВСЬКИЙ АВТОТРАНСПОРТНИЙ ТЕХНІКУМ... ДЕРЖАВНОГО ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ... ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особисте страхування в Україні

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема лекції: класифікація страхування.. 32
1. Поняття і ознаки класифікації страхування, її наукове та практичне значення. 32 2. Класифікація страхування за формами здійснення. 44 Питання для самоконтролю.

Необхідність страхового захисту від ризикових обставин
  Необхідність страхового захисту має кілька аспектів:природний, економічний, соціальний, юридичний, міжнародний. У країнах з розвиненим ринковим господарств

Історія виникнення та розвитку страхування
  Страхування як історична категорія відображає певні економічні від­носини, які виникли та існували за стародавніх часів. Так, початки страхової діяльності можна шукати ще в

Основні терміни та поняття страхування
  Об'єктами страхування згідно ст. 4. Закону України “Про страхування” можуть бути майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані: 1) з життям, зд

Суб’єкти страхових правовідносин
Носіями цивільних прав та обов’язків у страхуванні є суб’єкти страхових правовідносин, що виникають в процесі укладання, дії та припинення договору страхування. Суб’єктами страхування є страховик,

Місце страхування в системі економічних категорій та його функції
  Страхування – галузь специфічна, несхожа на інші. Для того, щоб уникнути подвійних тлумачень, необхідно звернутися до ст. 1 Закону України «Про страхування».

Принципи страхування
Основні принципи страхування: майновий інтерес;

Поняття і ознаки класифікації страхування, її наукове та практичне значення
  Страхування —поняття, що потребує дослідження з різних точок зору. Це стає можливим завдяки існуванню різних підходів до класифікації страхування. Термін

Класифікація страхування за формами здійснення
  Більшу частину договорів страхування укладають на основі вільного волевиявлення сторін: страхувальник не зобов’язаний укладати договір страхування, а страховик має право відмовитися

Перелік видів добровільного страхування наведено у ст.6 Закону України «Про страхування».
Сучасні умови господарювання створюють потребу в організації обов’язкового страхування, основою якого є принцип розподілу необхідних для страхування сум між окремими страхувальниками з метою захист

ЛІТЕРАТУРА
1. Клапків Михайло. Продукт страхової послуги на сучасному фінансовому ринку // Финансовые услуги, 1999, № 1 – 2, (с. 32 – 34). 2. Про страхування. Закон України // Законодавство України п

Необхідність, мета та значення державного регулювання страхової діяльності
  Державний нагляд за страховою діяльністю на території України здійснюється Уповноваженим органом (Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України – Держфін

Правове забезпечення страхування
Сутність правового регулювання страхового ринку України полягає у встановленні державою певного порядку взаємодії суб'єктів цього ринку і в захисті інтересів його учасників шляхом встановлення певн

Органи нагляду за страховою діяльністю та їх функції
  У зв’язку з демонополізацією страхування в Україні органи державної влади й управління не здійснюють безпосереднє керівництво страховою діяльністю. До їхньої компетенції входить ств

Ліцензування страхової діяльності
  Ліцензія — документ, який підтверджує право на проведення конкрет­них видів страхування (перестрахування) при дотриманні правил страхо­вої діяльності. В Україні під

Поняття ризику та його основні характеристики
  Поняття ризику пов’язується з усвідомленням небезпеки, загрози, ненадійності, невизначеності, непевності, випадковості, збитку. На думку дослідників, термін «ризик» походить

Види ризиків та їх класифікація
  Класифікація ризиків розуміє їх розподіл на конкретні групи по визначених ознаках. Ефективність організації керування ризиків багато в чому визначається класифікаціє

Тарифна ставка
  Виникнення страхових випадків і суми збитків від них не можна передбачити в нормативному порядку. Якщо ж взяти окремий проміжок часу, визначену територію та сукупність страхових вип

Оцінка ризику й визначення доцільності його страхування
Оцінка ризиків - це визначення кількісним або якісним способом ступеня ризику. Важливо встановити, як впливає на результати діяльності конкретний вид ризику і які його наслідки, пр

Страховий ринок та його структура
  Поняття “страховий ринок” поєднує в собі дві неоднозначні категорії, а саме – “ринок” і “страхування”. Підринком розуміють певні е

Організаційна структура страхового рин­ку
1)Страхове товариство. 2) Спілки, асоціації, пули. 3) Товариства взаємного страхуван­ня 4)Страхові агенти та страхові 5) Перестрахувальні компанії 6) Уп

Роль страхових посередників у розвитку страхового ринку
Більшість потенційних страхувальників, як правило, погано орієнтуються в ситуації на страховому ринку, а тому потребують досвідченого консультанта, якому можна довіритись. Саме такими фахів

Об’єднання страховиків та їх функції
Велика кількість проблем, що існують у страхуванні, не завжди може бути вирішена окремими страховиками. Для координації діяльності, захисту інтересів своїх членів і здійснення спільних програм ство

Страхова послуга та особливості її продажу
  Згідно цивільного законодавства (Ст. 901 Цивільного кодексу України) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника)

Факт укладення договору страхування може засвідчуватися страховим свідоцтвом (полісом, сертифікатом), що є формою договору страхування.
Правове значення страхового полісу (свідоцтва) полягає в тому, що він поєднує в собі функції документа, який згідно з вимогами законодавства надає договору письмової форми, засвідчує згоду страхува

Договір страхування набирає чинності з моменту внесення першого страхового платежу, якщо інше не передбачено договором страхування.
Під час дії договору страхування страхувальник і страховик здійснюють заходи, передбачені договором (наприклад, страхувальник сплачує періодично страхові внески), а у разі настання страхового випад

Умови договору страхування
  Умови договору страхування можуть бути істотними і неістотними. Істотні умови складають основу договору страхування. Істотні умови, відповідно до принципів за

Страхування життя і його основні види
  Страхування життя оформляється договором, по якому одна із сторін, страховик, бере на себе зобов'язання за допомогою одержання їм страхових премій, що сплачуються страхувальн

Страхування життя і його основні види
  Страхування життя оформляється договором, по якому одна із сторін, страховик, бере на себе зобов'язання за допомогою одержання їм страхових премій, що сплачуються страхувальн

Медичне страхування
  Медичне страхування (безперервне страхування здоров’я) - це підгалузь особистого страхування, де об’єктами страхування є майнові інтереси, пов’язані із здоров'ям за

Страхування на випадок хвороби
  Страхування на випадок хвороби - це підгалузь особистого страхування, де об’єктами страхування є майнові інтереси, пов’язані із витратами на лікування застрахованої

Страхування від нещасних випадків
  Страхування від нещасних випадків - це підгалузь особистого страхування, де об’єктами страхування є майнові інтереси, пов’язані з життям, здоров’ям та працездатніст

Сільськогосподарське страхування
  Страхування сільськогосподарських підприємств характеризується комплексністю. Сільське господарство — одна з найдавніших, найважливіших і найбільш ризик

Договір страхування укладається, як правило, на 1 рік.
Сільськогосподарське страхування є одним з порівняно нови

Проілюструємо порядок розрахунків страхових платежів та виплати страхового відшкодування на умовному прикладі.
Колективне господарство «Мрія» подало заяву до районного відділення НАСК «Оранта» на страхування врожаю озимої пшениці на площі 300 га. Середньорічна врожайність озимої пшениці за останні 5 років с

Добровільне страхування врожаю та посівів
  На сьогоднішній день ліцензій на страхування агроризиків мають біля 60 страхових компаній. Приведемо приклад НАСК «Оранта», яка є лідером на ринку агрострахування, маючи вел

Проілюструємо порядок розрахунків страхових платежів та випла­ти страхового відшкодування на умовному прикладі.
Колективне господарство «Мрія» (Київська область) подало заяву районному відділенню HACK «Оранта» на страхування врожаю озимої пшениці на площі 300 га. І оскільки відповідне поле практично не мо­же

Сума страхового відшкодування, що має бути перерахована страхувальникові, становить 22081 грн. (31545 х 70 : 100).
Чинний порядок розрахунку суми збитку має, на нашу думку, певні недоліки. Головний із них полягає в тому, що при визначенні збитків не беруться до уваги витрати господарств на вирощування врожаю на

Страхування врожаю на підставі індексу врожайності або індексу погоди
  Страхування врожаю на підставі індексу врожайності або індексу погоди в значній мірі відрізняється від традиційних методик, побудованих на різниці врожайності та конкретних ризиках.

Страхування транспортних засобів
Страхування транспортних засобів є поширеною підгалуззю майнового страхування. Відповідні види страхування транспортних засобів створювалися і розвивалися в міру появи і розвитку відповідних видів

Страхування майна юридичних осіб
  Одним із найстаріших інститутів страхування є майнове страхування. Про нього згадується ще задовго до нашої ери, коли виникло натуральне страхування. Майнове страхування є

Страхування майна громадян
  Страхування майна громадян поширюється на самостійні види страхування: 1) особистого автомобільного транспорту; 2) житлових помешкань (квартири); 3) будівлі (дача, бані); 4)

Страхування технічних ризиків
  Страхування технічних ризиків поширюється на складні і дорогі промислові технології, створення і використання яких сполучено з ризиком виникнення аварій, катастроф, нещасливи

Поняття страхування відповідальності та його види
  Специфічним об'єктом страхування є відповідальність, під якою ро­зуміють відповідальність перед третіми (юридичними або фізичними) осо­бами, яким може бути спричине

Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів
  Метою страхування цивільної відповідальності власників транспорт­них засобів є надання гарантій відшкодування збитків страхувальника — власника транспортного засобу

Страхування професійної відповідальності
  Страхування професійної відповідальності об'єднує види страхування майнових інтересів різних категорій осіб, які при виконанні професійної діяльності можуть завдати

Страхування відповідальності виробника
  Виробник може застрахува­ти себе на випадок нанесення шкоди життю чи здоров'ю споживачу його продукції. Розмір страхової суми виробник, як правило, визначає сам. Деякі страховики мо

Екологічне страхування
  Екологічне страхування — це страхування цивільно-правової відповідальності виробництв — джерел підвищеної небезпеки для довкілля за за­подіяну шкоду, яка може бути завдана гр

Особливості грошового обігу страхової компанії
  Фінанси, якими володіє і розпоряджається страховик, забезпечують його підприємницьку діяльність із надання страхових послуг. Страховик формує і використовує кошти страхових фондів (

Визначення прибутку страховика
Найважливішим фінансовим результатом діяльності страхової ком­панії, як і будь-якої підприємницької структури, є прибуток, тобто фінан­совий результат діяльності страхової компанії за певний період

Оподаткування страхової компанії
Страхові компанії сплачують такі ж податки та обов’язкові платежі, що й інші суб’єкти господарювання. З 2000 року вони сплачують такі види податків: a. податок з власників

Показники фінансових результатів діяльності страхової організації
  Фінанси страхових організаційяк економічна категорія – цеекономічні відносини, що пов’язані з рухом грошових потоків, фор­муванням, розподілом і використанням доход

Фінансова діяльність страховика та засади її організації
Фінансова діяльність страхових організацій – це система організації фінансового забезпечення функціонування страховика та досягнення ним намічених цілей. Завдання

Фінансові ресурси страхових організацій
  Особливості формування фінансових ресурсів страховика: û жорстке державне регулювання розміру та механізму формування статутного капіталу; û спе

Фінансові результати діяльності страхових організацій
Доходи страхових компаній складаються з: 1. Доходів від страхової діяльності. 2. Доходів від інвестиційної та фінансової діяльності. 3. Інших доходів.

Банкрутство, реорганізація та ліквідація страхових компаній
Банкрутство страхової організації – значне розбалансування економічного організму страхової організації з відповідною неможли­вістю фінансового забезпечення своєї діяльності та нел

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги