рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Транспортні умови угоди та порядок оформлення міжнародної транспортної документації

Транспортні умови угоди та порядок оформлення міжнародної транспортної документації - Конспект, раздел Философия, Зовнішньоекономічна діяльність підприємства Багатобічний І Складний Процес Транспортного Забезпечення Зед Можна Умовно Ро...

Багатобічний і складний процес транспортного забезпечення ЗЕД можна умовно розбити на три етапи, на яких поступово вирішуються певні питання:

  1. До укладання контракту купівлі–продажу – вирішуються питання, пов’язані з опрацюванням транспортних умов майбутнього контракту купівлі-продажу, аналізом кон’юнктури ринків транспортних послуг, тарифів та умов перевезень.
  2. У процесі обговорення угоди та її реалізації – здійснюється визначення транспортних умов контракту та їх реалізація: планування перевезень, техніка організації упаковки та маркірування, укладення договорів з перевезень товарів на території держави або за кордоном, оформлення необхідної транспортної документації, страхування, декларування товарів, розрахунки з перевізниками та інші операції.
  3. Після завершення угоди – вирішуються питання, пов’язані з розгляданням позовів та суперечок, які виникають між продавцем та покупцем, ватажевідправником і перевізником щодо транспортних аспектів контракту.

Транспортні умови контракту включають детальний перелік обов’язків сторін при завантаженні, розвантаженні товару та транспортуванню його від продавця до покупця. Витрати з транспортування можуть складати до 50% ціни товару, тому доцільно до укладання контракту розробити можливі транспортні умови, оцінити можливі витрати на транспортні операції і визначити транспортну складову в ціні товару. Такі витрати можуть включати:

  • витрати з підготовки товару до відвантаження (перевірка якості, кількості, спеціальне упакування);
  • оплату завантаження на перевізні засоби до основного перевізника (іноді ця операція повторюється кілька разів при перевантаженні на різні транспортні засоби і включає проміжне зберігання у випадку необхідності);
  • витрати на проміжне зберігання і завантаження товару на основного перевізника;
  • оплата вартості основного перевезення, включаючи страхування;
  • витрати з розвантаження товару у пункті призначення;
  • сплата податків і зборів;
  • кінцева доставка на склад покупця.

Ці питання відображаються в базисних умовах поставки ІНКОТЕРМС. В транспортних умовах визначається, за чий рахунок буде здійснюватися завантаження товару на транспорт, а також термін, впродовж якого покупець сповіщає продавця про прибуття транспорту для перевезення товару.

Виконання транспортних умов контракту купівлі-продажу супроводжується оформленням наступних документів:

  1. Документи з підготовки товару до відвантаження;
  2. Документи, що підтверджують виконання угоди.

Документи з підготовки товару до відвантаження включають:

  • заяву на фрахтування, що оформлюється постачальником з проханням до перевізника зарезервувати місце для відправлення;
  • інструкцію з відправлення (відомості про вантаж і вимоги до транспортування);
  • повідомлення про готовність до відправлення, що видається постачальником зі сповіщенням покупця про готовність товару до відвантаження;
  • ордер на відправлення - документ, який видається постачальником, що відправляє товар покупцеві;
  • повідомлення про відправлення;
  • повідомлення про розподіл документів – документ, у якому сторона, що відповідає за виписування зовнішньоторговельних документів, зазначає наявність отриманих документів, їх дублікатів, копій, кількість примірників;
  • дозвіл на поставку – документ, котрий видає покупець після отримання від продавця повідомлення про готовність товару до відвантаження.

Документи з підготовки товару до відвантаження містять вимоги покупця до продавця стосовно упакування та маркірування товару.

Документи, що підтверджують виконання угоди, поділяються на 2 групи.

1. Відвантажувальні документи, які містять такі обов’язкові реквізити:

· назва документу, дата і місце його виписування;

· № контракту та дата його укладання;

· найменування та опис товару, його кількість, вид упаковки і маркування;

· найменування фірми експортера або вантажевідправника та фірми імпортера або вантажеодержувача;

· їхні юридична адреса, № телефону;

· № наряду відвантаженої специфікації, упаковочного листа.

2. Товаросупроводжувальні документи прямують разом із вантажем від станції відправлення до станції призначення та включають:

· комерційні;

· транспортні;

· страхові;

· митні.

Комерційні документи – комерційний рахунок – основний розрахунковий документ, який містить вимоги продавця до покупця про оплату зазначеної суми за поставлений товар.

У комерційному рахунку зазначається наступне: ціна за одиницю товару та загальна сума рахунку; базисні умови поставки товару; спосіб платежу та форми розрахунків; найменування банку, де має бути проведена оплата; повідомлення про сплату вартості перевезення (коли і ким сплачено); повідомлення про страхування (ким оплачується) та розмір страхової премії за умови CIF. Відрізняють наступні види комерційних рахунків: рахунок-фактура; рахунок-специфікація; попередній рахунок; рахунок-проформа.

Транспортні документи є доказом укладання угоди на перевезення та визначають її умови. При морських перевезеннях виписується такі:

1. Коносамент — документ, що підтверджує прийняття товару для морського або річкового перевезення і зобов'язує перевізника видати товар закон­ному власнику. Коносамент є: розпискою, що підтверджує прийняття до перевезення по­значеного на лицьовій стороні цього документа товару; контрактом на перевезення товару на обговорених у ньому умовах; товаророзпоряджувальним документом.

Розрізняють чистий і нечистий коносамент. Коносамент нази­вають "чистим", якщо перевізник не зробив у ньому зауважень щодо стану товару, який перевозиться, і "нечистим " (чи ''коноса­ментом з червоною рисою"), якщо в ньому зроблені відповідні зау­важення.

2. Штурманська розписка – посвідчує прийняття вантажу судновласником до перевезення, оформлюється розпискою капітана на підтвердження кожної отриманої партії товару на борт судна, описує стан вантажу та є підставою для видачі коносаменту.

3. Морська накладнадокумент, що підтверджує наявність договору перевезення морським шляхом та прийняття вантажу до завантаження.

4. Докова розписка - видається управляючим порту на свідчення про прийняття товару для відправлення та розміщення його в портовому складі.

При перевезенні вантажу залізничним транспортом, оформлюють наступні види документів:

1. Залізнична накладна – є основним перевізним документом, що оформлює договір перевезення між вантажевідправником та адміністрацією залізниці, складається на визначеного вантажоодержувача, підписується відправником вантажу, супроводжує вантаж на всьому шляху проходження і на станції призначення видається вантажоодержувачеві разом з вантажем. Оформлюється власне накладну та її дублікат (на стандартних бланках і на двох мовах), дублікат залишається у вантажевідправника, а накладна прямує з товаром;

Час приймання вантажу до перевезення засвідчується календарним штемпелем станції на накладній. У посвідченні приймання вантажу до перевезення станція видає відправнику вантажу вантажну квитанцію. Під час перевезення масових вантажів у постійних напрямках може допускатися складання однієї накладної на перевезення цілого маршруту або групи вагонів, а також комплекту контейнерів.

Відправник вантажу несе відповідальність за всі наслідки неправильності, неточності або неповноти даних, зазначених ним у накладній. Провізна плата під час перевезення вантажів стягується за відстань з розрахунку найкоротшого шляху.

2. Дорожня відомістьскладається для кожної накладної, яка є одночасно обліковим документом, супроводжує вантаж протягом усього шляху прямування.

Використовуючи повітряний транспорт, оформлюють авіавантажну накладну. Авіанакладна – документ, який виписується вантажевідправником і підтверджує наявність договору між вантажевідправником і перевізником. Авіанакладна виписується в трьох примірниках і вручається перевізникові разом з товаром. Перший примірник має помітку для “перевізника” та підписується вантажевідправником. Другий примірник ­ для “одержувача”, він підписується вантажевідправником та перевізником. Третій примірник підписується перевізником і повертається вантажевідправникові після того, як вантаж прийнято до перевезення. У накладній зазначаються: аеропорти відправлення та призначення, додані до накладної документи, які визначають оголошену цінність (яка може не збігатися з митною), сума плати за перевезення, дата складання накладної. Авіанакладна не є ані товаророзпорядним, ані передаточним документом, вона виконує лише функцію доказу укладання договору перевезення, прийняття товарів до перевезення та умов перевезення. Дуже часто авіанакладна використовується як митна декларація, у якій міститься докладний опис вантажу.

Міжнародні автомобільні перевезення здійснюються на основі договору перевезення, що укладається між відправником вантажу та представником автотранспортного підприємства або організації, і яким є товарно-транспортна накладна. Вона скла­дається у чотирьох екземплярах, є основним перевізним документом, і по ній здійснюється списання вантажу відправником вантажу і прийняття його вантажоотримувачем.

До обов'язкових реквізитів товарно-транспортної накладної відносяться: місце і дата складання накладної, реквізити відправ­ника, одержувача і транспортного агента, місце і дата прийняття вантажу до перевезення і місце його доставки, а також, якщо це необхідно, вказівка про заборону перевантаження, характеристика вантажу, кількість вантажних місць, їхній розмір і номери, вартість перевезення і всі додаткові витрати (у тому числі, мито і збори). Відправник вантажу і вантажоодержувач несуть відповідальність за всі наслідки неправильності, неточності і неповноти даних, зазначених ними в товарно-транспортній накладній. Автотранспортні організації мають право перевіряти правильність цих даних.

Перевезення однорідних вантажів від одного відправника вантажу на адресу одного вантажоодержувача на ту саму відстань може оформлятися однією товарно-транспортною накладною. При прийнятті вантажу до перевезення шофер-експедитор пред'являє відправнику вантажу службове посвідчення і шляховий лист, завірений печаткою автотранспортного підприємства або організації. Прийом вантажів до перевезення від відправника вантажу засвідчується підписом шофера-експедитора у всіх екземплярах товарно-транспортної накладної, один із яких вручається відправнику вантажу.

Відправник вантажу зобов'язаний до прибуття автомобіля під завантаження підготувати вантаж до перевезення (упакувати у відповідну тару, підготувати транспортний документ, пропуск на право проїзду) для того, щоб забезпечити раціональне використання рухливого складу і схоронність вантажу у шляху слідування.

Страхові документи включають: страховий поліс, страховий сертифікат, рахунок страхувальника.

Страховий поліс – документ, котрий видається страхувальником, підтверджує наявність договору про страхування і містить зобов’язання страхувальника щодо конкретної суми відшкодування страхівнику збитків, пов’язаних із ризиком та нещасним випадком, зазначеними в договорі.

Страховий сертифікат – документ, що видається страховим товариством страхівнику, який свідчить, що страхування було зроблено і виданий страховий поліс.

Рахунок страхувальник – комерційний рахунок, який видається страхувальником із зазначенням суми та умов сплати цієї суми страхової премії.

Митні документи включають: посвідчення про походження товару; ветеринарні, санітарні посвідчення; вантажну митну декларацію; експортно-імпорті ліцензії.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Зовнішньоекономічна діяльність підприємства

опорний КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... Модуль... Організація зовнішньоекономічної діяльності...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Транспортні умови угоди та порядок оформлення міжнародної транспортної документації

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, основні та допоміжні види.
  Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність різноманітних структур, суб'єктів господарювання, які забезпечують проведення операцій з обміну товарів,

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, основні та допоміжні види.
  Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність різноманітних структур, суб'єктів господарювання, які забезпечують проведення операцій з обміну товарів,

Система державного регулювання ЗЕД в Україні та її розвиток.
Зовнішньоекономічна діяльність є складовою загальноекономічних процесів, що відбуваються в економіці держави. Насамперед, вона повинна забезпечити прогресивні структурні зміни в економіці Ук

Митне регулювання, як складова частина державного регулювання ЗЕД в Україні.
  Формування і розвиток всієї сукупності міжнародних економічних відносин (МЕВ) безпосередньо пов’язано з формування і розвитком митної системи. Міжнародні митні відносини

Регулювання ЗЕД
  Валютне регулювання стосується всіх видів зовнішньоекономічної діяльності, оскільки забезпечує можливість здійснення зовнішньоекономічних операцій завдяки застосуванню відповідного

Правове регулювання МДКП: форми, умови, порядок укладання та виконання міжнародних угод з іноземними партнерами згідно Віденської конвенції.
Міжнародний договір купівлі-продажу –це документ, який оформляє правові аспекти зовнішньоторгової угоди купівлі-продажу. Він відбиває обов’язки продавця й покупця з поставки товару

Замовлення
2

Адаптовані правила.
Новий ІНКОТЕРМС особливо спрямований для використання як міжнародній, так і у внутрішній торгівлі. Для торговельних організацій і блоків (наприклад ЄС), де кордони формально відсутні – нові правила

Поняття, види та порядок укладання зовнішньоекономічних контрактів.
  Під процедурою здійснення зовнішньоекономічних операцій варто розуміти комерційну діяльність, спрямовану на відшукання контрагента, установлення з ним контакту, підготовку і

ІІ. Предмет контракту.
Ця частина може включати 17 окремих умов (статей, параграфів). №1. Предмет контракту. У цьому параграфі вказуються найменування товару (повне і точне), його характеристика

ІІІ. Заключна частина
В ній вказують: · Юридичні адреси сторін; · Найменування осіб, які підписали контракт. За випадку, коли сторони не з’ясували питання щодо мови контракту, то згідно зі зви

Організація і техніка проведення ділових переговорів.
Однією з найважливіших цілей ділового спілкування є встановлення між партнерами ділових робочих відносин. Ділові робочі відносини – це відносини, коли партнери допомагають один одно

Поняття і чинники валютно-фінансових умов контракту та валютні умови угоди.
  Валютно-фінансові умови контракту — це умови, що визначають, яку валюту, в який час, у якій сумі та в якій формі експортер отримає за проданий товар, а імпортер - сплатить за

Фінансові умови зовнішньоторговельних контрактів
Фінансові умовипередбачають наступне: спосіб платежу (готівковий, авансовий, в кредит); міжнародні розрахунки та їх форми (акредитив, інкасо, банківський переказ, відкритий рахунок); засо

Засоби платежу при виконанні валютно-фінансових умов контракту
У практиці міжнародної торгівлі застосовуються такі засоби платежу, як векселі, чеки, поштові і телеграфні перекази, інструкції системи SWIFT. Вексель — це цінний папір, що с

Заходи проти необґрунтованої затримки платежу та неплатежу
До заходів проти необґрунтованої затримки платежу та неплатежу відносять: банківські гарантії; банківські авалі; банківські акцепти; резервні акредитиви; фірмові та державні гарантії; штрафи

Транспортне забезпечення ЗЕД
  При будь-якій зовнішньоторговельній операції проданий товар попадає в сферу міжнародного обміну. За допомогою засобів транспорту товар переміщується від місця його виробництва до пу

Організація міжнародних перевезень основними видами транспорту
Міжнародний водяний транспорт включає міжнародні морські та річкові перевезення. Морський транспорт вважається найбільш універсальним ви­дом транспорту, що спеціалізується на обслуг

Сутність і види страхування у ЗЕД
  Страхування — це система економічних відносин, що поля­гає в створенні за рахунок підприємств, організацій і населення спец­іального фонду для відшкодування зби

Особливості транспортного страхування у ЗЕД
Центральне місце у страхуванні зовнішньоекономічної діяльності посідає транспортне страхування. Міжнародний контракт припускає перевезення вантажу на далекі відстані, тому у залежності від у

Методи виходу підприємств на зовнішні ринки
У міжнародній торговельній практиці використовується три основні методи виходу на зовнішній ринок і здійснення зовнішньоторговельних операцій: прямий; непрямий; змішаний. Пр

Цілі та шляхи створення підприємств з іноземними інвестиціями
У ринковій економіці мається кілька етапів у реалізації різних форм зовнішньоекономічної діяльності. Початковим етапом зовнішньоекономічної діяльності є разові зовнішньоторговельні контракти

Управління діяльності підприємств з іноземними інвестиціями
  Підприємство з іноземними інвестиціями в Україні являє собою господарське об'єднання українського й іноземного партнерів на основі спільно внесеної власності, спільного керування ни

Тема 11. Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства
План лекції 11.1. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства. 11.2. Аналіз раціональності використання коштів у зовнішній торгівлі підприємства. 11.3. Економі

Економічна ефективність зовнішньоекономічних операцій
  Для оцінки діяльності фірми розраховується показник ефективності її діяльності, що характеризує ступінь вигідності для фірми зовнішньоекономічних операцій. Показник екон

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги