рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Транспортне забезпечення ЗЕД

Транспортне забезпечення ЗЕД - Конспект, раздел Философия, Зовнішньоекономічна діяльність підприємства   При Будь-Якій Зовнішньоторговельній Операції Проданий Товар П...

 

При будь-якій зовнішньоторговельній операції проданий товар попадає в сферу міжнародного обміну. За допомогою засобів транспорту товар переміщується від місця його виробництва до пункту споживання, тобто між двома і більше країнами. При цьому транспорт продовжує процес виробництва товару в межах сфери обігу, додаючи до його первинної вартості вартість виробленої під час переміщення транспортної продукції.

Транспорт – це сукупність шляхів сполучення та засобів пересування, а також різних споруджень та пристроїв, що забезпечують їх нормальну роботу. Продукція транспорту – це процес переміщення товарів від постачальника до споживача.

Звичайно процес доставки товару в міжнародній торгівлі включає:

  • його перевезення від внутрішнього пункту виробництва до прикордонного пункту країни-експортера;
  • міжнародну транзитне чи морське перевезення від пункту країни-експортера до прикордонного пункту країни-імпортера (якщо між країнами не встановлений спільний кордон);
  • транспортування від прикордонного пункту країни-імпортера до внутрішнього пункту споживача товару.

Транспортні операції вважаються міжнародними, якщо вони пов’язані з переміщенням зовнішньоторгових вантажів на зовнішніх відносно країни-продавця і країни-покупця участках маршруту перевезення. Міжнародні транспортні послуги, являючись специфічним товаром, продаються та купуються на міжнародних транспортних ринках, які різняться в залежності від видів транспорту, географічних районів перевезення та видів перевозимих вантажів.

В залежності від видів транспорту, що використовуються у перевезеннях, розрізняють морські, річкові, повітряні, залізничні, автомобільні, трубопровідні перевезення. Міжнародні перевезення, що обслуговуються одним видом транспорту, мають назву прямих. У тих випадках, коли для міжнародного перевезення вантажів послідовно використовуються два чи більше видів транспорту, мають місце змішані (комбіновані) перевезення. Якщо таке перевезення оформлене одним (наскрізним) транспортним документом, який покриває усі види транспорту, що беруть у ній участь, воно називається прямим змішаним. Класифікація транспортних операцій у ЗЕД наведена у табл. 7.1.

 

Таблиця 7.1 – Класифікація транспортних операцій у ЗЕД

№ п/п Ознаки класифікації Види операцій
1. За предметом транспортних операцій Вантажні, пасажирські, багажні
2. За видом транспорту Водні (морські, річкові), повітряні, залізничні, автомобільні, трубопровідні, змішані
3. У залежності від транспортної характеристики товару Навалочні вантажі (руда, вугілля, зерно, мінеральні добрива), наливні (нафта, рослинні олії, рідкі хімічні вантажі), генеральні чи товарно-штучні (напівфабрикати, продовольчі товари)
4. За періодичністю Регулярні і нерегулярні рейси: лінійне і трампове судоплавство, регулярне повітряне сполучення і чартерні рейси
5. У залежності від порядку проходження кордону Перевантажувальні і безперевантажувальні
6. За видом транспортно-технологічної системи Контейнерні, паромні, ліхтерні, ролкерні
7. В залежності від завершення перевезення в сусідній країні Сусідні, транзитні, кільцеві
8. За видами сполучень Прямі, непрямі: ломані з кількома перевізниками, з перевідправленням за одним чи кількома договорами перевезення
9. В залежності від складу учасників процесу перевезення Що здійснюються виробником товару, продавцем чи покупцем, замовником товару, перевізником посередником
10. В залежності від місця проведення Що здійснюються всередині країни на території інших країн

 

Вибираючи засіб доставки конкретного товару, відправники беруть до уваги такі фактори: швидкість, частота поставок, ритмічність поставок, можливість перевезення різних видів вантажу, приступність (кількість географічних пунктів, що обслуговуються), вартість (за тоно-милю).

Завдяки контейнеризації – завантаження товару в шухляди або трейлери, що легко перевантажувати з одного виду транспорту на інший – відправники все частіше використовують два чи більше види транспорту.

Рейсовий контрейлер – це перевезення з використанням залізничного й автомобільного транспорту.

Судновий контрейлер – це перевезення з використанням водяного й автомобільного транспорту.

„Рейка-судно” – це перевезення з використанням водяного і залізничного транспорту.

„Повітря-шосе” – це перевезення з використанням повітряного й автомобільного транспорту.

Під час транспортування вантажів потрібне погодження технічних, фізико-хімічних характеристик вантажів з техніко-експлуатаційними характеристиками транспортних засобів, при цьому мета – захистити товар від атмосферних, температурних та динамічних впливів, а також забезпечити мінімум витрат.

У більш широкому значенні міжнародні транспортні послуги включають крім перевезення вантажів різні супутні операції: доставка вантажу від складу відправника до ближчого транспортного терміналу; його завантаження на магістральні транспортні засоби; перевантаження на інші види транспорту у проміжних пунктах; розвантаження у пункті призначення; тимчасове зберігання вантажу у проміжних пунктах і переоформлення транспортних документів.

Витрати, пов’язані з виконанням супутніх транспортних операцій та витрати з перевезення вантажу магістральними видами транспорту створюють повні транспортні витрати вантажовласника.

Транспортні конвенції визначають основні реквізити, а за низки випадків - і форму транспортних документів, які застосовується під час міжнародних перевезень.

Регулювання міжнародних морських перевезень здійснює Міжнародна морська організація (ИМО) – 1848-1958-1982рр., Брюссельська конвенція про уніфікацію деяких правил щодо коносаменту – 1924-1968рр., міжнародна конвенція про вантажну марку (1966/1968рр.), Міжнародна конвенція про безпечні контейнери (1972/1977рр.) та ін. Морські перевезення пасажирів і багажу регулюються Афінською конвенцією про морські перевезення пасажирів, їхнього бага­жу, транспортних засобів і ручної поклажі.

Міжнародні залізничні перевезення регулюються багатосторонніми угодами про міжнародні залізничні перевезення є Бернські конвенції про перевезення вантажів і пасажирів, котрі були укладені наприкінці XIX століття. Надалі вони неоднора­зово переглядалися і в даний час діє Угода про міжнародні заліз­ничні перевезення в редакції 1980 р. (КОТІФ/COTIF). СРСР не був учасником КОТІФ, але норми цієї угоди застосо­вувалися і застосовуються при перевезеннях радянських, а нині українських вантажів територією країн-учасниць, а також при пере­везенні вантажів із країн-учасниць КОТІФ в Україну.

Міжнародні автомобільні сполучення регулюються Женевсь­кою Конвенцією про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів (КДПВ) (CMR) і Європейською угодою про міжнародні автомобільні перевезення небезпечних вантажів, що вступили в силу відповідно у 1961 і 1968 роках. З метою спрощення митних процедур у міжнародному авто­мобільному сполученні європейських країн у 1959 р. була укладена Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосу­ванням книжки міжнародного дорожного перевезення (що вступи­ла в силу в 1978 p.).

Женевська Конвенція застосовується до всякого договору до­рожного перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів, коли місце навантаження і місце доставки вантажу, що зазначені в контракті, знаходяться на території двох різних країн, з яких принаймні одна є учасницею Конвенції.

Перевезення вантажів авіатранспортом регулюється повітряним кодексом. Регулювання міжнародних авіаперевезень, котрі виконуються на регулярній основі, здійснюється відповідно до Конвенції про уні­фікацію деяких правил, що стосуються міжнародних повітряних перевезень (Варшавської конвенції 1929 p.), доповненої пізніше Гаазьким протоколом 1955 p., Гватемальським протоколом 1971 р. і Монреальским протоколом 1975 р. Також регулювання здійснюється Міжнародною організацією громадянської авіації (ІКАО) – 1947р., Регіональними міжурядовими організаціями громадянської авіації, Європейською організацією з безпеки аеронавігації (ЄВРОКОНТРОЛ) – 1963р., Міжнародної асоціацією повітряного транспорту (ІАТА) – 1945р.

Важливою особливістю транспорту є ефект, який виникає при перевезенні товару і полягає в тому, що він не може виникнути окремо від транспорту, зберігатися і реалізуватися у відриві від нього. Особливістю транспорту у ЗЕД є вплив на продукцію транспорту всіх факторів, які характеризують розвиток ринкової економіки: коливань цін на пальне, співвідношення попиту та пропозиції на перевезення вантажів, стану політичних та економічних відносин між державами.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Зовнішньоекономічна діяльність підприємства

опорний КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... Модуль... Організація зовнішньоекономічної діяльності...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Транспортне забезпечення ЗЕД

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, основні та допоміжні види.
  Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність різноманітних структур, суб'єктів господарювання, які забезпечують проведення операцій з обміну товарів,

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, основні та допоміжні види.
  Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність різноманітних структур, суб'єктів господарювання, які забезпечують проведення операцій з обміну товарів,

Система державного регулювання ЗЕД в Україні та її розвиток.
Зовнішньоекономічна діяльність є складовою загальноекономічних процесів, що відбуваються в економіці держави. Насамперед, вона повинна забезпечити прогресивні структурні зміни в економіці Ук

Митне регулювання, як складова частина державного регулювання ЗЕД в Україні.
  Формування і розвиток всієї сукупності міжнародних економічних відносин (МЕВ) безпосередньо пов’язано з формування і розвитком митної системи. Міжнародні митні відносини

Регулювання ЗЕД
  Валютне регулювання стосується всіх видів зовнішньоекономічної діяльності, оскільки забезпечує можливість здійснення зовнішньоекономічних операцій завдяки застосуванню відповідного

Правове регулювання МДКП: форми, умови, порядок укладання та виконання міжнародних угод з іноземними партнерами згідно Віденської конвенції.
Міжнародний договір купівлі-продажу –це документ, який оформляє правові аспекти зовнішньоторгової угоди купівлі-продажу. Він відбиває обов’язки продавця й покупця з поставки товару

Замовлення
2

Адаптовані правила.
Новий ІНКОТЕРМС особливо спрямований для використання як міжнародній, так і у внутрішній торгівлі. Для торговельних організацій і блоків (наприклад ЄС), де кордони формально відсутні – нові правила

Поняття, види та порядок укладання зовнішньоекономічних контрактів.
  Під процедурою здійснення зовнішньоекономічних операцій варто розуміти комерційну діяльність, спрямовану на відшукання контрагента, установлення з ним контакту, підготовку і

ІІ. Предмет контракту.
Ця частина може включати 17 окремих умов (статей, параграфів). №1. Предмет контракту. У цьому параграфі вказуються найменування товару (повне і точне), його характеристика

ІІІ. Заключна частина
В ній вказують: · Юридичні адреси сторін; · Найменування осіб, які підписали контракт. За випадку, коли сторони не з’ясували питання щодо мови контракту, то згідно зі зви

Організація і техніка проведення ділових переговорів.
Однією з найважливіших цілей ділового спілкування є встановлення між партнерами ділових робочих відносин. Ділові робочі відносини – це відносини, коли партнери допомагають один одно

Поняття і чинники валютно-фінансових умов контракту та валютні умови угоди.
  Валютно-фінансові умови контракту — це умови, що визначають, яку валюту, в який час, у якій сумі та в якій формі експортер отримає за проданий товар, а імпортер - сплатить за

Фінансові умови зовнішньоторговельних контрактів
Фінансові умовипередбачають наступне: спосіб платежу (готівковий, авансовий, в кредит); міжнародні розрахунки та їх форми (акредитив, інкасо, банківський переказ, відкритий рахунок); засо

Засоби платежу при виконанні валютно-фінансових умов контракту
У практиці міжнародної торгівлі застосовуються такі засоби платежу, як векселі, чеки, поштові і телеграфні перекази, інструкції системи SWIFT. Вексель — це цінний папір, що с

Заходи проти необґрунтованої затримки платежу та неплатежу
До заходів проти необґрунтованої затримки платежу та неплатежу відносять: банківські гарантії; банківські авалі; банківські акцепти; резервні акредитиви; фірмові та державні гарантії; штрафи

Організація міжнародних перевезень основними видами транспорту
Міжнародний водяний транспорт включає міжнародні морські та річкові перевезення. Морський транспорт вважається найбільш універсальним ви­дом транспорту, що спеціалізується на обслуг

Транспортні умови угоди та порядок оформлення міжнародної транспортної документації
Багатобічний і складний процес транспортного забезпечення ЗЕД можна умовно розбити на три етапи, на яких поступово вирішуються певні питання: До укладання контракту купівлі–продажу –

Сутність і види страхування у ЗЕД
  Страхування — це система економічних відносин, що поля­гає в створенні за рахунок підприємств, організацій і населення спец­іального фонду для відшкодування зби

Особливості транспортного страхування у ЗЕД
Центральне місце у страхуванні зовнішньоекономічної діяльності посідає транспортне страхування. Міжнародний контракт припускає перевезення вантажу на далекі відстані, тому у залежності від у

Методи виходу підприємств на зовнішні ринки
У міжнародній торговельній практиці використовується три основні методи виходу на зовнішній ринок і здійснення зовнішньоторговельних операцій: прямий; непрямий; змішаний. Пр

Цілі та шляхи створення підприємств з іноземними інвестиціями
У ринковій економіці мається кілька етапів у реалізації різних форм зовнішньоекономічної діяльності. Початковим етапом зовнішньоекономічної діяльності є разові зовнішньоторговельні контракти

Управління діяльності підприємств з іноземними інвестиціями
  Підприємство з іноземними інвестиціями в Україні являє собою господарське об'єднання українського й іноземного партнерів на основі спільно внесеної власності, спільного керування ни

Тема 11. Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства
План лекції 11.1. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства. 11.2. Аналіз раціональності використання коштів у зовнішній торгівлі підприємства. 11.3. Економі

Економічна ефективність зовнішньоекономічних операцій
  Для оцінки діяльності фірми розраховується показник ефективності її діяльності, що характеризує ступінь вигідності для фірми зовнішньоекономічних операцій. Показник екон

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги