рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пакт Молотова-Ріббентропа1939. Приєднання західноукраїнських земель до УРСР

Пакт Молотова-Ріббентропа1939. Приєднання західноукраїнських земель до УРСР - раздел Образование, Пакт Молотова-Ріббентропа(1939). ...

Пакт Молотова-Ріббентропа(1939). Приєднання західноукраїнських земель до УРСР.

В свою чергу, Німеччина отримала повну свободу дій у Європі і забезпечила собі поставки з Радянського Союзу воєнно-стратегічних матеріалів і…

Приєднання західноукраїнських земель до УРСР.

Згідно з пактом і таємним протоколом радянські війська 17 вересня 1939 р. перейшли польський кордон і вступили в Західну Україну і Західну Білорусію. Офіційно радянське керівництво пояснило цей крок необхідністю запобігти фашистській окупації західноукраїнських і західнобілоруських земель. Східна Галичина і Західна Волинь були зайняті Червоною армією майже без опору з боку Польщі за 12 днів. Агресія проти Польщі означала вступ Радянського Союзу у світову війну.

Початок німецько-радянської війни. Встановлення фашистського окупаційного режиму в Україні.

План «Барбаросса» передбачав «бліц-кріг» - блискавичну війну:протягом 2-2,5 місяців знищити червону армію і вийти на лінію Архангельськ-Астрахань.… З 23 по 29 червня в районі Луцьк-Рівне-Броди тривала найбільша танкова битва… На північному напрямку німецькі війська просунулись углиб радянської території на 500 км., на центральному напрямку-на…

Україна в роки німецької окупації

2.Відповідно до «теорії расової винятковості німецької нації» українці підлягали масовому знищенню. Справжній геноцид здійснювався проти єврейського… 3. Гітлерівці грабували матеріальні і людські ресурси України. До Німеччини… 4. Обмежувалися постачання міст продовольством, медичне обслуговування, освіта. Українці перетворювалися на людей…

Рух опору на території України під час Другої світової війни.

В українському русі Опору існувало дві течії: радянський рух Опору (партизани і підпільники) та національно визвольний рух опору на чолі з ОУН

Радянський рух опору

Формами боротьби партизан були: -диверсії на комунікаціях ворога, знищення ліній зв’язку, доріг, мостів; -розгром ворожих штабів;

Національно-визвольний рух Опору на чолі з ОУН

До початку війни ОУН співробітничала з німцями. В німецькій армії був утворений «Легіон українських націоналістів». ОУН розраховувала на сприяння… 23. Суспільно-політичне та економічне становище України в період «хрущовської… Реформи в політичній сфері сприяли певній лібералізації та демократизації суспільно-політичного життя:

Стало можливим відкрите обговорення проблем збереження української мови, розширювалися сфери її вживання. Розпочалося видання багатотомного словника української мови, збільшилося видання україномовних книжок.

 

Економічні реформи, проведені в 50-ті роки, радикально змінили умови розвитку промисловості і сільського господарства.

Позитивні наслідки мали, зокрема:

-децентралізація керівництва економікою, запроваджена у 1957 р. Керівництво промисловістю було передано раднаргоспам економічних районів, які управляли промисловістю на своїй території, незалежно від профілю. В Україні було створено 11 економічних районів;

-збільшення асигнувань на забезпечення науково-технічного прогресу;

-підвищення самостійності колгоспів і радгоспів;

-ліквідація машинно-тракторних станцій і передача їх майна колгоспам і радгоспам;

-збільшення закупівельних цін на зерно(у 7 разів), картоплю(у 8 разів), продукцію (у 5,5 рази).

24) Наростання кризових явищ у соціально-економічному житті України в другій половині 1960-х – середині 80-х рр..

Причини провалу економічної реформи сер. 60-х рр.:

-реформа не торкалася основ адміністративно-командної системи, мала не комплексний характер, не змінювала структурної, інвестиційної політики;

Партійно-державний апарат не міг, та й не хотів відмовитися від звичних методів управління економікою.

З поч. 70-х років темпи економічного зростання уповільнюються.

Економіка продовжувала розвиватися екстенсивним шляхом, намітилося постійне відставання в науково-технічному і технологічному процесі від розвинених країн Заходу. Командна система не змогла повністю вписатися в умови, запропоновані НТР, що стало однією із ключових причин спаду економічного розвитку.Продуктивність праці була нижчою, ніж у США: в промисловості-у 2 р., у сільському господарстві-у 5 разів!

Низькою була якість вітчизняних товарів. У 1986 р. лише 15,9 % промислових виробів досягли вищої категорії якості.

Збільшився бюрократичний апарат. Щорічно апарат управління зростав на 300-350 тис. осіб, досягнувши у 80-х рр. 18 млн.Лише у 1975-1985 рр. кількість союзно-республіканських і союзних Міністерств, відомств і державних комітетів збільшилася приблизно на 20 %. Консервативні правлячі кола лякалися змін, вбачали в них загрозу своєму пануванню, тому виступали проти радикальних реформ. З’являється «культ сірості» в управлінні державою.

Таким чином, у 70-80-і рр.. народне господарство вступило у смугу кризи.

В Україні все помітніше виявлялася притаманна колонії структура економіки, що характеризувалася перевагою паливних і сировинних галузей. На споживчий ринок працювало менше 30 % потужностей української промисловості(тоді як у розвинутих країнах цей показник досягав 50-60 % і більше)

Суперечливість перебудованих процесів в Україні.

1988-1991 рр. – період активних політичних перетворень під лозунгом побудови демократичного, гуманного соціалізму. Проведення економічних реформ Етапи:

Червень 1987 р. –реформа М. Рижкова-Л. Абалкіна.

Були прийняті «закон про державне підприємство (обєднання), «закон про кооперацію» та інші, які передбачали: -переведення підприємств на госпрозрахунок; -утворення кооперативного сектора;

Червень 1990 р. – Верховна Рада СРСР прийняла програму переходу до регульованої ринкової економіки,яка з самого початку виявилася нежиттєздатною.

Інфляція, розбалансованість економіки, дефіцит бюджету зросли. Безсистемна перебудова вела до розвалу народного господарства.

Україна в період утвердження національної державності. Президент Леонід Кравчук.

16 липня 1990 р. Верховна рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Декларація проголосила невідємне право українського народу на самовизначення, верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території.

Сторичне значення декларації полягало в тому , що вона поклала початок мирному процесу відродження незалежності України.

1 грудня 1991 р. відбувся референдум і вибори Президента України. 90, 3 % громадян, які взяли участь у референдумі, підтвердили Акт проголошення… Проголошення незалежності України стало подією всесвітньо-історичного значеня.… 27) Проблеми соціально-економічного та політичного реформування українського суспільства (1994-2004). Президент Леонід…

У протистояння з Росією І. Виговський взяв курс на зближення з Річчю Поспалитою і повернувся до ідеї входження козацької України до складу королівства.

У вересні 1658 р. між сторонами було укладено Гадяцький договір, за яким:

-Чернігівське, Київське та Брацлавське воєводства утворювали Руське князівство на чолі з гетьманом і входили до складу Речі Посполитої на правах автономії. Визнавалася свобода релігійного віросповідання, зберігалися права і привілеї козаків, дозволялося відкриття 2-х академій і без обмежень-шкіл і друкарень;

-з іншого боку, передбачалося відновлення соціально-економічних відносин, що існували до цього, зменшувалася кількість козаків, руське князівство позбавлялося права на самостійні міжнародні відносини.

Політика Ю. Хмельницького

У вересні 1659 р. Військова козацька рада обрала гетьманом Ю. Хмельницького, сподіваючись, що він продовжить справу свого батька.

У вересні 1959 р. у Переяславі між гетьманом і російським урядом були підписані договірні статті, які суттєво обмежували автономні права України:обмежувалися прерогативи гетьмана, український уряд позбавлявся права на зовнішню політику, київська метрополія підпорядкувалася московському патріарху.

12) поділ України на Лівобережну і Правобережну. Гетьман П. Дорошенко.

Українська держава розкололася на два державних утворення з протилежною орієнтацією на зарубіжні держави, з окремими урядами, які перебували у стані війни. Були утворені умови для поділу України по Дніпру між Росією і Річчю Поспалитою.

Війни між Лівобережжям і Правобережжям за активної участі в них Польщі, Росії, туреччини і Криму набули затяжного, надзвичайно складного і трагічного характеру, супроводжувалися все більшим втручанням польського і російського урядів у внутрішнє життя України.

Врешті-решт, Росія і Польща вирішили досягти компромісу за рахунок поділу українських земель. 30 січня вони уклали Андрусівське перемиря на 13, 5 років:

-визнавалося входження Лівобережної України до складу Росії, а Правобережної України-до складу Польщі, Київ на два роки залишався за Росією, Запорізька Січ мала перебувати під владою обох держав.

Боротьбу національно-патріотичних сил за обєднання України очолив Дорошенко. Розуміючи, що Річ Посполитане надасть допомоги у реалізації його плану, він уклав союз із Кримом, пішов на зближення з Туреччиною.

На початку лютого 1668 р. в Лівобережній Україні вибухнуло антимосковське повстання. П. Дорошенко, заручившись підтримкою значної частини населення Лівобережжя, усунув І. Брюховецького(гетьман Лівобережжя України) і обєднав козацьку Україну. У червні 1668 р. військова козацька рада обрала його гетьманом об’єднаної України.

14) Обмеження та скасування політичної автономії України (1709-1781 рр.)

Після перемоги в Полтавській битві, Петро І здійснює заходи по ліквідації автономного устрою України.Ось лише деякі з них:

-у 1709 р. цар призначив до Скоропадського свого резидента, який мав контролювати діяльність гетьмана;

- у 1720 р. було вперше офіційно заборонено українську моку;

-у 1722 р. створюється Малоросійська колегія, яка розділила владу з гетьманом;

-з 1724 р. –після смерті наказного гетьмана Павла Полуботка(1722-1724рр.) Лівобережною україною правила лише Малоросійська колегія;

-вільна торгівля фактично скасовується. Українцям забороняється займатися торгівлею з іншими країнами, крім Росії.

У 1727 р. царський уряд, враховуючи можливість війни з Туреччиною, вирішив відновити посаду гетьмана. Ним став Данило Апостол(1727-1734)

При всій своїй реформаторській діяльності, гетьману не вдалося вберегти козаків, селян і міщан від примусових робіт і виконання військових обов’язків далеко від домівок.Але в цілому за гетьманування Д. Апостола внутрішнє життя України стабілізувалося. Прості люди відчули себе захищенішими від зловживань власті і багатих землевласників, старшина отримала підтвердження на старі маєтності, а торгівці дістали нові можливості для занать ремеслами, промислами й торгівлею.

У 1750 р. за рішенням імператриці Єлизавети Пертівни було обрано останнього гетьмана козацької України Кирила Розумовського.(1750-1764). Розумовський доклав багато зусиль для розширення автономного управління Української держави, добивався спадковості гетьманства. Але в умовах централістичних прагнень Російської імперії подальший розвиток української автономії був неможливим.

У 1764 р. ліквідовано гетьманство.

У 1775 р. знищено Запорізьку Січ.ЇЇ землі було роздано царським фаворитам, вельможам, генералам.

У 1781-1882-ліквідовано поділ України на полки і створено губернії

У 1783-запроваджено кріпосне право в Україні.

15) Становище Правобережної України в складі Польської держави в другій половині 17-першій половині 18 ст.

Польща відновила на Правобережжі порядки, які існували до повстання Б. Хмельницького. Зростали земельні володіння польських магнатів, посилювалося соціальне гноблення українського селянства. Відновлювалося переслідування православ’я.

У 1699 р. польський сейм скасував на Правобережжі козацький устрій. Козаки, були оголошені поза законом. Посилення польського гноблення викликало хвилю повстань. З 1700-1704 рр. точилася визвольна боротьба правобережного козацтва на чолі з фастівським полковником Семеном Палієм. Повстанці звільнили від шляхти Київщину, Черкащину, Поділля. Цей рух був придушений спільними польсько-російськими зусиллями.

У наступні роки на правобережжі поширився рух гайдамаків. Серед гайдамаків були переважно селяни-втікачі, найбідніша частина мвського населення, козацька сірома, наймити.У другій пол.. 18 ст. гайдамацький рух переріс у народно-визвольне повстання, яке отримало названня Коліївщина. У 1768 р. його очолив Максим Залізняк-запорізький козак.

5) Литовсько-Руська держава: формування, устрій, суспільно-політичні відносини.

Литовське князівство утворилося в 13ст. У 14 ст., за князя Гедиміна(1316-1341 рр.) та його синів Любарта і Ольгерда(1345-1377 рр.) Литва здобула більшу частину білоруських, українських, частину російських земель. Так утворилося Велике князівство Литовське, у складі якого руські землі становили 9/10 території.

Причини швидкого підпорядкування Литвою руських земель:

-Руські землі були ослаблені золотоординським ігом, що поклало початок прсуванню литовців на Русь і сприяло їх успіху.

-Населення руських земель віддавало перевагу Литві перед ордою, у протистоянні між цими державами виступало на боці Литви. У більшості випадків місцеві князі і боярство добровільно визнавали владу Литви.

-Успішним діям Литви сприяло ослаблення Орди і її розкол на ворогуючи частини внаслідок феодальних усобиць 1360-1370 рр.

Однак, Золота Орда на той час залишалася ще досить сильною, і без досягнення політичного компромісу з нею Литва навряд чи змогла б на землях Південної Русі.В історичній літературі висловлено гіпотезу про можливість угоди між Ольгердом і татарами у сер. 60-х рр. 14 ст. про збирання данини з окупованих Литвою території татарами. Саме визнання цієї залежності дало можливість Литві дуже швидко підпорядкувати собі землі Русі.

Устрій

Литва не змінила адміністративно-територіального устрою українських земель. На чолі удільних князівств замість Рюриковичів були поставлені переважно представники литовської династії Гедиміновичів(сини й племінники Ольгерда).

У невеликих князівствах влада належала місцевим українським князям.

 

– Конец работы –

Используемые теги: Пакт, Молотова-Ріббентропа1939, єднання, західноукраїнських, земель, УРСР0.094

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пакт Молотова-Ріббентропа1939. Приєднання західноукраїнських земель до УРСР

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

«Правовой режим земель водного фонда. Землеустройство. Мониторинг земель»
Земли водного фонда могут использоваться для строительства и эксплуатации сооружений, обеспечивающих удовлетворение потребностей населения в… В зависимости от физико-географических, гидрорежимных и других признаков… По первому основанию водные объекты делятся на: • поверхностные водные объекты - постоянное или временное…

Органы управления природоохранной и природопользовательной деятельностью. Рост народонаселения. Рекультивация земель
Исходя из этого, экономика природопользования, как научная дисциплина связана с системой мероприятий по непрерывному обеспечению народного хозяйства… В связи с этим в методологическом плане важно отметить и подчеркнуть… К таким ресурсам относятся дождевая вода, энергия ветра, животный и растительный мир, микроорганизмы, продовольствие,…

Объединение земель вокруг Москвы
Данная работа – попытка рассмотреть проблему объединения русских земель вокруг Москвы и централизации Русского государства в XIV — XVI вв которая… Только на Северо-востоке появилось 14 княжеств, которые продолжали делиться на… Требовался центр для объединения русских земель. Таким центром стала Москва. Предваряя свою работу по объединению…

Урок 14 Структура Земель Ярилы-Солнца
На сайте allrefs.net читайте: "Урок 14 Структура Земель Ярилы-Солнца"...

Урок 14 Структура Земель Ярилы-Солнца
На сайте allrefs.net читайте: "Урок 14"

состав земель в РФ
Все перечисленные категории земель должны использоваться в соответствии с установленным для них целевым назначением.Правовой режим земель… В местах традиционного проживания и хозяйственной деятельности коренных… Отнесение земель к категориям, перевод их из одной категории в другую осуществляются в отношении: - земель,…

Правовой режим земель водного фонда
Первоначальная редакция ст. 102 Земельного кодекса РФ 2001г. дает следующее определение земель водного фонда: «К землям водного фонда относятся… Эти дополнения Кодекса были вызваны потребностями охраны экосистемы, желанием… В целях строительства водохранилищ и иных искусственных водных объектов осуществляется резервирование земель. Порядок…

СОВРЕМЕННОЕ СОСТОЯНИЕ И ПЕРСПЕКТИВЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ЗЕМЕЛЬ ООО «ЗЕЛЕНАЯ РОЩА» РЕБРИХИНСКОГО РАЙОНА АЛТАЙСКОГО КРАЯ
Изучение специальной литературы по теме дипломного проекта (изготовление плановой основы). Написание введения и 1-ой главы (1-ая редакция).… Написание 3-ей главы (первая редакция). Написание 4-ой и 5-ой главы (1-ая… Завершение написания дипломного проекта.

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ КАДАСТРОВЫЙ УЧЕТ ЗЕМЕЛЬ СЕЛЬСКОХО-ЗЯЙСТВЕННОГО НАЗНАЧЕНИЯ ТРОИЦКОГО РАЙОНА АЛТАЙСКОГО КРАЯ
Изучение специальной литературы по теме дипломной работы (изготовление плановой основы). Написание введения и 1-ой главы (1-ая редакция). Написание… Написание 3-ей главы (первая редакция). Написание 4-ой и 5-ой главы (1-ая… Изготовление иллюстрационного материала (чистовой вариант). Нормоконтроль чертёжных работ.

Правовой режим земель сельскохозяйственных
На месте бывших колхозов и совхозов советского периода с течением времени доказавших свою несостоятельность пришили, как более перспективные формы… Важнейшей проблемой сейчас является правовой режим земель сельскохозяйственных… Эта проблема очень важна для нас, т.к. согласно статистике именно сельскохозяйственные коммерческие предприятия…

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам