рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Adobe Photosop 6.0

Adobe Photosop 6.0 - раздел Программирование, Змст Вступ 1. Основи Обробки Зображень В Adobe Photoshop 6. 1.1. Нтерфейс Про...

Змст Вступ 1. Основи обробки зображень в Adobe Photoshop 6. 1.1. нтерфейс програми 2. Формати графчних файлв 2. Малювання та ретушування зображень 1. Вибр кольору, кольорових режимв 2. Малювання редагування 3. Ретушування. 3. Видлен област, маски фльтри. 1. Видлен област контури 2. Створення масок 3. Корекця фльтрами. 4. Робота з шарами. 5. Параметри освтлення робочого мсця користувачв комп ютерв. 6. Характеристика мсця проходження практики. Висновки Лтература Вип.Аркуш Докум.ПдписДатаРозроб.ЛтераАркушАркушвПе ревр.Н.контрЗатвер.

ВСТУП Adobe Photoshop це сама популярна прикладна програма для редагування зображень, призначена для комп ютерв Macintosh i IBM-сумсних ПК пд управлнням Windows. Не дивлячись на жорстку конкуренцю з такими програмами, як Macromedia xRes, Write Design та нш, компаня Adobe Systems Inc захопила, за власними оцнками, бльше 80 ринку програм для редагування зображень.

Таким чином, Photoshop виявляться в чотири рази популярнший всх свох конкурентв, разом узятих. Як любий редактор зображень, Photoshop призначений для внесення змн у фотознмки та нш картинки, як збергаються на диску. Програма дозволя ретушувати зображення пддавати його спецефектам, переносити детал одного знмка на нший, вносити текст, змнювати спввдношення кольорв навть додавати колр у зображення, виконан у вдтнках срого кольору.

Можна також створювати нов зображення. Засоби Photoshop сумсн з графчними планшетами, що да можливсть створювати цлком реалстичн зображення, не грше виконаних аквареллю чи олю. В яких же випадках необхдно застосовувати Photoshop Спецалзован методи, закладен в програми редагування векторно графки й програми малювання, визначають призначення тих нших. Photoshop, разом з ншими програмами малювання, краще всього пдходить для створення редагування наступних видв зображення - Сканован фотознмки - Зображення, отриман за допомогою цифрових фотокамер - Картини, насичен кольоровими тонами - мпресонстичн та нш твори, створен з особистих спонукань - Логотипи й емблеми з нечткими межами, блками тнями - Спецефекти з застосуванням фльтрв корекцю кольору, неможлив в програмах редагування векторно графки У приведеному нижче списку пропонуються деяк специфчн способи застосування Photoshop окремо або сумсно з ншими програмами Псля сканування зображення редагування його в Photoshop можна помстити його, за допомогою програми PageMaker або Quark Xpress, в мсячний нформацйний бюлетень, який роздрукувати потм у програм верстки Псля нанесення у Photoshop останнх штрихв на пейзаж, можна мпортувати його в Power Point, де використовувати у якост фону. Потм документ можна зберегти як екранну презентацю, яка запускаться сама або роздрукувати у форм слайдв Створити початкове зображення у Photoshop за допомогою графчного планшета.

Псля цього його можна використовувати для оформлення документа, пдготовленого в програм макетування сторнок, або роздрукувати безпосередньо з Photoshop Зробити фотознмок цифровою камерою, наприклад, Кодак. У Photoshop скоректувати фокус яскравсть.

Потм цей фотознмок можна опублкувати в Web на свому сервер Сканувати поверхню якого-небудь матералу наприклад, дерева чи мармуру потм з отриманого таким чином зображення створити за допомогою Photoshop неперервний взерунок який повторються. Потм цей взерунок мпортуться в трьохмрну програму редагування векторно графки, де використовуться як шаблон взерунка.

Псля цього тривимрний малюнок збергаться у вигляд файлу, вдкриваться у Photoshop при необхдност ретушуться Створити взерунок, який зберегти у файл формату ВМР застосовувати в якост фонового малюнка робочого столу Windows ОСНОВИ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ В ADOBE PHOTOSHOP 6 нтерфейс програми Деяк елементи робочого стола Photoshop вже знайом тим, хто ма досвд роботи у Windows.

Наприклад, меню забезпечу доступ до команд.

Вкно зображення можна перетаскувати мишкою, помстивши курсор на заголовок. Смуги прокрутки дають можливсть вивести на екран частини зображення, як знаходяться в даний момент за межами вкна. Нижче перерахован нш можливо менш вдом елементи робочого стола Photoshop Вкно зображення. У Photoshop можна одночасно вдкрити стльки зображень, на скльки вистачить оперативно вртуально пам ят нашого комп ютера. Кожне зображення вдкриваться в окремому вкн Рядок стану.

Безпосередньо над панеллю задач Windows розмщуться рядок стану Photoshop, в якому вказуються вибран активн нструмент зображення Якщо рядка стану на екран нема, його можна вдобразити командою ОкноПоказать строку состояния У лвому кутку рядка стану розмщуться два спецальних поля - поле маштабування, в якому вказуться вдносний розмр активного вкна зображення, нформацйне поле, яке показу об м пам ят, зайнятий зображенням Панель нструментв. Вона мстить кнопки з значками рзних нструментв.

Вони подляються на групи, починаючи з нструментв видлення у верхнй частин панел. Вибираться нструмент клацанням мишкою на його кнопц, а застосовуться клацанням або перетаскуванням всередин вкна зображення. В нижнй частин панел нструментв розмщуються 4 блоки елементв управлння нструменти блоку кольору дають можливсть змнювати кольори малювання нструменти блоку масок входити в режим створення швидко маски виходити з нього нструменти для роботи з вкном зображення змнювати режим вдображення остання кнопка використовуться для запуску додатка ImageReady постачаться в пакет Photoshop 6. Плаваюч палтри. У Photoshop 6 передбачено 12 палтр. У цю кльксть не входять панел нструментв параметрв нструментв, як з технчного погляду теж вважаються палтрою.

Вс ц палтри називаються плаваючими тому, що кожна з них не залежить вд розмру вкна зображення й розмщення нших палтр. Палтри можна групувати у вигляд панелей або перетаскувати в бк, використовуючи кожну самостйно вибр того чи ншого варанта надаться користувачу.

Нижче подан деяк з нструментв х короткий опис мал. 1 Прямоугольная область. Перетягування прямокутного контуру у вигляд бжучо штрихово лн для видлення прямокутно област зображення Овальная область. Перетаскування елптичного контуру у вигляд бжучо штрихово лн для видлення област зображення вдповдно форми Область Горизонтальная строчка. Клацанням мишки видляться горизонтальний рядок пкселей на всю ширину зображення. При необхдност цей рядок можна перетаскувати Область Вертикальная строчка.

Клацанням миш видляться вертикальний стовпчик по висот зображення Перемещение. Якщо необхдно перемстити видлену частину зображення або шар, за допомогою Перемщення виконамо перетаскування Лассо. Перетаскування мотузяно петл для видлення длянки зображення довльно форми Многоугольное лассо. Клька клацань в рзних мсцях створюють контур з прямих вдрзкв Магнитное лассо. При виконання перетаскування за допомогою нструмента Магнитное лассо контур видлення автоматично прив язуться до краю зображення переднього плану Волшебная палочка.

Клацання чарвною паличкою видля безперервну область пкселв одного кольору Аэрограф. Перетаскування аерографа призводить до розбризкування по зображенню млких кольорових цяточок можна використовувати для пдсвчування чи накладання тней Кисть. Перетаскуванням пензля виводяться м як лн, не зазубрен, як при малюванн олвцем, але бльш чтк, нж лн аерографа Штамп. Цей нструмент копю одну частину зображення в ншу Штамп образца.

Цей нструмент дозволя малювати за допомогою того чи ншого взерунка Кисть предыдуших состояний. Вн дозволя перетворити зображення в любий з його попереднх станв на основ нформац про передсторю цього зображення. Щоб вказати стан, в який ми хочемо перейти, достатньо клацнути на першому стовпчику в палтр History Художественная кисть предыдуших состояний. Подбно попередньому нструменту цей пензель малю пксел попереднього стану малюнка. Але вн ма велику кльксть стилв, як дозволяють добитися неймоврних ефектв Ластик.

Перетаскування гумки приводить до зафарбовування в колр фону або стиранню малюнка шару Ластик фона. нструмент дозволя при перетаскуванн по фону малюнка знищувати останнй Волшебный ластик. За допомогою цього нструменту знищуються област, зафарбован одним кольором або подбними кольорами Градиент. Перетаскування цього нструменту заповню видлену область плавним переходом кольорв, за звичай названим граднтом Заливка. Клацання нструментом Заливка заповню неперервну область суцльним кольором кольором малюнку або заздалегдь заданим взерунком Размытие.

Перетаскування цього нструменту зменшу контрастнсть, позбавляючи зображення рзкост Резкость. Перетаскування цього нструменту збльшу контрастнсть, додаючи зображенню рзксть Палец. Щоб розмастити кольори всередин зображення, достатньо за допомогою цього нструменту виконати перетаскування Осветление. Перетаскування цим нструментом робить пксел зображення яскравше Затемнение. Перетаскування цього нструменту робить пксел зображення менш яскравими Губка. Перетаскування губки по зображенню призводить до змни насиченост кольорв Выделение элементов контура.

Щоб видлити весь контур, треба клацнути на любй його длянц. Якщо клацнути на контур, який складаться з пдконтурв, то буде видлений поточний пдконтур основного контуру Прямое выделение. Цей нструмент, який ще називають блою стрлкою, застосовуться для редагування контуру, намальованого тим чи ншим пером Текст. Цей нструмент використовуться для безпосереднього додавання на малюнок текстових надписв Перо. Клацанням перетаскуванням пера у вкн зображення ставляться крапки Простое перо. Photoshop дозволя нам окреслювати довльн контури векторн маски, виконуючи за допомогою цього нструменту звичайне перетаскування Линия. Використовуться для створення прямих лнй Пипетка.

Клацання ппеткою на кольор у вкн зображення зада цей колр як колр малюнка Рука. Перетаскування зображення у вкн за допомогою руки вдкрива схован його частини.

Подвйне клацання на кнопц руки панел нструментв зада зображенню розмр рвний розмру вкна Лупа. Клацання цим нструментом збльшу зображення, щоб ясно можна було розрзнити окрем пксел. Засоби управлння панел нструментв Розглянемо 9 елементв управлння, розмщених в нижнй частин панел нструментв. Основной цвет. Клацання на значков основного кольору вдкрива далогове вкно Выбор цвета. Щоб змнити основний колр, треба вибрати новий колр натиснути Enter. Цей колр визначаться для таких нструментв, як Перо, Кисть, Аэрограф Градиент.

Цвет фона. Клацання на значков кольору фону вдкрива далогове вкно, в якому можна вибрати колр фону, який використовуться нструментами Ластик Градиент. Переключение цветов. Клацання на цьому значков змню колр фону на основний колр навпаки. Цвета по умолчанию. Клацання на цьому значков змню основний колр на чорний, колр фону на блий. Переход у обычный режим редактирования. Клацання на цй кнопц виключа режим швидко маски Photoshop. Режим быстрой маски.

Клацання на цй кнопц переводить Photoshop у режим швидко маски, в якй можна редагувати меж видлення за допомогою нструментв малювання. Стандартное окно. Клацання на цй кнопц вдкрива зображення в стандартному вкн. Полный екран со строчкой меню. Якщо зображення не вмщуться у стандартному вкн, треба клацнути на цй кнопц. Заголовок рядки прокрутки вкна зникнуть разом з всма неактивними вкнами панеллю задач Windows, залишивши видними тльки меню палтри. Полный екран. Якщо псля цього мсця для зображення виявляться недостатньо або ж не подобаться срий фон навколо нього.

Потрбно клацнути на крайнй правй кнопц вкна зображення. Фон навколо зображення стане чорним, меню зникне, обмеживши доступ до команд хоча т з них, для яких задан комбнац клавш, зостануться доступн. Видними зостануться тльки панель нструментв палтри. Панель параметрв Параметры Вс параметри нструментв задаються на панел параметрв за допомогою прапорцв, перемикачв, спискв кнопок, як розкриваються.

З мовчазно згоди панель нструментв приднана до верхньо частини вкна до рядка меню. Для змни розмщення панел просто потрбно перетягти за маркер перемщення, який розмщений бля лвого краю панел. Плаваюч палтри Чотири елементи характерн тльки для плаваючих палтр мал. 2 Опц. Кожна плаваюча палтра волод власним набором опцй. Це можуть бути опц нструментв, значкв, меню, смуг прокрутки Меню. Клацання на значков у форм стрлки, яка направлена вправо, вдкрива меню команд дано палтри. За допомогою цих команд можна манпулювати опцями палтри задавати установки Ярлик вкладок.

Клацанням на ярликов вкладки палтри здйснються перехд на цю вкладку. Змнювати вкладки можна також командами меню Вкна, але клацанням на ярликов зробити це набагато простше. Кнопка згортання. Клацання на цй кнопц зменшу розмр палтри. Якщо перед цим палтра була збльшена, перше клацання на кнопц згортання поверта до розмру, який заданий з мовчазно згоди, а наступний хова вс засоби палтри, крм самих необхдних. 1.2. Формати графчних файлв Photoshop 6 пдтриму бльше 20 рзномантних форматв файлв з далогових вкон Открыть i Сохранить.

Вона може пдтримувати навть бльше форматв за умови пдключення додаткових модулв, дякуючи яким в меню ФайлСохранить как, ФайлИмпорт ФайлЭкспорт з являються нов команди. Формати файлв подають рзн способи збереження зображення у файл на диску. Деяк формати забезпечують ункальн схеми стиснення зображення, збергаючи зображення у такому вигляд, для якого потрбно менше мсця на диску. нш формати дають можливсть Photoshop обмнюватися зображеннями з рзними прикладними програмами, як виконуються як у Windows, так на нших платформах.

Як в нших програмах, у Photoshop передбачений свй власний формат, тобто формат, оптимзований для можливостей функцй Photoshop. Цей PSD-формат зберга вс атрибути, присвон зображенню у Photoshop в тому числ шари, додатков канали т.п Photoshop вдкрива зберга файли у власному формат швидше, нж в любому ншому. Формат BMP програми Microsoft Paint BMP Windows Bitmap растровий малюнок Windows власний формат для програми Microsoft Paint входить в пакет Windows вн пдтримуться багатьма додатками DOS, Windows i OS2. Photoshop пдтриму зображення у формат BMP з клькстю кольорв до 16 мльйонв.

Найчастше формат BMP використовуться для створення зображень у файлах довдково системи або для робочого стола Windows. GIF Формат GIF скорочення вд Graphics Interchang Format Формат графчного обмну використовують в якост засобу стиснення файлв, щоб швидше передавати х по модему.

JPEG Photoshop пдтриму формат JPEG, названий так по мен групи його розробникв Joint Photographic Experts Group найбльш ефективний формат стиснення, доступний в наш час, який напевне, зостанеться стандартом стиснення на протяз наступних рокв. Це метод стиснення з втратою даних, який жертву якстю зображення для збереження простору на диску. Однак можна керувати тим, скльки даних знищиться пд час операц збергання. TIFF Формат TIFF Tagged Image File Format розроблений з метою стандартизац форматв сканованих зображень.

TIFF це найбльш широко пдтримуваний формат растрово графки, який використовуться як на платформах РС, так Macintosh. У Photoshop формат TIFF пдтриму до 24 каналв, це максимальна кльксть, дозволена в любому зображенн. Фактично TIFF диний формат власного формату Photoshop, який може збергати бльше чотирьох каналв. У Photoshop 6 формат TIFF тепер пдтриму використання шарв. 2. МАЛЮВАННЯ ТА РЕТУШУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ 2.1. Вибр кольору кольорових режимв Вибр кольору На панел нструментв передбачено чотири елементи керування кольором рис. 3. Основний колр. Вказу колр, який буде використовуватися нструментами Заливка, Линия, Карандаш, Аэрограф.

З цього кольору починаються вс кольоров граднтн переходи. А щоб змнити основний колр, потрбно клацнути мишкою на вдповднй кнопц при цьому на екран з явиться далогове вкно вибору кольору. Колр фону. Вказу колр, який використову нструмент Ластик. Цим кольором закнчуються вс граднтн кольоров переходи. Змна кольору фону вдбуваться аналогчно змн основного кольору за допомогою вкна синтезу кольору або ж за допомогою ппетки яка використовуться разом з клавшею Alt. Зафарбувати видлену область кольором фону можна, натиснувши клавшу Backspace або Del. Псля клацання мишкою на кнопц основного кольору або кольору фону, на екран з являться далогове вкно Вибр кольору.

На рис. Показан основн елементи вкна вибору кольору. 2.2. Малювання редагування нструменти малювання нструменти малювання використовують заданий основний колр. В цьому ншому вдношенн вони не вдрзняються вд аналогчних нструментв нших програм малювання.

Але сну деклька особливостей. Карандаш. На вдмну вд олвцв нших програм, як мають лню товщиною в один пксель, олвець Photoshop можна використовувати для малювання чтко лн довльно товщини. Кисть. Пензель працю точно так само, як олвець, але малю змазану лню, кра яко плавно переходять у фон. Аэрограф. У якост бльш мякого пензля можна використовувати нструмент Аерограф.

За мовчазно згоди цей нструмент застосову мякий тип пензля легке натискування, вдповдн малюванню напвпрозоро лн. Але, на вдмну вд звичайного пензля, який малю лню з постйною нтенсивнстю кольору тльки при перетаскуванн вказвника мишки, Аерограф наносить серю капельок фарби. Розпилення вдбуваться до тих пр, поки ми утримумо кнопку миш. нструменти редагування нструменти редагування не наносять фарбу навпаки, вони дють на снуюч кольори зображення. Ц нструменти працюють наступним чином.

Размывка. Перший з двох нструментв фокусування Размывка дозволя зменшити чтксть зображення. Зниження кольорового контрасту мж сусднми пкселями створю ефект розмивання. Резкость. Другий нструмент змни чткост зображення Резкость нада можливсть вибрково збльшити рзксть зображення, збльшуючи контраст мж сусднми пкселями. Палец. Цей нструмент розмащу кольори на зображенн. Подбного ефекту можна досягнути, якщо провести пальцем по свжй фарб. Осветлитель. Перший з трьох нструментв тонування Осветлитель дозволя освтлити фрагмент зображення, перетаскавши поверху нього вказвник миш. Результат д, а також значок цього нструменту асоцються з певною методикою, яка використовувалася ранше у фотограф для отримання бльш яксного зображення. Затемнитель.

Цей нструмент дозволя затемнити фрагмент зображення, перетаскуючи по ньому вказвник миш. Губка. Останнй нструмент тонування Губка одночасно змню насиченсть контрастнсть зображення. Можна настроти цей нструмент так, щоб рзко пдвищувалась насиченсть додавалася контрастнсть.

Малювання прямо лн Щоб намалювати пряму лню вертикальну або горизонтальну за допомогою любого нструменту малювання або редагування, треба натиснути утримувати кнопку мишки, натиснути кнопку Shift перемщувати мишку у вертикальному або горизонтальному напрям. Не можна вдпускати клавшу Shift до тих пр, поки не розтягнемо лню до необхдно довжини або поки не захочемо змнити напрямок лн. Натискання клавш Shift у момент, коли вказвник вже перетаскуться, приводить до продовження криво у перпендикулярному напрям.

Режими нструментв малювання У програм передбачен 19 можливих режимв, як можуть використовувати нструменти Карандаш, Аэрограф, Кисть та вс нш нструменти. Нижче наведен деяк з них. Нормальный. Вибр цього режиму вдповда малюванню редагуванню у звичайному режим. нструмент малювання наносить фарбу основного кольору, а нструменти редагування манпулюють снуючими кольорами зображення у вдповдност з значеннями опцй Непрозрачность Нажим. Порог. Два кольорових режими не дозволяють програм створювати м як напвпрозор кра. Растворение.

Цей наступн 6 режимв не застосовуються до нструментв редагування. У цьому режим кольори по краю слду пензля нбито розчиняються випадковим чином. Цей режим рекомендують використовувати з м якими пензлями нструментом Аэрограф. Умножение. Цей режим комбну основний колр з вдповдними кольорами зображення, створюючи нов вдтнки, як будуть темнш, нж два початков кольори. У вдповдност з сформульованим принципом, результатом накладання червоного блого кольорв буде червоний, червоного жовтого помаранчевий, червоного зеленого коричневий, червоного синього фолетовий т.д. Осветление.

Цей режим комбну основний колр з снуючими кольорами зображення, створюючи нов вдтнки, як будуть свтлш, нж два початкових кольори. Перекрытие. Цей режим пдсилю контрастнсть збльшу насиченсть зображення. Кольори зображення змшуються з основним кольором, створюючи переходи кольору. Разница. Якщо нструмент малювання знаходиться в цьому режим, програма вдрахову значення яскравост основного кольору з яскравост поточного кольору пкселя зображення.

При отриманн негативного значення береться його модуль. Результатом ц складно операц буде ефект нвертування. Чорний колр няк не вплива на зображення, блий повнстю його нверту. Исключение. Цей режим звичайно створю висококонтрастн ефекти, але з меншою насиченстю кольорв порвнюючи з попереднм режимом. Оттенок. У цьому режим програма буде застосовувати тльки вдтнок основного кольору, залишаючи незмнним насиченсть яскравсть кольорв зображення. 2.3.Ретушування Сам потужн нструменти ретушування у Photoshop нструменти Резиновый штамп, Ластик, Кисть предыдущих состояний. Ц три нструменти дозволяють виправляти пошкоджен зображення, створювати застосовувати повторювальн взерунки, усувати помилки вдновлювати наш попередн д. Розглянемо роботу цих нструментв.

Резиновый штамп. Штамп узора. Штамп використовуться для реплкац копювання пкселв з одно област зображення в ншу. Лише ця здатнсть робить штамп деальним нструментом для усунення млких цяточок порошинок подряпин, виправлення дефектв усунення вдволкаючих елементв фону. Ластик.

При використанн на одношаровому зображенн або на шар фону Ластик малю кольором фону. Якщо його застосовувати до якого-небудь шару, вн стира пксел до шару, розмщеного нижче. нструмент Ластик фона дозволя видаляти з зображення фон, залишивши недоторканними основн об кти. нструмент Волшебный ластик д зворотно нструменту заливки у сполученн з нструментом Волшебная палочка.

Кисть предыдущих состояний Художественная кисть предыдущих состояний. Новий пензель попереднх станв вибрково поверта нас до будь-якого з клькох попереднх станв, перерахованих в палтр Попереднх станв. Художнй пензель попереднх станв вдтворю попередн стани за допомогою рзних типв художнх пензлв. Клонування елементв зображення Псля вибору нструменту за допомогою клавш S треба клацнути з натиснутою клавшею Alt у вкн зображення, щоб вказати длянку зображення, яку ми хочемо клонувати.

Потм можна починати малювання за допомогою нструменту для клонування видлених длянок зображення. нструмент Резиновый штамп незамнний для корегування зображень. Прикладом може слугувати видалення порошинок, ворсинок нших млких цяток на вдсканованих фотокартках, маскування лнй перегинання або розривв фотокарток, як ми б хотли видалити. Штамп, одним з кращих нструментв ретушування серед нших. Для того, щоб клонувати частину зображення, треба клацнути мишкою, утримуючи клавшу Alt, задавши таким чином крапку вдлку для клонування фрагменту зображення.

Потм клацнемо або перемстимо курсор нструмента в якусь ншу область зображення, щоб помстити там клонований фрагмент. нструмент Резиновый штамп клону тльки частину зображення, яка снувала до застосування нструменту. Навть якщо спробувати клонувати частину зображення, яка вже мстить клон, у кнцевому результат буде створено дублкат област вихдного малюнка. Photoshop дозволя здйснювати клонування не тльки всередин активного зображення, але так само з будь-якого ншого вкна зображення.

Цей метод дозволя нам об днати два рзних зображення. Щоб домогтися цього ефекту, треба клацнути мишкою на одному з зображень, утримуючи в натиснутому положенн клавшу Alt, вивести друге зображення на переднй план, псля чого перетягти курсор нструменту Резиновый штамп клонувати перше зображення. Подбним чином клонування проводиться на рзних шарах. Клацнемо мишкою на одному з зображень, утримуючи утримуючи натиснутою клавшу Alt, перейдемо на нший шар, перетягнемо курсор нструменту Резиновый штамп клонумо вихдне зображення.

Краще всього використовувати даний нструмент для усунення дефектв, як з являються у процес сканування фотокарток. Наведу клька порад щодо реставрац фотокарток. Бльшсть фотокарток, як потребують реставрац чорно-бл. Сканумо х у кольор, а потм уважно проаналзумо кольоров канали виберемо той, у якому верся фото у рвнях срого вигляда краще.

Потрбно працювати з 100-ним CtrlAlt0 або навть бльшим розмром зображення. Це дозволить виявити акуратно усунути подряпини нш млк дефекти. В процес роботи потрбно тримати оригнал фото поряд. Те, що на екран здаться подряпиною, може бути необхдним елементом фотокартки, навпаки. Тльки порвняння з оригнальним зображенням дасть нам впевненсть у свох дях. Потрбно використовувати жорстк пензл для отримання чтких крав. Але, якщо працювати з такими длянками зображення, як тнь, поверхня земл або стни, треба комбнувати жорстк м як пензл.

Довльний пдхд до вибору нструментв у даному випадку кращим способом уникнути рзних переходв, повторюваних взерункв нших побчних ефектв цифрових перетворень. Треба малювати короткими мазками. Це не тльки надасть випадковий характер зафарбовуванню, але й допоможе уникнути перемальовки довгих мазкв у випадку помилки. нший шлях створення ефекту випадковост частше змнювати джерело клонування на зображенн. Для цього треба натиснути Alt клацати псля кожного другого або третього мазка. Не потрбно пробувати усувати зернистсть зображення.

Зернистсть фото визначаться поважним вком, спроби сховати роблять зображення схожим на пдробку. Палтра Попереднх станв Ця палтра мал. 4 стала самим кращим засобом для вдмтки виконаних операцй з всх вдомих. Ось деяк новинки, як з явилися в цй палтр. Повернення без видалення крокв. Крок назад здйснються у результат натискання клавш Ctrl Alt Z , крок вперед - CtrlShiftZ . До псля. У нас можливсть повернутися у один з попереднх станв, щоб побачити як наше зображення виглядало ранше, а потм повернутися вперед побачити, як воно вигляда тепер.

Таким чином, за допомогою комбнац CtrlZ можна перемикатися мж видами зображення до псля виконання певно послдовност зображень. Динамчна подорож у час. Якщо станв до псля недостатньо, можна привести в дю механзм динамчного перемщення вперед назад по виконаним операцям. Це нагаду запис цих операцй на вдеоплвку, яку можна прокручувати вперед назад. Швидке усунення помилок.

Виберемо попереднй стан зображення перемалюмо його, використовуючи нструмент Кисть предыдущих состояний. Ми можемо вдмтити зразу клька помилок, а потм усунути х цим нструментом. Щоб викликати на екран палтру История треба виконати команду ОкноПоказать история. В цй палтр записуються вс найважливш операц вс, крм операцй вибору параметрв, наприклад, вибору нового основного кольору добавляються до списку виконаних операцй. Т операц, що були ранше виконан в час, показан у верхнй частин списку, бльш пзнше виконан у нижнй частин.

Кожний елемент списку називаться состоянием. Кожний пункт в палтр представля собою певну вху в процес перетворення зображення, його стан в окремий момент часу. Photoshop автоматично присвою м я кожному пункту у вдповдност з нструментом, командою або операцю, як використовуються для переходу у вдповдний стан. Випереджаючий назву значок допомага дентифкувати вдповдний стан вдповдний стан. Самий зручний спосб визначити, що ж явля собою той чи нший стан просто клацнути на ньому.

Програма моментально вдмня вс операц, виконан псля цього стану поверта нас у нього для бльш детального аналзу. нструмент Ластик При робот з гумкою ми отримумо доступ до чотирьох його типв Кисть, Аэрограф, Карандаш, Блочный ластик. Стиль Блочный ластик - це стара гумка розмром 16 х 16 пкселв з жорсткими краями, яка годиться для грубих операцй. Дя нших типв гумок у точност вдповда д нструментв, по аналог з якими вони були назван. А тепер корисн вдомост про даний нструмент.

Пдчищення шару зображення. Ункальнсть гумки дано програми поляга в здбност працювати з шарами. У випадку редагування шару з вдключеною опцю Preserve Transparency нструмент Ластик буде видаляти малюнок робити видимими частини зображення в шар, розмщеному нижче. Легке пдчищення. Треба змнити значення параметра Не прозрачность на панел Параметры з тим, щоб зробити частину шару напвпрозорою зворотно пропорцйно величин параметру Непрозрачность. Наприклад, при встановленн значення опц Непрозрачность рвним 90 з шару видаляться 90 непрозорост зостаться лише 10. У результат на цьому шар з явиться майже прозора лня. Витирання за допомогою нструменту Карандаш.

Якщо клацнути два рази на кнопц даного нструменту на панел нструментв включити опцю Auto Erase на панел Параметры, олвець буде малювати кольором фону кожний раз, коли ми клацнемо або протягнемо мишкою по пкселям, пофарбованим в основний колр. Цей метод дуже зручний при малюванн на суцльному фон. Крм нструменту Ластик, можна використовувати нструменти Волшебный Ластик та Ластик заднего фона. Перший нструмент робить прозорими пксел одного чи схожих кольорв, а другий видаля тльки визначен пксел, залишаючи псля себе груб, зазубрен кра. 3.ВИДЛЕН ОБЛАСТ, МАСКИ ФЛЬТРИ 3.1.Видлен област контури Перед тим як розпочати редагувати який-небудь фрагмент, необхдно спочатку його видлити, тобто вдмтити меж област, яку ми хочемо вдредагувати.

Щоб видлити частину зображення в програм малювання, треба окреслити контуром видлення, або ще кажуть, видлити область тим самим ми пдкажемо програм, в якй частин зображення повинн застосовуватися наш команди редагування.

У Photoshop передбачено велику кльксть нструментв створення контурв видлення, як перерахован в приведеному нижче списков. Прямоугольная область. Цей нструмент зостаться одним з самих основних програм малювання. Вн дозволя нам видляти прямокутн або квадратн фрагменти зображення. Эллиптическая область. Д подбно попередньому нструменту, але видля елптичн або колов фрагменти зображення.

Горизонтальная строка и Вертикальная строка. Ц нструменти дозволяють видлити диний рядок або стовпчик пкселв, розмщених по всй ширин або висот зображення. Лассо. Цей нструмент дозволя видлити в зображенн фрагмент довльно форми. Ми просто розмщумо контур навколо област, яку хочемо вдредагувати. Многоугольное лассо. Клацанням мишки встановлються контур видлення, який складаться з вдрзкв прямих. Магнитное лассо. Потрбно клацнути цим нструментом на контур зображення, який ми хочемо видлити, незалежно вд його фону. Потм перемстимо без перетаскування Магнитное лассо вздовж контуру цього елементу. Волшебная палочка.

Цей нструмент, з явившись вперше у програм, дозволя видлити суцльну область однаково пофарбованих пкселв, клацнувши всередин не. Перо. Цим нструментом, який тепер знаходиться на панел нструментв, оволодти найскладнше, але вн самим точним гнучким з всх нструментв видлення. Перо використовуться для створення контурв.

Для створення окремих крапок на контур застосовуться операця клацання-перетаскування. Контур можна редагувати, добавляючи або перетаскуючи крапки на ньому. Геометричн контури видлення Ми можемо регулювати дю кожного з нструментв видлення областей наступним чином Видлення квадрату чи кола. Щоб видлити деальний квадрат або деальне коло за допомогою вдповдних нструментв, треба натиснути не вдпускати клавшу Shift, псля того як почати видляти область. Рух вд центру назовн. Щоб видлити контур рухом вд центру назовн а не вд одного кута до ншого, псля того як почнемо видлення, треба натиснути не вдпускати клавшу Alt. Також можна робити перемщення на лету, задавати пропорц зображення, вказувати розмри област у цифровому вигляд, розтушовувати видлен област.

Контури довльно форми Порвняно з нструментами видлення прямокутно або елптично област, нструмент Лассо нада користувачу досить обмежений дапазон можливостей. З його допомогою можна тльки намалювати на екран контур довльно форми, включивши в нього все, що ми хочемо видлити.

У Лассо клька особливостей, про як слд згадати. Окреслення багатокутникв. Якщо натиснути не вдпускати клавшу Alt, нструмент Лассо буде дяти подбно стандартному нструменту Многоугольник. Утримуючи вказану клавшу натиснутою, клацнемо в тих мсцях, де повинн знаходитися кутки довльного багатокутника. нструмент Многоугольное Лассо. Вибравши Лассо, натиснемо клавшу L , щоб переключитися на нструмент Многоугольное Лассо. Потм клацнемо всередин зображення, встановлюючи кути на контури видлення.

Для замикання контуру видлення клацнемо на першй крапц в контур видлення або клацнемо два рази даним нструментом. Якщо при побудов контуру видлення за допомогою даного нструменту ми зробили помилку, то для видалення сегмента, намальованого нами останнм, можна натиснути клавшу Backspace. Якщо ми хочемо видалити клька сегментв, треба продовжувати натискувати названу клавшу. Використання нструменту Магнитное Лассо Виберемо зображення з рзким контрастом мж основним зображенням його фоном.

Виберемо Магнитное Лассо, клацнемо де-небудь на краю елемента переднього плану. Рухамо курсор вздовж краю елемента переднього плану. Рухамо мишку, не виконуючи операцю перетаскування, тобто не натискуючи лву кнопку мишки. Перетаскування важче з точки зору управлння мишкою, так як да додаткове навантаження на наш зап ясток. Просто перемщумо курсор навколо зображення, а всю ншу роботу програма зробить за нас. Коли ми повнстю окреслимо весь контур, клацнемо на першй крапц контуру, щоб замкнути видлену область.

Або просто клацнемо два рази, щоб замкнути контур прямою лню. Дю вказаного нструменту можна управляти, регулюючи значення параметрв на панел Параметры. нструмент Волшебная палочка Клацнемо нструментом Волшебная палочка, вн видлить вс сусдн кольори, як попадають у вказаний нами дапазон. Якщо виберемо вказаний нструмент на панел Параметры ми побачимо 4 наступн опц. Сглаживание. Ця опця пом якшу контур видлення.

Прилегающие пиксели. При вибор ц опц програма видля пксел, як прилягають до пкселя, на якому ми клацнули. Допуск. Визнача дапазон кольорв, як видля цей нструмент, якщо клацнути ним у вкн зображення. Использовать все слои. Дозволя при створенн контуру враховувати вс видим шари зображення. Створення редагування контурв нструменти роботи з контурами, передбачен у програм, реалзують максимально гнучк точн способи визначення видлено област, виключаючи маскування. Контур вдрзняться вдрзняться вд звичайно меж видлено област, яка також називаться контуром видлення тим, що вн сну на екввалент окремого, об ктно-орнтованого шару, який розмщений перед растровим зображенням.

Псля того як ми накреслимо контур, такий пдхд забезпечу можливсть покрапкового його редагування, що, в свою чергу, дозволя домогтися максимально точност при формуванн зображень. Крм того, це слугу хорошим засобом захисту вд випадкового псування зображення, яке можливе при редагуванн звичайних меж видлення.

Створивши контур, його треба перетворити у межу видлення, тльки псля цього можна починати редагування вмсту самого зображення. Окреслення за допомогою нструменту Перо При окресленн за допомогою даного нструменту, який активзуться за мовчазно згоди, ми формумо контур, створюючи окрем крапки. Програма автоматично придну ц крапки до сегментв, як представляють собою не що нше, як прям або крив лн. Вс контури у програм представляють собою кривые Безье. Додавання сегментв. Щоб сформувати контур, створюватимемо одну крапку за ншою до тих пр, поки контур не досягне потрбно довжини форми.

Графчний редактор автоматично створю сегмент мж кожною новою точкою попередницею. Замикання контуру. Якщо ми планумо з часом перетворити контур в контур видлення, його треба замкнути, клацнувши ще раз на першй його крапц. У цьому випадку у кожно крапки буде один вхдний сегмент один вихдний сегмент. Такий контур називаться замкнутим, оскльки вн сформований суцльною лню. На мал. 5 зображена палтра Пути, яка власне представля створений контур. 3.2.Створення масок Маска це контур видлення, представлений у вигляд напвтонового зображення Видлен област представляються блим кольором Видлен област представляються чорним кольором Частково видлен област зображення представляються напвтонами.

Розтушован кра теж представляються напвтоновими тнями вд свтло-срого кольору поблизу видлено област до темно-срого кольору поблизу невидлено област. Самим природним середовищем для створення маски режим швидкого маскування.

У цьому режим видлена область представляться у вигляд плвки свтло-червоного кольору. Вс невидлен област на нашому зображенн покрит плвкою, а на видлених областях такого покриття нема. В цьому режим при необхдност можна вдредагувати маску, а потм вийти з цього режиму повернутися до стандартного контуру видлення. Як правило, перед тим як ввйти в режим швидкого маскування, треба хоча б приблизно позначити контур видлення за допомогою стандартних нструментв видлення.

Потм, перейшовши в режим швидкого маскування, можна зосередитися на уточненн модифкац цього контуру видлення, не починаючи формувати його з нуля. Щоб перейти в режим швидкого маскування, клацнемо на однойменнй кнопц, або натиснемо клавшу Q . При переход в режим швидкого маскування контур видлення зника. Точнше кажучи вн тимчасово припиня сво снування. Люб виконан нами операц вдносяться тльки до само маски, а зображення, яке знаходиться пд нею, зостаться недоторканим. Якщо клацнути на кнопц злва вд кнопки режиму швидкого маскування або натиснути клавшу Q ще раз, графчний редактор перетворю маску назад в контур видлення знову надасть нам можливсть редагувати зображення.

Перейшовши в режим швидкого маскування, можна редагувати маску наступними способами. Видалення з видлено област. Щоб добавити червоне покриття вдмнити видлення деяких областей зображення, виконамо розфарбовування чорним кольором. Це означа, що ми можемо вибрково захищати длянки свого зображення, просто зафарбовуючи х. Додавання до видлено област.

Щоб видалити червоне покриття, а також розширити видлену область, виконамо розфарбовування блим кольором. Щоб видалити яксь длянки з замасковано област якщо колр фону блий, можна використати нструмент Ластик. Альтернативний спосб помнявши мсцями основний колр колр фону, можна виконувати розфарбовування блим кольором за допомогою одного з нструментв малювання. Створення незалежного каналу маски Проблема з масками, створюваними в режим швидкого маскування за допомогою команди Color Range Цветовой диапазон, поляга у тимчасовому характер таких масок.

У програм не передбачено засобв х збергання, в цьому вдношенн вони схож на нструменти Лассо Волшебная палочка. Найчастше маска створються для одноразового використання збергати не потрбно. Але якщо ми витратили багато часу, виконали багато манпуляцй, та зробили обведення в режим швидкого маскування випадково клацнули два рази у вкн зображення нструментом Лассо, ми зняли видлення област втратили вс шанси вдновити свою роботу, виконавши команду Возврат.

Тому непогано було б мати можливсть збергати видлену область. Отож не треба ризикувати, коли довго редагумо зображення, потрбно час вд часу збергати його. Теж правило д у випадку, коли ми видлямо область зображення. Приведена нижче процедура опису процес отримання резервно коп видлено област в незалежному канал маски, який представля з себе любий канал, крм тих, як потрбн для вдображення напвтонового кольорового зображення.

Канали масок збергаються разом з самим зображенням, що робить х досить надйним засобом отримання резервних копй. Перетворимо видлену область в канал маски. Для цього можна вибрати команду ВыделениеСохранить область, яке дозволя зберегти видлену область у вигляд маски. В цьому далоговому вкн потрбно вказати, куди потрбно помстити маску. В основному маску збергають в окремому канал всередин поточного зображення. Для цього спочатку треба впевнитись в тому, що м я поточного зображення вказано в розкритому меню Документ, а потм вибрати пункт Создать в розкривающомуся списку Канал натиснемо Enter. Перевримо, як вигляда маска в палтр Канал. Для цього клацнемо на вдповдному мен каналу в палтр Канал. Блим кольором представлена видлена область, чорним невидлена, а напвтонами часткове видлення.

Збережемо зображення на диску видлена область буде збережена як частина файлу. Для ц мети пдходять наступн формати FlashPix, PICT, Pixar, TIFF, Targa, PNG формати, передбачен у Photoshop.

При цьому лише TIFF формат, передбачений у Photoshop, можуть обробляти бльше чотирьох каналв обидва обслуговують до 24 каналв. У випадку збереження зображень з масками краще використовувати формат TIFF, якщо зображення не мстить шарв в останньому випадку не зостаться нчого ншого, як збергатися у власному формат Photoshop. Якщо надал ми захочемо працювати з видленою областю, виберемо команду ВыделитьЗагрузить область. На екран з явиться далогове вкно. Виберемо документ канал, який мстить маску, яку ми хочемо використати.

Перегляд маски зображення Photoshop дозволя переглядати любий канал маски разом з зображенням точно так само, як можна переглядати маску зображення в режим швидкого маскування. Для цього треба клацнути у першому стовпчику палтри Каналы мал.6, щоб там з явилося зображення ока. Воно вказу, що ми можемо бачити канал, який нас цкавить. Якщо, наприклад, в даний момент ми переглядамо зображення, клацнемо перед менем каналу маски при цьому на екран маска буде видлена напвпрозорим кольоровим покриттям як в режим швидкого маскування.

Якщо на екран з явиться тльки вмст каналу маски, клацнемо перед менем зображення, щоб вдобразити його. Використання каналу маски вдрзняться вд використання режиму швидкого маскування, в якому ми можемо редагувати або зображення, або канал маски, переглядаючи на екран одночасно те, нше. Ми можемо редагувати одночасно дв або клька масок. Щоб вказати, який канал ми будемо редагувати, клацнемо на мен вдповдного каналу в палтр. 3.3 Корекця фльтрами У програм Photoshop фльтри використовуються для створення рзномантних ефектв.

Вс фльтри спецальних ефектв Photoshop доступн за допомогою команд меню Фильтр. Команди дляться на 2 групи коригування спотворення. Фльтри коригування кожного дня застосовуються для редагування вдсканованих зображень пдготовки зображень до друку чи перегляду на екран. У багатьох випадках робота коригуючого фльтра виявляться настльки майстерною, що складно помтити. Ц фльтри дозволяють змнити рзксть зображення, обробити кольоров переходи усереднити кольори сусднх пкселв.

Фльтри доступн за допомогою команд меню ФильтрРазмытие, Шум, Резкость та нш. Багато коригуючих фльтрв мають свох антиподв. Фльтр Размытие протилежний по свой д фльтру Резкость тощо. Але не можна сказати, що один фльтр повнстю вдмня дю ншого. Фльтри спотворення створюють бльш вдчутний ефект, тому, якщо використовувати х неправильно, вони можуть повнстю подавити собою зображення результат застосування фльтра буде помтнше нж саме зображення. Бльшсть спотворюючих фльтрв доступне через меню Файл Distort, Pixelate, Render, Stylize.

Фльтри спотворення створюють холодн, сувор ефекти, в результат чого вони дуже популярн у користувачв Photoshop. Але не потрбно забувати, що фльтри порушують початкову чтксть зображення його композицю. Звичайно, будь-яка функця Photoshop в деякй мр спотворююча, але спотворююч фльтри редагують зображення з таким ентузазмом, що в результат не можна вдмнити х ефект за допомогою нших фльтрв або нструментв редагування.

Псля вибору команди з меню Фильтр Photoshop застосову фльтр до видлено област зображення. Якщо няка частина зображення не видлена, то фльтр буде застосований до всього зображення. Таким чином, якщо потрбно застосувати фльтр до всх елементв зображення, натиснемо CtrlD виконамо необхдну команду. Ознайомитися з результатами застосування фльтра у верс Photoshop 6 можна двома способами - За допомогою област попереднього перегляду далогового вкна фльтра - Безпосередньо у вкн зображення.

Бльшсть коригуючих фльтрв, а також клька спотворюючих фльтрв, дають можливсть переглядати результат сво роботи безпосередньо у вкн зображення. Щоб включити цю функцональну можливсть, встановимо прапорець Просмотр. Збльшення рзкост контрастност Збльшуючи контрастнсть сусднх пкселв, фльтри рзкост дозволяють вдредагувати нечтко сфотографован або вдсканован зображення. Команди Резкость, Сделать четче, Резкие границы достатньо очевидн не потребують коментарв.

А от вивчивши способи застосування команд Нечеткая маска та Специальное обострение ми значно розширимо сво знання про фльтри рзкост зможемо досягнути кращих результатв. 4. РОБОТА З ШАРАМИ Photoshop дозволя створювати новий шар багатьма способами. Якщо ми хочемо добавити видлений фрагмент якогось зображення в нше зображення, то простше за все перетягти цей фрагмент з натиснутою клавшею Ctrl опустити його на новому мсц, Photoshop тут же створить новий шар. Якщо ми хочемо клонувати видлену область на новий шар всередин того ж вкна зображення що корисно при виконанн складних процедур за допомогою фльтрв корекц кольору, виберемо команду СлойСоздать Слой посредством копирования або натиснемо Ctrl J . також нш способи створення нового шару Скопюмо видлену область CtrlC вставимо в нше зображення Ctrl V . Photoshop вставля видлену область як новий шар Якщо ми хочемо перенести видлену область цлком на новий шар, виберемо команду СлойСоздатьСлой посредством вырезания або натиснемо CtrlShiftJ Щоб створити пустий шар коли, наприклад, потрбно зробити клька мазкв пензлем, не порушуючи вихдного зображення, виберемо команду СлойСоздатьСлой або натиснемо комбнацю CtrlShiftJ . Або клацнемо на кнопц нового шару в нижнй частин палтри Слои. При створенн нового шару Photoshop розмщу його над активним шаром.

Робота з шарами Незалежно вд того, як ми створили новий шар, Photoshop вмщу на палтр Слои поряд з менем шару невелике роз яснення, яке вказу на його вмст. м я нового шару видляться пдсвчуванням це говорить про те, що даний шар активний.

Маленький значок з зображенням пензля перед менем шару також вказу на його активнсть.

Злва вд значка з зображенням пензля знаходиться стовпчик з зображенням ока, який запрошу нас тимчасово сховати або вдобразити шари. Клацнемо на одному з зображень ока, якщо хочемо сховати вдповдний шар. Якщо ми виршили знову вдкрити цей шар, клацнемо на тому мсц, де тльки що вдобразилося око. Вс шари, незалежно вд того, схован вони чи вдкрит, зостаються в недоторканост.

Той або нший шар можна видлити, клацнувши на його мен на палтр Слои. У результат цього шар активзуться, що да нам можливсть редагувати його. В кожний окремий момент часу у Photoshop може бути активним тльки один шар. Порядок слдування шарв у Photoshop можна змнити двома способами. По-перше, можна перетягти м я шару вверх або вниз у списку, який прокручуться, перемщаючи таким чином цей шар вперед або назад у послдовност шарв. По-друге, можна вибрати вдповдну команду з вкладеного меню СлойУпорядочить.

У Photoshop передбачено клька методв злиття шарв, як дозволяють, наскльки це можливо, зменшити розмри результативного зображення. Слияние с нижележащим CtrlE . Якщо ми хочемо об днати якийсь шар з шаром, який лежить безпосередньо пд ним, виберемо команду СлойСлияние с нижележащим. Слияние видимых CtrlShiftE . Якщо ми хочемо об днати вс видим шари в один шар, виберемо команду СлойСлияние видимых. Объединить изображение.

Ця команда викону злиття всх видимих шарв вдкида невидим шари. В результат виходить диний непрозорий фоновий шар. Нчого не заважа нам просто видаляти той чи нший шар. Для цього достатньо перетягти м я вдповдного шару на значок кошика для смття в нижнй частин палтри Слои. 5.ПАРАМЕТРИ ОСВТЛЕННЯ РОБОЧОГО МСЦЯ КОРИСТУВАЧВ КОМ ЮТЕРВ Результати дослджень показали, що виникнення одного з стотних джерел негативних фзологчних впливв на користувачв комп ютерв пов язане з дискомфортними зоровими умовами через неправильно спроектоване освтлення пряме та вдбите вд екранв блищання, вуалююч вдбиття, несприятливий розподл яскравост в ползору, неврна орнтаця робочого мсця вдносно свтлових отворв.

Погана яксть символв, що представлен на екран, також може викликати зоровий дискомфорт, бути стресовим фактором. Вимоги для освтлення для взуального сприймання користувачами нформац з двох рзних носв з екрана та паперу рзн. Надто низький рвень освтленост погршу сприймання нформац при читанн документв, а надто високий призводить до зменшення контрасту зображення знакв на екран. Тому в пол зору користувачв ма бути забезпечений вдповдний розподл яскравост.

Вдношення яскравост екрана до яскравост оточуючих його поверхонь не повинно перевищувати у робочй зон 31. Коли вимагаться комбнаця цих двох носв нформац, освтлювансть можна варювати вд 300 до 700 лк. 300 500 лк оптимальна освтлювансть робочих примщень для роботи з вдео-термналами, а нтенсивнсть освтлення поверхн, де знаходяться документи, не повинна перевищувати яскравост екрана дисплея. Згдно з Временными санитарными нормами и правилами для работников вычислительных центров 4559-88 ВСНиПРВЦ, освтлення з ВДТ ма бути змшаним природним та штучним.

Доцльно, щоб орнтаця вкон була на пвнч. Природне освтлення повинно здйснюватися у вигляд бчного освтлення та вдповдати нормальним рвням за СНиП11-4-79 Естественное и искуственное освещение. Нормы проектирования. При природному освтленн на вкнах мають бути жалюз з вертикальними амелями, що регулюються.

Розташовувати робоче мсце користувача комп ютера треба так, щоб в його поле зору не потрапляли вкна або освтлювальн прилади вони не повинн знаходитися також безпосередньо за спиною. Коли штучне освтлення змшуться з природним бажано вибирати свтильники з розсювачами, а вс блискуч детал мають бути замнен на матов, щоб зменшити вдбиття на екран вд рзних джерел свтла. Штучне освтлення треба здйснювати у вигляд комбновано системи освтлення з використанням люмнесцентних джерел свтла у свтильниках загального освтлення, як слд розташовувати над робочими поверхнями у рвномрно-прямокутному порядку.

Щоб не було засвчування екранв прямими свтловими потоками, лн свтильникв розташовують з бчним змщенням вдносно робочих мсць, а також паралельно до вкон. Бажане розмщення вкон з одного боку робочих примщень. При цьому вкно повинне мати свтлорозсююч штори з коефцнтом 0,5-0,7. На робочому мсц ма бути забезпечена рвномрна освтленсть за допомогою вдбитого або розсяного свтлорозподлу.

Щоб свтлових вдбиткв з рзних поверхонь у напрямку очей не було, треба застосовувати спецальн екранн фльтри, захисн козирки або розташовувати джерела свтла паралельно напрямку погляду на екран з обох його сторн. Дискомфорт вд вдбиття свтла знижуться при збльшенн яскравост екрану та зниженн рвня навколишнього освтлення. Пульсаця освтленост люмнесцентних ламп, що використовуються, не повинна бути вище 10. При використанн мсцевого джерела екран повинен мати можливсть орнтац у рзних напрямках та бути обладнаним захисним пристром, який захищатиме вд освтлення та вдбитого вдблиску, а також пристром для регулювання його яскравост.

Змст Вступ 7. Основи обробки зображень в Adobe Photoshop 6. 7.1. нтерфейс програми 7.2. Формати графчних файлв 8. Малювання та ретушування зображень 8.1. Вибр кольору, кольорових режимв 8.2. Малювання редагування 8.3. Ретушування. 9. Видлен област, маски фльтри. 9.1. Видлен област контури 9.2. Створення масок 9.3. Корекця фльтрами. 10. Робота з шарами. 11.

Параметри освтлення робочого мсця користувачв комп ютерв

Маски у вигляд альфа-каналв можна збергати, щоб в подальшому продовжув... 992 с. 2. КомпьютерыПрограммы 11, 2000. Начинающим о форматах графики.

– Конец работы –

Используемые теги: Adobe, Photosop0.051

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Adobe Photosop 6.0

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекция 9. Программа растровой графики Adobe Photoshop Назначение программы Adobe Photoshop
Назначение программы Adobe Photoshop... Интерфейс элементы главного окна графического... Основные параметры изображения...

Подготовка макета web-страницы в Adobe PhotoShop
Одновременно с этим могут разрабатываться необходимые серверные программы (сценарии), базы данных и другие программные элементы. При такой… ВНИМАНИЕ. Основное ограничение языка HTML, касающееся оформления страниц — все… Наверное, единственным исключением из этого правила являются активные области карт-изображений. Они могут иметь форму…

Adobe Photoshop. Монтаж
В случае состав ленияколлажа вы заботитесь лишь о гармоничном сочетании фрагментов. Работа среалистическим монтажом технически гораздо сложнее. Вот… Как правило, в точечной графикепринято уменьшать слишком большое изображение,… Это вызвано удалением прореживанием множества пикселов. Восстановить исходную резкостьнельзя удаленные пикселы не…

Adobe Photoshop 7 (Общие сведенья)
Не стала исключением и седьмая версия Photoshop.Разработчики устранили целый ряд недостатков этой программы, которые существенно осложняли жизнь… Особенно это заметно при обработке больших изображений высокого разрешения.… Однако программисты Adobe не ограничились исправлением проблем функционирования Photoshop в многозадачных операционных…

Основы работы в Adobe Photoshop CS5
Информация о курсе Курс посвящен последней версии Photoshop самой популярной... Лекции...

Создание фигур и изменение их геометрии в приложении MS Visio. Создание и разработка планировок в приложении MS Visio. Графический редактор Adobe Photoshop. Изучение панели инструментов редактора. Создание и обработка графических изображений.
Лабораторная работа Создание фигур и изменение их геометрии в приложении... ЦЕЛЬ РАБОТЫ приобретение навыков создания фигур средствами MS Visio...

Описание Adobe Acrobat
Вторым наиболее удачным форматом электронных книг, которые можно без ущерба для зрения читать на экране компьютера, стал Adobe еBook. Вернее, это… При создании электронных изданий, предназначенных для Adobe Acrobat eBook… Естественно, адаптация такого устоявшегося формата, как PDF, к совершенно новой шрифтовой технологии была непростым…

Лекция 2. Общие сведения о программе. Настройка проекта. Интерфейс Adobe Premiere
Команды Import и Export Настройки фильма... Содержание Цель занятия Импорт файлов Экспорт фильма Примерные... Цель занятия...

Знакомство с Adobe Photoshop
Пользовательский интерфейс программы Знакомство с интерфейсом В этом разделе мы рассмотрим пользовательский интерфейс графической программы Adobe… Как и в любой другой графической или издательской программе, работающей в … Это системные меню программы и документа, заголовки программы и документа, строка состояния и основное меню программы,…

Adobe Premiere 6.0. Спецэффекты
Тут и понадобились услуги человека, который хорошо знал бы работу с программами видеомонтажа. На тот момент, администрация гимназии решила эту… Эти файлы можно получать, как с внешнего аналогового или цифрового … Такие программы как 3dsmax x, Macromedia Flash x, Adobe Photoshop 6, Adobe After Effects и другие видео и аудио…

0.03
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Создание масок графическая программа Adobe Photoshop 6.0 Функция палочек заключается в ночном зрении - светочувствительности и приспособлении к окружающей яркости. Функция колбочек - дневное зрение - восприятие цвета, формы и деталей… В них заложены три типа воспринимающих элементов, каждый из которых воспринимает световое излучение только…
  • Работа в Adobe PageMaker С помощью Page Maker можно создавать макеты практически любой сложности, используя готовый текстовый и графический материал, а также используя… Page Maker был разработан фирмой Aldus в 1984 году и впоследствии выкуплен… ТЕХНИЧЕСКОЕ ОПИСАНИЕ Достоинства и недостатки программы Adobe Page Maker 6.52 - настольная издательская система, имеет…
  • Исследование программы PhotoShop и других программ Adobe Рисунок 1 Вид программы АР можно увидеть на рисунке 1. В программе предложены пользователю следующие палитры v Палитра Слои v Палитра Каналы v… Кроме того, эта палитра позволяет управлять отображением отдельных слоев.… Палитра Контуры используется для создания, сохранения и обработки контуров. В данном разделе описаны открытие и…
  • Основы цифровой графики и цвета в Adobe Знакомство с основами цифровой графики и цвета поможет понять принципы кодирования графической информации и лучше использовать все возможности… Контуры, в свою очередь, описываются математическими формулами, в частности,… Кривая начинается в первой опорной точке, касаясь отрезка своей управляющей линии, и заканчивается в последней…
  • Исследование программы PhotoShop и других программ Adobe Рисунок 1 Вид программы АР можно увидеть на рисунке 1. В программе предложены пользователю следующие палитры v Палитра Слои v Палитра Каналы v… Кроме того, эта палитра позволяет управлять отображением отдельных слоев.… Палитра Контуры используется для создания, сохранения и обработки контуров. В данном разделе описаны открытие и…