рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Проблеми використання енергоресурсів

Проблеми використання енергоресурсів - раздел Энергетика, Основою Розвитку Людської Цивілізації Є Енергетика, Або Паливно...

Основою розвитку людської цивілізації є енергетика, або паливно-енерге-тичний комплекс. Від стану енергетики залежать темпи науково-технічного прогресу та виробництва й життєвий рівень людей. Темпи зростання виробниц-тва енергії в світі сьогодні перевищують темпи приросту населення, що обумо-влене індустріалізацією, зростанням енергозатрат на одиницю продукції в сіль-ському господарстві й гірничорудній промисловості тощо.

Джерела енергії, що їх використовує людство, поділяються на відновлю-вані й невідновлювані. До перших належать енергія Сонця, вітру, гідроенергія рік, внутрішнє тепло Землі, морських припливів і відпливів тощо, а до других – викопне мінеральне паливо, ядерна енергія. Відновлювані джерела енергії не змінюють теплового балансу Землі, оскільки при використанні їх людиною має місце лише трансформація одних видів енергії в інші (скажімо, енергія Сонця перетворюється спочатку на електроенергію, а лише потім переходить у тепло). Використання ж не відновлюваних джерел енергії спричинює додаткове нагрі-вання атмосфери й гідросфери. Це небезпечно, бо може викликати небажані наслідки для клімату Землі, розподілу на ній суші й моря, вплинути на тварин-ний і рослинний світ. Отже, є теплова межа, яку людство не повинне переходи-ти, оскільки інакше це буде загрожувати йому катастрофічними наслідками. За розрахунками вчених, небезпечна межа настане в разі використання людством невідновлюваних джерел енергії у кількості, що перевищить 0,1 % потужності потоку сонячної енергії, яка надходить на Землю, тобто в кількості, більшій

100 млрд кВт. Сьогодні людство виробляє енергії на базі невідновлюваних дже-рел потужністю в 10 разів менше гранично допустимої межі. Якщо такі темпи росту виробництва енергії на базі невідновлюваних джерел збережуться й нада-лі, то допустимої теплової межі буде досягнуто десь в середині XXI ст. Проте людство продовжує нарощувати темпи виробництва енергії на базі невідновлю-ваних джерел, і нині 70 % усієї енергії воно отримує за рахунок спалювання ву-гілля, нафти й газу, близько 7 % – за рахунок роботи атомних електростанцій.

При енергетичних розрахунках використовується спеціальна одиниця –

1 т умовного палива (ТУП), яка дорівнює 1 т кам’яного вугілля, або 2,5 т бурого вугілля, або 0,7 т нафти, або 770 – 850 м3 природного газу (залежно від його складу). Теплота згорання 1 ТУП становить 29 330 кДж/кг. В масштабних прогнозних розрахунках використовується також умовна одиниця Q, що дорівнює 36 млрд ТУП. За даними геологів, світові запаси (розвідані) мінерального палива становлять: вугілля – 17,7 нафти – 3, газу – 2, урану – 3,7 умовних одиниць. Якщо мінеральне паливо й далі буде спалюватись такими ж темпами, як це робиться сьогодні, то всі його запаси будуть вичерпані, як показують розрахунки, за 130 років.

Треба також наголосити, що спалювання мінерального палива – надзвичайно нераціональний метод отримання енергії. Ця сировина, особливо нафта, є дуже цінною для хімічного синтезу – сьогодні з нафти отримують сотні цінних матеріалів – синтетичні тканини й каучук, пластмаси, добрива, фарби та ін.

Крім вуглеводневого палива й урану, в природі є ще один вид невіднов-люваної енергетичної сировини, яку дехто вважає сировиною майбутнього.

Це – дейтерій, або важкий водень, потенційне паливо для термоядерних реакторів, поки що не створених. Запаси цієї сировини, присутньої у водах Світового океану, оцінюються в 1900 Q. Проте на шляху до використання термоядерної енергетики є великі перепони. По-перше, промислові термоядерні установки не створено, невідомо, наскільки вони будуть ефективними, економічними й головне – безпечними. По-друге, для таких установок потрібен інший компонент – тритій, якого в природі нема – він отримується штучно із значними затратами енергії, або літій – метал, запаси якого на Землі дуже незначні. І, нарешті, по-третє, термоядерні електростанції, навіть якщо їх і буде створено, матимуть ті ж обмеження, що й теплові, тобто виробництво енергії на них не зможе нарощуватись необмежено через теплову межу.

Запаси енергії відновлюваних джерел становлять: вітер – 0,4, морські припливи і хвилі – 0,2-0,3, внутрішнє тепло Землі – 0,2, сонячне випромі-нювання - 2000 умовних одиниць.

Забезпечення паливом – одна з найзлободенніших проблем незалежної України. За даними українських вчених, наша держава забезпечена власним вугіллям на 95 %. нафтою – 8 і природним газом – на 22 %.

Екологічний вплив ТЕС

Виробництво електроенергії на ТЕС супроводжується виділенням великої кількості тепла, тому такі станції намагаються будувати недалеко від великих… Знизити питомі витрати палива можна й шляхом підвищення ККД генераторів на… Спалювання мінерального палива супроводжується значними забруд-неннями природного середовища. Розглянемо головні з…

Екологічний вплив АЕС

Противники АЕС (а їх кількість значно зросла після аварії на Чорнобильській АЕС і розсекречування матеріалів, пов’язаних з діяльністю колишнього… Доведено, що “дешевизна” атомної енергетики (яка, за даними колишнього… Найголовнішим є те, що атомна енергетика настільки згубно впливає на біосферу, а аварія на АЕС, якої неможливо…

Екологічний вплив ГЕС

ГЕС у наш час виробляють близько 20 % електроенергії в світі. Деякі країни з гірським рельєфом і швидкими ріками (Норвегія, Таджикистан, Киргиз… Разом з тим ГЕС, особливо ті з них, що побудовані на рівнинних ріках, завдають… У місцевостях, розташованих поруч їз водосховищами, спостерігається підйом рівня ґрунтових вод, заболочування…

– Конец работы –

Используемые теги: проблеми, використання, енергоресурсів0.063

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Проблеми використання енергоресурсів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Проблема праворозуміння (Проблема правопонимания)
Поняття права це не застигла категоря, а категоря, що розвиваться, в якй вдображаються сторичн традиц, суспльна ситуаця сучасно епохи.Цллю роботи… В теоретико-пзнавальному план генезис правових вчень теорй вдбувався в русл… Наприклад, первинним правом для врев були 10 заповдей, вручених Мосею самим Богом. В таких древнх правових кодексах…

Воплощение вечных проблем и проблем современности в романе Чингиза Айтматова «Плаха».
III. Заключение 1. Судьба народов в ХХ веке. 2. Вечная драма мировой истории. 3. Пророческий голос Айтматова. Воплощение вечных проблем и проблем… В. С. Высоцкий Жизнь человека это постоянный выбор. Судьба его выбирать свой жизненный путь, добро или зло, те принципы, которыми потом он будет руководствоваться.Очень…

Проблема эрекции полового члена мужчины - это проблема женщины...
И потому за оргазм женщины, заее наслаждение в сексе, за ее подготовку к акту несет полную ответственностьмужчина. И если женщина холодна, то смешно… Одним словом, в сексе должен работать принцип мужской половойчлен это… Нет импотентов, есть плохо работающие или сексуально неумелыеженщины. Нет и фригидных женщин. Есть просто неумелые и…

Проблемы дидактического построения дисциплины в свете проблемы построения культурологии как науки
Именно на этот не сформулированный вопрос отвечают авторы многочисленных учебников и учебных пособий, вышедших за последнее время. Этот вопрос тесно… Другие, локализуя определенные культурные типы, рассматривают их специфические… Давая определение культуры, авторы широкого подхода на самом деле фундируют ее рамками узко очерченной специальной…

Проблеми використання роботів (Укр.)
Коли розмр WWW збльшився вд деклькох десяткв сайтв, стало зрозумло, що людина не в змоз самостйно переглянути таку кльксть сайтв, тим паче знайти… Роботв також називають павуками spiders або черв яками worms, але ц назви… Насправд, робот це одна програмна система, що отриму нформацю з нтернет сайтв використовуючи стандартн протоколи WWW.…

Проблемы экономического роста, микро и макроэкономические проблемы Российской экономики, международное разделение труда
Сам по себе экономический рост противоречив. Так, можно добиться увеличения производства и потребления, материальных благ за счет ухудшения их… Такой рост предполагает достижение ряда сбалансированных целей увеличения… От того, какие процессы происходят в динамике и уровне развития, какие при этом происходят структурные изменения в…

В чем сущность проблем космологии и почему эти проблемы интересуют философов
Но в то же время это была дорога величайших открытий, предвидений и прозрений, дорога торжества человеческого гения.Вполне понятно стремление… Недаром усиленная и подкрепленная впоследствии трудами греческого астронома… Легкие элементы - воздух и огонь - поднимаются в высокие слои, там они загораются, и тогда люди видят кометы и…

Глобальные проблемы, причины их возникновения и основные признаки. Классификация глобальных проблем
Философское осмысление глобальных проблем — это изучение процессов и явлений, связанных с проблемами общепланетарной цивилизации,… Философия анализирует причины, которые привели к появлению или обострению… В современной философии сложились основные подходы к пониманию глобальных проблем: 1. все проблемы могут стать…

Проблема вільного часу та способи його використання
Молоді люди часом не вміють використовувати свого вільного часу. Згодом, закінчивши навчання, вони стані працювати, одружаться, роститимуть дітей,… Просимо також дописати власну думку у встановленому місці. Ваші відповіді є… Запитання 1.Скажіть, будь ласка, як багато у вас вільного часу? a)У мене його практично немає; b)Приблизно 2-3 години…

Глобальные проблемы человечества и проблема ценности научно-исследовательского прогресса
НТР характеризуется, во-первых, срастанием науки с техникой в единую систему, в результате чего наука стала непосредственной производительной силой,… Все дело в том, что само развитие техногенной цивилизации подошло к… Именно отрицательные последствия и создают так называемые глобальные проблемы. Само название научно-техническая…

0.042
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам