рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Структури військової організації

Структури військової організації - раздел Философия, ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ У Військовій Організації Є Організаційні Структури Й Структури Управління....

У військовій організації є організаційні структури й структури управління.

1.1.3.1. Визначення, елементи й класифікація організаційних структур і

структур управління військової організації

 

Під організаційною структурою необхідно розуміти впорядковану сукупність взаємозалежних елементів військової організації, що відокремилися в результаті внутрішнього процесу поділу праці.

Елементами організаційних структур є: військові формування (взвод, рота, батальйон, окремий батальйон, бригада тощо.), взаємозв’язки між ними й рівні управління.

Під структурою управління військовою організацією розуміється впорядкована сукупність взаємозалежних елементів, що перебувають між собою у стійких відносинах, що забезпечують їх функціонування й розвиток як єдиного цілого.

Елементами структур управління є командири, заступники командирів, штаби, служби, окремі військовослужбовці та інші органи управління. Відносини між ними підтримуються завдяки зв’язкам, які прийнято поділяти на горизонтальні й вертикальні. Горизонтальні зв’язки носять характер узгодження і є, як правило, однорівневими. Вертикальні зв’язки бувають лінійні й функціональні. Лінійні відбивають рух управлінських рішень і інформації між так званими лінійними командирами, тобто особами, повністю відповідальними за діяльність організації або її структурних підрозділів. Функціональні зв’язки мають місце по лінії руху інформації й управлінських рішень згідно з функціями управління (штаби, служби).

У межах однієї структури управління постійно відбувається управлінський процес (рух інформації й прийняття управлінських рішень), між учасниками якого розподілені завдання й функції управління, а отже, права й відповідальність за їх виконання. Із цих позицій структуру управління можна розглядати як форму поділу й кооперації управлінської діяльності, у межах якої відбувається процес управління, спрямований на досягнення намічених цілей.

Таким чином, структури військової організації за своїм змістом є багатоелементними й багаторівневими. Виходячи із цього виникає різноманіття структур. Їх можна об’єднати у дві великі групи: ієрархічний (бюрократичний) і адаптивний (органічний) тип структур. До ієрархічних (бюрократичних) структур належать: лінійна, лінійно-штабна й багатофункціональна. До адаптивного (органічного) типу структур: проектні (матричні), бригадні (командні), організаційна структура «перевернена піраміда», а також «мережна» структура.

Усі ці структури виникали в міру розвитку економіки й відповідних до економіки засобів збройної боротьби й управління.

Лінійні ієрархічні (бюрократичні) структури виникли в далекій давнині (із часів О. Македонського) і існують дотепер. Теоретичне обґрунтування вони отримали на початку ХХ століття. Це зробив німецький вчений Макс Вебер (1864 – 1920).

Лінійно-штабні структури з’явилися на початку ХІХ століття завдяки російському полководцеві М. І. Кутузову (1745-1813). Елементи штабу з’явилися також в армії Македонського. Теоретичне обґрунтування ця структура отримала у першій половині ХХ століття Эмерсоном (1853-1931).

Таким чином, доіндустріальний тип економіки породив лінійну структуру, індустріальний ‑ лінійно-штабну. Ринкова економіка зумовила застосування в організаціях, у тому числі й військових, адаптивного (органічного) типу структур. Війна з міжнародним тероризмом наприкінці XX і початку XXI століть привела до виникнення адаптивних «мережних» структур управління.

Організаційні й управлінські структури бувають бюрократичні (тверді) і адаптивні (м’які), Бюрократичні (тверді) структури характеризуються тим, що протягом тривалого часу вони мають постійний склад підрозділів або їх окремих частин; незмінність границь і зв’язків.

Адаптивні (м’які) структури легко видозмінюються й пристосовуються до нових умов і завдань.

1.1.3.2. Вимоги, які ставляться до структур управління

військовою організацією

 

До структур управління військовою організацією ставляться наступні вимоги:

1) структура повинна бути керованою, тобто містити мінімальну кількість рівнів управління, щоб команди з вищого рівня доходили до виконавця й виконувалися ними, не втративши актуальності;

2) структура має бути динамічною, тобто здатною реагувати на зміни зовнішнього й внутрішнього середовища, перебудовуватися відповідно до змін обстановки, зберігаючи своє призначення;

3) структура повинна бути “чутливою” і мати зворотний зв’язок, тобто рівні її управління мають чітко сприймати команди, не допускаючи їх перекручення, бути здатними виконувати ці команди й передавати інформацію на вищі рівні про виконання команд;

4) структура мусить бути “чутливою” не тільки до проходження команд, й взаємодії рівнів, тобто будь-яка зміна в діяльності якогось рівня управління впливає на стан всього об’єкта управління; а також забезпечувати взаємодію із сусідами;

5) командири (начальники) всіх рівнів структури мають бути реально дієздатними й активно впливати на досягнення цілей управління;

6) структура повинна мати “дублювання влади”, тобто бути здатною вирішувати завдання при тимчасовому виході з строю її командира (відпустка, хвороба, несподіване відрядження, смерть) без залучення додаткових осіб до управління. Обов’язки командира автоматично повинна прийняти інша особа, що іноді навіть не є офіційним заступником цього командира. Особливо це стосується військових структур управління;

7) структура повинна бути економічною, тобто забезпечувати мінімум витрат ресурсів на управління в порівнянні з отриманим ефектом від реалізації управлінського рішення.

 

1.1.3.3. Формування структур військової організації. Норма керованості.

Рівні управління й розподіл командирів по них

При формуванні організаційних і управлінських структур важливо спочатку визначити норму керованості, кількість рівнів управління й розподіл командирів, а потім приступити до формування структури.

Норма керованості.Найважливішим чинником структури військової організації є дотримання норми керованості.

Норма керованості ‑ кількість осіб, підпорядкованих одному командирові. Зайва кількість підлеглих веде до зростання управлінських обов’язків, ускладнює оперативність і якісний аналіз прийнятих рішень. Уведення норми керованості створює наукову базу для планування чисельності, корегує напруженість праці, підвищує ефективність управління.

Виникає питання, скільки потрібно командирові підлеглих, щоб ефективно управляти військовою організацією, яка норма керованості?

У практичній діяльності число підлеглих мінливе.

Звичайна норма керованості коливається від 3 до 7 безпосередньо підлеглих командирові військовослужбовців. Наполеон Бонапарт в основу структури своєї армії заклав принцип трійки (3 взводи – рота, 3 роти – батальйон, 3 батальйони – полк). Радянська армія тривалий час будувалася також за потрійною структурною формулою.

Дослідження останніх років показали, що на вищому рівні управління кожен командир (начальник) у безпосередньому підпорядкуванні повинен мати від 4 до 10 осіб, на низовому рівні – від 15 до 48. Також є інші дані для вищого рівня управління. Уважається, що на цьому рівні число підлеглих в одного командир (начальник) а відповідає "закону 7 ± 2", тобто не менш п’яти й не більш дев’яти. Кожна військова організація повинна вибирати норму керованості для найбільш ефективного виконання поставлених завдань.

Якщо кожному командиру (начальнику) підкоряється мало військовослужбовців, тобто норма керованості вузька, можна говорити про високу (вертикальну) структуру організації (рис.1.5).

 

 

Рис. 1.5 Висока (вертикальна) організаційна структура

 

Якщо одному командирові підпорядкована досить велика кількість військовослужбовців, то говорять про широку норму керованості, яка дає в результаті плоску (горизонтальну) структуру організації (рис.1.6).

 

 


Рис. 1.6 Плоска (горизонтальна) організаційна структура

 

До 50-х років ХХ століття військові організації мали переважно високі структури, тому що для управління ними застосовувалися ручні методи, а з 50-х стали надходити на озброєння автоматизовані системи управління (АСУ), що в багаторівневих (високих) структурах потребувало більших економічних витрат, та призводило до запізнювання інформації щодо для прийняття рішення. Економічні витрати на управління збільшилися через те, що на кожному рівні необхідно було мати АСУ. Причому на кожному рівні керування була спеціальна АСУ (для цього рівня). Тому у військових організаціях з АСУ довелося переходити до плоских (горизонтальних) структур, що дозволило зменшити запізнювання інформації, економічні витрати й кількість рівнів (типів) АСУ.

Рівні керування.У результаті вертикального поділу праці у військовій організації виникають три рівні управління: нижчий, середній і вищий (рис. 1.7)

Фактичне число рівнів у військових організаціях характеризується більшою різноманітністю й коливається від одного в малих й до трьох у великих військових організаціях. Іноді у великих військових організаціях середній рівень ділиться на підрівні, яких може бути від двох до семи.

 

У результаті горизонтального поділу праці на кожному рівні відбувається розподіл за сферами діяльності (функціями управління): військові кадри, штаби, служби озброєння, служби тилу й фінансова служба.

Розподіл командирів по рівнях управління (рис. 1.7). Командири нижчого рівня –це молодші командири, що перебувають безпосередньо над рядовим складом (не управлінцями). Рівню керування відповідають конкретні посади.

Типовою назвою посади на даному рівні є командир взводу, начальник відділення, начальник лабораторії, начальник групи - це організатори певних видів робіт і операцій. Наприклад, командир взводу відправляє на полігон двох військовослужбовців копати траншею для метання гранат. При цьому він призначає старшого. Цей старший буде начальником стосовно другого. У цьому випадку мова йде про виконання певного виду робіт, коли не створюється постійний структурний підрозділ (взвод або група).

Командири середнього рівнякоординують і контролюють роботу командирів нижчого рівня. В основному командири середнього рівня є буфером між командирами вищого й нижчого рівнів. Командири середнього рівня як соціальна група зазнають особливо сильного впливу різних змін технологічного характеру при виконанні поставлених завдань підрозділам.

Наприклад, з появою персональних комп’ютерів деякі функції командирів середнього рівня змінилися або ліквідовані через те, що командири вищого рівня мають можливість одержувати інформацію безпосередньо за своїм робочим столом прямо з першоджерела (командирів нижчого рівня), замість того, щоб піддавати її фільтрації в ланці командирів середнього рівня.

Це привело до скорочення числа командирів середнього рівня у військових організаціях, особливо тих, які на озброєння стали одержувати автоматизовані системи управління.

Типовою назвою посади на даному рівні є командир роти, батальйону, начальник кафедри, начальник відділу тощо.

Командири вищого рівня – це командир (начальник) військової організації (командир полку, начальник навчального закладу, організації та ін.), а також його заступники. Навіть у найбільших військових організаціях командирів вищого рівня всього кілька людей, це сама нечисленна група.

Командири вищого рівня відповідають за прийняття найважливіших рішень для військової організації в цілому або для основної частини підрозділів.

Сильні командири вищого рівня накладають відбиток своєї особистості на всю військову організацію. До таких сильних військових особистостей, яких знають в усьому світі, належать: Олександр Македонський, Петро Великий, А. Суворов, М. Кутузов, Наполеон, Б. Хмельницький, Г. Жуков, І. Сталін і інші командири вищого рівня, які цінуються дуже високо.

Вибір структури військової організації в цілому майже завжди робиться командуванням вищого рівня керування. Командири низового й середнього рівнів управління лише допомагають, представляючи необхідну інформацію, а в великих військових організаціях навіть пропонуючи структуру підлеглих їм підрозділів, відповідну до структури військової організації, обраної вищим командуванням.

У широкому розумінні завдання командира в цьому випадку полягає в тому, щоб обрати ту структуру, яка найкраще відповідає цілям і завданням організації, а також зовнішнім івнутрішнім чинникам, що впливають на неї. Найкраща структура – це та, яка щонайкраще дозволяє військовій організації ефективно взаємодіяти із зовнішнім середовищем, продуктивно й доцільно розподіляти й спрямовувати зусилля своїх підлеглих і, таким чином, досягати своїх цілей з високою ефективністю.

Оскільки ціль структури полягає в тому, щоб забезпечити досягнення завдань, які стоять перед організацією, формування структури має базуватися на стратегічних, тактичних і оперативних планах. Структура військової організації повинна бути такою, щоб забезпечити реалізацію її стратегій і планів. Оскільки із часом стратегії й відповідні їм плани змінюються, то можуть знадобитися зміни в організаційних структурах.

Послідовність формування структур схожа на послідовність елементів процесу планування. Спочатку командування має здійснити поділ військової організації на широкі сфери діяльності, потім поставити конкретні завдання, подібно тому, як при плануванні спочатку формуються спільні завдання, а вже потім скласти конкретні правила.

Таким чином, послідовність дій при формуванні структур наступна:

1. Здійснюється розподіл організації по горизонталі на широкі блоки, відповідно до найважливіших напрямків діяльності з реалізації стратегій і планів. Вирішується, які види діяльності повинні виконуватися лінійними підрозділами, а які штабними.

2. Установлюється співвідношення повноважень різних посад. При цьому командування встановлює ланцюг, якщо необхідно, робить подальший розподіл на більш дрібні організаційні підрозділи, щоб ефективніше використовувати спеціалізацію й норму керованості (уникнути перевантаження командирів).

3. Визначаються посадові обов’язки як сукупність установлених завдань і функцій, виконання їх доручається конкретним особам. У військових організаціях, діяльність яких значною мірою пов’язана з технологією, командування розробляє більш конкретні завдання й закріплює їх за безпосередніми виконавцями, які й відповідають за їх задовільне виконання.

Важливо зрозуміти, що структура, яка з’явилася в підсумку розробки, – це не застигла форма, подібно каркасу будинку. Оскільки структури ґрунтуються на планах, то істотні зміни в планах можуть зумовити відповідні зміни й у структурі. У діючих військових організаціях до процесу зміни структури слід ставитися як до реорганізації, тому що цей процес, як і всі функції організації, нескінченний. Більшою мірою процес зміни структури властивий науковим, проектним і освітнім військовим організаціям. Нині в умовах ринкової економіки військові організації, що успішно функціонують, регулярно оцінюють ступінь адекватності своїх структур і змінюють їх так, як цього вимагають зовнішні умови. Вимоги зовнішнього середовища, у свою чергу, визначаються в ході планування й контролю.

Формування організаційних структур підрозділів військової організації наведене в роботах [32, с.30 – 32; 34, с. 4 – 8].

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ

ББК Ц УКР Я... Поляков С Ю Куртов А І Полікашин В С Полікашин О В Зміївський Г А Потіхенський А І...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Структури військової організації

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ
Навчальний посібник За загальною редакцією кандидата юридичних наук доцента С. Ю. Полякова   УДК 355/359.07 (075.8) Рекомендова

З М І С Т
ВСТУП..................................................................................................................…. Розділ 1. Т

В С Т У П
Військове управління включає три аспекти (складових): 1) управління військовослужбовцями; 2) управління бойовими засобами (зброєю); 3) управління військами (силами).

Введення у військове управління
1.1.1.1. Основні визначення й поняття менеджменту й військового управління Організація й військова організація.Найголовнішим поняттям військового управління є війсь

Соціально - технічна система
  1.1.2.1. Військові організації і їх класифікація Визначення військової організації дано в п. 1.1.1.1. Сучасний світ нерідко розглядається як світ найрізнома

Ієрархічні структури управління військовою організацією
До ієрархічних (бюрократичним) структурам належать: лінійна, лінійно-штабна й багатофункціональна.   1.1.4.1. Лінійна структура управління   Це

Принципи й підходи до управління військовою організацією
  У п. 1.1.1.2 було наведено таке визначення: «Принципи військового управління – являють собою загальні рекомендації щодо дій і прийняття рішень, при дотриманні яких забезпечується еф

Одномірних» теорій (шкіл) менеджменту
  У п. 1.1.1.4. усі теорії менеджменту розбиті на дві групи: «одномірні» і «багатомірні». До «одномірних» теорій були віднесені школи наукового, адміністративного менеджменту й школа

Назвемо ці принципи.
1. Наявність чітко поставлених цілей або ідеалів як головна передумова ефективної роботи. 2. Присутність здорового глузду у всякій роботі. 3. Можливість одержання кваліфікованої п

Багатомірних теорій (шкіл) менеджменту
1.2.2.1. Принципи військового управління на основі поведінкових теорій «Х» і «У»   Приблизно з кінця 50-х років школа людських стосунків трансформувала

Принципи військового управління видатних полководців
В історії війн було багато полководців, але видатних обмежена кількість. Військові дослідники й теоретики зазвичай до числа таких полководців зараховують Олександра Македонського, Ганнібала, Гай Юл

Зосередження сил на вирішальному напрямку.
4. Різноманітність тактичних прийомів ведення бою. Він розвив тактику наступу колонами й розсипним строєм, що дозволяло концентрувати значні сили на головних напрямках.

Полководець (командир) повинен бути завжди великим психологом
Наведемо навчальну історію, що доводить унікальність психологічних знахідок полководця. Молодий, необстріляний солдат Кузьма Шапкін під час бою у ріки Римнік злякався, і весь день просидів

Ціна часу.
Коли до Суворова приїжджали з візитами імениті чиновники, полководець іноді виходив з будинку, сідав у карету візитера, кілька хвилин розмовляв з ним і відпускав з Богом. Так він заощаджував час на

Неповторна особистість полководця
Про «дивацтва» полководця.Слава «дивака» супроводжувала Суворова з юнацтва й до останніх днів його насиченого подіями життя. Спочатку він вражав близьких своїми примхами щ

Самовладання і звичка у разі небезпеки вести гру на загострення
За весь несприятливий час Сталін ніде не сказав про Жукова жодного поганого слова. І Жуков, звичайно, був вдячний йому за таку об’єктивність». Не виявлене висловлювань Жукова, які можна бу

Зарозумілість.
7. Мужність Жукова. Жуков був, безумовно, дуже сміливою людиною. В атмосфері страху перед репресіями армійське командування було паралізовано. Щоб не потрапити під молот НКВД, «не

Оскільки військова організація не може діяти без одержання ресурсів із зовнішнього середовища, вона є відкритою системою.
Соціальні системи.Теорія соціальних систем розглядає організацію як відкриту систему, багатофакторне і багатоцільове об’єднання.

Системні моделі
Завдяки системному підходу вчені й практики менеджменту розробили моделі організацій і їх частин (підрозділів). Нижченаведені моделі є демонстрацією застосування теорії соціальних систем.

Упралінська діяльність командира
У пункті 1.1.1.2 розглядаючи систему управління військовою організацією, було зазначено, що суб’єктом управління є командир. Без нього не може функціонувати жодна система військового управління.

Вимоги, які висуваються до нього
Командир ‑це член військової організації, що здійснює управлінську діяльність і вирішує управлінські завдання. Специфіка таких завдань визначає переважно розумовий, творчий х

Стилі управління командира
1.3.3.1. Визначення й класифікація основних стилів управління Стиль управління – характерні риси поведінки, прийомів, дій, які використовує командир у процесі управ

Основні характеристики трьох стилів управління
  №пп Параметри взаємодії командира з підлеглими Стилі керівництва Авторитарний (автократичний)

Влада командира
Як було зазначено в п. 1.2.4.1, керівництво (лідерство) розглядається як самостійна діяльність, яка припускає можливість впливу на окремих військовослужбовців і військові колективи таким чином, щоб

Лідерство командира
  Військові організації, що домагаються успіху, відрізняються від протилежних їм головним чином тим, що застосовують більш динамічне й ефективне керівництво й лідерство. Синонімами сл

Відмінності командира від лідера
Командир Лідер Призначається офіційно Висувається стихійно Має права й обов’язки Мож

Комунікація як єднальна функція управління військовою організацією
Майже неможливо переоцінити важливість комунікації в управлінні. Все, що роблять командири, щоб забезпечити досягнення військовою організацією цілей, вимагає ефективного обміну інформацією. Якщо лю

Військовою організацією
Управлінське рішення становить основу процесів управління. Процес виробки й прийняття рішення носить творчий характер і становить саму суть управлінської діяльності командирів усіх рівнів управлінн

Рішення – це вибір альтернативи.
Жодна людина, коли дорослішає, не може не пізнати на практиці процесу прийняття рішень. Як здатність до комунікацій, так і здатність приймати рішення – це вміння розвивається з досвідом. Кожен з на

Класифікація управлінських рішень
  № Ознаки класифікації Управлінські рішення Керівна інстанція Вищий, середній й

Перший етап - аналіз проблеми
Проблемною вважається ситуація, коли поставлених цілей не досягнуто. Інакше, ви довідаєтеся про проблему у силу того, що не відбувається те, що повинно було відбутися. Однак занадто часто командири

Процес реалізації.
Процес прийняття рішення не закінчується вибором єдиного варіанта вирішення проблеми. Простий вибір напрямку дій мало цінний для військової організації. Для вирішення проблеми або отримання вигоди

Методи прийняття колективних управлінських рішень
У п. 2.2.1 – 2.2.4 ми дали визначення, розглянули класифікацію й навели методику прийняття й реалізації управлінських рішень. У цьому пункті ми розглянемо найпоширеніші методи прийняття колективних

Стадія пошуку
Стадія пошуку включає п’ять етапів: – представлення й аналіз проблеми ведучим; – висловлення спонтанних пропозицій за рішенням з боку учасників; – розвиток ідей;

Стадія оцінки
Більшість учасників – “генераторів” залишає нараду. Стадія оцінки проводитися групою “аналітиків” або комітетом з оцінки. Їх завдання: розвинути висунуті на стадії пошуку ідеї для їх експе

Планування як функція управління військовою організацією
Військова організація раніше була визначена як група військовослужбовців, діяльність яких свідомо координується для досягнення загальних цілей. Функція планування передбачає прийняття рішення про т

Делегування, відповідальність і повноваження
Функція організація – це дія по досягненню раціональної комбінації людських і матеріальних ресурсів виконання завдання в просторі й часі. Організація як функція управління військовою орган

Мотивація як функція управління військовою організацією
Командир знайшов удале рішення складної управлінської проблеми, розробив план його реалізації, має необхідні ресурси, перед усіма підлеглими поставив конкретні завдання. Здавалося б, успіх справи з

Контроль як функція управління військовою організацією
Контроль – діяльність командирів по виміру й оцінці результату діяльності військової організації. Контроль необхідний для підбиття підсумків дій військової організації, виявлення й попередження кри

Військовою організацією
Під управлінською інформацієюрозуміється сукупність відомостей про процеси, що протікають усередині організації й у її оточенні. Їх використання дозволяє знизити невизначеність при

Технічні засоби управління, обробки й передачі інформації.
З появою нових засобів управління змінюються погляди, смаки й мода на технічне оснащення роботи командирів вищого рівня управління. Зовсім недавно високий начальник повинен був мати велики

Управлінської культури
2.2.1.1. Поняття, структура й зміст військової організаційної культури Військова організація живе завдяки двом основним потенціалам: організаційна структура й організаційна культура

Методи кейс - технологій для прийняття рішень командиром
по складних управлінських ситуаціях (проблемам)   Ситуація – сукупність взаємозв’язаних чинників і явищ, що характеризують певний етап, період і подію управл

Взаємини співробітництва у військовій організації
Взаємини співробітництва– це вид спільних дій, при якому військовослужбовці об’єднують свої зусилля добровільно. Взаємини співробітництва між військовослужбовцями у війсь

Взаємини співробітництва між колегами можливі, якщо вони будуть проявляти:лояльність,повагу, терпимість, повну довіру.
Коротко розглянемо ці прояви: 1) лояльність: члени військового колективу можуть сваритися й сперечатися один з одним, але для зовнішнього оточення вони ст

Об’єктивна військова організаційна культура
Військова організаційна культура має два аспекти: суб’єктивний і об’єктивний (див. п. 2.2.1). Суб’єктивний аспект відбиває духовний бік життя військової організації, а об’єктивний ‑ матеріаль

Обладнання робочого місця
Робочі місця командирів можуть бути оснащені засобами адміністративного зв’язку й сигналізації, складання, копіювання, зберігання й пошуку текстових документів, виконання креслень і відображення ау

При плануванні робочого часу доцільно дотримуватися такої послідовності.
1. Визначення переліку запланованих справ (завдань). 2. Визначення витрат часу для виконання планованих справ. 3.Зіставлення витрат часу на плановані справи з особистим бюджетом ч

План дня
Завдання (роботи) плану дня № завдання (роботи) Час на виконання завдання (годин) РК – робота в комісії В – приймання з

Остаточний варіант плану на день
Категорії Завдання Час, (годин) Делегування (передоручення) (час у годинах, кому) А РК – робота

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги