рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури. Сутність і завдання розгляду звернень в органах прокуратури

Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури. Сутність і завдання розгляду звернень в органах прокуратури - раздел Философия, Захист Прав За Допомогою Інших Громадських, Державних І Міжнаро...

ЗАХИСТ ПРАВ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНШИХ ГРОМАДСЬКИХ, ДЕРЖАВНИХ І МІЖНАРОДНИХ УСТАНОВ (ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ, Уповноваженого Верховної Ради України по правах людини

 

1. Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури. Сутність і завдання розгляду звернень в органах прокуратури

2. Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури України

3. Нагляд за додержанням і застосуванням Закону України "Про звернення громадян"

4. Нагляд за додержанням і застосуванням законів. Сутність та завдання нагляду за додержанням і застосуванням законів

5. Предмет і межі нагляду за додержанням і застосуванням законів

6. Повноваження прокурора при здійсненні нагляду

7. Правові засоби реагування прокурора на порушення законів

8. Нагляд за додержанням і застосуванням законів про права і свободи людини та громадянина

9. Захист Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

Адміністративна-правові відносини в нашому суспільстві регулюються нормами адміністративного права України. Адміністративне право як складова правової системи держави характеризується насамперед тим, що вона виступає регулятором особливої категорії суспільних відносин, а саме: відносин, які виникають у сфері державного управління. Сам термін «адміністративне» у перекладі з латинської означає «управління». Тому словосполучення «адміністративне право» цілком закономірно можна трактувати як «управлінське право».

Адміністративне право - це найоб'ємніша, наймобільніша, найнестабільніша і найскладніша з усіх існуючих юридичних галузей. Немає такої сфери державного або суспільного життя, якої б не торкались питання адміністративно - правового регулювання. Його норми регулюють діяльність структур виконавчої влади, місцевого самоврядування, державних і недержавних підприємств, установ, організацій, їх вплив політичне відчувають на собі конкретні особи.

Нас оточує велика кількість правил, якими визначається наша поведінка у громадських місцях, закладах, транспорті тощо. Службові відносини між громадянином і органом держави, органом місцевого самоврядування, громадською організацією також будуються в рамках адміністративно-правових приписів. Правила внутрішнього розпорядку, дорожнього руху, водокористування, санітарно-гігієнічної, пожежної і радіаційної безпеки, а також багато інших є сферою впливу адміністративних установлень. Норми адміністративного права оберігають відносини, що складаються під впливом цивільного, трудового, сімейного та інших галузей права.

Залежно від виконуваних функцій адміністративно-правові відносини поділяються на: регулятивні та правоохоронні.

До регулятивних належать ті, що пов'язані з реалізацією позитивних завдань державного управління. Це: організація роботи апарату управління, керівництво нижчими структурами, задоволення запитів громадян тощо.

Найбільш відомий різновид правоохоронних відносин - відносини адміністративно-деліктні. Вони виникають між правопорушниками і правозастосовним органом (його посадовою особою). Ці відносини також мають організуюче значення. Воно полягає в тому, що через вжиття заходів впливу, передбачених адміністративно – правовою нормою, орган державного управління (тобто держава) прагне юридичними засобами забезпечити належну (правомірну, правослухняну) поведінку людини.

Державне управління здійснюється спеціальним апаратом держави, в якому на платній основі працюють державні службовці. Діяльність такого апарату має юридично-владний характер і забезпечується примусовою силою держави. Суб'єкти державного управління виступають від імені держави. Рішення, які приймаються у рамках цієї системи, обов'язкові для всіх учасників суспільних відносин.

Державне управління має виконавчо-розпорядчий характер, тобто воно охоплює два взаємопов'язаних напрями: виконавчу і розпорядчу діяльність.

Органи, які здійснюють державне управління, - це насамперед виконавчі структури. Найважливіші з них містять дану ознаку вже у своїй назві (наприклад, органи державної виконавчої влади). Ця ознака, зазвичай, закріплюється у нормативному порядку. Так, у Положенні про Міністерство внутрішніх справ України зазначено, що воно є органом державної влади.

Органи державного управління функціонують для оперативного і безпосереднього управління господарським, соціально-культурним, військовим та іншим будівництвом. Саме на них покладено обов'язок реалізовувати (виконувати) рішення, які приймаються законодавчою владою.

Здійснення цієї функції (виконання) неможливе без прийняття конкретних управлінських рішень і контролю за їх виконанням. Тому органи державного управління наділяються повноваженнями владного характеру, тобто одержують від держави право здійснювати розпорядчу (владну) діяльність. При цьому вони діють від імені держави і з метою реалізації державної політики у тій чи іншій управлінській сфері.

Розпорядча діяльність управлінських структур дістає вияв, по-перше, у прийнятті загальнообов'язкових приписів (вони закріплюються в указах, постановах, положеннях, розпорядженнях, інструкціях, протоколах тощо); по-друге, в організації виконання зазначених приписів і, по-третє, у здійсненні контролю за цим приписом. У ході здійснення цієї діяльності органи державного управління застосовують заходи як переконання, так і державного примусу, тобто діють як державно-владні утворення.

Найважливіша мета державного управління, сфер, які потрапляють під його вплив, основні форми і методи управлінської діяльності визначаються на законодавчому рівні. Вся виконавчо - розпорядча діяльність ґрунтується на правових нормах, головне місце серед яких належить нормам законів. Саме вони створюють міцну правову базу для здійснення державного управління і визначають межі виконавчого спрямування. Тобто, органи державного управління виконують певні дії, зміст яких становить реалізація прямих приписів закону. Ці органи можуть на підставі законодавства, тобто без звернення до суду, притягти правопорушників до юридичної відповідальності, а також застосувати до них адміністративні стягнення.

Суб'єкти адміністративно-правових відносин

У адміністративному праві під суб'єктом розуміють носія (власника) прав і обов'язків у сфері державного управління, які передбачені… Суб'єкт адміністративно-правових відносин повинен володіти адміністративною… Адміністративна правоздатність - це здатність суб'єкта мати права і обов'язки у сфері державного управління.

Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури

Сутність і завдання розгляду звернень в органах прокуратури

Відповідно до ст. 12 Закону України "Про прокуратуру" в органах прокуратури вирішуються звернення про порушення прав громадян і юридичних…   Робота зі зверненнями громадян і юридичних осіб реалізується при здійсненні функцій, які визначені Законом України…

Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури України

Відповідальність за своєчасний і якісний розгляд звернень покладається на керівників прокуратури. При встановленні фактів несумлінного ставлення до… Порядок роботи зі зверненнями чітко регламентовано Інструкцією, яка передбачає… За зареєстрованим зверненням прокурор зобов'язаний прийняти одне з таких рішень:

Нагляд за додержанням і застосуванням законів. Сутність та завдання нагляду за додержанням і застосуванням законів

Прокурорський нагляд за додержанням і застосуванням законів - це вид діяльності спеціально уповноважених органів державної влади, що здійснюється… Завдання прокурорського нагляду сформульовано в ст. 4 Закону "Про… Завдання нагляду за додержанням і застосуванням законів конкретизуються в наказі Генерального прокурора України № 6 гн…

Предмет і межі нагляду за додержанням і застосуванням законів

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України "Про прокуратуру" предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є: 1. Відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами,… До числа правових актів відносяться накази, інструкції, постанови, розпорядження, правила, статути, положення тощо,…

Повноваження прокурора при здійсненні нагляду

Для здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурори мають широкі повноваження, які визначено в статтях 20, 44 Закону "Про… 1. Повноваження щодо виявлення порушень законів, причин порушень і умов, що їм… 2. Повноваження щодо усунення порушень закону, причин і умов, що їм сприяли, і притягнення винних осібдо встановленої…

Правові засоби реагування прокурора на порушення законів

Правові засоби реагування прокурора на виявлені порушення закону, причини й умови, що їм сприяли, та притягнення винних до відповідальності,… а) обов'язкові для виконання: перевірка документів і матеріалів; видача… б) обов'язкові для розгляду відповідними органами та їх посадовими особами: приведення відомчого акта у відповідність…

Нагляд за додержанням і застосуванням законів про права і свободи людини та громадянина

Конституція України на рівні сучасних міжнародних стандартів закріпила права, свободи й обов'язки людини та громадянина в Україні. Конституційні… Основою правового статусу особи є особисті права і свободи. До них належать… У Конституції України закріплено політичні права і свободи, тобто права, які належать людині як члену політичного…

Захист Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

Уповноважений має право звертатися із заявою про захист прав і свобод людини і громадянина, які за станом здоров'я чи з інших поважних причин не… У разі відкриття провадження у справі за заявою того, чиї права і свободи… Це звернення не може бути оскаржене до суду.

– Конец работы –

Используемые теги: Розгляд, заяв, скарг, органах, прокуратури, сутність, завдання, розгляду, звернень, органах, прокуратури0.137

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розгляд заяв і скарг в органах прокуратури. Сутність і завдання розгляду звернень в органах прокуратури

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ТЕМА: «ОРГАНЫ ЧУВСТВ. ОРГАН СЛУХА. ОРГАН РАВНОВЕСИЯ.
ОРГАН СЛУХА УЛИТКОВЫЙ КАНАЛ СПИРАЛЬНЫЙ КОРТИЕВ ОРГАН...

Таможенные органы как органы дознания
Участвуя в регулировании внешнеторгового оборота и осуществляя фискальную функцию, таможенная служба регулярно пополняет государственный бюджет и… Почти половина доходной части Федерального бюджета пополняется за счет… В новых рыночных условиях, когда российская экономика стала открытой , а государственные границы прозрачными или во…

Место и роль прокуратуры в системе гос. органов РФ
Место и роль прокуратуры в системе гос органов РФ... Предмет и система курса Прокурорский надзор в... Правовые основы источники организации и деятельности прокуратуры России Их...

ПРЕДМЕТ, ОБ’ЄКТ І ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ. Предмет економічного аналізу та його роль в умовах ринкової економіки. Основні поняття, об’єкт і завдання економічного аналізу
ПРЕДМЕТ ОБ ЄКТ І ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ... Предмет економічного аналізу та його роль в умовах ринкової економіки... Основні поняття об єкт і завдання економічного аналізу...

Гинекология. ЖАЛОБЫ: на бели, боли, кровотечение, нарушение функции смежных органов, нарушения половой функции, зуд наружных половых органов
Любая гинекологическая патология имеет очень сходную симптоматику поэтому независимо от того с какой патологией придет женщина жалобы у нее... ЖАЛОБЫ на бели боли кровотечение нарушение функции смежных органов... Есть много и других жалоб но эти жалобы являются основными...

Место и роль органов исполнительной власти в системе государственных органов
Современное государство имеет сложную структуру и включает, в частности, представительные законодательные органы власти главу государства… При этом последовательное разделение властей на законодательную,… Все три ветви власти действуют самостоятельно и независимо друг от друга таким образом, чтобы не позволять ни одной из…

Місцеві органи самоврядування (Местные органы самоуправления)
Обласн, районн Ради утворюють пдзвтний м секретарат Ради, який здйсню органзацйно-технчне забезпечення дяльност Ради та органв. Структура чисельнсть секретарату визначаться Радою за поданням голови,… За законом, базовим рвнем мсцевого самоврядування сльськ, селищн, мськ Ради народних депутатв. Саме слово базов…

Территориальные органы федеральных органов исполнительной власти
Основы конституционного статуса территориальных органов закреплены в части 1 статьи 78 Конституции, в соответствии с которой они создаются в… К примеру, существуют областные краевые, окружные, республиканские военкоматы,… Однако в федеральном законодательстве и законодательстве субъектов Федерации нет общих подходов в понимании…

Місцеві органи самоврядування (Местные органы самоуправления)
Обласн, районн Ради утворюють пдзвтний м секретарат Ради, який здйсню органзацйно-технчне забезпечення дяльност Ради та органв. Структура чисельнсть секретарату визначаться Радою за поданням голови,… За законом, базовим рвнем мсцевого самоврядування сльськ, селищн, мськ Ради народних депутатв. Саме слово базов…

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Мета і завдання практики. Основні завдання професійно-педагогічної підготовки Педагогічна практика призначена для того щоб забезпечити застосування та закріплення теоретичних знань у практичній діяльності стимулювати... Педагогічна практика проводиться на базі загальноосвітніх навчальних закладів...
  • Прокуратура РФ как орган гос надзора за соблюдением законности Государственная и общественная жизнь должна быть организована так, чтобы соблюдение закона было обязательным и необходимым требованием для… Важно, чтобы существовал механизм, обеспечивающий строгое и точное соблюдение… Прокуратура является единственным государственным органом, для которого надзор за исполнением законов составляет…
  • Судебная власть в РФ, судебные органы, прокуратура В работе необходимо не только рассмотреть организацию судебной власти Российской Федерации и прокуратуры, а также проанализировать проблемы их… Сегодня в правовой науке остро стоит вопрос о будущем системы органов… В отличие от других органов власти в отношении прокуратуры законодатель ограничился лишь одной статьей. В силу стоящих…
  • Соціально-економічна сутність зовнішньоекономічної діяльності та завдання її статистичного вивчення Вид зовнішньоекономічних зв’язків характеризують напрямом товарного потоку (експортні, імпортні) чи структурною ознакою.До форм зв’язку (зовнішнього… Ця інформація використовується для аналізу явищ та процесів у сфері… Дані статистики ЗЕД використовують державні та регіональні органи влади як підгрунття розробки програм чи моделювання…
  • Место и роль органов исполнительной власти в системе государственных органов Современное государство имеет сложную структуру и включает, в частности, представительные (законодательные) органы власти; главу государства;… При этом последовательное разделение властей на законодательную,… Все три ветви власти действуют самостоятельно и независимо друг от друга таким образом, чтобы не позволять ни одной из…