рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Експериментальне вимірювання механічних характеристик за допомогою механічних випробувань

Експериментальне вимірювання механічних характеристик за допомогою механічних випробувань - раздел Образование, Вступ Дані Методичні Реком...

Вступ

Дані методичні рекомендації складаються з циклу лабораторних робіт, присвячених експериментальним методам визначення основних механічних характеристик матеріалів за допомогою методів одновісного навантаження. Ці роботи входять до другого змістовного модулю дисципліни „Механічні властивості та конструкційна міцність матеріалів” й можуть бути використані студентами всіх матеріалознавчих спеціальностей як денної, так і заочної форми навчання завдяки наявності досить розширених теоретичних відомостей стосовно кожного методу.

Інформація, яка наведена на початку даних рекомендацій дозволить студентам отримати загальні уявлення щодо типів та методів випробувань та методики їх проведення і допоможе у підготовці до лабораторних робіт, особливо студентам-заочникам.

 

 

Експериментальне вимірювання механічних характеристик за допомогою механічних випробувань

І. Основні визначення та поняття Механічні випробування призначені для експериментального вимірювання… Ø визначення загальноприйнятих стандартних характеристик механічних властивостей, що використовуються для…

ІІ. Класифікація видів механічних випробувань

  Таблиця 1 Класифікація видів механічних випробувань № з/п Тип класифікації Вид випробування …

ІІІ. Інформація про випробувальні засоби

Універсальні машини в основному використовуються для наукових досліджень. Конструкція їх така, щоб на них можна було реалізувати різні види… Будь-яка випробувальна машина складається із силової або навантажуючої системи…

Типи навантажуючих пристроїв

Таблиця 2 Класифікація випробувальних машин за типом привода Характеристика …

Пристосування для вимірювання та реєстрації навантаження

а б Рис.2. Схема машини з гідравлічним приводом та ричажним (а) й маятниковим (б) силовимірювачем: G – рухомий вантаж, А –…

ІV. Зразки для механічних випробувань

Оскільки більшість механічних характеристик матеріалів не є їх константами, то умови проведення випробувань суттєво впливають на результати. Тому… - забезпечення повторюваності результатів при багаторазових випробуваннях, що… - забезпечення максимального відображення властивостей матеріалу, а не впливу умов випробувань.

Правила техніки безпеки при виконанні лабораторних робіт

1. До виконання лабораторних робіт допускаються лише ті студенти, що пройшли інструктаж з техніки безпеки та мають відповідний запис у спеціальному журналі.

2. Студентам забороняється вмикати лабораторне устаткування без дозволу лаборанта, або викладача.

3. Перед початком роботи необхідно ознайомитися з особливостями проведення лабораторної роботи, отримати у лаборанта зразки для випробувань.

4. Протягом лабораторної роботи студенти виконують лише ту роботу, яка передбачена планом. Категорично забороняється виконувати інші роботи.

5. Під час виконання лабораторної роботи забороняється ходити без справи по лабораторії, відволікати інших студентів, залишати устаткування без нагляду. Дбайливе ставлення до приладів та устаткування забезпечить їх надійну роту й унеможливить нещасні випадки.

6. Після закінчення виконання лабораторної роботи необхідно виключити обладнання, навести порядок на робочому місті та отримати у викладача відмітку про виконання експериментальної частини роботи.

7. Забороняється приходити до лабораторії у верхньому одязі, вживати їжу чи напої.

8. В разі виникнення надзвичайної ситуації чи нещасного випадку, необхідно негайно сповістити про це викладача та лаборанта й діяти у відповідності до ситуації, що склалася (надати першу допомогу постраждалому, покинути приміщення, тощо).

 

Звіт до кожної лабораторної роботи повинен містити:

1. Вступ, в якому сформульовані мета роботи та основні визначення й поняття.

2. Вихідні характеристики методу випробування та зразків.

3. Первинну діаграму випробування або таблицю з відповідними даними.

4. Таблицю з результатами розрахунків фізичних чи механічних характеристик та відповідні похибки.

5. Відповідні графічні залежності зміни механічних характеристик, що визначалися.

6. Висновки щодо величини виміряних та розрахованих величин й рівня пластичності та міцності досліджуваних матеріалів.

Лабораторна робота №1

ПОБУДОВА ІСТИННИХ ТА УМОВНИХ ДІАГРАМ ДЕФОРМАЦІЇ МАТЕРІАЛУ ПРИ ОДНОВІСНОМУ РОСТЯЗІ

 

Мета роботи: Навчитись визначати істинні та умовні характеристики міцності та пластичності за результатами випробувань стандартних зразків на статичний одновісний розтяг.

 

Теоретичні відомості

Методи випробувань на розтяг стандартизовані. Є окремі стандарти на випробування при кімнатній температурі (ГОСТ 1497-73), при підвищених до 1473 К… Основні вимоги до методики випробувань на розтяг обговорені в стандартах. Ці… Безпосередньо в процесі випробувань записуються діаграми розтягу зразка в координатах «навантаження – видовження». Для…

Методика випробувань та розрахункові співвідношення

Для випробувань на статичний одновісний розтяг найчастіше використовують розривні машини з механічним та гідравлічним приводом (див. рис.1). Перевага цього типу машин полягає в тому, що вони здатні підтримувати постійну швидкість деформування зразка, що необхідно для коректного визначення характеристик міцності та пластичності матеріалу. Швидкість навантаження зразка підбирається таким чином, щоб забезпечити швидкість деформації матеріалу на рівні 10-3 с-1 = 2 мм/хв.

Зразки для випробувань на розтяг

1) робоча довжина частина зразка між його ділянками з постійною площею поперечного переріза чи головками для захоплення; 2) початкова розрахункова довжина ділянка робочої довжини, на якій… 3) початковий діаметр робочої частини для циліндричних зразків та початкова товщина і ширина робочої частини для…

Основні характеристики, що визначаються при розтязі

Перехід від пружної до пластичної деформації матеріалу характеризується чотирма критичними рівнями напружень, а саме: Þ межою пропорційності σпц, Þ межою пружності σпр,

Питання до самоконтролю

1. Сформулюйте закон Гука. Поясніть відмінності для анізотропного та ізотропного матеріалів.

2. Які характеристики міцності та пластичності можна визначити за результатами випробувань на одновісний розтяг?

3. Чому на ділянці «0 – σт» криві умовної та істинної деформації зразка співпадають, а далі – ні?

4. Чим відрізняються процеси пластичної деформації матеріалу до та після границі міцності?

5. Поясніть причину відмінності ходу кривих істинної та умовної деформації зразка після досягнення границі міцності матеріалу.

6. Якщо збільшити модуль Юнга матеріалу, то як зміниться кут нахилу відповідної ділянки кривої розтягу зразка?

7. У якого матеріалу буде більший коефіцієнт деформаційного зміцнення:

8. Який матеріал більш пластичний – з Ψ1 = 30% та Ψ2 = 60 %?

 

– Конец работы –

Используемые теги: експериментальне, вимірювання, Механічних, характеристик, допомогою, Механічних, випробувань0.103

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Експериментальне вимірювання механічних характеристик за допомогою механічних випробувань

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Характеристика перевозной работы Южной железной дороги и экономико-географическая характеристика северо-восточного региона украины
А также изложены вопросы по характеру перевозной работы дороги, расчет и обоснование густоты железнодорожной сети по административно-территориальным… Большое значение имеет близость Донецкого бассейна на юге и столичного района… Северная часть региона (север Сумской обл.) находится в зоне смешанных лесов Украинского Полесья, Полтавская обл. и…

Характеристика доводов, позволяющих оценить рекламу: объективные, субъективные, контролируемые, верифицируемые (принимаемые на веру)Характеристика доводов, позволяющих оценить рекламу: объективные, субъективные, контролируемые, верифицируемые (принимаемые
Объективное восприятие рекламы, как правило, формируется у целевых групп потребителей, для которых предназначен рекламируемый товар. Например, объективно оценить качество рекламируемых моющих средств могут… В результате население данного района вообще стало отказываться от рентгеновского обследования. Желая показать…

История развития пассажирского автомобильного транспорта. Виды пассажирского транспорта, их классификация и характеристика. Классификация и характеристика пассажирских автомобильных перевозок
В современных условиях дальнейшее развитие и совершенствование экономики... От его четкости и надежности во многом зависят трудовой ритм предприятий промышленности строительства и сельского...

Вимірювання швидкості повітря за допомогою анемометра
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... Спеціальність...

Характеристика металлического состояния. Общая характеристика свойств металлов
На основе железа изготавливают не менее 90% всех конструкционных и инструментальных материалов. Металлическое состояние.Металлы в твердом и,… Физические свойства. К физическим свойствам металлов и сплавов относится температура плавления, плотность, температурный коэфициет…

ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЬ І ПОВНИХ ОПОРІВ У ТРАКТАХ НВЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ЛІНІЇ. УЗГОДЖЕННЯ В ЛІНІЯХ ПЕРЕДАЧІ НВЧ
Пристрої i техніка НВЧ В Г Удачин І П Заїкiн Зеленський... С В Хуторненко Навч посібник до лаб практикуму Харків Держ...

Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством
Вступ... Характеристика бази практики... Історична довідка та коротка характеристика бази практики...

Характеристика перевозной работы Южной железной дороги и экономико-географическая характеристика северо-восточного региона украины
А также изложены вопросы по характеру перевозной работы дороги, расчет и обоснование густоты железнодорожной сети по административно-территориальным… Большое значение имеет близость Донецкого бассейна на юге и столичного района… Северная часть региона (север Сумской обл.) находится в зоне смешанных лесов Украинского Полесья, Полтавская обл. и…

Климатические воздействия и их характеристики. Радиационные воздействия их характеристика
Формирование естественных климатических воздействий При составлении технических условий на РЭСИ, а также программы и методики испытаний естественные… Радиационный процесс характеризуется распределением радиационного баланса R,… Уравнение радиационного баланса: R=(Q+q)∙(α-1)&#87 29;E(1) На основании многочисленных…

Общая характеристика современных промышленных способов печати
Широкое применение в полиграфии находят: трафаретная печать, плоская печать, высокая печать, глубокая печать и цифровая.Подобные технологии в силу… Применяя технологию типа, офсетная печать, можно добиться получения… Как уже отмечалось, кроме данных технологий существуют и другие способы, получившие применение в полиграфии. Среди…

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Сравнительная характеристика Бразилии и Бельгии Проблем с поиском информации для реферата не возникло, а сама работа была интересной и увлекательной. 1. Положение государств. Если Бразилия - это… На севере омывается Средиземным морем, на востоке - Красным морем. Бразилия… На севере омывается Средиземным морем, на востоке - Красным морем. 2. География Египта и Бразилии. География этих двух…
  • Географическая характеристика города Воронеж Историческая справка. Город Воронеж возник как деревянная крепость в 1586 (в 1590 сожжена) на р. Воронеж, по которой и был назван. Река получила… Крепость в основном была населена военными, население к началу XVII века… С тех пор первый русский флот носит имя Азовского. В 1696 в связи с подготовкой ко 2-му Азовскому походу по приказу…
  • Характеристика теории элит, бюрократии и технократии. Он усложняет привычную дихотомию классов (господствующий и подчиненный) и выделяет в высшем слое (элите) две подгруппы-правящую и неправящую элиты,… Таким образом, фундаментальное различие у Парето выглядит как различие между… Элита в широком смысле весьма сходна по значению с аристократией (власть лучших) или, в более современной…
  • Перечень реквизитов и их кратная характеристика. Основные управленческие документы Таким образом млн. руб. Валовой оборот определяется как сумма товарной продукции и разности остатков незавершенного производства, инструментов,… Таблица 1 - Данные о движении основных производственных фондов на Предприятии… Таблица 3 - Исходные данные о деятельности предприятия Показатели Объем товарной продукции, тыс. руб. 2800…
  • Количественные и качественные характеристики положения безработных: теоретический и социологический анализ Они не защищены трудовым законодательством, утратили социальные связи с институтом труда, не подлежат социальной защите, "выпали" из системы… Как показывают социологические опросы, женщин сильнее, чем мужчин беспокоит… То есть, каждая пятая подобная семья пребывает в зоне повышенного риска и особенно нуждается в заботе государства.