рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ДОКУМЕНТАЦІЯ. ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ Структура і правила оформлення ДСТУ 3008-95

ДОКУМЕНТАЦІЯ. ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ Структура і правила оформлення ДСТУ 3008-95 - раздел Образование, Державний Стандарт України ...

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ


ДОКУМЕНТАЦІЯ.

ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ

Структура і правила оформлення

ДСТУ 3008-95

Видання офіційне

 

 

ДЕРЖСТАНДАРТ УКРАЇНИ

Київ


ДСТУ 3008-95

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ УКРАЙНИ


ДОКУМЕНТАЦІЯ.

ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ

Структура і правила оформлення

Видання офіційне

 

ДЕРЖСТАНДАРТ УКРАЇНИ

Київ


Передмова

Інститутом прикладної інформатики (ІПрІн) Київської міської державної адміністрації; Українським інститутом науково-технічної та економічної… 2 ЗАТВЕРДЖЕНО І ВВЕДЕНО В ДІЮнаказом Держстандарту України №58 від 23 лютого… 3 Цей стандарт відповідає міжнародному стандарту ISO 5966:1982 “Documentation-Presentation of scientific and technical…

ВСТУП

Державний стандарт України “Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення” гармонізований з міжнародним стандартом ISO 5966:1982 “Documentation-Presentation of scientific and technical reports”, який використовують у своїй роботі фахівці таких найбільш передових і розвинених країн, як США, Японія, Франція, ФРН, Канада, Нідерланди, Бельгія та ін.

Цей стандарт має такі відмінності та основні переваги над ГОСТ 7.32-91:

- розширення галузі застосування стандарту;

- забезпечення повноти бібліографічного, реферативного та повного описів звітів;

- подальша формалізація звітів відповідно до вимог інформаційних технологій;

- надання можливості прийняття альтернативних рішень під час складання й оформлення звітів;

- у звіт, відповідно до ISO 5966:1982, введено дискусійний розділ, у якому можна розвивати нові аспекти звітної роботи та інтерпретувати або коментувати результати і причини, на підставі яких зроблено висновки і рекомендації;

- стандарт враховує історичні традиції та норми української мови, зокрема, щодо подання прізвищ та імен авторів тощо.

В стандарті враховані багаторічні усталені традиції щодо подання і оформлення звітів.


ДСТУ 3008-95

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ


ДОКУМЕНТАЦІЯ.

ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ

Структура і правила оформлення

 

ДОКУМЕНТАЦИЯ.

ОТЧЕТЫ В СФЕРЕ НАУКИ И ТЕХНИКИ

Структура и правила оформления

 

DOCUMENTATION.

SCIENTIFIC AND TECHNICAL REPORTS

Structure and rules of putting into official form


Чинний від 1996­­­­ – 01 – 01

 

ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ

Цей стандарт поширюється на звіти про роботи (дослідження, розроблення) або окремі етапи робіт, що виконуються у сфері науки і техніки. Стандарт установлює загальні вимоги до побудови, викладення та оформлення… Стандарт застосовується складачами звітів про будь-які науково-дослідні, дослідно-конструкторські і…

Вступна частина

2.2.1 Вступна частина містить такі структурні елементи: - обкладинку (сторінки 1 і 2 обкладинки); - титульний аркуш;

Основна частина

 

2.3.1 Основна частина містить такі структурні елементи:

- вступ;

- суть звіту;

- висновки;

- рекомендації;

- перелік посилань.

2.3.2 Вимоги до структурних елементів основної частини звіту – відповідно до розділу 4.

Додатки

2.4.1 Додатки розміщують після основної частини звіту. 2.4.2 Вимоги до додатків – відповідно до розділу 5.  

Титульний аркуш

3.2.1 Титульний аркуш є першою сторінкою звітів і править за основне джерело бібліографічної інформації, необхідної для оброблення та пошуку… 3.2.2 Титульний аркуш містить дані, які подають у такій послідовності: а) обмеження щодо розповсюдження або гриф таємності, якщо це необхідно;

Реферат

3.4.1 Реферат призначений для ознайомлення зі змістом. Він має бути стислим, інформативним і містити відомості, які дозволяють… 3.4.2 Реферат має бути розміщений безпосередньо за списком авторів, починаючи з нової сторінки.

Передмова

3.7.1 Якщо передмову передбачено, в ній уміщують супровідні нотатки, що пояснюють певні аспекти роботи, простежують історичні умові для даної роботи… Передмову може бути розміщено на внутрішньому боці обкладинки (сторінка 2… 3.7.2 Якщо звіт поділений на дві і більше частин, передмову складають до всього звіту і вміщують у першій частині.

Вступ

4.1.1 У вступі коротко викладають:

- оцінку сучасного стану проблеми, відмічаючи практично розв'язані задачі, прогалини знань, що існують у даній галузі, провідні фірми та провідних вчених і фахівців даної галузі;

- світові тенденції розв’язання поставлених задач;

- актуальність даної роботи та підставу для її виконання;

- мету роботи та галузь застосування;

- взаємозв'язок з іншими роботами.

4.1.2 У вступі проміжного звіту з окремого етапу роботи повинні наводитись цілі і задачі роботи на цьому етапі та їх місце у виконуваній роботі в цілому.

4.1.3 У вступі заключного звіту вміщують перелік назв усіх проміжних звітів.

4.1.4 Вступ розташовують на окремій сторінці.

 

4.2 Суть звіту

 

4.2.1 Суть звіту – це викладення відомостей про предмет (об’єкт) дослідження або розроблення, котрі є необхідними й достатніми для розкриття сутності даної роботи (опис: теорії; методів роботи; характеристик і/або властивостей створеного об’єкта; принципів дії об’єкта та основних принципових рішень, що дають уявлення про його устрій; метрологічного забезпечення та ін.) та її результатів.

4.2.2 Викладаючи суть звіту, особливу увагу приділяють новизні в роботі, а також питанням сумісності, взаємозамінності, надійності, безпеки, екології, ресурсоощадності.

4.2.3 Якщо у звіті необхідно навести повні докази (наприклад, математичні – у звітах, що не мають безпосереднього відношення до предмету математики) або подробиці дослідження (розроблення), їх вміщують у додатках.

4.2.4 Суть звіту викладають, поділяючи матеріал на розділи. Розділи можуть поділяться на пункти або на підрозділи і пункти. Пункти, якщо це необхідно, поділяють на підпункти. Кожен пункт і підпункт повинен містити закінчену інформацію.

Текст суті звіту може поділятися тільки на пункти.

4.2.5 Якщо у звіті необхідно навести інформацію про нові аспекти роботи, інтерпретацію або коментар до результатів і причин, на ґрунті яких роблять висновки і рекомендації, у звіт вводять окремий розділ або підрозділи, котрі мають дискусійний характер. Дискусійні підрозділи можуть бути включені у розділи, в яких описуються результати роботи.

4.2.6 У звіті треба використовувати одиниці SI.

Якщо виміри проведено в інших одиницях, переведення їх в одиниці SI обов’язкове лише за умови викладення найважливіших положень звіту.

4.2.7 Відповідальність за достовірність відомостей, які містить звіт, несе виконавець – юридична особа (організація) або фізична особа, що склала звіт.

 

Висновки

4.3.2 У висновках наводять оцінку одержаних результатів роботи або її окремого етапу (негативних також) з урахуванням світових тенденцій вирішення… 4.3.3 Текст висновків може поділятися на пункти.  

Виноски

7.9.1 Пояснення до окремих даних, наведених у тексті або таблицях, допускається оформляти виносками. 7.9.2 Виноски позначають надрядковими знаками у вигляді арабських цифр… Нумерація виносок - окрема для кожної сторінки.

Посилання

7.11.1 Посилання в тексті звіту на джерела слід зазначити порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад,… Допускається наводити посилання на джерела у виносках, при цьому оформлення… Приклад

Обкладинка

7.12.1 Оформлення обкладинки (сторінки 1 і 2 обкладинки) – відповідно до вимог чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи.

 

Титульний аркуш

7.13.2 Обмеження щодо розповсюдження або гриф таємності подають за формою та позицією згідно з вимогами відповідних органів. 7.13.3 Ідентифікатори звіту розташовують у такій послідовності: n індекс УДК – за таблицямиУніверсальної десяткової класифікації;

Додатки

7.16.2 Якщо додатки оформлюють на наступних сторінках звіту, кожний такий додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати… 7.16.3 Якщо додаток (додатки) оформлюють окремою частиною звіту, такий додаток… Титульний аркуш такої частини оформлюють згідно з вимогами 7.13, у цьому разі після номера частини повинні бути…

Додаток А

Приклад складення реферату на звіт про НДР РЕФЕРАТ Звіт про НДР: 379 с., 5 рис., 2 табл., 2 додатки, 18 джерел.

Додаток Б

Приклад змісту першої частини звіту, який складається з кількох частин  

Додаток В

Приклад оформлення титульних аркушів   В.1 Титульний аркуш першої частини звіту

Додаток Г

Приклад оформлення списку авторів звіту про НДР   СПИСОК АВТОРІВ

– Конец работы –

Используемые теги: ДОКУМЕНТАЦІЯ, ЗВІТИ, сфері, науки, техніки, структура, Правила, оформлення, ДСТУ, 3008-950.132

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ДОКУМЕНТАЦІЯ. ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ Структура і правила оформлення ДСТУ 3008-95

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Психология как наука. Структура современной психологической науки
Метод способ научн познания характеризующ ся своим предметом способом сбора и обработки результ ов... Делятся на группы организационные сравните ые лангитюдные метод... Сравнительный метод предложен Вагнером для сравнений психики чел ка и жив х в настоящ время использ ся для...

Предмет, завдання та структура психології як науки Психологія –наука і система знань про закономірності, механізми, психічні факти і явища в житті людини
Психологія наука і система знань про закономірності механізми психічні факти і явища в житті людини... Основними механізмами психіки людини є відображення проектування і... Об єктом вивчення психології є психіка як функція мозку Предмет психології закономірності розвитку і проявів...

ПОНЯТИЕ, ПРЕДМЕТ, МЕТОДОЛОГИЯ И ИСТОЧНИКИ НАУКИ КОНСТИТУЦИОННОГО ПРАВА. КОНСТИТУЦИОННОЕ ПРАВО КАК УЧЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА КП ® юридические науки ® общественные науки
ПРИМЕРЫ СОБЫТИЙ И ДЕЙСТВИЙ... Событие смерть Президента РФ новые выборы... Правомерное действие принятие законопроекта в м чтении ГД передачу его на рассмотрение СФ...

Геология как наука. История геологии. Разделы геологии. Вклад отечественных ученых в развитие геологии.Геология, как наука
Геология наука о происхождении строении и истории развития Земли Изучая г п слагающие земную кору а также происходящие в ней процессы... Разделы геологии... Минералогия р г изучающий минералы как природные образования относительно постоянного хим состава и...

Логика и методология науки СТРУКТУРА НАУЧНЫХ РЕВОЛЮЦИЙ
На сайте allrefs.net читайте: "Логика и методология науки СТРУКТУРА НАУЧНЫХ РЕВОЛЮЦИЙ"

Тема №1 Соціологія як наука. Предмет, структура і функції соціології
План лекції... Поняття соціології її об єкт і предмет...

Пространственно-временная и поляризационная структура сигналов. Характеристика временной структуры сигналов
Следовательно, модель сигнала должна отражать его временную, пространственную и поляризационную структуру:.

ЛЕКЦИЯ 1. 3 ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ. Правовая информатика как наука и учебная дисциплина. О месте правовой информатики в системе наук и правоведении. 14
ВВЕДЕНИЕ... ЛЕКЦИЯ... ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ Правовая информатика как наука и учебная дисциплина...

Межотраслевые правила по охране труда (правила безопасности) при эксплуатации электроустановок
На сайте allrefs.net читайте: "Межотраслевые правила по охране труда (правила безопасности) при эксплуатации электроустановок"

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам