рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Макроекономіка: роль, значення і її місце в системі економічних наук

Макроекономіка: роль, значення і її місце в системі економічних наук - раздел Образование, Макроекономіка: Роль, Значення І ...

Макроекономіка: роль, значення і її місце в системі економічних наук.

Макроэкономика являеться составляющей от экономической теории и тесно связана с микроэкономикой, которая изучает отдельные экономические субъекты. … Макроэкономика состоит из нескольких подразделов, которые и будут… 1. Теория инфляции. Уровень цен и обуславливающие его факторы. Понятие инфляции, виды инфляции, способы борьбы.…

Методы расчёта ВНП и основные макроэкономические тотожності

Метод расчета ВНП по расходам. С – Потребительские расходы населения. I – Частные инвестиции.

Система національних рахунків: сутність, значення й методологічні принципи побудови

Использование системы национальных счетов необходимо для проведения эффективной макроэкономической политики государства, экономического…

Депозитний мультиплікатор і механізм збільшення пропозиції грошей.

За счет чего увеличивается объем денежной массы? За счет эмиссии НБУ. За счет расширения кредитов коммерческих банков.

Об'єкт і предмет макроекономіки.

Предметом макроэкономической теории является поведение экономики, система ее внутренних связей, рассматриваемых как единое целое. Макроэкономическая… экономическое поведение (подъемы и спады экономики, безработицу, инфляцию); … экономическую политику (меняющую валютные курсы и инвестиции);

Макроекономічна рівновага: поняття, форми, інструменти, умови.

I. Классическая теория макроэкономического равновесия. Д. Рикардо, А. Смит, А. Маршалл. 20-30 гг. XIX в. Рассматривается только краткосрочный период.

Номінальний і реальний ВНП. Індекси цін і дефлятор ВНП. Інфлювання та дефлювання ВНП.

Реальный ВВП - это фактический объем выпуска продукции, рассчитанный в ценах базисного года. Показатель ВНП в базисных ценах может за год возрастать… Выделяют индексы цен Ласпейреса, Пааше и Фишера. Индекс Ласпейреса представляет собой индекс, где в качестве весов цен представлен неизменный набор благ (неизменная по…

Основні макроекономічні показники в СНР і методика їхнього розрахунку.

Чистый национальный продукт (ЧНП) представляет собой ВНП за вычетом амортизационных отчислений. С помощью показателя ЧНП можно измерить годовой… Национальный доход (НД). Для определения показателя общего объема заработной… Личный доход (ЛД), и личный располагаемый доход (ЛРД) представляет собой полученный домашними хозяйствами доход,…

Система національних рахунків: сутність та основні методологічні принципи її побудови

1. Продуктивною є будь-яка економічна діяльність, яка приносить доход суб’єктам цієї діяльності, як у сфері матеріального, так і нематеріального… 2. В основі СНР лежить концепція про тотожність між витратами на виробництво… 3. СНР виходить із того, що економіка знаходиться у постійному кругообороті, а кругооборот ― це безперервний…

Валовий внутрішній продукт: сутність, зміст його елементів за виробничим методом.

ВВП= ∑ (ВВ - МВ) + (ПП - С), де ВВ ― валовий випуск окремих галузей, МВ ― матеріальні витрати окремих галузей, ПП ―… ВВ ― це сукупна ринкова вартість товарів та послуг, вироблених за рік… МВ ― витрати на придбання товарів та послуг для проміжного споживання.

Сукупний попит та його ценовi детермiнанти.

P AD Кривая совок. спроса иллюстрирует изменен-е суммарного (совок-го)

Споживання та заощадження: графічна інтерпретація залежності від доходу, схильність до споживання та заощадження, недоходні чинники.

Залежність З та С від доходу можна відобразити графічно:   С С3

Ринок праці (рп) та механізм його функціонування: класична та кейнсіанська модель рп.

14. Номiнальный и реальний ВНП. Дефлятор ВНП та iндекс споживчих цiн.ВНП представляет собой суммарную рыночную стоимость всех готовых товаров и… реальный ВНП(Q)=номинальный ВНП(PQ)/ дефлятор ВНП(P), следовательно: дефлятор…  

Сукупний Попит на інвестиції: його чинники та графічна інтерпретація.

Равновесие совок. спроса и совок предложения достигается тогда, когда желания покупателей приобрести определенный объем товаров при данном уровне…     P AD1 AS

Грошовий мультиплікатор та його роль в пропозиції грошей

зависимости от нормы банковского резервирования и в прямой зависимости от коэффициента депонирования денег. Важным выводом вытекающим из анализа… , но не может регламентировать фактическую норму банковских рез-ов , как и…  

Макроекономічні показники: випуск, проміжна та кінцева продукція.

За своєю суттю ВВП — це ринкова вартість кінцевої продукції або додана вартість, створена резидентами всередині країни. Кінцевою продукцією є лише…  

Макроекономічна рівновага у моделі AD-AS: короткостроковий та довгостроковий аспект.

Слід розрізняти рівновагу короткострокову і довгострокову. Короткострокова рівновага відображує рівновагу між сукупним попитом і короткостроковою… У макроекономічному аналізі економічна рівновага фіксується як результат… Порушення рівноваги в економіці можуть спричинятися змінами як в сукупному попиті, так і в сукупній пропозиції, що…

Диференціація доходів та методи її аналізу: Крива Лоренца, децільний коефіцієнт, коефіцієнт Джині.

Децільний коефіцієнт відображує співвідношення між середніми доходами 10 % найбагатшої частини населення і доходами 10 % найбіднішої частини… Коефіцієнт Джині показує рівень концентрації доходів населення. Коефіцієнт…

Кейнсіанська функція споживання. Середня та гранична схильність до споживання і заощаджень.

Згідно з кейнсіанською теорією основним чинником, який визначає величину споживання в кожному періоді, є поточний дохід домогосподарств. У разі його… (7.7) Як видно з формули (7.7), базовою екзогенною змінною кейнсіанської функції споживання є дохід. При цьому Кейнс уважав,…

Автономні інвестиції. Чинники автономних інвестицій: технічний прогрес, рівень забезпеченості основним капіталом, податки на підприємців, ділові очікування. Модель акселератора.

До автономних інвестицій відносяться інвестиції, що не залежать від процентної ставки і перебувають під впливом інших чинників. Серед чинників, що впливають на величину автономних інвестицій, можна виділити такі: технічний прогрес, рівень забезпеченості основним капіталом, податки на прибуток підприємств, ділові очікування.

Технічний прогрес. Технічний прогрес є головним чинником економічного зростання. Він проявляється переважно через створення нових, ефективніших засобів виробництва або через модер­нізацію існуючих. Викликаючи якісні зміни в основному капіталі, технічний прогрес забезпечує підвищення граничної продуктивності факторів виробництва і зменшення їх граничних витрат. За факторами виробництва, на які впливає технічний прогрес, він поділяється на трудоощадний, або капіталоощадний. У першому випадку зростає гранична продуктивність праці, в іншому — гранична продуктивність капіталу. Результатом технічного прогресу є зменшення витрат на виробництво продукції і збільшення прибутковості інвестованого капіталу, що спричинює зростання попиту на інвестиції за даної процентної ставки.

Рівень забезпеченості основним капіталом. Якщо виробничі потужності галузі спроможні повністю задовольняти попит на її продукцію, то зростання інвестицій в цю галузь стримуватиметься. І навпаки, якщо за повного використання наявних виробничих потужностей попит на продукцію галузі задовольняється не пов­ністю, то це спонукатиме підприємців до збільшення обсягів виробництва за рахунок збільшення капіталу, що спричинює зростання попиту на інвестиції за даної процентної ставки.

Отже, попит на інвестиції залежить від співвідношення між виробництвом ВВП та основним капіталом. Це випливає з моделі акселератора, найпростішу форму якої можна подати так:

(8.20)

де It — обсяг інвестицій (валових); a — коефіцієнт акселерації; YtYt–1 — приріст ВВП за період t; a (YtYt–1) — чисті інвестиції за період t; d ×·Kt — відновлювальні інвестиції (амортизація) за період t.

Основним елементом рівняння (8.20) є коефіцієнт акселерації, який показує, на скільки одиниць змінюються інвестиції у разі зміни ВВП на одиницю. Залежність, яку описує рівняння (8.20), означає, що підприємства намагаються зберігати певні співвідношення між основним капіталом і обсягом виробництва. Оскіль­ки ВВП є нестабільною величиною, то це зумовлює і нестабільність інвестицій: у період пожвавлення економіки інвестиції збільшуються, у період рецесії — зменшуються.

Податки на прибуток підприємств. У процесі прийняття інвестиційних рішень підприємці беруть до уваги не валовий, а чистий прибуток, для визначення якого від валового прибутку віднімаються податки. За цих умов зі збільшенням податків чистий прибуток зменшується, що послаблює мотивацію підприємців до інвестування. І навпаки, зменшення податків спричинює збільшення чистого прибутку, що посилює їхню схильність до інвестування.

Ділові очікування. Підприємці, ухвалюючи інвестиційні рішення, орієнтуються на прибуток, очікуваний у майбутньому, тобто впродовж часу, протягом якого використовуватиметься інвестований капітал. Це означає, що їхні інвестиційні рішення залежать від ділової активності, яку вони очікують у майбутньому. Такі очікування можуть бути оптимістичними або песимістичними. Оптимістичні очікування щодо рівня ділової активності збіль­шують інвестиційний попит підприємців, песимістичні — змен­шують їхні бажання інвестувати.

Важливу роль у визначенні рівня ділової активності відіграє ринок акцій, який показує зв’язок між динамікою курсів акцій і станом ділової активності в економіці. Якщо курс акцій зростає, то це свідчить про підвищення ділової активності, що породжує в інвесторів оптимістичні очікування. І навпаки.


Стагфляція: сутність, крива Філіпа у короткостроковому та довгостроковому періодах.

Крива Філіпа свідчить, що за зменшення безробіття від U1 до U3 інфляція…

Передумови моделі економічного зростання Солоу. Вплив нагромадження капіталу, приросту населення та технічного прогресу на капіталоозброєність.

З урахуванням усіх факторів темп приросту продукту визначається за формулою:, де DY/Y, DK/K, DL/L, DA/A — темпи приросту відповідних показників, a — частка… Оскільки вплив сукупної продуктивності факторів безпосередньо ідентифікувати неможливо, то він визначається за…

Основні положення неокласичної теорії економічного зростання. Виробнича функція Кобба-Дугласа.

1) вартість продукту створюється факторами виробництва, і передусім працею і капіталом, кожний з яких робить свій внесок в її створення; 2) ціни виробничих факторів, якими виступають заробітна плата і прибуток,… 3) зв’язок між збільшенням факторів виробництва і зростанням продукту описується за допомогою виробничої функції.

Модель економічної рівноваги за методом “вилучення-ін’єкції” для змішаної закритої економіки.

Згідно з граф.моделлю лише У1 є рівноважним, оскільки виробляється в умовах, коли заощадження дорівнюють запланованим інвестиціям: S1>I,a…

Дискреційна фіскальна політика. Мультиплікатор витрат і податків. Вплив фіскальних інструментів на ВВП і державний бюджет.

мультиплікатор податків завжди менше мультиплікатора видатків пропорційно…

Чинники, що впливають на чистий експорт. Функція чистого експорту. Мультиплікативний вплив чистого експорту на ВВП.

Чистий експорт, як і інші елементи сукупних витрат, впливає на обсяг ВВП мультиплікативно. Але слід враховувати, що зовнішня торгівля зменшує…

Платіжний баланс: сутність та зміст його розділів.

Згідно з методологією платіжного балансу всі операції, які забезпечують надходження реальних цінностей в країну записуються зі знаком «+», а всі… Платіжний баланс складається із великої кількості статей. Але всі вони можуть… Головним розділом платіжного балансує рахунок поточних операцій. Його можна поділити на три частини.

Перша — баланс товарів та послуг (БТП), який відображає чисті надходження від імпорту та експорту товарів, а також від нефакгорних послуг. До нефакторних віднос-ся такі послуги, які не пов'язані з використанням факторів вир-ва: транспортні перевезення, комунікаційні, туристичні, будівельні, страхові, фінансові, комп'ютерні тощо.Друга — доходи (Д). Вона відбиває міжнародний рух доходів від факторних послуг, т.б. послуг, пов'язаних з використанням факторів вир-ва. Сюди відносяться чисті доходи від оплати праці працюючим за кордоном, інвестицій, боргових зобов'язань. Сальдо доходів, т.б. чистий доход від цих послуг, обчислюється як різниця між отриманими і сплаченими доходами.Третя —поточні трансферти (ПТ), до яких відносяться пенсії, дарунки, грошові перекази за кордон, гуманітарна допомога тощо. В платіжному балансі сальдо поточних трансфертів, тобто чисті поточні трансферти, обчисл-ся як різниця між отриманими та переданими трансфертами. Отже, сальдо рахунку поточних операцій (РПО) можна обчислити за формулою: РПО = БТП + Д + ПТ.

Другим розділом платіжного балансу є рахунок операцій з капіталом та фін-вих операцій або скорочено — рахунок капітальних операцій (РКО). Він характеризує міжнародний рух активів та кредитів. Ідентифікована величина цього рахунку складається з двох елементів: рахунок операцій з капіталом (РОК) та фінансовий раху­нок (ФР). Перший відбиває рух капітальних трансфертів, другий — рух інвестицій і кредитів. Звідси випливає сальдо рахунку капітальних операцій: РКО = РОК + ФР.

Особливу роль в платіжному балансі відіграє стаття під назвою«Помилки та упущення». Її застосування пояснюється статистичними неточностями, які виникають пой ідентифікації ЗЕ операцій внаслідок часових та вартісних розбіжностей. Стаття «Помилки та упущення» доповнює платіжний баланс неідентифікованими операціями, які за своєю природою можуть відноситися на рахунок поточних або капітальних операцій. Тому сальдо цього розділу обчисл-ся як різниця між рахунком поточних та капітальних операцій.

Регулюючою статтею платіжного балансу Укр є резервні активи. Вони являють собою ліквідні активи Нацбанку у вільно конвертованій валюті у банках-нерезидентах, а також золоті запаси Нацбанку, активи в МВФ у вигляді резервної позиції та спеціальних правах запозичення.

Особливість платіжного балансу України полягає в тому, що зміна резервних активів не виділяється в самостійний розділ, а відноситься окремою статтею на рахунок капітальних операцій.

Згідно з концепцією платіжного балансу він повинен бути врівноваженим, тобто надходження і вилучення повинні взаємно покриватися.

 

 


Валюта, валютний курс та його види: номінальний та реальний, фіксований і плановий двосторонній і багатосторонній.

Залежно від урахування співвідношення нац.та іноземних цін на предмет…

Економiчне зростання: сутнiсть, цiлi, вимiрювання, джерела.

Економiчний цикл та його фази.

Эк. цикл – это систематическое повторение, на протяжении ряда лет подъемов и спадов в уровне эк. активности. Теория циклов исследует причины…   113. Антиiнфляцiйна полiтика. Под инфляцией понимают: 1)чрезмерное увеличение находящихся в обращении наличных…

Кредитно-денежная политика

коммерческих банков. Резервная норма и учетная ставка растут. В результате растет % ставка и инвестиционный спрос снижается. Предложение денег… ограничивая инфляцию. Скупая или продавая определенное количество валюты ЦБ…  

Политика дешевых и дорогих денег.

  79. Дефiцит державного бюджету та шляхи його подолання. Гос. бюджет включает…  

Основні інструменти монетарної політики.

99. Державний борг та його економiчни наслiдки. Государственный долг – это сумма накопленных в стране за определенный период бюджетных дефицитов за…    

Антициклiческая полiтика держави.

 

Экономическая функция государства в современной рыночной экономике.

Государство должно постоянно балансировать, то увеличивая, то уменьшая степень вмешательства. Рыночная система - это прежде всего гибкость и…    

Причини циклічних коливань економіки.

На длительность и глубину экономического кризиса существенно влияет колебание инвестиций. Таким образом, цикличность как форма движения рыночной экономики имеет своим… 90-91-92. Мультиплікатор витрат. Нехай в нас є сукупні витрати в їх приватному варіанті (СуВ1), тб без того…

Основні інструменти монетарної політики

установка нормы обязательного банковского резерва (какую часть своих средств коммерческие банки должны держать в Центральном банке для обеспечения… регулирование официальной учётной ставки (под какие проценты Центральный банк… операции на открытом рынке (покупка и продажа государственных ценных бумаг: облигаций, казначейских обязательств…)

Фіскальна політика з урахуванням пропозиції: сутність, графічна інтерпретація, Крива Лаффера.

Припустимо: економіка набула тенденції до скорочення вир-ва і збільшення безробіття – держава має застосовувати стимулюючу фіскальну політику у… Але згідно з теорією економіки пропозиції податковий варіант стимулюючої фіскальної політики не обмежується цими…

Грошово-кредитне регулювання економіки: поняття, функції.

Мета грош.-кред. політики – досягнення на нац. ринку рівноваги, що характеризується повною зайнятістю та відсутністю інфляції. Суть цієї політики… Гол. суб’єктом монетарної політики держави є Центральний банк, який здійснює… У своїй політиці Центральний банк застосовує такі методи: операції на відкритому ринку; зміна рівня мінімальної…

Сутність і види фіскальної політики держави.

Нвестиції й фактори, що визначають величину обсягу інвестування.

    ПСр  

Метод макроекономіки: макроекономічні моделі як інструмент макроекономічного аналізу.

Кейнсіанські моделі економічного росту.

В простой кейнсианской модели следовало, что для экономического роста необходимо увеличивать совокупные расходы, которые действуют подобно инъекциям, обусловливая рост совокупного дохода с эффектом мультипликатора. А все изъятое из потока расходов мультипликативно сокращает совокупный доход, подталкивая экономику к рецессии или депрессии. Отсюда следовал парадоксальный вывод: чем больше экономика сохраняет, тем беднее она становится. Таким образом, парадокс состоит в том, что пока растут сбережения конкретного человека, экономика в целом страдает[источник не указан 238 дней]. В таком виде парадокс представляется как дилемма заключенного, где сбережения выгодны для каждого человека по отдельности, но вредны для населения и экономики в целом.


Споживання та заощадження: граф.інтерпретація їх залежності від доходу, схильність до споживання та заощадження, недохідні чинники.

Графік споживання: Тут показана залежність споживання від після податкового доходу. Бісектриса – така лінія споживання, яка свідчить, що…

Форми й інструменти державного регулювання економіки.

Государство отвечает за: Фискальную политику (бюджет, налоги) Монетарную политику (денежные средства, кредиты)

Торговельна політика.

Свобода торговли (free trade) — политика минимального государственного вмешательства во внешнюю торговлю, которая развивается на основе свободных… Протекционизм (protectionism) — государственная политика защиты внутреннего… Дилемма, что лучше — протекционизм, который дает возможность развиваться национальной промышленности, или свобода…

Передавальний механізм грошово-кредитної політики.

Прямые методы — административные меры в форме различных директив Центрального Банка касающихся объема денежного предложения и цены на финансовом… Косвенные методы регулирования денежно-кредитной политики воздействуют на… Так же различают общие и селективные методы:

Теорії міжнародної торгівлі.

необходимость поддержания активного торгового баланса государства (превышения экспорта над импортом); признание пользы привлечения в страну золота и других драгоценных металлов с… деньги — стимул торговли, поскольку считается, что увеличение массы денег увеличивает объём товарной массы;

Зовнішньоекономічна діяльність й її структура.

Предпосылки и условия международного разделения труда в значительных масштабах возникли в эпоху развития капитализма благодаря промышленному… Структура: Производственная кооперация в составе ВЭД предприятий и фирм также представляет одну из форм сотрудничества между…

Модель економічного росту Солоу Р.

Мультипликативная производственная функция Y=A*K α1* Lα2 Y — выпуск продукции

– Конец работы –

Используемые теги: Макроекономіка, Роль, Значення, Місце, системі, економічних, наук0.099

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Макроекономіка: роль, значення і її місце в системі економічних наук

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ТДП, ПРЕДМЕТ, МЕТОДИ ПІЗНАННЯ ТА МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮР.НАУК
І ТДП ПРЕДМЕТ МЕТОДИ ПІЗНАННЯ ТА МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮР НАУК ПОНЯТТЯ ТДП ТДП... Вн структура пр норми... Н пр узгоджені між собою знах ся у відносинах вн підпор я та...

Місце і роль політики та політології як науки в житті суспільства
Для цього важливо передовсім розглянути питання, до якої сфери життєдіяльності належить політика, з яких причин і як вона виникла. І тільки після… Це зумовлюється тим, що вже всередині первісного суспільства на підставі… Кожна з відносно самостійних сторін життя могла функціонувати вже тільки у взаємозв’язку з усіма іншими його…

ПОНЯТИЕ, ПРЕДМЕТ, МЕТОДОЛОГИЯ И ИСТОЧНИКИ НАУКИ КОНСТИТУЦИОННОГО ПРАВА. КОНСТИТУЦИОННОЕ ПРАВО КАК УЧЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА КП ® юридические науки ® общественные науки
ПРИМЕРЫ СОБЫТИЙ И ДЕЙСТВИЙ... Событие смерть Президента РФ новые выборы... Правомерное действие принятие законопроекта в м чтении ГД передачу его на рассмотрение СФ...

Билет № 1 Роль географической науки в решении важных проблем развития страны
Билет Методы географических исследований и основные источники географической... Географические различия в хозяйственной деятельности населения России... Следствием большой территории России явилась довольно разнообразная природа нашей страны которая обусловила различия...

ЛЕКЦИЯ 1. 3 ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ. Правовая информатика как наука и учебная дисциплина. О месте правовой информатики в системе наук и правоведении. 14
ВВЕДЕНИЕ... ЛЕКЦИЯ... ПОНЯТИЕ ПРАВОВОЙ ИНФОРМАТИКИ И ЕЕ ПРЕДМЕТ Правовая информатика как наука и учебная дисциплина...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

География представляет собой целую систему наук, в которые входят, как и естественные науки, так и общественные
География представляет собой целую систему наук в которые входят как и естественные науки так и общественные... В системе науки география выделяют... естественные науки физическая география геоморфология океанология география почв климатология геокрилогия...

Лекция 1. Криминология как наука, ее предмет, методология и место в системе других наук
Предмет криминологии... Цели задачи функции науки... Система методов криминологии...

Місце та роль людини в ринковій економіці
Йдеться також про вдставання Украни у виршенн проблем людського розвитку, вносяться пропозиц щодо можливих шляхв вдосконалення соцально полтики… Тльки тод можна дйсно побачити вдтворити те, що живими хвилями рухаться перед… Економчн науки не формували методи доктрини, в основ яких була б модель homo oeconomicus модель персонально економчно…

Наука, её особенности и социальные функции. Философия науки
Преемственность между обыденным знанием и наукой, здравым смыслом и критическим, рациональным мышлением состоит в том. что научное мышление… В свою очередь, здравый смысл также не остается неизменным, ибо со временем… Именно эти особенности отличают науку как от повседневного знания, так и от ненаучных его форм. Социальные функции…

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам