рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Контрастні дієти

Контрастні дієти - раздел Образование, Основи МЕДСЕСТРИНСТВА Контрастні Дні Сприяють Значному Розвантаженню Міждобового Обміну, Ви­веденню...

Контрастні дні сприяють значному розвантаженню міждобового обміну, ви­веденню з організму продуктів обміну, надлишків натрію і рідини, впливають на перебіг захворювання.


 


кашу, додати 100 г цукру, 6 разів на день по 1 склянці компоту, 2 рази із І лодкою рисовою кашею.

Цукровий день

Показання: хвороби печінки, нирок, хронічний коліт з проносом, ожирін­ня — 5 разів по склянці гарячого чаю з ЗО—40 г цукру в кожній.

М'ясний день

Показання: ожиріння:

а) 270 г вареного м'яса, 10 мл молока, 120 г зеленого горошку, 280 г капусти на весь день;

б) 360 г вареного м'яса на весь день.

Харчування хірургічних пацієнтів залежить від характеру патологічного процесу та методів лікування. Кожний хірургічний хворий потребує індивіду­ального ставлення щодо вибору дієти й методів харчування. Дієту при цьому ! складають залежно від вихідного стану пацієнта перед операцією, характеру і обсягу оперативного втручання, методів знеболювання та стану пацієнта після | операції.

Голод

Показання: гострий панкреатит, перитоніт, стан після великих за обсягоя операцій на органах черевної порожнини.

Характеристика: протягом 2—3 діб хворим не дають ані пиття, ані їжі. Дозволено лише змочувати губи і полоскати рота. Хворий повністю перебуває | на парентеральному харчуванні, що забезпечує необхідний калораж. Трива­лість залежить від перебігу хвороби.

Нульова дієта

Показання: при появі перистальтики після операцій на органах черевної порожнини; у день апендектомії.

Характеристика: вода, чай, бульйон пісний і неміцний курячий, журав-линовий морс, відвар шипшини. Загальну кількість приймання вказаних пре-дуктів встановлювати суто індивідуально. Рідину давати в невеликих кільком тях протягом доби. Тривалість дієти індивідуальна.

Дієта № 1а

Показання: 1-й день після апендектомії, 3—4—5-й дні після операцій вж органах черевної порожнини.

Характеристика: вода, чай, бульйон пісний і неміцний курячий, журав-линовий морс, відвар шипшини, кефір, кисле молоко, рідка, 10 % манна каша, фруктово-ягідне желе. Тривалість дієти індивідуальна.

Дієта № 16

Показання: 2-й день після апендектомії; 5—6-й дні після операцій на орга­нах черевної порожнини.

Характеристика: чай з лимоном, відвар шипшини, журавлиновий морс, компот з сухофруктів, кисле молоко, відварне протерте м'ясо яловичини, те­лятини, кроля, курки, розведене бульйоном. Бульйон пісний та неміцний і м'яса кроля, курки. Рідка, 10 % каша з манної крупи, рису з додаванням під


 


4. Парентеральне (внутрішньовенно або підшкірно).

Для годування через зонд (див. мал. 43, 44) використовують помірно піді-| гріту рідку їжу (суміші): 1) приготовані перед уживанням з рідких компонен-1 тів (молока, вершків, сметани, яєць, бульйону, киселю, слизового відвару, фруктових соків) з додаванням цукру, дрібно протертого м'яса, риби; 2) про-| дуктів дитячого харчування ("Малютка", "Мальїш", "Здоровье"); 3) різні "Ен-І піти" (білковий, знежирений, безлактозний); 4) гомогенізовано консервовані суміші промислового виробництва з натуральних продуктів (м'ясо-овочеві, м'ясо-круп'яні, молочно-круп'яні, молочно-фруктові); 5) промислові швидко-розчинні суміші, що виготовлені на основі білків, жирів та вуглеводів рослин­ного походження; 6) харчові дієтичні продукти, які складаються із суміші синтетичних амінокислот, простих цукрів, вітамінів, мінеральних речовин з низьким вмістом жирів. Пам'ятайте! Організм пацієнта має поступово звик­нути до споживання їжі через зонд, тому в перший день дають близько 1/2 до-1 бової норми енергетичної цінності. У наступні 2—3 доби кількість суміші по­ступово збільшують, а з 4-ї доби дають увесь об'єм харчування.

Для годування через операційну норицю (див. мал. 45) їжу вводять підігрі­тою невеликими порціями (150—200 мл) 5—6 разів на добу. Об'єм їжі поступо­во збільшується до 450—500 мл, а кількість уведень зменшується до 3—4 ра­зів. Пам'ятайте! Потрібно уважно стежити за тим, щоб у перші дні після операції, коли ще не сформувався канал, трубка не випала. У разі випадінжж трубки треба негайно повідомити про це лікаря. При годуванні через єюносто-му використовуйте суміші, які за хімічним складом наближаються до хімуст здорової людини. Спочатку в кишку вводять призначений сольовий розчин і додаванням підігрітої глюкози. Через 3—4 дні після адаптації кишок енте-ральне харчування доповнюють уведенням білкових розчинів (гідролізині. Потім поступово до суміші додають жирові емульсії (інтраліпід, ліпофундив). Пам'ятайте! Ретельно й систематично треба здійснювати туалет шкіри навко­ло стоми, змащувати її 70 % розчином етилового спирту, потім накладати цин­кову мазь і часто змінювати стерильні пов'язки.

Годування за допомогою поживної клізми (див. мал. 46) проводять за не­можливості зондового годування через стравохід. Клізмою можна ввести в ор­ганізм обмежену кількість поживних речовин — 5 % розчин глюкози, молоко, І вершки, бульйон, ізотонічний розчин натрію хлориду, амінопептид, альбумів, казеїн. Найчастіше застосовують їх краплинне введення в кількості 150— 200 мл 2—3 рази на добу. Пам'ятайте! Перед застосуванням поживної кліззв необхідно очистити пряму кишку від калових мас.

Парентеральне годування (див. мал. 47) є однією з форм лікувального ха|*-чування, при якій поживні речовини вводять безпосередньо в кров'яне русло. Розчини вводять у підігрітому до 37—38 °С стані із швидкістю 20—40 крапе» за 1 хв. У середньому протягом доби може бути введено до 2 л поживних роз­чинів.


 


ду—8,0 г, калію хлориду—0,2 г, натрію гідрокарбонату—0,2г, глюкози—1,0г, кальцію хлориду — 0,2 г, бідистильованої води — до 1000 мл); розчин ЛШК № 3 (склад: натрію хлориду — 15 г, калію хлориду — 0,2 г, натрію гідрокарбо­нату — 0,1 г, кальцію хлориду — 0,25 г, бідистильованої води — до 1000 мл); для сольової інфузії ЦОЛІПК (склад: натрію хлориду — 8,0 г, калію хлориду — 0,2 г, кальцію хлориду — 0,25 г, магнію сульфату — 0,05 г, натрію гідро­карбонату — 0,138 г, бідистильованої води до 1000 мл) та ін. Використовують також уведення готових кристалоїдних розчинів: дисоль, ацесоль, хлосоль, лактасол.

Для регуляції обміну речовин в організмі необхідно вводити такі вітаміни: 6 % розчин тіаміну броміду (вітамін Вх); 0,5 % розчин піридоксину гідрохло-риду (вітамін В6); 0,003 %, 0,001 %, 0,02 %, 0,5 % розчини ціанокобаламіну (вітамін В12); 5 % та 10 % розчин аскорбінової кислоти (вітамін С). Пам'ятайте! Вітамін Вх і вітамін В6 не сумісні, тому їх слід вводити окремо і, як правило, у різні дні. Якщо після приготування лікарського коктейлю розчин у флаконі помутнів, обов'язково повідомте про це лікаря. Приготуйте лікарський кок­тейль повторно. Якщо у пацієнта виникли нудота, блювання, свербіння, га­рячка — припеніть уведення препарату і негайно викличте лікаря, але з вени систему не виймайте, тимчасово переключіть систему на розчин глюкози або ізотонічний розчин натрію хлориду.

Для забезпечення білкової підтримки організму пацієнтам уводять суху або нативну плазму, розчини альбуміну або протеїну, білкові гідролізати (амінон, гідролізин, гідролізат казеїну, амінопептиди).

Джерело азоту для парентерального годування. У нашій країні та за кордо­ном широко застосовують такі препарати: амінопептид (одержаний шляхом ферментативного гідролізу білків крові великої рогатої худоби); амінокровін (одержаний шляхом кислотного гідролізу білків крові людини з доданням глюкози); фібриносол (одержаний шляхом неповного гідролізу фібрину крові великої рогатої худоби та свиней); аміносол (частковий кислотний гідролізат казеїну — виробництва СІЛА); протеолізит (ферментативний гідролізат казеї­ну — виробництва Чехії); казедрол (ферментативний гідролізат казеїну — ви­робництва Японії).

За останні роки для азотистого годування створені синтетичні суміші аміно­кислот, з яких 8 незамінні, та сорбіту; амікін (містить лише вільні амінокисло­ти, пептиди відсутні). Пам'ятайте! У разі швидкого введення гідролізатів мо­жуть виникнути відчуття жару, гіперемія обличчя, утруднене дихання. Тому починають вводити білкові гідролізати повільно, з 10—20 крапель за 1 хв про­тягом ЗО хв, а потім дозу підвищують до 25—35 крапель за 1 хв. Білкові гідро­лізати необхідно вводити в підігрітому стані. Для цього треба покласти грілку з теплою водою на трубку системи і, щоб довше зберегти тепло, накрити грілку ковдрою.

Джерела енергії. Найбільш надійним та поширеним джерелом енергії є глю­коза. Рекомендують вводити 10—20—ЗО % розчин глюкози. Водночас вводять


 

сенсулін з розрахунку: 1 ОД препарату на 5 г сухої речовини глюкози. Більш ви-сокіконцентрації глюкози мають гіперосмотичні властивості, у зв'язку з чим використання їх недоцільне.

Жирові емульсії: інтраліпід (Швеція) та ліпофундин (Германія). Пам'я­тайте! Не можна додавати до жирової емульсії вітаміни, електроліти та інші

Для посилення ефективності парентерального годування рекомендують за-істасовувати анаболічні гормони (феноболін, силаболін, ретаболіл, метандрос-«енолон, метиландростендіол).

Ефективність парентерального годування забезпечують сумісним вливан-джерел азоту та енергії внутрішньовенно, повільно, краплинно (40 кра-. за 1 хв).

Парентеральне годування здійснюють через пара­лельно зібрані одноразові системи, з'єднані перед ве­ною трійником. Змішування відбувається безпосе­редньо перед попаданням розчинів у вену (мал. 42).

Жирову емульсію вводять в інтервалі між вли­ванням розчинів глюкози з вітамінами та сольови­ми розчинами. Вітамін Вх вводять внутрішньом'я-зово, вітамін В12 та вітамін С — в ємність із глюкозою, що підготована для парентерального годування.

Протипоказання до парентерального харчуван­ня: печінкова недостатність, гостра та хронічна недо­статність нирок, тромбоемболія, гіпергідратація ор­ганізму, недостатність кровообігу.

Контроль за санітарним станом тумбочок, холодильників; термін зберігання продуктів

Мета: дотримання санітарно-протиепідемічного режиму, профілактика харчових отруєнь.

1. Палатна медична сестра щодня перевіряє сані­тарний стан тумбочок і їх вміст: у тумбочках дозво­лено зберігати мило, зубну пасту, зубну щітку, гребі­нець, журнали, газети, цукерки, печиво, варення.

. Фрукти і продукти, які швидко псуються, збе- рігаюсть у холодильнику.

з. Свіжі молочні продукти зберігають у холодиль- нику не більше 1 доби, кисломолочні продукти — не

більше 2 діб. Не можна зберігати в холодильнику шжсервовані м'ясні, рибні продукти.

4. Вологе прибирання тумбочок проводять щоденно 0,5 % розчином освіт­леного хлорного вапна.


 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи МЕДСЕСТРИНСТВА

Л П ОЛЬХОВСЬКА В А КАПУСТНИК... основи... МЕДСЕСТРИНСТВА ЗМІСТ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Контрастні дієти

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема II. МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ В МЕДСЕСТРИНСТВІ. НАВЧАННЯ В СЕСТРИНСЬКІЙ СПРАВІ.
ПОНЯТТЯ ПРО СЕСТРИНСЬКИЙ ПРОЦЕС............................69 Спілкування та його види.....................................................70 Навчання пацієнтів.

Тема IV. ТИПИ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ЛІКУВАЛЬНО-ОХОРОННИЙ РЕЖИМ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ПРИЙМАННЯ
ПАЦІЄНТА ДО СТАЦІОНАРУ...........................................156 Основні типи лікувально-профілактичних закладів. Функції приймального відділення.............

Тема VI. ОСОБИСТА ГІГІЄНА ПАЦІЄНТА. ПРОФІЛАКТИКА
ПРОЛЕЖНІВ................................................................212 Види режимів рухової активності пацієнта. Положення пацієнта в ліжку.................

Тема VIII. МЕТОДИ НАЙПРОСТІШОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ.
ГІРУДОТЕРАПІЯ. ОКСИГЕНОТЕРАПІЯ.........................283 Фізіотерапія: механізм дії засобів впливу на гіровообіг........284 Водолікування.......................

ОЦІНЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПАЦІЄНТА
МЕДИЧНОЮ СЕСТРОЮ...................................................313 Спостереження за зовнішнім виглядом і станом пацієнта.......314 Перелік практичних навичок.

ПЕРЕДМОВА
  Процеси, що відбуваються нині в Україні, — реформа системи охорони здоров'я, перехід на принципи надання первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової медицин

ПЕРЕДМОВА
  Процеси, що відбуваються нині в Україні, — реформа системи охорони здоров'я, перехід на принципи надання первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової медицин

ФІЛОСОФІЯ, ТЕОРІЯ, СУТЬ СЕСТРИНСЬКОЇ СПРАВИ. СЕСТРИНСЬКА ЕТИКА ТА ДЕОНТОЛОГІЯ. ОСНОВНІ ПОТРЕБИ ЛЮДИНИ
Після вивчення теми студент має: Знати: — потребу філософського осмислення сестринської практики для подаль­шого прогресу в сестринській справі; — основні поняття

Клятва Флоренс Найтінгейл
Перед Богом і перед обличчям зібрання я урочисто обіцяю вести життя, сповнене чистотою, і чесно виконувати свої професійні обов'язки. Я буду утримуватись від усього отруйного та шкідливого

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Етичними елементами філософії сестринської справи є все, крім: а) чесноти; б) обов'язків; в) деонтології; г) цінностей; ґ) чесності?

Дайте характеристику потреб людини.
Відповіді на контрольні питання 1— в; 2— б; 3— б; 4— ґ; 5— в; 6— б, в.

МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ В МЕДСЕСТРИНСТВІ. НАВЧАННЯ В СЕСТРИНСЬКІЙ СПРАВІ. ПОНЯТТЯ ПРО СЕСТРИНСЬКИЙ ПРОЦЕС
  Після вивчення теми студент має: Знати: — спілкування як ефективний засіб допомоги пацієнтові в адаптації до змін у житті через захворювання; — р

Десять порад до терапевтичного спілкування
1. Розмову з пацієнтом починайте після того, як назвете себе (ім'я, посада) І повідомите мету бесіди. Звертайтесь до вашого пацієнта тільки на ім'я та по батькові, а також на "Ви".

II етап — визначення мети, планування змісту і методу навчання
Мета: — "результат": що має зробити, уміти, знати; — "критерії часу": межа часу, дата, інтервал часу. — "умови": самостійно або за допомогою

Аналіз та синтез отриманих даних
Проблеми існують: так/ні так/ні так/ні Проблеми якої групи пацієнт вважає найбільш вагомими? (У відповідній графі поставити: 1, 2, 3) Бажання пацієнта вирішити свої проблеми: так/ні

План навчання пацієнта
Прізвище, ім'я, по батькові: Т. М. Я., 72роки Відділення: терапевтичне, палата № 5 Проблема Мета Сестринські втручан

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Способи навчання: а) формальні; б) потенціальні; в) неформальні; г) індивідуальні; ґ) колективні. 2. Чинники, що сприяють спілкуванн

НФЕКЦІЙНА БЕЗПЕКА. ІНФЕКЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ. САНІТАРНО-ПРОТИЕШДЕМІЧНИЙ РЕЖИМ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ
Після вивчення теми студент має: Знати: — поняття інфекційної безпеки; — визначення і масштаб проблем внутрішньолікарняної інфекції; — способи передачі і

Умови безпеки медичної сестри на робочому місці
1. Спеціальний одяг, що захищає медичну сестру від можливого потраплян­ня крові та інших виділень при виконанні маніпуляцій: • медична шапочка; • одноразові гумов

Класифікація відходів лікувально-профілактичного закладу та особливос­ті дій медичного персоналу
Відходи класу Аутворюються в: • палатних відділеннях (крім інфекційних, шкірно-венерологічних, фти­зіатричних, мікологічних); • адміністративно-господарських прим

Заходи безпеки
1. У кожному відділенні лікувального закладу має бути аптечка, до складу якоїналежать: • 70 % розчин етилового спирту 100мл; • 5

Код форми за ЗКУД Код закладу за ЗКПО
  Міністерство охорони здоров'я   МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ   Найменування закладу &nbs

ЕГО РОЗЧИНУ.
2. У процедурному кабінеті вологе прибирання проводити 2 рази на день із ■встосуванням 6 % розчину перекису водню та 0,5 % розчину мийного засобу ГПрогрес", "Лотос" та ін.); пі

План сестринського догляду
Прізвище, ім'я та по батькові______________________________________ Інфекційна безпека, іі Відділення_ № палати Дата Проблема

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Які дезрозчини використовують для вологого прибирання приміщень: а) 1% розчин хлорного вапна; б) 10 % розчин хлорного вапна; в) 1 % р

Задача З
Шкірним антисептиком. Задача4 Запросити молодшу медичну сестру провести вологе прибирання із застосуванням деззасобів. Задача5

ТИПИ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ЛІКУВАЛЬНО-ОХОРОННИЙ РЕЖИМ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ПРИЙМАННЯ ПАЦІЄНТА ДО СТАЦІОНАРУ
Після вивчення теми студент має: Знати: — поняття: лікувально-охоронний режим, його елементи і значення для па­цієнта; — види режимів рухової активності;

СКЛАДІВ. ЕАРУ
    вменти і значення для па-   фиймальному відділенні цієнта до стаціонару; жня шкіри (див. сестрин- значеного режиму фізич-

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Спосіб транспортування пацієнтів визначає: а)медична сестра приймального відділення   ) лікар; в) палатна медична

Під час госпіталізації тяжкохворого медична сестра приймального відділення
має спершу: а) транспортувати пацієнта в реанімаційне відділення; б) почати надавати невідкладну долікарську допомогу; в) негайно визвати чергового лікар

Під час госпіталізації тяжкохворого медична сестра приймального відділення
має спершу: а) транспортувати пацієнта в реанімаційне відділення; б) почати надавати невідкладну долікарську допомогу; в) негайно визвати чергового лікар

Як запобігти утворенню пари при підготовці гігієнічної ванни?
Відповіді на контрольні питання 1 — б; 2 — г; 3 — в; 4 — б; 5 — б, в; 6 — 1 — а, б, в, 2 — г; 7 — г; 8 — ґ; 9 — г; 10 — ґ; 11 — ґ; 12 — г; 13 — ґ; 14 — а; 15 — в; 16 — ґ; 17 —

Задача 1
Повідомити чергового лікаря, викликати міліцію. Журнал реєстрації, медичну карту хворого стаціонару. Задача 2 Повідомити чергового лікаря, викликати міліцію, померлого транспортув

БІОМЕХАНІКА ТІЛА, ПЕРЕМІЩЕННЯ ПАЦІЄНТА
В ЛІЖКУ, ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМУВАННЮ ПАЦІЄНТА) ■ Після вивчення теми студент має: Знати: — правильну біомеханіку при різних п

Правила використання здорової біомеханіки тіла медичної сестри
У положенні тіла сидячи 1.Для рівномірного розподілення маси тіла та зменшення навантаження за поперековий відділ хребта розмістіть коліна трохи вище стегон.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Загострення та розвиток остеохондрозу хребта зумовлює все, крім: а) мікро-, макротравми; б) статичного і динамічного навантаження; в) катання на ковзанах і лижа

Які відділи хребта людини рухомі найбільше і страждають при найбільшій на-вантаженості?
Відповіді на контрольні питання 1 — r; 2 — 6; 3 — б; 4 — t; 5 — в. 6. -CiMca. 7. Правильне положення. 8. Фаулера. 9. Рівновага тіла. 10.

ПРОФІЛАКТИКА ПРОЛЕЖНІВ
  Після вивчення теми студент має: Знати: — чинники ризику утворення пролежнів; — місця можливого утворення пролежнів, стадії утворення;

Основні принципидогляду за пацієнтами з ризиком розвитку пролежнів
1. Правильне розміщення пацієнта на ліжку (функціональному). Обов'яз­кова наявність протипролежневого матраца (або поролонового матраца, за­втовшки не менше 10 см), а також додаткових валиків і под

Б. Догляд за носовою порожниною
1. Змочити в маслі ватні гніти та по черзі ввести їх в праву і ліву ніздрі 1—Зхв. 2. Обертальним рухом вийняти гніти. Примітка: можна спочатку закапати в ніс 1—2 краплі мас

А. Догляд за волоссям
1. Змочити гребінь у слабкому розчині оцту і розчісувати волосся: довге — від кінців до коренів, коротке — від коренів. 2. Гребінь обробити з милом, волосся бажано заплести. Б.

В. Догляд за очима
1. Змочити стерильну кульку в 0,2 % розчині фурациліну і, злегка віджав­ши її, протерти одну повіку в напрямку від зовнішнього кута ока до внутріш­нього, кульку викинути. 2. Таким чином по

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Які дезінфекційні розчини застосовують для протирання шкіри: а) 10 % розчин камфорного спирту; б) 70 % розчин етилового спирту; в) 5 % розчин хлораміну; г) ро

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Які дезінфекційні розчини застосовують для протирання шкіри: а) 10 % розчин камфорного спирту; б) 70 % розчин етилового спирту; в) 5 % розчин хлораміну; г) ро

Дієта№ 16
Показання й мета: ті самі, що й для дієти № 1а. Характеристика: та сама, що і дієти № 1а, але додають сухарі з білого хлі­ба, сухий бісквіт, сир у протертому вигляді,

Контроль за відвідуванням пацієнтів і передачею продуктів
Мета: контроль за дотримуванням пацієнтом призначеної дієти, профілак­тика внутрішньолікарняних епідемій. Відвідувачів допускають у відділення до пацієнтів у відведені

Скласти план догляду при незадоволенні потреб в адекватному харчуванні.
План догляду при незадоволенні потреб в адекватному харчуванні ачені засоби, крім: ктів, багатих на холесте-кількістю вітамінів;

МЕТОДИ НАЙПРОСТІШОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ. ГІРУДОТЕРАПІЯ. ОКСИГЕНОТЕРАПІЯ
Після вивчення теми студент має: Знати: — поняття найпростішої фізіотерапії, механізм дії; — види найпростіших фізіопроцедур і протипоказання до них. Можливі ускл

Постановка гірчичників
Показання: запальні захворювання дихальних шляхів, міжреброві неврал­гії, радикуліт, міозит, гіпертонічний криз, стенокардія. Підготувати: ниркоподібний лоток,

Гірчичні ванни для ніг
Підготувати: гірчицю суху 100,0г, теплу воду (температура 40—45 °С), відро або таз. Послідовність дій 1. 100,0 г сухо

Послідовність дій
1. Шар тканини змочити в 40 % спиртовому розчині, укласти на­вколо вуха — більше на соскоподіб­ний відросток. 2. Зверху покласти шар вощанки так, щоб вушна раковина була зовнi. 3.Третій ша

Послідовність дій
1. Шар тканини змочити в 40 % спиртовому розчині, укласти на­вколо вуха — більше на соскоподіб­ний відросток. 2. Зверху покласти шар вощанки так, щоб вушна раковина була зовнi. 3.Третій ша

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. В яких випадках застосовують гірчичники: а) гострі застудні захворювання; б) захворювання шкіри; в) відразу після травм; г) приступ стенокард

Л за/хв?
11. Яка величина тиску медичного кисню в кисневому балоні: а) 150 атм; б) 80—100атм; в) 110—140атм;

Л за/хв?
11. Яка величина тиску медичного кисню в кисневому балоні: а) 150 атм; б) 80—100атм; в) 110—140атм;

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ПАЦІЄНТАМИ. ТЕРМОМЕТРІЯ. ОЦІНЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПАЦІЄНТА МЕДИЧНОЮ СЕСТРОЮ
    Після вивчення теми студент має знати: — об'єктивні методи обстеження пацієнта; — правила і техніку загального огляду, вимірювання

Перший етап
Полягає в зовнішньому огляді й в опитуванні хворого. При огляді звертають увагу на стан шкірного покриву, зовнішнього вигляду і форми обличчя, язика, вушних раковин, нігтьових пластинок, розглядают

Другий етап
При огляді м'язової системивизначають ступінь її розвитку. При обстежен­ні кісток і суглобів звертають увагу на обмеження обсягу рухів, набряклість, почервоніння і деформацію. При

Частота дихання в дітей різних вікових груп
  Вік   Новонароджені Від 1 до 2 років Від 2 до 6 років Від 6 до 10 років Від 10 до 16 років Від 16 до 18 ро

Догляд за тяжкохворими і пацієнтамиу стані агонії
До тяжкохворих належать категорії пацієнтів з ускладненим перебігом хво­роби, яка не піддається ефективному лікуванню або має несприятливий про­гноз. Стан таких пацієнтів часто проявляється глибоки

Умирання та його періоди. Правила поводження з трупом
Стан, що межує між життям і смертю, називають термінальним (від лат. іегтіпаііз — кінцевий). Клінічна динаміка вмирання включає такі патологічні процеси: 1) припинення діял

Можливі проблеми пацієнта
(на прикладі розв'язання ситуаційних задач) 1. Пацієнт Ж., 55 років, хворіє на ревматичну гарячку (ревматизм), занепо­коєний своїм станом. Зауважує, що дуже погано спить уночі. Складіть пл

План навчання пацієнта вимірювати артеріальний тиск
(результати навчання зареєструвати в протоколі до плану) Проблема Мета Сестринські втручання 1. Не вол

Протокол до плану догляду пацієнтау стані гарячки
Показник Дата її. Температура тіла: І ■ зранку 1 • ввечері     &n

План догляду за пацієнтом із задишкою
      Стандартний пландогляду за наявноеп болю(у дорослого пащента) (результати оцшювання

Протокол проведения первинного та поточного оцшювання болю
Вщдшення_____________________________________ Палата_____________________________________ Пр1звище, !м'я та по батьков! пащента__________________ Лжарський д!агноз_______

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. У пацієнта з недостатністю кровообігу раптово виник напад ядухи. Обличчя на­було синьо-багрового відтінку. Яких заходів має вжити медична сестра: а) забезпечити пацієнту положення напів

Задача 7
До реанімаційного відділення поступив пацієнт у непритомному стані. Дихання рідке, поверхневе. Під час кожного вдиху голова відкидається назад, рот широко роз­кривається. Пульс ниткоподібний, 40 за

Задача З
Довести до відома лікаря. За призначенням лікаря дати таблетку валідолу.   Задача 4 1. Медичній сестрі слід запідозрити у пацієнта шлункову кровотечу. Потрібно

ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Після вивчення теми студент має: Знати: — правила виписування і отримання лікарських засобів відділеннями лікувально-профілактичних закладів; — вимоги до зберігання лікарських зас

Зовнішній метод застосування лікарських речовин
Цей шлях застосування лікарських речовин зазвичай використовують для лікування різних уражень шкіри та слизових оболонок. При цьому слід пам'ятати, що шкіра, слизові оболонки добре васкуляризовані,

Зовнішнє застосування лікарських речовин для лікування слизових оболо­нок
1. Інгаляційні методи впливу на слизову оболонку дихальних шляхів. Ін­галяція — один із методів уведення лікарських засобів у організм через органи дихання шляхом вдихання ї

Особливі ситуації привзятті крові
Час виконання процедури. У деяких випадках кров необхідно брати у визна­чений час: при прийомі окремих лікарських препаратів, натще і/чи внаслідок добових коливань біологічних параметрів (ци

Застосування пасти
Паста — суміш оксиду цинку, тальку, крохмалю з ланоліном або вазеліном, яка проникає крізь поверхневий роговий шар і зберігає її еластичність: а) з банки набрати пасту за допомогою шпателя

Мл Ю мл 24год 60 хв
§іі8 за 1 хв 83,ЗмлхЮ за 1хв 833 60 = £іїв за 1хв Відповідь: 13,88 або 14 §ЇЇ5 за 1 хв

Пристрій випускає: 20 £іів на 1 мл.
Спочатку потрібно підрахувати, яку кількість пеніциліну слід додати: Б.Д. = 4000000ОД_ Б.К. = х Н.Д. = 500 000мг ~Н.К. = 1мл 4 000 000x1 500 000 х

Д) 4000—5000 мл?
9. При проведенні внутрішньовенного вливання 10 % розчину кальцію хлориду в пацієнта з'явилось різке відчуття жару. Що має зробити медична сестра: а) припинити проведення

В) 1—1,5 год?
13. При яких умовах тиску, температури проводять стерилізацію медичного інстру­ментарію в автоклаві: тиск (атм): температура (°С):* а) 0,5 а

Задача 2
Пояснити пацієнтові, що супозиторії ставлять на ніч. ЗадачаЗ Вимогу на спирт оформлюють на окремому бланку, ставлять підписи головного лі­каря, завідувача відділе

КЛІЗМИ. ГАЗОВИВІДНА ТРУБКА
-, ■ ■ , - Після вивчення теми студент має: Знати: — види клізм: очисна, проносна (олійна та гіпертонічна), сифонна, лікар­ська, поживна; —

Можливі проблеми пацієнта
Фізіологічні Психологічні Соціальні Неможливість самостійної дефекації Дискомфорт при спілку­ванні

План догляду в разі порушення функції кишок
Проблема У пацієнта В. порушення випорожнення (д) Мета Випорожнення буде звичним для пацієн­та В. Сестринські втручання 1. Скласти

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Якаємність кухля Есмарха: а) 0,3 л; б) 0,5 л; в) 1,0 л; г)2,0л; ґ)3,0л? 2. Назвіть протипоказання до застосування оч

Задача 2
Під час постановки сифонної клізми медична сестра звернула увагу на те, що вода із високо піднятої лійки не виходить. Яких заходів вона має вжити?   Задача З Пі

КАТЕТЕРИЗАЦІЯ СЕЧОВОГО МІХУРА. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНІМНОГО СЕЧОПРИЙМАЧА
  Після вивчення теми студент має: Знати: мету катетеризації сечового міхура, протипоказання та можливі усклад­нення; — види катетерів; — види знімних сечоп

Б. Надання допомоги хворому при затримці сечі
1. Необхідно рефлекторно сприяти акту сечовипускання: а) пустити струмінь води з-під крана; б) лити воду з чайника в таз; в) полити теплою водою статеві

ЗОНДОВІ МАНІПУЛЯЦІЇ: ПРОМИВАННЯ ШЛУНКА, ШЛУНКОВЕ ТА ДУОДЕНАЛЬНЕ ЗОНДУВАННЯ
Після вивчення теми студент має: Знати: — мету проведення зондових маніпуляцій; — види шлункових та дуоденальних зондів; — особливості промивання шлунка

Прізвище пацієнта
Дослідження дуоденального вмісту №__Відділення___________   Порція А Порція В

Можливі проблеми пацієнта
(на прикладі розв'язання ситуаційних задач) 1. Пацієнт В., 60 років, з виразковою хворобою шлунка, скаржиться на час-   те олюваннз і

План догляду за пацієнтом з блювотним рефлексом на зондові маніпуляції
    Мета Сестринські     Дата

План навчання членів родини пацієнта, в якого виникають нудота та блювання
Проблема Мета Сестринські втручання (д) Члени Члени 1. Дати необхідні рекомендації у

Г; 2 — в, г; 3 — в, г; 4 — в; 5 — а; 6 — а; 7 — б; 8 — в; 9 — в.
Ситуаційні задачі Задача 1 Ви медична сестра. Сусід запросив вас з приводу блювання його дружини. Ваша так­тика? Задача 2 Медична сестра уклала пацієнта для

ЛАБОРАТОРНІ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ. УЧАСТЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ
Після вивчення теми студент має: Знати: — посадові обов'язки медичної сестри при діагностичних дослідженнях; — можливі проблеми пацієнта, наприклад страх перед бронхоскопією. Се­с

Шановний пацієнте!
Якщо Ви зацікавлені в одержанні достовірних результатів дослідження, то просимо Вас відверто відповісти на такі питання: дата і час останнього споживання їжі перед проведенням аналізу

Приклад оформлення бланку направлення
В умовах стаціонару В умовах поліклініки Терапевтичне відділення У бактеріологічну лабораторію У клінічну лабораторію Клінічний аналіз сеч

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Який розчин слід використати для дезінфекції мокротиння в плювальниці: а) 5 % розчин хлораміну; б) 0,5 % розчин хлорного вапна; в) 1 % розчин хлораміну; г) 2

Задача 4
Пацієнтка принесла добову сечу для визначення вмісту глюкози, при цьому напере­додні вранці сечовий міхур не спорожнила. Як вчинити? Задача 5 Пацієнту призначене дослідження калу

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги