рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Класифікація відходів лікувально-профілактичного закладу та особливос­ті дій медичного персоналу

Класифікація відходів лікувально-профілактичного закладу та особливос­ті дій медичного персоналу - раздел Образование, Основи МЕДСЕСТРИНСТВА Відходи Класу АУтворюються В: • Палатних Відділення...

Відходи класу Аутворюються в:

• палатних відділеннях (крім інфекційних, шкірно-венерологічних, фти­зіатричних, мікологічних);

• адміністративно-господарських приміщеннях;

• центральних харчоблоках, буфетах відділень (крім інфекційних, шкірно-венерологічних, фтизіатричних, мікологічних);

• позакорпусній території закладу.

Збирають відходи в багаторазові ємності або одноразові пакети білого ко­льору. Одноразові пакети розміщуються на спеціальних візках або усередині багаторазових баків. Заповнені багаторазові ємності або одноразові пакети до­ставляють до місць установки (між-)корпусних контейнерів і перевантажують уконтейнери, призначені для збирання відходів цього класу. Багаторазова тара після збирання і спорожнювання підлягає мийці і дезінфекції.

Відходи класу Бутворюються в:

• операційних;

• реанімаційних;

• процедурних, перев'язочних і інших маніпуляційно-діагностичних при­міщеннях;

• інфекційних, шкірно-венерологічних відділеннях;

• медичних і патологоанатомічних лабораторіях;

• лабораторіях, що працюють із мікроорганізмами 3—4-ї групи патоген­ності;

• віваріях, ветеринарних лікарнях.

Відходи класу Б після дезінфекції збирають в одноразове герметичне впаку­вання. М'яке впакування (одноразові пакети жовтого кольору) закріплюють на спеціальних стійках (візках). Після заповнення пакета приблизно на 3/4 з нього видаляють повітря, і співробітник, відповідальний за збирання відходів


 

у медичному підрозділі, герметизує його. Цю роботу виконують у марлевій пов'язці і гумових рукавичках.

Органічні відходи, що утворюються в операційній і лабораторіях, мікробіо­логічні культури й штами, вакцини, вірусологічно небезпечний матеріал піс­ля дезінфекції збирають в одноразове тверде герметичне впакування (спеціаль­ні одноразові баки жовтого кольору). Гострий інструментарій (голки, пір'я), що пройшло дезінфекцію, збирають окремо від інших видів відходів в однора­зове тверде впакування.

Усі види відходів класу Б за межі медичного підрозділу транспортують тіль­ки в одноразовому упакуванні після його герметизації. У встановлених місцях загерметизовані одноразові ємності (баки, пакети) поміщають у (між-)корпус-ні контейнери, призначені для збирання відходів класу Б. Одноразові ємності (пакети, баки) з відходами класу Б маркірують написом "Небезпечні відходи. Клас Б" з нанесенням коду підрозділу лікувального закладу, назви закладу, дати й прізвища відповідальної за збирання відходів особи.

Відходи класу В утворюються в:

• підрозділах для пацієнтів з особливо небезпечними і карантинними ін­фекціями;

• лабораторіях, що працюють із мікроорганізмами 1—2-ї групи патоген­HocTi;

• фтизіатричних і мікологічних клініках (відділеннях).

Відходи цього класу підлягають дезінфекції відповідно до чинних норма­тивних документів. Збирають їх в одноразове впакування. М'яке впакування (одноразові пакети червоного кольору) має бути закріплене на спеціальних стійках (візках).

Після заповнення пакета приблизно на 3/4 з нього видаляють повітря й співробітник, відповідальний за збирання відходів у цьому медичному підроз­ділі, герметизує його з дотриманням вимог техніки безпеки при роботі зі збуд­никами 1—2-ї групи патогенності. Мікробіологічні культури й штами, вакци­ни потрібно збирати в одноразове тверде герметичне впакування червоного кольору. Транспортують усі види відходів класу В за межі медичного підрозді­лу тільки в одноразовому впакуванні після його герметизації.

У встановлених місцях загерметизовані одноразові ємності (баки, пакети) поміщають у (між-)корпусні контейнери, призначені для збирання відходів класу В. Ці одноразові ємності маркірують написом "Надзвичайно небезпечні відходи. Клас В" з нанесенням коду підрозділу лікувально-профілактичного закладу, назви закладу, дати й прізвища відповідальної за збирання відходів особи.

Примітка. Не допускається:

• пересипати відходи класу Б та В з однієї ємності в іншу;

• установлювати одно- і багаторазові ємності біля електронагрівальних приладів;

• утрамбовувати будь-які відходи руками;

• збирати відходи без рукавичок.


 

Відходи класу Гутворюються в:

• діагностичних підрозділах;

• відділеннях хіміотерапії;

• патологоанатомічних відділеннях;

• фармацевтичних цехах, аптеках, складах;

• хімічних лабораторіях;

• адміністративно-господарських приміщеннях.

Використані люмінесцентні лампи, ртутьумісні прилади й устаткування збирають у закриті герметичні ємності. Після заповнення ємності герметизу­ють і зберігають у допоміжних приміщеннях. Вивозять їх спеціалізовані під­приємства на договірних умовах.

Відходи класу Дутворюються в:

• діагностичних лабораторіях (відділеннях);

• радіоізотопних лабораторіях і рентгенівських кабінетах.

Збирання, зберігання, видалення відходів класу Д здійснюють відповідно до вимог правил роботи з радіоактивними речовинами й іншими джерелами іонізаційних випромінювань, нормами радіаційної безпеки й іншими чинни­ми нормативними документами, які регламентують обіг радіоактивних речо­вин.

Наказ МОЗСРСР

"Об утверждении инструкции о санитарно-противозпидемическом режиме

больниц и о порядне осуществления органами и учреждениями санитарно-

зпидемиологической службьі государственного санитарного надзора за

санитарним состоянием лечебно-профилактических учреждений"

№ 288 від 23.03.76 р.

1. У всіх хворих, які поступають до приймального відділення, оглядають шкіру, зів, вимірюють температуру. Дерев'яні шпателі після використання підлягають зни­щенню, а металеві — кип'ятять протягом 15 хв. Термометр повністю занурюють у бан­ку з 0,5 % розчином хлораміну (розчин змінюють щоденно).

2. Огляд хворого проводять на кушетці, вкритій клейонкою. Після приймання хво­рого клейонку щоразу протирають 1 % розчином хлораміну або 0,5 % освітленим роз­чином хлорного вапна.

3. У приймальному відділенні хворий проходить повне санітарне оброблення (ван­на, обтирання). Губку після використання кип'ятять у 2 % розчині соди — 15 хв, про­сушують і зберігають у чистому посуді. Якщо прокип'ятити губку відразу після ви­користання немає можливості, їх збирають в окремий посуд з 1 % розчином хлораміну або 0,5 % освітленим розчином хлорного вапна, а потім промивають під проточною зодою.

4. Щітки для оброблення миють, просушують і автоклавують при 0,5 атм — ЗО хв. Зберігають у біксах, за потреби їх дістають стерильними корнцангами.

5. Наконечники для клізм після кожного використання кип'ятять 15 хв ізберіга­ють у посуді з написом "чисті" у сухому вигляді. Для оброблення їх збирають в окремий посуд з 0,5 % розчином хлораміну або 0,2 % освітленим розчином хлорного вапна.


 

6. Перед прийманням хворого до палати ліжко, тумбочку для підкладного судна протирають 1 % розчином хлораміну або 0,5 % розчином освітленого хлорного вапна. Ліжко застилають постільною білизною, що пройшла камерне оброблення в режимі для вегетативних форм мікробів. За можливості слід дотримувати циклічності запо­внення палат.

7. Хворому видають індивідуальні предмети догляду: плювальницю, підкладне судно, напувальницю та ін., які після використання ретельно миють. Після випису­вання хворого предмети індивідуального догляду знезаражують.

8. Для миття рук хворих, а також обслуговуючого персоналу використовують рід­ке гексохлорофенове мило. Допускається користування господарським милом у дріб­ній розфасовці (на 1 використання).

9. Хворим заборонено користуватись особистими шерстяними речами; за потреби їх видають хворим після камерного оброблення.

10. При заміні постільної і натільної білизни її акуратно збирають у мішки з бавов­няної тканини або баки з кришками. Забороняється скидати білизну, що була у корис­туванні, на підлогу або у відкриті приймальники. Розбирання і сортування брудної бі­лизни проводять у спеціально відведеному приміщенні. Після зміни білизни підлогу в палаті протирають дезінфекційним розчином.

11. Прибирання приймального відділення і палат проводять не рідше 2 разів на день вологим способом. Дезінфекційні засоби використовують після зміни білизни у разі виникнення післяопераційного ускладнення.

12. Інвентар для прибирання — відра, тази та ін. — маркірують та використовують тільки за призначенням. Знезаражування проводять шляхом замочування на 1 год в 1 % розчині хлораміну або 0,2 % освітленому розчині хлорного вапна.

13. Категорично заборонено приймати в хірургічному відділенні м'які іграшки та інші предмети, що не витримують дезінфекційного оброблення.

Наказ МОЗ СРСР

«0 введений в действие отраслевого стандарта ОСТ 42-21-2-85

"Стерилизация и дезинфекция изделий медицинского назначений. Методьі,

средства и режими"»

N770 від 10.06.85 р.

Відповідно до наказу МОЗ СРСР від 10.06.85 р. № 770 строк впровадження встанов­лений з 01.01.86 для закладів, які розробляють і виготовляють медичні вироби. Недо­тримання стандарту переслідується законом.

Стандарт поширюється на вироби медичного призначення, які в процесі експлуата­ції підлягають стерилізації і (або) дезінфекції.

Стандарт обов'язковий для закладів, що використовують засоби медичного призна­чення, а також для організацій і закладів, які розробляють і виготовляють медичні вироби.

Стандарт не поширюється на лікарські препарати і засоби їх упаковки, на вироби, які промисловість випускає стерильними, на засоби із текстильних матеріалів (за роз­ділом дезінфекції), предмети догляду за хворими, медичні меблі.

Стандарт встановлює методи, засоби і режим передстерилізаційного очищення, сте­рилізації і дезінфекції.

1. Загальні положення

1.1. Встановлені в стандарті методи, засоби і режими передстерилізаційного очи­щення, стерилізації і дезінфекції є рівнозначними, за ефективністю для кожного виду оброблення.


 

Примітка: перевагу слід віддавати термічним методам стерилізації (паровому і по­вітряному).

1.2. На основі положень стандарту мають опрацьовуватись інструкції, які встанов­люють методи, засоби і режими передстерилізаційного очищення, стерилізації і дезін­фекції відповідно до конкретних виробів або груп виробів з урахуванням їх призначен­ня і конструктивних особливостей.

1.3. При опрацьовуванні виробів слід підібрати метод, засіб і режим, виходячи із стійкості виробу до засобів передстерилізаційного очищення, стерилізації і дезінфек­ції залежно від матеріалу, ступеня оброблення поверхні, конструктивного виконання. Вибрані методи, засоби і режими не мають призводити до змін зовнішнього вигляду, експлуатаційних якостей та інших показників виробу, оброблені вироби не мають чи­нити токсичну дію.

1.4. Вимоги до стійкості виробів до засобів передстерилізаційного оброблення, сте­рилізації і дезінфекції мають нормуватись у завданнях (медико-технічних вимогах) на розробку нових виробів, технічних умов стандартів, а також називатися в експлуата­ційній документації і контролюватись на стадії розробки і виготовлення виробу. У тех­нічних умовах, у стандартах на серійно виготовлену продукцію вимоги стійкості ви­робів до передстерилізаційного очищення і до конкретного методу стерилізації і дезінфекції мають нормуватись з урахуванням стандарту на основі результатів попере­дньо проведених перевірок.

1.5. У процесі експлуатації виробів передстерилізаційне очищення і (або) дезінфек­ція мають проводитись відповідно до стандарту та інструкцій, які визначають порядок проведення передстерилізаційного очищення, стерилізації і дезінфекції конкретних видів виробів, а також експлуатаційної документації.

1.7. При проведенні передстерилізаційного очищення, стерилізації і дезінфекції хі­мічним методом (за винятком газової стерилізації), дезінфекції методом кип'ятіння допускається застосування інгібіторів та інших додатків, які сприяють зменшенню ко­розії, дозволені Міністерством охорони здоров'я і не зменшують ефективності перед­стерилізаційного очищення, стерилізації і дезінфекції.

1.8. Контроль стерилізації мають здійснювати бактеріологічні лабораторії, санітарно-епідеміологічні станції і лікувально-профілактичні заклади відповідно до інструкцій, встановлених Міністерством охорони здоров'я.

1.9. Контроль за роботою стерилізаторів здійснюють дезінфекційні станції і дезін­фекційні відділи санітарно-епідеміологічних станцій відповідно до інструкцій, вста­новлених Міністерством охорони здоров'я.

1.10. Контроль якості передстерилізаційного очищення, стерилізації і дезінфекції мають проводити лікувально-профілактичні заклади, санітарно-епідеміологічні і дез­інфекційні станції відповідно до інструкцій, встановлених Міністерством охорони здоров'я.

2. Передстерилізаційне очищення

2.1. Передстерилізаційному очищенню підлягають усі вироби перед їх стерилізаці­єю з метою усунення білкових, жирових і механічних забруднень, а також медичних препаратів.

2.2. Розбірні вироби підлягають передстерилізаційному очищенню в розібраному вигляді.

2.3. Передстерилізаційне очищення проводиться ручним або механізованим (за до­помогою спеціального оснащення) способом.

2.4. Механізоване передстерилізаційне очищення має проводитись за струминним, ротаційним методами, миттям йоржем або за допомогою ультразвуку з використанням поверхнево-активних речовин (відповідно до п. 2.8 стандарту та інших додатків). Ме-


 

тодика проведення механізованого передстерилізаційного очищення має відповідати інструкції з експлуатації, яка додається до обладнання.

Примітка: миття йоржем гумових виробів не дозволяється.

2.5. Передстерилізаційне очищення ручним способом має проводитись послідовно відповідно до табл. 1 наказу.

ГСТ 42-2L-2-85

Таблиця 1. Передстерилізаційне очищення

 

 

 

 

Процеси при проведенні очищення Режим очищення Обладнання
Початкова температура, °С Експозиція, хв
ltoMi­нальне зна­чення відхилен­ня номі­нальне зна­чення відхи­лення
Занурювання інструментів, забруд­нених кров'ю, у розчин інгібітору корозії (1 % розчин бензоату натрію) одразу після операції ±5 +5 Таз,бачок
Споліскування під проточною водою 0,5 +0,1 Ванна, раковина
Замочування в мийному розчині при повному зануренні предмета          
Мийний засіб "Біолот" 40* +5 15,0 +1,0 Бачок, ванна
Мийний засіб "Прогрес", "Астра", "Лотос", "Айна" 50* +5 15,0 +1,0 Бачок,ванна
Миття кожного предмета в мийно­му розчині п. 2.8 за допомогою йоржа або ватно-марлевого тампона     0,5 +1,0  
Споліскування під проточною водою          
Мийний засіб "Біолот" 3,0    
Мийний засіб "Прогрес" 5,0 +1,0  
Мийний засіб "Астра", "Лотос", "Айна"     10,0   Ванна, ракови­на з обладнан­ням
Просушування гарячим повітрям +2—10 (1)   Сушильна шафа
Споліскування дистильованою водою         Бачок,ванна

* Температура розчину в процесі миття не підтримується.

(1) — До повного зникнення вологості.

Примітка

1. Мийний розчин можна застосувати до забруднення (до появи рожевого кольору, що вказує на наявність крові і знижує ефективність очищення).

2. Мийний розчин перекису водню з синтетичними мийними засобами можна за­стосовувати протягом доби з моменту виготовлення, якщо колір розчину не змінився. Незмінений розчин можна підігрівати до 6 разів, у процесі підігрівання концентрація водню істотно не змінюється.


 

Інфекційна безпека, інфекційний контроль. Санітарно-протиепідемічний режим

2.6. При використовуванні мийного розчину, що містить 0,5 % перекису водню і 0,5 % синтетичний мийний засіб "Лотос", застосовують інгібітор корозії — 0,14 % оле­ат натрію.

2.7. Після закінчення робочої зміни обладнання має бути очищеним механічним способом — шляхом миття із застосуванням мийних засобів.

2.8. Мийний розчин має вміщувати компоненти згідно з табл. 2 наказу.

ГСТ 42-21-2-85 Таблиця 2. Приготування мийного розчину (для приготування 1дм3)

Компоненти Кількість Застосування
Мийний засіб "Біолот" Вода питна Зг 977 t При механічному очищенні (струмин­ний метод, йорж, ультразвук)
Мийний засіб "Біолот" Вода питна 1,5г 998,5 г При механічному очищенні ротацій­ним методом
Мийний засіб "Біолот" Вода питна 5г 995 г При ручному очищенні
Розчин перекису водню* Мийний засіб "Прогрес", "Астра", "Лотос", "Айна" Вода питна 17 см3 5г 995 г При механічному очищенні (струмин­ний метод, йорж, ультразвук) і ручно­му очищенні
Мийний засіб "Лотос" Вода питна 5г 978 г При механічному очищенні з ультра­звуком

* Для передстерилізаційного очищення допускається застосування медичного пере­кису водню, а також перекису водню технічних марок А і Б. Наведена в таблиці кіль­кість перекису водню розрахована для розчину з концентрацією 27,5 %.

3. Стерилізація

3.1. Стерилізації підлягають усі вироби, які торкаються до поверхні рани, контак­тують з кров'ю або ін'єкційними препаратами, а також окремі види медичних інстру­ментів, які в процесі експлуатації контактують із слизовими оболонками і можуть спричинити їх ушкодження.

3.2. Стерилізація має здійснюватись одним із методів, наведених в табл. З, 4 наказу.

4. Дезінфекція

4.1. Дезінфекції підлягають усі вироби, які не мають контакту з поверхнею рани, кров'ю або ін'єкційними препаратами. Вироби, які використовуються для проведення маніпуляцій на гнійних ранах або в інфекційного хворого, підлягають дезінфекції пе­ред передстерилізаційним очищенням і стерилізацією. Крім того, дезінфекції підляга­ють вироби медичного призначення після операції, ін'єкцій особам, які перехворіли на вірусний гепатит В або інший гепатит з неуточненим діагнозом. Дезінфекція має про­водитись одним з методів, указаних у табл. 5 наказу.


 

Таблиця 3. Паровий метод стерилізації (водяна насичена пара під надмірним тиском)

 

 

Режим стерилізації Застосуван­ня Умови стерилізації Термін збере­ження Обладнання
Тиск, атм Робоча темпера­тура, °С Експози­ція, хв
2,0 l32 Для виро­бів з коро­зійно­стійкого металу, скла, текстилю, гуми У стерилізаційних коробках без фільт­рів або в подвійній м'якій упаковці з бязі, пергаменту, паперу мішкової непроникливості, вологостійкості, для упакування продук­ції на автоматах мар­ки Е (поліетилен високої щільності) Здоби Паперовий стериліза­тор
1,1 Для виро­бів з гуми, латексу, окремих полімерних матеріалів У стерилізаційних коробках з філь­тром  

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи МЕДСЕСТРИНСТВА

Л П ОЛЬХОВСЬКА В А КАПУСТНИК... основи... МЕДСЕСТРИНСТВА ЗМІСТ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Класифікація відходів лікувально-профілактичного закладу та особливос­ті дій медичного персоналу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема II. МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ В МЕДСЕСТРИНСТВІ. НАВЧАННЯ В СЕСТРИНСЬКІЙ СПРАВІ.
ПОНЯТТЯ ПРО СЕСТРИНСЬКИЙ ПРОЦЕС............................69 Спілкування та його види.....................................................70 Навчання пацієнтів.

Тема IV. ТИПИ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ЛІКУВАЛЬНО-ОХОРОННИЙ РЕЖИМ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ПРИЙМАННЯ
ПАЦІЄНТА ДО СТАЦІОНАРУ...........................................156 Основні типи лікувально-профілактичних закладів. Функції приймального відділення.............

Тема VI. ОСОБИСТА ГІГІЄНА ПАЦІЄНТА. ПРОФІЛАКТИКА
ПРОЛЕЖНІВ................................................................212 Види режимів рухової активності пацієнта. Положення пацієнта в ліжку.................

Тема VIII. МЕТОДИ НАЙПРОСТІШОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ.
ГІРУДОТЕРАПІЯ. ОКСИГЕНОТЕРАПІЯ.........................283 Фізіотерапія: механізм дії засобів впливу на гіровообіг........284 Водолікування.......................

ОЦІНЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПАЦІЄНТА
МЕДИЧНОЮ СЕСТРОЮ...................................................313 Спостереження за зовнішнім виглядом і станом пацієнта.......314 Перелік практичних навичок.

ПЕРЕДМОВА
  Процеси, що відбуваються нині в Україні, — реформа системи охорони здоров'я, перехід на принципи надання первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової медицин

ПЕРЕДМОВА
  Процеси, що відбуваються нині в Україні, — реформа системи охорони здоров'я, перехід на принципи надання первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової медицин

ФІЛОСОФІЯ, ТЕОРІЯ, СУТЬ СЕСТРИНСЬКОЇ СПРАВИ. СЕСТРИНСЬКА ЕТИКА ТА ДЕОНТОЛОГІЯ. ОСНОВНІ ПОТРЕБИ ЛЮДИНИ
Після вивчення теми студент має: Знати: — потребу філософського осмислення сестринської практики для подаль­шого прогресу в сестринській справі; — основні поняття

Клятва Флоренс Найтінгейл
Перед Богом і перед обличчям зібрання я урочисто обіцяю вести життя, сповнене чистотою, і чесно виконувати свої професійні обов'язки. Я буду утримуватись від усього отруйного та шкідливого

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Етичними елементами філософії сестринської справи є все, крім: а) чесноти; б) обов'язків; в) деонтології; г) цінностей; ґ) чесності?

Дайте характеристику потреб людини.
Відповіді на контрольні питання 1— в; 2— б; 3— б; 4— ґ; 5— в; 6— б, в.

МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ В МЕДСЕСТРИНСТВІ. НАВЧАННЯ В СЕСТРИНСЬКІЙ СПРАВІ. ПОНЯТТЯ ПРО СЕСТРИНСЬКИЙ ПРОЦЕС
  Після вивчення теми студент має: Знати: — спілкування як ефективний засіб допомоги пацієнтові в адаптації до змін у житті через захворювання; — р

Десять порад до терапевтичного спілкування
1. Розмову з пацієнтом починайте після того, як назвете себе (ім'я, посада) І повідомите мету бесіди. Звертайтесь до вашого пацієнта тільки на ім'я та по батькові, а також на "Ви".

II етап — визначення мети, планування змісту і методу навчання
Мета: — "результат": що має зробити, уміти, знати; — "критерії часу": межа часу, дата, інтервал часу. — "умови": самостійно або за допомогою

Аналіз та синтез отриманих даних
Проблеми існують: так/ні так/ні так/ні Проблеми якої групи пацієнт вважає найбільш вагомими? (У відповідній графі поставити: 1, 2, 3) Бажання пацієнта вирішити свої проблеми: так/ні

План навчання пацієнта
Прізвище, ім'я, по батькові: Т. М. Я., 72роки Відділення: терапевтичне, палата № 5 Проблема Мета Сестринські втручан

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Способи навчання: а) формальні; б) потенціальні; в) неформальні; г) індивідуальні; ґ) колективні. 2. Чинники, що сприяють спілкуванн

НФЕКЦІЙНА БЕЗПЕКА. ІНФЕКЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ. САНІТАРНО-ПРОТИЕШДЕМІЧНИЙ РЕЖИМ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ
Після вивчення теми студент має: Знати: — поняття інфекційної безпеки; — визначення і масштаб проблем внутрішньолікарняної інфекції; — способи передачі і

Умови безпеки медичної сестри на робочому місці
1. Спеціальний одяг, що захищає медичну сестру від можливого потраплян­ня крові та інших виділень при виконанні маніпуляцій: • медична шапочка; • одноразові гумов

Заходи безпеки
1. У кожному відділенні лікувального закладу має бути аптечка, до складу якоїналежать: • 70 % розчин етилового спирту 100мл; • 5

Код форми за ЗКУД Код закладу за ЗКПО
  Міністерство охорони здоров'я   МЕДИЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ   Найменування закладу &nbs

ЕГО РОЗЧИНУ.
2. У процедурному кабінеті вологе прибирання проводити 2 рази на день із ■встосуванням 6 % розчину перекису водню та 0,5 % розчину мийного засобу ГПрогрес", "Лотос" та ін.); пі

План сестринського догляду
Прізвище, ім'я та по батькові______________________________________ Інфекційна безпека, іі Відділення_ № палати Дата Проблема

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Які дезрозчини використовують для вологого прибирання приміщень: а) 1% розчин хлорного вапна; б) 10 % розчин хлорного вапна; в) 1 % р

Задача З
Шкірним антисептиком. Задача4 Запросити молодшу медичну сестру провести вологе прибирання із застосуванням деззасобів. Задача5

ТИПИ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ЛІКУВАЛЬНО-ОХОРОННИЙ РЕЖИМ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. ПРИЙМАННЯ ПАЦІЄНТА ДО СТАЦІОНАРУ
Після вивчення теми студент має: Знати: — поняття: лікувально-охоронний режим, його елементи і значення для па­цієнта; — види режимів рухової активності;

СКЛАДІВ. ЕАРУ
    вменти і значення для па-   фиймальному відділенні цієнта до стаціонару; жня шкіри (див. сестрин- значеного режиму фізич-

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Спосіб транспортування пацієнтів визначає: а)медична сестра приймального відділення   ) лікар; в) палатна медична

Під час госпіталізації тяжкохворого медична сестра приймального відділення
має спершу: а) транспортувати пацієнта в реанімаційне відділення; б) почати надавати невідкладну долікарську допомогу; в) негайно визвати чергового лікар

Під час госпіталізації тяжкохворого медична сестра приймального відділення
має спершу: а) транспортувати пацієнта в реанімаційне відділення; б) почати надавати невідкладну долікарську допомогу; в) негайно визвати чергового лікар

Як запобігти утворенню пари при підготовці гігієнічної ванни?
Відповіді на контрольні питання 1 — б; 2 — г; 3 — в; 4 — б; 5 — б, в; 6 — 1 — а, б, в, 2 — г; 7 — г; 8 — ґ; 9 — г; 10 — ґ; 11 — ґ; 12 — г; 13 — ґ; 14 — а; 15 — в; 16 — ґ; 17 —

Задача 1
Повідомити чергового лікаря, викликати міліцію. Журнал реєстрації, медичну карту хворого стаціонару. Задача 2 Повідомити чергового лікаря, викликати міліцію, померлого транспортув

БІОМЕХАНІКА ТІЛА, ПЕРЕМІЩЕННЯ ПАЦІЄНТА
В ЛІЖКУ, ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМУВАННЮ ПАЦІЄНТА) ■ Після вивчення теми студент має: Знати: — правильну біомеханіку при різних п

Правила використання здорової біомеханіки тіла медичної сестри
У положенні тіла сидячи 1.Для рівномірного розподілення маси тіла та зменшення навантаження за поперековий відділ хребта розмістіть коліна трохи вище стегон.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Загострення та розвиток остеохондрозу хребта зумовлює все, крім: а) мікро-, макротравми; б) статичного і динамічного навантаження; в) катання на ковзанах і лижа

Які відділи хребта людини рухомі найбільше і страждають при найбільшій на-вантаженості?
Відповіді на контрольні питання 1 — r; 2 — 6; 3 — б; 4 — t; 5 — в. 6. -CiMca. 7. Правильне положення. 8. Фаулера. 9. Рівновага тіла. 10.

ПРОФІЛАКТИКА ПРОЛЕЖНІВ
  Після вивчення теми студент має: Знати: — чинники ризику утворення пролежнів; — місця можливого утворення пролежнів, стадії утворення;

Основні принципидогляду за пацієнтами з ризиком розвитку пролежнів
1. Правильне розміщення пацієнта на ліжку (функціональному). Обов'яз­кова наявність протипролежневого матраца (або поролонового матраца, за­втовшки не менше 10 см), а також додаткових валиків і под

Б. Догляд за носовою порожниною
1. Змочити в маслі ватні гніти та по черзі ввести їх в праву і ліву ніздрі 1—Зхв. 2. Обертальним рухом вийняти гніти. Примітка: можна спочатку закапати в ніс 1—2 краплі мас

А. Догляд за волоссям
1. Змочити гребінь у слабкому розчині оцту і розчісувати волосся: довге — від кінців до коренів, коротке — від коренів. 2. Гребінь обробити з милом, волосся бажано заплести. Б.

В. Догляд за очима
1. Змочити стерильну кульку в 0,2 % розчині фурациліну і, злегка віджав­ши її, протерти одну повіку в напрямку від зовнішнього кута ока до внутріш­нього, кульку викинути. 2. Таким чином по

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Які дезінфекційні розчини застосовують для протирання шкіри: а) 10 % розчин камфорного спирту; б) 70 % розчин етилового спирту; в) 5 % розчин хлораміну; г) ро

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Які дезінфекційні розчини застосовують для протирання шкіри: а) 10 % розчин камфорного спирту; б) 70 % розчин етилового спирту; в) 5 % розчин хлораміну; г) ро

Дієта№ 16
Показання й мета: ті самі, що й для дієти № 1а. Характеристика: та сама, що і дієти № 1а, але додають сухарі з білого хлі­ба, сухий бісквіт, сир у протертому вигляді,

Контрастні дієти
Контрастні дні сприяють значному розвантаженню міждобового обміну, ви­веденню з організму продуктів обміну, надлишків натрію і рідини, впливають на перебіг захворювання.  

Контроль за відвідуванням пацієнтів і передачею продуктів
Мета: контроль за дотримуванням пацієнтом призначеної дієти, профілак­тика внутрішньолікарняних епідемій. Відвідувачів допускають у відділення до пацієнтів у відведені

Скласти план догляду при незадоволенні потреб в адекватному харчуванні.
План догляду при незадоволенні потреб в адекватному харчуванні ачені засоби, крім: ктів, багатих на холесте-кількістю вітамінів;

МЕТОДИ НАЙПРОСТІШОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ. ГІРУДОТЕРАПІЯ. ОКСИГЕНОТЕРАПІЯ
Після вивчення теми студент має: Знати: — поняття найпростішої фізіотерапії, механізм дії; — види найпростіших фізіопроцедур і протипоказання до них. Можливі ускл

Постановка гірчичників
Показання: запальні захворювання дихальних шляхів, міжреброві неврал­гії, радикуліт, міозит, гіпертонічний криз, стенокардія. Підготувати: ниркоподібний лоток,

Гірчичні ванни для ніг
Підготувати: гірчицю суху 100,0г, теплу воду (температура 40—45 °С), відро або таз. Послідовність дій 1. 100,0 г сухо

Послідовність дій
1. Шар тканини змочити в 40 % спиртовому розчині, укласти на­вколо вуха — більше на соскоподіб­ний відросток. 2. Зверху покласти шар вощанки так, щоб вушна раковина була зовнi. 3.Третій ша

Послідовність дій
1. Шар тканини змочити в 40 % спиртовому розчині, укласти на­вколо вуха — більше на соскоподіб­ний відросток. 2. Зверху покласти шар вощанки так, щоб вушна раковина була зовнi. 3.Третій ша

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. В яких випадках застосовують гірчичники: а) гострі застудні захворювання; б) захворювання шкіри; в) відразу після травм; г) приступ стенокард

Л за/хв?
11. Яка величина тиску медичного кисню в кисневому балоні: а) 150 атм; б) 80—100атм; в) 110—140атм;

Л за/хв?
11. Яка величина тиску медичного кисню в кисневому балоні: а) 150 атм; б) 80—100атм; в) 110—140атм;

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ПАЦІЄНТАМИ. ТЕРМОМЕТРІЯ. ОЦІНЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПАЦІЄНТА МЕДИЧНОЮ СЕСТРОЮ
    Після вивчення теми студент має знати: — об'єктивні методи обстеження пацієнта; — правила і техніку загального огляду, вимірювання

Перший етап
Полягає в зовнішньому огляді й в опитуванні хворого. При огляді звертають увагу на стан шкірного покриву, зовнішнього вигляду і форми обличчя, язика, вушних раковин, нігтьових пластинок, розглядают

Другий етап
При огляді м'язової системивизначають ступінь її розвитку. При обстежен­ні кісток і суглобів звертають увагу на обмеження обсягу рухів, набряклість, почервоніння і деформацію. При

Частота дихання в дітей різних вікових груп
  Вік   Новонароджені Від 1 до 2 років Від 2 до 6 років Від 6 до 10 років Від 10 до 16 років Від 16 до 18 ро

Догляд за тяжкохворими і пацієнтамиу стані агонії
До тяжкохворих належать категорії пацієнтів з ускладненим перебігом хво­роби, яка не піддається ефективному лікуванню або має несприятливий про­гноз. Стан таких пацієнтів часто проявляється глибоки

Умирання та його періоди. Правила поводження з трупом
Стан, що межує між життям і смертю, називають термінальним (від лат. іегтіпаііз — кінцевий). Клінічна динаміка вмирання включає такі патологічні процеси: 1) припинення діял

Можливі проблеми пацієнта
(на прикладі розв'язання ситуаційних задач) 1. Пацієнт Ж., 55 років, хворіє на ревматичну гарячку (ревматизм), занепо­коєний своїм станом. Зауважує, що дуже погано спить уночі. Складіть пл

План навчання пацієнта вимірювати артеріальний тиск
(результати навчання зареєструвати в протоколі до плану) Проблема Мета Сестринські втручання 1. Не вол

Протокол до плану догляду пацієнтау стані гарячки
Показник Дата її. Температура тіла: І ■ зранку 1 • ввечері     &n

План догляду за пацієнтом із задишкою
      Стандартний пландогляду за наявноеп болю(у дорослого пащента) (результати оцшювання

Протокол проведения первинного та поточного оцшювання болю
Вщдшення_____________________________________ Палата_____________________________________ Пр1звище, !м'я та по батьков! пащента__________________ Лжарський д!агноз_______

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. У пацієнта з недостатністю кровообігу раптово виник напад ядухи. Обличчя на­було синьо-багрового відтінку. Яких заходів має вжити медична сестра: а) забезпечити пацієнту положення напів

Задача 7
До реанімаційного відділення поступив пацієнт у непритомному стані. Дихання рідке, поверхневе. Під час кожного вдиху голова відкидається назад, рот широко роз­кривається. Пульс ниткоподібний, 40 за

Задача З
Довести до відома лікаря. За призначенням лікаря дати таблетку валідолу.   Задача 4 1. Медичній сестрі слід запідозрити у пацієнта шлункову кровотечу. Потрібно

ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Після вивчення теми студент має: Знати: — правила виписування і отримання лікарських засобів відділеннями лікувально-профілактичних закладів; — вимоги до зберігання лікарських зас

Зовнішній метод застосування лікарських речовин
Цей шлях застосування лікарських речовин зазвичай використовують для лікування різних уражень шкіри та слизових оболонок. При цьому слід пам'ятати, що шкіра, слизові оболонки добре васкуляризовані,

Зовнішнє застосування лікарських речовин для лікування слизових оболо­нок
1. Інгаляційні методи впливу на слизову оболонку дихальних шляхів. Ін­галяція — один із методів уведення лікарських засобів у організм через органи дихання шляхом вдихання ї

Особливі ситуації привзятті крові
Час виконання процедури. У деяких випадках кров необхідно брати у визна­чений час: при прийомі окремих лікарських препаратів, натще і/чи внаслідок добових коливань біологічних параметрів (ци

Застосування пасти
Паста — суміш оксиду цинку, тальку, крохмалю з ланоліном або вазеліном, яка проникає крізь поверхневий роговий шар і зберігає її еластичність: а) з банки набрати пасту за допомогою шпателя

Мл Ю мл 24год 60 хв
§іі8 за 1 хв 83,ЗмлхЮ за 1хв 833 60 = £іїв за 1хв Відповідь: 13,88 або 14 §ЇЇ5 за 1 хв

Пристрій випускає: 20 £іів на 1 мл.
Спочатку потрібно підрахувати, яку кількість пеніциліну слід додати: Б.Д. = 4000000ОД_ Б.К. = х Н.Д. = 500 000мг ~Н.К. = 1мл 4 000 000x1 500 000 х

Д) 4000—5000 мл?
9. При проведенні внутрішньовенного вливання 10 % розчину кальцію хлориду в пацієнта з'явилось різке відчуття жару. Що має зробити медична сестра: а) припинити проведення

В) 1—1,5 год?
13. При яких умовах тиску, температури проводять стерилізацію медичного інстру­ментарію в автоклаві: тиск (атм): температура (°С):* а) 0,5 а

Задача 2
Пояснити пацієнтові, що супозиторії ставлять на ніч. ЗадачаЗ Вимогу на спирт оформлюють на окремому бланку, ставлять підписи головного лі­каря, завідувача відділе

КЛІЗМИ. ГАЗОВИВІДНА ТРУБКА
-, ■ ■ , - Після вивчення теми студент має: Знати: — види клізм: очисна, проносна (олійна та гіпертонічна), сифонна, лікар­ська, поживна; —

Можливі проблеми пацієнта
Фізіологічні Психологічні Соціальні Неможливість самостійної дефекації Дискомфорт при спілку­ванні

План догляду в разі порушення функції кишок
Проблема У пацієнта В. порушення випорожнення (д) Мета Випорожнення буде звичним для пацієн­та В. Сестринські втручання 1. Скласти

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Якаємність кухля Есмарха: а) 0,3 л; б) 0,5 л; в) 1,0 л; г)2,0л; ґ)3,0л? 2. Назвіть протипоказання до застосування оч

Задача 2
Під час постановки сифонної клізми медична сестра звернула увагу на те, що вода із високо піднятої лійки не виходить. Яких заходів вона має вжити?   Задача З Пі

КАТЕТЕРИЗАЦІЯ СЕЧОВОГО МІХУРА. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНІМНОГО СЕЧОПРИЙМАЧА
  Після вивчення теми студент має: Знати: мету катетеризації сечового міхура, протипоказання та можливі усклад­нення; — види катетерів; — види знімних сечоп

Б. Надання допомоги хворому при затримці сечі
1. Необхідно рефлекторно сприяти акту сечовипускання: а) пустити струмінь води з-під крана; б) лити воду з чайника в таз; в) полити теплою водою статеві

ЗОНДОВІ МАНІПУЛЯЦІЇ: ПРОМИВАННЯ ШЛУНКА, ШЛУНКОВЕ ТА ДУОДЕНАЛЬНЕ ЗОНДУВАННЯ
Після вивчення теми студент має: Знати: — мету проведення зондових маніпуляцій; — види шлункових та дуоденальних зондів; — особливості промивання шлунка

Прізвище пацієнта
Дослідження дуоденального вмісту №__Відділення___________   Порція А Порція В

Можливі проблеми пацієнта
(на прикладі розв'язання ситуаційних задач) 1. Пацієнт В., 60 років, з виразковою хворобою шлунка, скаржиться на час-   те олюваннз і

План догляду за пацієнтом з блювотним рефлексом на зондові маніпуляції
    Мета Сестринські     Дата

План навчання членів родини пацієнта, в якого виникають нудота та блювання
Проблема Мета Сестринські втручання (д) Члени Члени 1. Дати необхідні рекомендації у

Г; 2 — в, г; 3 — в, г; 4 — в; 5 — а; 6 — а; 7 — б; 8 — в; 9 — в.
Ситуаційні задачі Задача 1 Ви медична сестра. Сусід запросив вас з приводу блювання його дружини. Ваша так­тика? Задача 2 Медична сестра уклала пацієнта для

ЛАБОРАТОРНІ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ. УЧАСТЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ
Після вивчення теми студент має: Знати: — посадові обов'язки медичної сестри при діагностичних дослідженнях; — можливі проблеми пацієнта, наприклад страх перед бронхоскопією. Се­с

Шановний пацієнте!
Якщо Ви зацікавлені в одержанні достовірних результатів дослідження, то просимо Вас відверто відповісти на такі питання: дата і час останнього споживання їжі перед проведенням аналізу

Приклад оформлення бланку направлення
В умовах стаціонару В умовах поліклініки Терапевтичне відділення У бактеріологічну лабораторію У клінічну лабораторію Клінічний аналіз сеч

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
1. Який розчин слід використати для дезінфекції мокротиння в плювальниці: а) 5 % розчин хлораміну; б) 0,5 % розчин хлорного вапна; в) 1 % розчин хлораміну; г) 2

Задача 4
Пацієнтка принесла добову сечу для визначення вмісту глюкози, при цьому напере­додні вранці сечовий міхур не спорожнила. Як вчинити? Задача 5 Пацієнту призначене дослідження калу

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги