рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Состав и формы бухгалтерской отчетности (СКЛАД І ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ)

Работа сделанна в 2000 году

Состав и формы бухгалтерской отчетности (СКЛАД І ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ) - раздел Экономика, - 2000 год - Мжрегональна Академя Управлння Персоналом Закарпатський Нститут М.августина В...

Мжрегональна Академя управлння персоналом Закарпатський нститут м.Августина Волошина Факультет бзнесу та зовншньо-економчно дяльност Кафедра економки та управлння бзнесом Габор Кристина ванвна КУРСОВА РОБОТА З дисциплни Бухгалтерська звтнсть За темою СКЛАД ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКО ЗВТНОСТ Шифр групи 11-2000 СОА 2.0з Спецальнсть облк аудит Спецалзаця облк аудит Науковий кервник Ст.викладач Прокопенко Л.В. УЖГОРОД-2002 З М С Т Вступ 3 Роздл 1. Бухгалтерська звтнсть призначення склад, вимоги при складанн 1.1 . Поняття та користувач бухгалтерсько звтност 4 1.2 . Яксн характеристики бухгалтерсько звтност 9 1.3 . Принципи пдготовки бухгалтерсько звтност 13 Роздл 2. Характеристика основних форм бухгалтерсько звтност 1. Баланс пдпримства 19 2.2 . Звт про фнансов результати 22 2.3 . Звт про рух грошових коштв.24 2.4 . Звт про власний каптал 30 2.5 . Складання примток до бухгалтерсько звтност. 32 Роздл 3. Порядок складання бухгалтерсько звтност на матералах ТОВ Данте 34 Висновок.37 Додатки 38 Список використано лтератури 51 Вступ Програма реформування бухгалтерського облку в Укран передбача збереження стабльност бухгалтерського облку створення умов для еволюцйного його розвитку без руйнування накопиченого досвду його ведення в народному господарств. У 2000 роц сталися принципов змни в органзац веденн бухгалтерського облку в Укран, як випливають з вимог мжнародних стандартв.

Здйснено перехд пдпримств органзацй на нову методологю бухгалтерського облку господарських операцй, доходв, витрат фнансових результатв на нову систему бухгалтерського облку.

Дана робота ма за мету розглянути чинн в Укран форми обов язково бухгалтерсько фнансово звтност, виявити специфку форм звтв та дати поняття про змст кожного з них. Бльш детальну нформацю, що не наведена у цй робот, мстять конкретн закони, укази, на як зроблено посилання.

Фнансов звти склада бльшсть пдпримств у всх кранах свту. Вигадати унверсальний звт, який вдображав би фнансове життя пдпримства у всй його багатогранност, поки що не вдалося.

Як показу практика, оптимальним складання клькох рзних звтв, кожний з яких розкрива ту чи ншу грань дяльност пдпримства. Так, баланс мстить нформацю про стан активв, зобов язань власного капталу пдпримства на конкретну дату як правило, на останнй день основного або промжного звтного пероду року, кварталу або мсяця.

Це да можливсть судити про масштаби пдпримства, а наявнсть графи на початок звтного пероду дозволя дйти висновкв щодо деяких тенденцй його розвитку. Водночас за показниками балансу важко судити, наприклад, про те, наскльки успшною була дяльнсть пдпримства у звтному перод, як доходи було отримано як витрати здйснено. Цю нформацю мстить звт про фнансов результати. А оскльки звтних форм клька, дуже важливо, щоб наявн у них показники взамно доповнювали один одного, а коли потрбно узгоджувалися мж собою.

Роздл 1 Бухгалтерська звтнсть призначення склад, вимоги при складанн 1. Поняття та користувач бухгалтерсько звтност Фнансова звтнсть це узагальнена нформаця, яка грунтуться на даних бухгалтерського облку про фнансовий стан, результати дяльност та рух коштв пдпримства потрбна зацкавленим особам користувачам для прийняття ршень. Термном пдпримство позначено широке коло осб, адже згдно з Законом про бухоблк обов язок складати фнансову звтнсть поширються на всх юридичних осб, створених вдповдно до законодавства Украни, незалежно вд х органзацйно-правових форм форм власност, а також на представництва суб ктв господарсько дяльност.

У деяких випадках бухгалтерську звтнсть складають неюридичн особи. Зокрема, вдповдно до п.5 ст.8 Закону про бухоблк фл, представництва, вддлення та нш вдокремлен пдроздли, якщо х видлено на окремий баланс, зобов язан вести бухгалтерський облк. Результати такого облку включають до фнансово звтност пдпримства юридично особи.

Показники дяльност флй, представництв, вддлень та нших вдокремлених пдроздлв пдпримства, не видлених на окремий баланс, також включають до фнансово звтност юридично особи, як це передбачено п.11 ПСБО 1. Користувач фнансово звтност До користувачв фнансово звтност вдносяться як юридичн, так фзичн особи, яикм для прийняття ршення потрбна нформаця про дяльнсть пдпримства. Усх користувачв можна умовно роздлити на зовншнх внутршнх.

До зовншнх користувачв належать - нвестори - акцонери - кредитори та постачальники - покупц та клнти - податков органи - органи державно статистики - нш державн установи. До внутршнх користувачв належать - кервництво пдпримства - управлнський персонал - працвники пдпримства - профсплков органи. У п.1. ст.14 Закону про бухоблк вказан користувач, яким пдпримства зобов язан подавати квартальну та рчну фнансову звтнсть. До таких користувачв вдносяться - органи, до сфери управлння яких належать пдпримства - трудов колективи на х вимогу - власники засновники пдпримства. Зазначеною нормою Закону передбачено також, що органам виконавчо влади та ншим користувачам фнансова звтнсть податься вдповдно до законодавства.

У Порядку 419 конкретно названо й деяких нших користувачв фнансово звтност. Зокрема, у встановлених законодавством випадках пдпримства зобов язан звтувати перед - органами державно статистики - органами Державного казначейства щодо бюджетних асигнувань, одержаних з державного бюджету - фнансовими вддлами райдержадмнстрацй, мськвиконкомв фнансовими управлннями обласних, Кивсько Севастопольсько мських держадмнстрацй щодо використання асигнувань, отриманих з мсцевих бюджетв.

Комерцйн банки подають фнансову звтнсть також Нацональному банку. Склад форми Потреби користувачв взначають обсяг нформац, а, вдповдно, склад фнансово звтност, а також види та форми. Цлком зрозумло, що користувачам фнансово звтност великого заводу потрбна бльш докладна нформаця, нж користувачам фнансово звтност невелико майстерн, а потреби користувачв звтност банкв суттво вдрзняються вд потреб користувачв звтност бюджетних установ.

Чинн нормативн документи бухгалтерського облку у тому числ Закон про бухоблк враховують це передбачають рзну за складом, видами та формами фнансову звтнсть для рзних категорй суб ктв господарювання. Форми фнансово звтност перелчено у п.2 ст.11 Закону про бухоблк. Усього х п ять - баланс - звт про фнансов результати - звт про рух грошових коштв - звт про власний каптал - примтки до звтв. Форми фнансово звтност та порядок х складання згдно з статтею 11 Закону про бухоблк встановлено - Державним казначейством Украни для бюджетних установ - Нацональним банком Украни для банкв - Мнстерством фнансв Украни для всх нших пдпримств органзацй.

Але не вс суб кти господарювання зобов язан складати подавати користувачам повний комплект тобто вс п ять форм фнансово звтност. За складом розрзняють фнансову звтнсть - суб ктв малого пдпримництва та представництв ноземних суб ктв господарсько дяльност - нших суб ктв господарсько дяльност.

Вдповдно до п.3 ст.2 Закону про бухоблк суб кти пдпримницько дяльност, яким вдповдно до законодавства надано дозвл на ведення спрощеного облку доходв витрат, ведуть бухгалтерський облк подають фнансову звтнсть у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему облку звтност. А п.3 ст.11 зазначеного Закону передбачено, що для суб ктв малого пдпримництва представництв ноземних суб ктв господарсько дяльност нацональними положеннями стандартами встановлються скорочена за показниками фнансова звтнсть у склад балансу звту про фнансов результати.

Керуючись цю нормою Закону про бухоблк, Мнстерство фнансв Украни розробило не заплановий спочатку тобто не включений до Програми реформування системи бухгалтерського облку з застосуванням мжнародних стандартв стандарт ПСБО 25. Цим стандартом передбачено, що фнансова звтнсть суб ктв малого пдпримництва включа тльки дв форми - баланс - звт про фнансов результати.

Обидв ц форми об днан загальною назвою Фнансовий звт суб кта малого пдпримництва мають скорочену порвняно з аналогчними формами для нших пдпримств кльксть показникв. Види звтност Згдно з ст.12 Закону про бухоблк суб кти господарювання, як мають дочрн пдпримства, крм фнансових звтв про власн господарськ операц зобов язан складти подавати консолдовану фнансову звтнсть, тобто звтнсть, що вдобража фнансовий стан, результати дяльност та рух коштв юридично особи та дочрнх пдпримств як дино економчно одиниц.

Крм консолдовано фнансово звтност, сну ще зведена звтнсть, яку складають подають - мнстерства, нш центральн органи виконавчо влади, до сфери управлння яких належать пдпримства, заснован на державнй власност, а також господарських товариств, акц частки, па яких перебувають у державнй власност - органи, як здйснюють управлння майном пдпримств, заснованих на комунальнй власност щодо всх пдпримств, що належать до сфери х управлння, а також щодо господарських товариств, акц частки, па яких перебувають у комунальнй власност - об днання пдпримств щодо всх пдпримств, що входять до х складу.

Перелк видв дяльност, за якими складають зведену фнансову звтнсть, затверджено Наказом 37. Пероди, дати, термни Вдповдно до статт 13 Закону про бухоблк пункту 12 ПСБО 1 звтним перодом для складання фнансово звтност календарний рк. Промжну звтнсть складають щоквартально або щомсяця наростаючим пдсумком з початку звтного року, вона для всх пдпримств включа тльки дв форми баланс звт про фнансов результати.

У окремих випадках звтний перод може бути меншим або бльшим за рк. Зокрема - перший звтний перод щойно створеного пдпримства може бути меншим нж 12 мсяцв, але не повинен перевищити 15 мсяцв. Зазначен норми дозволяють дйти висновку про те, що пдпримства, створен зарестрован у перод з 1 жовтня до 31 грудня, фнансову звтнсть за цей перод не складають. Першим звтним перодом для них буде перод з дати рестрац до кнця наступного року - звтним перодом пдпримства, що лквдують, перод з початку року до дати прийняття ршення про його лквдацю. Це передбачено п.3 ст.13 Закону про бухоблк п.13 ПСБО 1. Згдно з п.21 ПСБО 1 у кожному фнансовому звт залежно вд його форми ма бути вказано - або дату, станом на яку наведено його показники баланс - або перод, який охоплю цей звт звт про фнансов результати, звт про рух грошових коштв, звт про власний каптал.

Якщо перод, за який складено фнансовий звт, вдрзняться вд основного календарний рк або промжного квартал, мсяць звтного пероду, то причини та наслдки цього повинн бути розкрит у примтках до фнансово звтност.

Вдповдно до вимоги ст.14 Закону про бухоблк постановою Кабнету Мнстрв Украни затверджено Порядок 419, яким визначено порядок встановлено так термни подання фнансово звтност - квартальна крм зведено та консолдовано не пзнше 25 числа мсяця, наступного за звтним - рчна не пзнше 20 лютого року, наступного за звтним. Якщо дата подання звтност збгаться з неробочим вихдним або святковим днем, термн подання переносять на перший псля вихдного робочий день. 1.2. Яксн характеристики бухгалтерсько звтност Для подання сприйняття нформац найзручншою таблична форма.

Саме тому вс звтн форми у тому числ й примтки до фнансово звтност подано у вигляд таблиць. Основний елемент форм фнансово звтност стаття. Кожна стаття вдповда конкретному виду об ктв облку активв, зобов язань, капталу, витрат, доходв тощо. Як правило, стаття це один рядок, що ма свй код умовну позначку, який складаться з трьох цифр. У баланс деяк статт складаються з трьох цифр. Наприклад, стаття Нематеральн активи ма три рядки х коди 010, 011, 012. За економчним змстом статт об днано в роздли та частини.

В укранському варант фнансових звтв на вдмну вд мжнародно практики, де статт звтв визначають сам пдпримства, керуючись при цьому принципами складання фнансово звтност найменування статтей показникв, а також коди рядкв стандартизовано встановлено вдповдними стандартами в усх формах вдображено в графах 1 2. Решту граф призначено для заповнення показниками пдпримства, яке звту. Причому в рзних формах звтност для заповнення призначено рзну кльксть граф. У баланс форма 1 х дв - в однй графа 3 вдображають показники на початок звтного пероду - у другй графа 4 на кнець того самого звтного пероду, тобто на дату складання балансу.

У звт про фнансов результати форма 2 у звт про рух грошових коштв форма 3 наводять показники як за звтний, так за попереднй пероди.

Отже, забезпечують порвняннсть показникв одну з яксних характеристик фнансово звтност, передбачених п.14 ПСБО 1. Але у звт про фнансов результати для заповнення призначено дв графи, а в звт про рух грошових коштв - чотири, оскльки в кожнй статт як за звтний, так за попереднй пероди потрбно подати дан про надходження та витрати. У звт про власний каптал форма 4 кожна графа вдповда одному з видв капталу статутний, додатковий, резервний тощо. А в примтках до рчно фнансово звтност форма 5, що складаться з клькох автономних роздлв, у рзних роздлах рзна кльксть граф. Як правило, графи на початок звтного пероду за попереднй перод заповнюють шляхом простого перенесення до них показникв з звтних форм за вдповдний перод. Але у деяких випадках ц показники слд вдкоригувати.

Зокрема, шляхом коригування сальдо нерозподленого прибутку на початок звтного року вдображають - виправлення помилок, допущених пд час складання фнансових звтв у попереднх перодах п.4 ПСБО 6 - вплив змни облково полтики на под та операц минулих перодв п.12 ПСБО 6. Загальну суму коригувань вдображають також у рядку 050 з розшифровкою за видами коригувань у рядках 020, 030 040 звту про власний каптал у граф 8 Нерозподлений прибуток.

Пунктом 10 ПСБО 1 встановлено певн критер, яким повинна вдповдати стаття, для того, щоб була пдстава вдобразити у фнансовй звтност. Такими критерями визначено - наявнсть ймоврност надходження вибуття майбутнх економчних вигд, пов язаних з цю статтею - можливсть достоврно оцнки статт.

Ц сам критер застосовують для визнання вдповдних об ктв облку основних засобв, запасв, зобов язань, доходв, витрат тощо з метою вдображення х у бухгалтерському облку. Це означа, що до фнансово звтност включають у вартсному вираженн т об кти, як ранше вже було вдображено в бухгалтерському облку. Джерелом нформац для складання фнансових звтв дан бухгалтерського облку сальдо й обороти за рахунками та субрахунками, деяк показники аналтичного облку.

Тому такою важливою узгодженсть мж Планом рахункв статтями фнансових звтв. Складанню звтв повинен передувати аналз усх показникв, як до них входять. якщо яксь з них не вдповдають зазначеним критерям, необхдно виконати вдповдн коригування. Крм того, фнансов звти повинн вдповдати певним яксним характеристикам. Перелк цих характеристик наведено в п.14-17 ПСБО 1. До них належать - дохдливсть однозначнсть тлумачення за умови, що користувач мають достатн знання зацкавленсть у сприйнятт нформац, яка мститься у фнансових звтах - доречнсть достоврнсть нформац.

При цьому доречною вважають нформацю, яка вплива на прийняття ршень користувачами, да змогу вчасно оцнити минул, тепершн та майбутн под, пдтвердити та скоригувати хн оцнки, зроблен у минулому, а достоврною вважають нформацю, яка не мстить помилок та перекручень, як здатн вплинути на ршення користувачв звтност - порвняннсть, можливсть порвнювати фнансов звти пдпримства за рзн пероди, а також фнансов звти рзних пдпримств.

Конкретний змст статтей фнансових звтв згдно з п.9 ПСБО 1 визначено вдповдними положеннями стандартами бухгалтерського облку. Щоб фнансова звтнсть була зрозумлою користувачам, вона повинна мстити дан про пдпримство дату звтност та звтний перод валюту звтност та одиницю вимру вдповдну нформацю щодо звтного та попереднього пероду облкову полтику пдпримства та змни консолдацю фнансових звтв припинення лквдацю окремих видв дяльност обмеження щодо володння активами участь у спльних пдпримствах виявлен помилки минулих рокв та пов язан з ними коригування переоцнку статей фнансових звтв ншу нформацю, розкриття яко передбачено вдповдними положеннями стандартами. нформаця про пдпримство, яка пдляга розкриттю у фнансовй звтност, включа - назву, органзацйно-правову форму та мсцезнаходження пдпримства крану, де зарестроване пдпримство, адресу його офсу - короткий опис основно дяльност пдпримства - назву органу управлння, у вданн якого перебува пдпримство, або назву його материнсько холдингово компан - середню чисельнсть персоналу пдпримства протягом звтного пероду. 1.3. Принципи пдготовки бухгалтерсько звтност Принципи ведення бухгалтерського фнансового облку у свтовй практиц регулюються положеннями стандартами, як розробляють професйн органзац бухгалтерв.

При цьому вони мають рекомендацйний характер та грунтуються на концептуальнй основ складання та подання фнансових звтв, розробленй Комтетом з мжнародних стандартв бухгалтерського облку.

В Укран основи ново системи бухгалтерського облку закладено в Закон Украни Про бухгалтерський облк фнансову звтнсть в Укран та конкретизовано в нацональних положеннях стандартах бухгалтерського облку.

Методологчн засади застосування нового Плану рахункв бухгалтерського облку та облку окремих господарських операцй викладено у вдповдних положеннях стандартах бухгалтерського облку. Закон нада пдпримствам право самостйно визначати облку полтику та розробляти систему форми внутршньогосподарського управлнського облку, звтност контролю.

Отже, держава встановлю правила й процедури обробки економчно нформац та складання фнансово звтност тльки для зовншнх користувачв. Загалом, ознайомившись з нововведеними принципами бухоблку та звтност, як передбачен МСБО, можна вважати, що укранськ бухгалтери керувалися ними у свой практичнй дяльност задовго до х письмового викладу. Але робили вони це неусвдомлено, оскльки втчизнян пдручники посбники з бухгалтерського облку не мстили словесного опису принципв, тод як захдна бухгалтерська школа да майбутнм бухгалтерам ц вдомост вже з перших днв х знайомства з предметом.

Майже ус перелчен у МСБО принципи не абсолютно новими для втчизняних бухгалтерв, окрм хба принципу обачност. Сутнсть принципу обачност поляга у вибор бухгалтером такого методу оцнки, який дозволя уникнути заниження у фнансовй звтност витрат зобов язань та вдповдно завищення активв доходв. Дотримання цього принципу поки що не дуже властиве укранським пдпримствам. Можна сказати, вн д навпаки.

Пдпримц прагнуть показати у звтност якомога бльше витрат, вдповдно, менше доходв з метою мнмзац податкових платежв, оскльки до користувачв фнансово звтност в основному зараховують переважно податков органи. Щодо нших користувачв нвесторв, партнерв по бзнесу, клнтв, постачальникв то, як правило, вони не виявляють серйозно зацкавленост в отриманн достоврно фнансово нформац про пдпримство. Тому кервники пдпримств не прагнуть показати сво пдпримство у вигдному свтл. накше кажучи, нема нтересу до нформац нема потреби у розкритт.

Потреба у мнмзац податкв поки переважа над потребою надавати об ктивну нформацю про стан справ. На вдмну вд укранських, американськ та захдновропейськ бзнесмени прагнуть прикрасити показники фнансово-майнового стану свох пдпримств, оскльки для них набагато важливше показати користувачам фнансово звтност, що бзнес розвиваться успшно, фнансовий стан стйкий, зобов язання в норм, рентабельнсть висока. Усе це обця нвесторам та акцонерам висок вдсотки та дивденди.

Щодо решти принципв, то втчизнян бухгалтери користувались ними ранше, бо без них облк був би неможливим, тому вони й принципи засади, база. Саме до таких принципв належать автономнсть, безперервнсть, сторична собвартсть, диний грошовий вимрник тощо. Сутнсть принципу автономност поляга у тому, що активи, каптал зобов язання пдпримства повинн розглядатися окремо вд активв, капталу, зобов язань нших пдпримств та окремо вд майна, доходв зобов язань власникв цього пдпримства, оскльки бзнес самостйною, вдокремленою вд засновника субстанцю.

Принцип сторично собвартост означа, що пд час оприбуткування на баланс активв х слд оцнювати, виходячи з витрат на виробництво або придбання, тобто за собвартстю, яка склалася сторично. Решту методв оцнки активв ринкова вартсть, справедлива вартсть тощо слд застосовувати лише у випадках, кол так витрати неможливо визначити з високим ступенем достоврност або коли оцнка активв за х сторичною собвартстю не вдповда економчнй доцльност х придбання.

Сутнсть принципу диного грошового вимрника поляга у тому, що вимрювання й узагальнення усх операцй, що х проводять у регстрах бухгалтерського облку, здйснюються в динй грошовй одиниц незалежно вд того, скльки видв валют пдпримство ма у свому розпорядженн. Зазвичай, це валюта крани, в якй пдпримство зарестровано. Це означа, що неможливо пдсумовувати укранськ гривн з американськими доларами пд час розрахунку загальних вартсних результатв. Ус валюти приводяться до одн. Основне завдання принципу превалювання змсту над формою поляга у тому, що облк всх господарських операцй рестрацю фактв господарського життя слд здйснювати вдповдно до сутност цих операцй та економчно реальност, а не тльки виходячи з х юридично форми.

Такий принцип як безперервнсть можна розглядати подвйно власне як принцип як умову припущення. У мжнародних стандартах безперервнсть бухгалтерського облку розглядають саме як припущення. Безперервнсть поляга у тому, що оцнка активв зобов язань здйснються виходячи з умови, що дяльнсть пдпримства продовжуватиметься необмежено довго його лквдаця в недалекому майбутньому не очкуться.

Поряд з тим, безперервнсть бухгалтерського обляку поляга не тльки в тому, що пдпримство д необмежено довго продовжуватиме дяльнсть у осяжному майбутньому, а й у тому, що наслдки операцй, що х вдображають на рахунках, можуть правильно визначатися лише з урахуванням наслдкв попереднх операцй. накше кажучи, кнцеве сальдо не може бути визначене без урахування початкового сальдо.

У сальдовому баланс нколи не буде рвност, якщо хоча б один, вдмнний вд нуля, залишок не буде враховано у загальному пдсумку валюти балансу. При цьому не ма значення переривало пдпримство свою дяльнсть хоча б на якийсь час чи н. Сальдо обороти сальдо тощо це безперервний ланцюг. Якщо принцип безперервност розглядати як умову тривалост, то його значення поляга у тому, що пдпримство дятиме необмежено довго в близькому майбутньому не очкуться його лквдаця.

А у випадку, наприклад, банкрутства активи може бути переоцнено за лквдацйною вартстю для бльш швидкого х продажу, щоб можна було розрахуватися з кредиторами. Принцип нарахування та вдповдност доходв витрат поляга в тому, що ддя визначення фнансового результату звтного пероду необхдно зставити доходи звтного пероду та витрати, як були здйснен для отримання цих доходв. При цьому доходи витрати вдображаються в облку звтност у момент х виникнення, незалежно вд часу надходження сплати грошей. накше кажучи поняття доходв витрат не потрбно дентифкувати з грошовими потоками. Цей принцип, передбачений МСБО, не для нас новим, оскльки уже в процес облку ми зставлямо отриман доходи та понесен на них витрати.

Суттву роль цей принцип вдгра в американському облку, тому що американц користуються ним тльки пд час пдготовки фнансових звтв, оскльки доходи витрати вони вдображають за фактом оплати. Принцип перодичност припуска розподл дяльност пдпримства на певн промжки часу з метою складання фнансово звтност.

Втчизняний облк передбача подл звтност на перодичну мсяць, квартал, пврччя, 9 мсяцв та рчну. Обов язкова подача фнансово звтност передбача квартальн пероди та рчну. Згдно принципу повного висвтлення фнансова звтнсть повинна мстити всю нформацю про фактичн та потенцйн наслдки операцй та подй, яка може вплинути на ршення, що приймаються на основ. Принцип послдовност передбача постйне з року в рк застосування пдпримством обрано облково полтики. Змна облково полтики повинна бути обгрунтована розкрита у фнансовй звтност. Рчний бухгалтерський звт пдпримства подають за такими типовими формами - 1 баланс - 2 звт про фнансов результати - 3 - звт про рух грошових коштв - 4 звт про власний каптал - примтки до рчно фнансово звтност.

Змст форма звтв визначаються та регламентуються вдповдними положеннями стандартами бухгалтерського облку. Перед початком складання звтност пдпримства виконують велику пдготовчу роботу - перевряють повноту вдображення в поточному облку господарських операцй, оформлюють х вдповдними документами - уточнюють розподл витрат доходв мж сумжними звтними перодами - перевряють стан розрахункв списують в установленому порядку нереальну дебторську заборговансть, а також кредиторську заборговансть, за якою минули строки позовно давност - розподляють витрати на обслуговування виробництва й управлння - визначають та списують фнансовий результат - перевряють правильнсть облкових записв, взамно звряють дан синтетичного та аналтичного облкв - перед складанням рчного звту здйснюють повну нвентаризацю.

Роздл 2

Характеристика основних форм бухгалтерсько звтност

Потм ц дан буде використано пд час заповнення вдповдних рядкв форми 3. Згдно з ПСБО 4 метою складання звту про рух грошових коштв надання кор... Форма 3 складаться з трьох роздлв - Рух коштв у результат операцйно дя... Рух коштв у результат операцйно дяльност Перший роздл форми 3 включа в... ншу нформацю, розкриття яко передбачено вдповднимим положеннями станда...

Порядок складання бухгалтерсько звтност на матералах ТОВ Данте

Дебторська заборговансть за надан послуги, роботи склада 1,2 тис.грн. грн. Пдпримство не зазнало витрат майбутнх перодв рядок 270. рядок 570 2 нш поточн зобов язання - 1,6 тис.грн. рядок 180.

Список використано лтератури

9. Методичн рекомендац з переврки порвняннст показникв форм рчно фнанснов... 15. О Васюта-Беркут, Г.Ф.Шептко, Н.О.Ромашевська За заг.ред. с.11-25.

– Конец работы –

Используемые теги: состав, формы, бухгалтерской, отчетности, СКЛАД, форми, БУХГАЛТЕРСЬКОЇ, ЗВІТНОСТІ0.098

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Состав и формы бухгалтерской отчетности (СКЛАД І ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ)

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Бухгалтерский баланс как основная форма бухгалтерской отчетности
Главными пользователями бухгалтерской информации выступали министерства и ведомства, а также другие государственные органы (статистические,… В связи с этим появляется необходимость финансового управления фирмы, т.е.… Объектом управления являются финансовые ресурсы предприятия, в частности их размеры, источники их формирования, и…

КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ ПМ.04. Составление и использование бухгалтерской отчетности 5 семестр ВОПРОС 1 Виды бухгалтерской отчетности
ВОПРОС Виды бухгалтерской отчетности... По видам отчетность делится на бухгалтерскую финансовую управленческую налоговую статистическую и оперативную...

Ведение аналитического и синтетического учета бухгалтерских документов и составление бухгалтерской отчетности

ЗАДАНИЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ ПРАКТИЧЕСКИХ ЗАНЯТИЙ ПО КУРСУ БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ Задание 1. На основании состава имущества ОАО Ростов произвести группировку хозяйственных средств имущества по видам и составу
УЧЕТНО ЭКОНОМИЧЕСКИЙ ФАКУЛЬТЕТ... ХАХОНОВА Н Н... ЗАДАНИЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ ПРАКТИЧЕСКИХ ЗАНЯТИЙ...

Форма государства (форма правления, форма государственного устройства, политический режим)
И одна из главных стоящих передо мной целей - изучить более досконально одну из тем теории государства и права - формы государства Рассматриваемый… Так что за работу Марксистка - ленинская теория считает основной причиной… Полн. собр. соч. Т.33 стр. 7. По этой причине официальная советская историография долгое время не признавала…

Форма государства (форма правления, форма государственного устройства, политический режим)
И одна из главных стоящих передо мной целей - изучить более досконально одну из тем теории государства и права - формы государства Рассматриваемый… Так что за работу Марксистка - ленинская теория считает основной причиной… Полн. собр. соч. Т.33 стр. 7. По этой причине официальная советская историография долгое время не признавала…

Состав и содержание бухгалтерской отчетности
На сайте allrefs.net читайте: "Состав и содержание бухгалтерской отчетности"

Чтобы обратиться к составу, нужно сначала посмотреть основания преступления. Состав преступления выступает в качестве основания преступления
Состав преступления позволяет нам отграничить одно от другого... Чтобы обратиться к составу нужно сначала посмотреть основания преступления... Сначала нужно разобраться что такое основания преступления а потом мы увидим что единственное основание это...

Деятельность международных организаций по вопросам унификации бухгалтерского учета и финансовой отчетности
По сути, международные стандарты изначально создавались для управления бизнесом и экономикой в целом.Напротив, отечественный бухгалтерский учет… Дальнейшая гармонизация может быть достигнута путем сосредоточения внимания на… Реформа бухгалтерского учета в России значительно отстала от реформ экономических. Например, банковская система…

Анализ финансового состояния предприятия на основе бухгалтерской отчетности
К1 – характеризуется отношением фактической стоимости оборотных средств предприятия к наиболее срочным обязательствам предприятия в виде…

0.033
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам