рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мотиваційна діяльність міжнародних корпорацій

Мотиваційна діяльність міжнародних корпорацій - раздел Менеджмент, Міжнародний менеджмент: Конспект лекцій для студентів Розробка Методів Стимулювання Та Мотивації Персоналу Підприємства – Творчий П...

Розробка методів стимулювання та мотивації персоналу підприємства – творчий процес. У сукупності цих методів використовуються як матеріальні так і нематеріальні стимули.

Форми стимулювання персоналу міжнародних корпорацій:

1. Основна матеріальна винагорода розглядається як базисна для будь-якої країни та умов праці.

2. Компенсації

3. Нематеріальне стимулювання

4. Змішане стимулювання

Матеріальна винагорода:

1. Оклад становить, як правило, від 40 до 70 % загального розміру винагороди робітника міжнародної фірми.

2. Другий рівень — надбавки, доплати, додаткові виплати, премії, комісійні винагороди(для торгових працівників фірми) — становлять у сукупності до 60 % загальних виплат.

3. Третя складова — участь у прибутках та опціони — являють собою особливий інструмент стимулювання, який використовують далеко не всі міжнародні фірми і, в основному, для керівних працівників.

Компенсації - специфічний набір інструментів стимулювання робітників у МК (особливо при закордонних призначеннях). Це головне, що відрізняє систему винагороди у «домашньому» середовищі від міжнародного. Фірми компенсують робітнику реальні і передбачувані затрати, пов’язані з переміщенням (транспорт, оренда приміщень, харчування), а також надають соціальні виплати та пільги (на навчання дітей, по проведенню свят, відпусток).

Нематеріальне стимулювання - класичні форми мотивації співробітників без матеріальної винагороди (подяки, нагороди, заохочення, нова робота, дострокове просування), а також ігри, конкурси, програми загального і спеціального навчання.

Змішане стимулювання - комбіновані (матеріальні і нематеріальні) форми і тому є необхідним доповненням до основного стимулювання і компенсації. Різноманітні прийоми спонукання працівників (призи, подарунки, пенсійні і страхові програми) спрямовані на зміцнення лояльності працівників у теперішньому і збільшення продовження їхньої активності роботи в майбутньому.

У 2000 р. журнал “Форчун” опублікував огляд методів мотивації робітників 100 компаній – кращих міст роботи у США у 1998-2000 р.р. Згідно з цим оглядом найбільш поширеними й ефективними методами мотивації робітників у цих компаніях визнано наступні.

1. Висока зарплата і пільги (прямий зв’язок рівня зарплати з продуктивністю праці та якістю вироблених товарів; премії, право на придбання акції, пакети пенсійного забезпечення). До числа пільг відносяться: нагляд за дітьми працівників за містом роботи; організація спортивних приміщень й масажних кабінетів; проведення відпустки або є вихідних днів на власних базах відпочинку компанії; послуги служб побуту; часткове фінансування (або ж зовсім безкоштовне) харчування; дозвіл виходити на роботу у нормальному одязі; надання пільгових путівок; оплачувальна творча відпустка; оплата навчання дітей; преміювання за перевищення запланованих показників; допомога при зміні місця проживання.

2. Повага до співпрацівників, їх ідей пропозицій. Дослідження свідчать, що передача повноважень “зверху-вниз” і подання працівником права самостійно приймати рішення підвищують мотивацію та моральне задоволення працівників, а, разом з тим, продуктивність їх праці. Аналогічний результат дає і введення самоуправління трудових колективів.

3. Створення відносин взаємоповаги, взаєморозуміння і підтримки як серед робітників, так між робітниками і керівництвом. Компанії, в яких використовуються неформальний стиль спілкування, працюють значно краща завдяки вигідному впливу такої атмосфери на продуктивність.

4. Висока свідомість робітників. Соціальна місія компанії, розуміння важливості поставлених завдань, натхнення керівництва. Високі цілі компанії (допомога хворим і повернення їх до повноцінного життя – у формації; покращення харчування, здоров’я людини – у торгівлі натуральними продуктами; створення глобальної спільноти й зміна обміну світу - Internet-компаніях) підвищують відповідальність й свідомість працівників компаній, їх прагнення за високоефективної праці.

5. Інформування працівників щодо фінансових показників стратегії, умовах ринку, діях конкурентів. Доведення цієї інформації до робітників показує, що їм довіряє керівництво і від них нічого не ховається. Відсутність такої інформації заважає робітникам виконувати свої обов’язки, підвищувати кваліфікацію. Позбавляє стимулів.

6. Створення сприятливих умов праці. Наявність програм і умов, які підтверджують турботу керівництва до працівників здійснює, як правило, позитивний вплив на трудовий клімат і продуктивність.

7. Просування “своїх” замість запрошення “чужих”. Якщо робітник бачить, що він може зробити кар’єру в даній компанії. У нього не виникає бажання збігти до конкурента. Роботодавець, вбачаючи старанність робітників, також не бажатиме з ними розставатися. Такий підхід впливає на трудові показники: перспективи службового просування, окрім того, примушують працівників підвищувати кваліфікацію, освоювати нові операції та набувати нових знань.

8. Гнучкі методи управління в умовах полікультурного середовища. Головним принципом управління в умовах багатонаціонального (полікультурного) середовища є принцип цінності для організації усіх її працівників, до якої б національності й культури вони не належали, і абсолютного недопущення дискримінації на ґрунті расових ознак, статі чи культури.

Ефективна система мотивації та стимулювання має заохочувати досягнення результатів, а не виконання встановлених обов’язків. Робітники повинні працювати для досягнення поставлених цілей, а не відбувати робочій час. Звідси, абсолютно неправильним є управління, у якому заохочування пов’язується з задовільним виконанням посадових інструкцій. Результат праці є тим показником, на якому має ґрунтуватися заохочення та його зв’язок з реалізацією стратегії й ефективністю підприємства у цілому.

Мотивація та стимулювання керівників вищого рівня управління ґрунтується на інших критеріях й підходах, ніж ті, які застосовуються відносно лінійного персоналу й працівників. Вибір критеріїв, на яких ґрунтується мотивація вищого управління персоналу, залежить від ситуації – фінансових і стратегічних цілей компанії, улов досягнення стратегічного й конкурентного успіху.

Досвід провідних компаній дозволяє сформулювати наступні принципи мотивації і матеріального стимулювання у міжнародному менеджменті, які сприяють успішній реалізації стратегій міжнародного бізнесу.

1. Винагородження за досягнення планових показників має складати значну частку пакета компенсацій. Мотивація й стимулювання породжують дію, якщо сума винагородження складає не менш 15-20% базового окладу. Премії, розмір яких складає 20% від окладу, володіють стимулюючим впливом, значно більшим, ніж премії у розмірі 5% оклада.

2. Система заохочувальних виплат має охоплювати усіх менеджерів і працівників, а не тільки вище керівництво. Не варто сподіватися, що лінійні менеджери й працівники бідіть докладати максимум зусиль тільки для того, щоб вищі керівники отримували великі премії.

3. Система мотивації й заохочування повинна функціонувати точно й справедливо. Якщо заплановані показники є недотягненими або результати працівника оцінюються приблизно, система мотивації не була ефективною.

4. Заохочування має бути тісно пов’язана з досягненням тільки тих показників. Які передбачені у стратегічному плані. Заохочування за показниками, які прямо не зв’язані з реалізацією стратегії, свідчить про те, що або стратегічний план є непроблемним належним чином, або реальні цілі вищого керівництва не відповідають стратегічному плану.

5. Результатами, стратегічно важливими для усієї компанії, мають бути результати, які є важливими для робітника особисто. Ціль стимулювання полягає, зокрема, у підвищенні індивідуальної зацікавленості працівників і виробленні певної поведінки.

6. Лаг часу між оцінкою роботи і виплатою винагородження має бути максимально скороченим. Значний розрив у часі між оцінкою результатів і винагородження зумовлює незадоволення працівника, при якому посилюється зв’язок причина (досягнення) – наслідки (винагородження).

7. Матеріальне стимулювання працівників має бути широко доповнено нематеріальними стимулами. Правильне використання матеріальних стимулів сильно підвищує мотивацію до високопродуктивної праці. Але, публічно озвучені повага та визнання значущості працівника, присвоєння йому спеціального звання мотивують не менше.

8. Абсолютно неприпустимою є система мотивації, при якій премії можуть отримувати погані працівники. Проблема такої системи, полягає у тому, що прецедент преміювання поганих працівників розхолоджує інших. Робітники усіх рівнів мають знати, за яку роботу вони відповідають, яких результатів від них чекають і що винагородження безпосередньо буде пов’язане з досягненням цих результатів.

Спрямованість на досягнення стратегічних цілей і реалізацію стратегії має стати основою поточної роботи усієї організації. Принцип “випровдовування не приймаються” має дотримуватися неухильно. Самовідданість і постійне підвищення якості праці повинні бути ефективно й своєчасно підкріплюватися винагородженням. Якщо рівень останнього недостатній, то уся система мотивації втрачає сенс, і у менеджерів залишається два однаково неефективних методів стимулювання – погрози й прохання.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Міжнародний менеджмент: Конспект лекцій для студентів

УНІВЕРСИТЕТ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ... ХАРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ... Кафедра менеджменту...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мотиваційна діяльність міжнародних корпорацій

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сутність, етапи розвитку та форми міжнародного бізнесу
Бізнес - це підприємницька діяльність, метою якої с створення й одержання прибутку. Бізнес як категорія ринкової економіки, являє собою систему зв'язків між економічними с

Міжнародна корпорація як фундаментальна категорія міжнародного менеджменту.
  Основним суб’єктом управління міжнародною діяльністю є міжнародні корпорації. У міжнародному менеджменті поряд з поняттям міжнародна корпорація, використовуються транснаціональна, м

Сутність і чинники розвитку міжнародного менеджменту.
  Радикальні зміни, що відбуваються в останні десятиріччя у сфері міжнародної економічної взаємодії, зумовили появу нової для еко­номічної науки галузі знань – міжнародного ме

Сутність та структура середовища міжнародного менеджменту
  Зовнішнє середовище підприємств, що діють на міжнародному ринку, характеризується особливою складністю, що обумовлено сукупністю тих чинників, які характеризують кожну країну: еконо

Політико-правове середовище і критерії його аналізу
На міжнародну економічну діяльність підприємства значний вплив здійснюють чинники й стан політико-правового середовища. Аналіз політико-правового середовища є базою усіх стратегічних рішен

Критерії аналізу політико-правового середовища
  Сегмент середовища Критерії аналізу Політичне Політичний режим кра

Простір для формулювання цілей ТНК
Прибутковість Рівень прибутку Повернення активів, інвестицій, власного капіталу Зростання щорічного прибутку Зростання щорічного доходу на од

Стратегічне впровадження
Після формулювання стратегічний план повинен бути втілений у життя. Впровадження стратегії забезпечує товари та послуги у відповідності з планом дій. Дуже часто цей план стає загальною філософією а

Стратегії міжнародних корпорацій: сутність та види
  Вплив факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на міжнародну економічну діяльність підприємства викликає необхідність формулювання певної стратегії його бізнесу.

Методи стратегічного аналізу
Основою процесу розробки й формування стратегії підприємства є стратегічний аналіз середовища міжнародного бізнесу. Стратегічний аналіз складається із чотирьох етапів:

В міжнародному менеджменті
Сучасна теорія міжнародного менеджменту визначає прийняття рішень як системоутворюючу функцію, яка пов’язує цикли управління у єдиний процес. Здебільшого в практиці управління йдеться про рішення з

Види управлінських рішень і їх характеристика
Слід зазначити, що в міжнародному менеджменті єдиної класифікації управлінських рішень, які приймаються у сфері міжнародного бізнесу, не існує. Найбільш поширеною є класифікація І. Ансофа

У міжнародному менеджменті
Прийняття рішень у міжнародному менеджменті – достатньо складний у процесуальному аспекті вид управлінської діяльності. Його виконання передбачає врахування багатьох чинників і, передусім, таких як

Організаційні структури управління і їх характеристика.
Організаційний фактор включає: структури управління, взаємозв'язки між різними їх ланками і працівниками, розподіл функцій і влади, встановлення повноважень і відповідності кожного співробітника.

Організаційні форми виходу підприємства на зовнішній ринок
Найважливішим питанням організації міжнародного бізнесу є обґрунтування доцільності виходу підприємства на зовнішні ринки. Прийняття рішень у цьому напрямі міжнародного менеджменту

Основні організаційні форми міжнародної співпраці підприємств
  Загострення конкуренції та глобалізація міжнародного бізнесу зумовили необхідність пошуку нових форм міжнародного співробітництва для досягнення конкурентних переваг. Тому в 80-і та

В міжнародних корпораціях
В міжнародному менеджменті питання корпоративної культури та управління людськими ресурсами займають важливе місце, тому що ефективність прийняття управлінських рішень залежить саме від рівня кадро

Теоретичні аспекти мотивації у міжнародному менеджменті
Реалізація стратегії та досягнення цілей міжнародного бізнесу підприємства забезпечуються також використанням мотиваційних регуляторів суб’єктів процесу управління. Мотиваційна функція міжнародного

Особливості керівництва та основні моделі лідерства в міжнародних корпораціях
Керівництво — це, одна з головних функцій менеджменту, процес впливу на людей для спрямування їхніх зусиль на досягнення певних цілей. Існують ряд проблем призначення вищи

Теоретичні основи керівництва
Стиль керівництва — це процес узгодження роботи своїх підлеглих. Успіх застосування того чи іншого стилю залежить від багатьох обставин: Ø змісту задачі і термінів її розв'язання;

Особливості міжнародних ділових комунікацій
Міжособистісне спілкування є первинним засобом управлінського спілкування в межах підприємства: щоденно менеджери підприємств спілкуються з працівниками і засоби такого спілкування варіюються від п

Контроль як функція міжнародного менеджменту
Існує уявленні про те, що менеджмент означає примус і контроль. Тому контроль традиційно вважається однією з функцій менеджменту. Контроль – це перевірка відповідності дос

Види і форми контролю міжнародних корпорацій
Контроль як елемент системи міжнародного менеджменту характеризується різноманіттям форм, типів та видів. Типологія контрольних спостережень в управлінні міжнародним бізнесом наведено на рис. 8.1.

Теоретичні основи інвестиційних операцій міжнародних корпорацій
Економічні процеси, що відбуваються в останні роки в більшості країн показали, що найбільш динамічним сектором фінансового ринку є різні форми колективного інвестування. Найбільш поширеною і перспе

Проста і фондова форми інвестиційного процесу
Інвестиційний процес у своєму розвитку пройшов ряд стадій. У міру розвитку поділу праці, ускладнення виробничих процесів, появи все нових і нових різновидів інвестиційних товарів цінні папери почин

Сутність і функції міжнародного ринку інвестицій
Міжнародні інвестиції мають суперечливу природу. У цьому зв’язку варто звернути увагу на розбіжності між інтересами корпорації та країн, в яких вони діють. Інтереси корпорації полягають в отриманні

Валютний ризик
Якщо національна валюта оцінюється високо по відношенню до валюти, в якій іноземне інвестування деноміновано, то доходи від інвестицій зменшаться, і навпаки, падаюча національна валюта збільшить ва

Інвестиційних компаній
  Однозначною думкою більшості зарубіжних і вітчизняних фахівців є те, що найбільш динамічним сектором фінансового ринку в останні роки виступають різні форми колективного інв

Порівняльний аналіз різних схем колективного інвестування
В даний час (як вже зазначалося вище) на фінансовому ринку можна виділити кілька основних форм колективного інвестування: вклади в комерційні банки, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії, ін

Сутність та види етики в міжнародних корпораціях
Для сучасної етики бізнесу апріорними є питання корпоративної соціальної відповідальності. Думка, що фінансовий добробут компанії найменше спонукає її до дотримання етичних норм, є невірною; саме ж

Основні етичні концепції в міжнародному менеджменті. Міжнародні принципи ділової етики.
  Репутація фірми (імідж) утворюється із простої суми прикладів гідної поведінки її співробітників, що демонструється: Ø у відношенні до майна фірми; Ø

Соціальна відповідальність міжнародних корпорацій
  Приватне підприємництво та глобалізації ринків розглядаються на одному рівні – як рушійна сили розвитку економіки в XXI столітті, що забезпечує вигідні інвестиції, підвищує добробут

Сутність, причини, етапи та фактори процесу глобалізації
Становлення сучасної системи світового господарства й світогосподарських зв’язків з часів першої промислової революції супроводжувалося гострими теоретичними суперечками. В їх основі лежали кардина

Сучасні концепції глобального менеджменту
З другої половини XX століття, коли міжнародний обмін набуває "вибухового характеру", світова торгівля починає розвиватися високими темпами. В період 1950-1994 pp. світовий торговий обіг

Становлення глобальних підприємств.
  Глобальна роль бізнесу полягає у зростаючому впливі міжнародних корпорацій на зміни життєдіяльності дедалі більшої частки населення світу. Розвиток телекомунікацій і транспорту, стр

Основна
  1. Дахно І. І., Альбіщенко Н. М., Жебровський А. О. та ін. Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства. – К. : Центр учбової літератури, 2007. – 327 с. 2. Кирил

ДОДАТКОВА
  11. Ансофф Игорь. Новая корпоративная стратегия / Эдвард Дж. Макдоннелл (при содействии) С. Жильцов (пер.с англ.). — С.Пб. : Питер, 1999. — 416с. 12. Белошапка Анатолий Ива

Періодичні видання
  26. Агеева А.А. Глобализация как современная тенденция развития морового хозяйства: сущность, противоречия, перспективы //Економічний вісник Донбасу. – 2007. - №1. – С.83-95.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги