рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливості міжнародних ділових комунікацій

Особливості міжнародних ділових комунікацій - раздел Менеджмент, Міжнародний менеджмент: Конспект лекцій для студентів Міжособистісне Спілкування Є Первинним Засобом Управлінського Спілкування В М...

Міжособистісне спілкування є первинним засобом управлінського спілкування в межах підприємства: щоденно менеджери підприємств спілкуються з працівниками і засоби такого спілкування варіюються від прямих наказів до звичайних виражень.

Загальна схема міжнародних комунікацій представлена на рис. 7.5.

 

 

Рис. 7.5. Процес комунікацій

 

Основними типам міжнародних комунікацій є:

Ø зовнішні міжнародні комунікації (комунікації між урядами у зв’язку з дотриманням угод про міжнародну торгівлю);

Ø внутрішні міжнародні комунікації (спілкування в даній країні менеджера з іншої країни).

Міжнародним комунікаціям притаманні певні особливості:

Ø розміщення окремих елементів комунікацій у різних частинах світу;

Ø віддаленість;

Ø вплив різних культур;

Ø різниця у часі;

Ø значні затрати.

Проблеми, які виникають при міжособистісному спілкуванні, пов’язані, передусім, з відмінностями прийняття та відмінностями міжособистісного стилю. Міжособистісний стиль – це манера людини встановлювати зв’язок з іншими. Важливість міжособистісного стилю у міжнародному менеджменті зумовлюється тим фактором, що переважна доля міжособистісних відносин реалізується через спілкування.

Схематично формування міжособистісного стилю й спілкування в організації може бути представлено як “вікно Джохарі” (рис. 7.6.).

Вихідним моментом “вікна Джохарі” є визнання того, що інформація утримується суб’єктами спілкування і ніхто з них не володіє цією інформацією у всій її повноті. “Розсіяність” знання і різні комбінації знання та незнання певної інформації формують області вікна, які визначаються як “арена”, “сліпа пляма”, “фасад”, “невідомість”.

“Арена”– область, найбільш сприятлива для міжособистих відносин і спілкування. Комунікатор і одержувач володіють усією тією інформацією, яка необхідна для проведення ефективного спілкування.

Коли інформація відома іншим, а не вам, виникає “сліпа пляма”. Міжособистністні відносини й спілкування в межах “сліпої плями” ускладнюються, оскільки вряд чи можна зрозуміти поведінку, рішення й можливості інших, не знаючи, на чому вони ґрунтуються.

 

 

Рис. 7.6. “Вікно Джохарі”. Міжособистісні стилі і спілкування

 

Коли інформація відома вам, але не відома іншим, ви можете розраховувати на “поверхневе” спілкування, або “фасад”. “Фасад”, як і “сліпа пляма”, зменшує “арену”, а, отже, й можливість ефективного спілкування.

“Невідомість” – це галузь взаємовідносин і спілкування, у якій релевантна інформація не відома ані вам, ані іншій стороні. Ситуація “невідомості” є типовою для підприємств, в яких працівники різних спеціальностей спілкуються для координації зусиль.

Підвищення ефективності міжособистого спілкування на підприємстві чи в організації здійснюється на основі використання двох методів (стратегії) – вираження та зворотного зв’язку.

Вираження – це метод збільшення області “арени” (або зменшення області “фасада”), який ґрунтується на відкритості і чесності при обміні інформацією її володаря з іншими. Процес використання отриманої зі сторони інформації визначається як вираження.

Зворотній зв’язок – це метод збільшення області “арени” (або зменшення області “фасада”), який ґрунтується на використанні інформації від тих, хто її дійсно знає, шляхом встановлення зворотного зв’язку з ними. Можливість використання методу (стратегії) зворотного зв’язку залежить як від бажання особистості “почути”, так і від бажання інших надати релевантну інформацію.

Звідси, використання стратегії зворотного зв’язку залежить від активного співробітництва інших, тоді як використання методу вираження вимагає активної поведінки комунікатора і пасивної інших. Теоретично менеджери, які прагнуть до ефективного спілкування, мають використовувати як вираження, так і зворотній зв’язок. Найбільший ефект міжособистністного спілкування забезпечується у разі дотримання балансу вираження й зворотного зв’язку.

Будь-яка управлінська діяльність передбачає обмін та представлення інформації, у яких управлінський персонал одночасно є комунікатором (відправником) і одержувачем інформації. В кожному підприємстві існує певно визначена система руху інформації: “зверху-вниз”, “знизу-вверх”, “горизонтальна” та “діагональна”. Від того, як ця система працює, залежить успіх бізнесу підприємства.

Розвиток ефективного комунікативного процесу є однією з найважливіших завдань будь-якої системи управління. Наявність в елементах цього процесу перешкод або бар’єрів зумовлює зниження ефективності як самого процесу спілкування, так і процесу управління в цілому. Отже, виявлення бар’єрів ефективного спілкування є передумовою розвитку комунікаційних процесів в міжнародному менеджменті.

Ці бар’єри або перешкоди можуть існувати як в організаційному, так і міжособовому спілкуванні:

1. Мовні бар’єри. Знання мови, яку використовує керівництво міжнародної корпорації є дуже важливим. Якщо менеджери не розуміють мови що використовується директорами вони можуть зробити багато помилок. Сьогодні багато корпорацій використовують англійську мову як загальну.

Основна увага сьогодні приділяється письмовим комунікаціям, тому що погана письмо є більшим бар’єром ніж погана розмова. Наприклад, відома ТНК, що має свої філіали у Німеччині запровадила наступні процедури з переводом та опрацюванням звіту. Типові кроки підготовки письмового звіту з використанням перекладу:

Ø збір персоналом матеріалу для включення до письмового повідомлення;

Ø підготовка попереднього проекту повідомлення німецькою мовою у письмовій формі;

Ø доопрацювання проекту німецькою мовою;

Ø переклад матеріалу з німецької мови англійською;

Ø консультація з персоналом, що володіє двома мовами, стосовно перекладу;

Ø доопрацювання проекту англійською мовою в додатковий час доти, доки він не буде придатним для подальшого використання.

2. Відмінності статусу. В міжнародному менеджменті компанії дуже часто використовують різні символи для підкреслення відмінностей статусу. Такі відмінності статусу можуть сприйматися суб’єктами більш низького ієрархічного рівня як загрози, що перешкоджає спілкуванню або веде до його розриву.

3. Невербальні комунікації: поведінка та дистанція. У процесі міжособистісного спілкування володар інформації і реципієнт, у меншому або більшому ступені, намагаються дотримувати соціальної дистанції. Ця "стратегія поблажливості" активно використовується тими, хто займає об'єктивно більш високі позиції в ієрархії соціального простору. У неперсоніфікованому спілкуванні соціальна дистанція (дотримання етики, прийнятої в суспільстві, манер поведінки, використання знайомої мови, розуміння теми) стирається.

4. Компетентність. У залежності від досвіду й знань відправник інформації та одержувач інформації можуть по-різному інтерпретувати одну й ту ж інформацію, що, звичайно, руйнує “спільність” комунікаційного процесу. Викривлення інформації відбувається, передусім, тому, що рівень компетенції учасників спілкування неоднаковий. На лінійному рівні проблема розширення географічної координати міжнародного бізнесу може розглядатися менеджером з маркетингу в іншій площині, ніж менеджером зі збуту. На вертикальному рівні відмінності в компетенції, різний статус менеджерів також впливає на їх компетенцію та зумовлює несвідоме викривлення спілкування.

5. Бар’єри сприйняття: рекламні повідомлення, інші погляди.

6. Вплив культури: культурні цінності, непорозуміння. Безумовно, неможливо пізнати всі розходження культурних норм не тільки чужої країни, але навіть і своєї. Менеджери, що працюють на зовнішньому ринку, повинні уміти виділяти такі області культури, без яких не можна обійтися в бізнесі, які здатні породити різного роду проблеми для бізнесу.

Відповідно зазначеним бар’єрам, шляхи підвищення ефективності міжнародних комунікацій:

а) поліпшення системи зворотного зв’язку. Найбільш важливим є зворотний зв’язок між материнськими компаніями і приєднаними відділеннями.

Існує два типи систем зворотного зв’язку:

Ø особові (наради, телефонні розмови);

Ø міжособові (звіти, бюджети, плани).

Наприклад: половина материнських компаній США підтримують зворотний зв’язок зі своїми філіями за кордоном шляхом щомісячних письмових звітів, а в компаніях Європи і Японії цей показник становить лише 10 %. 75 % компаній США проводять щорічні наради з вищими керівниками філій, у той час як для європейських та японських компаній це становить 50 %, що вважається недостатнім для домашнього офісу.

б) мовний тренінг:

Ø вербальні (усні) комунікації;

Ø невербальні комунікації (жести, міміка, хода тощо);

Ø письмові комунікації.

в) культурний тренінг:

Ø розуміння іншої культури;

Ø національна культура і субкультура;

Ø обмеженність поняття «міжнародна культура».

г) посилення гнучкості і співробітництва:

Ø внутрішньофірмова взаємодія;

Ø переговори;

Ø урахування відмінностей між географічною і корпоративною культурами.

Способи подолання культурних бар’єрів:

Ø зберігайте неупередженість;

Ø уважно ставтесь до звичаїв інших людей;

Ø враховуйте багатозначність однакових жестів і виразів у різ­них країнах;

Ø пристосовуйте ваш стиль до особливостей іншої людини.

Усі засоби спілкування поділяються на вербальні і невербальні. Найбільш значимі невербальні засоби спілкування (НЗС) або невербальні комунікації - кинесическі засоби, видимі сприймані рухи іншого, що виконують виразно-регулятивну функцію в спілкуванні.

Володіння невербальними засобами дасть можливість угадати поведінку партнерів у сфері міжнародних відносин й керувати процесом розвитку спільного бізнесу, сприяє постановці правильного діагнозу на предмет перспектив можливого управління персоналом як усередині підприємства, що працює в міжнародному бізнесі, так і управління змішаним персоналом у випадку спільного підприємства або іншої стратегії діяльності за кордоном.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Міжнародний менеджмент: Конспект лекцій для студентів

УНІВЕРСИТЕТ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ... ХАРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ... Кафедра менеджменту...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливості міжнародних ділових комунікацій

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сутність, етапи розвитку та форми міжнародного бізнесу
Бізнес - це підприємницька діяльність, метою якої с створення й одержання прибутку. Бізнес як категорія ринкової економіки, являє собою систему зв'язків між економічними с

Міжнародна корпорація як фундаментальна категорія міжнародного менеджменту.
  Основним суб’єктом управління міжнародною діяльністю є міжнародні корпорації. У міжнародному менеджменті поряд з поняттям міжнародна корпорація, використовуються транснаціональна, м

Сутність і чинники розвитку міжнародного менеджменту.
  Радикальні зміни, що відбуваються в останні десятиріччя у сфері міжнародної економічної взаємодії, зумовили появу нової для еко­номічної науки галузі знань – міжнародного ме

Сутність та структура середовища міжнародного менеджменту
  Зовнішнє середовище підприємств, що діють на міжнародному ринку, характеризується особливою складністю, що обумовлено сукупністю тих чинників, які характеризують кожну країну: еконо

Політико-правове середовище і критерії його аналізу
На міжнародну економічну діяльність підприємства значний вплив здійснюють чинники й стан політико-правового середовища. Аналіз політико-правового середовища є базою усіх стратегічних рішен

Критерії аналізу політико-правового середовища
  Сегмент середовища Критерії аналізу Політичне Політичний режим кра

Простір для формулювання цілей ТНК
Прибутковість Рівень прибутку Повернення активів, інвестицій, власного капіталу Зростання щорічного прибутку Зростання щорічного доходу на од

Стратегічне впровадження
Після формулювання стратегічний план повинен бути втілений у життя. Впровадження стратегії забезпечує товари та послуги у відповідності з планом дій. Дуже часто цей план стає загальною філософією а

Стратегії міжнародних корпорацій: сутність та види
  Вплив факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на міжнародну економічну діяльність підприємства викликає необхідність формулювання певної стратегії його бізнесу.

Методи стратегічного аналізу
Основою процесу розробки й формування стратегії підприємства є стратегічний аналіз середовища міжнародного бізнесу. Стратегічний аналіз складається із чотирьох етапів:

В міжнародному менеджменті
Сучасна теорія міжнародного менеджменту визначає прийняття рішень як системоутворюючу функцію, яка пов’язує цикли управління у єдиний процес. Здебільшого в практиці управління йдеться про рішення з

Види управлінських рішень і їх характеристика
Слід зазначити, що в міжнародному менеджменті єдиної класифікації управлінських рішень, які приймаються у сфері міжнародного бізнесу, не існує. Найбільш поширеною є класифікація І. Ансофа

У міжнародному менеджменті
Прийняття рішень у міжнародному менеджменті – достатньо складний у процесуальному аспекті вид управлінської діяльності. Його виконання передбачає врахування багатьох чинників і, передусім, таких як

Організаційні структури управління і їх характеристика.
Організаційний фактор включає: структури управління, взаємозв'язки між різними їх ланками і працівниками, розподіл функцій і влади, встановлення повноважень і відповідності кожного співробітника.

Організаційні форми виходу підприємства на зовнішній ринок
Найважливішим питанням організації міжнародного бізнесу є обґрунтування доцільності виходу підприємства на зовнішні ринки. Прийняття рішень у цьому напрямі міжнародного менеджменту

Основні організаційні форми міжнародної співпраці підприємств
  Загострення конкуренції та глобалізація міжнародного бізнесу зумовили необхідність пошуку нових форм міжнародного співробітництва для досягнення конкурентних переваг. Тому в 80-і та

В міжнародних корпораціях
В міжнародному менеджменті питання корпоративної культури та управління людськими ресурсами займають важливе місце, тому що ефективність прийняття управлінських рішень залежить саме від рівня кадро

Теоретичні аспекти мотивації у міжнародному менеджменті
Реалізація стратегії та досягнення цілей міжнародного бізнесу підприємства забезпечуються також використанням мотиваційних регуляторів суб’єктів процесу управління. Мотиваційна функція міжнародного

Мотиваційна діяльність міжнародних корпорацій
Розробка методів стимулювання та мотивації персоналу підприємства – творчий процес. У сукупності цих методів використовуються як матеріальні так і нематеріальні стимули. Форми стим

Особливості керівництва та основні моделі лідерства в міжнародних корпораціях
Керівництво — це, одна з головних функцій менеджменту, процес впливу на людей для спрямування їхніх зусиль на досягнення певних цілей. Існують ряд проблем призначення вищи

Теоретичні основи керівництва
Стиль керівництва — це процес узгодження роботи своїх підлеглих. Успіх застосування того чи іншого стилю залежить від багатьох обставин: Ø змісту задачі і термінів її розв'язання;

Контроль як функція міжнародного менеджменту
Існує уявленні про те, що менеджмент означає примус і контроль. Тому контроль традиційно вважається однією з функцій менеджменту. Контроль – це перевірка відповідності дос

Види і форми контролю міжнародних корпорацій
Контроль як елемент системи міжнародного менеджменту характеризується різноманіттям форм, типів та видів. Типологія контрольних спостережень в управлінні міжнародним бізнесом наведено на рис. 8.1.

Теоретичні основи інвестиційних операцій міжнародних корпорацій
Економічні процеси, що відбуваються в останні роки в більшості країн показали, що найбільш динамічним сектором фінансового ринку є різні форми колективного інвестування. Найбільш поширеною і перспе

Проста і фондова форми інвестиційного процесу
Інвестиційний процес у своєму розвитку пройшов ряд стадій. У міру розвитку поділу праці, ускладнення виробничих процесів, появи все нових і нових різновидів інвестиційних товарів цінні папери почин

Сутність і функції міжнародного ринку інвестицій
Міжнародні інвестиції мають суперечливу природу. У цьому зв’язку варто звернути увагу на розбіжності між інтересами корпорації та країн, в яких вони діють. Інтереси корпорації полягають в отриманні

Валютний ризик
Якщо національна валюта оцінюється високо по відношенню до валюти, в якій іноземне інвестування деноміновано, то доходи від інвестицій зменшаться, і навпаки, падаюча національна валюта збільшить ва

Інвестиційних компаній
  Однозначною думкою більшості зарубіжних і вітчизняних фахівців є те, що найбільш динамічним сектором фінансового ринку в останні роки виступають різні форми колективного інв

Порівняльний аналіз різних схем колективного інвестування
В даний час (як вже зазначалося вище) на фінансовому ринку можна виділити кілька основних форм колективного інвестування: вклади в комерційні банки, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії, ін

Сутність та види етики в міжнародних корпораціях
Для сучасної етики бізнесу апріорними є питання корпоративної соціальної відповідальності. Думка, що фінансовий добробут компанії найменше спонукає її до дотримання етичних норм, є невірною; саме ж

Основні етичні концепції в міжнародному менеджменті. Міжнародні принципи ділової етики.
  Репутація фірми (імідж) утворюється із простої суми прикладів гідної поведінки її співробітників, що демонструється: Ø у відношенні до майна фірми; Ø

Соціальна відповідальність міжнародних корпорацій
  Приватне підприємництво та глобалізації ринків розглядаються на одному рівні – як рушійна сили розвитку економіки в XXI столітті, що забезпечує вигідні інвестиції, підвищує добробут

Сутність, причини, етапи та фактори процесу глобалізації
Становлення сучасної системи світового господарства й світогосподарських зв’язків з часів першої промислової революції супроводжувалося гострими теоретичними суперечками. В їх основі лежали кардина

Сучасні концепції глобального менеджменту
З другої половини XX століття, коли міжнародний обмін набуває "вибухового характеру", світова торгівля починає розвиватися високими темпами. В період 1950-1994 pp. світовий торговий обіг

Становлення глобальних підприємств.
  Глобальна роль бізнесу полягає у зростаючому впливі міжнародних корпорацій на зміни життєдіяльності дедалі більшої частки населення світу. Розвиток телекомунікацій і транспорту, стр

Основна
  1. Дахно І. І., Альбіщенко Н. М., Жебровський А. О. та ін. Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства. – К. : Центр учбової літератури, 2007. – 327 с. 2. Кирил

ДОДАТКОВА
  11. Ансофф Игорь. Новая корпоративная стратегия / Эдвард Дж. Макдоннелл (при содействии) С. Жильцов (пер.с англ.). — С.Пб. : Питер, 1999. — 416с. 12. Белошапка Анатолий Ива

Періодичні видання
  26. Агеева А.А. Глобализация как современная тенденция развития морового хозяйства: сущность, противоречия, перспективы //Економічний вісник Донбасу. – 2007. - №1. – С.83-95.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги