рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок увольнения с работы и его оформление

Порядок увольнения с работы и его оформление - раздел Право, План. Вступ 1. Порядок Звльнення З Роботи 2. Оформлення Звльнення З Роботи 1...

План. Вступ 1. Порядок звльнення з роботи 2. Оформлення звльнення з роботи 19 Висновки 26 Використана лтература 27 ВСТУП Питання про порядок звльнення з роботи його оформлення надзвичайно важливим зараз, коли, на мою думку, зроста правосвдомсть населення. Воно важливе як для власника пдпримства, органзац чи установи чи уповноваженого ним органу, так для працвника.Для власника чи уповноваженого ним органу тому, що дотримання формально процедури звльнення працвника за порушення трудово дисциплни зробить неможливим визнання судом його звльнення незаконним, як наслдку поновлення на робот п яниць, прогульникв тощо. Для працвника тому, що встановлена законодавством формальна процедура звльнення захища його вд незаконного звльнення.

У данй курсовй робот буде розглянуто два питання порядок звльнення з роботи та оформлення звльнення з роботи. Для цього будуть використан так джерела законодавство Украни про працю Кодекс законв про працю Украни, Закони Украни, нш нормативно-правов акти, пдручники, статт.

Особливо важливим документом при розгляд другого питання нструкця про порядок ведення трудових книжок на пдпримствах, в установах органзацях. При дослдженн дано теми використовувались так методи теоретичний аналз законодавчо бази з трудового права та пдручникв, нших нормативно-правових актв, аналз результатв дослдження. 1. Порядок звльнення з роботи. Припинення трудового договору правомрним лише за наявност передбачених законодавством пдстав та за умови дотримання певного порядку звльнення працвника щодо кожно конкретно пдстави.

Порядок звльнення певна процедура, яка передбача послдовнсть дй сторн трудового договору, спрямованих на його припинення, а тому залежить вд того, хто виступа нцатором розрвання трудових вдносин. Якщо нцатива припинення трудового договору належить працвников, то вн пода заяву на м я власника або уповноваженого ним органу про сво бажання звльнитись з роботи.

Стаття 38 КЗпП Украни передбача пдстави розрвання трудового договору з нцативи працвника. Працвника ма право розрвати трудовий договр, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижн. У раз, коли заява працвника про звльнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливстю продовжувати роботу перезд на нове мсце проживання переведення чоловка або дружини на роботу в ншу мсцевсть вступ до навчального закладу неможливсть проживання у данй мсцевост, пдтверджена медичним висновком вагтнсть догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирчного вку або за дитиною-нвалдом догляд за хворим членом см вдповдно до медичного висновку або нвалдом групи вихд на пенсю прийняття на роботу за конкурсом, а також з нших поважних причин, власник або уповноважений ним орган повинен розрвати трудовий договр у строк, про який просить працвник. Якщо працвник псля закнчення строку попередження про звльнення не залишив мсця роботи не вимага розрвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправ звльнити його за поданою ранше заявою, крм випадкв, коли на його мсце запрошено ншого працвника, якому вдповдно до законодавства не може бути вдмовлено в укладенн трудового договору.

Строковий трудовий договр пдляга розрванню достроково на вимогу працвника в раз його хвороби або нвалдност, як перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору ст. 39 КЗпП Украни. Якщо нцатором виступа власник або уповноважений ним орган, то закон передбача деяк процедурн гарант вд неправомрного звльнення працвника.

Вдповдно з КЗпП Украни розрвання трудового договору за нцативою власника або уповноваженого ним органу може бути проведене лише за попередньою згодою профсплкового органу у випадках змн в органзац виробництва прац, в тому числ лквдац, реорганзац, банкрутства або перепрофлювання пдпримства, установи, органзац скорочення чисельност або штату працвникв п. 1 ст. 40 виявлено невдповдност працвника займанй посад або виконуванй робот внаслдок недостатньо квалфкац або стану здоров я, як перешкоджають продовженню дано роботи п. 2 ст. 40 систематичного невиконання працвником без поважних причин обов язкв, покладених на нього трудовим договором або правилами внутршнього трудового розпорядку, якщо до працвника ранше застосовувались заходи дисциплнарного чи громадського стягнення п. 3 ст. 40 прогулу в тому числ вдсутност на робот бльше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин п. 4 ст. 40 нез явлення на роботу протягом бльш як чотирьох мсяцв пдряд внаслдок тимчасово непрацездатност п. 5 ст. 40 появи на робот в нетверезому стан, у стан наркотичного або токсичного сп янння п. 7 ст. 40 винних дй працвника, який безпосередньо обслугову грошов або товарн цнност, якщо ц д дають пдстави для втрати довр я до нього з боку власника або уповноваженого ним органу п. 2 ст. 41. вчинення працвником, який викону виховн функц, аморального проступку, не сумсного з продовженням дано роботи п. 3 ст. 41. Звльнення у зв язку з втратою доври не дисциплнарним стягненням. Тому при звльненн за цю пдставою не повинн додержуватись вимоги, встановлен ст. 147-149 КЗпП стосовно порядку застосування дисциплнарних стягнень. Зокрема, для звльнення у зв язку з втратою доври не встановлений будь-який строк псля сконня працвником порушення, який пдставою для звльнення.

Стичинський Б.С. та нш. Науково-практичний коментар до законодавства Украни про працю Б.С. Стичинський, .В. Зуб, В.Г. Ротань. 2-е вид допов. та переробл.

К. А.С.К 2000. С. 262. Як звльнення у зв язку з втратою доври, звльнення працвника, виконуючого виховн функц, за сконня аморального вчинку, не являться дисциплнарним стягненням.

Тому при звльненн не обов язковим додержання процедури застосування дисциплнарного стягнення, зокрема, строкв, встановлених ст. 148 КЗпП. Для отримання попередньо згоди профсплкового органу власник або уповноважений ним орган звертаться до виборного профсплкового органу з проханням про надання згоди на звльнення працвника з вказвкою пдстави розрвання трудового договору.

При цьому прохання повинне надходити тльки вд службово особи, яка ма право прийому звльнення з роботи.

Профсплковий комтет, з ясувавши обрунтовансть доцльнсть розрвання трудового договору, в десятиденний строк в письмовй форм повдомля власника або уповноважений ним орган про прийняте ршення згоду чи незгоду з звльненням працвника.

Ршення дйсним, якщо воно прийняте бльшстю присутнх на засданн членв профсплкового комтету, за умови правомочност засдання. Власник або уповноважений ним орган може скористатись згодою профсплкового комтету на звльнення працвника протягом мсяця з дня отримання.

При цьому необхдно враховувати, що закон не дозволя звльнення працвника за нцативою власника або уповноваженого ним органу пд час тимчасово непрацездатност працвника крм п. 5 ст. 40 нез явлення на роботу протягом бльше як чотири мсяц пдряд внаслдок тимчасово непрацездатност, а також пд час перебування його у вдпустц, за винятком випадку повно лквдац пдпримства. Без згоди профсплкового органу за нцативою власника або уповноваженого ним органу може бути звльнений працвник у таких випадках лквдаця пдпримства установи, органзац незадовльн результати проходження випробного строку поновлення на робот працвника, який ранше виконував цю роботу звльнення з сумщувано посади у зв язку з прийняттям на цю посаду працвника не за сумсництвом вчинення працвником розкрадання майна власника за мсцем роботи встановленого вироком суду, що набрав законно сили звльнення кервних працвникв, як обираються, затверджуються або призначаються на посади державними органами, органами мсцевого самоврядування, громадськими органзацями та ншими об днаннями громадян звльнення кервника пдпримства, його заступникв, головного бухгалтера пдпримства, його заступникв, а також службових осб митних органв, державних податкових нспекцй, яким присвон персональн звання, службових осб державно контрольно-ревзйно служби та органв державного контролю за цнами звльнення працвника, який не членом профсплки на пдпримств, звльнення з пдпримства, де нема профсплково органзац.

Стаття 43-1 КЗпП вказу, що законодавством можуть бути передбачен також нш випадки розрвання трудового договору за нцативою власника або уповноваженого ним органу без погодження з профсплковим комтетом.

Пдтвердженням цьому може слугувати Закон Украни Про порядок виршення колективних трудових спорв конфлктв, в статт 32 якого зазначено, що порядок гарант захисту працвникв щодо звльнення, передбачен статтями 43 252 КЗпП, не застосовуються до осб, як органзаторами страйку, визнаного судом незаконним, або як не виконують ршення про визнання страйку незаконним, а також до осб, як перешкоджають припиненню незаконного страйку Закон Украни Про порядок ведення колективних трудових спорв конфлктв вд 3 березня 1998 р Вдповдно до дючого трудового законодавства у певних випадках для звльнення працвника за нцативою власника або уповноваженого ним органу потрбна подвйна санкця. Так, ст. 252 КЗпП зазнача, що звльнення осб, обраних до складу профсплкових органв не звльнених вд основно роботи, допускаться, крм додержання загального порядку звльнення, лише з попередньо згоди профсплкового органу, членами якого вони, а голв членв профсплкових органв на пдпримств, крм того, тльки за згодою вдповдного об днання профсплок.

Звльнення профсплкових органзаторв профгрупоргв з нцативи власника або уповноваженого ним органу допускаться лише за згодою органу вдповдного профсплкового об днання. Звльнення з нцативи власника або уповноваженого ним органу працвникв, як обирались до складу профсплкових органв, не допускаться протягом двох рокв псля закнчення виборних повноважень, крм випадкв повно лквдац пдпримства або вчинення працвником винних дй, за як законодавством передбачена можливсть звльнення пункти 3, 4, 7, 8 статт 40 стаття 41 КЗпП. В цих випадках звльнення провадиться в порядку, передбаченому частиною другою ст. 252 КЗпП. Члени ради правлння пдпримства, обран до складу вд трудового колективу, не можуть бути з нцативи власника або уповноваженого ним органу звльнен з пдпримства без згоди загальних зборв конференц трудового колективу, як х обрали.

Члени ради трудового колективу не можуть бути пддан дисциплнарному стягненню без згоди ради трудового колективу.

Звльнення членв ради трудового колективу з нцативи власника або уповноваженого ним органу, крм додержання загального порядку звльнення, допускаться лише за згодою ради трудового колективу.

Вдповдно до ч. 1 ст. 28 Закону Украни Про статус депутатв мсцевих Рад народних депутатв Закон Украни Про статус депутатв мсцевих Рад народних депутатв вд 4 лютого 1994 року Вдомост Верховно Ради, 1994, 24 депутат мсцево Ради народних депутатв не може бути з нцативи адмнстрац власника пдпримства, установи, органзац, навчального закладу звльнений з роботи чи вд займано посади, виключений з кооперативу або навчального закладу крм випадкв повно лквдац пдпримства, установи, органзац. Депутат з числа вйськовослужбовцв або нших категорй громадян, служба яких регулються статутами положеннями, не може бути з нцативи командування адмнстрац звльнений з служби, понижений у званн чи посад в порядку дисциплнарного стягнення без попередньо згоди Ради, а в перод мж пленарними засданнями Ради голови Ради за попереднми висновками комс мандатно, з питань депутатсько дяльност та етики ч. 2 ст. 28. До недавнього часу ст. 32 Закону Украни Про статус народного депутата Украни Закон Украни Про статус народного депутата Украни Вдомост Верховно Ради, 1993, 3 гарантувала неприпустимсть дострокового розрвання трудового договору контракту колишнього депутата Верховно Ради Украни протягом п яти рокв псля закнчення строку його повноважень у порядку дисциплнарного стягнення з нцативи власника пдпримства, органзац, установи або уповноваженого ним органу без попередньо згоди Верховно Ради Украни. Але за ршенням Конституцйного Суду Украни вд 10 травня 2000 року у справ за конституцйним поданням Президента Украни щодо вдповдност Конституц Украни конституцйност окремих положень Закону Украни Про статус народного депутата Украни в редакц Закону Украни Про внесення змн доповнень до Закону Украни Про статус народного депутата Украни вд 25 вересня 1997 року частина сьома ст. 32 Закону було скасована.

Обрунтування дане таке положення частини сьомо статт 32 Закону, що регламентують вдносини, суб ктами яких колишн народн депутати Украни, суперечать положенням частини першо ст. 21, ст. 23, частин першо та друго статт 24 Конституц Украни, якими громадянам гарантуються рвн конституцйн права свободи, рвнсть х перед законом та забороняються привле чи обмеження за будь-якими ознаками, в тому числ полтичними, соцальними тощо, оскльки це призводить до звуження послаблення д в Укран принципу верховенства права частина перша ст. 8 Конституц Украни Ршення Конституцйного Суду Украни вд 10 травня 2000 року у справ за конституцйним поданням Президента Украни щодо вдповдност Конституц Украни конституцйност окремих положень Закону Украни Про статус народного депутата Украни в редакц Закону Украни Про внесення змн доповнень до Закону Украни Про статус народного депутата Украни вд 25 вересня 1997 року Звльнення працвникв, молодших всмнадцяти рокв, допускаться, крм додержання загального порядку звльнення, тльки за згодою вдповдного комтету у справах неповнолтнх Гирич О.Г. Трудове право Курс лекцй Для студентв юрид. вузв та факультетв.

К. Влбор, 1999 А при змнах в органзац виробництва прац, невдповдност працвника виконуванй робот або при поновленн на робот працвника, який ранше виконував цю роботу пп. 1, 2, 6 ст. 40 звльнення ц категор працвникв проводиться лише у виняткових випадках не допускаться без працевлаштування.

При звльненн за нцативою власника або уповноваженого ним органу з цих же пдстав останнй зобов язаний запропонувати переведення на ншу роботу ншим категорям працвникв.

Розрвання трудового договору з ними в таких випадках можливе лише за умови х незгоди з переведенням на ншу роботу.

Припинення трудового договору звльнення працвника псля виконання вищезазначених умов оформляться виданням наказу розпорядження кервника пдпримства, установи, органзац.

В ньому зазначаються пдстави припинення трудового договору, формулювання яких повинно вдповдати формулюванням законодавства про працю з посиланням на вдповдний пункт статтю закону, а також дата звльнення працвника.

Записи про причини звльнення вдповдно до наказу робляться в трудовй книжц працвника, яка повинна бути видана йому в день звльнення разом з розрахунком виплатою всх належних працвнику сум грошових коштв нараховано невиплачено заробтно плати, компенсац за невикористану вдпустку т.д. У передбачених законом випадках пп. 3, 6 ст. 36 пп. 1, 2, 6 ст. 40 КЗпП працвникам, як звльняються за нцативою власника або уповноваженого ним органу, виплачуться вихдна допомога, розмр яко залежить вд пдстави звльнення.

Працвникам, як звльняються у зв язку з вдмовою вд переведення на ншу роботу або у зв язку з змною стотних умов прац п. 6 ст. 36 КЗпП, а також у зв язку з змнами в органзац прац виробництва, невдповднстю працвника виконуванй робот чи посад, поновленн на робот працвника, який ранше виконував цю роботу пп. 1, 2, 6 ст. 40 КЗпП, вихдна допомога виплачуться у розмр середнього мсячного заробтку.

Працвникам, як звльняються у зв язку з призовом чи вступом на вйськову чи альтернативну службу, вихдна допомога виплачуться в розмр двомсячно заробтно плати.

Працвникам, як звльняються на пдстав ст. ст. 38, 39 КЗпП за власним бажанням у зв язку з порушенням власником або уповноваженим ним органом законодавства про охорону прац, умов колективного договору з цих питань, вихдна допомога виплачуться у розмр, передбаченому умовами колективного договору, але не менше тримсячного заробтку.

Розглядаючи порядок звльнення працвникв, необхдно зазначити, що закон забороня звльнення за нцативою власника вагтних жнок жнок, як мають дтей вком до трьох рокв за наявност медичного висновку до шести рокв, одиноких матерв за наявност дитини вком до чотирнадцяти рокв або дитини-нвалда, крм випадкв повно лквдац пдпримства, установи, органзац, коли дозволяться звльнення з обов язковим працевлаштуванням.

Протягом двох рокв псля закнчення виборних повноважень забороняться звльнення за нцативою власника працвникв, як обирались до складу профсплкових органв, крм випадкв повно лквдац пдпримства або вчинення працвником винних дй, за як законодавством передбачена можливсть звльнення.

Закон не дозволя звльнення працвникв приватизованого пдпримства за нцативою нового власника протягом шести мсяцв з дня переходу до нього права власност, так само, як не дозволяться звльнення працвникв з пдпримства, що приватизуться, крм випадкв вчинення працвником дисциплнарного проступку поновлення на робот працвника, який ранше виконував цю роботу.

Додатков пдстави порядок звльнення з роботи передбачен для окремих категорй працвникв у спецальних законах.

При звльненн з служби в млц за нцативою адмнстрац у раз вдхилення скарги з цього приводу вищестоящими в порядку пдлеглост службовою особою чи органом звльнений працвник млц ма право оскаржити звльнення в народний суд ст. 18 Закону Украни Про млцю. Звльнення працвника млц з служби у зв язку з обвинуваченням у вчиненн злочину допускаться тльки псля набуття звинувачувальним вироком законно сили Закон Украни Про млцю вд 20 грудня 1990 року Вдомост Верховно Ради, 1991, 4. Порядок звльнення суддв встановлються законами Про судоустрй Украни Закон Украни Про судоустрй Украни вд 5 червня 1981 року Вдомост Верховно Ради, 1981, 24, С. 357. Про статус суддв.

Судд вйськових судв мають право на вдставку вдповдно до Закону Украни Про статус суддв.

При звльненн з вйськово служби та виход у вдставку судд вйськових судв за х вибором мають право на одержання щомсячного довчного утримання та нших пльг, передбачених Законом Украни Про статус суддв або на одержання пенс, встановлено законодавством для вйськовослужбовцв. Суддя вйськового суду не може бути звльнений з вйськово служби, крм випадкв звльнення за власним бажанням, за станом здоров я, а також у раз досягнення 60-рчного вку ст. 38-11 Закону Украни Про судоустрй Украни.

За ст. 15 Закону Украни Про статус суддв Закон Украни Про статус суддв вд 15 грудня 1992 року Вдомост Верховно Ради, 1993, 8, С. 56. повноваження судд припиняються органом, який його обрав, у випадках закнчення строку повноважень письмово заяви про вдставку або про звльнення з посади за власним бажанням смерт судд, або оголошення його ршенням суду, що набрало законно сили, померлим набрання чинност ршенням суду про визнання судд безвсно вдсутнм досягнення суддею 65-рчного вку втрати суддею громадянства Украни або визду за меж Украни на постйне проживання набрання чинност обвинувальним вироком суду винесення ршення суду, що набрало законно сили, про обмеження його дздатност, визнання його недздатним винесення ухвали про застосування примусових заходв медичного характеру, що набрала законно сили винесення за згодою судд постанови про припинення кримнально справи щодо нього з нереаблтуючих пдстав переводу чи обрання судд на ншу посаду за його згодою звльнення судд з посади в порядку дисциплнарного провадження або за професйною невдповднстю мпчменту Верховною Радою Украни.

Про наявнсть пдстав для припинення повноважень судд та про висунення кандидатур для обрання суддею голова суду, в якому працю суддя, або голова вищестоящого суду повдомля голов Ради, до компетенц якого належить обрання судд, в строк не бльше одного мсяця з дня виникнення пдстав, передбачених Законом.

До повдомлення додаються документи, як свдчать про наявнсть пдстав для припинення повноважень судд ч. 2 ст. 15. Суддя не пзнш як за мсяць до досягнення 65-рчного вку повинен подати особисту заяву про припинення свох повноважень на м я голови суду чи голови вищестоящого суду або голови Ради, до компетенц яко належить обрання судд. В раз неподання у встановлений термн особисто заяви повноваження судд припиняються через мсяць з дня досягнення вдповдного вку без права на вдставку.

За ст. 37 Закону Украни Про статус суддв суддю може бути звльнено з посади в порядку дисциплнарного провадження за 1 неналежне виконання обов язкв, передбачених статтею 6 Закону, якщо до нього ранше застосовувались дисциплнарн стягнення 2 грубе порушення службових обов язкв 3 вчинення аморального проступку, не сумсного з зайняттям посади судд 4 порушення вимог, передбачених статтею 5 Закону 5 з пдстав, передбачених пунктами 4 та 7 статт 40 Кодексу законв про працю Украни прогулу без поважних причин, появи на робот в нетверезому стан, у стан наркотичного або токсичного сп янння.

Суддю також може бути звльнено з посади з пдстав, передбачених пунктом 5 статт 40 Кодексу законв про працю Украни нез явлення на роботу протягом бльш як чотирьох мсяцв пдряд внаслдок тимчасово непрацездатност.

Деяк положення про порядок звльнення передбачен у Закон Украни Про прокуратуру Закон Украни Про прокуратуру вд 5 листопада 1991 року Вдомост Верховно Ради Украни, 1991, 52, С. 793 За ст. 2 Закону Украни Про прокуратуру звльнення вдставка Генерального прокурора Украни протягом строку повноважень може мати мсце лише у випадках вчинення ним злочину, порушення виконання службових обов язкв, у зв язку з неможливстю виконання обов язкв за станом здоров я, а також за власним бажанням.

В усх випадках питання про вдставку Генерального прокурора Украни виршуться Верховною Радою Украни. Порядок звльнення прокурорв визначаться Генеральним прокурором Украни вдповдно до законодавства ст. 15 Закону Украни Про прокуратуру. Досить докладно пдстави порядок звльнення викладено у Закон Украни Про державну службу Закон Украни Про державну службу вд 16 грудня 1993 року Вдомост Верховно Ради, 1993, 52, С. 490 Крм пдстав для звльнення, передбачених КЗпП Украни, Закон передбача нш Державна служба припиняться у раз 1 порушення умов реалзац права на державну службу ст. 4 Право на державну службу мають громадяни Украни незалежно вд походження, соцального майнового стану, расово нацонально приналежност, стат, полтичних поглядв, релгйних переконань, мсця проживання, як одержали вдповдну освту професйну пдготовку та пройшли у встановленому порядку конкурсний вдбр, або за ншою процедурою, передбаченою Кабнетом Мнстрв Украни. 2 недотримання пов язаних з проходженням державно служби вимог, передбачених статтею 16 цього Закону державний службовець не ма права вчиняти д, передбачен статтями 1 5 Закону Украни Про боротьбу з корупцю.

Державн службовц не можуть брати участь у страйках та вчиняти нш д, що перешкоджають нормальному функцонуванню державного органу 3 досягнення державним службовцем граничного вку проходження державно служби ст. 23 Закону граничний вк перебування на державнй служб становить 60 рокв для чоловкв 55 рокв для жнок 4 вдставки державних службовцв, як займають посади першо або друго категор стаття 31 цього Закону 5 виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державнй служб ст. 12 Закону Не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному орган та його апарат особи, як визнан у встановленому порядку недздатними мають судимсть, що несумсною з зайняттям посади у раз прийняття на службу будуть безпосередньо пдпорядкован або пдлегл особам, як х близькими родичами чи свояками в нших випадках, встановлених законами Украни 6 вдмови державного службовця вд прийняття або порушення Присяги, передбачено статтею 17 Закону 7 неподання або подання державним службовцем неправдивих вдомостей щодо його доходв, передбачених статтею 13 цього Закону.

Змна кервникв або складу державних органв не може бути пдставою для припинення державним службовцем державно служби на займанй посад з нцативи новопризначених кервникв, крм державних службовцв патронатно служби.

За державними службовцями, як займали посади першо категор не менше трьох рокв звльнен у зв язку з змною складу органу, де вони працювали, або закнченням термну повноважень цього органу, збергаться середньомсячний заробток на перод працевлаштування, але не бльше одного року. Державна служба може бути припинена в результат вдставки.

Вдставкою припинення державно служби службовцем, який займа посаду першо або друго категор, за його письмовою заявою.

Пдставами для вдставки принципова незгода з ршенням державного органу чи посадово особи, а також етичн перешкоди для перебування на державнй служб примушування державного службовця до виконання ршення державного органу чи посадово особи, яке суперечить чинному законодавству, що може заподяти значно матерально або морально шкоди держав, пдпримствам, установам, органзацям або об днанням громадян, громадянину стан здоров я, що перешкоджа виконанню службових повноважень за наявност медичного висновку.

Вдставка прийматься або в нй даться мотивована вдмова державним органом або посадовою особою, як призначили державного службовця на цю посаду.

Ршення про прийняття вдставки або вдмову в нй прийматься у мсячний термн. У раз вдмови у вдставц державний службовець повинен продовжувати виконання службових обов язкв ма право на звльнення в порядку, передбаченому Кодексом законв про працю Украни.

У раз вдставки державного службовця, який не досяг пенсйного вку, але ма достатнй для призначення пенс стаж для чоловкв 25, для жнок 20 рокв вдпрацював на посадах першо чи друго категор не менш як п ять рокв, йому виплачуться щомсячно 85 вдсоткв його посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та за вислугу рокв до досягнення пенсйного вку. У наказ Мнстерства освти Украни Про порядок наймання та звльнення педагогчних та науково-педагогчних працвникв закладв освти, що у загальнодержавнй власност вд 5 серпня 1993 року встановлються порядок припинення трудових вдносин для педагогчних працвникв.

Положення передбача трудовий договр розриваться вдповдно до чинного законодавства псля закнчення строку договору педагогчн працвники звльняються з роботи за п. 2 ст. 36 КЗпП Украни, крм випадкв, коли трудов вдносини фактично тривають жодна з сторн не вимага х припинення. Що стосуться контракту, то вн повинен бути припинений, продовжений або укладений на новий строк.

Якщо строк контракту закнчився, то працвник звльняться з роботи також за п. 2 ст. 36 КЗпП Украни. пдстави розрвання контракту, крм встановлених чинним законодавством, можуть визначатися угодою сторн у контракт. При цьому розрвання контракту з нцативи кервника закладу повинно проводитися з урахуванням гарантй, встановлених чинним законодавством. при розрванн контракту з пдстав, встановлених у контракт, але не передбачених чинним законодавством, звльнення проводиться за п. 8 ст. 36 КЗпП Украни, про що робиться вдповдний запис у трудовй книжц працвника. педагогчний працвник може бути звльнений з роботи тльки псля закнчення навчального року, якщо нше не передбачено трудовим договором, контрактом.

Вдповдно до положення особливост припинення трудових вдносин з науково-педагогчними працвниками, як працюють на умовах строкового договору або контракту. Так, згдно з п. п. 3.8, 5.2 Положення нструктивний лист Про механзм виконання наказу Мносвти Украни вд 5.08.1993 р. та положення Про порядок наймання та звльнення педагогчних працвникв закладв освти, що у загальнодержавнй власност вд 19.11.1993 р. за два мсяц до закнчення термну контракту строкового договору сторони повинн визначитись будуть продовжен трудов вдносини чи не будуть.

Якщо згода сторн на продовження трудових вдносин, то контракт строковий договр може бути продовжено або укладено на новий термн. Якщо тако згоди нема, то строковий договр, або контракт припиняться по закнченню термну п. 2 ст. 36 КЗпП Украни.

Якщо сторони не дйшли згоди про продовження трудових вдносин, то за два мсяц по закнченню термну контракту строкового договору вдповдно до п. 5.2 Положення оголошуться конкурс, в якому науково-педагогчний працвник ма право взяти участь. Якщо вн не брав участ у конкурс чи не був рекомендований конкурсною комсю до укладання контракту, то по закнченню термну контракту звльняться за п. 2 ст. 36 КЗпП Украни закнчення строку договору Мнюкова Т. Особливост наймання звльнення педагогчних та науково-педагогчних працвникв Науково-практичний коментар Освта управлння. 1998. 2. С. 191 2. Оформлення звльнення з роботи.

Порядок оформлення накладення стягнення звльнення з роботи я розгляну на приклад звльнення працвника за нцативою власника чи уповноваженого ним органу за порушення трудово дисциплни. Як свдчить судова практика, одню з причин поновлення звльнених адмнстрацю працвникв порушення формально процедури, вдсутнсть необхдних письмових документв, гнорування прав працвника як сторони трудового договору суб кта трудових вдносин.

Законнсть процедури звльнення оцнються судами окремо вд оцнки причини звльнення. Саме з цих пдстав непоодинок випадки, коли суди вимушен поновлювати на робот прогульникв, п яниць тощо лише через вдсутнсть якогось документа, що його мала скласти адмнстраця пдпримства чи установи, тобто через порушення процедури. Систематичн порушення трудово дисциплни одню з пдстав для звльнення працвника за нцативою адмнстрац.

Юридичн умови для такого звльнення передбачен у п. 3 ст. 40 КЗпП Украни систематичне невиконання працвником без поважних причин обов язкв, покладених на нього трудовим договором або правилами внутршнього розпорядку. Необхдною умовою попередн застосування до працвника заходв дисциплнарного чи громадського стягнення. При цьому слд враховувати, що вдповдно до ст. 151 КЗпП строк д дисциплнарного стягнення обмежений одним роком з моменту накладення визначаться по дат вдповдного наказу.

Псля цього працвник вважаться таким, що не мав дисциплнарного стягнення спецального наказу це не потребу, тобто це стягнення вже не враховуться при звльненн за п. 3 ст. 40 КЗпП. Вдповдно до п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду Украни застосування п. 3 ст. 40 КЗпП можливе, якщо працвник вчинив протягом року друге порушення псля накладення на нього дисциплнарного чи громадського стягнення за попередн порушення. Втм, якщо за це другу порушення до нього застосовано заходи стягнення крм звльнення, то що передбачен ст. 147 КЗпП, то звльнення з ц причини уже неможливе. нше означа подвйне покарання за один вчинок порушу ст. 149 КЗпП. Оформлення накладення стягнення ма таку загальну послдовнсть Теньков С. Звльнення за порушення трудово дисциплни як правильно оформити Огляд чинного законодавства судово практики Юридичний всник Украни. 1999. 28 сч. 3 лют. С. 6. складення акта безпосереднм кервником працвника про порушення дисциплн з зазначенням сут, конкретно дати, мсця часу порушення на практиц акт можна замнити доповдною запискою чи рапортом на м я кервника пдпримства акт бажано посвдчити свдками, або взяти вд них окрем письмов пояснення подання акта з усма додатками кервнику пдпримства установи виклик порушника до кервника уповноважених ним осб для отримання письмових пояснень ст. 149 КЗпП у випадку вдмови дати так пояснення складаться вдповдний акт у присутност свдкв на практиц не менше двох винесення кервником ршення про накладення стягнення, що оформлються вдповдним наказом пдписуться кервником або ншою особою, що вдповдно до статуту пдпримства або установи ма таке право оголошення наказу працвнику пд розписку, у випадку вдмови знову складаться акт у присутност свдкв.

Уся ця процедура, як правило, не може перевищувати одного мсяця з дня виявлення порушника ст. 148 КЗпП. Як свдчить судова практика, вдсутнсть якогось з перелчених документв найчастше розцнються як порушення процедури накладення стягнення. Оформлення звльнення Там же, С. 6. Оформлення звльнення за п. 3 ст. 40 КЗпП ма таку загальну послдовнсть повторне протягом року порушення псля накладення попереднх стягнень оформляться у порядку, наведеному вище замсть накладення ще одного дисциплнарного стягнення адмнстраця готу подання з проханням дати дозвл на звльнення порушника до свого профкому обов язково вказуться вдповдна норма КЗпП конкретн обставини справи подання пдписуться кервником або ншою особою, що вдповдно до статуту пдпримства або установи ма право пдписувати подбн документи подання ма розглядатись профкомом колегально, тобто резолюц лише голови профкому недостатньо, це суттвим порушенням на засдання профкому обов язково слд викликати порушника для дач пояснень, у випадку вдмови складаться вдповдний акт дозвл профкому на звльнення обов язково повинен мстити конкретну правову пдставу вдповдно до КЗпП з викладенням обставин справи, що розглядаться псля отримання дозволу профкому кервник вида наказ про звльнення порушника подання адмнстрац, дозвл профкому наказ про звльнення мають спвпадати у визначенн правових пдстав для звльнення п. 3 ст. 40 КЗпП у викладенн фактичних обставин порушення працвнику слд видати трудову книжку провести повний розрахунок, як правило, у день звльнення пересилання трудових книжок поштою порушенням за умови вдсутност письмового прохання самого працвника сам наказ про звльнення слд оголосити працвников пд розписку, а у випадку вдмови скласти вдповдний акт. При такому звльненн велике значення ма дотримання встановлених термнв.

Вдповдно до ст. 147 КЗпП звльнення мрою дисциплнарно вдповдальност, тобто воно повинне здйснюватись протягом термнв, встановлених у ст. 148 КЗпП. Стаття 43 КЗпП також встановлю 2 термни 10 днв, протягом яких профком ма розглянути подання адмнстрац, 1 мсяць, протягом якого чинним дозвл профкому на звльнення. При цьому слд пам ятати, що за загальним правилом звльнення працвника за п. 3 ст. 40 КЗпП можна лише протягом мсяця з дня виявлення останнього порушення.

Винятки з цього правила перелчен у ст. 148 КЗпП. Аналз судово практики свдчить про наявнсть певних типових помилок, що х припуска адмнстраця пдпримства чи установи при звльненн працвника.

Так, досить часто кльксний склад присутнх членв профкому, що дають дозвл на звльнення, не вдповда необхдному кворуму.

Це робить даний дозвл незаконним.

Подекуди на пдпримствах, в установах вдсутн так правила внутршнього розпорядку, як обов язковими ст. 142 КЗпП. Так само досить часто вдсутн й письмов документи, де встановлен конкретн трудов обов язки працвника письмовий трудовий договр контракт затверджений кервником вдповдно до тарифно-квалфкацйних довдникв перелк функцональних обов язкв по кожнй посад штатного розкладу.

Само назви посади у наказ про прийом на роботу тут не досить. Вдсутнсть усього вищенаведеного суттвим порушенням ст. 29 КЗпП. На пдстав цього виникають у судовому засданн подбн питання А де записано, що звльнений працвник мав виконувати саме те, за невиконання чого його звльнили Вдповдь на кшталт Це нде не записано, але в нас так заведено судом не прийматься свдчить про повне юридичне невгластво кервника пдпримства-вдповдача.

У день звльнення працвнику слд видати трудову книжку. До трудово книжки вносяться вдомост про звльнення.

Записи в трудовй книжц при звльненн або переведенн на ншу роботу повинн провадитись у точнй вдповдност з формулюванням чинного законодавства з посиланням на вдповдну статтю, пункт закону.

Ус записи в трудовй книжц про звльнення вносяться власником або уповноваженим ним органом псля видання наказу розпорядження у день звльнення повинн точно вдповдати тексту наказу розпорядження. Записи про звльнення завряються печаткою.

З кожним записом, що заноситься до трудово книжки на пдстав наказу розпорядження про звльнення власник або уповноважений ним орган зобов язаний ознайомити працвника пд розписку в особистй картц типова вдомча форма N П-2, затверджена наказом Мнстату Украни вд 27 жовтня 1995 року 277 v0277202-95, в якй ма повторюватися вдповдний запис з трудово книжки вкладиша.

Заповнення трудово книжки при звльненн нструкця про порядок ведення трудових книжок на пдпримствах, в установах органзацях. Записи про причини звльнення у трудовй книжц повинн провадитись у точнй вдповдност з формулюванням чинного законодавства з посиланням на вдповдну статтю, пункт закону. Наприклад, Звльнений в зв язку з прогулом без поважних причин, п. 4 ст. 40 КЗпП Украни 322-08. При розрванн трудового договору з нцативи працвника з причин, за яких законодавство пов язу надання певних пльг переваг, запис про звльнення вноситься до трудово книжки з зазначенням цих причин.

Наприклад, Звльнений за власним бажанням у зв язку з зарахування у вищий навчальний заклад, ст. 38 КЗпП Украни. Запис про звльнення у трудовй книжц працвника провадиться з додержанням таких правил у граф 1 ставиться порядковий номер запису у граф 2 дата звльнення у граф 3 причина звльнення у граф 4 зазначаться на пдстав чого внесено запис, наказ розпорядження, його дата номер. Днем звльнення вважаться останнй день роботи.

Наприклад, трудовий договр з працвником припиняться у зв язку з скороченням штату працвникв. 10 червня 2001 року останнм днем його роботи. У трудовй книжц працвника ма бути зроблений запис у граф 1 роздлу Вдомост про роботу ставиться порядковий номер запису, у граф 2 дата звльнення 10.06.01, у граф 3 записуться Звльнений за скороченням штатв, п. 1 ст. 40 КЗпП Украни, у граф 4 зазначаться дата номер наказу розпорядження про звльнення.

У раз переведення з одного пдпримства на нше за погодженням мж кервниками пдпримств у граф 3 записуться посилання на погодження Звльнений у зв язку з переведенням на роботу в таке-то пдпримство, п. 5 ст. 36 КЗпП Украни. У раз переходу на виборну посаду у граф 3 робиться запис Звльнений у зв язку з обранням на виборну посаду в таку-то органзацю, п. 5 ст. 36 КЗпП Украни. У раз розрвання трудового договору з нцативи власника або уповноваженого ним органа у зв язку з здйсненням заходв щодо вдосконалення органзац управлння промисловстю та ншими галузями народного господарства, крм пдстав, передбачених чинним законодавством, робиться посилання на вдповдне ршення Уряду Украни.

Наприклад, у граф 3 записуться Звльнено за скороченням штатв чисельност працвникв, п. 1 ст. 40 КЗпП Украни дал в дужках зазначаться вдповдна постанова Кабнету Мнстрв Украни. У раз призначення пенс за вком, пенс за вислугу рокв, у трудовй книжц органами соцального забезпечення ставиться штамп Пенсю призначено.

Штамп ставиться у роздл Вдомост про призначення пенс. У трудових книжках ранше встановленого зразка 1938 року зазначений штамп ставиться на першй сторнц. Видача трудово книжки у раз звльнення У раз звльнення працвника вс записи про роботу нагороди, що внесен у трудову книжку за час роботи на цьому пдпримств, засвдчуються пдписом кервника пдпримства або спецально уповноваженою ним особою та печаткою пдпримства або печаткою вддлу кадрв.

При цьому для осб працездатного вку необхдно вказати час, тривалсть та мсце проходження пдвищення квалфкац, яке пройшов працвник за останн два роки перед звльненням. У раз звльнення осб, як працювали в селянському фермерському господарств за трудовим договором або припинення членства в селянському фермерському господарств псля вдповдних записв у трудових книжках, зроблених головою селянського фермерського господарства, трудовий стаж у цьому господарств пдтверджуться пдписом кервника, заступника, ншо уповноважено на це особи та завряться печаткою мсцевого органу державно виконавчо влади.

Трудова книжка заповнються одночасно укранською та росйською мовами засвдчуються окремо обидва тексти. Власник або уповноважений ним орган зобов язаний видати працвнику його трудову книжку в день звльнення з внесеним до не записом про звльнення. При затримц видач трудово книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працвников сплачуться середнй заробток за весь час вимушеного прогулу.

Днем звльнення в такому раз вважаться день видач трудово книжки. Про новий день звльнення видаться наказ вноситься запис до трудово книжки працвника. Ранше внесений запис про день звльнення визнаться недйсним у порядку, встановленому пунктом 2.10 ц нструкц. Якщо працвник вдсутнй на робот в день звльнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсила йому поштове повдомлення з вказвкою про необхднсть отримання трудово книжки.

Пересилання трудово книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускаться тльки за письмовою згодою працвника. У раз смерт працвника трудова книжка видаться на руки його найближчим родичам пд розписку або надсилаться поштою на х вимогу. У трудовй книжц померлого працвника у роздл Вдомост про роботу дати запису у граф 3 записуться Роботу припинено у зв язку з смертю, дал заповнються графа 4 зазначаються дата номер наказу розпорядження. Цей запис засвдчуться у встановленому порядку.

ВИСНОВКИ Розкривши дану тему, можна зробити так висновки 1 Порядок звльнення залежить вд того, хто виступа нцатором розрвання трудових вдносин. Якщо нцатива припинення трудового договору належить працвников, то вн пода заяву на м я власника або уповноваженого ним органу про сво бажання звльнитись з роботи. Якщо нцатором виступа власник або уповноважений ним орган, то закон передбача деяк процедурн гарант вд неправомрного звльнення працвника. 2 Вдповдно з КЗпП Украни випадки, коли для звльнення потрбна попередня згода профсплкового органу, а так, як не потребують тако згоди. 3 Накладення стягнення за порушення трудово дисциплни ма певну послдовнсть, яко власник чи уповноважений ним орган повинен дотримуватися. 4 Оформлення звльнення ма також певну послдовнсть, яко власник чи уповноважений ним орган повинен дотримуватися. 5 нструкця про порядок ведення трудових книжок на пдпримствах, в установах органзацях передбача правила заповнення трудових книжок при звльненн працвника. 6 При звльненн працвника йому у день звльнення видаться трудова книжка з внесеними вдповдними записами виконуться повний розрахунок.

Використана лтература

2. Закон Украни Про судоустрй Украни вд 5 червня 1981 року Вдомост Верхов... 9. 2-е вид допов. та переробл. К.

– Конец работы –

Используемые теги: порядок, Увольнения, работы, Оформление0.075

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок увольнения с работы и его оформление

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ ТЕХНОЛОГИИ СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЫ. ОБЩИЕ ТЕХНОЛОГИИ СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЫ. МЕЖДИСЦИПЛИНАРНЫЕ ТЕХНОЛОГИИ И МЕТОДИКИ СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЫ
Учебник подготовлен коллективом авторов... гл канд искусствовед наук проф Т В Шеляг гл д р... наук проф П Д Павленок...

Понятие воспитательной работы. Роль и место воспитательной работы в системе работы с кадрами
Это, в свою очередь, требует повышения уровня воспитательной работы с личным составом, выделения приоритетов в системе воспитания личного состава,… Вместе с тем в современных условиях принимаемые меры воспитательного… Коллегия МВД России на заседании 23 декабря 1998 г рассмотрев состояние работы с кадрами в системе кадровой политики…

Задания для выполнения контрольной работы и лабораторной работы для самостоятельной работы студентов Менеджмент и маркетинг
На сайте allrefs.net читайте: "Задания для выполнения контрольной работы и лабораторной работы для самостоятельной работы студентов Менеджмент и маркетинг"

Характеристика организационно-распределительной документации ее оформление и порядок работы с ней
Делопроизводство координирует все этапы работы - от проектирования до практической реализации решений. Процесс управления включает следующие основные типовые документируемые… Если учесть, что в аппарате управления занято более 14 млн. человек, а ежегодный документооборот в стране составляет…

Организационный этап выполнения курсовой работы 2.1 Примерная тематика курсовой работы . 3 Основной этап выполнения курсовой работы 3.1.1 Назначение и место ученого предмета дисциплины
стр Введение... Введение Реформирование национальной системы высшего образования связанное с введением нового перечня специальностей общегосударственного классификатора...

требования к оформлению текстовой части курсовых работ, рефератов, контрольных работ, отчетов по практикам, лабораторным работам
На сайте allrefs.net читайте: "требования к оформлению текстовой части курсовых работ, рефератов, контрольных работ, отчетов по практикам, лабораторным работам"

Контрольная работа МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ Для самостоятельной работы и к выполнению контрольной работы для студентов заочного обучения всех специальностей
Информатика... Контрольная работа... Для направлений бакалавриата Землеустройство и кадастры...

ОБРАЗЦЫ ОФОРМЛЕНИЯ. ТРЕБОВАНИЯ К ОФОРМЛЕНИЮ КВАЛИФИКАЦИОННЫХ РАБОТ
БЕЛОРУССКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ... БИОЛОГИЧЕКИЙ ФАКУЛЬТЕТ... КАФЕДРА ЗООЛОГИИ...

Алгебраическая сумма работ составляющих сил на некотором перемещении равна на этом перемещении работе: равнодействующей силы
Аксиома инерции материальная точка сохраняет состояние покоя или равномерного прямолинейного движения до тех пор пока действие других тел не... Алгебраическая сумма работ составляющих сил на некотором перемещении равна на... Б...

По учебно-методической работе ВЫПОЛНЕНИЕ ВЫПУСКНОЙ КВАЛИФИКАЦИОННОЙ РАБОТЫ СПЕЦИАЛИСТА ДИПЛОМНОЕ ПРОЕКТИРОВАНИЕ Методические указания Специальность 0805021-Экономика и управление на предприятии машиностроения
Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение... высшего профессионального образования Санкт Петербургский государственный...

0.039
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам