рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок виконання постановок задач маркетингу

Порядок виконання постановок задач маркетингу - раздел Философия, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ Декомпозиція Аіс На Окремі Відносно Відособлені З Погляду Практичних Додатків...

Декомпозиція АІС на окремі відносно відособлені з погляду практичних додатків частини дозволяє здійснити модульний принцип побудови АІТ. При цьому одиничний структурно-функціональний елемент АІС розглядається як задача. Такий підхід забезпечує розроблювачеві можли-вість розпаралелити окремі роботи в ході написання, налагодження й впро-вадження окремих програмних модулів, що входять в АІТ. Головна проблема тут - заїсти всі можливі взаємозв'язки між завданнями й побудувати на їх основі повну й несуперечливу інформаційну модель маркетингової системи.

У загальному виді постановка задачі складається із чотирьох принципово важливих компонентів:

- організаційно-економічної схеми і її опису;

- зводу застосовуваних математичних моделей;

- опису обчислювальних алгоритмів;

- концепції побудови інформаційної моделі системи.

Постановка кожної окремої задачі документально оформляється у вигляді відповідного певного розділу техноробочого проекту й займає значну частину загального часу оригінального (орієнтованого на конкретні умови й нестандартні рішення) проектування АІТ. Так, розробка організаційно-економічної схеми припускає конкретизацію основних характеристик задачі:

- формулювання стратегічної мети й обґрунтування критеріїв оптимізації; змісту готельних етапів виконуваних практиками робіт для рішення даної проблеми й місця здійснюючі ці роботи підрозділів; технології документообігу; напрямку трудозатрат;

- структури управління й призначення кожної управлінської ланки; вичленовування ресурсних і тимчасових обмежень по видах і т.д. Для побудови таких схем необхідно скористатися інформацією, що знаходиться в ТЕО й у техзавданні, розробити методики розрахунку показників, ґрунтуючись на результатах вивчення сформованої структури маркетингового керування на підприємстві.

Математична модель і розроблені на її основі алгоритми повинні задовольняти трьом вимогам: визначеності (однозначності),інваріантності стосовно різних альтернативних ситуацій у завданні й результативності (можливості її рішення за кінцеве число кроків). Результатом алгоритмізації є логічно побудована й налагоджена блок-схема.

Нарешті, розробка інформаційної концепції припускає визначення реквізитів вхідних і вихідних форм, їх розташування й взаємозв'язки, носіїв вихідного й результатного даних, складу нормативно-довідкової інформації, способів інформаційної взаємодії різних завдань, строків і періодичності надання й одержання даних, а також користувачів і джерел цієї інформації. У підсумку побудови графа взаємозв'язків показників, що мають відношення до даної задачі, створюється інформаційна модель конкретної предметної області. Одиничний фрагмент цього графа відбиває один вихідний і кілька вхідних показників, обчислювальних на основі розрахункових формул.

Незважаючи на переважну орієнтацію на рішення задач автоматизації маркетингу на рівні окремого підприємства, розроблювачеві завжди потрібно пам'ятати про універсалізацію проектних рішень у даній області, що обумов-люється вимогами економічної реальності. Сьогодні відбуваються процеси укрупнення й об'єднання найчастіше різних по природі організаційно-еко-номічних об'єктів. Тому технологія вдосконалювання управлінських рішень за рахунок автоматизації збору, передачі, зберігання й видачі даних повинна підкорятися певним правилам і стандартним схемам. Особливо важливо дот-римувати єдність підходу до постановки маркетингових задач на технічному й математико-алгоритмічному рівнях. Застосування кібернетичних принци-пів забезпечує в такому випадку єдність і сумісність систем обробки маркетингових даних на різних рівнях керування й у різних ланках технологічного ланцюжка.

Основою для проектувальника АІС маркетингу повинен бути системний підхід, що дозволяє охоплювати більшість проблем автоматизації цієї сфери діяльності вже на етапі постановки завдань і вибору економіко-математичних методів їх рішення.

Постановка задач починається на передпроектній, а завершується - на стадії технічного проектування, причому в цій роботі головна роль належить фахівцеві - користувачеві системи. Головні обов'язки постановника - закласти основи для проектування математичного й інформаційного забезпе-чення, розробити ідеологію програмного й технічного забезпечення, ство-рити концепцію організаційного й ергономічного забезпечення АІС в АІТ.

Помилки користувача на етапі постановки задачі збільшуються в сотні й навіть у тисячі разів по своїх наслідках (залежно від масштабу системи), якщо їх виявлять на кінцевих фазах створення або використання прикладного програмного продукту. Пояснюється це тим, що кожний з наступних учасників створення прикладних профамм не має інформації, необхідної для виправлення змістовних помилок. Створення програмного продукту може вестися й самим користувачем, причому це можна вважати більш кращим варіантом з погляду простоти побудови програми.

Користувач, як правило, здобуває й застосовує готові програмні пакети, за своїми функціями задовольняючі його потреби, орієнтовані на певні види діяльності (бухгалтерську, маркетингову, фінансову й т.д.). Такий напрямок є на сьогодні ведучим у сфері комп'ютеризації й інформатизації обслуговування маркетингу.

Нерідко воно доповнюється розробкою оригінальних прикладних програм, однак у кожному разі постановка задач потрібно.

Постановка й реалізація завдань на ПЕОМ вимагає засвоєння основних понять, що стосуються теоретичних основ комп'ютерних інформаційних систем. До них відносяться:

- властивості, особливості і сфуктура економічної інформації;

- умовно-постійна інформація, її роль і призначення;

- носії інформації, макет машинного носія;

- засоби формалізованого опису інформації;

- алгоритм, його властивості й форми подання;

- призначення й способи контролю вхідної і підсумкової інформації;

- склад і призначення пристроїв ПЕОМ;

- склад програмних засобів ПЕОМ, призначення операційних систем, пакетів прикладних програм (ППП), інтегрованих пакетів, програм типу АРМ бухгалтера, АРМ фінансиста, АРМ маркетолога й ін.

При описі постановки задачі вказуються її об'ємно-часові характе-ристики. Вони відбивають обсяги вхідної й вихідної інформації (кількість документів, рядків, знаків, оброблюваних в одиницю часу), тимчасові особ-ливості надходження, обробки й вьщачи інформації. Важливої також є вивір-ка точності й повноти назв всіх інформаційних одиниць і їх сукупностей.

В умовах автоматизованої обробки крім звичайних показників для сприйняття найменувань у документах (найменування рядків і граф) використовуються нетрадиційні форми подання інформації..

Повна назва показника в складних формах може складатися з назв рядків, граф і елементів заголовної частини документа. Для кількісних і вартісних реквізитів вказується одиниця виміру. Опис показників і реквізитів якого-небудь документа вимагає, як правило, їх співвіднесення з місцем і часом відбиваних економічних процесів. Тому користувач повинен пам'ятати про необхідність включення в описи відповідних відомостей, що мають місце, як правило, у заголовній частині документа (назва або код підприємства, дата виписки документа й т.д.).

Для кожного виду вхідної й вихідної інформації дається опис всіх елементів інформації, що беруть участь в автоматизованій обробці. Опис будується у вигляді таблиці, у якій присутні: найменування елемента інформації (реквізиту), його ідентифікатор і максимальна розрядність. Постановка завдання виконується відповідно до плану. Приведемо приклад одного з можливих його варіантів.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЦІ... Навчальний посібник Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок виконання постановок задач маркетингу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2009
  УДК 004:33(075.8)   Рецензенти: 1. Тимофеєв В.М., завідувач кафедри „Економічного аналізу і аудита”, доктор економічних наук, професор, ХНТУ

Організація фінансового менеджменту в умовах ринку
У ринковій економіці управління фінансами є однієї з основних і пріоритетних задач, що стоїть перед будь-яким підприємством незалежно від форми організації, сфери й масштабів його діяльності. Пріор

Характеристика цілей і функціональних задач фінансового менеджменту
Цілі фінансового менеджменту в умовах ринку можуть бути досить різноманітними. У кожному конкретному випадку вони залежать від страте-гічних і тактичних задач, реалізуємих на підприємстві. Поза зал

Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту
Ефективне рішення задач фінансового менеджменту вимагає використання адекватних інформаційних ресурсів, які по джерелах формування і відношенню до керованого об'єкта можуть бути розділені на внутрі

Програмне забезпечення фінансових рішень
Однієї з найважливіших проблем при розробці інформаційних технологій у фінансовому менеджменті є вибір відповідних програмних продуктів. При цьому різноманіття задач фінансового менеджменту обумовл

Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ
Технологія рішення задач фінансового менеджменту в умовах АІТ у загальному випадку включає виконання наступних процедур: - збір і підготовку інформації; - обробку, накопичення й з

Тести до розд. 8
1. Якими з перерахованих критеріїв варто керуватися в першу чергу при виборі технічних засобів реалізації інформаційних технологій фінансового менеджменту? а) вартістю технічних засобів;

Сучасний етап розвитку банківської системи
Першим і найважливішим фактором серед складового процесу організації, оснащення, функціонування й розвитку ІТ у банківських систе-мах є тісна взаємодія з бізнесом, зв'язок зі стратегією інновацій к

Автоматизація банківської діяльності
Використання сучасних інформаційних технологій кардинально впливає й змінює бізнес-процеси в банках, виводячи їх на принципово інший рівень. Банківські технології нерозривно пов'язані з інформаційн

Проблеми інформаційного забезпечення в банківській діяльності
Здійснюючи обробку основного обсягу інформації інтегрована автоматизована банківська система (АБС) є технологічною базою сучасного банку. Інтегрованій АБС властиві взаємозв'язок всіх інформаційних

Інноваційні процеси в банках
Інноваційні процеси в сфері банківської діяльності пов'язані з доцільністю нових пропозицій і одержанням від них вигоди для господарю-ючих суб'єктів. Раціональність є реальним двигуном іннов

Концепція банківської інформаційної системи
Банківську систему України започатковано в березні 1991 р. після прийняття Верховною Радою України Закону України «Про банки і банків-ську діяльність». Цей Закон став правовою підставою для створен

Особливості організації інформаційного забезпечення НБУ
Організація інформаційного забезпечення НБУ визначається складом керованих об'єктів предметної області, задач, даних і сукупністю інформаційних потреб користувачів НБУ. Згідно із визначенням інформ

Телекомунікаційні системи Національного банку України
У Національному банку України телекомунікаційні технології визнано як програмно-технічний і організаційно-технологічний комплекс, що надає багатофункціональні послуги з передачі інформації. За думк

Розрахунків в Україні
Система електронних платежів (СЕП) - державна платіжна система, що виконує міжбанківські розрахунки, заснована на безпаперовій технології розрахунків і передачі електронних повідомлень засобами еле

НБУ - користувач світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T.
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» на Національний банк України покладаються функції удосконалення операцій в іноземній валюті. Для забезпечення організації та прискор

Автоматизація банківської звітності
Перехід України до ринкової економіки та її інтеграція в світові орга-нізації вимагають послідовного реформування банківського обліку та звіт-ності відповідно до міжнародних стандартів. За рекоменд

Автоматизована система управління Національним банком України
Під автоматизованою системою управління Національним банком розуміється сукупність функціональних і забезпечуючих підсистем, що автоматизують функції управління НБУ. Структуру НБУ створено за принц

Контрольні запитання
1. Яка роль інформаційних технологій у розвитку банківської системи Україні? 2. Перелічите функції, виконувані банківською системою. 3. Назвіть найбільш важливі фактори, що визнач

Тести к розд. 9
  1. Удосконалювання банківської справи пов'язане з розвитком: а) економіки країни; б) інформаційних технологій; в) інформатизації суспільства. 2.

Обґрунтування необхідності автоматизації завдань страхової справи
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Вимоги до створення інформаційних систем страхування.
Автоматизація задач страхової справи в першу чергу залежить від зміни форм взаємодії машини і користувача. На початковому етапі використання ЕОМ переважно вирішувалися задачі, що формували дані про

Контрольні запитання
1. Дайте визначення, що таке система "Страхування". 2. Яким образом страхування впливає на економіку? 3. Назвіть основні функції страхування. 4. На які види дія

Тести к розд. 10
1. Використання обчислювальних систем в страховій діяльності забезпечує _________________ роботи за рахунок скорочення термінів обробки інформації, збільшення аналітичних можливостей, що відбиваєть

Автоматизовані інформаційні системи і технології в маркетингу
В умовах функціонування ринку покупців маркетинг організації може розглядатися як складна система, що реалізує комплекс заходів щодо задово-лення попиту споживачів на продукцію й послуги за допомог

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

Задачі автоматизованої інформаційної технології маркетингу
Бурхливе впровадження інформаційних технологій у фінансову сферу економіки й різноманіття програмних продуктів, пропонованих на ринку інформаційно-технічних виробів призначені для рішення задач обл

План постановки задачі
Організаційно-економічна сутність задачі: - найменування задачі; - ціль рішення; - призначення (для яких об'єктів підрозділів і користувачів призначена);

Інформаційні потреби служби маркетингу на підприємстві
Інформаційні потреби маркетингових служб складаються з первинної й вторинної інформації. Первинна інформація з'являється безпосередньо в результаті взаємодії виробників товару зі споживачами, покуп

Склад і організація внугримашинного інформаційного забезпечення задач маркетингу
Інформація, необхідна для організації збуту продукції, має ключове значення, тому що будь-яка діяльність в системі управління матеріальними ресурсами ґрунтується на знанні конкретної ситуації, що з

Бази даних, що використовуються при вирішенні задач маркетингу
Бази даних як вихідний матеріал для надання практично всіх інших видів інформаційних послуг, утворюють основу сучасного інформаційного ринку. На основі баз даних можна вести обслуговування споживач

Поняття, цілі і задачі технологічного забезпечення
Оснащення обчислювальною технікою всіх галузей людської діяльності гостро порушує питання про технологічне забезпечення інформаційних систем. Не є виключенням і інформаційні системи маркетингу, що

Технічне забезпечення АІТ рішення задач збутової діяльності
Технічне забезпечення АІТ маркетингової діяльності-сукупність комп-лексу технічних засобів (КТЗ), методичних матеріалів по його створенню й функціонуванню й персоналу, що здійснює монтаж, налагодже

Збутовою діяльністю
Структурна система управління збутом складається з набору мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення, зв'язки між якими відбивають специфіку об'єкта керування. Програмне забе

Технологія рішення аналітичних і прогнозних задач маркетингу
У маркетинговій діяльності важливе місце займають задачі аналітичного й прогнозного характеру, рішення яких пов’язане з великими часовими, трудовими витратами, а головне - вимагають участі висококв

Задачі маркетингу
Система маркетингу припускає рішення великої кількості задач, що нерідко суперечать одна одній. Цим обумовлюється багатоцільовий характер маркетингового планування, в результаті чого виникає задача

Тести до розділу 11
1.Маркетингова інформаційна система може розглядатися як____________ інформаційна система (ЕІС). Вставте пропущене слово. 2 Технологічне забезпечення АІТ складається з підсистем:

Законодавчі та нормативні акти
1. Закон України «Про інформацію» від 2.10.1992 // Там само. - 1992. - № 48. 2. Закон України «Про концепцію Національної програми інформатизації» від 4.02.1998 // Там само. - 1998. - № 27

Літературні джерела
13. Зацеркляний М.М. Інформаційни системи і технології у финансово-кредитних установах [Текст]: навч. посібник / М.М. Зацеркляний,О.Ф.Мельников; К.: Видавничиї дім „Професіонал”. 2007.- 327.-ІSBN 9

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги