рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ДИСЦИПЛІНИ «СКУЛЬПТУРА»

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ДИСЦИПЛІНИ «СКУЛЬПТУРА» - раздел Образование, Міністерство Освіти...

Міністерство освіти та науки України

 

ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

З ДИСЦИПЛІНИ «СКУЛЬПТУРА»

 

 

Харків 2006

Міністерство освіти та науки України

ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

З ДИСЦИПЛІНИ «СКУЛЬПТУРА»

 

Харків 2006

Методичні вказівки до виконання практичних занять з дисципліни «Скульптура» для студентів-архітекторів І курсу/ Укладачі О.Д. Іванов, В.С. Кочмар. - Харків: ХДТУБА, 2006.-18 с.

 

 

Кафедра образотворчого та декоративного мистецтва

 

 

Рецензент Игнатьева Н.В.

 

ВСТУП

 

Архітектура і скульптура - два види мистецтва: мистецтво архітектури, творення та мистецтва скульптури. Вони створюють середовище, у якому мешкає та працює людина. Ці два види творчої праці людини містять вміння будувати та вміння утворювати у матеріалі об`ємні простори. Архітектура і скульптура - мовчазний та тихий світ, це свій, особливий світ - світ об`ємів, форми та просторових споруд. Ці два види мистецтва мають багато спільного та часто доповнюють один одного.

Виховуючи спеціаліста-архітектора, який займається створенням просторових споруд, архітектурна школа звертається до дисципліни "скульптура", яка допомагає розвити у студента вміння працювати з об`ємною формою, виявляти конструктивні характеристики, тектоніку, розвиває вміння гармонізації пропорційних характеристик форми, взаємодію форми з простором, вивчає властивості різних матеріалів.

Дисципліна «Скульптура» посідає щільне місце у вихованні майбутнього архітектора. Вона включає до себе ознайомлення з основами ліплення, розвитком об’єму пластичної форми зсередини, а також сприяє розвитку об’ємно-просторового мислення та тактильних відчуттів реальної трьохмірної форми. Скульптура та архітектура як форми пластичного мистецтва знаходяться у тісному взаємозв’язку, мають спільні закони розвитку, тому практичне вивчення студентами дисципліни «Скульптура» дуже важливе для їх майбутньої професійної діяльності.

Метою даних методичних вказівок є надання допомоги студентами у проведенні практичних занять, формуються мета завдання, вимоги до роботи, визначаються етапи виконання та робиться аналіз можливих помилок при виконанні завдань.

 

Завдання 1. Ліпка простих геометричних тіл (куля, куб)

Завдання полягає у тому, щоб студент виліпив з натури натюрморт з двох простих геометричних тіл (куба та кулі) таким чином, щоб куля ідеально вписувалась у куб, стоячи зверху на ньому (посередині) і в цілому вписувалась в один блок.

Мета завдання: ознайомити студентів з основами ліплення через прості геометричні форми, розвити в них просторове мислення, а також відчуття форми на дотик. Студент повинен засвоїти, що в основі ліпки лежать закони архітектоніки, а також те, що форма розвивається з середини органічним засобом.

Вимоги до роботи: студент повинен передати пропорції, характеристику двох предметів, вписати їх в спільний блок таким чином, щоб робота була урівноважена з усіх точок огляду, а також досягнути найбільшої щільної структури предметів і в цілому композиції. Студент повинен виконувати ліпку обох предметів одночасно з метою досягнення цільності композиції.

Етапи виконання роботи

2 Підготовка пластиліну. 3 Виявлення основних співвідношень двох об`ємів. 4 Побудова характеристики і структури об`єму.

Основні помилки при виконанні завдання

 

1 Каркас хиткий внаслідок погано закріпленого вертикального стрижню.

2 Прокладка пластиліну на каркас відбувається нерівномірно, тобто надається більш уваги якомусь одному з предметів, а також з різних точок зору предмети неврівноважені.

3 Невписання в блок двох предметів.

4 Неправильне побудування характеристик об’ємів двох предметів, а саме недотримання структури форми кубу та шару.

Завдання 2. Ліплення балясини

Завдання полягає у тому, щоб студент виліпив з натури геометричну форму балясини таким чином, щоб передати основні конструктивні архітектурні особливості пропорцій характеру та форми об’єму.

Мета завдання полягає у тому, щоб студент мав змогу відчути пропорції форми, а також сполучати прості геометричні форми, які в кінцевому вигляді утворюють більш складну геометричну форму – балясину, а також передати архітектоніку даного предмету.

Вимоги до роботи: студент повинен передати пропорції, характеристику балясини, вписати її в один блок таким чином, щоб робота була урівноважена з усіх точок огляду, досягнути найбільшої щільної структури форми, плавного переходу однієї форми в іншу, а також жорсткої вставки однієї форми в іншу, підкреслити конструктивні архітектурні особливості форми.

Етапи виконання роботи

2 Підготовка пластиліну. 3 Виявлення основних співвідношень об’ємів. 4 Побудування характеристики і структури об’єму.

Завдання 3. Ліплення розетки

Мета завдання: - ознайомити студентів з ліпленням розетки як елементу архітектури, який може… - показати студентам розвиток рельєфу, який містить в собі об’ємний малюнок, на площині;

Етапи виконання роботи

2 Прокладання плінта із пластиліну на дошці. 3 Нанесення малюнку на плінт. 4 Прокладання висоти і глибини об’єму по малюнку.

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, виконання, практичних, занять, дисципліни, Скульптура0.102

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ДИСЦИПЛІНИ «СКУЛЬПТУРА»

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Методичні рекомендації Контрольні завдання До виконання практичних занять з дисципліни Технологічні розрахунки в хімічній технології
Херсонський національний технічний університет... Кафедра хімічної технології та дизайну... волокнистих матеріалів...

Методичні вказівки для практичних занять з дисципліни "Електропостачання сільського господарства"
Протокол № 5 від " 18 " березня 2004 р. Рецензент к.т.н доцент кафедри “Енергетики” Таврійська державна агротехнічна академія І.П.… При цьому до більшого із двох навантажень прибавляють надбавку від меншого:… Якщо відомий тільки один максимум навантаження (денний або вечірній), то другий можна визначити використовуючи…

Ізюмська О.М. Методичні вказівки та завдання для практичних занять і самостійної роботи з дисципліни "Облік ЗЕД" для студентів спеціальності "Облік і аудит"
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра бухгалтерського обліку...

До практичних занять з дисципліни Архітектура будівель і споруд спецкурс Методичні вказівки
Тернопільський національний технічний університет... Імені Івана Пулюя... Кафедра будівельної механіки...

НОРМАТИВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Методичні вказівки до вивчення нормативної дисципліни дисципліни Безпека життєдіяльності
Національний транспортний університет... Кафедра екології та безпеки життєдіяльності...

Методичні вказівки щодо виконання домашніх завдань, контрольних, розрахунково-графічних та курсових робіт з дисципліни “Виробництво електронних апаратів”
Київський політехнічний інститут... Методичні вказівки щодо виконання домашніх завдань контрольних розрахунково графічних та курсових робіт...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ З дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)»
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Нститут бізнесу економіки та інформаційних... Просянюк Ніна Олександрівна...

Для виконання практичних занять з дисциплін Технологічні основи машинобудування
Запорізький національний технічний університет... ДОДАТКИ до методичних вказівок...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ практичних занять з курсу інфекційних хвороб для студентів
Затверджено... На методичному засіданні завідувачів... Кафедр інфекційних хвороб жовтня р...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання індивідуального навчально-дослідницького завдання (розрахунково-графічна робота) з дисципліни „Матеріально-технічна база готелів”
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ молоді та спорту УКРАЇНИ... ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам