рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Коливальний рух

Коливальний рух - раздел Физика, 12. Коливальний Рух. 1.Гармонічний Коливальний Рух ...

12. Коливальний рух. 1.Гармонічний коливальний рух та його кінематичні характеристики. 2.Описання гармонічних коливань. Векторні діаграми. 3.Додавання коливань. 1.Періодичними процесами називають такі зміни стану системи , при яких вона багато разів через деякі проміжки часу повертаємося в один і той же стан. Прикладами періодичних процесів є обертання та коливання. Найпростішими коливаннями є так звані гармонічні коливання.Гармонічним коливальним рухом називають рух, який описується рівнянням або (12.1) де : – миттєве значення зміщення в момент часу t; –максимальне відхилення тіла, що коливається, від положення рівноваги; Цю величину називають амплітудою; називають фазою коливань, а її значення при t=0, тобто - початковою фазою коливань; - це циклічна (або кутова) частота. Частотою називають число коливань , що здійснює система за одиницю часу. Зв’язок між частотою v і циклічною частотою виражається співвідношенням: (12.2) Час протягом якого система здійснює одне коливання , називається періодом Т; Зв’язок між Т та v: Одиниці вимірювання: Фаза – безрозмірна фізична величина.

Систему, що здійснює коливальний рух, називають також осцилятором; якщо рух описується рівнянням (12.1), то систему називають лінійним або гармонічним осцилятором.

Швидкість та прискорення тіла, що здійснює гармонічне коливання, знайдемо, взявши похідні від по t: (12.4) (12.5) Порівнюючи вирази (12.5) та (12.1), одержимо: (12.6) або (12.7) Під час гармонічного коливного руху прискорення тіла пропорціональне зміщенню від положення рівноваги і направлена протилежно зміщенню. (12.6) чи (12.6’) називають рівнянням руху тіла, що здійснює гармонічний коливальний рух. Це диференціальне рівняння другого порядку; (12.1) є його розв’язком.

Уточнимо тепер поняття періоду: Періодом гармонічного коливального руху називають найменший час, через який всі величини, що характеризують цей рух , набувають початкових значень.

Періоду відповідає зміна фази на : 2. Описання гармонічних коливань. Векторні діаграми. Крім аналітичного способу описання гармонічних коливань – з допомогою рівняння , існує декілька способів графічного описання гармонічного коливного руху. а) Плоскі діаграми – це графіки залежності від t (мал 12.1) Мал.12.1. .б) Якщо не цікавляться фазовими співвідношеннями, то зручним є спектральний метод описання гармонічного коливного руху – спектрограма (мал.12.2). Мал.12.2 в) Метод векторних діаграм.

На площині вибирають довільний початок О і довільну вісь ОА. Гармонічна величина, що вивчається, наприклад, зміщення, уявляється вектором, який має довжину, пропорційну амплітуді, а кут між ним і віссю ОА дорівнює початковій фазі. В цьому випадку проекція вектора на вісь визначає миттєве зміщення в момент часу, рівне нулю. Якщо тепер уявити, що вектор рівномірно обертається навколо початку О з частотою руху, який вивчається,то в будь-який момент часу його проекція на вісь дає миттєве значення зміщення. (Умовимося вважати додатнім обертанням вектора проти годинникової стрілки). г) Метод фазових діаграм.

На площині, яку називають фазовою площиною, вибирають прямокутну систему координат.По вісі абсцис відкладають зміщення x, а по вісі ординат – швидкість (у випадку гармонічного коливного руху – “приведену швидкість ” ). Стан руху в кожний момент часу зображається точкою з координатами , що відповідають даному моменту часу. З плином часу ця точка описує на площині криву , яку називають “фазою траєкторії ”. Для гармонічного коливання руху з (12.1) і (12.4) одержимо: Це рівняння кола радіусом А з центром початку координат (мал. 12.4). На мал.12.5 – 12.7 наведено для прикладу фазові діаграмми ще для деяких рухів. Мал 12.4. Мал.5.Рывномырний рух. Мал.12.6. Мал.12.7. Рідке тертя. 3.Додавання коливань. а) Додавання коливань одного напрямку. 1). Нехай коливання мають однакові частоти Для спрощення початкова фаза першого дорівнює нулю. Скористаємося методом векторних діаграм: Далі буде показано, що повна енергія тіла, що коливається, пропорційна квадрату амплітуди; тому (12.7) можна представити так: (12.9) Повна енергія залежить від різниці фаз і може бути як більше, так і менше суми енергії коливань, що додаються.

Даний випадок називають Інтерференцією, а коливання, що задовольняють умові незмінності початкових фаз з часом – когерентними. 2).Якщо частоти коливань різні , то одержується складне не гармонічне коливання.

При , але , виникають коливання з періодичною зміною амплітуди, які називаються биттям.

Нехай б)Додавання взаємно перпендикулярних коливань. Фігури лісажу. В загальному виді коливання задаються рівняннями: Розглянемо окремі випадки. 1) Це – відрізок прямої. 2) При КОЛО. ЕЛІПС. При , але (чи ) де k ціле число (k=2,3,4…), одержуються більш складні фігури, які дістали назву фігур Лісажжу.Спостерігати ці фігури можна на екрані осцилографа, подаючи на його входи “ ” та “ ” коливання від двох генераторів. Форма фігур залежить від співвідношення частот і різниці фаз коливань, що додаються (мал. 12.11).

– Конец работы –

Используемые теги: Коливальний, рух0.047

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Коливальний рух

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Від 11.02.2013р. Ця редакція набуває чинності з 15.04.2013р. ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Постановою Кабінету Міністрів України... Від жовтня р N... Із змінами внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України N п від N...

Прадмет гістарычнай навукі - гэта рух грамадства ў часе, мінулае краін, народаў, чалавецтва, асобных бакоў дзейнасці грамадства
Прадмет гістарычнай навукі гэта рух грамадства часе мінулае краін народа чалавецтва асобных бако дзейнасці грамадства Змест гісторыі... Насельніцтва Беларусі каменнага бронзавага і ранняга жалезнага... Знешэканаічныя сувязі РБ Глядзець пытанне Адукацыя навука і культура Беларусі...

Рух системи матеріальних точок. Методика розв`язання задач про зіткнення. Закон збереження повної механічної енергії
Для визначення констант інтегрування застосуємо початкові умови це початкова швидкість руху кінця мотузки яка виникає внаслідок падіння муфти...

Конспект лекцій Технічні засоби організації дорожнього руху
Харківський національний автомобільно дорожній університет Кафедра будівництва та експлуатації автомобільних доріг...

Тест з теми №10: УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ РОЗВИТКУ І РУХОМ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Варіант Яку категорію ілюструє перелік відповідний рівень освіти та професійної підготовки досвід... Варіант...

Тема 10. УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ РОЗВИТКУ І РУХОМ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Кар єра сутність види етапи... Управління кар єрою персоналу...

Рух в інерціальних системах відліку
Рух відносно НІСВ будемо називати відносним.НІСВ рухається відносно ІСВ з прискоренням; разом з системою рухаються і всі тіла, що в ній знаходяться;… Права частина (8.7) складається з двох складових. є рівнодійна звичайних сил… Крім того, сила інерції не підлягає дії закону рівності дії і протидії. Якщо на яке-небудь тіло діє сила інерції, то…

Організація руху видів транспорту
Транспортним засобом э машина, яка пересувається по поверхні землі силою, що утворюється повздовжньою взаємодією коліс з твердою опорою. Зараз ми не…

ЗАКОН УКРАЇНИ Про дорожній рух
На сайте allrefs.net читайте: "ЗАКОН УКРАЇНИ Про дорожній рух"

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Кінематика поступального руху Кінематика поступального руху... Зміст...
  • Літаратура і нацыянальны рух у пачатку ХХст Прыродныя мовы i геаграфя краны, узровень народнай гаспадарк i кантакты з ншым народам, характар грамадскай думк, культуры, мастацва - усе вялкя… Такя часы справядлва завуцца эпохам нацыянальнага Адраджэння. Яны пачынаюцца звычайна з адраджэння роднай мовы, прызнання яе найвялкшай каштоунасцю. Такая эпоха настае сння для…