рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Мета, методи та основні види комерційного аналізу

Мета, методи та основні види комерційного аналізу - раздел Экономика, ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ   Метою Комерційного Аналізу Інвестиційного Проекту Є Оцінка Ін...

 

Метою комерційного аналізу інвестиційного проекту є оцінка інве­стиції з погляду перспектив кінцевого ринку для продукції чи послуг. Завданнями комерційного аналізу є відповіді на питання:

• якими є характеристики ринку, де реалізуватимуться продукція або послуги проекту;

• за якою ціною продаватимуться продукція чи послуги;

• які заходи з управління маркетингом треба буде здійснити для виведення продукції чи послуг на ринок і яка вартість цих заходів.

Для розв'язання завдань, які ставить перед комерційним аналізом проектне планування, використовуються ефективні підходи до оцін­ки ціни, попиту і пропозиції, розроблені світовою практикою. Перед­бачається також, що протягом часу здійснення проекту застосовуєть­ся стратегія активного впливу на ринок, яка характеризується відмо­вою від практики пасивного пристосування до ринкових умов і пере­ходом до політики впливу на ринок конкретного споживача продукції. Комерційний аналіз враховує, що орієнтація на ринок збуту є дуже важливою ознакою маркетингової стратегії управління інвестицій­ним проектом і відбивається в перенесенні центрів економічних рішень на збутові ланки. З цього випливає, що основними об'єктами вивчення і впливу стають споживач, конкурент, кон'юнктура ринку, якісні характеристики товару, умови руху товару та заходи з просу­вання товару на ринок.

Комерційний аналіз ґрунтується на п'яти основних підходах, згідно з якими організації ведуть свою промислово-ринкову діяльність. Це такі концепції:

• вдосконалення виробництва;

• вдосконалення товару;

• інтенсифікація комерційних зусиль;

• маркетинг;

• соціально-етичний маркетинг.

Ці концепції уособлюють різні періоди в економіці розвинутих капіталістичних країн і мають загальну тенденцію — перенесення акценту з виробництва й товару на комерційні зусилля, але разом 3 тим всі вони тією чи іншою мірою можуть бути застосовані в промислово-ринковій діяльності підприємств і організацій у державах

з перехідною економікою та при комерційному аналізі інвестицій­них проектів. Залежно від існуючого на ринку попиту і пропозиції на певний товар, а точніше, від їх співвідношення, розрізняють «ринок продавця »і «ринок покупця». Перший утворюється тоді, коли попиті значно перевищує пропозицію. Збут не вимагає від продавця особ­ливих зусиль. Другий виникає, коли пропозиція перевищує попит. Це змушує продавця вживати певних заходів для збуту товару. Для ринку країн з перехідною економікою на початкових етапах власти­вий перший тип ринку, але тенденції у світовій економіці підтверд­жують відносну нетривалість його існування. Ця обставина, а також те, що продукція певної частини інвестиційних проектів призначена на експорт і продаватиметься на ринках розвинених капіталістич-1 них країн, зумовлює необхідність застосування інструментарію та ринкових прийомів, властивих для сформованих ринків, — концепції маркетингу і соціально-етичного маркетингу. Звісно, це не виклю­чає застосування в обґрунтованих випадках інших ринкових кон­цепцій, їх застосування та поєднання значною мірою залежать і від виду товару, і від конкретного ринку. Слід враховувати, що застосування тієї чи іншої концепції зумовлює використання певного набо­ру вихідних передумов і ринкових прийомів для аналізу ринку, а та­кож певного типу ринкової політики. Таким чином, правильність за­стосування ринкових прийомів забезпечить прийнятну точність одер­жаних показників і необхідний вплив на поведінку ринкових факторів у перебігу здійснення проекту.

Система маркетингової інформації. Комерційний аналіз викори­стовує безперервне збирання та опрацювання інформації, а також підготовку і коригування прогнозів ринкових факторів у міру формування і розвитку ринкової ситуації, що утворює систему маркетингової інформації. Ця система складається з чотирьох допоміжних систем:

• внутрішньої звітності;

• збирання зовнішньої інформації;

• маркетингових досліджень;

• аналізу інформації.

Система внутрішньої звітності спрямована на відображення по­точної ділової інформації, а також видачу оперативних даних. Джерелами внутрішньої інформації є статистична та бухгалтерська звітність результати внутрішніх досліджень, акти ревізій та перевірок тощо.

Система збирання зовнішньої інформації призначається для за­безпечення проекту необхідною інформацією про стан середовища, в якому він діє. Джерелами зовнішньої інформації є газети, журнали, телебачення, радіо, опубліковані річні звіти, виробнича статистика, ста­тистика споживання, галузеві журнали і газети організацій та підприємств, видання організацій і підприємств з даними про вироблю­вану продукцію, спеціалізовані видання, особисті контакти з клієнтами, працівниками інших організацій і підприємств, постачальниками, одержання відомостей у спеціалізованих організацій, реклама конкурентів.

Маркетингові дослідження передбачають точне формулювання завдань, що стоять перед інвестиційним проектом, і визначення своїх цілей. Цілі можуть полягати у попередньому збиранні інформації про ринок, клієнтів, конкурентів, просування товару, у відборі джерел інформації для полегшення пошуку необхідних даних. На цьому етапі виробляється план відбору інформації, яку можна поділити на вто­ринні й первинні дані. Як вторинні дані використовується інформа­ція, яка була створена раніше й існує в готовому вигляді. Як правило, вторинні дані є неповними, неточними або застарілими. Це вимагає, у свою чергу, проведення додаткових заходів зі збирання нової інфор­мації, тобто первинних даних. З цією метою складається план зби­рання інформації, в якому дістають відображення способи збирання даних (спостереження, експеримент, опитування); інструментарій дослідження (анкети тощо); план вибірки, що визначає об'єкти опиту­вання, кількість респондентів і методи їх відбору; способи встанов­лення контактів з цільовою аудиторією (за телефоном, поштою, на основі особистого контакту); збирання інформації, яке полягає в прак­тичному здійсненні намічених у плані заходів; аналіз зібраної інфор­мації, який зводиться до вивчення й опрацювання за допомогою спеці­альних методів і прийомів та подальшого здобуття необхідних даних; подання результатів досліджень у вигляді звіту з аналізом даних, ста­тистичною інформацією та інтерпретацією фактів.

Призначення системи аналізу інформації полягає в опрацюванні Даних, що дають змогу зробити висновки й накреслити основні шля­хи розв'язання проблем. Система включає в себе статистичний банк (набір сучасних статистичних методик і методів опрацювання інфор­мації, в тому числі методи: відносних величин, середніх величин, кореляції, системного аналізу; аналіз рядів розподілу, аналіз часових змін і коливань) і банк моделей, що являє собою комплекс математич­них моделей для вирішення оптимізаційних завдань, у тому числі моделі поведінки покупця, можливої поведінки конкурентів, якісних характеристик розроблюваних товарів та послуг, системи ціноутво­рення, складання бюджетів маркетингових заходів.

Процес управління маркетингом. З метою комерційного аналізу інвестиційного проекту застосовується відомий процес управління маркетингом. Врешті-решт, при аналізі ринку і підготовці ринкових заходів для реалізації продукції проекту використовують тією чи іншою мірою всі складові процесу управління маркетингом, а отже, уявлення про взаємозв'язок між усіма елементами процесу є обо­в'язковими. Процес управління маркетингом полягає в аналізі рин­кових можливостей, відборі цільових ринків, розробці комплексу мар­кетингу та реалізації маркетингових заходів.

Фінансовий аналіз:, цілі, завдання та моделі. Він являє собою спосіб накопичення, перетворення та використання інформації фінансово­го характеру. Фінансовий аналіз має кілька цілей:

• визначення фінансового стану і фінансових результатів діяль­ності фірми;

• виявлення змін у фінансовому стані та результатах у просторо­во-часовому розрізі;

• виявлення основних факторів, що викликали зміни у фінансово­му стані і результатах;

• прогноз основних тенденцій у фінансовому стані і результатах діяльності фірми.

Фінансовий аналіз може розглядатися як складова частина проек­тного аналізу, так і фінансового менеджменту, тож дії аналітика зале­жать від поставленої мети. Проектний аналіз вимагає обґрунтування вкладень з найкращими результатами. Фінансовий менеджмент ви­магає постійної роботи менеджера з пошуку фінансових ресурсів.

З позицій проектного аналізу метою фінансового аналізу є визна­чення рентабельності і ефективності проекту з погляду інвесторів та організації, що реалізує проект, а також оцінка поточного і прогнозо­ваного фінансового стану підприємства.

Фінансовий аналіз передбачає вирішення таких завдань:

1) дати оцінку фінансового стану і фінансових результатів підприєм­ства «без проекту» і «з проектом»;

2) оцінити потребу в фінансуванні проекту і забезпечити коорди­націю використання фінансових ресурсів у часі;

3) визначити достатність економічних стимулів для потенційних інвесторів;

4) оцінити, оптимізувати і зрівняти витрати та вигоди проекту в кількісному вимірі.

Фінансовий аналіз використовує різні методи, які дають змогу структурувати і ідентифікувати взаємозв'язки між основними показниками.

Можна виділити три основні типи моделей, що застосовуються в фінан­совому аналізі: дескриптивні, нормативні та предикативні.

Дескриптивні моделі застосовуються для оцінки фінансового стану фірми. До них відносяться: побудова системи звітних балансів, по­дання фінансової звітності у різних аналітичних розрізах, аналіз звітності, система аналітичних коефіцієнтів тощо. Всі ці моделі засновані на використанні інформації бухгалтерської звітності.

Нормативні моделі дають змогу порівняти фактичні результати діяльності фірм з очікуваними, розрахованими за бюджетом. Ці мо­делі використовуються здебільшого у фінансовому менеджменті.

У проектному аналізі, що має справу не стільки з теперішнім, скільки з гаданим майбутнім, використовуються предикативні мо­делі, які мають передбачувальний, прогностичний характер і дозво­ляють спрогнозувати майбутні грошові потоки, фінансовий стан і ре­зультати.

На цих моделях засноване фінансове проектування — логічне за­вершення проектного аналізу.

Методи фінансового аналізу в застосуванні до ринку цінних па­перів і фінансових інвестицій істотно різняться від методів фінансо­вого аналізу як частини проектного аналізу.

Фінансовий аналіз здійснюється для того, щоб довести, що підприє­мство має стабільний фінансовий стан і фінансові результати (при­буток) , збереже їх у майбутньому в перебігу реалізації проекту, а та­кож довести, що проект буде рентабельним та ефективним. У фінан­совому аналізі як частині проектного аналізу використовуються пре­дикативні моделі, які дозволяють спрогнозувати майбутні грошові потоки, фінансовий стан і результати.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ

На сайте allrefs.net читайте: "ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ У ДЕРЖАВІ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мета, методи та основні види комерційного аналізу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Необхідність визначення загальних ознак інвести­ційних проектів
  В даний час одержав поширення метод фінансування інвестицій-проектів, коли основним забезпеченням надання банками кре­дитів є сам проект, тобто ті доходи, що одержить створюване або

Характеристика структури інвестиційних проектів
  Істотним елементом інвестиційної політики підприємства є про­цес розробки і реалізації інвестиційних проектів. Кожний такий про­ект у якості однієї з головних цілей має одержання ек

Способи реалізації інвестиційних проектів
  Вибір способу освоєння інвестицій залежить від виду реалізованого інвестиційного проекту, джерел його фінансування. Освоєння інвестицій у виробничі фонди здійснюється за до

Дослідження передінвестиційної фази проекту
  Перед розробкою будь-якого проекту висувається ідея, що може виникнути спонтанно або з'явитися результатом «мозкового штурму», проведених фундаментальних або прикладних досліджень,

Маркетингові дослідження ринків збуту продукції
  Від ринків збуту залежать: обсяг продажів, середній рівень цін, виручка від реалізації продукції, сума отриманого прибутку та ін. У першу чергу потрібно вивчити динаміку положення к

Концепція життєвого циклу проекту
  Життєвий цикл проекту (або проектний цикл) — це проміжок час) між моментом появи проекту і моментом його ліквідації. Проектний цикл є вихідним поняттям для рішення проблеми фінансув

Проектні ризики і їх основні види
  Проектні ризики — це сукупність ризиків, що загрожують реалізації інвестиційного проекту або здатні знизити його ефективність (комерційну, економічну, бюджетну, соціальну, економічн

Урахування фактору ризику
  Ідентифікація ризиків (якісний аналіз) має на меті визначити фак­тори, області і види ризиків, етапи і роботи (заходові), за виконання яких ризик зростає.

Методи оцінки ефективності інвестиційного проекту
Фінансова оцінка проекту. Інвестиційний проект у процесі свого здійснення має забезпечувати досягнення наступних цілей: • одержання прийнятного прибутку на вкла

Причини зміни вартості грошей у часі
  Поняття «грошовий потік» (сash flow) прийшло до нашої мови з іно­земних джерел. Поняття сash у даному випадку аж ніяк не означає «готівка». Гроші можуть мати як готівкову, так і без

Вплив амортизації на величину грошового потоку
Амортизація є значною статтею грошового потоку з таких причин: 1. Амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею ви­трат у бюджеті інвестування. 2. Амортизація знижує п

Розробка та реалізація нових фінансових інструментів
  В економічній літературі немає єдиної думки щодо визначення поняття «фінансовий інжиніринг». Так, Ю. С. Масленченков під фінансовим інжинірингом розуміє «фінансове забезпечення кліє

Розробка тендерної документації і проведення торгів.
Торги як спосіб закупівель. Найбільш розповсюдженою формою організації закупівель на конкурсній основі є торги. В сьогоднішніх умовах торги застосовуються насамперед у

Порядок розробки і укладання контрактів
  Після закінчення терміну, передбаченого для підготовки і подачі «опозицій, замовник (звичайно через створений для цього тендерний комітет) здійснює розкриття пропозицій і їх оцінку.

Вимоги до розробки кошторисної документації
  Планування витрат на проект — найважливіша складова успішної його реалізації. Усі учасники проекту (постачальники, баї підрядчики) мають враховувати вартісні показники при плануванн

Розробка та автоматизація проектної документації
  Існують різні точки зору щодо місця проектування в життєвому циклі проектів. Одні вважають його ключовим, інші — лише продов­женням розробки детального плану проекту. Незважаючи на

Вимоги до загальнозастосовуваних методик
  Сучасна практика пропонує декілька прийомів оцінки, які зде­більшого застосовуються щодо інвестиційних проектів. Вибір при­датного прийому залежить від кількох факторів, що включают

Використання потенційно застосовуваних методик
  При відборі проектів іноді розглядають такі підходи, які можуть визначати вагу впливу проектів на довколишнє середовище. Вони називаються потенційно можливими (застосовуваними), бо

Зовнішні фактори, що впливають на організацію проекту
Зовнішні фактори — це, як правило, неконтрольовані сили, Що впливають на рішення менеджерів та їх дії і, врешті-решт, на внутріш­ню структуру і процеси в організації. Менеджери мають відповісти на

Вимоги міжнародних стандартів до критеріїв експертизи
  Аналіз показників ефективності проекту здійснюється за допомогою показників чистої поточної (наведеної) вартості, внутрішньої норми рентабельності, коефіцієнта вигід і витрат, строк

Характеристика джерел інвестиційних ресурсів
  Фінансово-кредитні відносини між суб'єктами інвестиційної діяль­ності являють собою важливу організаційно-правову форму регулю­вання інвестиційного процесу. Ці відносини виникають в

Нвестиційний бізнес-план, його основні цілі і задачі
  Планування є основною і найважливішою функцією керування. Без докладного пророблення системи заходів, спрямованих на досяг­нення поставлених цілей з ресурсних і часових позицій, нем

Процес розробки бізнес-плану інвестиційного проекту
  Поза залежністю від джерел фінансування усі бізнес-плани інве­стиційних проектів, що розробляються для залучення інвестицій, мають багато загальних рис. Вони мають:

Титульний лист
Подає початкову інформацію про підприємство, інвестиційний проект і сукупну його вартість; на ньому вказується: • повне найменування й організаційно-правова форма підприє­мства; •

Короткий опис проекту (резюме)
Це найбільш складний у розробці розділ бізнес-плану, але і самий короткий (після титульного листа), його обсяг — дві-три сторінки. Складність розділу визначається тим, що він має у стислому вигляді

Аналіз положення справ у галузі. Стані перспективи розвитку підприємства
У випадку, якщо інвестиційний проект є великомасштабним, регіональним або галузевим, орієнтованим на будівництво нового підприємства або корінну реконструкцію існуючого, ефективність інвестування в

Опис товару (послуги)
Розділ розробляється у випадку, якщо інвестиційний проект спря­мовано на освоєння виробництва нового товару (послуги) або розши­рення потужностей у результаті його модернізації (модифікації). Особ­

Виробничий план
Детальність розробки маркетингового плану показує здатність кер­івництва і фахівців підприємства вивчати ринок і задовольняти запити споживачів, так само як виробничий план відбиває можливості ринк

Організаційний план
Для внутрішнього використання у вигляді програми дій зі здійснення інвестиційного проекту організаційний план займає одне з центральних місць, оскільки стає тимчасовим графіком його реалі­зації. Ра

Фінансовий план
Основною метою розробки фінансового плану є визначення вели­чини доходів від продажів і прибутку за інвестиційний циклу здійснюваного проекту. Крім того, у ньому мають бути наведені дані з оцінки е

Прийняття управлінських рішень на основі планів
  У системі управління проектом важливе місце займає планування — розробка системи цілеспрямованих дій з реалізації інвестиційного про­екту, що передбачає порядок, послідовність, терм

Вимоги до складання планів
  Для формування календарних планів використовується кілька методів, що розрізняються вимогами до обсягу вихідної інформації і можливостями оптимізації окремих параметрів плану і прое

Моніторинг реалізації інвестиційних проектів
  У період освоєння інвестицій (реалізації інвестиційного проекту) кон'юнктура інвестиційного ринку піддається істотним, іноді знач­ним, коливанням. Здійснення інвестиційного проекту

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Контроль і регулювання проекту
  У реалізації інвестиційних проектів, як правило бере участь велика кількість дослідницьких, проектних, будівельних організацій, по­стачальників ресурсів і інших суб'єктів господарюв

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги