рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Легка атлетика: стрибки в довжину з місця, техніка стрибка

Легка атлетика: стрибки в довжину з місця, техніка стрибка - Реферат, раздел Спорт, Реферат На Тему: План 1. Історія Виникнення Легкої Атлетики. 2. Місце І Знач...

РЕФЕРАТ на тему: ПЛАН 1. Історія виникнення легкої атлетики. 2. Місце і значення легкої атлетики в системі фізичного виховання. 3. Класифікація і загальна характеристика легкоатлетичних вправ. 4. Стрибки в довжину з місця. 5. Техніка стрибка. Висновки Додатки Література Історія виникнення легкої атлетики Боротьбу, кулачний бій і взагалі усі вправи, що розвивали силу, греки відносили до важкої атлетики.Ясно, що назва «легка атлетика» сьогодні досить умовна, адже важко назвати, наприклад, біг на довжелезну дистанцію — марафон або метання молота «легкими» фізичними вправами.

Найдавнішим змаганням атлетів, безсумнівно, є біг. Разюче, що сьогодні ми знаємо ім`я першого олімпійського чемпіона древньої Греції і дату, коли відбулася ця подія. Це трапилося в 776 р. до н.е. в Олімпії. Переможець був один, тому що атлети змагалися на тих іграх тільки в бігу на один стадій (приблизно 192 м) — звідси слово «стадіон». Переможця кликали Коріб, здається, він був кухарем з міста-поліса Эліди. В Ермітажі, у Санкт-Петербурзі, можна побачити грецькі і римські пам`ятні медальйони, монети із зображеннями бігунів. Змагалися древні і у метанні диска.

Були диски з дерева, каменю, заліза, бронзи, нерідко прикрашалися різьбленням, зображеннями птахів, тварин або сценами спортивних змагань.Вага диска була від 1,25 до 6,63 кг. (Сьогодні диск важить 2 кг для чоловіків і 1 кг для жінок.) Серед болільників іноді дуже цінувалися метателі спису. Їх охоче зображували і скульптори.

Сучасна легка атлетика раніше, ніж в інших країнах, почала культивуватися в Англії. Ще у 1837 тут відбулися перші змагання з бігу на дистанцію близько 2 км. Учасниками цього змагання були учні коледжу міста Регбі. Незабаром і в коледжах Ітона, Оксфорда, Кембриджу, Лондона також організуються спортивні змагання.Трохи пізніше в програму змагань включається біг на короткі дистанції, біг з перешкодами і метання ваги, з 1851 включені в програму стрибки в довжину і висоту з розбігу, а з 1864 — метання молота і штовхання ядра. Новий етап почався з проведення щорічних змагань між університетами Оксфорда і Кембриджу.

У 1865 був заснований Лондонський атлетичний клуб, що проводив перші чемпіонати країни з легкої атлетики.У 1880 в Англії була заснована аматорська легкоатлетична асоціація, що одержала права вищого органа з легкої атлетики в межуах Британської імперії, а також у її колоніях. У США перший атлетичний клуб з`явився в 1868 у Нью-Йорку. Але, мабуть, центрами розвитку легкої атлетики в Америці в ті роки стали університети.

У 1880-90-і рр. легка атлетика як самостійний вид спорту починає культивуватися майже у всіх країнах Європи. Відродження в 1896 Олімпійських ігор сучасності дуже вплинуло на розвиток легкої атлетики. У програму Ігор I Олімпіади в Афінах (1896) були включені 12 видів легкоатлетичних змагань. Майже всі медалі на цих Іграх завоювали американські легкоатлети.Правда, з появою в 1952 на олімпійських іграх збірної СРСР, в американців з`явилися серйозні конкуренти в легкій атлетиці. На Олімпійських іграх в Атланті (1996) 2000 атлетів розігрували 44 комплекти нагород (більше ніж у будь-якому іншому виді спорту). Змагання для жінок з`явилися на олімпійських іграх у 1928, на Іграх 1996 жінки змагалися у 20 видах легкої атлетики, а вже на літньому чемпіонаті світу (1999) і Олімпіаді в Сіднеї (2000) жінки почали змагатися в стрибках з шестом і метанні молота.

Нерідко саме змагання легкоатлетів-олімпійців ставали самими яскравими у житті Олімпіад. Так було, наприклад, у Мехіко (1968), коли американський спортсмен Боб Бімон встановив феноменальний світовий рекорд у стрибках в довжину — 8 м 90 см (одразу на 55 см перевищивши світове досягнення). Цей виступ назвали «стрибком у 21 століття». Практично так воно і трапилося.

Тільки через двадцять років цей результат був поліпшений.Фантастичні секунди показала у забігах на 100 і 200 м на Олімпіаді в Сеулі американська бігунка Флоренс Гриффіт- Джойнер. Її рекорд тримається більше 14 років Легка атлетика Легка атлетика - вид спорту, що поєднує такі дисципліни як: ходьба, біг, стрибки (у довжину, висоту, потрійний, з шестом), метання (диск, спис, молот, і штовхання ядра) і легкоатлетичні багатоборства.

Один з основних і найбільш масових видів спорту.В англомовних країнах легка атлетика поділяється на дві групи змагань: «трекові» і «польові». Кожен вид легкої атлетики має свою історію, свої тріумфи і визначні дати, свої рекорди, свої імена. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (ИААФ) створена в 1912 і об’єднує 210 національних федерацій (2002). Олімпійська програма неодноразово змінювалася. У різний час до неї входили такі дисципліни, як біг 60 м, командний біг 5000 м, біг 2500 і 4000 м з перешкодами, стрибок у довжину з місця, потрійний стрибок з місця, перетягування каната, тріатлон і ін. Допуск на Олімпійські ігри одержують спортсмени, що виконали нормативи Міжнародного олімпійського комітету і Національного Олімпійського Комітету. Дисципліни: - 10000 м чоловіки; - 10000 м жінки; - 100 м жінки; - 100 м чоловіки; - 100 м з бар`єрами жінки; - 110 м з бар`єрами чоловіки; - 1500 м чоловіки; - 1500 м жінки; - 200 м жінки; - 200 м чоловіки; - 20 км спортивна ходьба чоловіки; - 20 км спортивна ходьба жінки; - 3000 м жінки; - 3000 м стипль-чез чоловіки; - 400 м чоловіки; - 400 м жінки; - 400 м з бар`єрами жінки; - 400 м з бар`єрами чоловіки; - 4x100 м естафета чоловіки; - 4x100 м естафета жінки; - 4x400 м естафета жінки; - 4x400 м естафета чоловіки; - 5000 м чоловіки; - 5000 м жінки; - 50 км спортивна ходьба чоловіки; - 800 м жінки; - 800 м чоловіки; - десятиборство чоловіки; - метання диска чоловіки; - метання диска жінки; - метання молота жінки; - метання молота чоловіки; - семиборство жінки; - стрибок у висоту жінки; - стрибок у висоту чоловіки; - метання списа чоловіки; - метання списа жінки; - стрибок у довжину жінки; - стрибок у довжину чоловіки; - марафон чоловіки; - марафон жінки; - стрибок з шестом жінки, - стрибок з шестом чоловіки; - штовхання ядра чоловіки; - штовхання ядра жінки; - потрійний стрибок жінки; - потрійний стрибок чоловіки. Развитие выносливости Выносливость развивают на протяжении всего школьного возраста. Длительный бег, бег с препятствиями и на местности, минутный бег, эстафеты и круговая тренировка, с которыми знакомятся школьники в V – VII классах, продолжают использовать и в VIII – IX классах.

Учитывая возросшие в этом возрасте функциональные возможности школьников, увеличивают продолжительность длительного бега с умеренной интенсивностью до 15-20 мин усложняют бег с препятствиями, которые становятся более сложными, увеличивается их количество на дистанции, особенно при занятиях с юношами в VIII – IX классах.

Для девушек не рекомендуется чрезмерно усложнять такие трассы.

В тех школах, где это позволяют условия, целесообразно построить полосу препятствий.

Хорошим средством развития скоростной и общей выносливости являются круговые и обычные эстафеты.

На уроках легкой атлетики в VIII – IX классах в состав обычных эстафет можно включать различные варианты бега на дистанции до 30 – 40 м. Значительное время отводят кроссовой подготовке, особенно при занятиях с юношами.

Дистанция кросса прокладывается по полям, лесам, проселочным дорогам, где могут быть естественные и искусственные препятствия: рвы, канавы, изгороди.Наличие дополнительных препятствий и различного рельефа местности требует от школьников внесения изменений в технику бега, которую они освоили при беге на стадионе.

При подъеме в гору, например, увеличивается наклон туловища, делаются короче шаги, чаще работают руки. При беге с горы увеличивается длина шагов, нога ставится на всю стопу или пятку с перекатом на носок. Длина дистанции кроссового бега в VIII классе может доходить у девушек до 1 – 1,5 км, у юношей – 1,5 – 2 км и 2 – 3 км соответственно.После завершения кроссовой дистанции важно приучать школьников не останавливаться, а походить до полного восстановления дыхания.

Стрибки в довжину з місця Одним із видів легкої атлетики є стрибок в довжину з місця. Стрибки в довжину з місця включені в програму спортивних змагань з 1851 року. Стрибок належить до природного і швидкого способу долання перешкод: для нього характерні короткочасні, але максимальні нервово-м’язові зусилля.Стрибки зміцнюють м’язи ніг і тулуба, розвивають такі якості як сила, швидкість, спритність, сміливість, навчають орієнтуватися в просторі, концентрувати зусилля.

Звичайно, щоб не отримати ніяких травм – вивихів та переломів, необхідно ретельно тренуватися, весь час самовдосконалюватися.Перед тим як розпочати стрибки в довжину з місця треба зробити розминку не менше 10-15 хвилин, особливо важливі вправи для ніг. Дуже корисно перед стрибком пострибати на скакалці. Техніка стрибка Вихідне положення: стійка ноги нарізно на ширині плеч. Перед початком стрибка піднімаємо руки в гору, підводимось на носки, а потім опускаємось на напівзігнуті ноги, відводимо руки назад і нахиляємо тулуб вперед.

Під час виконання стрибка відштовхуємось двома ногами і робимо водночас змах руками вперед-вгору. У польоті згинаємо ноги в колінах і виносимо їх вперед, а під час приземлення присідаємо і виносимо руки вперед, забезпечуючи тим самим м’яке і стійке приземлення. Висновок Таким чином, фізична культура та спорт займають дуже важливе місце в житті людини.Одним із видів спорту є легка атлетика, що поєднує такі дисципліни як: ходьба, біг, стрибки (в довжину, в висоту, потрійний, з шестом), метання (диска, списа, молота), штовхання ядра та легкоатлетичні багатоборства.

Це один із найбільш масових видів сорту.Кожен вид легкої атлетики має свою історію, свої тріумфи, свої визначні дати, свої рекорди та свої імена. Одним із видів легкої атлетики є стрибок в довжину з місця, який розвиває у людини силу, швидкість, сміливість. Є досить важливим елементом у фізичному вихованні молоді. Щоб удосконалити свої стрибки у довжину з місця слід досить ретельно тренуватися, дотримуватися техніки стрибка.

Література 1. Волков В.М Филин В.П. Спортивный отбор. – М 1983. 2. Коробченко В.В. Легка атлетика. – К.: Вища школа, 1977. 3. Никольский А.М. Легкая атлетика. – К 1986. 4. Марков А.А Масленников С.М. Обучая легкой атлетике Ф.К.в школе. № 3, 2000. 5. Основи легкої атлетики. – К 1999. Контрольні нормативи.

– Конец работы –

Используемые теги: Легка, Атлетика, стрибки, довжину, місця, техніка, стрибка0.088

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Легка атлетика: стрибки в довжину з місця, техніка стрибка

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

План-конспект урока по легкой атлетике
Подведение итога урока. Задание на дом.10мин 10сек 10сек 10сек 20сек 1мин 10сек 8мин 4-6 раз 3-5 раз… Медленный При перестроении из колонны в колонну по 3 набрать интервал между занимающимися Выполнять вращение головой…

Биохимические изменения в организме при выполнении соревновательных нагрузок (легкая атлетика, 800 м – 2 мин.)
Следовательно, основным критерием, от которого зависит характер биохимических сдвигов, является продолжительность работы. Хотя в каждом циклическом… Соотношение аэробных и анаэробных процессов энергообеспечения, ведущие… Изменения обмена углеводов, липидов, белков в мышцах, во внутренних органах, изменения содержания различных…

Легкая атлетика, физиологические основы выносливости, допинг
Производит ли допинг эйфорическое или успокаивающее действие, как наркотик, повышает ли нервный тонус или стимулирует нейровегетативную систему, как… Допинг как бы уменьшает болезненное ощущение перегрузок, снижает или вообще… Эволюционная хроматограмма представляет собой ряд пиков.Каждый пик, соответствующий определенному веществу,…

ХРОНИЧЕСКИЕ НЕСПЕЦИФИЧЕСКИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ ЛЕГКИХ. РАК ЛЕГКОГО
На сайте allrefs.net читайте: "ХРОНИЧЕСКИЕ НЕСПЕЦИФИЧЕСКИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ ЛЕГКИХ. РАК ЛЕГКОГО"

Нагрузки в легкой атлетике
Эта тема в литературе представлена рядом публикаций, которые зачастую совершенно по-разному подходят к рассмотрению одних и тех же вопросов. … Основной целью данной работы является исследование нагрузки, испытываемой… На сегодняшний день проблема спортивной нагрузки находится в таком положении, когда, с одной стороны, уже накоплено…

Методы обучения видам легкой атлетики
За последнее двадцатилетие наука о спорте, в том числе и теория и методика бега, начала развиваться быстрыми темпами. Если раньше она в основном… Спортивные соревнования – это уже не просто индивидуальные поединки и не… По этим видам спорта есть правила проведения соревнований и предусмотрено присвоение разрядов и званий в соответствии…

Легкая атлетика
В программе современных Олимпийских игр легкая атлетика представлена 24 номерами для мужчин и 14 - для женщин.Легкоатлетические соревнования входят… Занятия легкой атлетикой способствуют всестороннему физическому развитию,… Легкая атлетика часть государственной системы физического воспитания.Легкоатлетические. упражнения входят в программы…

История развития лёгкой атлетики. Выступления белорусских спортсменов на чемпионатах мира по лёгкой атлетике
Они находили широкое применение в быту народов Азии и Африки, стран Ближнего и Дальнего Востока.Искусство быстрого бега было известно во многих… Из упражнений, составляющих пятиборье, бег, метание и прыжки древние греки… Впоследствии упражнения в ходьбе, беге, прыжках и метаниях получили название лгкая атлетика, а упражнения в борьбе,…

Легкая атлетика
Бег по дистанции нужно стремиться выполнять широким ша¬гом, с активным проталкиванием. Важную роль играет актив¬ный вынос бедра вперед-вверх, что… МЕТОДИКА 1. Пробегание с различной скоростью отрезков 40 — 80 м. 2.… Количество повторений зависит от уровня физической подготовленности. После каждого ускорений педагог обращает внимание…

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Легкая атлетика В программе современных Олимпийских игр легкая атлетика представле¬на 24 номерами для мужчин и 14 - для женщин.Легкоатлетические соревнования… Занятия легкой атлетикой способ¬ствуют всестороннему физическому раз¬витию,… Легкая атлетика — часть государственной си¬стемы физического воспитания.Легкоатлетические. упражнения входят в…
  • Легкая атлетика как основа физического воспитания Легкоатлетические соревнования вхо¬дят в программы крупнейших континен¬тальных спортивных состязаний: чем¬пионатов Европы, Африканских, Азиат¬ских,… Легкая атлетика — часть государственной си¬стемы физического… Легкоатлетические. секции занимают ведущее место в дея¬тельности коллективов физкультуры, спор¬тивных клубов,…
  • Основи інформатики та обчислювальної техніки Запорізький національний технічний університет...
  • Історія розвитку обчислювальної техніки На сайте allrefs.net читайте: Історія розвитку обчислювальної техніки.
  • Роль і місце комерційних банків на фінансовому ринку ВСТУП РОЗДІЛ ПОСИЛЕННЯ РОЛІ... ВСТУП...