рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПОЯСНЮЮЧА ЗАПИСКА - Цивільна безпека

ПОЯСНЮЮЧА ЗАПИСКА - Цивільна безпека - раздел Образование, Пояснююча Записка ...

ПОЯСНЮЮЧА ЗАПИСКА

Розділ дипломного проектування «Цивільна безпека» обов'язковий для виконання студентами всіх форм навчання інститутів ІАРХ, ІБІД, ІЕСК, ІІМТ,… Постановка питання з «Цивільної безпеки» і завдання на його розробку повинні… При складанні індивідуального плану-графіку, студент планує написання розділу, обсяг, кількість часу, необхідного на…

Зміст і об’єм розділу «Цивільна безпека»(орієнтовний обсяг 5-7 друкованих стор).

Захист працівників ОГД в надзвичайних ситуаціях (НС).

У вступі подається коротка характеристика проектованого об’єкту господарської діяльності (ОГД), цеху, технологічної лінії і т.д.: – місце розташування, площа ОГД, роза вітрів, віддаль до місць масового… – кількість робітників і службовців, місця їх роботи, найбільша концентрація на території ОГД; =Генплан, записка=

Зміст

№ з/п № варіанту Варіанти оцінок обстановки Сторінки
0. 1.Вступ 2.Пункт Коротка характеристика ОГД та можливих НС Оцінка (розрахунок параметрів) можливої обстановки при НС  
1. Варіант 1 Інженерна оцінка за даними розвідки (визначення необхідної кількості рятувальників і техніки)  
2. Варіант 2 Оцінка небезпеки від стихійного лиха (буревія)
3. Варіант 3 Оцінка пожежної небезпеки на ОГД
4. Варіант 4 Визначення розміру платежів за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення  
5. Варіант 5 Прогнозування і наслідки метеорологічних і гідрометеорологічно-небезпечних явищ (буревія)  
6. Варіант 6 Оцінка вибухопожежної небезпеки поза приміщенням
7. Варіант 7 Оцінка інженерної обстановки при вибухах поза приміщенням
8. Варіант 8 Оцінка вибухопожежної небезпеки в приміщенні
9. Варіант 9 Розрахунки протипожежного водопостачання
10. Варіант 10 Розрахунок евакуації людей із приміщень та будівель
11. Варіант 11 Оцінка інженерної обстановки при ураженні міст та населених пунктів  
12. Варіант 12 Вибухопожежна небезпека в приміщенні (ГГ, ГР, ЛЗР)
13. Варіант 13 Вибухопожежна небезпека в приміщенні (пил)
14. Варіант 14 Вибухопожежна небезпека поза приміщеннями
15. Варіант 15 Оцінка хімічної обстановки на ОГД при викиді НХР
15. 3. Пункт Заходи із попередження НС і захисту працівників ОГД  

 

 

Варіант 1. Інженерна оцінка за даними розвідки (визначення необхідної кількості рятувальників і техніки)

Основне завдання оцінки інженерної обстановки за даними розвідки - вияв­лення умов, видів і обсягів робіт для порятунку і евакуації людей, які опинилися в зоні лиха, а також запобігання дії вторинних фак­торів НС (вибухів, пожеж, загазування, затоплення) на території проведення рятувальних робіт. Люди в зоні ураження можуть опини­тися під завалами, у частково зруйнованих будівлях, в завалених захисних спорудах, в осередку пожеж. Тому інженерні роботи по­винні проводитися разом з протипожежними і медичними заходами, безперервно в будь-якій обстановці, до повного їх завершення, а при наявності завалених сховищ з порушеною системою венти­ляції - в термін не більше 4-5 годин з моменту завалу.

При проведенні оцінки інженерної обстановки методом розвідки необхідно:

1. Оцінити умови входження до осередку ураження.

2. Оцінити руйнування, умови, види і обсяги інженерних робіт у осередку.

3. Оцінити руйнування і обсяги робіт з локалізації аварій на комунально-енергетичних мережах.

4. Оцінити необхідні заходи по запобіганню вибухів, пожеж, затоплень та інших наслідків у ході робіт.

Обсяги і терміни проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт залежать від ступеню руйнування будинків, споруд, а також інших об’єктів. При визначенні ступеня руйнування враховується кілька чинників, зокрема, характер руйнування, збитки та можливість подальшого використання конкретного будинку чи споруди. На основі даних розвідки визначається ступінь ураження об’єкта

 

Cу= Sр/S, (1.1.)

 

де Sр - площа зони руйнувань; S - площа об’єкта.

Від загальної площі осередка ураження, обмеженої надлиш­ковим тиском 10 кПа, площа зони повних, сильних та середніх руйнувань визначається за табл. 2.1.

Кількість рятувальників розраховується за формулою:

(1.2.)

де Qчі - трудові затрати в люд.-год на проведення і-ї роботи; t - час роботи змін, звичайно 24 год.; n - число змін, звичайно 3.

Рятувальні підрозділи бувають спеціального і загально­го призначення. Звичайно до спеціальних входять підроз­діли медичного захисту (50%), пожежно-аварійні рятувальні служби (25%), підрозділи протихімічного захисту (10%), охорони громадсь­кого порядку (10%), аварійно-відновлювальні формування (5%). Необхідна кількість техніки визначається за формулою:

(1.3.)

Де Qтi - трудові затрати машин на проведення і-ї роботи, маш.-год; t - час роботи машин, звичайно 20 год., 4 год. йде на зміну екіпажу і дозаправлення паливом.

Розрахунок необхідної кількості рятувальників і техніки здійснюється з використанням табл. 1.2., 2.3.

 

ПРИКЛАД

1. За табл. 4.9. визначається кількість будинків і споруд із повним та сильним ступенем руйнувань – С=60%. Площа населеного пункту, ураженого… 2. Визначається довжина проїздів, яких необхідно влаштувати (табл. 4.10.): … - магістральних Lм= Sу· КL=9·0,5=4,5 км;

Допоміжні матеріали

Таблиця 1.1.

Ступінь руйнування об’єктів господарської діяльності залежно від ступеня ураження населеного пункту

Таблиця 1.2.

Нормативи на проведення робіт у осередку ураження

Таблиця 1.3.

Нормативи визначення кількості рятувальників та техніки

  люд.-год маш.-год Кч Кт   Улаштування проїздів: - магістральних - до ОГД км км …   Варіант 2. Оцінка небезпеки від стихійного лиха (буревія)

ПРИКЛАД

Електрична мережа системи енергопостачання включає в себе лінію електропередачі напругою 35 кВ, опорну понижуючу підстанцію до напруги 6 кВ в межах… Оцінка обстановки: З табл. 2.4. визначаємо, що дія вітру із швидкістю 45 м/с аналогічна дії ударної хвилі з надлишковим тиском у її…

Співвідношення між значенням надлишкового тиску у фронті ударної хвилі і швидкістю вітру

Ступінь руйнувань і їх характеристика визначаються із табл.Д1. і табл.Д2. Результати розрахунків зведені в таблицю. Об’єкт Значення…   При поривах вітру, швидкістю до 45 м/с можуть відбуватися обрив дротів на повітряних лініях електропередач і…

Варіант 3. Оцінка пожежної небезпеки на ОГД.

Для розв’язання подібного завдання необхідно знати наступні величини: 1. Фізико-хімічні властивості продукту горіння (ступінь чор­ноти факела,… Коефіцієнт Кф горючих речовин Таблиця Д16 Вид палива Бензин Гас Дизельне паливо …

Порядок прогнозування та оцінки пожежної обстановки.

2. За формулами (3.37.)-(3.39.) обчислюється коефіцієнт β. 3. Визначається відстань від вогню до об’єкта r. 4. За графіком (рис. 3.1.) визначається критерій оцінки щільності теплового пото­ку Q.

Варіант 4. Визначення розміру платежів за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення.

Плата за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення впроваджується з метою економічного стимулювання… Платежі за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами… Розмір платежу за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (Пап ) визначається за…

Значення коефіцієнта Кнас в залежності від чисельності жителів населеного пункту

  Таблиця 4.2 Значення коефіцієнта народногосподарського значення населеного пункту Тип населеного пункту Кф …

Базові нормативи плати за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення

  Види пального Базовий норматив плати (Нбі2), грн. /т
Дизельне пальне: Бензин: Бензин етилований Бензин не етилований Стиснений природний газ  

Приклад

Розмір платежу за викиди в атмосферу забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (Пап ) визначається за формулою:   Пап = å (Нбі2•Млі2)•Кт1 = 50 • (4 • 100 •1,94) = 38800 грн. i=1

Варіант 5. Прогнозування і наслідки метеорологічних і гідрометеорологічно-небезпечних явищ

При оцінці міцності і вибору способів укріплення конструкцій будівель і споруд розрахункове навантаження від дії урагану може бути визначене, як… Р=Рр+Ршв (5.1) Тиск рухомого потоку повітря на перешкоду можна визначити за формулою Ейлера:

ПРИКЛАД

При поривах вітру, швидкістю до 45 м/с можуть відбуватися обрив дротів на повітряних лініях електропередач і пошкодження окремих ізоляторів, що може…

Варіант 6. Оцінка вибухопожежної небезпеки в приміщенні

У випадку коли у виробничих приміщеннях ОГД обертаються горючі гази, легкозаймисті або горючі рідини при визначенні значення їх маси (m), яка може… (6.1.) При цьому масу m горючих газів або парів легкозаймистих або горю­чих рідин, нагрітих до температури спалаху і вище, що…

ПРИКЛАД

Процес ректифікації гасу здійснюється в ректифікаційній колоні (продуктивність 17800 кг/год) безперервної дії висотою 33 м і діаметром 3,6 м при температурі 940°С і тиску 0,6 МПа. В колону подається 98,4 кг/с нафти. Реакція екзотермічна і потребує охолодження реакційної маси. Об'єм рідини в колоні становить V = 99,7 м3. Компоновка процесу - відкрита, колона знаходиться поза приміщенням.

Оцінка можливої небезпеки

m = V · ρ = 99,7 · 894,7 = 83670,0 кг. Автоматичне відключення подачі гасу в колону відбудеться через τ = 120 с,… m2 =q. τ = 98,4 · 120 = 11808,0 кг.

Варіант 7. Оцінка інженерної обстановки при вибухах поза приміщенням

Однією із причин великих виробничих аварій і катастроф є вибухи, які на промислових підприємствах супроводжуються обвалом і деформаціями споруд,… Уражаючим фактором любого вибуху є ударна хвиля. Дія ударної хвилі на елементи… Одна з методик полягає у оцінці значення надлишкового тиску вибухової хвилі, яка виникає при вибуху суміші повітря з…

ПРИКЛАД

2. Маса пропану Q=300 т 300 3. Характеристика підприємства: 3.1. Будова цеху з легким металевим каркасом. Цех засклений армованим склом

ВИСНОВКИ

При вибуху 300 т пропану буде спостерігатися повне руйнування антисейсмічної споруди, трубопроводи зазнають середніх руйнувань. Відновлення споруди неможливе, трубопроводи вимагають капітального ремонту. Діяльність об'єкту після вибуху неможлива.

Варіант 8. Оцінка вибухопожежної небезпеки в приміщенні.

Котел обладнаний двома пилосистемами з кульовими барабанними млинами та проміжним бункером. В якості пального використовується вугілля марки ГЖ…

ПРИКЛАД

, (8.3.) де НТ - теплота згоряння вугілля, Дж/кг, НТ = 19,5 (табл. Д5); Ро - початковий тиск, кПа (допускається приймати таким, що дорівнює 101 кПа);

Варіант 9. Розрахунки протипожежного водопостачання

На підприємствах відповідно до СНиП 2.04.02-84 та СНиП 2.04.01-85необхідно мати систему протипожежного водопостачання, елементи якої розраховуються… h=0,00385 · gn2

Витрати води на зовнішнє пожежогасіння виробничих будівель шириною до 60 м

Т а б л и ц я 5.2

Витрати води на зовнішнє пожежогасіння виробничих будівель шириною до 60 м і більше

Т а б л и ц я 5.3

Витрати води на внутрішнє пожежогасіння виробничих будівель

Т а б л и ц я 5.4

Витрати води на внутрішнє пожежогасіння для допоміжних будівель та будівель управлінь промислових підприємств

Розглянемо приклад. Визначити витрату води на зовнішнє та внутрішнє гасіння пожежі виробничі будівлі, яка належить до категорії В за… Визначення витрат загальної кількості води на зовнішнє та внутрішнє гасіння…  

Qзов = 3600 ·10 ·3= 108000 л

- на внутрішнє гасіння пожежі

 

Qвн=3600 · n · q2 · T2

де n – кількість струменів (див. табл.5.3)

q2 – мінімальна витрата води на один струмінь (див.табл. 5.3)

T2 - розрахунковий час роботи пожежних кранів (3 год)

 

Qвн=3600 · 2 ·2, 5· 3= 54000 л

Забезпечення локалізації та ліквідації пожежі та побутових потреб води у цей період. Загальна розрахункова кількість витрати води на зовнішнє та внутрішнє гасіння пожежі для цієї будівлі становитиме:

Qзаг= Qзов + Qвн

Qзаг=108000+54000=162000 л

Висновок:загальна розрахункова кількість витрат на зовнішнє та внутрішнє гасіння пожежі для даної ситуації показує, що при проектуванні, реконструкції та будівництві водогону необхідно враховувати подібні екстремальні ситуації з метою надійного і своєчасного забезпечення об’єкту необхідною кількістю води, а при недостатній кількості її передбачити необхідні додаткові резерви.

 

Варіант 10. Розрахунок евакуації людей із приміщень та будівель

У всіх будівлях і спорудах на випадок пожежі повинна бути передбачена і безпечна евакуація людей з приміщень, що горять, через так звані,… а) першого поверху назовні безпосередньо або через коридор, вестибюль або… б) будь-якого поверху, крім першого, в коридор, що веде на сходову клітку, в тому числі через хол. При цьому сходову…

Кількість людей на 1 м евакуаційного виходу (дверей) з коридору

Ширину сходового маршу необхідно приймати не менш ніж розрахункова величина евакуаційного виходу (дверей) із поверху з найбільш широкими дверима на… Евакуаційні шляхи (коридори, проходи, виходи, сходові марші та площадки,… Таблиця 10.5

Необхідний час евакуації, хв., із виробничих будівель І, II, III ступенів вогнестійкості

tроз = t1 + t2 + … + tі (хв.) Час руху людського потоку на першому відрізку визначаємо за формулою

Значення швидкості ν та інтенсивності q руху людського потоку залежно від його щільності D

q = D · ν(м/хв або осіб/хв). Інтенсивність руху не залежите від ширини евакуаційного шляху і є функцією… Пропускна здатність потоку визначається за формулою:

Максимальна допустима відстань від дверей найбільш віддаленого приміщення до найближчого виходу назовні або сходову клітку

Варіант 11. Оцінка інженерної обстановки при ураженні міст та населених пунктів

Оцінка стану ураження міст та населених пунктів

Су = Sп.с.р. / S.м.(нас.п.) Прийняті ступені ураження міст (населених пунктів) та об'єктів господарської… Розрахунок втрат незахищеного населення в місті (населе­ному пункті) від дії ударної повітряної хвилі (вибухової…

Визначення ступеню ураження населеного пункту в залежності від тиску на межах зон

Таблиця 11.2

Таблиця 11.3

Таблиця 11.4

Необхідність в особовому складу формувань та інженер­ній техніці для проведення рятувальних і невідкладних аварій­них робіт визначається за нормами…

Таблиця 11.5

Необхідність в особовому складу сил ЦО і техніці для проведення РіНР на 100 тис. чол.

Таблиця 11.6

Необхідність в особовому складу медичних формувань ЦО для надання медичної допомоги потерпілому населенню на 100 тис. чол.

Потреба в санітарних дружинах визначається за фор­мулою: N др. = П / (адр.· в), де: N др. - кількість сандружин; П - кількість уражених; адр.- можли­вості сандружини за годину; в - час роботи…

Таблиця 11.7

 

Приклад

– максимальний надлишковий тиск на території ОГД (Варіант 2. Оцінка небезпеки від стихійного лиха (буревія); Варіант 5. Прогнозування і наслідки… – відносні розміри зон ураження населеного пункту в межах території міста в… – ступені ураження міст та об'єктів господарської діяльності;

Варіант 14. Вибухопожежна небезпека поза приміщеннями

При визначенні критеріїв вибухопожежної небезпеки як розрахунковий слід вибирати найбільш несприятливий варіант аварії або період нормальної роботи… Провести оцінку інженерної обстановки на ОГД при вибуху ГПС.  

Варіант 15. Оцінка хімічної обстановки на ОГД при викиді НХР

При визначенні наслідків хімічного забруднення, як розрахунковий слід вибирати найбільш несприятливий варіант аварії або період нормальної роботи… Провести оцінку хімічної обстановки на ОГД при викиді НХР.  

Список рекомендованої літератури.

 

Методичні вказівки до дипломного проектування з розділу «Цивільна оборона» для студентів хімічного профілю/ Укл. С.М. Орел., та інш.– Львів: «Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2002.– 64 с.

Оцінка обстановки у надзвичайних ситуаціях. Навчальний посібник. В.Є. Гончарук, С.І. Качан, С.М. Орел, В.І. Пуцило.– Львів: «Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2004.– 184 с.

3. Стеблюк М.І. Цивільна оборона та цивільний захист. Київ., 2007 р.

4. Шоботов В.М. Цивільна оборона: Навчальний посібник.– Київ: «Центр навчальної літератури», 2004.– 438 с.

Основи цивільного захисту. Навчальний посібник. Васійчук В.О., Гончарук В.Є., Качан С.І., Мохняк С.М.– Львів: «Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2010.– 380 с.

– Конец работы –

Используемые теги: ПОЯСНЮЮЧА, записка, Цивільна, Безпека0.065

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПОЯСНЮЮЧА ЗАПИСКА - Цивільна безпека

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Рекомендовано до видання редакційно видавничою радою університету протокол від p... л а д а ч і В В Комаров вступ розділи теми... В В Баранкова теми...

ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА 4 ПРОГРАММА КУРСА 6 ПО КУРСУ ОТЕЧЕСТВЕННАЯ ИСТОРИЯ 33 ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА Положение на стыке цивилизаций постоянно ставило Россию перед выбором западного или восточного варианта развития
ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА... ПРОГРАММА КУРСА УЧЕБНАЯ ЛИТЕРАТУРА...

ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА К ДИПЛОМНОМУ ПРОЕКТУ Газоснабжение села Петровка РЕФЕРАТ Пояснительная записка -100 с
ХАРЬКОВСКАЯ НАЦИОНАЛЬНАЯ АКАДЕМИЯ ГОРОДСКОГО ХОЗЯЙСТВА... ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА К ДИПЛОМНОМУ ПРОЕКТУ Газоснабжение села Петровка...

До самостійної роботи з дисципліни ,,ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА,, ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ Методичні вказівки
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ... УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ...

ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ З дисципліни «Цивільний захист»
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... КАФЕДРА ОРГАНІЗАЦІЇ БУДІВНИЦТВА ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ МЕТОДИЧНІ... ЗМІСТ...

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області
Навчально методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області... Курси підвищення кваліфікації керівних кадрів... Опорний конспект лекцій до навчального модуля...

ЛЕКЦІЯ З нормативної дисципліни Цивільний захист Тема 3.1.2. Планування заходів з питань цивільного захисту
З нормативної дисципліни Цивільний захист... Тема Планування заходів з питань цивільного захисту... Час хвилин...

Розділ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ . Основи охорони та безпеки праці
Список скорочень... Розділ МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ...

Цивільний процесуальний кодекс України
Оглавление документа... Цивільний процесуальний кодекс України... Розділ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Глава ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ...

ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ законами України від червня року N IV...

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам