рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ТЕМА: Характеристика елементів матеріального творіння

ТЕМА: Характеристика елементів матеріального творіння - раздел Образование, Рівненський Державний Гуманітарний ...

РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ

 

Факультет: ________________________________

Кафедра: теорії і методики фізичного виховання

Лекція 2.

 

 

«ВЕДИЧНІ ЗНАННЯ ПРО ЗДОРОВ’Я”

ТЕМА: Характеристика елементів матеріального творіння.

Поняття про карму. Три якості (гуни) матеріальної природи та їх вплив на живі істоти.

 

 

Для спеціальностей: 7010201-фізичне виховання

 

 

УКЛАДАЧ ст. викладач Степанюк Ю.А.

Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри теорії і методики фізичного виховання

протокол № ___ від « ____ » _________ 200__р.

 

Завідувач кафедри ____________ Кіндрат В.К.

 

Рівне – 2007

Характеристика матеріального творіння   "Знання є вищою сходинкою самоусвідомлення. Зараз Я…  

Не виявлене, вічно існуюче сполучення трьох якостей (гун18) матеріальної природи: благочестя, пристрасті і невігластва, а також сукупність п'яти стихій і п'яти об'єктів чуттів, п'яти пізнавальних органів і п'яти органів дії, чотирьох внутрішніх чуттів, називають прадганою [Ш.Б. 3.26.10-11]. Іншими словами, цей стан матеріальної природи, безпосередньо передує її переходу у проявленому стані.

Прадхана є недиференційованим станом сукупності матеріальних елементів у тонкій формі. "Усе це називають Брахмáном19, наділеним якостями. Сполучний фактор, що називається часом, вважається двадцять п'ятим матеріальним елементом творіння" [Ш.Б. 3.26.15]. Інакше кажучи, усе творіння являє собою прояв енергії Вищої Абсолютної Істини, Брахмáна. Коли Брахмáн з'єднується з трьома якостями матеріальної природи: благочестям, пристрастю і невіглаством, - виникає матеріальний прояв, що складається з двадцяти п'яти елементів, до числа яких відноситься фактор часу (минуле, теперішнє і майбутнє). У результаті взаємодії трьох якостей матеріальної природи прадхана переходить у проявлений стан, що називається пракріті.

Матеріальна природа не здатна діяти самостійно, без втручання збудника, у ролі якого виступає час. Як жінка не може народити дитину, поки її не запліднить чоловік, так і матеріальна природа не здатна нічого зробити, поки не буде запліднена Абсолютною Істиною в образі часу. Коли час приводить інертну матеріальну природу в рух, він починає створювати різноманітні форми життя. У процесі запліднення матеріальної природи, живі істоти входять у прадхану і з'являються на світ в різних тілах.

 

"Проявляючи Свої енергії, Абсолютна Істина з'єднує різні матеріальні елементи, знаходячись усередині них в образі Наддуші (Параматми20) і поза ними в образі вічного часу" [Ш.Б. 3.26.18].

 

Після того як Абсолютна Істина запліднює матеріальну природу, вона проявляє сукупний космічний розум (хіранмайа). Це відбувається в надрах матеріальної природи, приведеної в рух долями обумовлених душ. Це значить, що матеріальна природа є матір'ю усіх форм життя, а Всевишній є батьком, що дає сім'я. Відомо, що батько дає дитині життя, а мати - тіло. Аналогічним образом, у процесі запліднення Господь поміщає духовних істот у лоно матеріальної природи і їхні тіла, розвиваючись у ньому, приймають різноманітні форми, які дають початок численним формам життя.

Подібно до того, як уночі людина, обійнята пітьмою, не діє, а ранком, коли вона прокидається, нічна пітьма і забуття сну зникає без сліду, точно так само, коли минає ніч руйнування і махат-таттва знову з'являється на світ, вона випромінює сяйво, що поглинає пітьму, яка покриває її сяйво в період руйнування матеріального світу і породжує матеріальне его21, з якого виникає все різноманіття матеріального світу. Під впливом вічного часу відбувається дроблення махат-таттви на безліч різних форм.

 

"Матеріальне его з'являється з махат-таттви, що утворюється з особистої енергії Господа. Матеріальне его насамперед наділене творчою енергією трьох видів: благочестя, пристрасті та невігластва. Ці три види матеріального его породжують розум, органи чуттєвого сприйняття, органи дії і грубі матеріальні елементи" [Ш.Б. 3.26.18].

Оманне его виявляє себе: у 3-х аспектах

ДІЯЧ (напівбоги, що керують діяльністю матеріального всесвіту) ЗНАРЯДДЯ ДІЯЛЬНОСТІ (чуття й органи чуттів) РЕЗУЛЬТАТ (матеріальні об'єкти, призначені для задоволення чуттів)

 

У залежності від того, яка з гун - благочестя, пристрасть чи невігластво - робить на нього свій вплив, оманне его може бути: умиротвореним, діяльним чи пасивним.

 

Взаємодіючи з якостями (гунами) матеріальної природи, оманне его породжує всі складові матеріального світу.

Оманне его в гуні благочестя піддається трансформації, у результаті якої виникає розум, а породжувані їм думки й образи формують наші бажання. Також проявляються одинадцять напівбогів, керуючих діяльністю тіла.

Трансформація оманного его в гуні пристрасті приводить до виникнення інтелекту і потім життєвої енергії (прани). Цей процес породжує пізнавальні органи і діючі органи тіла.

Коли оманне его знаходиться в гуні невігластва, на світ з'являється тонкий по природі об'єкт слуху - звук (шабда).

Далі відбувається трансформація звуку під безпосереднім поглядом та зовнішньою енергією Абсолютної Істини, а також вічного часу.

Створений звуком ефір піддається трансформації, у результаті чого на світ з'являється тонкий по природі об'єкт дотику (торкання), а з нього утворюється повітря й орган дотику. У результаті взаємодії повітря з дотикальними відчуттями виникають тонкі форми елементів, що породжують вогонь, і око бачить їх, розрізняючи по кольору. Вогонь вступає у взаємодію із зором і породжує тонкий по природі об'єкт смаку. Зі смаку виникає вода, а також язик, що відчуває смак. Вода з'єднується із смаком і породжує тонкий елемент запаху. У результаті з'являється вода й орган нюху, за допомогою якого ми відчуваємо усю гаму властивій землі запахів.

 

Процес трансформації оманного его під впливом гун матеріальної природи:

 

Оманне его в благочесті (вайкаріка)   Оманне его в пристрасті (тайджаса)   Оманне его в невігластві (тамаса)

ß трансформується ß

Розум (манах22)   Інтелект (буддгі23) Життєва енергія (прана)   Звук (шабда24)

ß продукти творіння ß

Керуючі напівбоги (деви), що керують діяльністю тіла   Пізнавальні органи і емпіричні філософські знання Діючі органи і кармічна діяльність   Матеріальні елементи(маха-бгути)
Чуття (тан-матра)
Об'єкти чуттів

 

 

ТАН-МАТРА (чуття): 1. Чуття, що сприймає звук, називають слухом. 2. Чуття, що сприймає торкання, називають дотиком. 3. Чуття, що сприймає форму, називають зором. 4. Чуття, що сприймає смакові відчуття, називають смаком. 5. Чуття, що сприймає запахи, називають нюхом.

 

 

Характеристики матеріальних елементів [Ш.Б. 3.26.32-49]:

Елемент (сприйняття) Ознаки Якості Характеристики і функції
ефір(звук) звук   Поле діяльності життєвого повітря, чуттів і розуму, місце для буття всіх живих істот.
повітря (торкання) звук, дотик м'якість, твердість, холод, тепло Відповідає за рух, змішування і нормальне функціонування всіх органів почуттів. Проводить звук і переносить запахи.
вогонь(форма, сяйво) звук, дотик, форма розмір, якості, індивідуальність Випромінює світло, має здатність травити і засвоювати їжу, зігрівати, випаровувати, викликати голод, спрагу й вгамовувати їх.
вода(смак) звук, дотик, форма, смак в'язкий, солодкий, гіркий, гострий, кислий, солоний Має здатність зволожувати інші речовини, сприяє: змішуванню різних речовин, приносити чуття задоволення, підтримувати життя, розм'якшувати предмети, зменшувати жар, безупинно поповнювати водойми й освіжати, вгамовуючи спрагу.
земля(запах) звук, дотик, форма, смак, запах змішаний, відразливий, приємний, слабкий, сильний, кислий Є вмістищем всіх основних елементів

 

Звук є причиною неба, небо - причиною повітря, повітря - причиною вогню, вогонь - причиною води, вода - причиною землі. Небу властивий тільки звук, повітрю - звук і дотик, вогню - звук, дотик і форма, воді - звук, дотик, форма і смак, землі - звук, дотик, форма, смак і запах. Отже, земля є осередком якостей, властивим іншим елементам, і являє собою конгломерат всіх інших елементів. Усі компоненти матеріального творіння виникають у визначеному порядку: від тонких до грубих. Так розвивається весь всесвіт.

Таким чином, прадхана складається з наступних двадцяти чотирьох матеріальних елементів [Ш.Б. 3.26.12-14]:

 

Зовнішні грубі чуття:   Внутрішні тонкі почуття: 1. Розум 2. Інтелект 3. Его 4. Забруднена свідомість (аханкара25)
Матеріальні елементи (стихії): Об'єкти чуттів: Органи, що пізнають: Органи дії:
1. Ефір 1. Звук 1. Вуха 1. Мова
2. Повітря 2. Дотик 2. Шкіра 2. Руки
3. Вогонь 3. Форма 3. Очі 3. Ноги
4.Вода 4. Смак 4. Язик 4. Анус  
5. Земля 5. Запах 5. Ніс 5. Геніталії  

 

Тіло не може сформуватися доти, поки всі ці створені частини: стихії, почуття , розум і гуни природи - не з'єднаються разом. Самостійно матерія не може прийняти форму; щоб це відбулося, її повинна торкнутися енергія життя. Тому матеріальний світ починає розвиватися тільки після того, як Господь у формі вірат-пуруші26 приводить її в рух, у результаті чого і створюється космічний простір. Процес творіння являє собою поступову еволюцію і трансформацію одного елемента в інший, у результаті чого на землі з'являється все різноманіття форм: дерева і рослини, гори, ріки, рептилії, птахи, тварини і різні види людей.

 

 

Дев'ять етапів творіння згідно [Ш.Б. 3.10.15-26]:

 

1. Створення махат-таттви - сукупності матеріальних елементів, у якій, завдяки присутності Верховного Господа, відбувається взаємодія гун матеріальної природи.

2. Виникнення оманного его, у якому формуються матеріальні елементи, матеріальне знання і матеріальна діяльність

3. Створення об'єктів чуттєвого сприйняття, що породжують матеріальні елементи.

4. Виникнення знання і здатності діяти.

5. Гуна благочестя, з якої створений розум, створює керуючих напівбогів.

6. Виникнення пітьми невігластва, що покриває живу істоту, і під її впливом хазяїн починає діяти немов дурень.

7. Створення нерухомих живих істот шести видів, що у пошуках джерела харчування тягнуться нагору. Вони не виявляють ознак свідомості, але здатні відчувати біль.

8. Створення нижчих форм життя двадцяти восьми розрядів, що надзвичайно дурні і неосвічені. Вони розпізнають об'єкти своїх бажань по запаху, але позбавлені пам'яті серця.

9. Створення людини, що існує тільки в одному виді і зберігає з'їдену їжу в шлунку. Люди знаходяться головним чином під впливом гуни пристрасті і завжди клопочуть про щось у повному страждань життя, але при цьому вважають себе цілком щасливими.

 

Час (кала27), його вплив на людину і на матеріальний світ

Вічний час є однією з форм Верховного Господа. Всесвіт являє собою скупчення різноманітних об'єктів, починаючи з атомів і, кінчаючи самою…   «Серед поневолювачів Я – час». [Бгаґавад-ґіта 10.30]  

Таблиця різних епох, періодів і шкал часу у всесвіті

Так вічний час тримає у своїй владі все суще. Не треба думати, що ми можемо зробити більше, ніж дозволяєЧАС.  

Відчуття і діяльність живої істоти

У залежності від положення Сонця і часу доби

  СОН– це стан, коливиникає необхідність заспокоїти нервову систему, що вийшла з…  

Залежність якості життя людини від часу підйому і тривалості його сну

Модель керування життям і часом

Обумовленість чи свобода вибору. Поняття про карму.

Карма в перекладі із санскриту означає діяльність. Але звичайно під цим словом визначається як діяльність, так і наслідки цієї діяльності.… На грубому рівні цей закон виражається, наприклад, у третьому законі Ньютона.… Тому для того, щоб вивчити цей закон карми, ми повинні скористатися низхідним процесом шабди, тобто одержати знання з…

Жа, релігійні обряди, аскетизм й благодійність

Відповідно до гун матеріальної природи

Якщо людина знає механізм, яким чином ці гуни взаємодіють, то вона зможе змінити вплив цих гун на себе, це дасть їй знання, куди далі рухатися й що…   14 Капіладева - син Кардами Муні та Девахуті, втілення Верховного Бога-Особи

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, характеристика, елементів, матеріального, творіння0.079

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ТЕМА: Характеристика елементів матеріального творіння

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Тема 1. Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет і метод
На сайте allrefs.net читайте: Тема 1. Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет і метод. 4. С В Крива...

Климатические воздействия и их характеристики. Радиационные воздействия их характеристика
Формирование естественных климатических воздействий При составлении технических условий на РЭСИ, а также программы и методики испытаний естественные… Радиационный процесс характеризуется распределением радиационного баланса R,… Уравнение радиационного баланса: R=(Q+q)∙(α-1)&#87 29;E(1) На основании многочисленных…

Тема 4: Статистические распределения и их основные характеристики
Тема Группировка статистических данных... Тема Абсолютные относительные величины...

Лекція № 4 Тема: Структура комп’ютера та характеристики компонентів комп’ютера
Тема Структура комп ютера та характеристики компонентів комп ютера... План Основні функціональні вузли комп ютера та зв язки між ними...

Сравнительная характеристика художественного воплощения темы "морского путешествия" в романах "Робинзон Крузо" и "Путешествие Гулливера"
Страсть к морю и мечта видеть неведомые земли содержали в себе порыв исторический. Плавания были исследованием, и средством обогащения - одним… Чтобы понять характеры и мировоззрение их героев, нужно проникнуть в саму суть… Его предки по фамилии Фо писатель прибавил к ней частичку де протестанты, в 16 веке бежали из Фландрии, в годы…

Курсовой проект Тема: «Разработка структурной схемы и расчет основных характеристик системы оперативной связи гарнизона пожарной охраны»
гражданской обороны чрезвычайным ситуациям и... ликвидации последствий стихийных бедствий... Уральский институт Государственной Противопожарной службы...

ТЕМА № 15 «Медико-тактическая характеристика очагов поражения при авариях на атомных энергетический установках»
МЕДИЦИНСКАЯ АКАДЕМИЯ... Кафедра военной и экстремальной медицины... Утверждаю...

По произведениям Александра Блока «Моя тема - тема о России»
Тема России является центральной в творчестве поэта. Особенно мощно она начинает звучать в его лирике во время переломных событий начала века.… Обращаясь к этому миру, Блок утверждает: “не может сердце жить покоем, недаром… Доспех тяжел, как перед боем. Теперь твой час настал.

Текст лекции по теме № 3 по дисциплине Логика 1. Общая характеристика суждения
по дисциплине Логика... Тема занятия Суждение... Вопросы занятия Общая характеристика суждения Простые суждения Классификация суждений...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам