рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПРОТОКОЛ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРИХ З ПДС

ПРОТОКОЛ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРИХ З ПДС - раздел Домостроительство, АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ Обов'язкові Методи Обстеження 1. Загальний А...

Обов'язкові методи обстеження

1. Загальний аналіз крові

2. Загальній аналіз сечі

3. Група крові та Rh фактор

4. Коагулограмма

5. ЭКГ

6. Біохімічні аналізи крові

7. Рентгеноконтрастне динамічне дослідження шлунка

8. ФГДС

9. Огляд суміжних фахівців (терапевт, анестезіолог).

Додаткові методи обстеження

1. УЗД черевної порожнини.

Лікування виразкових пілородуоденальних стенозів.Субкомпенсований та декомпенсований стеноз оперується за життєвими показаннями на 3-5 добу з моменту госпіталізації в залежності від тяжкості стану хворого після відповідного обстеження та передопераційної підготовки. Компенсований ПДС оперується в плановому порядку за відносними показаннями.

Біля 80% хворих з ПДС госпіталізуються в стаціонар в стадії загострення виразкового процесу. Звуження пілородуоденального каналу зумовлене не тільки рубцевою стриктурою, але і периульцерозним запаленням за рахунок набряку та інфільтрації стінок шлунка чи ДПК. Тому у хворих з компенсованим стенозом питання про операцію доцільно ставити після проведення комплексної противиразкової терапії протягом 2-3 тижнів.

По закінченні курсу лікування проводиться ендоскопічний контроль. В разі епітелізації виразки, зменшення її розмірів в 2-3 рази, зменшення набряку і запальної інфільтрацїї, збільшення діаметра просвіту в області ПДС, а також зменшення ступеня розладу евакуації зі шлунка, слід віддати перевагу подальшій консервативній терапії. Оперативне лікування показане лише в тому випадку, коли за соціальними умовами відсутня можливість проведення противиразкової терапії, або хворий наполягає на операції.

Разом з тим у 15-20% пацієнтів по мірі рубцювання виразки явища звуження пілородуоденального каналу зростають і збільшується ступінь евакуаторних розладів . Ця група хворих вимагає хірургічного лікування.

Мета операції при ПДС.

1. Усунення стенозу та відновлення евакуації їжі зі шлунку.

2. Видалення стенозуючої виразки.

3. Стійке пригнічення кислотопептичного фактору агресії.

Передопераційна підготовка хворих з ПДС спрямована на зменшення ризику оперативного втручання та профілактику ускладнень раннього післяопераційного періоду. Головними напрямками передопераційної підготовки є корекція водно-електролітної і кислотно-лужної рівноваги, усунення гіпо- і диспротеїнемії, стимуляція реактивності організму, підготовка шлунково-кишкового тракту до операції.

Тривалість, об'єм і характер передопераційної підготовки залежить від ступеня стенозу і порушень гомеостазу. Комплекс обов’язкових заходів включає:

- промивання шлунку лужним розчином двічі на день протягом 3-5 діб;

- корекція порушень водного і електролітного балансу інфузією розчинів Рінгера-Локка, ізотонічного розчину хлориду натрію, ацесоль, дисоль, хлосоль і ін.;

- корекція порушень вуглеводного обміну шляхом інфузії 5-10% глюкози до 1000 мл з адекватною кількістю інсуліну (1 ОД на 4,0 г глюкози);

- корекція порушень білкового балансу шляхом внутрішньовенного введення плазми, альбуміну, протеїну;

- корекція волемічних порушень шляхом інфузії ізотонічного розчину хлориду натрію, реополіглюкіну, неогемодезу, альвезіну, сорбілакту, реосорбілакту;

- вітаміннотерапія: групи А, В, С;

- терапія супутньої патології.

При значних втратах рідини з блювотою об'єм інфузій повинен досягати 5-6 л (за умови рівномірного цілодобового введення під контролем ЦВТ і діурезу).

При анемії (Hb нижче 80 г/л) показана трансфузія еритроцитарної маси.

Корекція обмінних порушень, що виникли, може бути проведена зондовим харчуванням шляхом введення зонда або катетера за зону стенозу, за допомогою фиброгастродуоденоскопа.

При значних порушеннях гомеостазу, зумовлених декомпенсованним ПДС, передопераційну інфузійну підготовку слід виконувати в умовах відділення інтенсивної терапії.

На теперішній час патогенетично обґрунтованими методами хірургічного лікування стенозів на ґрунті пілородуоденальних виразок є різні види ваготомій з дренуючими шлунок (органозберігаючі операції) операціями або резекція шлунка (радикальні операції). Разом з тим, у вкрай тяжкому стані хворого, можуть виконуватися операції, які спрямовані на відновленні пасажу шляхом виконання пілородуоденопластики або накладання дренуючого гастроєюноанастомозу. При виборі методу операції необхідно враховувати локалізацію виразки, характер шлункової секреції, особливості шлунково-дуоденального пасажу і тонус шлунка, наявність інших ускладнень виразкової хвороби а також вік і тяжкість загального стану хворого.

При виборі дренуючої шлунок операції необхідно враховувати наступні чинники: скорочувальну активність стінки шлунка, її тонус, ступінь дилятації, функціональний стан воротаря і ДПК.

У молодому віці (до 30 років) при відсутності декомпенсованного стенозу показана СПВ з дренуючими шлунок операціями. При високому рівні кислотопродукуючої функції шлунка ваготомію доцільно поєднувати з антрумектомією.

При компенсованих і субкомпенсованних дуоденальных стенозах і розташуванні звуження на 1,5-2 см нижче воротаря, СПВ доповнюють пілорозберігаючими операціями для запобігання демпінг-синдрому та рефлюксної хвороби у післяопераційному періоді. Ділянку стенозу і виразку видаляють (можливо виведення виразки за межі ДПК) і виконують субциркулярну чи циркулярну дуоденопластику.

При значних інфільтратах, грубих деформаціях пілородуоденальної зони і руйнуванні пілоричного сфінктеру, показано виконання пілоропластики по Джадду, Джадду-Танака, які найменше порушують морфофункціональну структуру пілородуоденального каналу й створюють адекватні умови для дренування шлунку. Такі пілоропластики можливо поєднувати з селективною або комбінованими видами ваготомії.

У хворих похилого і старечого віку з високим ступенем операційного ризику (тяжка супутня патологія та порушення гомеостазу) показана піддіафрагмальна стовбурова або комбіновані ваготомії з дренуючими шлунок операціями.

І нарешті, при декомпенсованих стенозах, у випадках, коли є повна втрата тонусу і скорочувальної здатності м’язової стінки шлунка, виконання дренуючих шлунок операцій з ваготомією недоцільно. У таких випадках необхідно виконувати резекцію 2/3 шлунка за методом Більрот-І. У зв’язку з цим поєднання стенозу й пенетрації виразки і складнощах деференціації тканин, що втягнуті в рубцево-виразковий процес, показана резекція шлунку за методом Більрот-ІІ.

Слід окремо зупинитися на питанні поєднання ПДС з шлунково-кишковою кровотечею. В такому випадку значно підвищується ризик оперативного втручання за рахунок крововтрати і неможливості адекватної підготовки хворих до операції. Головною метою втручання стає зупинка кровотечі. Необхідно мобілізувати ДПК за Кохером і виконати широку гастродуоденотомію, оскільки тільки так можлива ретельна ревізія і вільне маніпулювання на ДПК. З метою гемостазу виразка висікається або прошивається та екстериторизується. Слід пам’ятати, що прошивання глибокої виразки небезпечно лігуванням головного панкреатичного чи жовчного протоків. Тому всі маніпуляції необхідно виконувати тільки під повним візуальним контролем. Після зупинки кровотечі, для відновлення прохідності пілородуоденального каналу застосовують пілородуоденопластики за типом Гейнеке-Мікулича, Джада, тощо. Необхідність виконання ваготомії вирішується індивідуально враховуючи загальний стан хворого.

При комбінації ПДС з перфорацією об’єм операції обмежується усуненням джерела перитоніту шляхом висічення виразки з наступною пілоро- чи дуоденопластикою, що ліквідує явища стенозу відновляючи пасаж хімусу зі шлунка в кишківник, а також адекватною санацією та дренуванням черевної порожнини. Виконання радикальної операції вважається можливим тільки при компенсованому стенозі й відсутності явищ гнійного перитоніту.

В останній час з’явились повідомлення про використання лапароскопічних оперативних втручань у хворих на пілородуоденальні стенози. Виконуються майже всі операції, що і при традиційному лапаротомному доступі. Найбільш поширеними з них є резекція шлунка, пілоро- чи дуоденопластика за Гейнеке-Мікуличем, а також накладання апаратного гастроєюноанастомозу на короткій петлі в поєднанні з передньою піддіафрагмальною стовбуровою ваготомією або операцією Тейлора. В Україні лапароскопічна хірургія ПДС тільки починає розвиватися і подібні операції виконуються лише в досить обмежених наукових центрах.

Обов‘язковим елементом закінчення операції при ПДС є дренування шлунку назогастральним зондом з метою декомпресії та проведення зонду в голодну кишку для ентерального харчування в післяопераційному періоді. Використання цих заходів є ефективною профілактикою неспроможності анастомозів та дозволяє найкраще коригувати розлади гомеостазу.

Таким чином, ПДС є одним із складних і небезпечних ускладнень виразкової хвороби шлунку та ДПК, яке зустрічається у 10-34% хворих. Стенозуюче кільце, що утворюється в наслідок прогресивного рецидивного перебігу виразкової хвороби порушує проходження хімусу зі шлунка в кишківник і призводить до тяжких розладів гомеостазу. Суб- і декомпенсовані форми стенозу є абсолютними показами до хірургічного лікування, об’єм якого повинен включати відновлення адекватного пасажу та усунення кислотно-пептичного фактору агресії. Даним умовам відповідають радикальні операції: пілоро- чи дуоденопластика з ваготомією або резекція шлунку. Враховуючи тяжкість стану хворих, обов’язковим елементом лікування є ретельна підготовка ШКТ та корекція розладів гомеостазу перед операцією для зниження ступеня анестезіологічного та хірургічного ризику.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ

УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВО МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ... АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБДОМІНАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ... Курс лекцій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПРОТОКОЛ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРИХ З ПДС

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Військово-лікарська експертиза
Військово-лікарська експертиза (ВЛЕ) - це медичне освідчення військовослужбовців, призовників або військовозобов’язаних військово-лікарськими комісіями (ВЛК) з метою встановлення ступеню їх гідност

Варіанти таких постанов.
На військового ліцеїста: "Виразкова хвороба у фазі ремісії. Зарубцьована виразка дванадця­типалої кишки з незначною рубцевою деформацією бе

Гострий апендицит
Гострий апендицит (ГА) займає перше місце серед інших невідкладних хірургічних захворювань живота, а апендектомія є найбільш частою операцією, яка складає 60-80% від усіх ургентних оперативних втру

Особливості клінічного перебігу ГА.
Апендикулярна коліка.Починається зненацька помірними або ниючими болями в правій лубовій ділянці. Може бути нудота та блювота. Живіт м’який, приймає участь в

Диференційна діагностика гострого апендициту.
Гострі захворювання органів черевної порожнини мають ряд основних симптомів: - біль різного характеру і локалізації; - рефлекторна блювота; - розлад нормального відходжен

Післяопераційні ускладнення.
1. Ранні ускладнення: а) ускладнення з боку післяопераційної рани (гематоми, нагноювання, абсцеси-надапоневротичний, підапоневротичний, міжм’язевий); б) ускладнення з боку

Грижі живота
Грижі живота, які частіше зустрічаються у чоловіків переважно в осіб молодого віку (80-85%) залишаються одним з найпоширеніших хірургічних захворювань. З перших років радикальної хірургії

Список літератури
1.Волобуев Н.Н., Мафизар Рахман М.М., Зима В.Я. / Капроно-герниопластика гигантской грыжи у больной сахарным диабетом \ Клин.хирургия.-1999. №10. С.56 2.Гуслев А.Б., Рутенберг Г.М., Стриже

Список літератури
1.Гельфанд Б.Р., Гологорский В.А., Бурневич З.С. и др. Антибактериальная терапия абдоминальной хирургической инфекции. -М.: Медицина, 2000.- 144с. 2.Ерюхин И.А., Белый В.Я., Вагнер В.К. Во

Гострий панкреатит
Гострий панкреатит (ГП) – первинно асептичне запалення демаркаційного характеру, в основі якого лежать процеси некробіозу панкреатоцитів, ферментної, оксидантної аутоагресії з наступним розвитком н

Особливості клінічного перебігу різноманітних форм ГП.
1. Гострий інтерстиціальний панкреатит характеризується швидким перебігом захворювання. Клінічні прояви набряку залози звичайно зникають протягом 3-7, а гострі патомо

Список літератури
1. Бобров О.Е. Острый послеоперационный панкреатит. –К.: “Феникс”, 2000. –172 с. 2. Вашетко Р.В., Толстой А.Д., Курыгин А.А. Острый панкреатит и травмы поджелудочной железы. –СПб: Питер,20

Гострий холецистит
Гострий холецистит (ГХ) за частотою займає друге місце після апендициту та складає 9-11% серед всіх гострих хірургічних хвороб органів черевної порожнини. Біля 90% спостережень ГХ виникає

Методи інструментальної діагностики.
1. Ультразвукове дослідження (УЗД) органів гепато-панкреатобіліарної зони. УЗД в діагностиці холецистолітіазу є абсолютно інформативним методом у 95-98% спостережень. Більш того, при УЗД мож

Список літератури
1. Альперович Б.И. Хирургия печени. -Томск,1983. –343 с. 2. Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. –М.: Медицина, 1973. –294 с. 3. Гальперин Ю

Механічна жовтяниця.
Механічна жовтяниця (МЖ) – є ускладненням патологічних станів, при яких відбувається порушення відтоку жовчі по жовчовивідних шляхах у ДПК. Серед причин механічної жовтяниці на першому міс

Альперович Б.И. Хирургия печени. Томск, 1983. –343 с.
2.Вишневський А.А., Ульманис Я.Л., Гришкевич Є.В. Желче-отводящие анастомозы. -М.: Медицина, 1973. –294 с. 3.Гальперин Ю.М., Кузавлев Н.Ф., Карагалян С.Н. Рубцовые стриктуры желчных проток

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
В даний час виразкова хвороба шлунка і ДПК є розповсюдженим в усьому світі захворюванням, яким страждає 10-20% усього дорослого населення. Тільки в Україні число зареєстрованих хворих складає 5 млн

За наявності ускладнень
1. Виразка, що ускладнена кровотечею: легкою, тяжкою (профузною), украй тяжкою. 2. Виразка, що ускладнена перфорацією: відкритою (у вільну черевну порожнину), прикритою. 3. Виразк

За супутніми морфологічними змінами
1. Локалізація й активність гастриту, дуоденіту. 2.Наявність і ступінь виразності атрофії слизової оболонки. 3.Наявність ерозій, поліпів.

Список літератури
1. Клинические лекции по внутренним болезням в 2-х томах.-Т.2/Гастроэнтерология, гематология, нефрология/ В.Г.Передерий, С.М.Ткач.- К., 1998.-574с. 2. Курыгин А.А., Румянцев В.В. Ваготомия

Перфоративна виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
До теперішнього часу виразкова хвороба шлунка та ДПК залишається одним із найбільш поширених захворювань внутрішніх органів. Її виявляють у 6-10% дорослого населення. Широке впровадження в клінічну

За локалізацією
1. Перфорація виразки шлунка: тіла шлунка (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої кривизни); кардіального відділу (передньої стінки, задньої стінки, малої кривизни, великої криви

Список літератури
1.Кузин М.И. Актуальные вопросы классификации и лечения распространенного гнойного перитонита // Хирургия. - 1997. - №6. - с. 21-25. 2.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургическо

Пілородуоденальний стеноз.
Одним з найбільш частих і небезпечних ускладнень виразок шлунка та ДПК є пілородуоденальний стеноз (ПДС) (грец. stenos вузький, тісний), який об'єднує в собі рубцеве або запально-спастичне звуження

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

Шлунково-кишкові кровотечі
Актуальність проблеми підкреслює висока захворюваність - середнє число госпіталізацій з приводу кровотеч складає 1 на 1000 населення. В залежності від етіологічного фактора, летальність досягає від

За етіологією
1. Кровотечі, що обумовлені захворюванням органів травного каналу (виразкова хвороба, пухлини, неспецифічний коліт і т.д.). 2. Кровотечі, що не зв'язані з органічною патологією травного ка

Класифікація гострих гастродуоденальних кровотеч за тяжкістю крововтрати.
І ступінь – легка крововтрата: загальний стан відносно задовільний, помірна блідість шкіри, однократна невелика блювота чи мелена, тахікардія до 100 у хв, АТ – 110 мм рт.ст., ЦВТ – 5-15 мм в

Особливості клініки, діагностики і лікування окремих нозологічних одиниць.
Виразкова хвороба.Найбільш частим етіологічним фактором гострої ШКК є виразкова хвороба шлунка і ДПК, що складає в загальній структурі кровотеч 45-55%. У чоловіків зустрічаєтьс

Рідкі причини кровотечі в просвіт травного каналу.
Гострий лейкоз. Спостерігається частіше в чоловіків у віці до 30 років. У початкових періодах клініка проявляється слабкістю, нездужанням, болями у кістках, суглобах, су

Список літератури
1.Курыгин А.А., Румянцев В.В., Ваготомия в хирургической гастроэнтерологии. - СПб.: Гиппократ, 1992. - 304 с. 2.Майстренко Н.А., Мовчан К.Н. Хирургическое лечение язвы двенадцатиперстной к

По стадіям розвитку патологічного процесу
1. Стадія гострого порушення кишкового пасажу. 2. Стадія гострих розладів внутрішньостінкової кишкової гемоциркуляції. 3. Стадія перитоніту. О.С. Кочнев (1984) в клінічно

Різні форми кишкової непрохідності.
Товстокишкова непрохідність.На долю товсткишкової непрохідності серед всіх форм ГКН приходиться 29-40%. Найбільш часто вона виникає у людей похилого та старечо

Список літератури
1.Гринев М.В., Курыгин А.А., Ханевич М.Д. Острая кишечная непроходимость как проблема неотложной хирургии // Вестник хирургии – 1992. - №5 - С.130-138. 2.Гордійчук П.І. Кишкова непрохідніс

Тромбози та емболії мезентеріальних судин.
Гострі порушення мезентеріального кровообігу відносяться до категорії найбільш тяжких захворювань органів черевної порожнини. Летальність при цьому захворюванні досягає 95-97%. За даними В.С. Савел

Ступінь ризику післяопераційних тромбоемболічних ускладнень
(Російський консенсус, 2000) Ризик Фактор ризику Операція Стан хворого Низький

Способи профілактики венозних тромбемболічних ускладнень
(за В.С. Савельєвим, 2001) Ступінь Ризику Спосіб профілактики Низький Рання активність хворих, еластична компр

Список літератури
1.Артемкина Н.И. Тромбоэмболии мезентериальных сосудов . Дисс. к.м.н.Л.,1964. 2. Бондаренко Н.М., Белый И.С., Люлько И.В. Инфаркт кишечника. –К.: Здоров’я, 1990. -112 с. 3.Габриэл

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги