рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Цивiльний та арбiтражний процес

Работа сделанна в 2000 году

Цивiльний та арбiтражний процес - раздел Право, - 2000 год - М Н Стерство Аграрно Пол Тики Укра Ни Сумський Державний Аграрнийун Верситет...

М Н СТЕРСТВО АГРАРНО ПОЛ ТИКИ УКРА НИ СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙУН ВЕРСИТЕТКОНТРОЛЬНА РОБОТА З ПРЕДМЕТУ ЦИВ ЛЬНИЙ ТА АРБ ТРАЖНИЙ ПРОЦЕС студента заочногофакультету 3 курсу групи Правове забезпечення АПК Шатова Серг я Леон довича987159м. Суми 2000 р.ТЕОРЕТИЧНАЧАСТИНА 1. Поняття цив льного процесуальногоправа. Предмет методЦПП - цесукупн сть система правових норм, предметом регулювання котрих сусп льн в дносини в сфер зд йснення правосуддя в цив льних справах.Ц в дносинивизначають процесуальний порядок виробництва в цив льних справах, встановлений ЦПК ншими законами Укра ни. Цей порядок склада ться з виробництва по розгляду р шенню справ по спорах, котр виникають з цив льних, с мейних, трудових нших правов дносин, справ, котр виникають з адм н стративно-правовихв дносин, справ окремого виробництва, тобто з виробництва по цив льнихсправах.

Предметомцив льногопроцесуального права процесуальний порядок виробництва по цив льнихсправах.В н визнача ться системою процесуальних д й, котр виконуються судом,органом судового виконання, учасниками процесу зм стом, формою, умовамивиконання процесуальних д й системою цив льно-процесуальних прав обов язк всуб кт в правов дносин, котр визначають зм ст цив льно-процесуальних д й гарант ями реал зац цив льно-процесуальних прав обов язк в.Система ЦПП -це сукупн сть норм нститут в галуз права, зумовлених предметом правовогорегулювання.

Вона визнача ться структурою ЦПК склада ться з двох частин -загально особливо . Загальна об дну норми нститути ЦПП, котр маютьзначення для вс галуз , вс х вид в виробництва стад й цив льного процесу розд ли I II ГПК . У особливу частину включен норми нститути, котр регулюють порядок розгляду р шення справ по стад ях судочинства розд лиIII-VI ГПК . Цив льно-процесуальн правов дношення - цеврегульован нормами ЦПП в дносини, котр виникають м ж судами органамисудового виконання як м ж собою, так з учасниками процесу - громадянами юридичними особами в цив льному судочинств . Дан в дносини мають вольовий характер.

Цевиявля ться в тому, що вони забезпечують правовий зв язок двох ос б м ж собою -одна ма право вимагати в д ншо певних процесуальних д й, а та, в свою чергузобов язаний д яти в дпов дним образом або стриматися в д д й. Однак права обов язки суду органу судового виконання у в дносинах з ншими суб ктамихарактеризуються особлив стю, котра поляга в тому, що вони в дображають хвладн повноваження як державних орган в судово влади, котр зд йснюютьправосуддя примусове виконання судових р шень. У судочинств по конкретн й цив льн йсправ виникають не одн комплексн правов дносини, а система численнихпроцесуальних правов дносин м ж його суб ктами по схем суд - позивач, суд -в дпов дач, суд - прокурор, суд - св док т. д. Цив льно-процесуальн правов дношенняхарактеризуються наступними ознаками виникають на основ норм ЦПП внасл док хреал зац , утворюються м ж учасниками сусп льних в дносин - судом, органомсудового виконання як м ж собою, так окремо з кожною особою п д час судочинствапо цив льн й справ юридично закр плюють вза мну повед нку вказаних суб кт вза допомогою х суб ктивних процесуальних прав обов язк в реал зац ясуб ктивних цив льних прав виконання суб ктивних обов язк в забезпечу тьсязасобами правового впливу - санкц ями цив льно-процесуального, крим нального,адм н стративного трудового права.Правосуддя вцив льних справах зд йсню ться т льки судом на засадах р вност перед законом судом ус х громадян незалежно в д х походження, соц ального майновогостану, расово нац онально належност , стат , осв ти, мови, ставлення дорел г , роду характеру занять, м сця проживання та нших обставин.

Цив льн справи у вс х судах розглядаються колег ально або одноособово суддями, обранимиу встановленому порядку.Суддя приодноособовому розгляд справи д в д мен суду.Приколег альному розгляд справ судд користуються р вними правами з головуючим усудовому зас данн у вир шенн вс х питань, що виникають при розгляд справи прийнятт р шення. Суд вир шу справи на п дстав Конституц , нших акт в законодавства Укра ни, м жнародних договор в Укра ни в порядку,передбаченому цим Кодексом.

Суд у випадках, передбачених законом,застосову норми права нших держав.

В раз в дсутност закону, що регулю сп рн в дносини, суд застосову закон, що регулю под бн в дносини, а прив дсутност такого закону суд виходить з загальних начал зм стузаконодавства Укра ни.2.Загальн положення Закону Укра ни Про арб тражний суд Загальн положення Закону Укра ни Про арб тражний суд визначають орган, що зд йсню правосуддя в господарських в дносинах арб тражний суд законодавство, якимрегулю ться д яльн сть цього органу завдання арб тражного суду, принципи йогоорган зац д яльност .Зг дно зКонституц ю Укра ни, правосуддя в господарських в дносинах зд йсню тьсяарб тражним судом, котрий незалежним органом у вир шенн вс х господарськихспор в, що виникають м ж юридичними особами, державними та ншими органами, атакож у розгляд справ про банкрутство.

Орган зац я д яльн сть арб тражного суду визначаються наступними нормативними актами Конституц ю Укра ни, Законом Укра ни Про арб тражний суд , Арб тражнимпроцесуальним кодексом Укра ни, ншими законодавчими актами Укра ни, а такожм ждержавними договорами й угодами, ратиф кованими у встановленому порядку.У загальнихположеннях Закону вид лено наступн завдання арб тражного суду - захист прав та охоронюваних законом нтерес в учасник в господарських правов дносин - сприяння зм цненню законност у сфер господарських в дносин - внесення пропозиц й, спрямованих навдосконалення правового регулювання господарсько д яльност .Арб тражний судв Укра н утворю ться на засадах призначення вс х судд в Верховною РадоюУкра ни.В н зд йсню правосуддялише на принципах - законност - незалежност , в тому числ й в дорган в законодавчо та виконавчо влади, п дкорення т льки законов - р вност ус х учасник в судовогопроцесу перед законом арб тражним судом - змагальност стор н та свободи внаданн ними арб тражному суду сво х доказ в у доведенн перед судом хпереконливост - арб трування - гласност та в дкритого розгляду справ,за винятком випадк в, коли це суперечить нтересам охорони державно такомерц йно та мниц або коли об рунтован заперечення одн з стор н - обов язковост виконання р шень, ухвал,постанов арб тражного суду. ПРАКТИЧНАЧАСТИНА1. Торговельна орган зац я заявилапозов радгоспу автотранспортному п дпри мству, яке направило автомашину вод я для перевози овоч в в порядку надання допомоги по вказ вц м сцевихорган в влади, про стягнення вартост недостаючи пом дор в.Втоварно-транспортн й накладн й було вказане автотранспортне п дпри мство, щозд йсню перевозу вантажу.

Радгосп заперечував проти позову, посилаючись напровину авто п дпри мства в недостач вантажу, а також на те, що автомашиназв шувалась при в дправц в присутност представника управл ння с льськогогосподарства, к льк сть вантажу визначена в рно.Перев зниктакож не згодився з позовом, вказуючи на те, що в дпов дальн сть у даномувипадку повинен нести радгосп, який був вантажов дправником, що автомашина вод й були направлен для вивозу овоч в у порядку надання допомоги радгоспу повказ вц м сцевих орган в влади.Як сл дпоступити арб тражному суду? Зг дно з статтею 362 Цив льного кодексу, перев зник в дпов да за втрату, нестачу пошкодження прийнятого до перевезеннявантажу багажу, якщо не доведе, що втрата, нестача або пошкодження сталися не з його вини.Оск лькиавтомашина зв шувалась при в дправц вантажу його к льк сть визначена в рно,то провини в дправника в недостач нема .Арб тражномусуду потр бно з ясувати, яка к льк сть вантажу була здана перев зникомодержувачу торг вельн й орган зац . Якщо к льк сть зданого вантажув дпов да його к лькост при в дправц , то суд ма не задовольнити позов, алеякщо з ясу ться, що к льк сть зданого вантажу була меншою, суд повинензадовольнити позов до перев зника не приймати до уваги його посилання нанаправлення по вказ вц м сцевих орган в влади.2. Перев рте, чи в рно викладен резолютивн частини в р шеннях суду 1 стягнути з Маленького щом сячноал менти на утримання доньки Ольги д.н. 24.05.95 на користь Маленько Та с Петр вни з 02 кв тня 1997 до повнол ття дитини.2 стягнути з Морозова Р.С якийпрожива м. Конотоп, вул Шевченка, 29, на користь Тро курово Н.Н. 2500грн як отриман в бор на три м с. для придбання матер ал в на ремонтквартири.3 просити директора ВО Електрон поновитиКукушк на на робот стягнути на його користь 632 грн. За вимушений прогул.

Нап дстав ст. 109 УПК 632 грн присуджен з ВО Електрон на користь Кукушк настягнути з особи, яка винна в незаконному зв льненн .4 розд лити сум сно нажите майно ПетренкоМ та Петренко К.М. варт стю 7000 грн. У р вних частинах.

Зг дно зстаттею 203 ЦК, резолютивна частина повинна м стити в соб виведення суду прозадоволення позову або про в дмову в позов повн стю або частково, вказ вку нарозпод л судових витрат, терм н порядок оскарження р шення.

Тому у вс хчотирьох випадках резолютивн частини в р шеннях суду викладен не в рно.Кр м того, в першомувипадку не вказано м я та по батьков в дпов дача, у другому випадкунепотр бно вказувати адресу в дпов дача це може бути вказано у вступн йчастин , а з якою метою були отриман в борг грош в описов й. У третьомувипадку слово просити сл д зам нити на зобов язати , також в дсутн м ята по батьков Кукушк на.Список використано л тератури 1. Цив льний процесуальнийкодекс Укра ни.2. Закон Укра ни Проарб тражний суд .3. Штефан Цив льнепроцесуальне право Укра ни .4. Притика Д Арб тражнепроцесуальне право Укра ни.

– Конец работы –

Используемые теги: Цивiльний, арбiтражний, процес0.065

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Цивiльний та арбiтражний процес

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Рекомендовано до видання редакційно видавничою радою університету протокол від p... л а д а ч і В В Комаров вступ розділи теми... В В Баранкова теми...

Дослідження листових матеріалів. Вивчення процесу різання листового матеріалу. Дослідження процесу вирубки-пробивки в штампах
Молоді та спорту УКРАЇНИ... НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ... КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ МЕХАНІКО МАШИНОБУДІВНИЙ ІНСТИТУТ Кафедра...

Болонський процес та кредитно-модульна система організації навчального процесу___________________________________________________________ Похибки вимірювань фізичних величин
ПЕРЕДМОВА I ВСТУПНЕ... I ВСТУПНЕ ЗАНЯТТЯ... Болонський процес та кредитно модульна система організації навчального...

Під перехідним динамічним, нестаціонарним процесом або режимом в електричних колах розуміється процес переходу кола з одного усталеного стану режиму в інший
Вступ... Під перехідним динамічним нестаціонарним процесом або режимом в електричних... Перехідні процеси виникають при будь яких змінах режиму електричного кола при підключенні й відключенні кола при...

ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС
Львівський державний університет внутрішніх справ... повне найменування вищого навчального закладу... Кафедра цивільно правових дисциплін...

Лекція № 1. Передмова. Основи організації виробничого процесу
Склад виробничих процесів... Класифікація затрат робочого часу... Методи вивчення витрат робочого часу Вимір часу і засоби його запису...

До семінарських занять з дисципліни “Кримінальний процес”
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІНСТИТУТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА... КАФЕДРА ПРАВОЗНАВСТВА...

Семінарських занять з дисципліни ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ... Факультет підготовки фахівців для підрозділів слідства та дізнання... Кафедра цивільного права та процесу...

ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ КАФЕДРА ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА...

До контрольних робіт з дисципліни Кримінальний процес
Запорізький національний технічний університет... МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ... До контрольних робіт з дисципліни...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам