рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема: Програма - архіватор Winrar

Тема: Програма - архіватор Winrar - раздел Образование, Лабораторна Робота 2  ...

Лабораторна робота 2

 

Тема: Програма - архіватор Winrar.

Мета роботи:

1. Вивчити призначення і правила використання програми-архіватора WinRAR.

2. Отримати практичні навички при роботі з програмою-архіватором WinRAR.

Порядок виконання роботи:

  1. Заархівіруйте будь яку папку, що міститься в кореневій папці диска D:. Для цього:

- Запустіть програму WinRAR за допомогою ярлика, що міститься на Робочому столі або з Головного меню.

- У вікні програми WinRAR призначте диск D: (виконайте щиглика на значку ▼, щоб відкрити випадаючий список).

- Оберіть папку (якщо потрібно, скористайтеся смугою прокрутки, виконайте щиглика на значку папки).

- Виконайте щиглика на пункті Добавить, що міститься на панелі інструментів.

- У діалоговому вікні, що з’явилося, на вкладці Метод сжатия оберіть пункт максимальный (виконайте щиглика на значку ▼, щоб відкрити випадаючий список), а також виставте прапорець на пункті Создать непрерывный архив. Натисніть клавішу ОК. Переконайтеся, що на диску D: з’явився архів з ім’ям *.rar.

  1. Зробіть архівацію тієї ж папки, але використайте метод сжатия скоростной. Зробіть висновки додавши у звіт начальний обсяг папки та після архівації обома методами
  2. Розархівіруйте архів з ім’ям *.rarна робочий стіл:. Для цього:

- Виконайте щиглика на пункті Извлечь в, що міститься на панелі інструментів (значок архіву з ім’ям *.rarповинен бути виділеним).

- Щоб заповнити поле Путь извлечения в діалоговому вікні, що з’явилося, призначте диск А:, виконавши щиглика на значку диска, та натисніть клавішу ОК.

- За допомогою значка Мой компьютер переконайтеся, що на робочому столі: з’явилася папка.

 

 

Рисунок 1. Я заархивировал папку с фалом с помощью WinRAR в корневой папке диска D. С методом его сжатия «максимальный».

Рисунок 2. На этом скриншоте видно как выберается метод сжатия архива.

 

Рисунок 3 . Я произвел архивацию той же папки , но использовал метод сжатия «скоростной».

 

Рисунок 4. Я разархивировал свой архив. С помощью программы WINRAR, указав путь в путеводителе на «Рабочий стол»

 

 

Рисунок 5. После разархивирования архива. Был сделан скриншот на котором видно что папка появилась на рабочем столе.

 

Ответы на вопросы:

 

1. Які стандартні службові програми входять до складу ОС Windows?

 

Операційна система Windows має цілий арсенал простеньких і не тільки вбудованих програм, якими не гріх скористатися при відсутності більш професійних аналогів, а для початківців користувачів ПК, що тільки почали свій шлях у світі високих комп'ютерних технологій, вони стануть гарною платформою для старту і навчання. За допомогою стандартних програм можна малювати, набирати текстові документи, спілкуватися по електронній пошті, дивитися фільми і слухати музику.

 

1. Диспетчер завдань

Диспетчер задач служить для відображення основних показників швидкодії комп'ютера. У ньому відображаються відомості про програми та процеси, які виконуються на комп'ютері. Для виконуваних програм можна переглянути їх стан і завершити програми, що перестали відповідати на запити. Крім того, якщо комп'ютер підключений до мережі, можна переглядати стан мережі та параметри її роботи.

Для того щоб запустити диспетчер завдань Windows, потрібно одночасне натискання трьох кнопок - Ctrl + Alt + Del. При цьому з'явиться вікно програми.

2. Перевірка диска

У процесі роботи ПК іноді можуть виникати збої в роботі як програмного забезпечення (включаючи операційну систему), так і апаратури (наприклад, при банальному відключенні електроживлення). У результаті можуть виникати помилки у файловій системі - це коли інформація про той чи інший файлі або каталозі перестає відповідати дійсності.

3. Очищення диска

Вільне місце має властивість скорочуватися навіть на найбільш ємних вінчестерах. Тому слід стежити за тим, щоб вільного місця завжди вистачало. Частково цю проблему вирішує програма Очищення диска, яка досить успішно справляється зі свідомо непотрібним вмістом вашого вінчестера.

Ряд програм, зокрема Microsoft Internet Explorer, витрачають багато місця на диску для зберігання різних тимчасових файлів. Тимчасові файли створюються і при установці нових програм, а також при роботі вже встановлених. Як правило, такі файли записуються в спеціально виділену для цього папку - TEMP, розташовану в каталозі Windows. Теоретично програма, поміщають туди файли, повинна їх видаляти, але практично це відбувається не завжди.

Викликати програму очищення диска можна з головного меню Windows (Усі програми-> Стандартні-> Службові), або, подібно перевірці, з контекстного меню диска. У першому випадку вам спочатку запропонують вибрати диск, очищення якого ви плануєте зробити. Потім відкриється власне вікно програми очищення.

4. Дефрагментація диска

Ще один спосіб підвищення продуктивності комп'ютера - це проведення дефрагментації диска. Оскільки файлова підсистема розбиває диск на кластери, в які укладаються файли, то цілком резонно припустити, що в міру зростання розміру файлу він буде займати все більше і більше кластерів. Добре, якщо поруч є вільне місце, але часто такого не виявляється. У результаті різні частини файлу виявляються розкиданими по всій поверхні диска. Такі файли називають фрагментованими. Нічого страшного в цьому, в принципі, немає, тому що система має інформацію про розташування всіх частин файлу, але часу, необхідного для прочитання фрагментованого файлу, потрібно істотно більше.

Для того щоб збирати файли в єдине ціле, і призначена програма дефрагментації. Якщо ви запустите її з головного меню, то спочатку вам доведеться вибрати зі списку диск для проведення дефрагментації. Якщо ж ви скористаєтеся контекстним меню диска і викличете програму дефрагментації з вкладки Сервіс, то диск буде вже вибраний. Потім можна відразу приступити до дефрагментації, або проаналізувати її необхідність за допомогою аналізу (він дозволяє з'ясувати ступінь фрагментації файлів).

5. Архівація диска

Одним із способів захисту важливої ​​інформації від втрати є її регулярна архівація, або, як це найчастіше називають, резервне копіювання. Для цього в Windows передбачена спеціальна програма - Архівація даних. Як і дві попередні утиліти, її можна викликати з вкладки Сервіс властивостей диска або відшукати в головному меню серед службових програм.

Програма архівації в Windows зроблена у вигляді майстра. Після екрана привітання користувачеві буде запропоновано вибрати дію - архівацію або відновлення з архіву. Залишивши зазначеної архівацію, слід натиснути далі для вибору об'єктів архівації. Оскільки копіювати весь вміст диска, як правило, не представляється доцільним, слід вибрати конкретні файли і каталоги для проведення цієї відповідальної процедури. Найчастіше основними кандидатами для резервного копіювання є папка Мої документи і, можливо, деякі інші, де користувач зберігає свою роботу. Саме такий варіант - архівації папки з документами, робочого столу і файлів, пов'язаних з роботою в Інтернеті, і пропонує майстер архівації.

6. Відновлення системи

Ще однією утилітою для відновлення втраченої інформації є служба відновлення системи. Її принципово відміну від архівації полягає в тому, що вона «береже» налаштування самої ОС, включаючи встановлені драйвера пристроїв, профілі устаткування і т.д. Для забезпечення такої функціональності Windows регулярно створює контрольні точки відновлення, починаючи з першого запуску системи після її установки на комп'ютер. Крім того, створити контрольну точку можна самостійно за допомогою того ж майстра відновлення.

Для відновлення попереднього стану комп'ютера, запустивши майстер відновлення, слід переконатися, що обраний потрібний пункт. Потім потрібно натиснути далі. Після цього в календарі вибрати той день, на який система була повністю працездатною (дні, що мають точки відновлення, відзначені жирним шрифтом) і натиснути далі. Тепер точка відновлення обрана, але сам процес відновлення ще не розпочався: перед початком відновлення необхідно закрити всі файли і програми! Переконавшись, що всі програми та файли закриті і обрана потрібна точка відновлення, натиснути кнопку далі. Через деякий час комп'ютер буде перезавантажений з налаштуваннями, які існували на момент створення контрольної точки. При цьому всі створені користувачем документи, зрозуміло, залишаться на своєму місці.

7. Таблиця символів

Іноді виникає потреба ввести в текстовий документ який-небудь відсутній на самій клавіатурі символ. У такому випадку стане в нагоді спеціальна програма - Таблиця символів. З її допомогою можна вибрати будь-який символ з наявних в шрифті. Для цього слід або вказати потрібний символ і натиснути Enter, або двічі клацнути по ньому мишкою. Якщо клацнути тільки один раз або переміщатися по таблиці за допомогою стрілок, то поточний вибраний символ буде відображатися збільшеним у власному віконці.

 

8. Калькулятор

Програма емулює справжній калькулятор. Має 2 режими роботи - звичайний і інженерний. Перша надає найпростіший набір операцій над числами. Другий же володіє різними математичними функціями. Обчислення можуть проводитися в двійковій, вісімковій, десятковій і шістнадцятковій системах числення. У десятковій системі числення працює з градусами, радіанах і градієнтами. Калькулятор вміє обчислювати тригонометричні функції, натуральний і десятковий логарифми, факторіал, будь-які ступеня. Присутній статистика (Sta) обчислень, яка іноді може дуже стати в нагоді. Звичайно, є і звичайна пам'ять (M +, MR та ін.) Може відображати на екрані точне значення числа Пі (Pi). Є вбудовані засоби підвищення точності. Таким чином, якщо розділити 1 на 3, а потім отримане число помножити на 3, то вийде саме одиниця, а не 0,99999 ... Крім того в калькулятор можна вводити 32-значні числа! Це вам не звичайний калькулятор з 10 - 18 знаками.

9. Блокнот

Про цю програму було вже написано багато. Говорили те, що у неї немає багатьох необхідних функцій, на зразок підсвічування синтаксису мов програмування, перекладу кодувань та ін Однак, до цих пір дуже багато користувачів не зробили собі заміну Блокнота. На жаль, програма володіє дуже обмеженими функціями, начебто перенесення за словами, вставки часу роботи (для цього треба в першому рядку файлу мати запис. LOG або натиснути F5) і ... все. Програма може працювати з файлами розміром не більше 64 Кбайт (в Windows, починаючи з XP можна працювати з файлами будь-якого розміру). Однак вантажиться навіть на найслабкіших машинах майже моментально, не вимагає установки.

 

10. Paint

Невеликий графічний пакет у складі Windows, для обробки растрової графіки. Програма створена для новачків. Має наступні інструменти: гумка, заливка, олівець, кисть, розпилювач, напис, лінія, крива, прямокутник, багатокутник, еліпс, округлений прямокутник. Фільтри відсутні. Може робити мінімальні технічні дії - розтягнення, масштабування, відбиття, інвертування квітів. При масштабі більше 400% може відображати попіксельно сітку. Може накладати напису без особливих ефектів. Для професійної роботи програма непридатна. Для створення графіки зазвичай використовують Corel DRAW або Adobe Illustrator, а для обробки - Adobe Photoshop.

11. WordPad

WordPad являє собою невеликий редактор, здатний на відміну від Блокнота до невеликого форматування тексту, наприклад, можна робити текст курсивним і напівжирним, створювати списки, ставити вирівнювання. Є можливість вставки об'єктів за допомогою інших програм (малюнки, звукозапису та ін) Може обробляти файли більше 64 Кб. Головний великий мінус цієї програми - відсутність таблиць. За наявності Microsoft Word користувачі рідко використовують WordPad.

12. Буфер обміну

Ця утиліта служить для перегляду вмісту буфера обміну. При необхідності можна його очищати. Є можливість збереження і відкриття файлів буфера обміну (*. clp).

 

4. Для чого необхідно періодично проводити дефрагментацію диска?

 

Магнитные диски ПК в настоящее время являются основными носителями информации, предназначенными для длительного и надежного ее хранения. В процессе работы персонального компьютера непрерывно происходит обмен информацией между дисками и оперативной памятью, при этом наиболее интенсивно происходит обмен с жестким диском. Несмотря на высокое качество изготовления дисков и дисковых устройств, в практике регулярной работы на компьютере нередко возникают ситуации, когда не удается прочитать информацию с дисков, происходят нарушения в работе файловой системы, значительно сокращается свободное пространство на дисках или диски оказываются переполненными. Нередко ошибочно удаляются нужные файлы. Эти нарушения в работе дисков могут возникать по следующим причинам:

при физическом повреждении диска

при загрязнении магнитной поверхности диска;

при аварийном отключении компьютера;

при несвоевременном извлечении дискет из дисководов;

при перезагрузке операционной системы после аварийного завершения задания;

при воздействии программных вирусов.

 

 

Кроме того, при интенсивной эксплуатации компьютера на дисках, главным образом на жестких, накапливаются такие изменения в расположении файлов, которые, если не принимать мер, могут привести к существенному замедлению обмена с ними информацией. В данном подразделе рассматриваются программные средства для восстановления удаленных файлов, ремонта поврежденной файловой системы, восстановления информации поврежденных файлов и каталогов, профилактики файловой системы с целью ускорения обмена с жестким диском. Основное внимание уделено применению популярных програм-утилит из пакета Norton Utilities версии 8.0.

 

Яке призначення програм-архіваторів?

Термин "архивация" не совсем точен. Главное назначение программ-архиваторов - сжатие файлов с целью экономии памяти. Поскольку со сжатыми…   Существует много программ-архиваторов, имеющих различные показатели по степени и времени сжатия, эти показатели могут…

Які програми-архіватори ви знаєте?

 

7-Zip — бесплатный файловый архиватор для Windows с высокой степенью сжатия.

WinRAR — мощная программа для работы с разнообразными популярными форматами архивов файлов.

Universal Extractor — простая программа, служащая для извлечения данных из архивов практически любых типов.

IZArc— бесплатный архиватор для Windows, поддерживающий большое количество форматов.

PeaZip— свободный бесплатный архиватор и графическая оболочка для других архиваторов.

HaoZip — мощный бесплатный архиватор со множеством полезных и удобных дополнительных возможностей.

TUGZip— простой в использовании архиватор, поддерживающий большое количество форматов.

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, Програма, архіватор, winrar0.071

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема: Програма - архіватор Winrar

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Функционально-смысловые типы речи.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Тема роботи: ОС Windows. Програми Провідник та Total Commander
Мета роботи Уміти користуватися програмами Провідник і Total Commander для огляду файлової структури запуску програми виконувати дій з файлами... Хід роботи... Запустив програму Провідник...

Теоретический раздел → Курс лекций → Раздел 1. Информация и информатика. → Тема 1. Понятие информации → Тема 1. Лекция
Сигналы и данные Данные и методы Понятие об информации Кодирование данных двоичным кодом Единицы представления данных Понятия о... Теоретический раздел Курс лекций Раздел...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Сложноподчиненное предложение. Типы сложноподчиненных предложений.
Кафедра русского языка... Методические рекомендации... Для практических занятий...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Типы сложноподчиненных предложений.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Тема роботи:ОС Windows. Програми Провідник та Total Commander
Мета роботи Уміти користуватися програмами Провідник і Total Commander для огляду файлової структури запуску програми виконувати дій з файлами... Хід роботи... Запустіть програму Провідник...

Тема 1. Предмет курса Система государственного и муниципального управления Цели и задачи изучения темы
Цели и задачи изучения темы... Формирование представления о содержании курса Система государственного и... Вопросы для повторения...

Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме, тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта
SubjectSimple сабджъектсимпл стоит на следующей ступени по сложности по сравнению с трежахантом здесь так же содержаться ссылки на текстовые и... Webquest веквест от англ интернет проект это самый сложный тип учебных... Знакомство с общими сведениями по изучаемой теме тем самым происходит погружение в проблему предстоящего проекта...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Односоставные предложения.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам