рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ: ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ: ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ - Конспект, раздел Математика,   Опорний Конспект Лекцій ...

 

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

З дисципліни

  Найменування лекцій та їх короткий зміст Тема 1. Предмет і метод статистики. Предмет статистики Основні…

ТЕМА 1

ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ

План

1.1. Предмет статистики

1.2. Основні категорії статистики.

1.3. Методи статистичного дослідження.

 

 

Предмет статистики

Інтерес до статистики постійно зростає в усьому світі. Праця економіста любої спеціалізації неминуче зв’язана із збиранням, обробкою і аналізом… В нашій країні увага до статистичної науки надзвичайно загострена у зв’язку з… Для підняття статистики до сучасного наукового рівня, задоволення потреб систем управління та інших…

Основні категорії статистики

Закономірність – це повторюваність, послідовність і порядок у масових процесах. Виявити і виміряти статистичну закономірність можна лише з… Отже, статистичні закономірності притаманні лише сукупностям. Саме сукупність,… Статистична сукупність – це певна множина елементів, поєднаних умовами існування й розвитку. Склад елементів і спосіб…

Методи статистичного дослідження

Згідно з принципами діалектичної логіки статистика будь-яке суспільне явище розглядає не ізольовано, а у взаємозв’язку з іншими, виявляє фактори,… Суспільні явища динамічні, тому статистика вивчає їх у розвитку, оцінюючи… Розглядаючи сукупності елементів, статистика, з одного боку, визначає в них схожі риси і відмінності, об'єднує…

ТЕМА 2

СТАТИСТИЧНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

План

 

2.1. Суть, джерела та організаційні форми статистичного спостереження.

2.2. План статистичного спостереження.

2.3. Види статистичного спостереження.

 

 

Суть, джерела та організаційні форми

Статистичного спостереження

Проблема інформаційного забезпечення є першочерговою не лише для статистичного дослідження, а й для будь-якої сфери діяльності. Інформаційне… Для отримання повних і точних даних про стан будь-якого явища на певний момент… 1) статистичного спостереження;

План статистичного спостереження

  З метою успішного проведення спостереження складають організаційний план. Організаційний план– це основний документ, в якому зосереджені розв’язки важливих питань організації і проведення…

Види статистичного спостереження

  Вся різноманітність форм статистичного спостереження здійснюється в двох… 1) у формі звітності підприємств, організацій і установ;

ТЕМА 3

ЗВЕДЕННЯ І ГРУПУВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ

План

3.1. Суть статистичного зведення.

3.2. Класифікації та групування.

3.3. Принципи формування інтервалів груп.

3.4. Статистичні таблиці, їх види та правила побудови.

 

Суть статистичного зведення

Зареєстровані в процесі масового статистичного спостереження значення ознак відбивають увест діапазон об’єктивно існуючої в сукупності варіації. У… Сутність статистичного зведення полягає в тому, що матеріали спостереження… Зведення є основою подальшого аналізу статистичної інформації. За зведеними даними розраховують узагальнюючі…

Класифікації та групування

Головний принцип будь-якого поділу грунтується на двох положеннях: 1) в один клас, групу об’єднуються елементи певною мірою подібні між собою; … 2) ступінь подібності між елементами, які належать до одного класу, значно вищий, ніж між елементами, що належать до…

Принципи формування інтервалів груп

При розв’язанні питання про те, скільки доцільно утворити груп, беруть до уваги варіацію ознаки і число спостережень. Чим інтенсивніше змінюється… При групуванні за кількісними ознаками виникає суттєве питання про вибір… Інтервалом групуванняназивається різниця між максимальним і мінімальним значеннями ознаки в кожній групі.

Статистичні таблиці, їх види та правила побудови

  Невіддільним елементом зведення та групування є статистична таблиця. За… За логічним змістом статистична таблиця розглядається як “статистичне речення”.

ТЕМА 4

 

СТАТИСТИЧНІ ПОКАЗНИКИ

  4.1. Суть і види статистичних показників. 4.2. Абсолютні статистичні величини, одиниці їх вимірювання.

Абсолютні статистичні величини, одиниці їх вимірювання

Абсолютними величинамив статистиці називаються первинні узагальнюючі показники, які характеризують суспільні явища і процеси в конкретних умовах… Абсолютні величини як узагальнюючі показники характеризують сукупність за її… Статистика виділяє три види абсолютних величин: індивідуальні, групові і загальні.

Характеристика відносних величин.

Абсолютні статистичні величини мають незаперечне значення в системі управління, проте поглиблений соціально-економічний аналіз фактів потребує… Відносними величинаминазивають статистичні показники, які виражають кількісні… Величина, з якою проводять порівняння, називається основою відносної величини, базою порівняння або базисною…

Середні величини, умови наукового їх застосування.

Середня величина– це узагальнюючий показник, який характеризує однорідну сукупність явищ за якою-небудь кількісною варіаційною ознакою в даних… Середні величини використовують для порівняння показників двох і більше… Середніми величинами користуються для характеристики зміни рівнів явищ в часі. До середніх звертаються при вивченні…

Середня арифметична, основні її властивості.

  Оскільки для більшості соціально-економічних явищ характерна адитивність… Середня арифметичназастосовується у формі простої середньої і зваженої середньої.

Приклад.

  Продуктивність праці, од./люд. Середина інтервалу (X) Чисельність робітників, люд. (f) Кількість…    

Середня гармонійна, її різновиди і сфера використання.

  В статистичній практиці часто зустрічаються випадки, коли середню потрібно…  

Приклад.

  Варіант 1 Варіант 2 Собівартість продукції, грн./од. Грошові витрати на виробництво продукції, тис.…    

Характеристика середньої геометричної та середньої квадратичної величини.

  Якщо визначальна властивість сукупності формується як добуток індивідуальних…  

Система статистичних показників.

  Соціально-економічні явища надзвичайно складні й багатогранні. Будь-який… 1) всебічність кількісного відображення явищ;

ТЕМА 5

Ряди розподілу. Аналіз варіацій та форми розподілу

План

 

5.1. Ряд розподілу – основа аналізу закономірностей розподілу.

5.2. Характеристики центру розподілу: середня, мода, медіана.

5.3. Сутність та показники варіації.

5.4. Характеристики форми розподілу.

 

 

Ряд розподілу – основа аналізу закономірностей розподілу.

  Статистична сукупність формується під впливом причин та умов, з одного боку –… Ряд розподілу складається з двох елементів: варіант – значень групувальної ознаки Х та частот (часток) f. Саме у…

Характеристики центру розподілу: середня, мода, медіана.

Окрім типового рівня важливе значення має домінанта, тобто найбільш поширене значення ознаки. Таке значення називають модою. Модоюназивається величина ознаки (варіанта), яка найчастіше зустрічається в… У дискретному ряду моду визначають безпосередньо за найбільшою частотою (часткою).

Сутність та показники варіації.

Середні величини не виражають індивідуальних особливостей досліджуваної сукупності, які породжують варіацією ознаки її окремих елементів, а тому, їх… Варіацієюв статистиці називаються коливання ознаки в одиниць сукупності, а… Для вимірювання варіації у статистиці використовують такі показники як: розмах варіації, середнє лінійне відхилення,…

Характеристики форми розподілу.

Різноманітність статистичних сукупностей – передумова різних форм співвідношення частот і значень варіюючої ознаки. За своєю формою розподіли… У симетричномурозподілі рівновіддалені від центру значення ознаки мають… Найпростішою мірою асиметрії є відхилення між середньою арифметичною і медіаною чи модою. В симетричному розподілі…

ТЕМА 6

Вибірковий метод. Статистична перевірка гіпотез

План

 

6.1. Суть вибіркового спостереження.

6.2. Похибки вибірки.

6.3. Визначення обсягу вибірки.

6.4. Статистична перевірка гіпотез.

 

 

Суть вибіркового спостереження.

Вибірковим спостереженнямназивається такий вид несуцільного спостереження, за характеристикою відібраної частини одиниць якого судять про всю… Розрізняють генеральну і вибіркову сукупності: Генеральною сукупністюназивається така маса одиниць, з якої проводиться відбір для дослідження.

Похибки вибірки.

репрезентативності. Помилки репрезентативностістановлять різницю між середніми і відносними… Систематичні помилки репрезентативностізумовлені внаслідок порушення принципів проведення вибіркового спостереження. …

Визначення обсягу вибірки.

Чисельність вибірки залежить від наступних чинників: 1) від варіації досліджуваної ознаки. Чим більша варіація, тим більшою повинна… 2) від розміру можливої граничної помилки вибірки. Чим менший розмір можливої помилки, тим більша повинна бути…

Статистична перевірка гіпотез.

Статистична гіпотеза – це певне припущення щодо властивостей генеральної сукупності, яке можна перевірити, спираючись на результати вибіркового… Найчастіше гіпотеза, яку належить перевірити, формулюється як відсутність… Якщо вибіркові дані суперечать гіпотезі Н0, вона відхиляється, коли ці дані узгоджуються з гіпотезою Н0, вона не…

ТЕМА 7

Статистичні методи вимірювання взаємозв’язків

План

7.1. Загальний зв’язок явищ. Види зв’язків. Завдання статистичного вивчення зв’язку.

7.2. Кореляційний і регресійний аналізи статистичного зв’язку соціально-економічних явищ.

7.3. Показники тісноти зв’язку.

7.4. Нелінійні залежності.

7.5. Побудова багатофакторних моделей.

 

Загальний зв’язок явищ. Види зв’язків. Завдання статистичного вивчення зв’язку.

Одним з найбільш загальних законів об’єктивного світу є закон зв’язку і залежності між явищами суспільного життя. Ці явища найбільш складні,… Усі явища суспільного життя існують не ізольовано, вони органічно зв’язані між… Розкриваючи взаємозв’язки і взаємозалежності між явищами можна пізнати їх суть і закони розвитку. Тому вивчення…

Кореляційний і регресійний аналізи статистичного зв’язку соціально-економічних явищ.

математичної формули і встановлення за допомогою коефіцієнта кореляції порівняльної ознаки тісноти взаємозв’язку. Кореляційний і регресійний методи аналізу розв’язують два основних завдання: … 1) визначають з допомогою рівняння регресії аналітичну форму зв’язку

Показники тісноти зв’язку.

Поряд із визначенням характеру зв’язку та ефектів впливу факторів x на результат y важливе значення має оцінка щільності зв’язку, тобто оцінка… Для оцінювання щільності зв’язку статистика використовує низку коефіцієнтів з… 1) за відсутності будь-якого зв’язку значення коефіцієнта наближається до нуля; при функціональному зв’язку – до…

Нелінійні залежності.

В практиці економічного аналізу найбільш часто використовують наступні нелінійні функції залежності: гіперболічну, параболічну другого порядку,… Якщо результативні ознака із збільшенням факторної ознаки зростає або спадає…  

Побудова багатофакторних моделей.

В багатьох випадках на результативну ознаку впливає не один, а декілька чинників. Між ними існують складні взаємозв’язки, тому їх вплив на… Багатофакторний кореляційно-регресійний аналіздозволяє оцінити міру впливу на… Форму зв’язку можна визначити шляхом перебору функцій різних типів, але це зв’язане з великою кількістю зайвих…

ТЕМА 8

Ряди динаміки. Аналіз інтенсивності та тенденцій розвитку

План

 

8.1. Суть та складові елементи ряду динаміки. Види динамічних рядів.

8.2. Основні характеристики рядів динаміки.

8.3. Середні показники динаміки.

8.4. Виявлення тенденцій розвитку явищ.

8.5. Характеристика сезонних коливань, методи їх вимірювання.

 

 

Суть та складові елементи ряду динаміки.

Види динамічних рядів.

Кожний ряд динаміки складається з двох елементів: 1) періодів або моментів часу, до яких відносяться рівні ряду (t); 2) статистичних показників, які характеризують рівні ряду (у).

Основні показники рядів динаміки.

В процесі аналізу динаміки розраховують і використовують наступні аналітичні показники динаміки: абсолютний приріст, темп росту, темп приросту і… Розрахунок цих показників ґрунтується на абсолютному або відносному порівнянні… Якщо кожний рівень порівнюється з попереднім, то отримують ланцюгові показники динаміки, а якщо кожний рівень…

Середні показники динаміки.

  Динамічні ряди складаються з багатьох варіаційних рівнів, а тому, як будь-яка… Для цього вираховують середні показники: середні рівні ряду, середні абсолютні прирости, середні темпи росту і…

Виявлення тенденцій розвитку явищ.

Одним з найпростіших способів обробки ряду з метою виявлення закономірності зміни його рівнів є укрупнення інтервалів(періодів) часу. Суть цього… Важливим способом виявлення загальної тенденції ряду динаміки є згладжування… Найбільш ефективним способом виявлення основної тенденції є аналітичне вирівнювання.

Характеристика сезонних коливань, методи їх вимірювання.

  Сезонними коливанняминазиваються більш-менш стійкі внутрішньорічні коливання в… Для дослідження внутрішньорічних коливань можна використати цілий ряд методів (простої середньої, Персонса, рухомої…

ТЕМА 9

НДЕКСИ

План

 

9.1. Суть та функції індексів у статистичному дослідженні. Види індексів.

9.2. Методологічні принципи побудови агрегатних індексів.

9.3. Середньозважені індекси, приведення їх до агрегатної форми.

9.4. Індекси середніх величин: змінного складу; фіксованого складу і структурних зрушень; їх взаємозв’язок.

9.5. Характеристика територіальних індексів.

 

 

Суть та функції індексів у статистичному дослідженні.

Види індексів.

Для характеристики соціально-економічних явищ і процесів статистика широко використовує узагальнюючі показники у вигляді середніх, відносних величин та коефіцієнтів. Одним з таких узагальнюючих показників і є індекси. В широкому розумінні слово…

Методологічні принципи побудови агрегатних індексів.

Агрегатний індекс являється основною формою економічного індекса. Його назва пішла від латинського слав «aqqreqo» – приєдную. Чисельник і знаменник… Отже, агрегатним індексомв статистиці називається загальний індекс, який є… При побудові формул агрегатних індексів використовують наступне правило: «якщо індексована величина – якісний…

Середньозважені індекси, приведення їх

До агрегатної форми.

  В деяких випадках загальні індекси обчислюють як середні перетворені з… Перетворюють агрегатний індекс в середній з індивідуальних індексів,

Ндекси середніх величин: змінного складу; фіксованого складу і структурних зрушень; їх взаємозв’язок.

  Для якісних показників, таких як середня ціна, собівартість, урожайність та… Індекс, який характеризує спільний вплив обох чинників, називається індексом змінного складуі визначається за…

Характеристика територіальних індексів.

В практиці статистичних досліджень часто виникає потреба зіставлення рівнів економічних явищ в просторі, для чого використовують територіальні… Територіальні індекси– це узагальнюючі відносні величини, що дають порівняльну… При побудові територіальних індексів якісних показників вагами можуть виступати:

ТЕМА 10

ГРАФІЧНИЙ МЕТОД

План

 

10.1. Поняття про статистичні графіки і правила їх побудови.

10.2. Графіки порівняння статистичних величин.

10.3. Зображення структури явищ і структурних зрушень.

10.4. Графічне зображення динаміки статистичних показників.

10.5. Контрольно-планові графіки.

10.6. Графіки просторового розміщення явищ.

 

 

Поняття про статистичні графіки і правила їх побудови.

  В результаті опрацювання даних різного ряду спостережень отримують велику кількість цифрового матеріалу, який розміщують у таблицях. Застосування табличного методу значно полегшує…

Графіки порівняння статистичних величин.

Діаграми– це такий вид графіків, в якому цифрові дані зображаються з допомогою різних геометричних фігур і ліній. Діаграми є стовпчикові, стрічкові,… Стовпчикові діаграмиявляють собою найбільш простий, наочний і широко… Покажемо побудову стовпчикової діаграми на прикладі.

Зображення структури явищ і структурних зрушень.

Стовпчикові і стрічкові діаграми застосовують не тільки для порівняння самих величин між собою, але й для одночасного порівняння частин цих… Звернемось до прикладу. Таблиця 10.2

Графічне зображення динаміки статистичних показників.

  Графіки, які ілюструють зміну статистичних явищ в часі називаються… стовпчик, стрічка, квадрат і т.д. зображають величину статистичного явища на певну дату, або за відповідний проміжок…

Контрольно-планові графіки.

  Графічний метод широко використовується для поточного контролю за ходом виконання плану. Форми графічного зображення для порівняння планових і фактичних показників досить різноманітні.…

Графіки просторового розміщення явищ.

Для вивчення розміщення, рівня і ступеня розповсюдження якого-небудь явища в просторі використовується три види графіків: а) картограма; б) картодіаграма;

– Конец работы –

Используемые теги: опорний, Конспект, лекцій, Предмет, метод, статистики0.091

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ: ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ: ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З дисципліни Найменування лекцій та їх короткий зміст Тема... ТЕМА... ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ...

Предмет и метод статистики Предмет статистики 2. Основные понятия статистики
План... Предмет статистики... Основные понятия статистики Статистическая методология и организация статистики в РФ...

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ Статистики. Предмет і метод статистики
КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ... quot Статистики quot... Слово "статистика" походить від латинського слова status...

Опорний конспект лекцій Опорний конспект лекцій Філософія
Дніпропетровський державний фінансово економічний інститут... Л М Табінська...

Статистика как общественная наука. Предмет, метод и задачи статистики. Основные понятия, используемые статистикой.
Статистика как общественная наука... Предмет метод и задачи статистики... Основные понятия используемые статистикой...

Лекции по статистике Лекция . Предмет, метод и задачи статистики. Аналитическая статистика
Лекция Предмет метод и задачи статистики... Статистика это общественная наука которая присущими ей методами изучает... Общая теория статистики отрасль статистической науки о наиболее общих принципах правилах и законах цифрового...

Лекция №1 Введение в предмет и метод статистики В настоящее время статистика имеет следующее определение
Введение в предмет и метод статистики... Статистика имеет многовековую историю Е возникновение и развитие обусловлены... Считается что основы статистической науки заложены английским экономистом У Петти г Он рассматривал...

З курсу Моделювання та прогнозування як конспект лекцій з дисципліни Конспект лекцій
Сумський державний університет... Конспект лекцій з курсу Моделювання та прогнозування...

Введение. Статистика. Предмет и методы исследования. Медицинская статистика Раздел I. Этапы статистического исследования
Введение... Статистика Предмет и методы... Раздел I...

0.038
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам